2 Katholieke Kiezer! 2 2 Zoo gij werkman zijt, laat U dan 2 2 niet bedotten door het gefluit van den 2 socialistischen lokvogel! Voor den ar- 2 2 beider, die aan zijn godsdienst ge- 2 2 Katholieke Kiezer! 2 Katholieke Kiezer! De strijd bij de stembus gaat om 2 5 het beginsel, niet om den per- 2 soon. Hoe charmant de liberale 2 candidaat ons ook zij als mensch, mogen wij hem omwille zijner 2 politieke richting niet kie- 2 2 zen, maar moeten wij onze stem J geven aan den antirevolutionair, 2 2 die misschien minder charmant is maar 2 ons nader staat in richting en streven2 spraak hield waarin hij de uitbreiding der zaak schetste en den wensch uitsprak, dat de hulp van Boven, die tot heden der zaak niet had ontbroken, in de toe komst zou bijblijven en tijdens dezen houw de werklieden van ongeval zou vrijwa ren. De heer Le Cointre sloot zich met een korte toespraak bij het gezegde van zijn compagnon aan en wees ook op den onmisbaren zegen van Hem, zonder Wien geen werk wil gedijen. De architect, de heer F. G. Cl Hothuijzen wees in eene korte toespraak op het te constateeren aangename feit, dat bij dezen bouw door de firmanten een som is beschikbaar ge steld, die voor aannemer c. s. loonend is. Hij sprak tjen slotte de beste wen- schen Voor den bloei der firma Ooster- baian en Le Cointre in het nieuwe ge- houw uit. Door de Keuringscommissie zijn Dinsdag op de gehouden paardenmarkt de volgende prijzen toegekend le prijs voor 3-jarige merries D. Zoeter, Kloetinge, tweede F. v. Hoorn, Kapelle, derde O. v. Nieuwenhuijze, Wolphaiarts- dijk. le prijs voor 2-jarige merries L. Wou ters©, 's Gravenpolder, tweede S. Klompe, Wplphaartsdijk, derde D. Boogert, 's H. Are.ndskerke. le prijs voor één-jarige merries Cl. de Yrieze, Kloetinge, tweede prijs D. Zoeter, Kloetinge, derde G. van Nieuwenhuijze, Wolphaartsdijk. In den nacht van Maandag oip Dins dag is er bij den landbouwer v. d. L. alhier een groote partij aardappelen, welke op het land lagen, ontvreemd. De politie doet onderzoek. Gemeenteraad van Middelburg. In de heden (Woensdag) middag ge houden vergadering van den gemeente raad van Middelburg werd mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stuk ken Een exemplaar van het door het bu reau vian statistiek uitgegeven werkje ge titeld „Amsterdam sa vie economique et sociale, ses institutions hygiéniques et philantropiques". Dit werkje is uitgegeven ter gelegenheid van de tentoonstelling te Brussel. Het beredeneerd verslag omtrent den toestand Van het Middelbuur onderwijs te Middelburg in 1909. Een schrijven van de firma Bouwmees ter, Borsius Van der Legé, van den volgenden inhoud Diaar de gemeenteraad tot op heden geen besluit genomen heeft op onze aan vraag tot aankoop grond aan den Blaau- wendijk, als vervat in ons aan B. en W. gericht verzoek d.d. 23 Febr. j.l. is daar door de bouwtijd zee r v e r r e verstreken. Wij hebben de eer te berichten, dat wij daarom onze gedane vraag definitief in trekken. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. werd de ambtenaar van den burgerlijken stand G. ter Meulen, die thans gedetineerd is in het huis van bewaring te Middelburg als verdacht van verduisteringen in die be trekking, geschorst, in afwachting van het nemen van eene definitieve beslissing. Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van A. H. van Verre om vrijstel ling van den dienst bij de Brandweer. Goedgekeurd werd eene wijziging in de begrooting der Godshuizen over 1909, waardoor deze in ontvangst en uitgaaf ver hoogd wordt met f 12675.24. Vastgesteld werden staten oninbare poisten H. O. op f 747.895 en een dito staat van de Hondenbelasting op f89. Goedgekeurd werd een ontwerp wijzi ging gemeentebegrooting 1909, in ontvang en uitgaaf eene vermeerdering aanwijzen de van f 7505,25. Behandeld werd een voorstel van B. en W„ om niet te voldoen aan een ver zoek van J. A. van der Heil om, als de door dezen aannemer aan te leggen straat geheel bebouwd zal zijn, hem de te ma ken onkosten voor aanleg van gas- en wa terleiding geheel te restitueeren. B. en W. willen eerst afwachten of de bewoners der te bouwen huizen goede gas- en waterverbruikers zullen blijken te zijn. Vervolgens werd behandeld een voorstel Van B. en W. om over te giaan tot «le verwijding van een gedeelte van het bui zennet van de gasleiding en daarvoor aan te gaan eene leening van f 18000, rentende hoogstens 4 pCt. met jaarlijksche aflossingen van ten minste f 1000. De commissie van finantiën stelde voor de aflossing op f 1500 te bepalen. Besloten werd tot het uitgeven in erf pacht van een stukje grond aan het Noordbolwerk teneinde daarvan een voor tuintje te jnaken Voor een te bouwen villa. Besloten werd om verlof te geven tot het plaatsen van een gebouw en een paal in de duinen in verband met de militaire kustwacht. (Zie laatste berichten.) Kamer van Koophandel. In de Dinsdaglniddag te 3 uur gehou den vergadering van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Middelburg werd voorlezing gedaan van een afschrift van den brief van rouwbeklag gezonden na mens de Kamer aan mevr. wed. F. Keu- lemansv. Apeldoorn. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en goedgekeurd, Mededeeling werd gedaan van de na volgende ingekomen stukken. Een afschrift van het proces-verbaal va,n de verkiezing van den heer F. Keule- mans tot lid der Kamer. Een exemplaar van het door de afdee- ling Den Haag en omstreken van den Nederlandschen Bond van Horlogemakers alan Iden raad aldaar gezonden adres, waarin opgekomen wordt tegen het aan particulieren verhuren van electrische uurwerken door de gemeente, hetgeen den horlogemakers groote schade zal ver oorzaken. Een circulaire van de Nederlandsche vereeniging tegen Water-, Bodem- en luchtverontreiniging, waarin verzocht wordt om aansluiting bij die vereeniging. Een afschrift van eene circulaire gëzon- den door den consul-generaal van Cuba te Botterdam aan alle fabrikanten van ma chines van landbouw en industrie, waar in mededeeling wordt gedaan van de ope ning eener permanente tentoonstelling van dergelijke machines te Santiagos de las Vegas. Een exemplaar van het. adres gezonden door den Bond van Machinisten en Sto kers in Nederland en de Amsterdamsche Machinistenvereeniging „Het Stoomwerk tuig" aan den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, waarin verzocht wordt den Zondagsarbeid, bij de Rijn- en binnenscheepvaart aan wettelijke bepa lingen te onderwerpen. Een exemplaar der oprichtingseircu- laire der „Nederlandsche vereeniging van exposanten", welke vereeniging is opge richt door personen, die ontevreden waren over het werken der Vereeniging van Ten- toonstellingsbelangen. Een mededeeling van den minister van waterstaat over de samenstelling der commissie van advies over spoorwegrege lingen, waarin uit Zeeland zitting hebben als lid de heer J. A. van Rompu en als plaatsvervangend lid de heer jhr. mr. E. A. O. de C'asemhroot, beiden lid van Ged. Staten. Een mededeeling van het overlijden van den heer Anth. Begeer, voorzitter der Kamer van Koophandel te Utrecht. Behandeld wordt een voorstel van de commissie van rapporteurs om steun te verleenen aan het door de Vereeniging tot behartiging van stoomvaartbelangen in Nederland aan den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel gezonden aldres, waarin verzocht wordt niet over te gaan tot het nemen van een proef met het openen van sluizen en bruggen gedurende den nacht. De commissie kan zich ten volle vereenigen met de bezwaren, door de vereeniging tegen de sluiting der bruggen 's nachts geopperd en 't wil ook haar voorkomen, dat de scheepvaart daar van groote schade en overlast zou onder vinden. De Kamer besloot steun te verleenen. Van de vereeniging Handelsbelangen te Goes is een schrijven ingekomen, waarin 'verzocht wordt om medewerking om het daarheen te leiden, dat de Holiandsche mailtrein des morgens te Middelburg en Goes en zoo mogelijk ook te Bergen op Zoom te stoppen, ten einde 't mogelijk te maken, «lat men uit die plaatsen tijdig in Antwerpen en Rotterdam kan zijn voor de opening der beurzen. De commissie van rapporteurs kau zich zeer1 goed met het 'denkbeeld der vereeni ging Handelsbelangen vereenigen en geeft de Kamer in overweging tot den minister van waterstaat en den directeur-generaal het verzoek te richten met den a,.s. win- terdienst den Hollandsehen mailtrein we der na de beide Duitsche te laten loopen en eerstgenoemde te laten stoppen te Mid delburg en te Goes, desnoods alleen voor het opnemen va,n reizigers, zonder bagage. Aan het lid voor Zeeland van de oom missie valn advies van spoorwegdienst- regelingen stelt de commissie voor een afschrift van het verzoek te zenden, met verzoek daaraan steun te verleenen. De Kamer besloot overeenkomstig dit rapport. Alhier is het lijk van den 45-ja- rigen werkman I. in een sloot gevon den. De overledene leed aan toevallen, heigeen waarschijnlijk de oorzaak van zijn dood is. Vlissingen Hier is aangekomen H. Ms. „Udur" en de torpedoboot „Makjan". Deze Deze vaartuigen houden oefeningen niet de adspirant-machinisten der marine. He den brachten de machinisten, onder lei ding van een officier-machinist een be zoek aan ide Kon. Maatsoh. „de Schelde". Zondag zal de afdeeling van den R. Kath. Volkshond haar 20-jarig bestaan op feestelijke wijze herdenken. In het concertgebouw in de Emmastraat wordt door de tooneelvereeniging opgevoerd Neo of de Martelaren van de Catacomben". Het Muziekgezelschap „St. Caecilia" zal zijn medewerking verleenen. Zierikzee. Zondagavond weid in het Fatronaatsgebouw de tweede der üntwik- kelingsavonden gehouden, welke bezocht werd door een talrijk opgekomen publiek. De Voorzitter, de Zeereerw. heer C. J. Karskens opende met Christelijken groet, riep allen het welkom toe en zeide het op prijs te stellen, dat niettegenstaande de Zondag en de warmte zoovelen waren opgekomen. Na de orde der behandeling te hebben vastgesteld, wordt den secre taris, de beer van Oosterhout, gelegen heid gegeven de ingekomen vragen voor te lezen. Uit den aard der zaak leenen zich niet alle kwesties tot het verstaan daarvan. Wij maken dan ook slechts melding van de belangrijkste. De voorzitter, als eerste spreker, gaf een korte> duidelijke uiteenzetting Van het wezen en karakter van het Americanis- me, een moderne richting', voorgestaan door P. Hecker, een bekeerling' uit het Protestantisme. Deze ging o.n. uit van de stelling, da,t men Zoo weinig moge lijk plichten moest opleggen, ten einde daardoor de overgang van andersdenken den gemakkelijk te maken en wilde het katholicisme met den modernen tijd in overeenstemming brengen. Door Paus Leo XIII werd dit stelsel veroordeeld ais gevaarlijk en als valsch. De neiging tot het Protestantisme brengt het onfeilbaar leergezag, een der steunpi laren van onzen godsdienst, in gevaar. De kerk houdt wel rekening met de moderne stroomingen, maar kan van haar beginselen geen duimbreed afwijken. Met een voorbeeld uit de geschiedenis van Hendrik VIII lichtte spreker dit toe. Het Epistel van het feest van Maria Onbevl. Ontv.Deus poissedit ine in ini tio viarum suarum gaf aanleiding tot het geven va,n een toelichting, waaruit bleek, dat met den eersten persoonsvorm werd bedoeld de Ongeschapen Wijsheid met toepassing daarvan op de H. Maagd. Over het Coelibaat volgde een beknopte uiteenzetting. Reeds vanaf de eerste tij den was aangenomen, dat niet mochten huwen degenen, die de H. Wijding ont- •UMHMMMHMHNMMN* 2 hecht is, staat de toetreding tot de 2 2 S. D. A. P. (Sociaal-Democratische 2 Arbeiderspartij) gelijk met geloofs- 2 verzaking. Dit zegt U niet de 2 pastoor, maar een der socialistische 2 2 kopstukken, Bebel. Van hem toch 2 2 is het bekende woord: „Sociaal- 2 2 Democratie en Godsdienst 2 verhouden zich als water en 2 vuur". SlMIMIMMIMNUMHHM» vangen hadden; wel wenden gehuwden priester gewijd. Deze laatste bepaling geldt nog voor de Oostersche Kerken. Het .hoofddoel van het Coelibaat is de hoogere volmaking; «le hijbedoeling is, dat de priester zich des te vrijer aan ■de geestelijke bediening kan geven Naar aanleiding van de leer der aflaten, werd de beteekenis der 100 dagen enz. toegelicht. Geresumeerd was de conclusie, dat een aflaat een kwijtschelding is van tijdelijke straffen en wel zoodanige kwijlt1 schelding van tijdelijke straffen als kon worden verdiend door een boetedoening gedurende een gelijk aantal dagen in den tijd der strengere boetedoeningen. Door een tweetal heeren werden enkele inlichtingen gevraagd, welke verstrekt werden. Daarna kreeg de heer H. G. de Boer het woord. Het onderwerp luidde: Zou in Zierikzee een Kruisverbond nut kunnen stichten Na te hebben aangetoond wat ©en Kruis verbond is, werd besproken het alcoho lisme, het weergaloos gebruik, dat het volk altijd en overal maakt van sterke dranken. Vroeger was dronkenschap slechts spo radisch en was alcohol slechts in de apotheek aanwezig. Door de ontwikke1- ling der scheikundige en andere weten schappen, werd de productie van alcoho lische 'dranken vergemakkelijkt. Aan de hand van bekende schrijvers toonde spr. aan, dat het alcoholisme een ramp is voor Kerk en Staat, gezin en individu. Aangestipt werd de nadeelige invloed van den alcohol op de verschil lende organen van het menschelijk li chaam. Men heeft overal den strijd aangebon den tegen dezen maatschappelijken vij and en dat die l&trijd is gelukt is te danken aan den steun ook en vooral van Pausen en Bisschoppen. Met citaten uit de vastenbrieven onzer Nederlandsche Bisschoppen werd de noodzakelijkheid der bestrijding aangetoond. Spr. stelde de vraag, of Zierikzee mis schien een uitzondering maakte, wat aan gaat drankmisbruik. De statistiek leerde het tegendeel, al was vermindering te constateeren. Vervolgens werden de middelen ter be strijding aangegeven. Naast bovennatuur lijke middelen, prees spr. aan het Kruis verbond, en de wijze van werken, die nut kon doen verwachten. Daartoe behoort verheldering der kennis, verspreiding van brochures, bladen enz., alcoholcursussen, actie bij feesten enz. Met een aansporing tot aansluiting bij een eventueel op te richten Kruisverbond sloot spreker. Aan het debat nam deel de WeleA'w. kapelaan Schiphorst en de heer Paulus- sen. Het debat liep hoofdzakelijk over de kwestie va,n het hooge cijfer, dat Zie rikzee heeft ten opzichte van het drank gebruik, alsmede over het drankmisbruik onzer voorvaderen, de Germanen o.a. Be weerd werd, (dat het (hooge cijfer voor Zie rikzee gedeeltelijk ten laste komt van de plaatsen, die onder de inspectie Zierik zee ressorteeren. Spr. gaf 'dit toe, maar des ondanks heeft Zierikzee hooger cijfer, dan eenige plaats in het westen van ons land, die in gelijke omstandigheden verkeert. De 'dronkenschap der oude heeren Ger- Ihanen werd ;als sporadisch geschetst. Slechts bij feesten gingen zij zich te bui ten en dan aan bier, daar andere alco holica niet bekend waren bij deze vol ken. Een en ander samenvattende, meende voorzitter, dat grootere matigheid in Zie rikzee zeer zeker gewenscht was. De derde spreker was de Weleerw. heer Kapelaan Schiphorst, die eenige kwesties behandelde, waarvan de voor naamste 'drie het Middenstandsvraagstuk betroffen, We herinneren aan een veel voorkomend geval in het faillitenrecht, n.l. in hoeverre bij een failliet iemand, die tegelijkertijd crediteur van een de biteur is aan dengene die failleert, aan spreken kan «loen gelden op zijn te goed. Betreffende het Credietwezen werden eenige nuttige en belangwekkende mede- deelingen gedaan, die wij verkort weer geven. De R. K. Credietbank voor den Mid denstand te Delft werd in 1909 opgericht en telt thans reeds in 17 verschillende plaatsen filialen. Om er aan te kunnen deelnemen, moet men lid zijn van de Hanze (R. K. Middenstandsvereeniging), een rente betalen van 5 pCt, welke rente echter bij toenemenden bloei wordt ver minderd. Een spaarbank kan aan deze instelling worden verbonden, hoewel ze geen deel er va,n uitmaakt. Ze werkt plaatselijk, dat echter niet uitsluit, dat plaatsen in de omgeving ook gebruik er va nkunnen miaken. Alleen het boeren- bedrij fis van deelname uitgesloten, daar voor immers bestaan de Raiffeisen kas sen. Steun wordt door Rijk of Gemeente niet verleend. Het streven van het Hoofd bestuur is er echter op gericht, dezen mettertijd te verkrijgen. Daarom kon spr. er op wijzen, dat, wilde Zierikzee vruch ten plukken van dergelijke stelling, men zich hier ook organiseerde en «lat de Bank hier een filiaal krijgt. Hoe de Bank ontstond en aan haar ka pitaal kwam werd aangetoond. Ieder Mid denstander neemt een aandeel ad f 140, dat echter niet dadelijk in zijn geheel behoeft te worden gestort. De bank werkt met weinig risico, door in een dergelijke op onderling belang en vertrouwen steu nende vereeniging, corruptie bijna onmo gelijk is. Daarenboven wordt voortdurend geïnspecteerd door een commissie uit de organisatie. Aan het debat werd verder deelgenomen, door de heeren Paulussen en de Crane, die eenige waardeerende inlichtingen schonken. De eerste heer lichtte o.a,. toe, hoe hij een failliet de contra-rekening wordt afgetrokken van de schuld. De laatste heer meende dat de rente hij genoemde Bank zich zou regelen naar de groote bankinstellingen en 'dus in den tegënwoordigen tijd hoog zou'kunnen zijn, als gevolg van «ten *bestaanden crisis. Daar de grondslag hij de Delftsche Bank een andere is, bewees de inleider, dat dit geval niet kon voorkomen bij deze instelling. De voorzitter daarna het woord nej- tnende, meende, da,t de beantwoording der „Middenstandsvragen" nog een goede gelegenheid was om aan te sporen tot invulling der vragenlijsten, voor zoover dit nog niet mocht hebben plaats ge had. Tevens kwam het hem gewenscht voor, nogmaals te wijzen op het onder scheid tusschen coöperatie en midden standswezen. Dikwijls heerscht omtrent deze twee zaken begripsverwarring bij ve len der onzen. Ten slotte spoorde hij aian, toe te treden tot een eventueel op te richten Middenstandsvereeniging, waar na onder dank aan de aanwezigen voor de groote belangstelling en na mededee ling, dat gedurende den zomer deze ont- wikkelingsavonden geschorst zouden wor den, de voorzitter met Christelijken groet de vergadering sloot. Dinsdag zijn hij den burgemeester dezer gemeente twee candidatenlijsten in geleverd voor de a,.s. verkiezing van drie leden voor de Provinciale Staten van Zee land, district Zierikzee. Deze lijsten bevatten de navolgende vier candidaten: Mr. A. F. J. Fokker (lib. aftr.), B. Giljam, (lib, aftr.), A. Timmer man Cz., (anti-rev.) en Mr. D. van der Vliet (lib, aftr.) Door een niet te gunstig bekend staand persoon, v. S., werden gistermid dag het hoofd en het onderwijzend per soneel der R. Kath. School op allerlei wijzen beleedigd met zeer onbehoorlijke uitdrukkingen en scheldwoorden. Ten slotte wenschte dit individu zijn woede te koelen a,an één der onderwij zers, den heer v. O., dien hij te lijf ging, zoodat deze tegen wil en dank verplicht werd tot zelfverdediging. Da,ar deze ken nismaking den woesteling niet scheen mee te vallen, trok hij terug, terwijl ten slotte door de komst der politic men van diens vloeken en schelden bevrijd werd. Bij de justitie is een viervoudige aan klacht ingediend wegens beleedigingte vens is proces verbaal opgemaakt wegens bovengemelde aanranding. Het begrip van eerbied voor den on derwijzer schijnt bij menschen dezer soort niet groot te zijn. Men deelt ons mede, dat bij goed weder het eerste concert in Parklust zal worden gegeven op Donderdag 16 Juni 1910. De jeugd van Zierikzee viert heden avond haar jaarlijksch brandspuit-feest. De bedienaren zijn echter heel wal minder geestdriftig gestemd. Gelaten, zelden uit gelaten vervullen ze hun verschillende' plichten. De „petten" zijn het meest ac tief de „hoeden" meer contemplatiefde laatsten zelfs geen eereposten voor zich opeischendde eersten als instinctmatig de handen uit de mouw stekend. Maar de harde wet, die geen onderscheid kent tus schen rijk en arm, (drijft allen onmeedooge- loos ter brandspuitoefeningVele han den maken licht werk, daarom voelt wel licht de groep der „laatsten" den im puls zoo niet! Doch watermassa's persen zich in de slangen en worden ten slotte in krach tige stralen naar de Zuidhavenpoort ge dreven, die op dezen warmen zomerdag allerminst berouw schijnt te voelen over het jaarlijksch bad. Vriendelijk schijnt deze oude wachte- res onzer stede de jeugd toe te knikken en immer krachtiger wordt den spuit gast het tartende„Hij durft niet" toe gezongen, totdat deze na statige pogin gen ook de hoogste doelen der poort met zijn straalpijp heeft bereikt! Een .zucht van verlichting slaken brandspuit-autori teiten, brandspuit-bedienaren en brand spuit-toeschouwers. De slangen worden opgerold, de wagens weggereden, de jeugd, waarvan 'n enkele overmoedige kennis maakte met het water uit de pij]1, zorgt voor geleide, en met het besef van stipte plichtsvervulling trekken de betrokkenen huiswaarts. „Kunst en Eer" gaf gisterenavond zijn eerste volksconcert in de tent op de Oude Haven. Het heerlijke zomerweer bracht honderden luisteraars op de been, die misschien wel wat luidruchtig, maar toch in den Igrond dankbaar gestemd je 'gens ons muziekkorps, de uitvoering der verschillende nummers bijwoonden. Ook de omwonenden genoten van het ten ge- hoore gebrachte. Jammer dat na de pauze de plotseling krachtig neervallende regen de toehoorders en wandelaars als kaf voor den wind deed uiteenstuiven. Wij hopen 'n volgende keer op iets gunstiger weder. We vernemen, dat Maandagavond op de Z.-Holiandsche eilanden een ont sporing plaats had, tengevolge van de uitzetting der rails, waaraan de hitte dei- laatste dagen schuld heeft. Ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Het verkeer was spoedig hersteld. Borssele. In de Maandag gehouden raadsvergadering waren aanwezig alle le- «len behalve dhr. C, van 't Westeindo. Na de geloofsbrieven onderzocht en goed- bevonden te hebben, werd dhr. P. Dek ker geïnstalleerd tot lid van den gemeen teraad. De aanvraag van den heer A. Nieuwenhuijze, om voor zijn bestaande smederij een dam te leggen, werd dooi den raad roet algemeene stemmen goed- gevangen. Daarna kwam ter sprake de aanvraag van den heer Huijghebaert, om voor de te leggen stoomtram een sub sidie te geven gedurende 20 jaar van f 260 's jaars. Nadat de voorzitter hieromtrent zijn meening had gezegd bleek het dat een paar raadsleden het er nog niet mee eens waren. Dhr. Wisse stelde voor wel f 260 's jaars. Dhr. Bruijnooge vond goed f 260 's jaars, maar wilde, 'wanneer de stoomtram goed rendeerde en er opcen ten werden gedeeld, geen subsidie mepr geven. In stemming werd gebracht gedu rende 20 jaar .sjubsidie te geven. Hierbij werd gestemd 3 tegen 3. Voor slemden dhr. Richel, de Regt en Dekker, tegen stemden dhr. Wisse, Bruinooge en Van de Velde, zoodat het raadsbesluit werd aan gehouden tot de volgende raadsvergade ring. Daarna werd overgegaan tot gehei me zitting. (Zeeuw.) Heinkenszand. Dinsdagnamiddag woed de boven deze gemeente teen zwaar on- weder gepaard met slagregens en hagel buien. Hierdoor werd aan de tuinvruch ten op verschillende plaatsen vrij eni- 2 Indien gij anders dan uit noodzake- lijkheid van de stembus wegblijft. 2 helpt gij den candidaat der lin- 2 kerzijde! 2hnmmhm«MMMW*hn»

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2