UIT ZEELAND. A. TIMMERMAN Cz. Reuter seint uit Brussel; De Koning heeft de te Brussel aanwezige Nederlandsche ministers ontvangen. Reuter seint uit Brussel: De Koning en de Koningin hebben Dins dagnamiddag een bezoek gebracht aan de Nederlandsche afdeeling der tentoonstel ling. Zij werden daar ontvangen door den Nederlandschen commissaris-generaal en de thans te Brussel zijnde Nederlandsche ministers. De Nederlandsche ministers te Brussel. De Chronique meldt, dat de ministers Heemskerk, De Waal Malefijt en Regout Maandag het noenmaal hebben gebruikt ten huize van den Belgischen minister van wetenschappen en kunsten, die hen ver volgens begeleidde naar de schilderijen tentoonstelling uit de eeuw van Rubens De Nederlandsche ministers dineerden Maandagavond bij den Nederlandschen gezant. Jhr P. M. G. von Fisenne De heer jhr. P M. G von Fisenne, lid van de F.erste Kamer der Staten-Generaal voor Zuid-Holland, zal wegens hoogen leeftijd als zoodanig ontslag nemen. („Residentieb Het Vredespaleis. Volgens een mededeeling van den lieer Asquith, F.ngelands eersten minister, aan een lid van het Lagerhuis gedaan, heeft de Engelsche regeering op zich genomen, de vier groote bovenvensters in de groote rechtszaal van het Haagsche vredespaleis van geschilderde glazen te voorzien. Oe „Keizersbrief." Een Berlijnsch correspondent van „De Telegraaf" meldt: Naar aanleiding van de door den mi nister van Buitenlandsche Zaken in de Eerste Kamer afgelegde verklaring omtrent den brief van den keizer, had ik een onderhoud met een regeeringspersoon, die mij verzekerde, dat deze verklaring geheel juist is, dat de gewaande keizersbrief ten eenenmale niet bestaat en nimmer ver zonden is. Nederl Maatschappij tot bavordering der Geneeskunst De 61e algemeene vergadering der Neder landsche Maatschappij tot bevorderieg van Geneeskunst werd Maandagmorgen te Tilburg geopend in de groote zaal der Liedertafel „Souvenir des Montagnards" in bijzijn van den edelachtbaren heer burgemeester Raupp die na de opening en den welkomstgroet van den voorzitter, zijn dank uitbracht, dat de maatschappij deze stad had uitgekozen tot het houden harer bijeenkomst en besloten had om eenige industrieele inrichtingen met een bezoek te vereeren. Hij wenschte haar hel beste succes toe. Hierna werd besloten een adres van hulde te zenden aan H. M. de Koningin. Provinciale Staten van Zeeland. .Vergadering van Dinsdagavond half acht. Voorzitter de heer mr. 11. J. Dijckmees- ter, Commissaris der Koningin. Afwezig de heer M. Bolle Lzn. met ken nisgeving. De voorzitter opent de vergade ring in naam der Koningin en deelt mede, dat 111 de vacature ontstaan door het over Jijden van het lid der Staten den heer; A. Loois, niet meer is voorzien, omdat na zijn overlijden geen twee maanden ver liepen voor de periodieke aftreding. Hierna stelde de voorzitter aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van den, lieer mr. P. Dieleman, gekozen in de vaca ture, ontstaan door het overlijden vain (Ion hear, P. Moes en van de herkozen en nieuw, gekozen leden. Voor het onderzoek der geloofsbrieven van de leden, gekozen in de districten. Zierikzee, Goes en Sluis, wordt eene com missie benoemd, bestaande uit de heeren Van. Teylingen, Merckens en IJsebaert, en voor de leden gekozen in de districten Mid delburg, Vlissingen, Tholen en Hulst eene commissie, bestaande uit de heeren Mui lder, Erasmus en Hombach. Tijdens dit onderzoek wondt de zitting geschorst. De commissies, teruggekeerd zijnde, con clndeeren bij monde van de heeren ,Van Teylingen en Hombach tot toelating van alle leden. Aldus werd besloten. De leden werden daarop door den grif fier binnengeleid en legden in handen van den voorzitter de bij de wet voorgeschre ven eeden af. Hierna hield de voorzitter de volgende toespraak Mijne Heeren. Het eerste woord, dat ik bij den aanvang vain onze zomerzitting van deze plaats tot n richt, zij een woord van dankbare hulde en van oprechte waardeering voor de voormalige leden van deze hooge vergadering, voor hen, die hier niet terugkeerden en die de oude leden noode missen. Achtereenvolgens werden door den dood uit ons midden weggenomen de heeren P. Moes, mr. H. C. Moolenburgh en A. Loois. De eerst- en laatstgenoemde hadden jaren lang geledenheid van, hun Willen en kunnen ten nehueve van de belangen der provincie biijü te geven. Ge heer Moes, <Ue ueii Maan. luio te Ter Neuzen vi Ueu ouderdom vuu Vo jaar overleed, sedert löoT lid der btaieu, was m den laml- houw upgegrouid, eu oeioiuie dat heuriji uit, maar gul zien daarbij gaarne aan aller lei belangen en was in veie ppenuare be- irekKiugeu werkzaam. ite lieer Louis overleed den 11 Mei j.l. te Vlissingen m den «muerUam van .VI ja ren. öeiien, louo bad mj zinnig ju het col lege, ook litj was eUuer niuug werkzaam, met name eenige jaren als vvethoiurier yau V Ussingeii. Mr. Mucmenbuigh, die den 11 Maart pp 4lJ jarigen leertijd te iVoiUerdani overleed, waar üxj zien ouder geneeskundige benau- denng bad gesteiü, was eerst sedert .ltiuó lid der buueii. Ais noigeineester van kie- rikzee, voorzitter van uen voogdijraad al daar, voorzitter van de Zeeuvvsciie cand- bouwmaatscnappij, mocht nog zooveel van nem woruen verwaent. Goor den lust en uen ijver waarineue inj aan deze ,weik- zaamneden oeeinain, wist hl) zien alier nuogacluuig te verwerven. air. i'. L. J. iieiinequin stelde gich om redenen van gezondne.d met meer hese luk baar voor liet lidmaatschap der Staten, /.ijn beslui L zal 111 runnen knng niet leed wezen vernomen zijn. Lid der tiiaien van- al 18(9, jaren lang lid der Tweede Kamer der IStateu-Generaal, voorzitter van de Zeeuwsche Alaatschappij van Landbouw eu burgemeester van Aardenburg, heelt hl) zijn bekwaamheden, zijn ijver en toewij ding ten beste gegeven aan de proviuc.ale belastingen. De heeren J. F. A. M. van Waesbcrghe,. J. N. Elenhaas, 11. P. den Bouwmeester eu VY. Kakeboeke zagen iiuu mandaat met hernieuwd, ik meen iu den geest der leden te sproken, wanneer ik met dankbaarheid melding maak van hetgeen door hen (tis lid der Staten is verricht. Komen en gaan! is dit niet, mijne hoe ren, hot beeld van ons aller prbeid, uok in deze vergadering, prikkelen tevens om den tijd en de kracht, die pns geschonken worden ten volle te geven aan het ons dierbaar gewest. Ik weusch de herkozen leden en de voor de eerste maal benoemden geluk met hunne benoeming en verzoek uw plaats in. te nemen. Vervolgens werden verschillende mede- deelingen gedaan, welke voor kennisgeving weiden aangenomen. Overgelegd werd het verslag van den toestand der provincie over 1901). Dooi' den heer de Casembroot werd ver volgens; namens Ged. Staten, een mede deeling gedaan betreffende de tot stand- komiug van den tramweg tussohen Hans- weert en Vlake. Hieruit bleek, dat een onderzoek is in gesteld naar de mogelijkheid van den aan leg van een Decauvilietram. Het is even wel gebleken, dat een petrpleum-laconio- tiet geen voldoende waarborgen geeft voor een geregelde uitvoering van den dienst. De kosten voor het aanschaffen van pen stoomlocomotief levert geen noemens waard verschil op en daarmede wordt (le bedrijfszekerheid meer gewaarborgd. De kosten der exploitatie met stoom in plaats van met een Decauville-tram zullen vermoedelijk niet veel uiteen loe pen, zoodat van stoom voor dezen tram weg zal worden gebruik gemaakt. Overeenkomstig de voorstellen van Ged. Staten werd besloten tot aanhouding van het verzoek van den gemeenteraad van Middelburg, om den. aanleg te willen be vorderen van een verbindingsweg tus schen Noord-Brabant en Zeeland; tot op richting van een waterschap tot instamp houding van den oever voor de polders Noord, Ser Lippens en Nieuw Othene en van de daarachter gelegen zeedijken pn een verzoek van I. .1. Porrey te lerseke, om subsidie voor het overzetveer va,n iersekendam op Gorishoek. Op voorstel van den heer mr. C. Lu casse, welk voorstel werd overgenomen door Ged. Stalen, werd besloten tot aan houding van het voorslel van Ged. Staten tot wijziging van liet reglement op hel be heer der uitwatering door de sluis ju de Piet. De heer mr. Lucasse meende dat de be trokken polders geen behoorlijke gelegen beid hebben gehad hun bezwaren tegen het voorstel in te brengen en wilde deze gelegenheid alsnog voor belanghebbenden openstellen. Naar aanleiding van een voorstel van Ged. Staten tot afwijzing van een verzoek van het hoofdbestuur van de Ned. ver eeniging voor land en tuinbouwonderwij- zers om subsidie, was 'nog ingekomen pen advies van den rijkslandbouwieeraar '111 Zeeland. Hij noemt het gewenscht dat in Zeeland, evenals in andere provincies, het landbouw-onderwijs uit de provinciale fondsen gesteund wordt en hef is op grond hiervan, dat hij het verzoek van de ver eeniging van land en tuinbouw-ond erwij- zers met aandrang hij, de Prov. Staten aanbeveelt. Het hoofdbestuur van de Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw heeft even eens een adres ,aan de Prov. Staten ge zonden van dezelfde strekking. Het voorstel van Ged. Staten tot af wijzing van een verzoek van den calami- teusen polder Borssele om vrijverklaring, had aanleiding gegeven dat verschillende belanghebbenden in een tweetal adressen aan de Prov. Staten verzoeken de genoem de polder, overeenkomstig den wensch van de meerderheid der belanghebbenden, wèl vrij tte verklaren. De verdere voorstellen van (led. Sla ten werden allen ter onderzoek naar (le afdeelingen verzonden en de volgende ver gadering bepaald op heden Woensdag)- morgen 10 uur en daarbij aan de orde te stellen de verkiezing van 3 leden van Ged. Staten en van het lid der Staten, be doeld hij art. 89 der Provinciale wet. Hierna weid deze avondvergadering, welke door een zeer talrijk publiek werd bijgewoond, gesloten. Zitting van lieden (Woensdag) morgen 10 u u r. Voorzitter de heer mr. II. J. Dijckmees- ter, Commissaris der Koningin. Aanwezig 40 leden. Afwezig de heeren M. Bolle Lzn. en C. J. J. A. van Teylingen met kennisgeving. De notulen der vorige zitting worden goedgekeurd. Hierna wordt overgegaan tot, de benoe ming van drie leden der Gedeputeerde Staten wegens periodieke aftreding der heeren J. H. Blum, M. de .lange Jzn. en J. A. van Ronipu. Als leden van het stembureau worden door den voorzitter aangewezen de hoe ren Lucasse, van de Putte, Hocke Hoogen- boom en Moerdijk. De heer .1. A. van Roinpu woiilt her kozen met 39 stemmen, tegen één stem in blanco. De herkozen© verklaart zijne benoeming aan te 'nemen en brengt dank voor het in hem gestelde vertrouwen. In de vacature de Jonge worden .uitge bracht. op den heer M. de Jonge Jzn. '26, op den heer J. II. Cl Heijse 3 en oji den heer Van Teylingen 1 stem, terwijl 10 stemmen in blanco, waren uitgebracht. Do heer de Jonge is dus herkozen en verklaart zijne benoeming aan te nemen. In de, vacature Blum worden uitge bracht op den heer J. H. Blum 27 stem men, op den heer mr. 1'. Dieleman 2, op den heer Heyse 2 en op den beer Van Teylingen 1 stem, terwijl 9 stemmen in blanco- waren uitgebracht. Ook de heer Blum neemt de herbenoe ming aan. Hierna wordt overgegaan tot de benoe ming van een lid der Staten bedoeld in art. 89 Prov. Wet, aftredend de heer mr. A. A. de Veer. Uitgebracht worden op (den heer de Veer 28 stemmen, op den heer Heyse 6 stem men, op ieder der heeren Lucasse, Hom bach en Hammacher één stern; terwijl 4 stemmen in blanco waren uitgebracht. Ook de heer de Veer neemt deze benoe ming aan. Vervolgens werd, overgegaan tol. split sing der afdeelingen. hl de eerste afdeeling zullen zitting heb hen de heeren Moerdijk, Maarleveld, Nee teson, Tichelman, Dieleman, Louwerse, van de Putte, Merckens, Houterman, IJse baert, van Dam, Hollestelle en de leden der Gedeputeerde Staten Casembroot en van Rompu. In de tweede afdeeling de heeren Pu- moleyn, Fokker, van Oeveren, Vogelaar, Mulder, Heyse, Lucasse, Hammacher, Erasmus, Hombach, van üalsum eu de leden der Gedeputeerde Staten Fruytier en Siegers. In de derde afdeeling de heeren de Veer, Giljam, Gerlach, van der Vliet, van Oyen, Wondergem, Sprenger, Dekker. Noofdijke, Hocke Hoogenboom, van Voort- huyzen en de leden der Gedeputeerde Staten de Jonge en Blum. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten de volgende bijeenkomst te hou den op Dinsdag 12 Juli des voormiddags te 10 uur en daarin een lid der Eerste Kamer te verkiezen en de voorstellen, van Gedeputeerde Staten te behandelen. Hierna wordt (leze zitting gesloten, Goes. Een schoenmaker v. d. R. pillier ontving gisteren een valschen gulden zoo als bleek, toen het muntstuk ten kan tore van de firma Van Heel werd getoond. Het muntstuk is bij nader beschouwen van een echten gulden wel te onderschei den. Kleur en klank deugen niet. Ook ontbreekt het randschrift. Het valsche stuk vertoont den heelde naar van Willem 11 en het jaartal 1848. Men zij dus gewaarschuwd! Middelburg De toestand van den jon geman nit Westkapelle, wien het, bekende ongeval overkwam en die in het gast huis alhier verpleegd wordt, is ©enigszins gunstiger. (M. C.) Dinsdag werd tot lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken gekozen de heer C. A. Schulte met 43 stemmen. Voi der waren uitgebracht op de heer jhr. A. E. Baddaert 6, en op den hoer H. .1. Snoep X, terwijl 1 stem in blanco was. - Betreffende de hier gepleegde in braak vernemen wij nader, dat zooals uit het politie onderzoek is gebleken de dader of daders een raam hebben opengescho ven, waardoor het geluklo bij de winkel lade te komen. De inhoud dezer lade plm. i' 4 werd medegenomen, terwijl de lade zelf op do stoep der woning werd achter gelaten. Hel. programma voor het 3de Zondag avond-concert op Zondag a. s. bevat de volgende nummers: 1. Métropole, Marche Parisienne, Parès2. Ouverture va.n de operette „Nakiris Hochzeit", Linike; 3. Trotz-Köpfchen, Charaeterstüek, Sehmidt- Berka; 4. Polonaise Op. 40, Chopin; 5. Groote Fantasie uit de operette „The Geisha"; Pauze; 6. Freie Liebe, Marsch op motieven van de operette „Die ge- schiedene Frau", Fall; 7. in tuuschiger Nacht, Walzer uit de operette „Die Land streicher" Ziehier; 8. a. Bal d'Enfants (Kinderbal) Intermezzo, d'Arcy Jaxone, h. Fein und Chic, Gavotte uit de Operette „Die Amazone", van Rlon; 9. Picaron, Polonaise de Concert (solo voor piccolo), Green; 10. Fragmenten uit de operette „Die Dollarprinzessin", Fall. t. Automo bielmarsch, '2. Wir tanzen Ringelreih'n, 3. Dollarvvalzer. Uit het kanaal alhier is opgeviseht het lijk van den 36 jarigen metselaar K., die sedert. Zaterdag uit de echtelijke wo ning alhier vermist werd. De man laat eene vrouw met 5 kinderen achter. Vlissingen. Het 22-jarig vermist meisje van den heer Lourier alhier is terugge vonden, verdronken in de waterleiding na hij de Abeele. Van dezelfde ouders ver droinlc verleden jaar een zoon. Het tegenwoordig wachtlokaal van de electrische tram in de Verlengde Aagje De kenstraat, zal vervallen, daar dit Inj het kantoor gelrokken wordt. Aan de overzijde zal nu een nieuw wachtlokaal worden gebouwd. (VI. Ct.) De opbrengst der inzameling aan board van het stoomschip „Oranje Nas sau", bij gelegenheid van den autoanobi- listentocht is door den burgemeester van Middelburg aldus verdeeld dat ten goede zal komen aan de armen van alle gezind ten te Middelburg 1100, Vlissingen f75, Veere f25 en Domburg f 16. Van af 14 Juli zal eiken Donderdag een extra-trein van hier naar Middelburg vertrekken voor het vervoer der Belgische badgasten, die hier per prov. boot aan komen. De trein vertrekt om 11 uur des morgens van hier en om 3.17 des middags van Middelburg naar hier. Bjjeenkomst van directeu ren, architecten, ingenieurs v a n gemeentewerken enz. lieden en morgen wordt te Vlissingen en Middelburg de zesde samenkomst ge houden van directeuren, adjunct directeu ren, architecten en ingenieurs van ge meentewerken en houw- eu woningtoe- ziceht. Heden (Woensdag)morgen te 9 uur had in de trouwzaal ten Raadhuize te Vlis singen eene vergadering plaats. Bestond eerst het plan, dat op die ver gadering döor den heer W. A. de Jong. gemeente-bouwmeester te Vlissingen, me dedeeling zou worden gedaan betreffende do te Vlissingen ingevoerde rioleerings- werken, het dempen van 3 havens en het watervrij maken van Vlissingen, dooi den betrekkelijk weinig beschikbaren tijd werd hiervan afgezien en ontving ieder der deelnemers een beknopt gedrukt ver slag van deze werken. Door den genoemden heer do Jong werd de bespreking ingeleid over de rijksjien- sioneering van de gemeenteambtenaren en hunne weduwen en wcezen. Vervolgens werd nis plaats voor de volgende bijeenkomst aangewezen Arn hem. Te 10 uur had in de Raadzaal de of- ficieele ontvangst plaats door B. en W., waarbij het woord werd gevoerd door den heer de Jong en door don burgemeester, jhr. mr. A A. van Doorn van Koude- keike. Te half elf ving vanaf liet raadhuis een rijtoer door de stad aan. Achtereen volgens werd een bezoek gebracht aan de gasfabriek, het terrein der gemeente- reiniging, de badplaats, de fabriek dei- Kon. Maatschappij „de Schelde". Van de Schelde werd de tocht per voet voort gezet naai- de „Centrale" der Electrische tram MiddelburgVlissingen en naar de zandzuiger en persmachine der firma Bos Pzn„ -tie Dordrecht. Deze machine is nieuw en werkt in Vlissingen voor 't eerst. Genoemde firma heeft van de gemeente Vlissingen de verhooging van terreinen aangenomen langs een natten weg. Deze terreinen liggen circa 1300 Meter van de persmachine. De te leve ren hoeveelheid zand bedraagt plm. 250.000 M3. Te half twee werd in het hotel „Zee land" de lunch gebruikt, waarna de zee havens en sluiswerken werden bezich tigd en een boottochtje van anderhalf uur op de Schelde werd gemaakt. Nog wer den de Boulevards en Ie Zeevaartschool bezocht en ten slotte in hel Strand Ho tel gedineerd Besloten werd aan den minister van binnenlandsche zaken een adres te rich ten, waarin de Bond, in aansluiting aan het adres van den Ned. Rond van ge meente-,ambtenaren, beleefd, doch met eenigen aandrang verzoekt, zulke maat regelen te nemen, dat spoedig een einde kome aan de pijnlijke onzekerheid, waar in nog duizenden gemeente-ambtenaren teil aanzien van hun pensionneering en die hunner weduwen en weezen ver keeren. Deze onzekerheid klemt, zegl de Bond, des te meer, nu reeds een catagorie van gemeente-ambtenaren in het rijks-omlcr- doniis- en weduwen- en weezenfonds valt, Wel-is-waar hebben reeds vele ge meentebesturen een eigen regeling, maar een rijksregeling verdient de voorkeur, omdat daarbij alle dienstjaren, ook die in andere gemeenten doorgebracht, mee tellen. Evenwel hebben nog lang niet alle ge meentebesturen een regeling getroffen en op de desbetreffende vraag hebben ge antwoord, dat gewacht wordt op de in uitzicht gestelde rijksregeling. Daardoor verkeeren de ambtenaren en hunne echtgenootén en minderjarige kin deren in die gemeenten in een onaange name positie, terwijl de ouden en inva- liedeu onder hen met groote bezorgdheid tie toekomst moeten ingaan, wanneer niet spoedig verandering komt. Redenen waarom de Bond Uwe Excel lentie beleefd verzoekt, zoo het ©enigs zins mogelijk is, zulke maatregelen te nemen, dat reeds in het volgend zit tingjaar aan de Staten-Generaal een ont- werp-regeling kan worden voorgelegd. Zierikzee. De Gemeenteraads verkiezing. Indien wij, Katholieke Zierikzeeërs on zen plicht én als katholiek én als burger beseffen, daii mogen en kunnen wij1 Vrij dag a.s. op niemand anders onze stem uitbrengen als op den antirevolutionair. Hoe vriendelijk en lief de liberalen ,ons ook mogen toeschijnen, 't geldt hij deze gelijk hij andere verkiezingen niet zoozeer de personen als wel het stelsel, de rich ting, die wij overeenkomstig onze heginsei- len hebben te bestrijden. Het liberalisme, dat, zijn aard en aanleg getrouw, al meer en meer overhelt paar do Sociaal-democratie getuige kle jongste Statenverkiezing mag door geen enkelen Katholiek, die zich consequent wil blijven, gesteund worden. Dat zou gelijk staan met het ombrengen van eigen ge weten, met verraad aan onze oer en onze vlag. Wij behooren samenwerking te zoeken met hen die, gelijk wij, opkomen voor het. christelijk beginsel, ook in ons staatsleven. Dezulken en 'dezulken alleen verdienen on zen steun bij de stembus. Een Katholiek, die waar bekwaamheid en degelijkheid gelijk staan, zonder meer zijn stem geeft aan den liberalen candidaat ten koste van den christelijken, is voor zij'n geweten niet verantwoord. Wij stemmen dus allen en aJs één man op den heer Uit wel-ingelichte bron vernemen wij, dat besloten is op de verschillende scho len alhier het schoolsparen in te voeren. In een daartoe belegde vergadering van hoofden van scholen met den thesaurier der Nulsspaarbank, den heer mr. J. P. Cau, werd besloten de proef te nemen met het Maasfrichtsche stelsel, dat uitnemend werkt en waarmede in onderscheidene plaatsen verrassende resultaten zijn ver kregen. Wij kunnen een dergelijke poging niet dan ten zeerst© toejuichen. Sparen is pon deugd, die een der grondslagen vormt, waarop het maatschappelijk gebouw moet worden gereconstrueerd. Wie het echter iu zijn jeugd niet leerde, zal liet op gevor derden leeftijd nooit in toepassing bren gen. Daarom is het goed gezien op de school reeds de gelegenheid daartoe open te stellen. Wij' verblijden ons te meer, daar een dergelijke poging eenige jaren geleden is afgestuit op de meening, dat. schoolsparen in deze streken niet zoo noodzakelijk >va,s. Wij' vernemen nog, dat zegels va.n 1 en 5 cent zouden worden verkrijgbaar ge steld. Ze worden feplrkt in een cahier, dat den leerlingen gratis wordt verstrekt. Vertegenwoordigen d e zegels een bepaald bedrag, dan kan dat worden overgeschre ven op een, eveneens gratis, uit te reiken spaarbankboekje. Met invoering zou worden gewacht tot na de groote vacantia. - Verschenen is het verslag van den toestand der gemeente Zierikzee over het jaar 1909. 4 Juli. Hedenavond gaf de Gemengde Zangvereeniging „Polyhymnia" een uitvoe ring in 'de muziektent in het Havenpark. Liet het weder zich aanvankelijk niel gunstig aanzien, de vrees, dal de uitvoe ring niet zou doorgaan werd niet vervuld. 'lis voor iele eerst© maal, dat een der gelijke uitvoering in de open lucht plaats vindt on we mogen het met voldoening constateeren, liet publiek wenscht zeer zeker niet, dat het ook de laatste maal zij. Dit toonde het o. a. door het applaus en wat meer zegt, door de stilte, die gedurende de uitvoering der zangnummers werd in acht genomen, zoadat zelfs op prooien afstand niets verloren ging van het ten gehoore gebrachte. „Polyhymnia" is goed op dreef onder haar nieuwen directeur, den heer Joh. F. A. Theewis. De verschillende nummers werden goed uitgevoerd. Vooral de Feest-cautate mag. met eere genoemd worden. De vereeniging blijkt dan ook over goede krachten te beschikken We hopen, dat „Polyhymnia" nog dik wijls op deze wijze zal willen meewerken het schoon© bij het volk. Dit laatste heelt tot de ontwikkeling van bet. gevoel voor getoond de opoffering der dames en hee ren zangers op prijs te stellen. 'n Goede gedachte was het ook, door ruime verspreiding van programma's, de toehoorders in 'te lichten betreffende de uit te voeren nummers. Heden had het jaarlijksche uitstapje plaats der heeren koorzangers. De tocht was ditmaal naar de duinen. In Westen- schouwen werd de maag uitstekend ver zorgd. Over Haamstede, Seharendijke en

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2