DE DUIF MANTELS 1EEEEM/J. litengewone Vergadering No. 71. TWEEDE BLAD. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT. Zaterdag 18 Juni 1910. FEUILLETON C e.n t r a 1 e Kiesvereeniging „Goes". Leden van aangesloten Jvereenigiugen hebben en toegang tot deze ver lering. ONTVANGEN: Prima kwaliteit eu we Noorsche Zoufevisch, eu we yslandsche Zoufevisch, euwe Haring puike Scharren. 088E WAARDE Bierkade - Goes. UIT DE PERS een Petroleum-Motor ORSCHMACHINE. MARTENS, Rijwielhande. 's Heerenhoek. IJ WIELEN in voorraad vanaf f40.~ tot f 100.— Bbruikte Rijwielen vanaf f15.— GEBR. KAAN te HOEK bij Terneiaen. Mantelmagazijn Noordstraat C 32, MIDDELBURG. Specialiteit in BI o u s e n Directoire Rokken Costuum- en Onderrokken Taille Cosfuums C o r s e t f e n. Speciale afdeeling voor j MAATWERK. BUITENLAND ELSA. Ingezonden Stukken. Landbouw en Veeteelt. t.K. Kiesvereeniging op Zaterdag 18 910, des namiddags te 3 uur 0p het fT OOSTENDE" te Goes. HET BESTUUR. en Goede werking gegarandeerd. Te bevragen by Eenig agent voor 's Heerenhoek en om reken der beroemde Transvalere, The Drninjposf, Aurora en Prince of Wales IJwlelen van 99 Grootst gesorteerd en meest gerenommeerd Manfelmagazffn. voor Dames en Kinderen. Elegante coupe, fijne afwerking Beleefd aanbevelend, Enquête Oebaf In het Marxistisch „Weekblad", dat bij „Het Volk" wordt uitgegeven, wordt door den heer Van der Goes geschreven over de schaduwzijde van het optreden van Mr. Troelstra in de decoratiezaak. De heer Van der Goes oordeelt als volgt over de houding der liberale partij „Hare organen in de pers, hare woord voerders in de Kamer hebben het so cialistisch voorstel gesteund en gestemd. (De heer De Beaufort, het conservatieve kamerlid, die tegen de enquête sprak en hij de stemming wegbleef, maakt een uit zondering; gelijk ook de heer Thomson, die niets zei en tegenstemde). Do libe rale bladen hebben, het is waar, aan .den redenaar der S. D. A. P. do eer gegeven die hem toekwam; mlaar men weet, dat bij de liberalen steeds het voor deel hoven de eer is gegaan. E,n aange zien zij op hun vingers konden uitreke nen dat het politieke voordeel ten min ste grootendeels niet aan onzen, maar aan hun kant zou vallen, zooals altijd, wanneer het anti-klerikalisme eon goeden dag heeft: want het anti-klerikalisme is in de politiek het levensbrood van de libera len, daarom konden zij met betuigingen van bijval en van bewondering royaal zijn." ,Het Gentrum" teekent bij deze woor- jden aan: „Wij hebben aan dit citaat niet veel itoe te voegen. Alleen zouden wij de opmerking kun- ren maken, dat ook de partij van den (heer Van der Goes, de S. D. A. P., in le politiek het anti-c'ericalisme als le- ikensbrood niet versmaadt, zoodat men aar telkens en telkens met de door haar esmade liberalen aan dezelfde brok ken kan zien smullen. Intusschen werpt bovenstaand stukje op de houding en intenties der Linkerzijde bjj het enquête-debat een niet al te flattee- rend licht. „Politiek" en anti-clericalisme waren daarbij schering en inslag." OllITNCHLAKD. De ramp in het Ahr-dal, Er ko. tnen een aantal bijzonderheden over de verwoesting, dte het water in de dorpen en vlekken van het Ahr-dal heeft aan gericht. In het geheele stroomgebied is maar een enkele brug in stand geble ven, namelijk bij Dernau. De genie is bezig, overal noodbruggen te slaan. De postverbinding wordt met paarden onder houden. Bij Schuld, een dorp waarvan het gedeelte, dat links van de rivier lag geheel verwoest is, is een brug met toe schouwers ingestort. Het aantal men- schen, dat daarbij in den bruisenden stroom verdronken is, is onbekend. Te Kripp, waar de Ahr in den Rijn uit loopt, zijn zes lijken, te Ahrweiler 40 lijken opgevischt. In de buurt van Ahr weiler liep het water van de wolkbreuk in twee richtingen den berg af: naar het dal van de Hagenauer beek en naar den bovenloop van de Ahr. Van Schuld af stroomopwaarts werden 150 menschen vermist, meerendeels vreemde werklieden. Zij zijn 's nachts door het water verrast en met de kee- ten weggespoeld. Te Fuchshofen a- d. Ahr is een cantine met 36 man wegge spoeld en tegen de brug van Laufen- bach stukgeslagen. Alle menschen, die er in waren, zijn op 6 na yerdronken, o.a. een aantal kinderen. Vele van de verdronken arbeiders hebben hun dood aan zichzelven te wijten, daar zij naar geene waarschuwingen luisterden en pip den drank in de cantines aanvielen, na dat de kasteleins al lang gevlucht wa ren. Het geheele Ahr-dal ligt vol steen gruis. Het calcium-carbide, dat voor de verlichting gebruikt werd en in het wa ter gekomen is, Verspreidt een ondrage- lijken stank. In de straten liggen in den 3) „Goddank, dat onze schat nog te klein is om haar ongeluk te heseffen", zeiden ze tegen elkaar, toen Elsa zich bij hun zoo thuis gevoelde, alsof ze hier altijd was geweest; alsof ze nooit een ander tehuis had gehad; alsof ze nooit ware bemind door hen, die de dooi haar had ontnomen. „Laat ons alleen denken aan wat goed voor haar is en niet ons zeiven zoeken in het geluk, dat zij ons biedt", ver maande Louisa. „Kan men dan denken, als men gan- schelijk wordt meegesleept, hernam Rug- giero. „Ik kan mij het leven niet meer zonder onze zonnestraal denken en Elsa maakt van ons wat ze wil. Liefde ïs 'des levens grootste schat. AI had het verweesde kind ook de verheven- ste der wereld, de ouderliefde verloren, en liefde dezer vreemden evenaart, die der ouders in sterkte en trouw, in zorg en teederheid; hierbij voegde zich nog de geheime vrees, dat men het nog eens regen, die bij1 stroomen neervalt, bedde- goed, kleeren en huisraad door elkaar. De aannemer van het werk aan den spoor weg (het veranderen van enkel in dub bel spoor) heeft alles verloren. Het werk van zes maanden is te niet gedaan. Te Schuld ligt een lieele spoortrein in het water. Onder de lijken, die aangespoeld zijn, heeft men een moeder gevonden, die ha ren zuigeling vast aan haar borst ge drukt hield, en een vader, met in iederen arm een dood kind. Verschillende kranten houden inzame lingen. zwnsEiti. i\i» Het groene vergif. De Nationale Raad heeft Dinsdag de beraadslaging over de wet tot uitvoering van het absinth-ver- bod ten einde gebracht. De wet is met algemeene stemmen aangenomen. oosi i:\itiJ u-ii ox l> a Ki j i: In gaasch Stiermarken heeft nood weer geheerscht. Vele velden zijn over stroomd en twintig bruggen zijn door het water meegevoerd. Het spoorwegverkeer over den Semmering en naar Hongarije is gestremd. Tal van telefoonverbindin gen zijn vernield. In het Meurz- en Raabdal zijn zes per sonen verdronken. Weenen is Dinsdagavond door een wolk breuk geteisterd. Tweeds Kamer. Woensdag werd voortgezet dé wijzi ging van de wet van 1892 op het Ne derlanderschap en ingezetenschap. Het lid Duijs diende een amendement in, dat hij na bestrijding door den mi nister van justitie weder introk. Een amendement-De Kanter werd ver worpen met 41 tegen 17 stemmen en het eenig artikel goedgekeurd. De afdeelingen der Tweede Kamer heb ben benoemd tot rapporteurs over de wetsontwerpen tot goedkeuring eener overeenkomst van ruiling met de gemeente Venlo; tot regeling van het beheer ider gelden wegens verstrekkingen ontvangen; tot wijziging en verliooging van hoofd stuk YllI der Staatsbegrooting voor 1910 (diverse onderwerpen) en tot verhooging van hoofdstuk IV der Staatsbegrooting voor 1910 (uitgaven Koninklijke nrnré- chaussée), de heeren Van Hoogstraten, Duymaer van Twist, Marchant, Van Veen en Verhey; over de wetsontwerpen tot wijziging der Arbreidswet; tot wijziging der grens tus- schen de gemeenten Groningen en Noord- dijk; tot wijziging en verhooging van hoofdstuk V der Staatsbegrooting voor 1910 (diverse onderwerpen); tot natura lisatie van C. 0. Strathmann en 25 an deren, do heeren Schaper, Treub, Van Vliet, Ruys de Beerenbrouck en de Wycker- slooth de Weerdesteyn; over de wetsontwerpen houdende bepa lingen omtrent de vergelding met pen sioen van in dienst van ambtenaren of een college of van met dezen gelijkge stelde commissiën of particulieren den staat bewezen diensten en tot wijziging van het invoerrecht op' vleesch de heeren Ter Laan, Smeenge, Duynstee, de Geer en Ankerman; over het wetsontwerp tot regeling van de positie van vrouwelijke rijksambtenaren en onderwijzeressen bij het openbaar la ger onderwijs, die in het huwelijk treden, de heeren Van Lennep, Van Doorn, Drucker, Van Nispen tot Sevenaar (Rhe- den) en Kooien. De Borromaeus-encycliek in de Tweede Kamer. De Kameroverzichtschrijver v. d. Maas bode bespreekt als volgt de aanvraag van het liberale Kamerlid v. Doorn cun den mi- kon terugvorderen, wat hun door geluk ten deel viel. In het glinsterende zonnelicht lag het meer in heerlijk blauw, waarmede het zich bij gunstig weer vertoont. Maar wordt het door den -vaak negen dagen langen Noorderwind bewogen, dan verandert zijn aanschijn in vaal grauw of vuil groen en gelijkt een brommige, wrokkende grijs aard, die, met zich zelf en de wereld ontevreden, geen behagen meer schept in jeugd en schoonheid. Op dezen Mei-morgen ruischt een zefir streelend en verwarmend door 't want der trotsche Jura, terwijl ze langs de Zwit- sersche kust stevende. Iedere plaats op 'tdek was bezet. Meer malen in het goede jaargetijde zorgde de scheepvaartvereeniging voor een tochtje rond het meer tegen verminderden prijs. Lucht en water lachten. De plantenwe reld vertoonde een weelderigen bloei; tegen de hoogten breidde zich een zacht tapijt van lichtgroen gras uit; de wouden schoten nieuwe loten; de wijnstok zond zijn ranken het zonnelicht tegemoet, de natuur bracht den Schepper haar groet. Een klein troepje rondreizende Itali- nister van Buitenlandsche Zaken te in- terpelleeren over de Borromeus-encycliek. „Nu de Kuyper-zaak ter doofpot is aan 't dalen, zoekt men naar een ander mid del, dat kan dienen als springstof om de coalitie uit elkaar te doen barsten. En welkom is de Borromeus-ency- cliek I Vandaag (Woensdag) heeft de heer Van Doorn verzocht een interpellatie te mo gen richten tot de regeering speciaal tot den minister v.an buitenlandsche za ken na;ar aanleiding van de Borro- meus-encycliek. En de voorzitter gaf dit verlof toen niemand in de Kamer er zich tegen verklaarde. We hebben ons dus eerstdaags te verwachten op één, mis schien twee, dagen van anti-katholieke giftigheidjes, gedebiteerd door Gouda's af gevaardigde. Wat ons niets verwondert. Is hij niet, in het strooibiljet voor zijn verkiezing, aangekondigd als een verde diger der belangen van de Gereformeerde Kerk En overigenswaakt hij niet steeds met vurigen ijver tegen het indeelen van ons volk in. verschillende hokjes naar den geloove? Vocht hij niet nog bij de jongste begrooting tegen de Ginnekensche R. K. geitenfokkersvereeniging met zeke ren hartstocht? 'tls alleen maar onbegrijpelijk, dat de heer Van Doom zijn interpellatie gaat richten tot den minister van Buitenland sche zaken. Wat kan deze heer met de encycliek uitstaande hebben? Wat voor stappen kan deze ter zake van de en cycliek doen bij den Paus, waar Neder land geen vertegenwoordiger heeft! Grappig genoeg heeft juist dezer da gen en in verband met de encycliek de Nieuwe Courant er aan herinnerd, dat het zoo gelukkig is voor de Nederland- sche katholieken, dat het gezantschap hij den Paus is opgeheven. Het zal intus schen den heer Tydeman wel niet be letten om zich ter zake één van inzicht te verklaren met den heer Van Doorn. Best mogelijk zelfs, dat -we, als in de Kuyper-affaire, een tijdelijke linkscbe coa litie krijgen. Toen een anti-Kuyper-coa- litie; thans een anti-Roomsche coalitie. Zoo moet men links maar doorgaan. Hoe feller, hoe beter; des te gemakkelij ker kan heel het volk de heeren in de kaart zien. Morgen, Zaterdag, is het 95 jaren ge leden, dat Napoleon 1 te Waterloo door de vereenigde legers der Engelsehen, Ne derlanders en Duitschers werd verslagen. Het bezoek van Faillières Onze Parijsche correspondent seint ons heden 14 Juni: Ik richtte mij hedenmorgen tot den se cretaris-generaal van het presidentschap der republiek, den heer Rajnondoa, naar aanleiding van het bericht over een be zoek van president Faillières aan Ne derland. Ik kreeg de besliste verklaring, dat het bericht geheel uit de lucht ge grepen was. N. Rott. Crt. Onze correspondent te Parijs seint na der: Ik seinde u vanochtend wat men mij op het Elysee zcide. Zooeven verneem ik van andere gezaghebbende zijde woor delijk het volgende: „Wij hebben wel ge hoord, dat het plan bestond, dat presi dent Fallières na zijn bezoek aan Brus sel een. bezoek aan Amsterdam zou bren gen." N. Rott. Crt. Een Debat-vergadering. In „Het Volk" van Maandagavond vin den wij het volgende relaas van een de bat-vergadering tusschen den sociaalde mocraat Oudegeest, en den vrijen socia list Kolthek: „Gisterenmiddag werd in „Ons Huis" te Zaandam een vergadering gehouden, waarin Oudegeest de beginselen en de taktiek van de moderne vakbeweging uit eenzette én daarbij de 'strijdwijze van heet N. A. S. aanviel „Kolthek was met een groot aantal „vrijen" uit de Zaanstreek ter vergade- aansche muzikanten had zich mede inge scheept; juist speelde het: „Sancta. Lu cia". Een teer, blond meisje van ongeveer zeven jaar, welks schoonheid nog werd verhoogd door het wit-kanten kleedje met rood-zijden strikken, sloop ongemerkt to.t bij den vioolspeler. Haar blauwe oogen volgden, wijdgeopend iedere beweging van den spelende. Zachtkens neuriede het kind mede„Conquestra zefiva, cox so- ave Sancta Lucia Sancta Lucia". „Zijt ge een Italiaansche, mijn liefje?" vroeg de jonge man, terwijl één van de troep geld ophaalde. „Neen, Genurpeter", antwoordde het kind fier. t i Een enkel© jaren oudere, zwarte, slan ke iongen sloeg zjjne armen om haar. „Kom, kom, mijne Elsa!" smeekte hij teeder. 1 Ze lette niet op zijne woorden, maar zei gebiedend: „Gij met eene viool 1" En zij sprong de trap een paar tre- op om de armen om zijn hals te slaan. De knaap hief haar op. „Eene viool? Gij zult ze hebben, maar.... hier?" Lachend keek hij rond zeggende: „Er moest wel eene waternimf opstijgen en ring gekomen. Nadat deze drie kwartier gedebatteerd had, waarbij hij in hoofd zaak de meening bevestigde, dat het N. A. S. ook meer en meer kwam' tot be zoldigde bestuurders, weerstaudskassen en bevordering van sociale wetgeving, doch waarbij hij in hoofdzaak over de laatste bouwstakmg te Amsterdam sprak, antwoordde Oudegeest zoo stevig, dat Kolthek de vergadering met een deel zijner mannen verliet. „Het tumult, 'dat hierop volgde, was niet tot bedaren te brengen, zoodat na een aantal pogingen om stilte te verkrijgen, 'de voorzitter de vergadering sloot. „Er waren circa 20U man opgekomen". Men behoeft niet te vragen, welk een spektakel het op deze vergadering gewor den is en wat er in zulk tumult van een „debat" overblijft. Ook zou het van belang zijn nu eens het relaas van Kolthek over deze fraaie bijeenkomst te vernemen. Het zal ver moedelijk wel ietwat verschillen van de voorstelling, die het orgaan van Oude geest ervan geeft 1 Buiten verantwoordelijkheid der Redactie M. de R., Vergun aan ondergeteekende een plaatsje in U w veelgelezen blad aangaande het woord „Coalitie" (samenwerking). Daar ondergeteekende Zondag j.l Uwe rede heeft aangehoord over de samenwer king hoe door samenwerking bijna alles verkregen kan worden en van alleenstaan den bijna geen actie kan uitgaan, zoo kwam bij mij de gedachte binnengeslopen, dat ook wij wel zouden kunnen samenwerken. M. de R. met het woordje „wij" bedoel ik de Katholieke kiezers uit Rilland-Bath en omstreken. Mij dunkt, wanneer deze eens waren v«reenigd in een R. K. Kies vereeniging dat dan de onderlinge band spoedig hechter zou wezen, ook voor de partij. Niet M. de R. dat ik veronderstel dat de R. K. Kiezers alhier zich door den liberalen of socialistischen vogelaar laten verschalken of verblinden, o neen, maar toch is het wel mogelijk dat er bij een bestaande Kiesvereeniging nog wel eenige slappe kiezers zouden aangewonnen worden en tot flinke leden gemaakt. Nu zal men misschien zeggen: die komt met den sikkel na den oogstDinsdag ver kiezing en nu een vereeniging op willen richten! Nu, mijne vrienden, dit geef ik u toe in zooverre het deze verkiezing be treft maar niet voor de vele verkiezingen welke na deze nog zullen volgenmijns inziens is een R. K. Kiesvereeniging op Rilland gansch niet onmogelijk, maar nu is de vraag: wie neemt het initiatief om op Rilland eens eene vergadering te be leggen teneinde tot het gewenschte doel te geraken? Mogen deze weinige letteren er toe bij dragen om een begin te maken, dan zou schrijver dezes hoogst voldaan zijn. U M. de R. dankzeggende voor de plaat sing teeken ik Een Katholiek Kiezer. Te Axel hebben op 14, 15 en 16 Juni landbouwfeesten plaats gehad ter gelegen heid van de algemeene vergadering der Maatschappij tot bevordering van landbouw en Veeteelt in Zeeland. Deze feesten zijn uitstekend geslaagd en bestonden uit concerteD, illuminatie, een rijtoer, een ge meenschappelijke maaltijd en een tentoon stelling op landbouwgebied. De voorzitter der afdeeling Axel, de heer Ph. J. van Dixhoorn, vervulde uitstekend zjjn plichten van gastheer. Bij de zomervergadering van het hoofdbestuur waren uitgenoodigd de heeren J. C. de Ruyter de Wildt, directeur van het rijkslandbouwproefstatioD te Goes, I. G. J. Kakebeeke, rijkslandbouw- leeraar in Zeeland te Goes, C. ZwagermaD, zuivelconsulent der Maatschappij, J. P. M. Cammau, tuinbouwlecraar in Zeeland, en er mij eene aa'thieden, anders weet ik er geen raad op". „Ik meen natuurlijk thuis. Belooft ge het, liéfste Carlo," Hij knikte. „Zeker?" vroeg ze. Hij kleurde. „Hield ik niet steeds mijn mond?" Daar begon de muziek weer met een Aria uit de Somnambule. De kinderen za ten, tegen elkaar aangedrukt, op een hoek der bank; de muziek streelde en vleide; het meer bewoog zich met kleine klot sende golven; kabbelend en ruischend begeleidde ze de melodie. „Och!" zuchtte het kind, toen de mu zikanten in Ouohy het schip verlieten. „Voor u, lief' kind!" zei de violist; op het landingshoofd staande, speelde hij: „Vien qua Dorina, bella". Elsa groette en wuifde; en vertelde Car lo van de schoon© liederen, die haar viool zingen zou. Dan volgden zij elkander op, de pa relen van het schoonste meer, in einde- looze rij, beeld op beeld. In diepten en op hoogten lagen ze daar, die plaatsen in alleenstaande villa's, te midden van groene bloemen; een oardsch paradijs, dat men nooit meer vergeet, als m'en Tj. B. E. Kielstra, assistent-zuivelconsulent der Maatschappij. De heer De Ruyter de Wildt was niet aanwezig, wijl hij wegens ambtsbezigheden verhinderd was. Aan de orde was de benoeming van een algemeenen voorzitter der Maatschappij, ter voorziening is de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer mr. H. 0. Moolenburgb. Benoemd werd de heer J. H. O. Domi- cus, te Kruiningen, met 16 stemmen, tegen 4 op den heer mr. A J. P. Fokker, te Zierikzee, en 1 op jhr. Van Vredenburgh te Tholen. Ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer H. C. Moolenburgb moet een afgevaardigde benoemd worden naar het Nederlandsch Landbouweomité en een tweeden afge vaardigde wegens vermeerdering van het ledental. Afgevaardigden zijn nog de heeren mr. P. O. J. Hennequin en G. A. VorRerman van Oyen, beiden te Aardenburg, plaats vervangende leden de heeren B. Giljam te Ouwerkerk en M. C. Mulock Houwer te Zierikzee. De heer Dominicus werd bij acclamatie als eerste afgevaardigde benoemd en de heer B. Giljam te Ouweraerk met 18 stemmen als tweede afgevaardigde. In de plaats van laatstgenoemde werd tot plaatsvervanger benoemd jhr. Van Vredenburgh met 12 stemmen, tegen 8 op den heer W. Kakebeeke te Goes, eu 1 stem op den heer De Feijter te Axel. Verder moet, om te voorzien in de vaca ture ontstaan door het overlijden van den heer mr. Moolenburgb, een lid benoemd worden in het hoofdbestuur der „Konink lijke Nederlandsche Landbouwvereeniging Plaatsvervanger is de heer Vorsterman van Oyen. Op voorstel van den heer Vorsterman van Oyen werd de heer Dominicus bij acclamatie benoemd. Keurmeesters. Tengevolge van de wijzigingen in het reglement op de paardenfokkerij tredende tegenwoordige leden van de keuringscom missie af en moet een nieuwe commissie benoemd worden. De aftredende leden zijn de heeren Job van der Have Cz., voorzitter te Ouwerkerk, A. Govaert te Westdorpe, Jos. VaelteSt. Jansteen en de veeartsen M. van der Vliet te Kruiningen en M. Lucieer te Oostburg. Aftredende plaatsvervangers zijn de heeren: O. A. de Bruyckere te Breskens, M. J. de Muynek te Aardenburg en de veeartsen J. A. de Graaff te Scherpenisse, L J. Colsen te Ter Hole, J. Kraamer te Koudekerke en A. Risseeuw te Heinkens- zand. In de nieuwe commissie, waarin één veearts zitting heeft, werden benoemd de heeren M. van der Vliet, veearts, met 18 stemmen tegen 3 op den heer M. Lucieer verder de fokkers Job van der1 Have, Ouwerkerk, met 19, A. Covaert, Westdorp, met 17, J. L Mol Driewegen, met 15 en J. VermeuleBruijnzeel Sluis met 12 stemmen. De tijd van aftreding werd geregeld als volgt; altredend in 1911 de heer Mol; altredend in 1912 de heeren Van der Vliet en Vermeule; aftredend in 1913 de heeren Van der Have en Govaert. Tot plaatsvervangers werden benoemd de heeren veearisen J. A. de Graaff, Scher penisse, met 17, L. J. Colsen, ter Hole, met 17 en M. M. Lucier, Oostburg, met 15 stemmen en de fokkers O. A. de Bruyckere, Breskens, met 20 en F. van Hoord, Kapelle, met 16 stemmen. V oor de derde vacature moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren Ph. J. van Dixhoorn, die 10 en M. J. de Muynek, Aardenburg, die 8 stemmen verkreeg. De uitslag dier herstemming was dat de heer Van Dixhoorn werd gekozen met 17 stemmen, tegen 4 op den heer De Muijnck. Deze keuringscommissie is voor de keuring voor het provinciaal subsidie. De oude keuringscommissie blijft in stand voor het rijkssubsidie. het één maal heeft bewonderd. In Montreux verliet een gedeelte der passagiers het schip; ook liuggiero met do zijnen. Hij wilde de streek tot Chil- lon afleggen om het meer van de hoogte af te zien. „Hier zou ik veertien da gen willen vertoeven," riep Elsa, „bloe men plukken en viool spelen!' Ruggiero lachte. „Viool spelen? Eerst kunnen, schat". „Gij zult het hoo- ren, Carlo geeft er mij eene!" „En tante zal met u beiden in de va- cantie in Montreux verblijven prinsesje! gij moogt u een buitentje uitkiezen,". „En gij, vadertje? Elsa keek Ruggiero mot grappigen ernst aan. „Wat zoudt gij zonder ons beginnen?" Nooit sprak: zij het woord „vader" uit, zonder dat -de trekken van den aldus aangesprokene verhelderden. Eerst laat had Ruggiero een huishouden opgezet; bij Carlo.'s geboorte was de moe der gestorven; sedert Elsa. bij hen was, opende zich het tot dusver zoo in zich zelf gemoed van het eenige kind in het oude, donkere huis; en zoowel de va der als Louisa ondervonden het geluk, dat ontluikende jeugd den ouderdom ver schaft. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 5