Magazijn „Bitter" Lange Vorststraat G 237-238, Goes. SSMENGD NIEUWS •MMÏÏMUMÏ Vertrouwd en voordeelig adres voor Landbouw m Veefeei* Besluiten en Benoemingen. Boekennieuws. O N D E R W IJ S. KERKNIEUWS. De nieuwe magazijnen F, Q. C. Den Hollander. 't Klinkt misschien wel wat poëtisch, maar toen wij vanmorgen den drempel van het vernieuwde Kleedingmagazijn der N. Venn, voorheen F. Q. 0. Den Hollander overschreden, schoot ons de fabel te bin nen van .den Phoenix, den Egyptische» wondervogel ,die luisterrijker dan ooit te voren uit zijn assche herrees. Inderdaad, men zou, ware het niet, dat de voor gevel het wedersprak, meenen eigens in Amsterdam of Antwerpen te zijn verzeild geraakt, zoo hoog modern maar ook zoo keurig en practisch ingericht blijkt het nieuwe interieur van dit kleedingmagazijn. Eeneden een prachtige ruimte voor de afdeeling heerenkleeding met paskamer en fraaie étalagekasten. Dan in het midden een breede monumentale trap, die u naar de eerste verdieping, inderdaad een „bel étage" voert, waar de afdeeling is voor de dameskleeding. In keurige vitrines rijen zich de blouses, japons, peignoirs en andere kleedingstukken aaneen in aller lei maten, vormen, dessins en kleuren, zoodat aan de strengste eischen der meest modieuze dames wordt voldaan en de uit vlucht „Nu ja, in Goes is ook niets Ie krijgen", in het geheel niet meer opgaat. De betimmering van trappen, étalage kasten, lambrizeering enz. is uitgevoerd in den z.g. Noordlanderstijl en levert pen gelukkig specimen van chic en goeden smaak. Het schilderwerk strekt de firma Van Miert uit Middelburg de eenige niet- Goesche firma, die aan het nieuwe maga zijn medewerkte tot eere, want de zach te tinten van roomgeel en bleek rose zijn een lust voor het oog. Voeg hierbij de fraaie verlichting, bestaande uit een reeks van lampen met gloeikousjes op de wijze van electrische peerlampjes bevestigd en omgeven van kristallen prisma's, die het witte licht duizendvoudig weerkaatsen en de lezer kan begrijpen, dat het nieuwe magazijn van de firma F. Q. C. Den Hol lander in alle opzichten een bezoek over waard is en een imposante reclame voor de heeren De Weert en Zonen, architecten alhier. Wij hopen echter, dat de talrijke be zoekers niet slechts kijkers maar ook koo pers zullen zijn en op die wijze de heeren firmanten zich ruimschoots zullen beloond zien voor de offers, die zij zich hebben getroost, om hun zaak in te richten naar de eischen des tijds en onze goede stad Goes te versieren met een winkel in alle opzichten ,,up to date". Ten slotte moeten wij nog vermelden, dat de verlichtingsapparaten geleverd zijn door de firma Franken en Van Weel, alhier. Wij verwijzen onze lezers naar ach terstaande advertentie van het Circus De Jonghe, dat in onze stad eenige voor stellingen komt geven. De roep, die er ',van uitgaat, waarborgt de bezoekers een interessanten avond, want. zoowel de dres suur als do mise-en-scène zijn in dit circus buitengewoon verzorgd. Middelburg. In de Woensdagavond gehouden vergadering der Slagerspatroons- vereeniging alhier, is besloten een verzoek te richten tot het bestuur der Landbouw- vereeniging afd. Walcheren, om bij de Regeering aan te dringen om de zuivel fabrieken te verplichten de ondermelk bestemd voor jong vee te pasteuriseeren. Want één der krachtigste middelen, om fok en slachtvee niet tuberculoos op te voeden, is te zorgen dat het voedsel vrij is van tuberculoosbacillen. Vooral de jonge dieren vertoonen zeer weinig weerstands vermogen tegen een besmetting langs het darmkanaal. Daar bovengenoemde fabrieken de melk verkrijgen van een groot aantal koeien, waarvan allicht één dier uiertuberculose heeft kan alzoo de geheele omgeving wor den besmet. Door bet pateuriseeren wordt dit gevaar opgeheven. Nadat verleden jaar de Koningsbrug is hersteld, is men thans begonnen met het vernieuwen van het bovendek der Spijkerbrug. Waar over deze brug veel voertuigen passeeren, is deze herstelling zeker toe te juichen, al moge voor het oogenblik de stremming in de passage voor velen een groote last zijn. De heer W. Roelse alhier is benoemd tot buitengewoon opzichter aan den Rijks waterstaat te Hommerts (Friesland.) „Zeeuw". Vlissingen Uit hel verslag van den toe- Stand der gemeente over 1909 blijkt, dal de stedelijk gevestigde schuld op 31 De cember bedroeg f 548.000 en de schulden voor aangegane geldleeningen in het ge heel f789.000. Biimen enkele dagen zal alhier be gonnen worden met. het dempen van de vroegere Zoute vest, gelegen bij de Bad huisstraat. Daar zullen maar eventjes 200.000 M3. zand voor noodig zijn. Dit dempen geschiedt met een zandzuiger, die in het kanaal ligt, 1300 Meter van de dempingsplaats af en hel zand vermengd met wator, daar door buizen heenperst. Op de te dempen vest zal een nieuwe R. Kath. Kerk worden gebouwd, waar voor de grond reeds is verkocht. Zierikzee. Het „Ken Uzelven" van de tempel van Delphi, brengen wij naar ver mogen in practijk, maar daarnaast wordt het soms nuttig geoordeeld het „Ken voor al uw naasten' 'in toepassing te brengen. Een onzer ondernemende ingezetenen maakt van de laatste neiging veler men sehen gebruik door jaarlijks in druk te geven een Uittreksel uit het Kohier van den Hoofdelijke» Omslag der Gemeente Zierikzee Thans is het jongste kohier in druk verschenen! Wie gaarne weet, hoeveel belasting zijn buurman betaalt, vindt daar in een welkome vraagbaak! Dat hel gasverbruik in onze ge meente buitengewoon is toegenomen, blijkt wel uit eenige cijfers: In het jaar 1857 (het stichtingsjaar) werden verbruik 53525 Ms. In het jaar 18(10 108,466 M3. 1870 203,332 M3. 1880 253,701 M3. 1891 309,798 M3. 1900 339,303 M3. 1904 419,500 M3. 1907 590,034 M3. 1909 671,203 M-'. Het aantal inrichtingen in deze ge meente, waar krachtens vergunning, sterke drank in het klein werd verkocht, be droeg 43 op 1 Jan. 1.1. Het geldend ma ximum aantal vergunningen bedraagt 27. Gisteren, 7 Juli, had herstemming plaats voor hoofdingeland van hel water schap Schouwen tusschen de heeren Jhr. L. AI. J. Schuurbeque Boeye te Zierik zee en C'. Boot Jz. te Kerkwerve. De meer derheid der stemmen verkreeg de eerste der candidaten, zoodal deze gekozen is verklaard. Verkiezing voor lid van den Gemeenteraad te Zierikzee. Aantal kiezers 970. Uitgebrachte stem men 664. Geldige stemmen 649. H J. van Nouhuys (lib.) en (Gemeentebelang), 405. A. Timmerman Cz„ (anli-rev.) 244 Gekozen de heer H. J. van Houhuys. Ellewoutsdijk Woensdag 13 Juli as. zal de heer E. A. van der Bent zijn 25jarige ambtsvervulling herdenken. Een feestcom missie is benoemd, die voor haar voerbe- reidend werk groole sympathie en mede werking ondervindt van alle gemeentenaren, een bewijs voor de hoogachting die men daar den jubilaris toedraagt. Alle voorteeke nen beloven een luisterrijken dag. „M. C." Hoedekenskerke. Onder leiding van den opzichter J. L. Krijger, is Maandag het onderzoek naar den toestand van den onderzeeschen oever van het waterschap Hoedekenskerke begonnen. De werkzaamheden, welke ongeveer 14 dagen zullen duren, trekken dagelijks vele nieuwsgierigen naar den zeedijk, om den helmduiker W. Bakelaar van Ouddorp in zijn zonderling pakje te zien nederdalen. lerseke Do heer D. I. J. Sinke Jzn. alhier, slaagde te Kampen voor de vierde klas van het Chr. Gymnasium. Wolfaartsdijk Toen dhr. Alex van L. zijn vrouw Woensdag met de motor naar de stad zou geleiden, had hij het ongeluk met zijn stalen ros om te slaan. Zijn vrouw lag deerlijk aan de armen gewond, be wusteloos hij den slootkant. Door hulp vaardige lieden werd zij1 hevig bloedend opgenomen, en na in oen naastbijgelegen woning voorloopig verhonden fc zijn, huis waarts gebracht. Krabbendijke De zoozeer gevreesde aardappelziekte is alhier ook op verschil lende plaatsen uitgebroken. Niet alleen in 't loof, doch ook in de knol richt zij al veel Verwoesting aan. Ook in de late aardappelen vertoont de ziekte, welke zeer zeker hij dit natte weder zich sterk zal uitbreiden. Jammer, want op 't oogen blik is de stand der aardappelen gunstig. Op enkele perceelen alhier worden proe ven genomen met Bordeausche pap, om de ziekte tegen 'te gaan. 't Is te hopen dat dit helpen zal. Ter Neuzen Er wordt weer gemeld, dat de spoorweg van Meehelen—Terneu- zen en GentTerneuzen door den Bel gischen Staat zal worden overgenomen, Dit zou voor de tram van Terneuzen een groote slag zijn. Kwadendamme Tot vierde armmeester bij het Roomsch Katholiek Parochiaal arm bestuur alhier is benoemd dhr. J. Vermue, wonende in Nissestello. Ter Neuzen. Tot candidaat voor den gemeenteraad zijn officieel gesteld de heeren A. H. Donze (lib.) en L. Moes Pz. (antirev.) De stemming heeft plaats Vrijdag 15 Juli Boschkapeile. Bij de deze week gehouden openbare verkooping van gerst, erwten en klaverhooi voor den heer J. Scheele alhier, werden zeer hooge prijzen besteed. Gerst gold f124 tot £130, erwten f115 tot f 130, en het hooi de snede, droog in hopen f 86 per gemet, onkosten ten laste van den kooper. Een landbouwersknecht der wed. v. D. kreeg van een merrie, terwijl hij haar veulen reinigde, zoo'n slag tegen het hoofd, dat hij bewusteloos gevonden werd. De bevenlip was opengescheurd en vele tanden stonden los, zoodat terstond genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Aardenburg Vanwege de Socialisten- Ver. VlissingenMiddelburg zal hier a. s. Zondag eene openluchtmeeting gehouden worden door dhrn. Dom. Nieuwenhuis, Verbeelen en Lange. Katholieke Aardenburgers! Steunt deze zaak noch door uwe tegenwoordigheid, noch door hot geven aan den collectee renden proletariër, die met de „Toekomst" natuurlijk zal colporteeren, noch door het koopen van dit vunze blaadje. jWie hopen en vertrouwen, dat alle Katholie ken zullen schitteren door afwezigheid! Woensdag j.l. vierde dhr. I. Maas zijn 40 jarig jubileum als werkend lid van het muziekgezelschap, liet korps liet dozen dag voor dhr. Maas niet ongemerkt voor bijgaan, maar bood hem naast vele ge- lukwenschen een diploma, ©en ruststoel en een standaard met plant aan. Hoofdplaat. Woensdag j.l. was geheel ons dorp bevlagd. Het was namelijk be kend geworden, dat dhr. I'. L. de Meijer tot voorzitter benoemd was van de Cal. Hoofdplaat- en Thomaespolders. De be noemde stond met dhrn. Weijffels en De Badts op de voordracht. Sinds Pasohen ,was het voorzitterschap vacant. Des avonds werd den benoemde door het jnu ziekgezelschap „Oefening haar! Kunst" een serenade gebracht, waarbij' de hui zikanten goed onthaald werden. Donderdag maakten de kinderen van de hoogste klassen der O. L. school, onder geleide der onderwijzers, een reisje naar Domburg. Niettegenstaande het ruwe weer, amuseerden de kleinen zich zeer goed. Philippine Dhr. Lambrechtsen, kom mies 2e klasse alhier, wordt met ingang van 16 dezer verplaatst naar Ter ,Neu zen; in zijne plaats koml dhr. A. Goilleit, kommies 3e klasse, van Goorle. Op Zondag 10 Juli a. s. zal onze Zangvereeniging „Oefening haart Kunst" een serenade brengen aan een der groot sle mosselhandelaars te Gent, dhr. A. Claaij's. Met de Zangcluh zullen ook eenige voorname mosselhandelaars mieegaan.. Breskens. Van 14 Juli tol en met 8 September zal eiken Donderdag een door gaande trein Ostende Breskens heen en terug loopen, in aansluiting op de Prov. boot. Ook de Staatsspoor zal op die Don derdagen extra treinen laten loopen van Vlissingen naar Middelburg. Groede Donderdag j.l. werd het 13e Zomerfeest gehouden op eene weide van dhr. V. Dijcke, vanwege de Chr. Jonge ldigs vereenigingen in Z. VI. Verschillende sprekers traden op. Het geheid werd door muziek en zang opgeluisterd. Niettegen staande het gure weer, was liet feest tamelijk bezocht. Schoondijke. De meeste drukte met het snijden van het knobbelgras of kropaar is gedaan. Naar we vernemen werd er lang zooveel niet aangebracht hij' de verschil lende agenten als vroeger. De prijzen wa ren dit jaar bijzonder laag. Gemiddeld werd 3 a 4 et. per K.G. bedongen. En kele minderwaardige partijen moesten voor 2 a 21/, ct. van de hand gedaan worden. Op vele plaatsen werd het gras zaad geroofd. Niettegenstaande het roo- ven diefstal is, veelal met schending dei- graan en bietenvelden, is de boete niet heel hoog. We vernemen, dat hier en daar echter personen bekeurd zij'n. Op 1 Mei 1911 zal het tweetal jaren verstreken zijn gedurende welke de in 1908 gedane schatting der pachtwaarde van de gronden in den Calamiteuzen Suzannapol- der, bedoeld in het vijfde lid van Art. 94 van het regelement voor de Calamiteuze polders of waterschappen, tot grondslag strekt voor den aanslag in het dijkgeschot. Omdat Gedeputeerde Staten van oordeel zijn dat de gronden in dien polder, tenge volge der inundatie van 1906, nog niet hunne volle pachtwaarde hebben herkregen, is door hen eene nieuwe schatting bevolen, welke weder voor twee jaren zal gelden. (M. C) In Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen be gint zich hier en daar de zoo gevreesde aardappelziekte te vertoonen. Zeeuwen a a n den Prins v o o r- gesteld en bekroand. Woensdag, toen Prins Hendrik op hel terrein van het concours hippique te 's Gravenhage vertoefde, werden hein voor gesteld de heeren Ph. J. van Dixhoorn, F. Dekker Tzn. en F. C. Sonnevyle van Axel, die met hunne koudbloedpa&rden prijzen hadden behaald. Zij droegen de Zeeuwsche kleedij. De Prins herinnerde daarbij er aan dat hij eenige jaren geleden van de Koningin een dier zwaargebouwde Belgische paar den, die in Zeeland zoo fnheemsch zijn, ten geschenke had ontvangen. Sprekende over de reisgelegenheid van Axel naar Den Haag wezen de Zeeuwsche heeren op de moeilijke communicatie uit den achterhoek van Zeeland naar hel noor den des lands. Donderdagmiddag behaalden in het num mer eenspannen goedgekeurde koudbloed- hengsten van Belgisch of Belgisch gekruist ras een tweeden prijs de Vereeniging k,De Toekomst" te Axel, een vierden prijs de „Absdaalsche hengstenvereeniging" te St. Jansteen, terwijl de heer Ph. J. van Dix hoorn te Axel een eervolle vermelding kreeg. De paarden waren ingespannen voor de eigenaardige Zeeuwsche boerenwagens, die met hunne groene kleuren Op het hard blauw onderstel zeer de aandacht trokken. Zeeland spande in dit nummer do kroon wat het aantal deelnemers betreft. In het nummer een of tweespannen van Belgisch of gekruist ras, toebehoorend aan Nederlanders, werd een tweeden prijs be haald dooi' den heer Ph. J. van Dixhoorn voornoemd. Eervolle vermelding verkregen ook de heeren P. Dekker Fzn. en Van Dixhoorn. Verder werd nog toegekend een speciale bestuursprijs aan de genoemde heeren Dekker en Van Dixhoorn, die, ter op luistering, onder luide toejuichingen, een prachtig vierspan vele malen bekroonde koudbloedpaarden iu den ring brachten. (M. C.) Veeren- en Kapokbedden, Kapok Zeegras- en Stroomatrassen, Ledikanten, Wollen-, Sitsen en Molton dekens, Kinderdekens vanaf 25 cent. Karpetten, Gemaakte en Gebreide Goederen, enorm groote keuze in Sporthemden. Kapok, Veeren en Zeegras bij het ge wicht aan de laagst mogelijke prijzen. Uitsluitend soliede kwaliteiten. Voortdurend in alle artikelen groote voorraad en keuze. Open putten. Voor onze stedelingen is hel wel eens een aanlig gezicht huilen hij de boerde rij oen open put aan te treffen, waaruit liet water door middel van een grooten hefboom, gevormd van een ouden boom stam, wordt opgeheschen. Zij vinden dat echt landelijk, maar Ihuis vinden ze (le kraan der waterleiding of ©en pom'p toch wel zoo geriefelijk. Hef water uit zulke open putten wordt op <1© boerderij ge bruikt voor mensch en dier, en heel dik wijls wordt het ongekookt gedronken. Of het altijd zuiver is. helder, doorschij nend en kleurloos, zonder smaak of reuk? Het water onzer putten is een voudig zakwater, dat als regen op den grond is gevallen en daardoor heen langs ondergrcuidsche natuurlijke kanalen zich voortbeweegt. De stoffen, waarmede het in den bodem in aanraking kwam, en die voor oplossing vatbaar waren, zijn er meer of minder in opgelost. De gemak kelijk oplosbare zouten treft men er voor een groot gedeelte in aan. Deze verande ren in den regel weinig of niets aan de kleur, zoodat het water onzer put ten en pompen gewoonlijk helder en kleurloos te voorschijn komt. Alleen aan den smaak is soms hun aanwezigheid te kennen. Zijn er evenwel ijzerzouten in het water opgelost, en dat is vaak hot geval in de nabijheid onzer beekjes en graslanden, vooral daar, waar de water afvoer t'e wenschen overlaat, dan blijkt het water aanvankelijk tamelijk helder en zuiver, maar als het eenigen tijd aan de lucht heeft bloot gestaan en de over maat van koolzuur is ontweken, dan ont staat op den bodem een bruin tot rood achtig bezinksel, dat nu juist niet tot drinken aanzet. Dit bezinksel treft men ook vaak in onze pompbakken aan. In de open putten bezinkt het van zelf en bij het putten wordt dil roode goedje in beweging gebracht en wordt mede opge haald. Als men eens in zulk een put kijkt, vergaat de lust tot drinken wel eens en geen wonder! Het ziet er dan o,ok onsmakelijk en vies uit. Maar als men die open putten eens goed bekijkt, dan ziet men hoven 't water vaak al lerlei planten langs de kanten groeien. Als die in 't najaar afsterven, vallen ■ze in het putwater en gaan daar tot rotting over. Ook bladeren en andere or ganische stoffen kunnen gemakkelijk in zulke putten waaien en gaan daar tot ontbinding over, waardoor niet alleen de kleur, maar ook de reuk soms hoogst walgelijk wordt, men krijgt er dan een reuk aan, die naar bedorven eieren zweemt en die reuk acht niemand be vorderlijk voor de gezondheid. Bovendien staat men er bij open putten steeds aan bloot, dat door kwaadwilligen allerlei minder gewensclite sloffen in den put worden gesmeten. I)e gezondheid van mensch en dier moet toch zooveel mo gelijk worden onderhouden en bevor derd. Wij voor ons kunnen heel gemak kelijk het water, dal ons niet bevalt, laten staan en uitzien naar ander en beter. Hetzelfde geldt voor vrij loopendo. dieren, maar onze huisdieren moeten het drinken nemen zooals ze het krijgen en die lijden heel wat schade aan de ge zondheid bij slecht drinkwater. Open put ten achten wij daarom niet in het he lang van mensch en dier. Het plaatsen van een pomp is toch ook niet zoo'n enorme uitgave, dat dit afschrikken moei. L)e afsluiting van den put voorkomt dan heel wat verontreiniging. Van het ge vaar der open putten voor kinderen en vee willen we nog niet eens spreken. Benoemd tot griffier hij het Kantonge recht te Sliedrecht Mr. C. L. Gratama, Advocaat procureur te Middelburg, waar nemend griffier bij het kantongerecht al daar en werkzaam bij' het parket van de kantongerechten in het arrondissement Middelburg. Met a of de gevolgen van een ge mengd huwelijk. Uitgevers vennoot schap „Futura", Leiden. Een pittig, interessant verhaal, op po pulaire wijze geschreven en wel geschikl om in broeden kring stemming te maken tegen hel. gemengde huwelijk, dat voor al in onze groote steden zoo gemakke lijk door Katholieken wordt gesloten en toch de ondervinding leerl liet dage lijks voor beide partijen zoo- noodlottig is. Wij wenschen dit hoekje, het 24e num mer der Volksbibliotheek, ©ene ruime ver spreiding toe, te meer wijl het, zooals alle uitgaven der maatschappij „Futura", ook uitwendig uitnemend is verzorgd. Zierikzee. 8 Juli. Heden werd te Haam stede de 66ste algemeene vergadering ge houden der Onderwijzersvereeniging in het arrondissement Zierikzee. Do heer II. Slot, arrondissements school opziener, leidde de vergadering. De heer M. T. van Staalen, hoofd dei- school te Dreischor, leidde in: „Do regel van Quetelet en het 1_ O.", waarna do heer A. 11. Lemson van hier een voor dracht hield over: „Van liet spel, dal. doodt". Een gemeenschappelijke maaltijd heslnol de vergadering. Tot hoofd der Chr. Bewaarschool te Biervliet is benoemd Mej. .1. W. S. Slach ter, thans te Haarlem. Diploma behaald. Het diploma van eindexamen der middelbare school voor handel en administratie te 's Graven hage verwierf de lieer J. F. Th Denevers uil Middel b u r g. IJzendijke. Op 19 Juli a. s. viert de Hoogeerw. Heer Deken van Heijst zijn zil veren priesterfeest. Zeer zeker zal het den beminden herder van de zijde Uer parochianen niet aan betuigingen van l»e langstelling ontbreken. B ij g e 1 o o f. In een door vijf gezinnen bewoond hofje te Alkmaar woont o.m. een 70-jarig vrouwtje bij haar zuster in. Dit vrouwtje houdt veel van kleine kinderen en ze kwam dan ook meermalen in de woning van haar buurvrouw, een moeder van 4 kinderen, bij wien er een van 8 maanden oud was, welk kindje ze veel streelde en kuste. Dat kindje werd vóór eenige weken ziek, het schudde geregeld met het hoofdje. De moeder, de oorzaak niet kennende, besprak het ziektegeval met de buren en een buurvrouw was van meening dat het kindje wel betooverd zou zijn. Deze meening vond spoedig ingang. Zou zoo werd gevraagd het oude vrouw tje niet de oorzaak van het geval zjjn De op dit lumineuze denkbeeld komende buurvrouw constateerde dat het kindje precies zoo deed als haar geit, die het vorige ziek geworden was en door haar man ge slacht werd. Het bloed van het beest was zoo zuiver als het maar kon zijn, maar weken voor het slachten had het beest ook niets anders gedaan dan met den kop heen en weer schudden. De buurvrouw had vele ziektegevallen van beesten medege maakt, maar zoo vreemd als de geit deed, had ze het njg nooit gezien. Het besluit werd genomen, maar eens een waarzegster te raadplegen. Gezegd, gedaan. De waarzegster, wist er wel raad ophet kussen, waarop het bind sliep, moest men openen. De raad werd opgevolgd, maar er kwam niets bijzonders aan het licht de veeren waren duf en dof, dat was alles. Veertien dagen later werd het kussen wederom geopend en de veeren waren prachtig glanzend, terwijl er, gevormd van veeren, een wonderlijke roos te voorschijn kwam. Deze werd zorgvuldig weggenomen en verbrand. Daar had men het al 1 Het oude vrouwtje werd onmiddellijk de toegang tot de woning en het kind ontzegd en sinds dien beterde het kindje zichtbaar, althans het was veel rustiger. Het is misschien niet overbodig, even op te merken, dat men middelerwijl ook een dokter geraadpleegd had 1 De buurvrouw heeft verzekerd, dat zjj er wel voor oppassen zou, dat het oude vrouwtje haar niet aaniaakte. Men zou het oudje echter niets doen, daar men nog niet de zekerheid had, dat zij schuldig was. Deze buurvrouw is geen Noord-Holland- sche, zjj is van uit Kampen naar Alkmaar gekomen. (Alkm. Ct.] Eon p r ij' s r a a d s e 1. Er was eens een herbergier ,die had van zeker soort jenever een zeer grooten vooi'- raad ingeslagen en hij wilde dien a-a» den inan brengen. Hij zon op een mooi reclamemiddel. En zie, daar kwam hem iets in de gedachten. Hij zou pen prijs raadsel uitschrijven.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2