Rechtszal de Zuid-Bevelandsche gemeenten is gegeven en trots de vorming van een reservefonds, bleken per slot de gemeenten huiverig tot de onderneming over te gaan. Zij duchtten de risico voor het geval de berekeningen der deskundigen mochten falen en bet reservefonds uitgepnt zou zijn, vóórdat uit de winst rente en aflossing van de door haar opgenomen gelden zou kunnen worden bestreden. Daarom werd aan de Regeering een risico-garantie gevraagd nl. zekerheid dat in het hierboven bedoelde geval, de Staat het reservefonds met een renteloos voorschot zou aanvullen, opdat de gemeen ten zouden kunnen voortgaan met betalen van rente en met aflossing van het van de Rijkspostspaarbank opgenomen geld uit uitkeeringen van de onderneming. Kon die zekerheid niet gegeven worden, dan zou de zaak niet worden doorgezet. Hoewel de Minister meent dat de deug delijke voorbereiding en de goede opzet der zaak de gemeenten minder angstvallig hadden kunnen stemmen, heeft hij toch geacht den gevraagden steun niet te mogen weigeren, voor zooveel van hem afhangt. De omstandigheid dat de zekerheid van garantie reeds terstond noodig was, terwijl van effectieven steun eerst over jaren sprake zal kunnen zijn heeft tengevolge dat thans met een beginselverklaring kan worden volstaan. Vandaar de memoriepost De bedoeling is, dat eventueel aan de vennootschap een renteloos voorschot zal worden gegeven. Om administratieve rede nen is evenwel in het artikel van „subsidie" gesproken. Onder de voorwaarden, waarop eventueel de subisdie zal worden uitgekeerd, zal behooren te worden opgenomen, dat de gelden worden terugbetaald, zoodra het reservefonds weder tot een zekere hoogte gestegen is. Verder zal mede eenig toezicht op de exploitatie moeten woreen gewaarborgd. De subsidie gesteld dat zij moet worden verleend zal nimmer meer be dragen f 150,000. (M. O.) Liever Julianadag dan kermis. De inwoners van Lisse hebben zich met 863 tegen 335 stemmen uitgesproken voor afschaffing der kermis en voor in de plaats daarvan een Juliana-feest. Zout aangeboord Het „N. v. d. D." meldtTe Buurse, gem. Haaksbergen, is bij de boringen van Rijkswege op een diepte van 271 M. zout aangeboord. De boring is gestaakt tot de groote boortoren is aangekomen. Een petroleumbron 7 Het is niet Je eerste maal, dat er ge sproken wordt van een petroleumbron, die in den kelder van den confiseur Hortmeyer te Leer, Oost-Friesland, zou zijn ontdekt. Nu de kelder na den hoogen waterstand is droog gekomen, blijkt, dat dagelijks 4 a 5 liter goed brandbare petroleum op borrelt. Na schatting heeft dit nu reeds 120 dagen zoo geduurd. Een belangrijk faillissement. Men herinnert zich welligt nog, dat vóór eenigen tijd in de pers is geschreven de Rotterdamsche stuwadoorstlrma Brand jes Dalmeijer en Rogier, die de Rijks verzekeringsbank naar de verschuldigde premies liet zuchten. Deze firma is nu gefailleerd en men zegt, dat de Rijksverzekeringsbank nog tusschen de f 100,000 en f 160,000 te goed heeft. Onder de crediteuren zou ook be hooren de Ongevallenverzekering Mij. „Fatum", die voor de firma op het laatst nog risico had overgenomen. Troelstra Leider. De „Standaard" schrijft: Vraagt men zich af, wie sinds Juni 1Ö09 de leider van de linkerzijde der Tweede Kamer is, dan roept heel de tribune, dan weerklinkt 't in heel de pers Troelstra. Zoo was het bij de begrootingsdiscussie, zoo was het ook nu weer. Hij ging voorop, hij bond de kat de bel aan, hjj zette den toon in, en de drie liberale groepen zongen in koor met hem meê. Juist zooals het in Frankrijk gaatBri- and de socialist de voorman, en alle radicale groepen als kippen achter dezen haan aan. Toch ligt hierin niets raadselachtigs. En dit niet alleen omdat Briand en Troelstra beiden mannen van niet te mis kennen talent zijn, maar vooral omdat deze twee socialisten bei de vlag met hun hand omklemmen, en de liberale cory- phaën niet anders kunnen doen, dan, al tegenstribbelend, achter hen opschuiven. Men zag het ook hier te lande in het algemeen stemrecht. Eerst wilde er onder de liberalen nie mand van weten. Het eerst gingen toen de vrij-zinnig-democraten over de brug. Achter hem kwamen de Unie-liberalen aan. En, zij 't al nog half schoorvoetend, neigen thans ook de oud-liberalen tot meegaan. Het kon en kan niet anders. Wie de vlag draagt, leidt. heeft gedaan, voegt daaraan toe, dat de uitspraak niet voor September te wachten is. De Kamerverkiezing te Helmond. Naar de „Eindh. Ct." verneemt is de heer A. N. Fleskens, burgemeester van Geldrop en Zes-Gehuchten van verschillende zijden ernstig aangezocht om een candidatuur aan te nemen voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer voor het district Helmond. Nieuw aangekomen Katholieke studenten der Amsterdamsche hoogeschool kunnen de gewenschte inlichtingen over het Univer siteitsleven, kameradressen etc. bekomen bij den moderator derStudentenvereeniging pater R. F. Hendrichs S. J. Singel 448 Amsterdam en bij verschillende leden der inlichtingscommissie. Fraai Wat „Het Volk" wel zegt van de motivee ring, die de heer Thomson voor zijn stem men tegen het enquête-voorstel gegeven heeft „Overigens ziet men, dat de opgegeven mo tieven van dezen liberaal, die der rechter zijde zijn. Hetgeen hem in 1913 bij de herstemming ten stade kan komen." Ook zelfs de onderstelling, dat iemand een eerlijke overtuiging kan bezitten, k®mt bij 't blad niet op. Dr. A. Kuyper. „De Nederlander", het bericht overne mend omtrent het niet bijwonen der ver gaderingen van de Tweede Kamer door dr. Kuyper, voor de eereraad een uitspraak Goes. Naar wij vernemen zal de Goesche harmonie „Euphonia", op Zondag 3 Juli, het festival te Eeckeren (België) bijwonen. Gevaarlijke spelen Vrijdag middag w aren eenige jongens alhier aan 't spelen. Een hunner kwam op het idee ophangertje voor te stellen wat dadelijk algemeenen bijval vond. Fluks een touw voor den dag gehaald, een strop er aan gemaakt, en dien een der makkers om den hals geslagen Het touw werd aan een goot gebonden en daar ging hij de hoogte in, waarna zijn kameraden nog aan zijn beenen trokken. Al heel spoedig hing bij den knaap de tong uit den mond en puilden de oogen uit hunne kassen Gelukkig kwam een buurvrouw toegeschoten die, met behulp van nog een buur, den knaap uit zijn gevaarlijke positie verloste en hem aldus het leven redde, wijl zijn kameraden van schrik weggeloopen waren. Middelburg. Wegens vertrek naar el ders zal de heer Fr. Geulen, voorzitter van het bestuur van den St. Jozefkring, hedenavond in de te houden maandelijk se he vergadering zijne functie nederleggen. Schier zoolang de St. Jozefkring hier bestaat was de heer Fr. Geulen voorzit ter van bet bestuur. 11e verkiezing voor een 'lid der Ka? mer van Koophandel is bepaald op Dins dag 5 Juli. - Burg. en Weth. stellen den raad roor om den ambtenaar van den Burger lijken Stand G. ter Meulen die thans gedetineerd is in het huis van bewaring aldaar, als zijnde verdacht van verduis tering in die betrekking gepleegd, te schorsen. Gisterenavond had onder begunsti ging van prachtig zomerweer het eerste Zondagavond-concert in dit seizoen plaats De Schuttershoftuin, die door zijn heer lijke beschutting en zijn mooie boomen altijd aanlokt tot zitten, was geheel gevuld. Niet minder dan 1800 stoelen worden op zulke avonden uitgezet en dan moeten nog velen zich vergenoegen met een staan- plaatsje of een wandelingetje door de breede lanen. Wa^r het thans het 15e jaar dezer concerten is, is het zeker wel goed er op te wijzen, dat nog steeds het aantal contribuanten groot blijft, en dat de pessimisten van voor 15 jaar, die meen den, dat „er toch niets van kwam" zich deerlijk hebben vergist. Zelfs een der mede oprichters verzette zich niet tegen het nemen van een proef, maar zeide ronduit aan het slagen ervan niet te durven hopen. Echter de proef is geslaagd en steeds heeft het dappere Middelburgsch muziekkorps onder de bekwame leiding van zijn directeur, den heer Jan Morks, de aanwezigen doen genieten van heerlijke muziek. Ook giste renavond werd een met zorg gekozen pro gramma uitgevoerd. Het was met recht „elck wat wils". Zoowel de oude bekende num mers, waaronder in de eerste plaats wel genoemd mag worden „le Suite des Mini atures, eene compositie van den directeur zelf; als de nieuwe waarvan The Jolly Village Smiths van Fueitt op herhaald applaus gedeeltelijk herhaald werd, deden hooren met welk een ernst er wordt ge studeerd. Als nummer 10 kregen wij een vijftal fragmenten uit „Die Lustige Wittwe" die als bekende melodieën niet nalieten een opwekkende indruk te maken. Een marsch als toegift en allen gingen voldaan huis waarts over dezen genotvollen avond. Nu door den op 28 Juni a.s. voor genomen automobieltocht van Woens- drecht naar Middelburg over den Schelde- dam het bewijs- zal worden geleverd dat er over dien dam gereden Iran worden, heeft de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Bergen-op.Zoom besloten zich in verbinding te stellen met de Vereeni- ging „Vlissingen Vooruit", teneinde geza menlijk er bij den Minister van Water staat op aan te dringen dat door hem maatregelen worden genomen opdat dooi de Staatsspoorwegmaatschappij niet lan ger een weg voor liet algemeen verkeer gesloten worde gehouden, die voor d,at verkeer onmisbaar wordt beschouwd. Vlissingen. Woensdag zal een der nieu we mailbooten van de Maatschappij „Zee land" naar Gent vertrekken en zullen den volgenden dag ongeveer 600 leden van den Bond van Katoenwevers een tochtje van Gent naar Terneuzen met genoemd schip maken. De opening van de electrische tram Vlissingen - Middelburg voor het publiek is thans definitief bepaald op Dinsdag 14 Juni. Twee personen (zgn. „stow-anays), die aan boord van het Engelsch stoom schip „Marina" waren weggekropen om de reis naar Amerika gratis mede te maken, zijn hier aan wal gebracht en door de politie over de grenzen gezet Zierikzee Bij beschikking van den mi nister van waterstaat is benoemd tot bui tengewoon opzichterW. E. Coumou te Zierikzee hij de werken voor de verbe tering van den Usel hij den heneden- mond van het Koeluchtergat, onder Kam perveen en Wilsum. (Stot.) Concert in de Nieuwe Kerk te 'Zierikzee op 5 Juni 1910. Het scheen wel, of de tropische hitte, die boven en igi onze straten hing en zelfs de huizen binnendrong, de natuur en de menschen met loomheid en luste loosheid had geslagenAlthans tot deze conclusie moest wel degene komen, die des middags opwaarts ging naar de Nieu we Kerk, waar door den heer S. Klim merboom van hier, Mej. Juliette Feder- spiel, altzangeres uit Keulen en den heer F. Klimmerboom, leeraar aan het con servatorium te Keulen een concert werd gegeven. Want slecht was de opkomst, wat te meer valt te betreuren, daar ook hier weder ^,les absents avaient tort" „de afwezigen ongelijk hadden". Wij wil len behalve aan andere redenen, straks te noemen, de slechte opkomst toeschrij ven aan het warme zomerweer, dat onze staidgenooten weerhield van een gang ter kerke. Eenigszins viel die matheid ook op te merken in het orgelspel «les heeren Klim- menboom. We willen niets afdingen op de zuiverheid vain toon, ide registratie, de toonvorming. De heer Kljnnnenhoom is in dat opzicht een meester. Maar de kleur, de gloed ontbrak te veel in het spel. De orgeltonen rolden door de groote ruimte niet als onstuimige golven eener bewogen zee, waren ook niet de kab belende golfjes eener rustig voortvlieten- de beek, maar geleken meer het mono tone geklots van de golven onzer Zeeuw- sche stroomen op een stillen zomerdag passieloos, het gemoed niet bewegend, niet schokkend, niet trekkend uit de matheid der neerdrukkende zomerzonne- warmte. Dit kwam uit hij 't Hosanna van Dubois waaraan de jubelende geestdrift maar te veel ontbrak, behalve aan het slot, waar in eenige machtige aceoorden de te lang verborgen geestdrift doorbrak. Dat was ook merkbaar bij de Benédiotion nup tiale, die wel zeer zuiver werd gespeeld en mechanisch goed was verzorgd, waar waarin de fantasie noch werd gestreeld, noch zelfs opgewekt. Om niet te onbillijk te zijn, moeten wij er echter bijvoegen, «lat wij de uit voering dezer beide en andere nummers gemeten hebben met den maatstaf, ver kregen door het bijwonen der orgelcon certen .op onze beroemde orgels in Ne derland en dan dient de schuld ook voor een groot deel te worden overgebracht op het orgel der Nieuwe Kerk, dat uitste kende hoedanigheden bezit voor het eigen lijk «ioel, waartoe het dient, maar dat ons minder geëigend lijkt voor muziek van Saint-Saëns, Rinck, Dubois, Bach en andere grootmeesters van het orgel. Een goede vertolking dezer muziek vraagt een instrument als b.v. het Haarlemsche orgel. Bij ide forto's is bovendien het geluid beslist te volom incus, met betrekking tot de ruimte, die het moet bevatten. De goede hoedanigheden van het orgel kwamen beter tot haar recht in no. 7 Fantasie van den heer S. Klimmenboom. De componist heeft hier waarschijnlijk willen toonen, wa,t de verschillende re gisters kunnen prestoeren, Dat wij het minder gunstige effect v,an de nummers voor orgel niet moeten toe schrijven aan den lieer KI. bleek ons, waar de heer Klimmerboom de overige concertnummers begeleidde. Met welk pen gemak steunde de heer KI. hier de so listen Hier was volmaakte overeenstem ming, die haar hoogtepunt bereikte in het slotnummer Recitativ und Arie van G. F. Handel voor zang, viool en orgel. Het nitteraai'd eenvoudige „recitatief" dat kalm voortruischt als de „platano amato", die bezongen wordt, werd so ber en voornaam door mejuffrouw Fe- derspiel ten gehoore gebracht. Slechts de „procelle" (stormen) vermochten de voor dracht levendiger te maken. Heerlijk schoon klonk de aria: Ombra mai fü enz. waarvan elk de melodie kent onder den naam van Largo, dat door zijn rijke en niettemin eenvoudige melo die onsterfelijk is geworden. Het bezwaar, dat de melodie hij enkel instrumentale uitvoering niet geprononceerd genoeg op den voorgrond treedt, werd ondervangen door de (ajlt-solo, die met haar schoone, volle stem, vooral in de lagere tonen ons aller aandacht meesleepte. Den organist en violist een woord van lof voor hun ronden, krac.htigen loon, waardoor de octaven uitstekend tol> haar recht kwamen, voor de goede nuanceering en phraseering, die in dit nummer aan de begeleiding niet te onderschatten eischen stellen. Dit nummer was het glanspunt. We willen daarom geen aan merking maken op de uitspraak van en kele Italiaansche woorden. Mej. Federspiel wilde ons in haar beide andere nummers niet minder bevallen. Wij roemden reeds haar schoone, sym pathieke stem, en volle toonvorming, en willen nog weer aanstippen haar uitste kende voordracht gepiaard aan zuivere uit spraak vau 'tDuitsch. Ook de hoogere tonen brengt deze alt met gemak voort, de hoog© G's in het Largo waren onbe rispelijk. Blijft ons nog over het vioolspel van den heer Klimmerboom. Zoowel zoon als' vader bespelen dit instrument op benij denswaardige wijze. De pastorale van Rheinbergen en het Andante uit het le vioolconcert van Bach werden weerge geven op een wijze, die ónze bewonde ring afdwingt voor het hij uitstek zuivere spel en de gevoelvolle voordracht des heeren Klimmerboom Jr. Bijwijlen werden wij herinnerd aan de muzikale kunstpres taties van het Böhmisohe quarlett. Mogen wij ten slotte een wensch uit spreken? Dan zij het deze: dat de heer Klimmerboom Sr. bij een later concert zich late leiden door een keuze van, laten wij het noemen meer populaire nummers, in den trant van het Largo b.v. Het za,l de belangstelling vergrooten terwijl eenige meerdere publiciteit het rui me kerkgebouw wellicht heter zal vullen. 's Heer Arendskerke. Gisteravond is door een der sneltreinen, komende van de rich ting Roozendaal, ter hoogte van den over weg nabij „Ter Lucht" overreden en gedood de persoon van Jan Traas, veldarbeider wonende te Wolphaartsdijk. Het zwaar verminkte lijk is hedenmiddag naar de woonplaats van den overledene overgebracht, teneinde aldaar te worden begraven 's Heerenhoek. In de vergadering der Handboog-Sociëteit „Concordia I" alhier, is besloten op den 29 Juni e.k. (Petrus en Paulus) een concours te geven naar den vasten vogel, waarbij alle zuster- gezelsehappen zullen worden uitgenoodigd. Kattendijke. De onlangs alhier plaats gehad hebbende verkiezing voor twee leden van den raad is, naar men ons be richt, nog om eene andere reden dan de reeds gemelde, ongeldig. Er waren n.l. twee vacatures, een vacature-Veltman en een vacature-Van Putte. De gekozenen moeten echter in verschillende jaren aftreden. Nu h,ad er voor elke vacature een verkiezing uitgeschreven moeten zijn, en dat is niet geschied. (M. O.) Baarland. De gemeenteraad besloot om gedurende 20 jaar 100 gulden per jaar subsidie te verleenen aan den tram. Hoofdplaat. Donderdag 2 Juni werd op de gebruikelijke wijze onze nieuw benoemde burgemeester geïnstalleerd. Reeds van vroeg in den morgen woei de vlag van elk huis, ten teeken van in stemming. Aan den hoek der gemeente werd hij door de muziek opgewacht en onder een vroolijken marsch naar 't stadhuis begeleid. Een talrijk publiek was iutusschen tegen woordig Na door den oudsten wethouder te zijn verwelkomd, bracht de heer Th. van Haelst als tolk van 't muziekgezelschap hem zijn felicitaties er o.m. op wijzende dat zij nu niet alleen als president, maar ook als burgemeester van zijn steun hoop ten verzekerd te zijn. Hierop begroette de muziekvereeniging Z E.A. met een „lang zal hij leven" waarna de heer Hnlmer, namens de ingezetenen een toespraak hield, die hij besloot met een „leve de burgemeester". De burgemeester dankte, zichtbaar aangedaan, voor dG vele blijken van belang stelling, bij zijne benoeming en installatie betoond, de verzekering gevende, zonder onderscheid van stand of godsdienst de gemeentebelangen met al zijn krachten te zullen behartigen. Met een luid bravo werd dit begroet, waarna tot slot het muziek nog een enkel nummer ten gehoore bracht, om zich dien avond verder genoeglijk te amnseeren. (Br. Ct) Naar we vernemen zal dezer dagen van wege den nieuwen burgemeester, dbr. B. Themaes, den schoolkinderen een feest bereid worden. Dezen Zondag j.l. bracht het muziek gezelschap „Oefening baart kunst" het jaarlijksche concert aan de leden-herbergiers te Nummer Een. Met het mooie weer was tamelijk volk op de been om naar de uitvoering te luisteren. Axel. Eene der modernst ingerichte boerderijen dezer streek is zeker wel „Loose's Hof" van den heer Ph. J. van Dixhoorn. De nieuwste machinerieën worden er steeds gebruikt) en de nieuwste bevindingen op landbouwgebied beproefd en toegepast. Als eene bijzonderheid mag wel gemeld worden, dat zij nu ook dezer dagen tele- phonisch is verbonden met het op circa 1li uur afstands gelegen post- en telegraaf kantoor. Er zullen weinig hoeven zijn, die eene usdauige verbinding bezitten. Zuiddorpe. Zaterdagmiddag woedde bo ven deze gemeente een kort, doch hevig onweder. Eenige arbeiders, die in den Ouden Polder aan het werk waren, vluchtten in een schuur. De bliksem sloeg er in en raakte drie personen Twee daarvan waren de kleederen verbrand, doch kregen weinig letsel. Een derde werd bewusteloos ge- slagen en moest naar huis gedragen worden. Koewacht Zaterdhgnamiddag was het 13jarig zoontje van den heer P. van der Walle per rijwiel naar Overslag geweest Op de terugreis, juist op het dorp alhier, brak de voorvork. De jongen stortte zoo geweldig op de steeneu, dat de tanden uit den mond vlogen. Bewusteloos werd hij opgenomen en per kruiwagen naar huis gevoerd. Dadelijk werd geneeskundige hulp inge roepen. Zondag zijn de leden der H. Familie van Koewacht ter bedevaart geweest naar Oostakker bij Gent om God te danken voor het groote wonder en voorspraak van O. L. V. van Oostakker vóór 25 jaar verleend aan een meisje van Koewacht. 's Morgens had in de kerk eene alge- meene H. Communie plaats, waarna de leden al biddende naar den trein trokken. Te Oostakker werden de oefeningen ge leid door den WelEerw. Heer J. Preijers, aflegt van de energie e voornoemd, maar ook détails echt „concurenzf wasschen geschiedt v olf sersche methode, waar he Oostburg. De jaarlijkscke inspectie voor de verlofgangers der militie te land zal in Zeeuwsch-Vlaanderen Westelijk deel plaats hebben te Sluis, te IJzendijke, te Bier vliet, te Oostburg, te Groede en te Bres- kens resp. op 28, 29, 29, 30, 30 en 30 Juni a.s Het inleveren der wapenen van dege nen' die wegens dienstoindiging zijn ont slagen van den militairen dienst zal alhier plaats hebben in de Graanbeurs op 14 Juli te 1 uur voor Oostburg, Waterlandkerkje, Zuidzande, Cadzandte 2 uur voor Nieuw- vliet en Groedete 3 uur voor Breskens en Hoofdplaat en te 4 uur voor IJzendijke. Op 15 Juli voor Schoondijke en Biervliet. Te Sluis zal de inlevering plaats hebben op het gemeentehuis voor Aardenburg, Retranchement, St. Kruis en Ede op 15 Juli en op 16 Juli voor Sluis. Bij de Kath. boekhandelaars en de Eerw. Zusters van gestichten in Zeeuwsch- Vlaanderen is verkrijgbaar de nieuwe Katechismus. We hopen, dat alle Ka'h. ouders en oversten dit noodzakelijke boek zullen aanschaffen. Wegens onvoorziene omstandigheden is het stellen van een candidaat voor lid van het hoofdbestuur van den R.-K. O. B. in het Bisdom Breda tot naderen datum uitgesteld. Zooals men weet zal de candi daat een hoofd eener school zijn uit Zeeuwsch-Vlaanderen Westelijk deel. Sinte-Kruis. In de laatste dagen werden hier allerlei kleine diefstallen gepleegd en baldadigheden. We hopen, dat de politie de daders op het spoor zal komen. Breskens. Op het postkantoorc met de daaronder hoorende hulpkantoren is gedu rende de maand Mei op de R, P. S. ge bracht f 12082,80 en terugbetaald f 7961,73. Laatste boeknummer 5432. Sluis. Dezer dagen vierde dhr. J. H Hennequin, oud-burgemeester onzer gemeen te, zijnen 90slen jaardag. Door het muziekg gezelschap „Apollo" werd den jubilaris de avonds een serenade gebracht. Hulst. De algemeene vergadering van den R.-K. Boerenbond, Zeeuwsch-Vlaande ren O. D., zal gehouden worden op Zon dag 12 Juni a.s. in de zaal van den lieer Neelemans. Clilige. Vrijdagnamiddag woedde boven onze gemeente een kort, maar hevig onweder. Een paar hoornen, dicht bij etn hofstede staande, werden door den bliksem getroffen en tot splinters geslagen. Op eene andere plaats sloeg de bliksem in den schoorsteen, zonder ongelukken of schade te veroorzaken. Toen Zaterdagmorgen de wed. W. bezig was met het bakken van spek, sloeg eensklaps de vlam in de pan. De vrouw wilde met de brandende spekpan naar buiten loopen, doch werd door het vuur aangetast. Aan beide armen kreeg ze hevige brandwonden, zoodat men het noodig achtte geneeskundige hulp in te roepen. Biervliet. Ter vervulling der vacature van gezworene van den Koninginnen- polder (overl. C. B. Thomaes) zjjn op de voordracht geplaatst de heeren, P. de Dobbelaere, J. Wijffels en J. Thomaes („Br. Crf') Cadzand. Benoemd tot dijkgraaf van den polder Tienhonderd en Zwarte de heer Iz. Erasmus. Phillipine. De brigade marechaussee alhier werd Vrijdag met vier man versterkt ten einde het lossen aan de Bouchautsche haven, wat zooals herhaaldelijk is gemeld door de Belgische visschers, in strijd met het gesloten tractaat, geschiedt tot nadeel van den mosselhandel te Phillipme, verder te beletten. Zuidzande. Door de gemeenteraad alhier is tot ontvanger benoemd de heer Joz. Risseeuw Az. Terneuzen De heeren Thielman en Appel hebben Donderdag der vorige week alhier hunne nieuwe inrichtingStoom- en Che. miscbe Waschinrichting „De Vlijt" geopend die niet alleen een uitstekend getuigenis he be het minst te lijden alle hygiënische eischen Wij hopen dat de b~ Appel, die met hunne industrieele ondernemi hebben geopend, hun mogen zien toenemen Door de liberale alhier is met algemeene men het voorstel van h< om voor de a. s. verkiez Staten op 7 Juni twee cai Als zoodanig werden g Ph. van Dixhoorn, te A: man, te Zaamslag, di aanvaardden. Groede. Tot lid van herstemming gekozen de met 202 stemmen. Op den heer J. B. B uitgebracht. Op Tholen zjjn nog aardappelen in voorraad waren de meeste land bot de aardappelen voor f 3 hand te doen, terwijl thai slechts f 1,25 per HL. b< Nieuw-Namen. Naar g strektheid der goede lan onze gemeente heel w< zeer ten uadeele der ner gemeentekas. Veel land door boeren, die over d« daardoor vele voordeele die op Nederlandsch grom zal er een hofstede bij polder. Men is reeds met den Woensdag en Don der mooiste boerenkoopc er in jaren gehouden z de weezen van Mol, wi en prachtig vee, dat m stamboek was, alom be was dan ook een masst koeien als pearden zij duur verkocht, zoodat n onverriehterzake kuiswaar Vanwege de S. D. A. provincie Zeeland alleen den gesteld in het distrh Te Middelburg wordt, redenen, niet met eigen de verkiezing deelgenome «Ier door de afdeeling'wo ke haar houding zal zijn op 14 Juni. De proeven welke hij h zijn met het schoeisel te Breda, hebben niet band waarmede een in' model hij het leger niet z Bij Kon. besluit is a keuring en tevredenheid penning voor menschelij een loffelijk getuigschrift G. Herkemij, L. Cornelj en P. A. van Duin, te za «le bemanning van het scherij-politie op de Schel sche stroomen „Havik", hen met levensgevaar van opvarenden van het rise" in de Wester-Schel meente Kruining!en op Inisgelijks aan A. J. I' bootkapitein, te (Terneu door hem met levensgeva, ding van een drenkeling van de Hooikade te D« Maait 1910. Kantongerecht Bij vonnis van het k Goes van 6 Juli 1910 zijn zake: Overtreding leerplicht! 's Heer Arendskerke f 1 1 de P. te Hoedekenskerke Jagen zonder machtig ning: M. de J. te Heink f3 b. s. 2 innaai 3 d. h. of f2 b. s. 1 id. h., A. venpolder 2 maal f8 L d. h. en uitl. geweer of f StraatschenderijW. 1 berisping Kippen in een anders tu A. K. te Oudelande f5 b Loopen over bezaaide! te Goes en C. R. te K berisping, C. Z. te 's lh f3 b. s. 3 d. h.; In Mei over weiland Rucphen f3 h. s. 3 d. Loopen over spoorweg Arendskerke f 1 b. s. 1 H. aldaar f2 b. s. 2 d Gerooide boom op weg W. te Heinkenszandj. N. Hoedekenskerke, ieder f; Drachtige hond tot trel Wi. te Hansweert f 1,50 Korren binnen 500 M. zeedijk: M. P. Mz. te Ic 5 d. h.; Klimmen in een raamk A. T. v, d. H, te Goes f H. J. H. te Go|es, f 1 Op straat zingen: H,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2