Sociale Berichten. UIT ZEELAND. De Minister van BinneDl. Zaken brengt ter algemeene kenEis, dat in de maand Juni en, zoo noodig, in de maand Juli e.k. te Leiden, te Utrecht, te Groningen en te Amsterdam gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van de practische examens van apotheker. Voor nadere bijzonderheden zie men de „St. Crt." no. 118. Algemeene Bond van RK Kiesverenigingen Maandagmiddag vergaderde deze Bond te Utrecht in het Gebouw voor Kunst en Wetenschappen onder leiding van den voorzitter |mr. D. Kooien, lid van de Tweede Kamer, die wees op de agenda, welke niet veel belangrijke punten be vat, een gevolg van het karakter \an den Hond, die zich eigenlijk slechts 0111 de vier jaar manifesteert. Nu er geen politieke verkiezingen aan de orde zijn, is de oogenblikkelijke actie gering. Spreker herinnert aan den loop der algemeene verkiezingen en aan hetgeen tusschentijds is gebeurd te Wijk bij Duur stede, waardoor de katholieke partij met een lid ider Tweede Kamer werd ver meerderd, welk succes het bestaan van den bond reeds alleen zou rechtvaardi gen. Thans is dan ook de laatste katho lieke kiesvereeniging, behalve die in -X. Brabant, bij den Bond aangesloten, n.l. die te Maastricht, (applaus.) Do rekening van den penningmeester, Mr. Thijssen, sloot in ontvangst en uit gave met. een totaal van f 1254.10 met een saldo van f 1(59.08. Zij werd na con trole door eene commissie goedgekeurd. De voorzitter wijdde een woord van hulde aan het overleden bestuurslid, den heer J Th. Hessels te Groningen. I11 diens plaats werd gekozen de heer Dekker te Wildervank. Tot plaatsvervangend lid voor Overijssel, in plaats van den heer G. A. de Bruijn, die bedankt had, werd gekozen de heer H. J. Schoenmaker te Deventer. Behandeld werd nu het voorstel-Goes, strekkende om vergoeding van reiskosten der afgevaardigden te bestrijden uit de Bondskas en de uitgaven hoofdelijk om te slaan over de aangesloten vereenigin- gen. Door den penningmeester werd hier over rapport uitgebracht. Uit een becij fering bleek, da,t een dergelijke regeling, vooral met het oog op. de verblijfkosten zeer onbillijk zou worden, wijl vele af gevaardigden 1111 geen verblijfkosten 111 rekening brengen. Ook met het oog op het niet vooraf te bepalen aantal ver- gaderingen en de onberekenbaarheid der uitgaven is het voorstel-Goes niet raad zaam. Wel zou ten behoeve van veraf- liggende districten eene contributie-ver hooging bijv. met ft kunnen worden ge heven. Do voorzitter wees er nog op, dat ook in andere partijen een regeling a,ls Goes wenseht niet bekend is. Goes was niet aanwezig, maar Zaandam ver dedigde het voorstel, dat enkel sprak van reiskosten en verblijfkosten aan de vei- eenigingen overlieten. Ook Arnhem vond het bezwaar dat het een novum was, niet overwegend en wilde de vergoeding uit de Bondskas facultatief stellen. De voorzit ter bleef het voorstel ontraden, omdat niet alleen de moeite, maar ook de kos ten zouden tegenvallen. De penningmees ter wees nog op de onbillijkheid om voor ieder een bepaalde klasse aan te wijzen. Ieder heeft dienaangaande zijn eigen gewoonte, maar het ergste is dat eerst een heffing en daarna dikwijls suppletoire heffingen moeten plaats hebben. Over facultatiefstelling wordt niet ge stemd, als zijnde dat geen voorstel eener kiesvereeniging. Het voorstel Goes werd verworpen met 51 tegen 37 stemmen. Het voorstel-Tiel strekt om de contri butie te stellen op f 4 voor iedere stem, welke een vereeniging uitbrengt. Dit voor stel sluit zich aan bij de wijziging der statuten die het meervoudig stemrecht heeft medegebracht. De voorzitter ver dedigde dit voorstel met het oog op de consequentie en ook omdat de algemeene inkomsten er geen veranderingen door zouden ondergaan. Bij de discussie bleek, dat het bestuur van oordeel was dat met de stem, toegekend aan een district, dat een rechtsehen candidaat afvaardigt, moet meetellen. Alleen het aantal leden zal van invloed zijn. Er werd echter op ge wezen dat deze opvatting niet volgt uit het voorstel-Tiel, dat geen stemmen on derscheidt. De voorzitter meende dat men het voor stel, als het aangenomen wordt, in den door hem besproken geest zou kunnen toepassen. Dat er geen praeadvies door het be stuur was uitgebracht, ligt aan de op vatting, dat dit in het algemeen lol dus ver niet wenschelijk wordt geacht, en de statuten er zich tegen verzetten. Het voorstel-Tiel, veranderd volgens de inter pretatie van het bestuur, werd verworpen met 59 tegen 31 stemmen, daar de sta tutaire meerderheid niet bereikt is. De voorzitter bracht tot troost van de ver gadering de mededeeling, dat in Belgic de katholieken de meerderheid hadden behouden, een gevolg hiervan, dat de katholieke Belgen over kleine geschillen waren heengestapt, (applaus.) Arbeidsconflict te Eindhoven. Het.,,Handelsblad" bevatte dezer dagen het relaas van het onderzoek, in loco ingesteld, omtrent den stand van het ar beidsconflict te Eindhoven. De eindindruk wordt weergegeven als volgt De toestand is dus zoo, dat geen van heide partijen van toegeven weten wil. De fabriek wordt gejiost door uitgeslo- tenen, die echter geen overlast aandoen, en de patroons altijd als van ouds groe- ten. Op steunlijsten van het H. K. Comité was heden reeds voor f 10.000 gctee- kend. Het Leidingscomité deelde mede dat de stand van zaken in de fabriek der firma Philips va,11 dien aard is, dat hij eene flinke aansluiting bij de Katholieke organisatie het gevolg zal zijn, dat bin nen zeer korten tijd de fabriek waar schijnlijk zal moeten worden stopgezet, het comité spoort daarom de katholiek onvereenigden tot solidariteit aan en zich niet door eventueel© beloften daarvan af te laten houden. Een aantal meisjes zijn nog tot de B. K. organisatie toegetreden, die haar werk over acht dagen hebben opgezegd, tenzij de quaestie in dien tijd mocht zijn opgelost. Gelijkertijd publiceerde de firma Philips de volgende bekendmaking aan haar per soneel „Het is ons gebleken, (lal verscheidene onzer werklieden zich er ongerust over maken, dat. mogelijk ten gevolge van den tegenwoordigen toestand een stilzetten van het bedrijf zal volgen; en zij in dit geval zonder inkomsten zouden kunnen geraken. „Wij verklaren nadrukkelijk, dat er van stilzetten van het bedrijf geen sprake kan zijn en als gewoonlijk de dienstwillige werklieden hun werk zullen kunnen blij ven verrichten; hoewel dus onnoodig wen- schen wij echter uitdrukkelijk te geran- deeren, dat in het ondenkbaar geval, (dat ten gevolge van de bestaande omstandig heden de fabriek zoude worden stilge zet, aan de dan in dienst zijnde werk lieden, gedurende den tijd van het stil liggen het volle loon toch zal worden uitgekeerd. Zoodat ons personeel, dat ons trouw blijft, zeker kan zijn door 011s niet in den Jsteek te worden gelaten." Door de afdeeling van den Algem. Ned. Metaalbewerkersbond is besloten, de in strijd zijnde K. K. vereenigden tegenover de firma Philips krachtig te steunen, zoo- dra deze steun gevraagd wordt en be doelde organisatie door solide actie in eigen gelederen, de kans op winnen van den strijd verhoogd heeft. Het „Dagblad van Noord-Brabant" schrijft De strijd in Eindhoven is een, die er gernis wekt en troost schenkt. Ergernis, doordat een „verlicht" pa troon dwang jioogl uit te oefenen op de gewetens der arbeiders. Troost, wijl zoovele honderden zonder aarzelen en nog vóór zij wisten ge steund te worden, de betrekkelijke ze kerheid van een vast arbeidersbestaan hebben opgeofferd ter wille van hoogerc belangen. Troost ook, omdat geheel, do kalho- lieke wereld van Eindhoven en verre om streken onmiddellijk voor de uitgeslote- nen partij gekozen en een steuncomité gevormd 'beeft, dat, hopen wij, straks een beroep zal doen op geheel het katho lieke Nederland. Prachtig, zoo snel en eensgezind de beste standen van alle plaatsen uit den omtrek van Eindhoven zijn toegeloopen 0111 hulp te bieden. Burgemeesters en pas toors, leden van Gedeputeerde en Pro vinciale Staten, groot-industrieëelen en leden der rechterlijke macht vindt men samen in het steuncomité. Zoo moge men Voorkomen, dat de ka tholieke arbeiders te Eindhoven van kloeke belijders worden gemaakt tot mar telaren. Wij zullen op de actie van hel steun comité niet vooruitloopen. Maar wij houden ons verzekerd, dat. de steun klinkend zal zijn en algemeen, zoo er een beroep wordt gedaan o|de geloofsgenooten van het katholieke Ne derland. De „Nieuwe Tilb. Courant" besluit: „Laat ons volk zich toch dicht scha ren rond de geestelijke overheid en vast houden, waarop helaas de winzucht van enkelen een aanslag pleegt! Het is eigenaardig, dat overal in niet- katholieke streken, in de wercldslieden vol brandend handelsverkeer, extra vrije dagen worden ingevoerd en zelfs de beurs wordt stilgezet en nu en dan om ontspanning te geven aan den arbeiden den mensch. Waarom zouden wij dan zelf afstand doen van wat de Kerk ons zoo juactisch heeft geschonken en wat in ons volksleven» zoo diep is ingegroeid. „In „Het Nieuws v. d. Dag" vraagt de Firma Philips Co. bekwame timmerlie den en metselaars van den Protestant- schen godsdienst met groote gezinnen. Deze oproep staat zeker in verband met de verzekering der Firma (o.a. aan den medewerker van het „Handelsblad" ge daan), dat zij de uitgesloten katholieke arbeiders niet moer, tenzij bij uitzonde ring, zal terugnemen. Die „uitzondering bedoelt de personen, die achteraf blijken niet ten volle verantwoordelijk te zijn geweest voor hun verzet. Alles voorspelt derhalve een langen en bitteren strijd. Welke de uitslag moge wezen, de kloeke houding der katho lieke arbeiders, 'die hun stoffelijke be langen achterstellen bij de godsdienstige en zich liever aan armoede blootstellen dan tegen hun geweten te handelen of de R. K. organisatie te verlaten, ver dient instemming en bewondering. Moge de aangevraagde steun ook buiten Eind hoven mildelijk verleend worden. Wij twij felen er niet aan, of de strijd zal van den kant der arbeiders blijven gevoerd worden met die bezadigdheid, welke hen tot dusyerre kenmerkte en die ons nog altijd op een minnelijke hijlegging van het geschil doet hopen. Goes Naar wij vernemen zal in de eerstvolgende raadsvergadering de caril lon-kwestie worden behandeld en door B. en W. worden voorgesteld om hetgeen aan de gelden ontbreekt, noodig voor het in orde brengen van het klokkenspel der Groote Kerk. uit de gemeentekas aan Ie vullen. Middelburg Hedenmorgen reed de 17 jarige landbouwersknecht De G., van Bil them, met een ledigen vrachtwagen be spannen met een 13-jarig paard de Lange Burg alhier af. Naast hem zat de veel oudere arbeider K„ eveneens uit llitthem. Het paard sloeg op hol doordat de wa gen tegen zijn achtorpooloa slierde. Het dier vloog de Markt rond en de Langeviele in. Dank zij de kranige houding van den jeugdigen voerman, die zoo goed als het m de gegeven omstandigheden mogelijk was, het paard op den goeden weg hield, werden ernstige ongelukken voorkomen. Echter kon de koetsier niet verhinderen, dat zijn metgezel van den wagen viel en een der wielen over zich kreeg, en aan zijn linkerbeen een paar wonden bpliep. In de apotheek van den heer Va.n der Harst, op de Pottenmarkt, werd pen voor loopig verband aangelegd. Intusschen was hel woeste dier pp de Pottenmarkt gegrepen en tol staan ge bracht. liet lemoen van den .wagen was gedeeltelijk vernield. Een kindje van do familie in de Brakstraat alhier, had hel ongeluk in een tobbe met warm water te vallen en lie kwam hevige brandwonden. De kleine werd naar het Gasthuis overgebrarhi. Viissingen. De opening dér Zeebaden is door Burg. en Weth. bepaald oji Zater dag 28 Mei a.s. - De Koningin-Moeder, die den 27en lezer met de nachtboot van Engeland te Viissingen aankomt, reist te 5.33 van laatstgenoemde plaats via Utrcchl naar Soestdijk. - Dinsdagmiddag 1 uur kwam alhier in de buitenhaven aan het Keizerlijk jacht „Hohenzollern" met den lhiitschen Kei zer aan boord. De Keizer bleef aan boord tol lief vertrek van den extratrein die precies op tijd te 2.45 vertrok. Aan 'I station en op liet perron tol de ponton waren verschillende autoriteiten aanwe zig. Het Keizerlijk jacht en de oorlogs schepen vertrokken te 3 uur naar zee. De Duitsche Keizer benoemde lot ridder van den Rooden Adelaar 2e klasse den heer C. A. Dominious, inspecteur van het Ned. loodswezen. E11 in de 4e klasse dhrn. G. J. v. d. Broek, ingenieur Rijkswaterstaat. F. Pie- kema, luitenant Kon. Marechaussee, hei den alhier en ,1. .1. van Dieren, inspec teur der posterijen en telegrafie te Mid delburg. Burg. en Weth. dezer gemeente stel len aan den gemeenteraad voor het voor malig Burger-weeshuis op de Groote Markt alhier te verbouwen tot politic-bureau. Het tegenwoordige bureau in de Masl- kraanslop voldoet al lang niel meer aan de eischen. Zierikzee Onze oud-kapelaan, de ,\Vel- Eerw. heer L. J. J. Uageraats is henoom.1 tot pastoor te Leidon (St.. Petrus). (Zie Kerknieuws). H. M. kanonneerboot „llufa" en II. VI. „Bulgia" zijn heden in onze haven ge ankerd Het warme weer der laatste dagen maakt een wandeling langs onze grachten (usschen Nobelpwort en West-poort niet tot een aanlokkelijk iels. Ze verspreiden een ondragelijke lucht. De aandacht der Gezondheidscommissie zij gevestigd op dit euvel! - Verschenen is het verslag omtrent den toestand van het Lager Onderwijs in de gemeente Zierikzee gedurende het jaar 1909. We ontleenen het volgende er aan De Voorzitter, .1. ld. Loiewer, vertrok naar Den Haag en werd vervangen door den heer J. A. de Bruijne. B. ;en W. werden 20 ,niaal van advies ger diend .naar aanleiding van tussrhenlijdsche toelating van leerlingen op de pipenharo scholen, verzoeken 0111 eervol ontslag en voorziening in vacatures, terwijl sommige adviezen betrekking hadden op de Vraag of bet niet wenschelijk zou zijn aan school een zevende klas toe te voegen. De Com missie was tot de conclusie gekomen, dat toevoeging eener zevende klasse, met ver deeling der leerstof over zeven jaren en met eenige uitbreiding van het leerplan, in een bepaalde behoefte zal worden voor zien. Niet alleen zou dit aan de voorberei ding voor de H. B. S. ten goede konign, maar tevens zoude het 'I bezwaar ophef fen van hen, die het ontbreken van voort gezet lager onderwijs als een gemis voor Zierikzee beschouwen. Herhaalde en groote veranderingen heb ben onder het onderwijzend personeel plaats gehad, vooral aan de scholen B en en de Christelijke school. School A had het minst daaronder te lijden, terwijl de ltoomseh Katholieke school in haar jiersoe neel ongewijzigd bleef. De commissie constateert, dat elk (Ier leden van het personeel zijn taak met ijver vervult. Toch vindt de commissie het gei- wenscht er de aandacht op te vestigen, dat die taak voor sommigen door het lie kleeden van vele bijbetrekkingen een zwa re is. (Wij gelooven, dat het misschien voor de commissie een troost kan zijn, dat dei zwaarte der taak van „sommigen" Verlicht wondt door het genot van een verhoogd salaris 1) Het aantal leerlingen der dagscholen, be nevens het aantal der aan elke school verbonden onderwijzers was op 1 Januari 1.1. als volgt (vacatures inbegrepen); School A School B School C Chr. School R.-K. School Leerlingen 298 275 147 186 153 Onderwijzers 9 7 6 5 4 1059 31 liet gemiddeld aantal leerlingen per on derwijzer bedroeg resp. 33. 39, -4, 37 cn. 38. 1 Hieruit blijkt, dat de kos'ei ioze en de Burgerschool, wat het gemiddelde aantal leerlingen per hoofd betreft, in de gun- stigsle omstandigheden verkeeren. Het verslag heeft de meeningen weer van de hoofden vail school A cm tie R.-K. school inzake'kindervoeding. Beiden ach ten de zaak zeer noodig. Het hoofd der R.-K. school staat op het standpunt, dat kindervoeding behoort tol de taak tier ouders, maar waardeert het zeer, dat bij onmacht ot onwil der ouders het comité voor kindervoeding zich het lot der behoef tige kinderen aantrekt. Hij acht het zelfs jammer, dat in de gegeven omstandigheden het aantal dagen, waarop uitreiking plaats heeft, niet voor uitbreiding vatbaar is. Het schoolverzuim voor Zierikzee was 7 62 pCt. tegen 7,09 pCt. pver het geheel,o arrondissement. Daarvan was 0,80 pit. on geoorloofd verzuim en 0,93 pCt. landbouw verlof; voor liet arrondissement bedragen deze cijfers 0,64 en 1,78 pCt. Het meeste ongeoorloofd verzuim kwam voor op school A en de R.-K. school. Wegens het heerschen der mazelen was on beide scholen benevens school het verzuim wegens ziekte groot. (De leerlin gen van school B en ile Christelijke school waren minder vatbaar voor deze ziekte!) Het aantal bewaarscholen bedroeg 4 Ze werden bezocht door 144 jongens en meisjes. Aan het herhalingsonder wijs word deel genomen door 58 leerlingen. Ce.' I\ hoofd, waren hieraan verbanden 4 onder wijzers, henevens een helpster voor de nuttige handwerken. Hoedekenskerke Vergadering van den raad der gemeente Moedokenskerko 23 Mei 1910 des namiddags te halt vijt in het gemeentehuis. Tegenwoordig a le leden. De voorzitter opent de vergade ring De notulen van het verhandelde in ,1e voorgaande vergadering worden voor gelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dal de 50 M3. onderhouds- grint die wegens de goedkoop© grint- prijzen meer was besteld dan oorspron kelijk het plan was, zal worden besteed om direct na aankomst te worden ge bracht op den grintweg naar kwatlen- damme, daar het B. en reeds thans zeer gewenscht voorkomt, dezen weg 111 onderhoud geducht ter hand te nemen Vervolgens wordt overgegaan 'ot pun 1 der agenda. Voorstel van B. en \V. tol af- en overschrijving begroot mg IJlt). Wordt na toelichting door den voorzit ter zonder discussie of hoofdelijke stem ming aangenomen. Aan de orde is punt 2 der agenda. Vci- zoek inzake subsidie ten bedrage van f60 gedurende 20 achtereenvolgende ja ren, voor het aanleggen van een tram- weenet door een gedeelte van Zuid-bew land L)e voorzitter leest hel adres van den adressant E. Huijghebacrt met me morie van toelichting voor. Bij de daar op volgende discussion, waaraan door alle raadsleden, behalve wethouder Groe- newege wordt deelgenomen, blijkt dat al len het eens zijn over de hoogst zonder linge wijze waarop deze tramlijn is ge projecteerd. De voorzitter onderwerpt het ontwerp mede aan een scherpe cntiek en stelt ten slotte namens b. en voor adressant te berichten, dat op zijn verzoek, zooals het daar ligt, niet kan worden ingegaan. Mocht het ontwerp tramlijn in het belang dezer gemeente nader kunnen worden gewijzigd, dan zat nader worden overwogen of deze gemeente alsdan subsidie kan verleenen. Het voor stel van B. en W. daarop 111 stemming gebracht wordt mei algemeene stemmen aangenomen. Bij de gewone rondvraag door den voorzitter vestigt dhr. A. (len Dekker de aandacht op een lekkage 111 de goot tusschen de hoofdonderwijzers woning en de gemeente-secretarie De voorzitter antwoordt dat dit het college van 13 en W. hekend is, doch dat de reparatie op (le. komst van den loodgieter wacht. 's Heer-Arendsktrke tner een gezin, bestaande uil zes per- Dhr. J. Louisse vestigt de aandacht op een afzakking van den weg naar Kwa- dendamme bij de schaapskooi van den lieer J. Bliek. De voorzitter antwoordt dat ook dit het college van 13. en W. bekend is, doch dat verbetering aldaar wacht op een lagere waterstand in de sloot aldaar. Daarna sluiting. Ook de ingelanden van het Water schap Hoedekenskerke verwierjien heden met 16 tegen 3 stemmen hel verzoek om tramsubsidie. Kapelle Maandagavond hield de fan fare „Ons Genoegen" een algemeene ver gadering in 't café „De Kroon". Aanwe zig waren .37 leden, donateurs en be gunstigers. Nadat de voorzitter de ver gadering geopend en de secretaris de no tulen der vorige vergadering voorgelezen had, welke onveranderd goedgekeurd wer den, werd overgegaan tot hei kiezen van een bestuurslid, wegens het bedanken van dhr. van Wel. Gekozen werd dhr. M. v. Maris. Een artikel van het reglement wen] gewijzigd. Alsnu kwam ter sprake, ver hooging jaarwedde van den directeur Daar liet tot stand brengen van een mu ziekkorps groote financicele offers eiseht, had de directeur hiermede rekening ge- houden en zich 'disponibel gesteld voor een bedrag, dat feitelijk te laag was, doch hij deed zulks ter wille van de goede zaak. De werkende leden, waren 1111 van oordeel, dat nu de vereeniging iu een eenigszins bloeienden toestand verkeert het salaris van den directeur verhoogd kon worden, gezien de vele moeite, die hij zich voor het korps getroost. Het werd dan ook op voorstel van den voorzitter met f 25 verhoogd per jaar. Voorts deelde de voorzitter nog mede, dat door dhr. Van Hoorn, ter gelegenheid van diens zilveren bruiloft twee aandeelen, geno men bij de oprichting, aan de vereeni ging waren geschonken. Na nog eenige besprekingen van ondergeschikten aard; sluit de voorzitter, onder dankzegging aan do aanwezigen, de vergadering. lorseke. Voor rekening van den heer J Vermeulen, alhier, oesterhandelaar, wordt een motorboot gebouwd len dienste der oestervisscherij. Hier op Ierseke is dit „een eersteling. Rilland. Dinsdagmiddag brandde al- hier geheel af het huis en de schuur, toebehoorende aan'den vrachtrijder M. A. j Van den inboedel kon niets gered worden: 2 paarden kwamen in den brand om. Door spoedig toegescholen hulji van de brandweer te Rilland hieven de aangren zende gebouwen gevrijwaard. mete ring dekt de schade. De oorzaak is onbekend. M. C. Heinkenszand. Bij de Maandag gehou den stierenkeiring alhier, verwierf voor tweejarige stieren, de le prijs de stieren- vereen. te Heinkenszand, gouden incd. met f80; 2e pr. Heijnsdijk, Wolferlsdijk, zilv. med. met f48; 3e jir. M. de Dreu, Driewegen, bronzen med. met f30. Voor l jarige stierenle pr. de stierenvereen, te 's Heerenhoek, zilv. med. 148; 2e pr. Zuidweg, Wolfertsdijk, bronzen med. met f30. Eervolle vermelding M. de Dreu, Drie wegen. 's Heer-Abtskerke. In den nacht van Maandag op Dinsdag te 1 uur 20 min. landde alhier de Ballon „Noordzee". Deze Ballon was Maandagavond Le 7 uur te. Wilhelmshaven ojigestegen en werd bestuurd (Voor de heeren V011 Aliiller Bern-eck en Von Kries. Het omhulsel werd vervoerd naar Goes en vandaar per spoor naar Wilhelmsha- ven. De luchtreizigers hebben lot 4 uur den nacht in de open lucht doorgebracht en zich daarna gewend tor den heer Tan 't Westeinde, bij wiens hofstede (go- meente Nisse) zij geland waren. Deze heeft hun de behulpzame hand geboden voor het vervoer van hun persoon en j goederen naar Goes. Dinsdag werd al- j sonen, vrouw en vijf kinderen, - - Je ma'1 j zit in de gevangenis uil lum «'li ning gezet, wegens wanbetaling. In d''11 nacht kregen zij logies in hel arrestw- ten-lokaal alhier. Het is reeds de derde maal, in den tijd van vijf jaar, dal zij j uit hun woning op straat gezet zijn- Benoemd tot Directeur van de* vereeniging „de Harmonie", alhier, ik heer va.11 Houten hoofd der openbare school alhier. - Het muziekgezelschap „Excels** alhier heeft besloten deel te nemen aan het te houden festival te Domburg, «I1 13 Juli a.s. Ovezande. De raad dezer gemeente j besloot een bijdrage van f 125 te verleen1'11 aan den heer Huijghebaert voor zijn tram- jdannen. Souburg. Toen Maandagavond de tram. die te half elf van Viissingen vertrek'. H 1 de halte alhier aankwam, wil le juis' 1 landbouwer M. van Ritthcm, die j West-Souburg kwam, met zijn '®'V s geutje de rails oversteken. Ondanks j waarschuwingen van de omstanders r M. toch door, met het gevolg, dat de t» 1 het wagentje aanreed. De boer, die 3 in het wagentje zat, sprong van denj en kwam er wonder boven wondei gedeerd af, ook het paard bekwam g letsel. Het ongeluk bracht heel 1 onder de reizigers van den train. -ViI kort oponthoud kon de tram de reis vervolgen. (Zeeu«-j Stavenisse In den vergadering den Nieuwen Pobdd werd de rekening lil „„tv. op f 3821.03-1 f2621.43, goed slot 1 De begrooting' 191 in ontvang en uitga] Hoofdplaat. Onze heer C. Bondewel, kJ 's Rijksbelastingen te| ingang van 1 Juli verplaatst. Aardenburg Vanij Politiehond is aan meenteveldwaehter medaille met inserij| 20-jarigen trouwen Schoondijke. Rij een paar knapen sloeg een der knapej een klomp tegen het geneeskundige hulp n| den. Neuzen. Ter vei onzen waterstaat 0 te Brussel, is door Rijkswaterstaat alhiei het Nederlandsch I'i eene groote teekeninj M., die een duidelijk de samenstelling de werken en van de triciteit voor verliehtii sluisdeuren, toldeuren| Met de uitvoering in natuurlijke kleurer F. J. Groote en Joh wone opzichters, eet geleverd. De uitvoer veer drie maanden. Hot geheel is een bezoekers der tentoonl tend beeld geeft vai[ door onzen waterstal Hulst Maandag nj alhier in het hotel afdeeling Hulst en Vereeniging tol bevoij in Nederland. Er wal woordig. Een huishoudelijk r gekeurd en tot lede werden gekozen de h( tors, Hulst, voorzitte idem, secretaris-peni Butler, Zaamslag, H en J. de Feijter, Klo Het bestuur kiesvereeniging in Ik viseert aan hare afdi van twee candidate^ Door de centrale I zijn met algemeene gesteld de aftredend de heeren E. B. Du J. A. van Rompu e| Waesberghe, die dot naire kiesvereeniging steund. Alhier worden om een coöperatieve! richten. Een vergadering reeds plaats. Oostburg De seh| sident Steijn", liehaa sohen wedstrijd te St Kruis. Dinsdag] denburg ds. A. J. vai| dom van 62 jaren, alhier. Koewacht DinsdaJ 'le kom der gemeen Da,uw en echtgenootq den huwelijksfeest, morgen werd een de woning ider jubila feenïge versierde sp; alle huizen wapperde uur werden de feestel commissie met een ri ning afgehaald en n waar een plechtige baarheid werd gezon kerkelijke diensten gi paar, gevolgd door k deren naar het gem burgemeester en al Raad hen opwachtte] feliciteerde, ook nan| geheele familie met en bood hun een praL I11 den namiddag wer| schoone geschenken avonds bracht de fa! nadc. Clinge. Zondag wer] tal leden van de Yij H. Familie een bedevl Onze Lieve Vrouw 's morgens eerst tot genaderd, trokken alkj medalje hunner verei naar het station te C rende de reis werdeij verricht. Na aankom] processie onder het zi| i'icat en „Gegroet zijt acker, waar onder le Eerw. heer Pastoor tal ningeu werden gehotu werd de terugreis a. daan keerden allen vaste voornemen he| bedevaart te vernieul Dinsdagmorgen

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2