UIT ZEELAND. duikoefening bevat. Hoogstwaarschijnlijk was Callot juist bezig om deze aanteeke- ningen te eindigen, toen de catastrophe plaats had, want om 1 uur 5G zijn die notities afgebroken. Ook het scheepsboek van de ,,Pas «1e Calais" geeft 1 uur 56 in den morgen als den tijd aan, waarop het ongeluk gebeurde. Het laatste lijk van de Pluviose, het 27e, isi Dinsdag opgehaald en aan wal gebracht. Het spoorwegongeluk bij Vil lepreux. Naar wij reeds in ons vo rig nummer vermeldden heeft Zaterdag avond omstreeks halfzeven aan het sta tion Villepreux een ontzettend spoorweg ongeluk plaats gehad. Omstreeks tien minuten over vijven kwam trein 467, die dienst «loet tus- schen Parijs en Dreux aan het station Villepreux-les Clayes aan. Op het oogen- blik van vertrek bemerkte men een defect aan de machine. Herstel ter plaatse was niet mogelijk en daarom telephoneerde men naar Versailles om een andere ma chine; het oponthoud zou ongeveer veer tig minuten wezen. Onmiddellijk werden alle signalen op onveilig gesteld. Desondanks zag men plotseling den express voor Granville, die om 5.14 Parijs verlaat, in volle vaart ver schijnen en zonder op de signalen te let ten doorrijden. De talrijke personen op het perron aanwezig het meerendeel van de passagiers «Ier stilstaande trein was, uitgestapt zagen met ontzetting het gevaarte naderen. Een ongeluk was niet meer te vermij den. Door roepen en gebaren trachtte men de passagiers, die nog in den trein wa ren gebleven, te waarschuwen. Een ontzettende botsing had plaats. Op honderd meters van het station zag men een onbeschrijfelijke chaos, een massa ijzer, een opstapeling van wielen en on derstellen van de wagons. De geheele spoorlijn was vernield; de rails, en de dwarsliggers losgerukt en weggeslingerd. De vier eerste wagons van de express en de restauratiewagen waren volkomen vernield. Ook de vier laatste wagens van den stilstaanden trein waren vernield. Het overige gedeelte der beide treinen was zoo goed als onbeschadigd. Uit de ruïnen der treinen klonken lui de jammerklachten in het werk gesteld. Met bewonderenswaardige opoffering stel den dokters, verplegers en soldaten zich beschikbaar voor het reddingswerk. Bij zonder onderscheidde zich een priester, die in de express reisde. Het was abbé Henri Bignon, priester te Passais-le-Con- ception (Orne). Overal was hij aanwe zig. Voor elke gewonde had hij eenige woorden van troost en den stervenden verleende hij de absolutie. Tot verergering van de ramp ontstond door het vuur uit de locomotief brand in de treinen en jn een oogwenk stonden de puinen in vlammen. Pogingen tot blus- schen baatten niet. En eerst tegen mid dernacht was de brand uitgewoed en kon men het reddingswerk voortzetten. Negen verkoolde lijken werden te voor schijn gebracht en een groot aantal ge wonden. De lijken werden neergelegd in de wachtkamer van het station van Vil lepreux. Ontzettende tooneelen speelden zich af op het perron van het station. Mannen en vrouwen riepen en smeekten om hunne familie of om toegang tot de lijken, die echter niet werd verleend, daar deze te veel misvormd en verminkt waren. Den geheelen nacht door was de weg tus- schen Versailles en Villepreux-les Clayes dicht bezet met een groote menigte men- schen, angstig vragende naar vrienden of familie, die bij de ramp tegenwoordig hadden kunnen zijn. In 't geheel zijn achttien lijken te voor schijn gebracht. Met den trein van 8.40 kwam een transport gewonden aan het station des Invalides aan, dat met de grootste omzichtigheid naar de wachtka- wer werd geleid, waar een dokter zijn zorgen wijdde aan de slachtoffers. Te Villepreux loopt het gerucht dat de machinist van de express plotseling gek zou zijn geworden. Daaraan zou dan zijn toe te schrijven, dat de trein door alle signalen heenreed. Daar de telegraafdraden verbroken wa ren, vernam men te Parijs het bericht van het ongeval pas zeer laat door auto mobielen. Nog denzelfden nacht waren Millerand, minister van publieke werken, de prefect van Seine-et-Oise, de secre taris-generaal van de prefectuur en de procureur der republiek ter plaatse. Ook de rechter van instructie, begon ter plaat- ne een onderzoek, maar het grootste ge deelte der ondervraagde personen was te overspannen om nauwkeurige inlichtingen te kunnen geven. De procureur van de republiek en de rechter van instructie hebben de registra tor verzegeld van de locomotief van de express, die een snelheid van 102 kilo meter per uur aantoonde. De laatste berichten melden, dat bij het gerechtelijk onderzoek thans is ge bleken, dat de machinst door de buiten gewone snelheid, die zijn machine had, zonder bet te willen, de signalen is vooor- bijgereden. De procureur van Argenton heeft aan den rechter van-, instructie geseind, dat de machinist ziek was en niet kon ver voerd worden. De rechter van instruc tie heeft daarop een onderzoekingscom missie gezonden om kien machinist te on dervragen. Er is een bevel tot inhech tenisneming tegen hem uitgevaardigd. ,Een man van de Eclair heeft te Ar genton den machinist Leduc van den trein, die in het station van Villepreux een anderen trein aangereden heeft, vra gen gesteld. Leduc bestuurde een locomotief, die al lang naar de werkplaats had moeten ge zonden zijn. To St. Cyr werkte de gif- fard (soort hevel om water in den cy linder te brengen, waarin de stoomzui- gers werken) niet meer. „Wij voedden het water met dien van den ketel. Wan neer geen van de twee werkt is er ge vaar voor ontploffing. Eensklaps zeide de stoker mijMijn giffard laat mij in den steek. Er viel niet te aarzelen. De ma nometer werkte snel. Ik moest herstellen of springen. Ik ging links en werkte, 't Was gevaarlijk, want links ziet men geen signalen. Maar ik kon niet denken dat er een trein oponthoud had te Ville preux. Als machinaal evenwel stak ik het lipoid rechts. Wij reden een krom ming langs en daalden met vreeselijke snelheid de helling af. Ik zag menscben die wanhopige gebaren maakten, daarna zag ik op 100 meters de wagons. Ik sloot de remmen. Wat er toen gebeurde, weet ik niet. Ik sprong van de locomo- lief en liep weg. Uit het onderzoek blijkt inderdaad dat Leduc al het mogelijke heeft gedaan om de ramp te vermijden, maar te laat. De stationschef heeft van de inspan ning een beroerte gekregen. Zijn toestand is ernstig. S P A i\T J E. De 1 e eken-sc hoo 1. De troonrede, die voor enkele dagen door koning Al- fons is voorgelezen, bevat vooral één zin snede, die over het geheele land groote ontroering en ontevredenheid heeft ge bracht. Opmerkelijk js het, dat de tele- graaf-agentschappen, niettegenstaande het groot gewicht yan dezen passus, niets gegeven hebben omtrent deze veelbetee- kenende woorden uit de koninklijke bood schap. In de bewuste passage spreekt de ko ning over onderwijs en verklaart: „de re geering, die zich op het beginsel van ge wetensvrijheid plaatst, zal alles in 'het werk stellen pp de school „voor iederen dogmatischen invloed" te beschermen". Dat beteekent natuurlijk, dat Spanje de leekenschool of de z.g. neutrale school in naam der gewetensvrijheid moet behou den. Canalejas, de slimme premier, is er in derdaad in geslaagd om den monarch de overtuiging bij te brengen, dat de „neu trale" school het eenigste redmiddel was voor de revolutionaire streken. Canale jas is de juiste man om den koning zulke dingen in te fluisteren. Immers, aan den eenen kant toont hij weinig vijandschap tegen de uiterlijke ceremoniën der Katho lieke Kerk, terwijl hij van den anderen kant staat op «Ie scheiding van kerk en staat, de „neutrale" staatsschool, de wet geving tegen de kloosters, het burgerhu welijk en de echtscheiding. De passage, waarin gezegd wordt, dat de regeering zich door een gevoel van kinderlijke ver eering jegens den Paus zal 'laten leiden, en, bij de juiste afbakening der rechten van kerk en staat hoopt op het voortduren der goede betrekkingen, geeft maar al te zeer het bewijs, welke plannen Canale jas en de zijnen koesteren. Met recht wijst het Katholieke blad de „Universo" er dan ook op, dat het Spaan- sche volk in zijn overgroot® meerderheid de Katholieke tradities is toegedaan. De Spaansche natie wil aan de niet-Katho- lieken de volle gewetensvrijheid schenken, maar zij wil Katholieke scholen en een Katholieke opvoeding, geen z.g. neutrali teit, die de zeer kleine minderheid der andersdenkenden opeischt. De groote, ook door de telegraafagentschappen doodge zwegen manifestaties der Katholieken te gen de neutrale scholen, hebben reeds het bewijs gegeven, wat het Spaansche volk wil en niet wil. AHEB1K4. Rooseveltthuis! Roosevelt kwam Zaterdagmiddag te New-York aan, In de haven werd hij door een groote vloot van versierde pleiziervaartuigen ontvan gen. Roosevelt ging aan boord van een kleine stoomboot en vergezeld van deze vloot ging hij naar New-York, temidden van het gegil der stoomfluiten van de schepen en fabrieken en de toejuichin gen van een groote menigte, die langs de beide oevers stond geschaard. Bij Battery Park ging Roosevelt aan land, waai' hij werd ontvangen door den burgemeester en een groot aantal autori teiten, leden van het diplomatieke corps enz. Roosevelt gaf den burgemeester zijn genoegen te kennen over de schitterende ontvangst en stapte daarop in het rijtuig, dat hem dwars door de stad voorde, ge ëscorteerd door veteranen uit den Spaansch-Amerikaanscben oorlog. Een enorme menigte juichte hem luide toe. Roosevelt had per draadlooze telegraaf honderden uitnoodigingen ontvangen om redevoeringen te komen houden. Echter zal hij de eerste twee maanden na zijn terugkeer geen enkele maal in het pu bliek spreken. Nu, dat is te begrijpen. Roosevelt zal die twee maamlen meer dan noodig hebben om zich te oriëntee- ren. Want hoewel hij gedurende zijn ver toef in Egypte en Europa natuurlijk wel voeling heeft gehouden met de politieke voormannen zijner partij, zal nog per soonlijk overleg voor hem noodig zijn om weer heelemaal in de loopende zaken te komen. t Hot h u w e 1 ij k van Theodooi Roosevelt Jr. Nauwelijks was de fa milie Roosevelt in New-York teruggekeerd of haar stonden groote feestelijkheden te wachten. Maandag is n.l. Theodoor Roo sevelt Jr. met miss Eleanor Butler Alex ander in het huwelijk getreden. We be hoeven wel niet te zeggen, met wat een praal en pracht dit feest gepaard ging. Ook het regiment „Rough riders," was op zijn post en meer dan 1500 perso nen uit de Amerikaanse!»© wereld wa ren genoodigd. iikki.Ii:. De boycot tegen Grieksche handelswa ren en Grieksche schepen breidt zich uit. Volgens do dagbladen heeft de Turk- sche afdeeling van den Interparlementai ren Yredesbond in tegenwoordigheid van den Turkschen minister van Buitenland- sche zaken, beraadslaagd en besloten, de aandacht van den Interparlementairen Vredesbond te vragen voor een vreedza me oplossing van de Kreta-quaestie. In de Turksche Kamer heeft, in ant woord op een vraag, betreffende zijn reis in Europa, de minister van Buitenland- sche Zaken gezegd, dat de besprekingen te Londen en Parijs aan den dag heb ben gebracht, dat de vier beschermende mogendheden niet van gevoelen zijn ver anderd aangaande de quaestie, in het bij zonder wat betreft de souvereiniteit van Turkije. Wij zullen voortgaan, zeide hij, een de finitieve oplossing te eischen maar het is noodig, geduld te hebben. II. M. de Koningin-Moeder, vergezeld door jonkvrouwe F. L. 11. van de Poll, hofdame, jhr. S. M. S. de Ranitz, groot meester, en mr. S. B. W. graaf van Lim burg Stirling kamerheer, heeft Zondag namiddag een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van handel, nijverheid en kunst te Utrecht. Tweede Kamerverkiez ng. Op de groslijst van het Hoofdbestuur der R. K. Kiesvereeniging te Helmond zijn geplaatst de heeren .1. C. E. Slote maker met 7Swane met 10, en Fles- kens met 16 stemmen. Provinciale Statenverkiezingen. ,De herstemming voor de verschillende provinciën is bepaald voor Groningen: Maandag 27 Juni. Friesland: Maandag 27 Juni. OverijselDonderdag 23 Juni. Gelderland: Donderdag 30 Juni. Utrecht.Dinsdag 28 Juni. Zuid-HollandVrijdag 24 Juni. Noord-Holland: Dinsdag 28 Juni. ZeelandDinsdag 28 Juni. Limburg: Dinsdag 28 Juni. 0e Statenverkiezingen In de gisteren (Maandag) avond gehou den vergadering der liberale kiesvereeni ging Rotterdam, district I, is besloten de kiezers in district I te adviseeren bij de herstemming steun te verleenen aan de sociaal democratische candidaten, de hee ren Spiekman en Heykoop. (N. R. Ct.) Tegenover deze socialisten staan twee leden der rechterzijde, een anti revolu tionair en een Katholiek. En dan hebben de liberalen nog al tijd hun mond vol over het „monsterver- bond"_ en de „onnatuurlijke coalitie"!! Verbetering officierstraktementen Op' de oorlogsbegrooting voor het jaar 1911 is een post van bijna 7 ton gebracht voor verbetering der officierstractemen- ten; voor alle wapens wordt de bezol diging gelijk gemaakt met die voor de officieren der genie. (Avp.) Dinsdag heeft te Leiden de groote ge- costumeerde optocht plaats gehad, voor stellende de intocht van Frederik Hendrik binnen Amsterdam op 20 Mei 1642. De stoet trok door rijkdom van costumes en stijlvolle indeeling der groepen aller aan dacht. Een ontzaggelijke menigte was van den optocht geinige. Onderscheidingen. Bij gelegenheid van zijn jongste pries terjubileum is de Z.Eerw. heer II. Wou ters, directeur van het bisschoppelijk col lege te Weert, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Tentoonstelling te Brussel. De Koning der Belgen heeft de Neder- landsche ministers, die 4 Juli a.s. een bezoek aan de Brusselsche tentoonstelling zullen brengen, n.l. de ministers van bin nenlandse!» zaken Mr. Heemskerk, van justitie Mr. Ragout en v,an koloniën, den heer De Waal Malefijt, uitgenoodigd hij deze gelegenheid aan de koninklijke tafel aan te zitten. Mr. E. N. Rahusen. Naar de N. R. Ct. meldt, heeft de beer Mr. E. N. Rahusen te kennen gege ven, dat hij voor een vernieuwing van zijn mandaat als Eerste Kamerlid niet meer in aanmerking wenscht te komen. De heer Rahusen deelde het Hbl. mede, in zijn leeftijd aanleiding te hebben ge vonden tot dit besluit. Een mandaat van negen jaren wenscht hij niet meer op zich te nemen. Goes. Maandagavond viel een kind van dhr. Aarts aan de M. A. de Ruyterstraat in een diepe sloot. Een der buren mocht het genoegen smaken het kind nog bij tijds te grijpen en zoo van een wissen dood te redden. Door dhr. de Witte, eigenaar van de Goesche melksalon, zal de volgende maand in de Korte Kerkstraat alhier een zuivelfabriek opgericht worden, waaraan verbonden een melkinrichting. Alles zal volgens ile strengste eischen der hygiëne worden ingericht en voor zien zijn van de nieuwste machines op dit gebied. Maandag j.l. vergaderde het PI. Com. van K. S. A., waarin definitief tot secre taris verkozen werd dhr. L. B. Mudde, nadat eenige bezwaren, die hij had, door de vergadering als niet ernstig ge noemd werden. Vervolgens gaf de pen ningmeesteres de rekening en verantwoor ding over het le halfjaar ter inzage en na eenige toelichting werd dit goedge keurd. Als punt voor een vo'gende vergadering werd nog ter tafel gebracht, of het niet op den weg van bet Comité lag ain al hier een vereeniging op te richten om kinderen, die daarvoor in de termen val len, naar een 11. K. vacantie-kolonie te zenden. De voorz. hoopte, dat allen hierover eens goed zouden denken, om dan hier over naderhand hunne gedachten kenbaar te maken. Hierna niets meer te behandelen zijnde werd «1e vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. De opkomst was op deze vergadering bevredigend. Middelburg. Door B. en W. is wegens vertrek naar elders eervol ontslag ver leend als brandspuitmeester bij spuit I) aan den heer P. J. van Puffelen. Het bestuur der vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" wendt weer alle pogingen aan om 31 Augustus a. s„ den 30sten jaardag van H. M. de Koningin, tot een waren feestdag te maken. Reeds vroeger werd melding gemaakt van een uit te voeren Trompettine-Ma.rseh en van een optocht van bedrijven. Thans is door genoemd bestuur de volgende cir culaire verzonden „Het bestuur der vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" heeft in ernstige overweging genomen, oj) 31 Augustus a. s., waarop 11. M. de Koningin Hare 30ste jaardag viert, een historische!) op tocht te organiseer©n. Verschillende plannen zijn in hoofdtrek ken reeds ontworpen, o. a. een voorstel ling uit den aanvang der 17e eeuw. Zal echter van zoodanigen optocht iets komen, dan dient het Bestuur binnen kor ten tijd te weten, of het plan voldoende gesteund wordt, zoowel door financiëele als door persoonlijke deelneming. Om die reden verzoekt het Bestuur 'beleefd op ontlerstaand biljet wel de willen invul len a. welke bijdrage u wenscht te schen ken; b. of u bereid zijt persoonlijk aan den optocht deel te nemen". De verleden week uit het gesticht „Vrederust" ontvluchte v. d. H., af komstig van hier, is weder aangehouden en naar het gesticht teruggebracht. Men is begonnen met het oprichten van een gasilluminatie voor het Grand Hotel in de Langendelft, die daar zal worden ontstoken tijdens het bezoek dol leden van de Ned. Automobielclub aan Zeeland in de volgende week. Boven den ingang zijn de letters „N. A. C," en een zon aangebracht. Vlissingen. Ter verbetering van een be richt in ons vorig nummer, verzoekt men ons te melden dat het bericht betreffentle de samensmelting van de drie christe lijke zangvereenigingen „Looft den Heer „Sweelinck" en „Hymne"niet geheel juist was. De twee laatstgenoemde vereenigingen zijn ontbonden en toegetreden tot do reeds 37 jaren bestaande vereeniging „Looft den Heer". Het bestuur van deze laatste vereeniging blijft onveranderd; alleen worden de 2 vacatures in het bestuur aangevuld door de leden van tie toegetreden vereenigin gen „Sweelinck" en „Hymne". (VI. Crt.) Tot werkmeester aan de Kon. Mij. „de Schelde" is benoemd de heer A. Korteweg, zulks in plaats van de heer L. Vuijk, aan wien op verzoek eervol ont slag is verleend. (Zeeuw.) Tot conducteurs der brievenmalen 3e klasse alhier (spoorwegpostkantoor no. 2) zijn benoemd de brievenbesteller J. Groot te Amsterdam en de brieven- en telegrambesteller F. Trij'ber te Velp. Met ingang van 1 Juli is benoemd tot baas aan de afdeeling Huistimmer- loods van de Koninklijke Maatschappij „de Schelde" de heer A. C. Lodder, thans onderbaas. Morgen zullen 130 leerlingen van' de St. Joseph-stichting te Sluis een be zoek aan deze gemeente brengen. In het badpaviljoen van den heer Daalhuijzen zullen de kinderen eenige ververschingen gebruiken, waarna per extra-trein een uit stapje naar Middelburg gemaakt wordt. Het stoomschip „Bandoeng", dat hier aan de werf „de Schelde" machines en ketels inneemt, heeft heden gemeerd ge stoomd. Na het stellen der kompassen wordt de fabriekstocht gehouden en ver volgens vertrekt het schip naar Rotter dam, er wordt dan tevens officieel proef- gestoomd. Zierikzee. A.s. Donderdag 23 Juni 1910 wordt in Parklust het eerste zomer-concert gegeven, dat reeds vroeger was aangekon digd, maar door omstandigheden uitge steld. Programma1. Le Concours d'An- derlecht, Langlois; 2. Un jour de fète, Ouverture, Schweinsberg3. Hyménée, Walse, Aliier; 4. Un-e Equipeé du Régent, Mourgue; 5. Les cloches de Corneville, Buisson; G. Petite Gavotte et Farandole, Pierné; 7. a. Toreador et Andalouse du Bal Costumé, Rubinskin; b. St. Margeaux, Franyois; 8. Ein Walzertraum, Strauss. Naar wij vernemen is de toestand van den conducteur VV„ die bij 't tramon geluk te Oud-Beijerland zwaar gewond werd, bevredigend. Het been is gezet kun nen Worden, zoodat dit gelukkig behouden kan blijven! In de Dinsdagavond bij den heer Ver wer gehouden vergadering van de kies vereeniging „Gemeentebelang", werd can- didaat gesteld voor de e. k. gemeenteraads verkiezing de heer H. J. van Nouhuys (liberaal). De heer J. Hogerhand in de vorige ver gadering gecandideerd, had voor de aan vankelijk aangenomen candidatuur be dankt. Als «leze kiesvereeniging Katholiek is, zooals twee jaar geleden werd beweerd in een hier ter stede verschijnend liberaal blad, dan begrijpen wij: niet, dat Katholie ken een liberaal stellen als candidaat voor den Raad. Is deze kiesvereeniging neutraal, dan begrijpen wij- niet, wat Katholieken in een dergelijke vereeniging doen. Laten onze geloofsgenooten toch beden ken, dat neutrale vereenigingen, die zich uitsluitend met gemeentepolitiek bemoei en, voor ben gesloten behooren te zijn. Neutraliteit op staatkundig gebied be hoort tof de onmogelijkheden. In aanmerking genomen onze plaatse lijke toestanden, erkennen wij, «lat een Katholieke kiesvereeniging lang tot. de pa vota zal behooren, op welker verwezen lijking voorshands weinig kans bestaat. Liever echter geen organisatie, dan neu traal georganiseerd. DenzelMen avond vergaderde in het Huis van .Nassau de liberate kiesvereeni ging, als gevolg van het bedanken des heeren Hogerland voor de aangeboden candidatuur. Voor de vacature Moolenburgh werd can<li<laat. gesteld de heer H. J. van Nou huys (lib.); voor de vacature mr. D. van der Vliet werd candidaat gesteld de heer mr. S. II. Bakker (lib.). Voor den anti-rev. candidaat, den heel- A. Timmerman Cz., zal dus weder de strijd moeien worden gestreden. Toch mag met grond verwacht worden, dat vele liberalen, vooral -de meer- ont wikkelden, den anti-rev. candidaat zullen steunen, in aanmerking genomen den krachtigen steun door deze partij verleend hij de benoeming van onzen burgemeester, den heer mr. D. van der Vliet. Heinkenszand. Dinsdag j.l. is alhier aangehouden C'. F. Franse om naar Sclie- veningen te worden overgebracht, als ver dacht van inbraak, met. diefstal aldaar. De knaap is slechts 12 jaren oud. Den heer J. 11. Heler, ambtenaar ter Secretarie alhier is als zoodanig te Zeist benoemd, ingaande 1 Juli e.k. Kloetinge. Toen gisterenavond dhr. D„ in een boomgaard, gelegen bij de kar- nemelksput, moest zijn, en zijn fiets bij een boom had neergezet, kwam hij latei- tot de onaangename ontdekking, dat zijn fiets was gestolen. Politie doet onder zoek. Rilland Bath Alhier wordt vermist een 20-jarige dienstbode, J. P. genaamd, die in «Jen nacht van Zondag oj) Maan dag de ouderlijke woning is ontvlucht. (M. Ct.) Koudekerke. Den landbouwer S. van Vlaanderen is Dinsdag een zeer ernstig ongeluk overkomen. Hij was bezig met het lossen van een voer hooi, toen het paard op hol sloeg. Van Vlaanderen viel van den wagen, waar door de beide wielen over zijn borst gin gen. De ongelukkige werd op den dorsclt- vloer gedragen en door dr. Merckens de eerste hulp verleend. De man, die voortdurend bloed spuwde, overleed binnen twee uur. Hij was slechts 45 jaar oud en laat -een weduwe met 4 kinderen achter. Het paard dat tot West-Souburg door holde werd daar tot staan gebracht. lerseke. Van den heer P. de Regt stierf gisteren een varken aan de gevreesde vlekziekte. Domburg. geslagen in keren P. aangericht, slagen. Waterland Geitenveree beid van dc toonstelling eeniging. deze gelegw. Breskens. té is! bepaal gehouden ingezetenen ken der vl° te geven. Door sloten om rijderijl te wenschten, nieuw in et van Cadzand dat velen aanmelden. Onze in den 3- wepolder t wedstrijd n won onze de Koningin kamp met vereeniging |)unten. Retranchemen Nederlandsche Leopoldpokler liago alhier. Biervliet van de lede voorzitter Iloon, in de le IJzendijk Philippine. 1218 Juni 90 K.G. gelo men van B« beliepen va baal en van Oostburg is bepaald, markt zal a.s. Zooals geld betaald Nieuw-Namt uit was om door een tiende petr vatte tersb keuken op poel geleek, de vrouw geest, om vuur te do len waren Maanc brak er brai landbouwer Het vuur toe, dat aa viel. De scl stal ging in weer op he niet anders ten te behon lukte. Er is kering dekt kend. St. Jansteen Vliegher ontsl houtskolen vatten,' een lukkig nog grooter onh vuur door gebluecht we Door den op de West BreskensN reizen gema werden 17020 Aan vracht werd ontvang' begrepen f f 283.50 schot personen op vangen 1' 1.71 deren, rijwiel op en het v postpakketten ontvangen f droegen f 141 een kwaad Op de lijn den in 2901 voerd. Dit ve waaronder f en bovendien sonen op voor goedert f6.397.10 en pakketten f der ontvangt uitgaven ook deze die wel van f 11 De ontwe noemden die vang aan eei ontler aan aan vracht vracht van ten f 1,36 en en vee f24: raamd op f kwaad slot Voor de li

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2