Landbouw en Veeteelt. O N D ER W IJ S. KERKNIEUWS. Rechtszaken. Laatste Berichten GEMENGD NIEUWS. en Marktberichten. Burgerlijke Stand. Cl van Sluijs, 's Heerenhoek, 1 X 32, 1 x 31, 9(le prijs, f 1.G. Nieuwen- huize, Nisse, 1 X 32, 1 X 31, 10de prijs f 0.65. CorpSprijzen lste medaille ,,1'ro Patria" Nisse; 2do medaille „Nederland en Oranje" Nieuw- dorp; 3de medaille „Nimrod" Héfflkens- zand. 's Sravenpoldrr. In de raadsvergadering op heden waren alle leden aanwezig, be halve dhr. Hubregtse met kennisgeving. Tot leden van het stembureau zijn be noemd dhrn. J. Woutersen en A. Nijsse.' Besloten werd ontheffing te verzoeken van liet voorschrift, vervat in art. 3, le lid letter h, der woningwet. Bij de rondvraag vestigde dhr. Kosten de aandacht op den toestand in den achterweg. De voorzitter zegt, dat reeds een punt van overwe ging hij B. en W. was geweest en over het leggen van een riool aldaar was ge sproken. Dhr. Schouten gaf in overwe ging een steenen voetpad met breede goot aldaar te maken, zooals hij reeds vroe ger had voorgesteld. In de volgende raads vergadering zullen 13. en W. met een voor stel ter tafel komen. Voorts werd door dhr. Schouten gewezen op het vervoer per as van den grint. Hieraan doet een lid van den Raad mede, die met de andere vracht rijders overeenkomt on er dan maar één inschrijver voor is. Zoodanig lid handelt in strijd met de gemeentewet en de voor zitter wordt verzocht hiervan nota te nemen en de noodige maatregelen te nemen. Nissi. Door het spelen met lucifers van een 5-jarig knaapje ontstond Zaterdagmid dag brand hij den landbouwer M. Ongeveer 200 bossen stroo waren reeds door het vuur verteerd, eer men den brand meester was. Terneuzen. Men seint ons: Heden ge raakte hier een meisje, die op straat bezig was met vuurtje stoken, in brand. Niet tegenstaande toegeschoten hulp overleed het kind op smartelijke wijze. Hoofdplaat. Bij de gehouden schietiüg op „den Doel" om het koningschap voor 1910 viel deze eer te beurt aan dhr. Th. van Haelst. Hst is reeds de tweede maal achter elkaar, dat dhr' v. Haelst als ko ning wordt uitgeroepen. Retranchement. Wegens de vele ziekte gevallen op de O. L. School alhier, is deze voor tien dagen gesloten. Gedurende dien tijd zullen de school en enkele huizen ontsmet worden. Breskens. Uit het jaarverslag van den stoombootdienst op de Wester-Schelde op het traeject, Breskens, Vlissingen, Neuzen oiitleenen we het volgende Gemaakt 7738 reizen. Vervoerd 170204 personen. Ontvangsten vracht van vervoerde passagiers f76,368,10. Vervoer goederen t 24.720,50. Vervoer brievenmalen f24.000. Totale ontvangsten f 127,912,66. Uitgaven f 146.885,52. Nadeelig saldo f 18,972,86. Koewacht. Vrijdag werd hier eene open bare vergadering van den gemeenteraad gehouden, waarop alle leden tegenwoordig waren. Het nieuwe raadslid, de heer J. de Blieck, legt in handen van den voorzitter den eed af en neemt zitting. De secretaris geeft iezing van de volgende ingekomen stukken. 1. Brief van Ged. Staten met besluit van den Raad der gemeente CliDge tot vaststelling eener kermis te Nieuw-Namcn. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Brief van da Gezondheids Gommissie te Hulst met rekening en verantwoording harer ontvangsten en uitgaven over 1909. Deze rekening wordt, zoover het deze ge meente betreft, goedgekeurd. Daar Ged. Staten blijven aandringen op vermindering van de rijkssubsidie van f 2800 op f 2600, wordt besloten de uit gaven op de tegrooting van 1910 met f 200 te verminderen. Tevens wordt op de begrooting gebracht de leening van f1600 voor herstel van den steenweg Koewacht St. Jansteen en f 25 voor bijdrage aan het muziekgezelschap. Tut onderwijzeres in de nuttige hand werken voor bet hcrhalingsonderwijs wordt benoemd Mej. I. Zwartelée alhier en tot deurwaarder voor de gemeente belastinnen de heer P. Vercouteren alhier. In de vergadering van ingelanden van het Waterschap Riet, Wildelanden cn Oude Karnemelk alhier werd, in plaats van wijlen den beer H. Ysèbaert tot dijkgraaf gekozen de heer JKips alhier en tot plaatsvervangend dijkgraaf de beer B. de Potter alhier. In de vergadering van de ingelanden van den polder Nieuw Beoostenblij werd besloten bij Ged. Staten te protesteeren tegen de oprichting van het bekende Wa terschap. Tot dijkgraaf werd gekozen in plaats van wijlen den heer H. Ysebaert, deJ^eerJHr Ongena te Zuiddorpe. nnT v1™,, "',l ^wsch Vlaanderen de in f Ct' schrijft, is de hark del in vlas t© velde voor dit jaar zoo fm, l geemdigd. Volgens een oud ge bruik moet pp St. Jans (24 Juni) al het vlas verkocht zijn. Dit jaar zal er heel wat minder groen dere ikf f' Be'Sië §aarl dan a*1" dere jaren; ten eerste is er met het opg P 1 e hooge prijzen der beetwortelen muiter vlas verbouwd, en ten tweede heb ben d© meeste kleine landbouwers hun vlas niet willen verkoopen. Zij zullen het zelf rooten en het van den winter, als er geen werk op veld en akker is, uitzwingelen. Een nieuwe Meststof. Het is nog niet heel lang geleden, dat stalmest de eenige meststof was, welke werd aangewend en ook tegenwoordig nog wordt er heel veel stalmest gemaakt, zorg vuldig bewaard en met groot voordeel gebruikt, zoowel op gras- en, bouwland als in den tuin. Sedert de landbouw- scheikun.digen een diepe studie hebben ge maakt van, den groei en de behoeften der planten, sedert de geleerden ons heb ben aangetoond uit .welke verbindingen in, den bodem de gewassen hun voedsel kunpen opzuigen, sedert dien tijd is er een heèle omwenteling gekomen in het bedrijf, de oogsten, zijn alom en blijvend vermeerderd, dan,k zij den kunstmest, waarmede we nauwkeurig kunnen voor zien in de behoeften, welke de verschil lende gewassen aan den grond stellen. Van alle kunstmeststoffen, welke achtereenvol gens aan de markt zijn gekomen, hebben diegene in de bemesting een plaats gekre gen, welke het plantenvoedsel in vrij' ge makkelijk opneembaren vorm bevatten. Het is toch een waarheid als een koe, dat onze planten het voedsel alleen in oplos singen kunnen opnemen, en hieruit kun nen we gereedelijk besluiten, dat alleen gemakkelijk oplosbare kunstmeststoffen in de practijk voldoen, terwijl da moeilijk oplosbare stoffen voor land- en tuinbouw weinig waarde hebben. Alleen stoffen, welke snel werken en -den oogst dadelijk en, aanmerkelijk vergroeien, hebben voos den boer waarde. Verschillende scheikun dige meststoffen zijn achtereenvolgens dn den handel gekomen. Eerst was het Peru Guano, toen Chilisalpeter, superphosphaat, slakkenmeel, kaïniet en patent kali, ver volgens zwavelzure ammoniak en beender meel en in de laatste jaren kalkstikstof en kalksalpeter. Met al deze meststoffen zijn proeven genomen, welke bevredigende en uitmuntende resultaten hebben opgeleverd en ieder, die weet hoe en waar deze mest stoffen aan te wenden, kan verzekerd wezen van succes. Het allernieuwste op het gebied van kunstmest is kalimeel, ook wot met veel ophef en humbug als kali- silikaat aangekondigd. Wie nu ©enigszins met kunstmest is vertrouwd, weet, dat een scheikundige meststof in den regel maar één plaritenvoedi,ngsstof bevat, en wel Chilisalpeter en zwavelzuren ammo niak gebruikt men om de stikstof, su perphosphaat, slakkenmeel en beender meel ter wille van het phospliorzuur, kaï niet en patentkali om het kali, dat er in zit. Het kalimeel of kalisilikaat verkondigt ons in zijn naam reeds, welk plantenvoed sel het bevat en komt alzoo de k|alihou dende meststoffen met één vermeerderen. Tot heden moesben we het kali grooten- deels betrekken uit de Stassfustermij'nen, :en die leverden en leveren nog steeds mest, welke in alle opzichten goed vol doet. Kaïniet, patentkali, zwavelzure kali, om van de andere niet eens te spreken, hebben het mogelijk gemaakt in de klei intensief te boeren en te blijven boeren en op het zand vruchten te oogsten, welke er eertijds moeilijk of piet wilden groeien. Kali, .en daarbij' nog phosphor- zuur, stikstof en kalk zijïi onontbeerlijk voor den landman, en goede, goedkoop© meststoffen, welke deze bevatten, kunnen we niet meer missen. Hoe meer puike kalimeststoffen er in den handel komen, hoe beter het is voor den boer, dan krij'gt hij keuze en kan het beste behouden. katholieken en protestantsche werken van liefdadigheid en sociale actie, waarbij de Fransche vertaling naast de Hollandsche namen werd geplaatst. Mgr. stond met groote welwillendheid een mooi portret in zittende houding af ter illustratie van het eerstdaags doorliet Haagsch Comité der K S. A. uit te geven jaarboekje. Zierikzee De voordracht voor leeraar in de geschiedenis aan de H B. S te Kampen betsaat uit de heeren J. Keulen te Schie dam en S. IC. A. Rombach te Zierikzee. Vlissingen. De heer A. Tasselaar van hier is benoemd tot onderwijzer aan de openbare school te Vuren. Benoemd tot onderwijzeres aan de openh lagere school te Hardinxveld, mej. E. M Th. ten Napel te Kruiningen. Op1 de aanbeveling voor leeraar in de geschiedenis aan het Gymnasium en de H. B. S. te Kampen komt voor de heer S. IC. A. Rombach, leeraar R. II. B. S. te Zierikzee. Mgr. Gualtieri De Haagsche correspondent van „De Tijd" schrijft: Mede door de aanhangige interpellatie in de Tweede Kamer over de Borromaeus- Encycliek, valt nu aandacht op den onlangs hier geaccrediteerden zaakgelastigde van den H. Stoel, Mgr Gualtieri, die sinds zijn optreden alhier rustig en bescheiden de bekende woning aan het Bezuidenhout bewoont Ik heb onlangs de eer gehad met Mgr. Gualtieri kennis te mogen maken. Zijn uiterlijk verschilt veel van dat van zijn voorganger Mgr. Giovannini. Was deze laatste bepaald lang en slank van postuur, Mgr. Gualtieri bereikt de middelbare lengte nog niet. Zijn uiterlijk maakt den indruk van grooten eenvoud en beminnelijkheid, hoewel zijn overigens zachte oogopslag scherpzinnigheid verraadt Monseigneur spreekt, ondanks zijnlang verblijf in Brussel, niet al te goed Fransch terwijl zijn zeer zachl, ja, lispelend geluid het converseeren niet gemakkelijk maakt. Mgr., die ook het Duitsch en Ëngelsch machtig is, beklaagt er zich over, dat bijna niemand in zijne omgeving Italiaansch spreekt. Hij tracht enkele woorden Hollandsch te spreken, maar ik behoef u niet te ver tellen, hoe dat den Italiaan afgaat. Monseigneur stelt overigens veel belang in het Hollandsche leven, hetgeen o.a. blijken kan hieruit, dat hij zich onlangs bij een onderhoud, dat de president en de secretaris van het PI. Comité van de IC. S. A. met Mgr. mochten hebben, door dezen uitvoerig liet inlichten over het doel en de wijze van werken van deze organi satie. Op zijn verzoek verschaften genoemde heeren Mgr. een lijst der voornaamste Voor het practisch apothekers-examen is van de eerste groep voor hel tweede gedeelte geslaagd de heer W. P. Wou tersen, g'eboren te Middelburg. (M. O.) Te Utrecht slaagde Zaterdag voor het 2de gedeelte theoretisch artsexamen de heer A. C. Polderman, geboren te St. Annaland. Voor de rechtbank te Middelburg had den zich Vrijdag te verantwoorden L. J. Sr., L. J. Jr., (zoon) en M. L., echtge noot© van den eersten beklaagide, allen wonende te Meliskerke, beklaagd van ver zet tegen een mishandeling tegen een oin- bezoldigiden rijksveldwachter en den ge meenteveldwachter te Meliskerke. Na verhoor van de beide politiemannen als getuigen a charge en ook drie ge tuigen a décharge eischte het O. M. te gen den eersten beklaagde twee maanden tegen de vrouw één maand gevangenis straf, en tegen den zoon één maand tucht school. De verdediger van den man en da vrouw, Mr. J. Adriaanse, laakte het op treden van iden onbezoldigden rijksveld wachter, die voor een simpelen overtre ding! van de jachtwet zooveel drukte maakte, dat er dit verzet uit ontstond. Ook meende de verdediger, dat de wet nergens aan wien ook het recht geeft over ,t:e gaan tot visitatie aan den lijve, en stellig niet aan een veldwachter of ook niet aan een burgemeester als hulpt oöic.ier van justitie, zoodat er geen rede was om beklaagde te arresteeren en voor den burgemeester te brengen. Spr. bepleitte ontslag van rechtsvervol ging, subsidair een lichter straf. De raadsman van den zoon, Mr. F. N. van der Biet, zeide dat hier meer dan ooit de dwaasheid der kinderwetten aan het daglicht kamt. Uitspraak 5 Juli a.s. Verder werd geëischt: Tegen A. d. M. 31 jaar te Grauw we gens vernieling f 10 b. s. 10 d. h.; Tegen A. M. Ci. H. 20 jaar te Hulst, wegens beschadiging f 15 b. s. 15 d. h. Tegen C. de J. 42 jaar, klerk der pos terijen, J. J. H., 33 jaar, graankoopman en P. A. V., 27 jaar, graankoopman, al len te Hulst, wegens beleediging van een ambtenaar en wederspannigheid tegen den gemeenteveldwachter Cortvriend te Hulst, tegen eerstgenoemde f 15 b. s. 15 d. h., en tegen de beide laatste één maand ge vangenisstraf. Tegen C. v. E,., 27 jaar, schipper te Neuzen, wegens mishandeling van een yroegeren knecht van hem f20 b. s. 20 dagen hecht. Tegen M. K., 19 jaar, .werkman te Neu zen, wegens mishandeling, één maand ge vangenisstraf. Tegen L. de R., 41 jaar, koopman te Retranchement, wegens mishandeling van ©en dier, 14 dagen gevangenisstraf. Tegen G. .1. de W. Jz., 22 jaar, schip persknecht te lerseke wegens wederspan nigheid f 10 b. s:. 10 d. h. Tegen J. M. 32 jaar, schipper te Ier seke, wegens mishandeling één maand gevangenisstraf. Tegen .1. de P., 20 jaar, zeeman en 11. L. tvl. d. W|., 18 jaar, zilverpoetser, beiden te Vlissingen wegens vernieling. f20 b. s. 20 d. h. Tegen A. W. 13. 58 jaar, werkman te Vlissingen, wegens overtreding van de plaatselijke belasting te Vlissingen fö b s. 5 d. h. Ten slotte tegen W, v. B., 21 jaar, visscher te Arnemuiden wegens mishan deling f 15 b. s. 15 d. h. Den Haag. Een zekere v. Leeuwen, die indertijd aan eenige ministers dreig I brieven schreef, is door het gerechtshof tot 4 maanden veroordeeld. Utrecht. Een zekere vrouw B„ ver dacht van brandstichting, is veroordeeld tot 2 jaar. Breda. De architect en aannemer van de onlangs in de Brugstraat te Breda in gestorte huizen zijn door de Rechtbank veroordeeld tot respectievelijk 3 en 2 maanden hechtenis. Rossum. De bliksem sloeg in de 11. K. kerk alhier. Een begin van brand ont stond, die echter gebluscht werd. Castricum. Een zekere W. Roos, een van het beruchte Amsterdamsche inbre kerstrio, is uit het krankzinnigengesticht ontsnapt. Hij wist zich van de fiets van den directeur meester te maken. Rotterdam. In de gevangenis alhier stak een gevangene zijn stroozak in brand, om te midden van de consternatie te kun nen ontvluchten, doch zijii toeleg mislukte. De Bilt. Het metereologisch Instituut registreerde Zaterdagavond tusschen half acht en 8 uur een aardbeving op 2500 K. M. afstand. Parijs. Op een kerkhof, waar een werkman (slachtoffer van straatbetoogin- gen) was begraven, raakte de politie slaags met de betoogers. Een woedend gevecht ontstond, waarin 41 agenten en 20 be toogers gewond werden. Vijf arrestaties kverden gehandhaafd. Exam enbloempjes. Men verhaalt als historisch, de volgende examenanecdoten Een professor in de zoölogie was ervoor bekend, dat hjj bizonder veel aan de kennis der wormen hechtte en altijd op de examens over dat onderwerp vroeg. Daar om pompte elke candidaat zich dan ook zooveel mogelijk wetenschap van het krui pend gedierte in hetgeen natuurlijk bijna altijd ten koste van andere weteESchap geschiedde. Eens had de professor weer drie candidaten geëxamineerd, en was heD slechts over de wormen uitgehoord. Het was prachtig gegaan. Vol moed wachtte nu nummer vier. Tot zijn groote schrik vraagt de professor„wat weet gij van polypen Hoorbare stilte. De ongeluk kige candidaat kon zijn ooren niet gelooven, verbluft blijft hij den professor aanstaren. Polypen, polypen.... Eindelijk klaart zijn gezicht op „O, ja, zeker, de polypen, ja juist. Een groep dieren, die hun naam in het jaar 1812 van Cuvier hebben ontvangen. Vroe ger rekende men ze tot de wormen. De wormen worden in zes groepen verdeeld Platte wormen, draadwormen" enz Nu was de jongeling op dreef, en ratelde al zijn wormenkennis af Hij was gered. Zoo ging het allen. Tot eindelijk één het te bont maakte. Hij moest den olifant beschrijven „De olifant behoort tot de zoogdieren Hij heeft een lang verlengstuk aan den neus, dat men een slurf noemt. Deze slurf gelijkt wel eenigszins op een worm. De wormen worden in zes groepen ingedeeld. Platte wormen, draadwormen"Dit was den examinator toch te machtig. Van toen af hadden de wormen bij hem uit gediend. Een andere professor was heel doof. Het voorzeggen, dat hem ontging, werd stelselmatig toegepast. Eens legde hij een student een plant voor. De exami nandus kende ze niet. „Lactura Taraxa cum", zegt de voorzegger. De ander verstaat niet goed en bromt in zijn zenuwachtigheid tamteram teram ham ham. „Lactura Taraxacum" herhaalt de voor zegger. „Lactura Tarxacum" roept de candidaat blij. Waarop de professor, boos „U behoelt niet zoo te schreeuwen. Ik heb het den eersten keer heel goed verstaan Een ou ie student, in zijn 15e jaar ODgeveer, doet eindelijk eens examen. Hem vraagt de examinatorWelke plaats van het lichaam de dikste epidermis (huid) heeft?" Het antwoord moet natuurlijk zijn de voetzool. Maar deze niet zeer snuggere studiosus zoekt vergeefs naar een op lossing. Tot de professor, om hem te helpen, vraagt„Kom, meneer, welk deel van het lichaam heeft het meest te ljjden „De Podex" (de zitdeelen), antwoordde de rampzalige jonkman, die zeker in zijn vroege jeugi ook niet steeds aan de verwachtingen van ouders en opvoeders had beantwoord. Wiaarom Republikein. De hoofd redacteur van een Amerikaansch blad riep onlangs drie negers in zijn studeer vertrek en beloofde aan idengene, van hen, welke op de beste en bondigste ma nia' verklaren kon, waarom hij republi- keinsch gezind was, een prachtige kal koen. „Ik ben een vriend van de repu bliek", zeide de eerste der zwarte hee ren, „omdat de republikeinen de emanpi- patie der negers hebben doorgevoerd!" „Bravo", riep de persman en wendde zich daarop tot den tweeden neger met de woorden: „Nu Bill, waarom hen jij republikein?" „Ik ben republikein, om dat de republikeinen zulke verstandige wetten geven!" „Ook niet verkeerd", prees de redacteur en zei ten slotte tot den derden neger: „En nu Sam, zeg jij ons eens, waaroan jij republikein bent!" „Ik ben republikein", antwoordde Sam .trouwhartig, „omdat ik graag de kalkoen zou willen hebben." En hij kreeg dekalkoen. Door de notarissen D. C. van Nim- wegen en Wl. Hiöalen werd Vrijdagmid dag" te Zowtolande publiek verkocht een hofstede en verschillende bouw- en wei landen. De perceel en 1 tot 7, schuur, bouwd en weiland, groot 2 H.A. 75 A. 75 c.A. Werden opgehouden. Koopers werden van: 88.30 A. weiland C. Moens voor f1400; 1.20.10 H.A. weiland dezelfde voor f1417; 1.03.70 Il.A. bouwland F. van Sluis Pzn., voor f2100; 21 A. bouwland dezelfde voor f 427 60.30 A. bouwland dezelfde voor f 1240; 16.30 A. weiland te Westkapelle A. Pluijmers te Middelburg voor f 65. De perceelen 20, 21 en 22 zijn even eens opgehouden. Koopers, wier naam niet genoemd is, wonen te Zoutelande. IJ z e n d ij k e, 25 Juni 1910. Ter graanmarkt van heden was do aan voer niet ruim en de omzet klein. Prijzen onveranderd. Men besteedde voor: Nieuwe tarwe f 8.50 a f 9. Nieuwe rogge f 5.a f 5 50 Nieuwe wintergerst f 6 50 a f 6.75 Rotterdam, 27 Juni 1910. Tarwe weinig aanvoer en weinig kooplust f7 a f9,—. In de overige artikelen ging niets om. Vlas geen aanvoer. Eieren geen aanvoer. Varkens 26 a 28. Licht soort export 256 a 26. Mais. Am. Mixed i 38 a fstoo- mend f h f—Witte Servische Mixed f 121, Gele Servische Mixed f a f Gele La Plata fa f Grove Donau f 122 a f Odessa f 127. Aardappels. Westlandsche poters f 1.60 a f 1.75, Westlandsche zand f2.50 a f2 80, Westlandsche klei f2,20 a f2,60. per kinnemand. Weinig aanvoer, veel vraag. GOES. Geboren: 24, Pieter, z. v. Tkeo- philus de Bock en JacomiDa Cooman26, 26, Johannes Adrianus, z. v. Oornelis Blokpoel en Johanna Elisabeth de Kok. Van 2324 Juni. VLISSINGEN. OndertrouwdR. W. Eag les, j.m. 27 j. met C. R. M. Beniest, j.d. 29 j.; J. P. Goetgeluk, j.m. 23 j. met G. de Veij', j.d. 22 j.; H. V. B. Bur gerhout, j.m. 22 j. met M. A. A. Mar tin, j.d. 22 j.A. Goetgeluk, j.m. 26 j. met W,. Harp©, j.d. 25 j.; J. Leeflang, j.m. 22 j. met S. Pattist, j.d. 20 j. Getrouwd: J. A. Husei', j.m. 25 j. met A. C. Steketee, j.d. 21 j.; J. A. Huser, j.m. 23 j. met J J. Buijs, j.d. 24 j. W„ van de Voorde, j.m. 23 j met P. de Konink, j.d. 22 j.; P. Davidse, j.m. 23 j. met A. de Smit, j.d. 22 j. Bevallen: D. .1. M. Merckens, geb. Moe- fon, z.; A. M. S. Fontaine, geb. Be- niest, z.; H. .1. Bosselaar, geb Meet- tens, z,O. Looij, geb. De Koning, d. J. Boone, geb. Schot, z.; J. R. Asper slagh, geb. Lambrecht, z.M. Klijnzoon, geb. Braun, z. ZIERIKZEE. Gehuwd: 22, J. J. Verkaarf, 23 j1. jm. en M. Roskaim, 21 j. jd. Geboren: 18, Een dochter van L. Leeu- we en H. van Klooster; 18, Een zoon van M. Boomsluiter en M. C. de Graaf; 19, Een z. v. J. A. de Hooge en A. Boot; 20, Een z. v. J. P. Uijl, en P. P. Muste; 20, |Een z. v. D. Vingerhoed en P. ,T. Beije; 22, Een z. v. O. Heijboer en J. C. van Dienst. Overleden: 17, Verkaart, bijna 2 j., d.; 18, E. van der Werf, 71 j., ongeh. d.; 19, M. Dialebout, 2 ji, z. Van 1723 Juni. KRUININGEN. OndertrouwdKrijn de Jong, 42 j. j.m. en E.lvire. Regine Hatna- cher 42 j. j.d. Gehuwd: Antonius Aloisius Bernardus Koenders, 36 j. j.m. en Anna Maria Ca- tharina Bruschetto, 35 j. j.d. Geboren: Wilhelmina Pieteniella d. V. Johannes Fluijt en Johanna Wissel. Aasiilb'Sgiiteia'i.rcgëjE Juut. 27 Bos de.Steenbes'ortiiig tot verdediging oever iu 2 pic, raming elk perc f)1000, B.st. Wateik. Cal. polder Borssele. 27 Eilewoutsdijk, heistel en vernieuwiDg glooiï gsweiken. Best. Wateischap Éllewoutsduk. 29 Scherpenisse, verdedigen ondei zecschen oever door zinkwerken steanbestorting, Best. waterk. cal. waterscb. Scherpenisse. Juli. 1 Vlissingen, veibouwen voorin. burgor- weeshuis tot politiebureau. Burgem. Wethouders. 1. N. en St. Jooslar.d, verrichten van 400 M'. aardewerk, uitbreken van 140 Ma. klinkerstr, maken 2 houten bruggen on ltggen van 350 M- bestrating, Burg. ou Wethouders. 9 Boissele, leggen van 300 M. keiweg, Burg. en Weth.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3