Rechtszaken. Leger en Vloot Laatste Berichten Correspondentie. financieeie Mededeelingen. KERKNIEUWS. O N D E R WIJ S. GEMEM3D KlEMWSv en Marktberichten. Burgerlijke Stand. der laatste vergaderingen van het P Com voor K. S. A„ om de bibliotheek uit te breiden en tegelijkertijd te voor zien in de behoefte aan degelijke led- tuur. i De Commissie heeft ten opzichte der bibliotheek twee bezwarenhet gemis aan nieuwere werken en het weinige gebruik dat door meer gegoeden van deze inrich ting wordt gemaakt, 't Laatste is waar schijnlijk een gevolg van het eerste. Nu behoeft het geen betoog, dat een bibliotheek een groeiend organisme dient te zijn, wil het blijven bestaan. De toe voer der noodzakelijke levenssappen moet echter somtijds afstuiten op een meer voorkomend bezwaar: slechte geldmidde len. Nieuwe werken zijn duur. De commissie stelt zich voor een por tefeuille op te richten, bevattende een Hollandsch boekwerk, benevens een ge ïllustreerd, actueel tijdschrift. Om de veer tien dagen zal de toezending geschieden. Na door de deelnemers gelezen te zijn, blijven de boeken enz. nog een bepaal den tijd in de Bibliotheek te hunner be schikking tegen een geringe vergoeding, waarna ze bij de overige boeken geplaatst worden en aan ieder kunnen worden uit geleend. i' De kosten zullen slechts 60 cent per kwartaal bedragen. Onzerzijds meenen wij het bij deze me- dedeeling te kunnen laten. Zelden toch zal een krachtiger poging in het werk zijn gesteld om Katholieke lectuur on der het bereik van elkeen te brengen dan thans. Men toone dus door inteekening der circulaire, dat men het streven der commissie waardeert. Wij hopen, dat Zic- rikzee ook in dit opzicht een voorbeeld zal geven aan Zeeland. In het bekenidie „Germania docet" kan dan zoo langza merhand Germanje worden vervangen door Zierikzee. De bedoelde commissie bestaat uit den Weleerw. heer J. C. H. M. Schiphorst en de heeren J. H. S. Numan van Son, L. .1. Guinee en W. C. van Oosterhout. Gisterenmiddag werd onze stad be zocht door een Belgische Zangvereeniging uit Antwerpen, die dit watertochtje per sleepboot maakte. In den tuin der Sociëteit „Concordia" werden nog eenige zangnummers ten ge- hoore gebracht, wat den aldaar aanwe zigen eenige .oogenblikken van muzikaal genot verschafte. 't Spreekt vanzelf, dat „de vreemdelin gen" de opmerkzaamheid trokken gedu rende de anders zoo stille Zondagmid daguren. Heinkenszand. Bij den klompenmaker Blommaert alhier, is reeds de aardappel ziekte in diens tuin ontdekt, niet alléén aan de struiken maar ook aan de knol len. Zelden komt die ziekte zoo vroieg voor en nog wel bij1 zulk droog weder als in de laatste dagen het geval is. Onder veel belangstelling herdach ten Vrijdag j.l. J. J. de Jonge en Helena van Gessel, onder deze gemeente woon achtig, hunne vijftigjarige echtvereeni- girtg. Door de buurtbewoners was een mooie eerepoort voor hunne woning ge plaatst, terwijl zij1 's avonds werden ver rast met eene serenade, hun gebracht door de Fanfare „Euterpe". De muzikanten werden na afloop rijkelijk onthaald. Kapeilë Biezelinge De van ouds be kende Handboog-Sociëteit „de Pauw", welke gevestigd was te Biezelinge en nu sedert eenige jaren rustend was, is VrijL dagavo-nd, in een tamelijk druk bezochte vergadering herboren. Ze wordt nu ge vestigd in het Nieuw Stationskoffiehuis v"an dhr. Vervaat en de steng wordt ge plaatst op een gunstig gelegen terrein ach ter dit café. ZusterVereenigingen worden beleefd Verzocht hun concoursbrieven te zenden aan dhr. Vervaat. Hulst Door den heer Van Dalsum is een aanklacht ingediend tegen den heer P. F. Fruijtier, lid der Tweede Kamer, we gens beleediging in een strooibiljet. Ook zal hij, door de rechtbank te Mid delburg wegens eenvoudige beleediging in zijn blad De Volkswil en.wegens het uit geven van een geschrift van strafbaren aard veroordeeld, zich met zijne zaak wen den tot de Tweede Kamer en tot de Ko ningin. Koewacht. In plaats van wijlen den heer Hyp. IJsebaert is tot lid Van het College van Zetters benoemd de heer H. Bonte alhier. Sluis. Zondag j.l. gaf de Harmonie van het pensionaat St. Josef eene uitvoering op de markt Van half vijf tot zes uur, waarna het muziekkorps van Sluis van zes tot zeven uur speelde. Beide korpsen haal den eer van hun werk het vele applaus bewees het. Er was tamelijk v'eel volk op de been. Beide concerten zijn dan ook uitnemend geslaagd. Breskens. In de j.l. gehouden raads vergadering werd tot lid van het Alg. Armbestuur gekozen, dhr. L. Roggeband. .Met hem stonden op de voordracht J. de Vlieger en, A. Leenhouts-de Vlieger. Groede. Dhr. J. Risseeuw, wethouder alhier, heeft zijn, ontslag genomen. Kijkuit. Dezer dagen zijn hier aan het station, verscheidene wagons verzonden met eene vreemdsoortige lading, name lijk zoogenaamde boschgrond, dat is de bovengrond, die hier werd afgestoken in de. bosschen in den omtrek. Deze grond werd Verzonden naar boom- en bloemkweekerijten in België. Met het steken en vervoeren naar den trein werd een goed daggeld Verdiend. Schoondijke Zondag j.l. maakte het mu ziekgezelschap eene wandeling door de gemeente en bezocht vele leden-herber giers. Dank het mooie weer was er veel volk op de been. Uit het krankzinnigengesticht „Vrede rust" bij Bergen-op-Zoom is een der ver pleegden, zekere v. d. H., afkomstig uit Middelburg, ontvlucht. De pogingen om den vluchteling op te sporen, hadden nog niet het gewenschte resultaat. De gezondheidscommissie te Tholen heeft de wenschelijkheid betoogd, dat de Bergen-op-Zoamsche waterleiding zou wor den doorgetrokken naar Tholen, om de inwoners van die plaats aan goed water te helpen. De waterleidingscommissie te Bergen- op-Zoom heeft echter dit idee verworpen, daar de uitvoering ervan, volgens haar, onmogelijk is. In de Zomerzitting der Provinciale Sta ten van Noord-Brabant zal behandeld wor den een voorstel tot oprichting van een waterschap genaamd „de Prins Hendrik- polder", dat zich zal uitstrekken over de in 1907 bedijkte gronden in het Slaak benoorden den Slaakdam in de gemeen ten Steenbergen en St. Philipsland. Het gemeentebestuur van Boschka- pelle heeft de inschrijving opengesteld op eene leening van f 6000 in obligaties van f250, tegen eene rente va,n ten hoogste 4 pCt. Kantongerecht Goes. Bij vonnis van het Kantongerecht te Goes van 20 Juni 1910 zijn veroordeeld wegens Overtr. Leerplichtwet: P. A. V. te Go- lijnsplaat, P. B. te Hoedekenskerke, I. K. te 'sHeer Arendskerke, G. W>. te lerseke', J. N. te Hansweert, J. V. te Billand, I. E. de R. te Wissenkerke en J. de P. te Kapelle, ieder f 1 b. s. 1 d. hechtenis Jagen zonder machtiging en verg.F. Z. te Hoedekenskerke, 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h.W. M. te 's Heer Arends kerke, 2 maal f5 b. s. 2 maal 3 d. h., Wi. L. te Hoedekenskerke, 2 maal f 12 b. s. 2 maal 8 d. h. en voor ieder uitlevering geweer ©f f 2 b. s. 1 d. h., P. A. te Baarland 2 maal f3 b. s. 2 maal 3 d. h. Niet beletten dat hond wild opspaart: J. de J. te Baarland, H. K. te Oudelande en M. de V. te Kapelle, ieder f2 b. s. 2 d. h.; In Mei eieren zoeken: S. K. te lerseke, een berisping, P. v. Z. Pz. te Kruiningen, O. P. te Kapelle, ieder f2 b. s. 2d. h., en A- G- te Wiolphaartsdijk, ieder f 2 b. s. 1 w. tuchtsch. Visschen zonder akte en verg.E. P. Pzn. te lerseke, 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. h. en uitlevering kruisnet en paling, ,of 2 maal f 1 b. s. 2 maal ld. h. Strooperij: H. P. T. te Colijnsplaat, f3 b. s. 2d. h. Straatschenderij': L. W. te Krabbendijike en C. T. te Rilland-B,atk, ieder f 10 b. s. 3 d. h., J. V. Nz. te Goes, f 1 b. s. 1 d. h„ J. A. de Wj. Jz., G. J. T. en M. J. C. te Goes, ieder f 1 b. s. 1 week tucht school; Openbare orde verstoren: J. D. Jz. te lerseke, f5 b. s. 3d. h. Loopen aver beplanten grondJ. v. I. \en A. Bi. te Krabbendijke, ieder een berisping C. Wi. te Kruiningen f3 b. s. 2 w. tucht school, M. de J. te Hoedekenskerke en J. de B. te Wolphaartsdijk, ieder f3 b. s. 3 d. h.; Rijden over afgesloten dijkJ. S. te Hoedekenskerke, f 2 b. s. 2 d. h. Overtr. Wapenwet: G. L. Cz. te lerseke, f 5 b. s. 3 d. h. op straat met centen spelen: H. G. te Goes, een berisping, C. L„ J. J. en A. J. C. te Goes, ieder f 1 b. s. 1 w. tuchtsch. op straat voetballen: J. W. te Goes, een berisping, N. K. te Goes f 1,50 b. s. 1 w. tuchtsch.; op straat zingen: A. P. Ci v. d. H., C. F. te Colijnsplaat, A. S. Czn., M. K. Tzn., J. L. van H., A. H. Cz., O. JA, S. de M. Az. te Wissenkerke, ieder f2 b. s. 1 d. h., A. v. d. W. te Colijnsplaat, M. V., A. K. 'to Wissenkerke, ieder f2 b. s. 1 d. h., A. v. d. W. te Colijnsplaat, M. V., A. K. te Wissenkerke, ieder f2 b. s. 1 w. tuchtsch.; 's Avonds rijden zonder lichtM. de J. Jz. te Hoedekenskerke, f 1 b. s. ld. h. 's Avonds fietsen zonder licht: P. v. d. G. te 's Heer Arendskerke, f 1 b. s. 1 d. h., L. S. te 'sHeer Arendskerke, J. R., J. B. en M. Wi te Ovezande, C. J. v. d. L., J. v. 'tWi, W. L. en F. de Di te Hoe dekenskerke, E. T. en C. D. te Baarland, W. B. Hz. én F. B. te Wissenkerke, J. v. K. te Wemeldinge, Z. Bi te Schore, M. B. te Heinkenszand, J. M. te Oudelande, P. M. te Borsele, J. C. A. en A. B. te Goes, ieder f2 b. s. 2 d. h. Fuikgat van weer Zondags gesloten hou den H. B. N. Pz. te Tholen, f 10 b. s. 5 d. h. Schelde bevisschen zonder consent: J. v. Bi Fz. en L. N. Jz. te lerseke, ieder f 2 b. s. 1 w. tuchtsch., J. P. te lerseke en J. v. O. te Wiemeldinge, ieder f 2 b. s. 2 d. h., L. v. d. K. Pz. te Zwijndrecht, C. B. Az. en H. 0. te lerseke, ieder f3 b. s. 2d. h. Zonder verg. 'eens .anders perceel in Schelde bevisschen: M. V. te lerseke, een berisping, C. D. P. Az. te lerseke, f 2.50 b. s. 3 d. h„ J. Ci K. en Di S. te Krab bendijke, ieder f3 b. s. 2d. h.; Kreukels rapen langs kanaal door Z.- BevelandJ. P. te lerseke, f 2 b. s. 2 d. h.; DronkenschapP. v. S. Jz. te lerseke, F. de B. te Wolf aartsdijk, .1. de H. te Middelburg, ieder f 2 b. s. 2 d. h., A. y. d E. te Heinkenszand, f 3 b. s. 2 d. h., J. P. W. te Rilland-Bath, fö b. s. 3 d. h.; Idem bij 5e herh.J. v. 't W. te Hoede kenskerke, 2 w. hechtenis; Idem bij' 17e herh.: H. te 'sHeer Abtskerke, 3 w. h. Zaterdag is naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. M. v. d. H. 41 jaren, modiste, geboren en wonende te Clinge, verdacht van diefstal, door middel van een valschen sleutel, gepleegd te Nieuw Namen Raad van Beroep (ongevallenverzekering) te Middelburg.) In de heden (Maandag) te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van bovengenoemden raad, had de uitspraak plaats inzake A. L. te Ter Neuzen, waar bij de vordering werd ontzegd en de be slissing der rijksverzekeringsbank be vestigd. Met vernietiging der beslissing der Rijksverzekeringsbank werd P. W. te As senede, niet-ontvankelijk verklaard in zijn Vordering voor zoover die een tijdelijke uitkeering betrof, en hem toegekend als schadeloosstelling, genees- en heelkundige behandeling voor rekening der Rijksver zekeringsbank1. De raad was Van oordeel, dat het letsel van klager het gevolg was Van plotseling inwerkend uitwendig ge weld. Het beroep der firma J. P. B. en Co. te Terneuzen, werd niet-ontvankelijk ver klaard, omdat een werkgever alleen dan in beroep kan komen, wanneer hij' meent, dat aan een getroffene eene te hooge schadeloosstelling of ten onrechte eenige schadeloosstelling is toegekend. De 2e luitenant C. de Ruyter van het 2e bataljon 3de regiment infanterie te Middelburg, wordt van 16 Augustus tot 8 October gedetacheerd bij het regiment genietroepen. Vlissinjen. Aan de werf der Kon. Maatsch. „De Schelde" is de bouw opge dragen van .een nieuw stoomschip voor den Koninklijken West-Indischen Mail te Amsterdam. Borsselen. Hedenmiddag, circa 12 uur, stond plotseling een groate klamp met karweistroo in brand op de hofstede van .den landbouwer C. Smit. Gelukkig stond deze klamp een eind van de schuur af, zoodat het onheil weldra was afgeioopen, zonder hulp der brandweer, die gereed stond uit te trekken. De oorzaak is on bekend, verzekering dekt de schade. Den Haag. De oud-minister Nelissen wenscht wegens gezondheidsredenen voor- loopig nog niet in aanmerking te kamen voor eene benoeming voor den Hoogen Raad. Apeldoorn. Ten huize van een ze keren E. werd de hulp der politie inge roepen, wijl de daar vertoevende zoon des huizes een revolver op zijne moeder had afgeschoten, gelukkig zonder haar te raken. De dader is gearresteerd en het pistool met twee ledig© hulzen en een lossen patroon in beslag genomen. Rotterdam. Uit Soerabaja wordt het overlijden aan cholera gemeld van den heer Mr. Veltman-Helbach, lid van de rechterlijke macht aldaar. De Steeg. Hedennamiddag circa half drie geraakte bij het Rhedensche veer de auto van den heer Bi Enthoven uit Nijmegen met den inzittenden eigenaar te water en. verdween in de diepte. De chauffeur wist zich te redden. Naar het lij'k van den heer Enthoven wordt gedregd. Brussel. Hier arriveerde de Duitsche luchtreiziger Klouth, die Zondagnacht om 12 uur te Keulen met een bestuurbaren luchtballon was opgestegen. Na boven de stad Brussel te hebben gemanoeuvreerd, daalde hij neder op het exercitieterrein te Etterbeek. Inzender bericht bisschopsjubilé Mgr. Leijten. Voor kerknieuws zorgen wij zeiven. Was reeds gezet. Redactie. Correspondent Koewacht. Achten Vlasberichten eens per week meer dan voldoende. Redactie. De Staatscourant bevat de statuten van de naamlooze vennootschapCultuur maatschappij1 jjSalairi Plantations" te Amsterdam. Doelontginnen van gronden en aan leggen van kweekerijen, in 't bijlzonder van caoutchouc in Ned.-Indië, vooral op Java. Maatschappelijk kapitaal f 1.000.000, verdeeld in 2000 aandeelen van f500, waarvan geplaatst 400 stuks. De vennootschap wordt beheerd door een directeur, onder toezicht van een col lege van 39 commissarissen. Directeur de heer J. F. A. M. van Waesherghe te Hulst. Commissarissen: de heeren W. H. Boo- gaardt, Breda; A. A. H. Boon Hartsinck te Baarn; P. Kramer, Amsterdam; P. W. M. Hoêgen te Middelburg en mr. A. J. Fr. Fokker, lid der Provinciale Staten te Zierikzee. In alle kerken en kapellen van het Bisdom Breda is dezen Zondag jl. een brief van den kansel gelezen vanwege den Bisschop Mgr. Leijten. Daarin wordt bekend gemaaat, dat op den feestdag van Petrus en Paulus op 29 Juni as. de Bisschop bet Zilveren Jubilé zijner wijding viert. Z D. H. wil, dat die dag zal voorbijgaan zonder uiterlijk vertoon van feestelijkheden, doch dat de geloovigen Z. D. H. zullen gedenken in hunne gebeden. Het spraekt echter van zelf, dat de diocezanen ook door het uit steken der driekleur blijk van hunne belang stelling zullen geven. Heiligendagen. Dinsdag, 21 Juni, viert de H. Kerk het feest van Sint Aloysius van Gonzaga, een jongeling, uit vorstelijk bloed gesproten, maar die alle wercldsche grootheid vaarwel zeide en in den kloosterlijken staat een leven leidde van schier onbegrijpeljjken ODSchuld en gestrenge boetvaardigheid, waardoor hij voor alle volgende tijden het toonbeeld en de beschermer der jeugd is geworden. Alszoodanig staat de H. Aloysius bij ons Katholieke volk in hoogo eere en wordt in vele parochiën de devotie der zes Aloysius-Zondagen betracht. Vrijdag 24 Juni, viert de Kerk den feest dag van den H. J ohannes den Dooper, den voorlooper des Heeren, van wien Christus zelf getuigde, dat hij de grootste was onder de kinderen der mensehen. De H Johannes de Dooper is de eenige heilige, wiens geboortedag en sterfdag apart worden herdacht en wiens feestdag van een vigilie (een inleidende feestdag) wordt voorafge gaan. Zulks geschiedt anders alleen met de groote christelijke feesten en de feesten der H. Maagd. Ook de vereering van den H. Johannes Baptist is zeer verbreid en overtalrijk zijn de kerken, die hem als patroon vereeren. Vlissingen De heer T. Blom is benoemd tot hoofd der Openbare school te Bozum Ovezand Benoemd tot onderwijzer aan de O. L. School alhier, ingaande 1 Juli a. s., dhr. C. I. Bakker te Ter Neuzen. In de Vrijdag te Scherpenisse door de afdeeling Tholen van het Nederlandsch Onderwijzers-Genootschap gehouden ver gadering werd bij acclamatie besloten het eerelidmaatschap aan te bieden aan den heer M. C. Crucq te Stavenisse bij1 zijn a. s. vertrek uit de afdeeling, als bewijs van dankbaarheid voor bet vele goede, door hem in de 34 jaren van zijn ver blijf aldaar aan het Genootschap bewezen. (M. Ct.)' Oostburg. Tot onderwijzeres aan de O. Ij. Ssbool alhier is benoemd Mej. C. Wil- lemsen thans te Groede. Voor onze Schoolbesturen. De Staatscourant bevat een belangrijk Kon. Besluit van 2 Juni 1910, waarbij voorzien wordt in de dikwijls geuite klacht, dat de uitbetaling der Rijks bijdrage voor de bijzondere scholen soms maanden op zich Iaat wachten. Thans zullen de schoolbesturen bij aan vragen voor 1 Februari van het loopende jaar voorschotten kunnen krijgen op de te ontvangen Rijksbijdrage ten bedrage van hoogstens 60 °/0 der som, welke is uitge keerd in het jaar voorafgaande aan dit, waarover de bijdrage wordt gevraagd. Den Minister zullen in dit geval twee borgen moeten worden aangewezen. Het Kon. besluit vermeldt tevens, hoe te handelen met nieuw opgerichte scholen. De Minister van B Zaken heeft vele school besturen, die behoefte aan kasgeld hebben, aan zich verplicht, door dit besluit voor te dragen aan H. M. Ook Burgem. en W;eth. van Amsterdam' hebben aan de onderwijzers der Openbare School eene circulaire gericht, waarin op de loyale naleving hunner beroepsplich ten wordt gewezen en hun de eerbied wordt ingescherpt voor de Wet, die de z.g. absolute neutraliteit op de school ten eenemale wraakt. De circulaire is krachtig maar waardig van toon. Een vondst. Te Helenaveen zijn bij het turfgraven gevonden een drietal mun ten, een paar schoenen en een wambuis van leder, waaronder een bruin weefsel. Een en ander lag in de z.g'. zwarte turf, waarvan op de plaats, waar de voor werpen werden aangetroffen, slechts eene laag van 30 c.M. aanwezig is, bedekt met 1 M. bovenveen. Inbraken. Vrijdagnacht is ingebroken in het kantoor van ihet pakhuis van Gebr. Jelier, in de Boompjes te Rotterdam. De brandkast werd geforceerd en f 3300 wer den gestolen. De dieven kwamen in 'tpand aan de achterzijde, aan de Scheepmakers haven, met een roeiboot. Een held. De man, die hier bedoeld wordt, is een nederig baanwachter van den spoorweg te Eppegem. Een onweer woedde, een bliksemstraal sloeg neer en stak het woonhuisje van den wachter in brand. Maar de wach ter stond in zijne diensthut met den hef boom in de hand, met welke hij1 den na derenden trein op het vereischte spoor moest brengen. In het brandend woonhuis waren zijne vrouw en kinderen, ten proai aan de vlam men. In den trein zaten misschien honderd reizigers en meer, wier leven hij1 in han den had. Liet hij den hefboom los om de kinderen te redden, dan ontspoorde de trein. Hij bleef op zijnen post en redde zijn huisgezin, toen hijl het leven der rei zigers had gered. Ossenisse. Zaterdagnamiddag ten 5 uur had in het te verkoopen perceel door notaris van Dalsum uit Hulst ten verzoeke van Mej. Isabella Jacobs e. a. alhier, de verkooping plaats van een huis, stal, erf en tuin, staande en gelegen alhier A 34. Kooper werd voor de som van f 1000 de heer L G. Hermans alhier. IJ z e n d ij k e, 18 Juni 1910. Ter graanmarkt van heden was de aan voer klein en de handel flauw. De prijzen ondergingen geen veranderingen en er was weinig vraag. Men besteedde voor Nieuwe tarwe f 8.a f 8.75. Nieuwe rogge f 6.a f 6.25. Nieuwe wintergerst f 6.50 a f 6.75. Nieuwe zomergerst f 6.25 a f 6 50. Haverf 6.50 af 6 75. Paardeboonen f 6.75 a f 7. Amsterdam, 20 Juni 1910. Aardappelen. Zeeuwsche bonte f 0.30 a fl.Zeeuwsche blauwe f0.3Ó afl. Eigenheimers f 0.a f 0.Bravo's f3.- a f3.75. Rotterdam, 20 Juni 1910 Tarwe matig, f 6,50 a f 9, In de overige artikelen ging niets om. Vlas geen aanvoer. Zeeuwsche Eieren f3,af3,20. Overmaasche Eieren f3,20 a f3.40. VarkeDS 26 en 285. Licht soort export 26 a 27. Matige aanvoer. Mais. Am. Mixed f139 afstoo- mend f i fWitte Serv. Mixed st. f 131, Gele Servische Mixed f a f Gele La Plata f af Grove Donau stoomend f 127 af Odessa stoo- mend f 1*31, Aardappels. Westlandsche poters f 0.Westlandsche zand fO.a f0. Westlandsche klei f0,afO,Brielsche Kralen f 0.a f 0.Geld. Kralen f 0. a f0,Zeeuwsche Eigenheimers f0,50 a f 1.Geld. Blauwe f 0,a f 0,Zeeuw sche Blauwe f0.25 a f0.50, Zeeuwsche Bonte f 0.25 a f 0,50, Bravo's 12.af 2.25. Tamelijk aanvoer, tamelgk vraag. Nieuwe Westl. f2.50 a f3.—. Nieuwe Kleine f 2.a f2.50. Weinig aanvoer, weinig vraag. GOES. Geboren18, Cornelia, d. v- Willem Theodorus Baarends en Maria Burgs; 19, Sophia Maria, d. v. Marinus Jacobus Govers en Elisabeth Maria Koletta Brusket; 19, Cornelia Helena, d. v. Jan Reijerse en Neeltje Jacoba Quintina Kookhoek. ZIERIKZEE. Gehuwd15, II. v. d. Baan, 23 j. j.m. en J, Manni, 24 j. j.d.;. 16, E.. J. Gelderman, 29 j. j.m. en J. M. de Crane, 23 j. j.d.' Overleden: 13, P, Paret, 82 j. echtgen. van M. Hofman. Van 1418 Juni. VLISSINGENOndertrouwdF. van der Vies, j.m. 30 j. met P. Vader, j.d. 23 j.; J. P. T. Bolle, j.m. 31 j. met M. C. Deschepper, j.d. 21 j.; W. J. Boden- staff, j.m. 21 j. met C. L. den Hollan der, j.d. 21 j. Getrouwd: A. G. de Bruijn, j.m. 35 j. met A. de Ruijter, j.d. 26 j.; A. Lom-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3