6INNEHIAND UIT ZEELAND A M E R S It A De hitte in de Vereenigde Sta ten. Het gebied van hooge wannte blijft in de Oostelijke provinciën der Ver eenigde Staten aanhouden en de nood in de arme wijken der groote steden,, waai' het water bijna geheel ontbreekt begint ontzaglijke afmetingen aan te ne men. In New-York is'lapen weer duizenden) menschen in de parken, terwijl de hos pitalen meer dan vol zijn door het tal rijke aantal lijders aan zonnesteek. Don derdag stierven in New-York alleen acht menschen als direct gevolg van de hitte, vijftien dergelijke doodelijke ongevallen kwamen in Philadelphia voor, vijf in Bal- timore en acht lin Pittsburg. Op het platteland is de toestand niet minder ernstig en men mag gerust aan nemen dat in alle Oostelijke Staten te zamer een kleine honderd menschen ten gevolge der hitte dagelijks sterven. De interpellatie over de Borromaeusencycliek in de Tweede Kamer. Vrijdagnamiddag, onmiddellijk vóór het verschijnen der courant konden wij het voornaamste over "het dien dag in de Kamer verhandelde nog plaatsen, n.l. de Interpellatie van Van Doorn en het ant woord der regeering. De rest laten wij hier volgen, zooals de Kameroverzicht- schrijver van De Tijd het geeft: 't Was een oogenblik muisstil in de Kamer, toen de afgevaardigde van Gouda zijn heftig© inbeschuldigmg-stelling want men voelde, dat het dat was, daar men natuurlijk wist, dat de llegeering niets gedaan had had geëindigd, maar slechts heel even, want toen drong' men van alle kanten met gretige belangstel ling om de Ministerstafel heen, waar het heele ministerie in plenum bijeenzat, om toch maar geen woord te missen uit den mond van den minister van Buiten- Iandsche Zaken, die spreken ging. Ik kan me zoo levendig voorstellen^ dat het nuchtere woord van den heer Van Swinderen als een ijskoude water straal op de warme gemoederen zou in werken. „De vragen veronderstellen, zei de Mi nister „en de tweede vraag spreekt het zelfs onomwonden uit, dat de Regeering kennis heeft gekregen van de Carolus- Borromaeus-encycliek, maar de Regeering heeft officieel die kennis niet gekregen, en daar zij nu meent, dat het hier geldt een zuivere interne aangelegenheid van de R. K. Kerk, heeft de Regeering als zoodanig daarmede niets te maken!" De Minister ging weer zitten I En nu wilde ik, dat mijn pen u ma len kon het woelige zonderlinge tafereel, dat zich nu aan de linkerzijde ontrolde. Een gehuil van teleurstelling ging op. Deze eenvoudige, treffende juiste, maar in hun kortheid bijna cynisch en komisch klin kende woorden had men blijkbaar niet verwacht. En de teleurstelling uitte zich op zijn hevigst in de bijna uitgegilde woorden van den interpellant„Is dat 'n antwoord over een zaak, waarvan heel Europa trilt van verontwaardiging En om er nog meer kracht bij te zetten, riep al wat links zat „bravo men balde de vuisten, Roodhuijzen grijnsde, Duijs voerde een vreemdsoortigen krijgsdans uit en ik zag zelfs den bedaarden oud- Minister De Meester bij wijze van instem ming driftig op zijn lessenaar tromme len. Zelfs op de publieke tribune raakte men in agitatie en onder het hevig rumoer sloeg al maar door de hamer van den president en dreigde hij tot tweemaal toe de tribune te zullen doen ontruimen 't Was een zeldzaam moment in onze anders zoo weinig rumoerige volksver tegenwoordiging. Maar achteraf en bij nader inzien zul len de heeren elkander toch nog wel eens vreemd aankijken om dit tumult. Want, mijn hemel, welk ander ant woord had men dan toch verwacht. Gij, mijne heeren, liberalen, zijt het immers zelf geweest, die in 1871 hef gezantschap bij den Heiligen Stoel hebt afgeschaft; gij voert immers in uw schild het beginsel van scheiding van Kerk en Staat, gij hebt immers den Vredevorst zeifs niet willen toelaten op de eerste Vredesconferentie, wat wilt gij dan toch wei, dat een Regeering van een land als het ouze doen zal, als een Opper hoofd van een Kerk krachtens zijn roe ping en staat zich wendt met een brief tot de bestuurders en belijders van die Kerk? Een brief ten slotte, die mgr. dr. gezantschap, nóch zelfs maar per post één exemplaar aan de Nederlandsche Re geering is toegezonden geworden. Een brief ten slotte, die mgr. de Nolens heeft het zoo duidelijk gezegd, ik kom daarop straks terug moet be zien worden in het licht der omstandig heden, waarin die geschreven werd en waarin nóch ons land, noch een deel van ons volk, nóch minder ons Vorsten huis, ook maar is aangewezen, laat staan genoemd. En daar maakt gij u warm over, gij, die immers steeds propageert, dat de po litiek, dus ook de wetgeving en het be stuur des lands, met geen enkel gods dienstig beginsel iets te maken hebben, gij, die dapper de mannen, die er lijn recht tegenovergesteld over denken, mee helpt schelden voor „politieke pharizee- ers", en die een verwoeden strijd voert, tegen „Rome", ja, maar niet minder fel ook tegen „Dordt". Komaan, weest wijs en gaat uws weegs, De Protestanten zullen buiten de Ka mer, als zij het noodig achten, zelf wel opkomen voor wat hun dierbaar en hei lig is. Treffend was die tegenstelling tusschen Van Doorn en De Visser, die na den Minister ;s(prak. Ook hij wilde, nu de zaak aanhangig was gemaakt, zijne, meening zeggen over de encycliek zelf en over de houding van Regeering en Kamer ten opzichte van die Encycliek. En hij stak het niet onder stoelen of banken, dat hem een droevig pijnlijk oogenblik bezorgd was, toen hij de scher pe aanhalingen uit Philippensen zag toe gepast op, die hem begrijpelijkerwijze lief waren: ,,'tWas mij een oogenblik of mijn vader en moeder beleedigd en be- modderd wenden" zei hij niet zzonder ontroering. Men kan daar in komen. Maar wij vragen nog eens, wat moet men daarmede in de Volksvertegenwoor diging en waarom zal een Regeering zich daartegen uitspreken. En dat nu niet van protestantsche zijde duidelijk is, dat die er niets mede te maken hebben. Dat zei Dr. De Visser ook en hij had daarvoor een tweevoudigen grond. lo. De Encycltiek geldt een zuivere kerkelijke aangelegenheid, immers het is een herderlijk schrijven van Z H. den Paus aan „Onze Eerwaarde Broeders, enz. enz." Het zou een vermenging wor den van kerkelijke met staatkundige aan gelegenheden, ging men zulke geschrif ten in de Kamer critiseeren, lijnrecht in strijd met het beginsel onzer Grondwet en het liberale beginsel van scheiding van Kerk en Staat. 2o>. In 1871 Dr. De Visser zei '72, maar dat is fout, werd door aan neming van het amendement-Dumbar be sloten tot afschaffing van het Neder- landsch gezantschap hij den H. Stoel en sprak men daarmede duidelijk uit, dal men in Nederland geen behandeling van Staatszaken met den Paus wilde. Dat wordt niet te niet gedaan door een zekere courtoisie tegenover den in ons land nog altijd gekenden „zaakgelas tigde van den H. Stoel", tegenover wien „een blanco hoffelijkheid" niet meer dan gepast is. Op dezen staatsrechterlijken weg wilde dus Me interpellatie een stap terug zetten. Bij nader inzien zal niemand links dit zeker willen. En misschien van rechts ook niet. t De heer De Visser had gesproken ook namens zijn partijgenooten en later deed ds. v. d. Voort zulks ook voor de Anti revulutionairenairen. Daarbij had het kun nen blijven, en het was bepaald jam mer, dat de nog jeugdige politicus ds. Ankerman in een goedbedoelde maar on handige redevoering hetzelfde nu ook nog eens ging zeggen. Want doordat hij in zijn Friesch-christelijk-historische stijf hoofdige verkrachting van de Nederland sche historie zijn programpunt, dat ons land is „een christelijke natie in protes- tantschen zin" ons blad heeft daarop vroeger al uitvoerig gereageerd - nog eens ging ontwikkeien, had hij gemakke lijk gevoeligheden hij onze fractie kun nen wekken. Maar daar is de leiding, goddank, in kalme en bezadigde hand bij dr. Nolens. Deze liet zich door niemand intimidee- ,ren en sprak ongeveer aldus: Deze heele bespreking is hier niet op haar plaats. De uitspraken in de Encycliek raken vra gen van leerstelligen aard en zijn daar op igjebaseerd. Overigens is na de officieel© verkla ring tegenover Duitschland ook de mos gelijkheid uitgesloten, dat er iets kren- kends ten opzichte van ons land en ons vorstenhuis kan zijn bedoeld,. De ,H. Car. Borromaeus is in 1584 overleden in Noord-Italië en op de toe standen daar slaat de Encycliek. De his torische appreciaties, in haar algemeen heden en onvolledigheden in de Kamer gehoord, kunnen dan ook door ons niet aanvaard worden. Wat het staatsrechtelijke betreft, ken nen wij alleen den Nederlandschen Staat, die zijn grondslag vindt in de Grond wet van 1815. Daar wij, Katholieken, prijs stellen op den godsdienstvrede en de practische ver draagzaamheid, die bestaanbaar is bij de sinds eeuwen verbroken dogmatische een heid, wenschen wij geen aanleiding te geven tot verbreking daarvan en zullen wij ons van debat onthouden. En toen was het feitelijk uit. Wel kwam mr. Troelstra den aanstichter van de interpellatie nog een schop nageven, doordat hij zeide, wel te kunnen begrij pen, dat de protestanten boos waren over de moreeie disqualifieatie, maar, 't was allemaal „oude cultuur" en Troel stra was een man van de „moderne cul tuur" en daarin hadden hij en zijne par tijgenooten ook te dikwijls hardheden te verduren van liberalen en clericalen, dan dat hij zich nu warm zou maken, nu het eens anderen betrof. Mr. Troelstra was en bleef „gematigd onverschillig". Typisch, hij, die altijd trouw door de liberalen geholpen wordt, als hij een relletje op touw zet, hij laat omgekeerd de heeren in hun hemd staan, als zij nu eens wat probeeren. Maar zij doen het dan ook zoo jam merlijk onhandigDe geachte interpellant, mr. 'Van Doorn, was al erg blij met de ge houden bespreking, al had hij feitelijk geen antwoord gehad en al bereikte hij niet het minste resultaat. Hij grijnsde alleen nog in een slot woord „dat hij geen hoogen dunk had, dat Me eer van ons land bij deze regee ring1 veilig was." Nu, dat is minder, ook zonder den hoogen dunk van mr. Van Doorn zal het ministerie het nog wel stellen. Zoolang het nog maar op rechts rekenen kan. En wat zei dr. De Visser ook weer zoo treffend juist omtrent hel rechtsche politieke beginsel „Zoolang Protestanten en Roomschen beiden erkennen het godsdienstig autori teitsbeginsel in het staatkundig leven, zoolang dat bestaat, zoolang zullen wij samengaan." Zoo zij het I Een Missie. H. M. de Koningin wordt, als een hij zonder eerbewijs, bij de begrafenis dier vorstin Von Wied vertegenwoordigd door den Prins, vergezeld van een talrijk ge volg. DE STATENVERKIEZINGEN. De uitslag in Zuid-Holland Per bulletin verspreidden wij Zaterdag morgen in de stad de welkome tijding, dat bij de herstemmingen in Zuid-Holland vier coalitiezetels voor de Staten waren ver overd, n.l. Rotterdam I, waar Hoogewegen (R.-K.) en Valk (A.-R.) gekozen werden, Rotterdam V waar Van der Vijver (R.-K.) werd gekozen en Den Haag waar baron Mackay (Chr.-Historisch) den liberaal Henny versloeg. Vooral de overwinning in Rotterdam 1 is zeer merkwaardig, daar ,een der socialistische candidaten, Spiek man, het (met de hulp der 1,heralen) bracht tot 3014 stemmen, terwijl Hooge- wegen 3057, Valk 3274 stemmen verkreeg. Te Dordrecht, Gorkum en Leiden wer den de liberale candidaten herkozen, in laatstgenoemde plaats bleef de candidaat der coalitie Bots (R.-K.) 500 stemmen in de minderheid. Goes. Gisterenmiddag (Zondag) speel do Zeelandia II van alhier, een vriend- schappel ijken wedstrijd mei D. O. S. (I)oor Oefening Sterk) van Middelburg, welke door eerstgenoemde club werd gewonnen met !2— 1. Met de rust was de stand 2 - 0. Middelburg. Zaterdagavond is alhier een eigenaardige reclame gemaakt voor het concert en de verlichting, die Dinsdag avond in het Schuttershof zullen plaats hebben ter eere van het bezoek der auto mobilisten aan Zeeland. Op twee plaatsen in de Langedelft wa ren rijen giorno's met. letters erop opge hangen. Op een ervan stond te lezen „Dinsdag- 8 uur concert Schuttershof" en op do andere „Dinsdag verlichting Schuttershof". Wat wij van de voorbereidende werk zaamheden voor de verlichting zorgen, wettigt de verwachting, dat het besluit van het vreemdelingenverkeer alles in het werk stelt om de tuin in een tooverland te herschapen, terwijl het programma van het Middelburgsch Muziekkorps een keur van fraaie nummers bevat. Voorzeker zal den eersten avond van de automobiel- feesten niet de minst aangenamen zijn, ook voor de stadgenooten als het weer maar medewerkt. - Het was gisterenavond op het tweede Zondagavond-concert goed te merken, dat het weer ditmaal niet medewerkte Het bezoek was heel wat nrnder dan wij dat op die concerten gewoon zijn. Jammer voor den heer Morks en zijne mannen, die weer zoo'n keurig programma uitvoer de, waarvan wij speciaal zullen noemen „Norwegischer Künstler Carnaval", van Svendsen. Een zeef zwaar nummer, waar aan het corps twee winters studeerde voor het op concerten kon worden uitgevoerd, maar nu zit het er ook muurvast in. Zondagavond trachtten twee mannen binnen te dringen hij een bewoner van den Ouden Vlissingsehen weg alhier. Een te hulp gerogpen agent bracht een der belhamels, die „hoven zijn theewater" was, naar het bureau, terwijl de andere zich daar heen begaf om een klacht te doen, daar hij het deed voorkomen door be doelde bewoner van den Vlissingsehen weg met een revolver te zijn gedreigd. Deze vrijwillige arrestant liep nog een verbaal op wegens beleediging van den agent. De leerlingen der twee lioogsle klas sen der Rijkskweeschool zullen Vrijdag en Zaterdag a. s. een tweedaagseh uit stapje maken naar Nijmegen en Kleef, onder leiding van enkele leeraren. Vlissingen. Op de reede is geankerd het Deensche stoomschip „Wilhelm Colding", komende van Gent, met defecte machine. Het schip zal door de Koninklijke Maat schappij „de Schelde" gerepareerd worden. Zierikzee. Zoo juist is verschenen de nieuwe Gids voor Zierikzee en Omstre ken, uitgave van de Vereeniging tot Be vordering van het Vreemdelingenverkeer alhier. Reeds bij vluchtig doorbladeren blijkt deze gids zich gunstig van zijn voorgan ger te onderscheiden, waartoe niet in het minste bijdragen de 21 knappe pentee- keningen van de hand van Mr. J. G. Hu ijs er. Behalve al het wetenswaardige, waar over een dergelijke gids inlichtingen moet verschaffen, treffen wij aan een histo risch pverzioht, van de geschiedenis van Zierikzee, yoor zoover deze ter sprake komt hij de verschillende bezienswaar digheden. Er is gezorgd, voor een aanwijzing van een viertal goed afgebakende tochtjes, waardoor liet den vreemdeling mogelijk zal zijn een goed idee te krijgen, niet al leen van Zierikzee, maar ook van het gansche gfhoiuwen en Duiveland. Het geheel is een welkome uitgave, Bij de Zaterdag alhier gehou den verkiezing voor de vacature in den gemeenteraad, ontstaan door het overlij den van den lieer Mr. H. Moplen,- burgh, zijn candidaat gestelddoor de liberale kiesvereeniging en de kiesvereeni- ging „Burgerplicht" de heer H. .1. van Nouhuijs en door de anti-revolutionaire kiesvereeniging de heer A. Timmerman Gz. Het huis op de Oude Haven aan de Oostzijde van het „Vrijpoortje", welks antieke gevel het jaartal 1658 draagt, is thans ontdaan van Ide schutting, waarach ter het langen tijd verborgen was. De vrees, dat ide fraaie gevel onder sloiopershand zou vallen, is gelukkig niet geheel werkelijkheid geworden. Slechts het gedeelte tot de tweede verdieping is gemotiveerd. Het overige is in het oor spronkelijke bewaard gebleven. Door de samenvoeging van twee stij len is echter het geheel niet bepaald harmonisch geworden. Ook door het be dekken van de talrijk aangebrachte zand- steenversierselen met een laag verf is nu juist het effect niet verhoogd. Men krijgt slechts den indruk te doen te heb ben met het streven naar een Holland- schen karaktertrek, welken een geestig Franschman, die ons land vóór dertig jaar beschreef, met het voor hem on vertaalbare woord „netheid", bestem pelde. Het ware te wenschen, dat hij herstel ling onzer oude gebouwen het advies van deskundigen werd ingewonnen, opdat de oorspronkelijke stijl zoo weinig mogelijk wijzigingen onderga. Heden vergaderden de aandeelhou ders van de Coöperatieve Beetwortelsui- kerfabriek „Dinteloord" te Dinteloord, welke fabriek verleden jaar is tot stand gekomen door samenwerking, vooral van landbouwers onzer eilanden. Er blijken te zijn 644 leden met 3150 aandeelen, uitbrengende 925 stemmen. De netto-opbrengst was: aan suiker 1.172.218 aan pulp f 75.212 aan melasse f 52.000 De gemiddelde bietenprijs aan de aan deelhouders behaald, bedroeg f 13.53 per 1000 K.G. Verwerkt werden in de campagne 65.060.610 K.G. bieten, waarvan gemid deld per etmaal werden versneden 1.038.216 K.G. Hei hoogste suikergehalte bedroeg 18.6, het laagste 13.4, hel ge middelde 16.36 pCt. De fmanrieele resultaten waren goed. Uit de winst en verliesrekening blijkt, dat na afschrijving van diverse posten, 4 pCt. dividend aan de aandeelhouders kan worden uitgekeerd,. Onze burgemeester heeft het initia tief genomen tot een plan, dat voorze ker de goedkeuring der gehoele burgerij zal wegdragen. Z.Ed.Achtb. wil namelijk pogen den 30- sten verjaardag onzer Koningin, op 31 Aug. a.s, feestelijk te doen vieren. liet daartoe ontworpen plan wenschte hij te bespreken, waartoe een 22-tal hee ren werden opgeroepen, aan wie de bur gemeester het doel der bijeenkomst uit. eenzette, er den nadruk opleggend, dat voor Zeeland een waardige herdenking van den Sisten Augustus bijzondere waar de heeft, doordat onze Koningin een „kroonjaar" zal vieren en kroonjaren in deze provincie meer dan elders worden gevierd. Tot. voorzitter werd gekozen de heer .1. van der Vliet, nadat Jhr. de Jonge van Ellemeet daarvoor niet wenschte in aanmerking te komen, in verhand met zijn gevorderden leeftijd. Behalve de Voorzitter zullen als Da- gelijksch Bestuur fungeeren de heeren: J. Bolt, A. G. Kijn, J. .V. Legemate, J. van Os, C. Swartbol en A. Timmerman. De Burgemeester is tot eere-voorzitter benoemd, welke keuze hij zich liet. wel gevallen. Naar verluidt zou er op Koninginnedag een Imiddaguit,voering van „Kunst en Eer" worden gegeven, alsmede een bespeling van het carillon des morgens, met ko- raalmuziek, terwijl volksspelen en een optocht van alhier bestaande vereenigin- gen, gedurende den middag en den avond zouden plaats hebben. Deze plannen hebben echter nog geen vasten vorm aangenomen. Deze eerste burgemeesterlijke daad van (den heer van der Vliet zal wel door alle ingezetenen mei vreugde worden be groet. In no. 72 dezer Courant komt ee bericht voor over het bezoek eener Belgisch Zangvereeniging aan onze stad verleden Zondag 19 Juni. Van geachte zijde meldt men ons, dat hot geene Belgische maar cene echte tlollandscbe vereeniging was en wel het bekende Gemeugd Koor „Inter nos", directeur de heer W. Willems, uit Oud- Gastel. 's Heer-Arendskerke. Bij den arbeider A. W. onder deze gemeente is ook de vlekziekte geconstateerd. Dezer dagen had de zoon van den arbeider J. v. S. het geluk uit de Middel- burgscke loterij, een tweejarig paard te loten, het welk voir hem aardig buiten kansje is. Hoe duur de aardappelen tegenwoor dig zijn blijkt uit het volgende: een land- bouwer onder deze gemeente had 6 a 700 H.I.. aardappelen gescheept en als alle onkosten betaald waren van seheepvracht, enz dan hield hij den kollosalen prijs over van acht centen pei mud. Ook een aardig buitenkansje. Heinkenszand. Door de Handboogschut terij „Soranus" alhier, wordt bij gelegen heid der Heinkenszandsche kermis op Maandag 11 Juli a.s. een concours gegeven naar den lossen vogel. - De Eerwaarde Zuster Maria Caspa- rina (in de wereld mej. Cornelia Pieters) uit het klooster te 's Hertogenbaseh, doch hier geboortig, nalm hier dezer dagen af scheid van hare moeder en bloedverwan ten om zich 0]> het eiland Celebes in onze overzeesc.he bezittingen te wijden aan de verpleging der lijdende menschhoid. Hoedekenskerke. Het circus „Carpani" gaf Zaterdagavond alhier op het erf van dhr. A. C. v. d. Linde daartoe welwillend afgestaan, een voorstelling. Do directie mocht zich in een talrijk bezoek verheugen. Het aautal bezoekers toch bedroeg ruim 125, waarvan vooral de kinders zich kos telijk amuseerden. Wat gegeven werd, behoorde nu juist niet onder de allernieuwste en fraaiste nummers van eeu circusprogram, maar toch was het, het entree van f'0,25 in aan merking genomen, wel de moeite waard een en ander bij te wonen. Vooral het kleine pazrdje,, Donnee"' deed zeer aardige toeren en bleek flink gedresseerd te zijni lerseke. Concours Handboogschutlerijen, gehouden Zaterdag 25 Juni, door „St. Sebastiaan". Aan het concours werd deelgenomen door alle, n.l. vier sociëteiten, vertegen woordigende 24 schutters. De medailles, uitgeloofd door de sociëteit „St. Se- stiaan", vielen ten deel aan: le pelotons- medaille, Ynian, „St. Sebasliaan", lerseke; med. meeste punten aan P. Pols te ler seke, „St. Sebastiaan" met 67 p. in 20 schotenmed. meeste rozen de heer Noonn, Wolfertsdijk „Doel naar Hooger"; med. Jac, W-estrate „St. Sebastiaan", lerseke; med. 3 aan A. Modde van „Oefening en Uitspanning" te Hansweert. Medaille le Jac. van Willigen te lerseke, tevens een kistje sigaren. De kunstvoorwerpen, uil- geloofd door den Zeeuwschen Schutters mond, werden behaald door: A. Sandee „St. Sebastiaan", lerseke; A. Modde, „Oefening en Uitspanning", Hansweert; Jac, 'YVestrate, „St. Sebastiaan". Een prijs op de meeste 2de, uitgeloofd door den heer Adriaanse, viel eveneens Jaos. Westrate ten deel. 's Heere ihoek Bij de handboog-socië teit „Concordia 1" hield men gisteren een wedstrijd naar het koningschap, waarbij 'als overwinnaar uit het strijdperk trad B. Raas, die als koning werd ge proclameerd. De handboog-sociëteit „De Vrije Schutters" zag men gisteren strijden om liet koningschap, De overwinnaar was \Y. Boonman, die dan ook als koning werd uitgeroepen. Bij een vechtpartij op de kermis alhier verwondden .1. de W. en H. V. elkander zoodanig met een mes, .lat on middellijk geneeskundige hulp miesl wor den ingeroepen. De schietvereeniging „Prinses Ju liana" hield Zaterdag j.l. een wedstrijd, waaraan door verschillende vereenigingen werd deelgenomen. De winners zijn als volgt lste prijs J. J. Okkei', Wolphaartsdijk, met 115 punten; 2de prijs J. Janse, 'sH. Arendskerke, met 114 punten; 3de prijs G. V. d. Berge, 's Heerenhoek, met 114 punten; 4de prijs J. Jansen, Nisse, met 111 punten, 4 rozen; 5de prijs C. van Sluijs, 's Heerenhoek, met 111 punten, 2 Hozen; Gd© prijs B. Simons, Heinkens zand, met 108 punten; 7de prijs J. Slab- bekoorn, Nieuwdorp, met 108 punten; 8ste prijs Jan Boonman, 's Heerenhoek, met 107 punten; 9de prijs G. Heiboer, Hein kenszand, 107 punten; 10de prijs Snij ders, Heinkenszand, met 107 punten. Op de vrije baan J. Bos, Nisse, 2 X 35 punten lste prijs f3.99; H. Steenblok, Nieuwdorp, 2 35 pi. 2de- prijs f3.30; J. J. Okker, Wol phaartsdijk, 1 X 35. 2 X 84. 3de prijs, f2.66; J. Jansen, Nisse, 1 X 35, f 34, 4de prijs, f2.— C. Snijders, Heinkens zand, 1 X 34, 1 X 33, 5de prijs, fl-66; J. Kloosterman, Nisse, 2 X 33. 6de prijs, f 1.32J. Slabbekoorn, Nieuwdorp, 2 32, 7de prijs, f 1.32; A. Braam, 'sH. Abts- kerke, 1 X 3.3, 1 X 32, 8ste prijs, fl.—i

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2