Kunst en Wetenschappen. finandeele Mededeelingen. O M D E R W IJ S. KERKNIEUWS. Boekennieuws. Nagekomen Advertentie. Beestenmarkt A 212. 393e Staatsloterij. en Marktberichten. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. kant van den weg onverschillig aan wel ken kant; maar steek den weg nooit over. Yoor kinderen. Staat met met uitge spreide armen midden op den weg te dansen en te juichen. Gooit niet uw pet onder de wielen. Probeert niet uw hoe pel voorbij de auto te werpen, en loop niet als de !a,uto aankomt nog eens vlug over den weg om a|an je vriendjes te laten zien wjat je kan. Wij mogen den ouders wel op het hart drukken, hun kinderen, die uit den ajard der zaak geen courantenlezers zijn, bovenstaande wen ken onder ide oogen te brengen. Te zes uur kwamen de deelnemers |aan den proefrit te Middelburg ajan en stap ten af in het Grand Hótel in de Lan ge Delft, waar ook tijdens de feesten het hoofdbestuur zal logeereu en het se cretariaat zal zijn gevestigd. Zondag is de geheele, pp Walcheren te maken weg gereden, en ook met uit stekend gevolg. De smaile begroeide W|al- chersche wegen met hun ontelbare scher pe krommingen leverden aan de hier to taal onbekende chauffeurs niet het min ste bezwaar op. Er ging één roep op over den toestand, waarin over het al gemeen de wegen verkeeren. Dat het mooie Walcheren op een zon- nigen dag als gisteren, met de bloeiende meien op de weilanden, en de gouden regen en de seringen op de hofsteden de verrukking der deelnemers opwekten behoeft zeker geen betoog. Gaven wij tot nu toe een verslag van deu proefrit, thans willen wij, uitvoeri ger dan reeds vroeger geschiedde, het programma der feesten vermelden. Het aantal deelnemers kan worden ge schat op 200 met een 50-tal automobie len. De deelnemers komen Dinsdag 28 Juni te 5 uur des middags te Middelburg aan. Alsdan heeft te zes upr de offi- cieele ontvangst plaats door het college van Burgemeester en Wethouders. Des avonds te half negen heeft een concert plaats jn het Schuttershof van het Mid- delburgsch Muziekkorps. Naar wij ver nemen belooft dit concert schitterend te worden. De tuin zal op dezelfde fantas tische wijze worden verlicht als bij het 10-jarig bestaan van de vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenver keer. Woensdagmorgen wordt eerst Middel burg bezichtigd en daarna via Koude- kerke en Westkapelle naar Domburg ge reden, waar gedéjeuneerd wordt. Van Domburg gaat de tocht naar Veere, waar de thee gebruikt wordt. Te 7 uur van dien dag biedt het bestuur van de Auto mobielclub een diner aan aan de auto riteiten en genoodigden in de sociëteit St. Joris. Na afloop van het diner geeft te half negen de st.a.fmuziek van het 3e regiment een concert in den tuin van genoemde sociëteit. Donderdagmorgen wordt de markt te Middelburg bezichtigd en te 121 /4 uur vertrekken de deelnemers per extra: trein naar Vlissingen, om Van daar uit te half een met een der nieuwe 'booten der „Zee land" een tocht op de Noordzee te ma ken. De terugkomst te Vlissingen is be paald op half vijf, waarna te vijf uur op het Badhotel het dagelijksch bestuur den feestgangers een „thee" aanbiedt. Te zes uur wordt teruggereden naar Middel burg, waar te half negen een concert van de stafmuziek van het zesde regiment in den Buitentuin plaats heeft. Hiermede zijn de feesten geëindigd. Vrijdagmorgen vertrekken successieve lijk de deelnemers huiswaarts. Te twee uur van dien dag moeten- alle auto's den Scheldedam gepasseerd zijn. Het kunnen voor onze omgeving aar dige-, en voor de neringdoenden voordee- lige dagen worden en wij vertrouwen dat ieder er het zijne toe zal bijdragen, de feesten te doen slagen, opidat de gas ten met een meer dan goéde herinnering aan Walcheren en zijne bewoners terug zullen denken, met het voornemen spoe dig, zij het dan ook op eigen gelegen heid terug te keeren, om idoor een langer verblijf alles waarvan zij nu slechts vluch tig een indruk konden bekomen, op hun gemak te bezichtigen. Want daar moet het heen. Walcheren is reeds te lang gesloten geweest voor dit zich zoo sterk vermenigvuldigend vervoermiddel reeds in kwartierstanden maakt de maan dat zachte licht vrijwel geheel onzicht baar. Men zal dus inzien, dat het volle maanlicht aan de zichtbaarheid van een komeetstaart in hoogë mate afbreuk moet doen. Dinsdag gaat de zon te 7 u. 58 min. onder, en komt de maan eerst te 8 u. 41 min. op, terwijl de komeet tot kwart voor elven boven den horizon blijft. Van af Dinsdagavond is dus met meer kans op succes naar het belangwekkend Ver schijnsel uit te zien. Om 9 uur 's avonds staat ze dan nog op bijna 20 graden boven don horizon in het Westen, en de eerstvolgende dagen zal ze zelfs nog hooger stijgen, Ofschoon haar glans ge leidelijk minder moet worden, daar ze zich zoowel van de aarde als van de zon verwijdert." De Komeet van Halley. Tot groote teleurstelling van de velen, die Zondagavond tusschen negenen en tienen naar den westelijken hemel tuur den, was van de komeet weinig of niets te zien. Door den binocle was zij iets beter waar te nemen, hoewel ook nog maar zeer flauw. De wazige lucht, voor- bijzwevende wolkjes en het sterke maan licht waren daarvan (de oorzaak. Ook hedenavond zal het resultaat wel niet veel grooter zijn. Wie lust heeft zoeke de komeet tus schen 9 en 10 uur aan den westelijken hemel juist onder het sterrenbeeld „De Tweelingen." Dr. II. J. Zwiers van de Leidsche ster renwacht schrijft echter: „Al mag het gelukken, de komeet op eeu Van deze heide dagen (Zondag en Maandag) te vinden, een opvallend ver schijnsel kan ze dan nog niet aanbieden. De maan is Dinsdagochtend om 6 uur vol, en staat tot zoo lang reeds bij zons ondergang aan onzen hemel. In donkere nachten valt de Melkweg ieder op, maar Zeeuwsche Hypotheekbank. In de Vrijdag gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders der Zeeuwsche Hypotheekbank werden de Balans en Winst en Verliesrekening over het afgeloopen boekjaar goedgekeurd. De voorgestelde winstverdeeling werd door de vergadering goedgekeurd. Mitsdien wordt uitgekeerd aan Aandeel houders 8 pCt. over het gestorte kapitaal f4 800.Houders van oprichtersbewijzen f 400.—en gestort in het Reservefonds f 5.976.391/Sj waardoor het Reservefonds totaal bedraagt f28.063 941/2- Herkozen werden als Commissarissen de Heeren Mr. R. van Veen en 0. van den Thoorn Hzn. Van 23 Mei a.s. is betaalbaar dividend bewijs nummer 9 der aandeelen met f 8. en dividendbewijs nummer 6 der oprich tersbewijzen met f2.30 ten kantore der Bank te Middelburg en bij de Associatie Cassa te Amsterdam. Tot onderwijzeres aan de R. Kath. School te Middelburg is benoemd Mej. S. Vel ge, thans in gelijke betrekking aan de St. Liduinaschool te Hazerswoude (Rijndijk). Hoedekenskerke. Dhr. M. de Jonge vroeger alhier is benoemd tot onderwijzer aan de school voor M U. L. O. No. 2 te Haarlem. Benoemd tot onderwijzeres aan de Open bare school te Clinge Mej. M. L Bouwens, alhier. Breskens. Op Zaterdag 28 Mei zal de onderwijzersvereeniging in het arr. Vlis singen eene vergadering houden in de Bewaarschool alhier. Door dhr. P. Landsman zal eene voor dracht gehouden worden over „Karakter vorming", terwijl dhr. C. Neeteson zal spreken over „Jan Lichthart en zijn school". Hoofdplaat. Op Zondag a.s. zal de Eerw. heer P. Doens in de parochiekerk van den H. Eligius zijn eerste II. Mis opdragen. De feestrede zal gehouden wor den door den Zeereerw. pater Redemp torist R. Doens. Vrijdag heeft Z:. D. H. mgr. P. Leij- ten, Bisschop van Breda in de huiska pel het Tonsuur en de minderorden toe gediend aan de heeren E, Doens, W. v. Gastel, L. Goutstouwers, J. Hamerlynck, G. Konings, J. J. Loose, H. Maertens, J. de Meulemeester, E. Sohul en Th. Wal ters. Zaterdag werd door Z. D. H. in de kapel van het Seminarie te Hoeven toe gediend de wijding van het H. Priester schap aan de eerw. heeren H. Bielars, A. Dierick, P. Doens, F. Frencken, C v. Genk, A. Konings, J. de Hoog, J. Leij- ten, A. van Loan, J. Moors en C. Vos; die van het H. Diaconaat aan de eerw. heeren J. Antonissen, H. v. d. Broek, F. v. Eekelen, J. v. Gastel, P. Konings, P. Lips, J. Lodiers, J. Nelissen, G. v. Oers, A. v. Sasse V. Ysselt, A. Smet en A. Stallaert; rep urr jceuooRip-qiig jj jaq ura aip uo eerw. heeren J. Balthazaar, A. v. Dijk, P. v. Dijk, J. Leijten, A. Lievegoed, C. Machielsen, P. Martens, J. Oomen. De Pauselijke bijbelcommissie heeft de navolgende conclusiën over de psalmen gepubliceerd. Ondanks de traditioneele aanduiding de psalmen van David, is David niet de ©enige auteur dezer psalmen. De titels der Hebreeuwsche psalmen, die ouder zijn dan die der Septuagint, kunnen zonder ernstige reden niet als onecht verworpen worden. Het zou lichtvaardig zijn, David niet als den voornaamsten schrijver van het hoek der psajmen te erkennen, of hem maar het auteurschap van een klein ge tal psalmen toe te kennen. Met name kan David's auteurschap van die psalmen niet bestreden worden, welke het Oude en Nieuwe Testament uitdruk kelijk aan David toeschrijft. Het is toegelaten aan te nemen, dat bepaalde psalmen om zekere redenen Ver deeld of tezamen gevoegd zijn of onwe zenlijke veranderingen ondergingen, voor op gezet evenwel, dat de inspiratie van het geheel niet wordt aangetast. Uitsluitend om tekstcritische redenen, kan men niet beweren, dat vele psal men uit den Maccabeeëntijd dateeren. Sommige "psalmen moeten als prophe- tisch en als messiaansch beschouwd wor den. De meening, dat de messiaansche psal men alleen prophetieën bevatten over de toekomst van het Israëlitische volk, maar niet over het leven van den Zaligmaker, is volstrekt te verwerpen. „Staatsbestuur en Staatspar tijen" voor inrichtingen van onderwijs 'en zelfstudie, door N. Oojsterbaan, Schoolop ziener in hot Arrondissement Doesburg, Lid van de Tweede Kamer der Stateni- Generaal. Oosterbaan en Le Cointre, Goes. Bij vele onzer aankomende jougelui om van volwassenen niet te spreken valt 'een schromelijke onkunde waar te nemen aangaande onze staatsinstellingen zoowel wat het wezen als de historische ontwikkeling daarvan betreft, Eene goede gedachte was het daarom van den heer N. Oosterbaan, de Verschillende gegevens, die een ontwikkeld Nederlander behoeft Dim zich van onze staatsinrichting een duiden lijk 'beeld te vormen, in een boekdeel saam te 'vatten. De wijze waarop hij zich van zijn taak heeft gekweten, verdient allen lof en thans zijn wij in het bezit van een staatkundig handboek, dat onze studeeren;- de jongelingschap van groot nut zal blijken en -een gemakkelijkb vraagbaak is voor een ieder, 'die het een en ander over de staat kundige inrichting van zijin land wil weten. Wjj twijfelen dan ook niet, of deze jongste pennevrucht van den heer Oosterbaan zal naar verdienste gesmaakt worden. SPORT. 'Schieten. De schietvereeniging „Domburg" te Domburg hield van 1621 Mei een Pro vincialen wedstrijd ter gelegenheid van haar 10 jarig bestaan. De korpsprijzen wer den behaald als volgt Geweer M. 95, afstand 200 Meter: le pr. „Medioburgum", Middelburg, 258 p.; 2e pr. Koninklijke Scherpschuttersvereeni- ging „Vlissingen", to Vlissingen, 242 p.; 3e pr. „Nut en Genoegen", 'Biggekerke, 238 p.; 4e pr. „Prins Hendrik", Veere, 238 p.; 5e pr. „Voor Vaderland en Koning", Terneuzen, 236 p.; 6e pr. „Klein maar Dapper", Aagtekerke, 226 p. Buks afstand 12 Meter: le pr. „Medio burgum", Middelburg, 458 p., 25 treffers; 2e pr Koninklijke Scherpschuttersvereeni- ging Vlissingen, te Vlissingen, 428 p.; 3e pr. Schiet,- en Toneelvereeniging „Onder Ons", Vlissingen, 426 p.4e pr. G. 0. E. S. te Goes, 421 p.; 5e pr. „Prins Hendrik";, Veere, 413 p., 24 treffers; 6e pr. „W-ilhélr mina", Koudekerke, 413 p., 24 treffers. Cylinder, afstand 12 Meter: le pr. Ko ninklijke Soherpschuttersvereeniging Vlis singen, te Vlissingen, 264 p., 25 treffers; 2e pr. „Medioburgum", Middelburg, 261 p.; 3e pr. G. 0. E. S., Goes, 261 p.; 4e pr. Schietvereeniging „Oostburg", te Oost- b'urg, 258 p.5e pr. „Wilhelmina,", Koude kerke, 244 p., 24 treffers6e pr. „Generaal de f'Vet", Middelburg, 238 p., '24 treffers. Vliegen. De Lesseps vliegt over hetka- n a a 1. De Fransche vlieger De Lesseps, die Zaterdagnamiddag uit Galais vertrok ken was, is het kanaal overgevlogen en om twintig minuten over vier te St. Mar garet goed en wel geland. De Lesseps deed zijn vlucht bij kalm maar mistig weer. Eerst toen hij1 boven de kust zweefde, zag de moedige vlieger dat hij zijn doel bereikt had. Op dat oogenblik vloog hij oip een zeer groote hoogte. Een mijl landwaarts daalde hij zonder eenig in cident. Dpze Re Lesseps is een Zoon vain den be(- roemden De Lesseps die het Suezkanaal heeft (gegraven. Hij. was bij de vliegproeven het vorig te Leur (Noiard-Brabant) gehou den, tegenwoordig als technicus. Wegens ziekte is de werkplaats van H. J. HUBREGTSE, Timmerman, Beesten markt, Goes, tijdelijk verplaatst naar Gelieve boodschappen enz. te bezorgen bij Q VAN DE LINDE, Papegaaistraat, Goes. 1917 1918 2649 3072 3077 3094 3100 3866 3881 3911 3922 3936 3982 3988 5301 5317 6604 6644 6686 12072 12086 14966 16914 Bovenstaande trekking heeft voor zooverre het de prijzen beneden 100 be treft alleen betrekking op de nummers, die in Zeeland zijn geplaatst. 5e klas. 5e lijst. Trekking 23 Mei. f 10001197 6249 10424 f 400: 9076 20223 f 20Q: 17044 20042 f 100735 1881 4823 5312 8612 15201 18888 19977 20277 f 70: 1199 2642 2653 2654 14967 16906 Nieten146 206 235 251 262 281 1132 1134 1163 1181 Goes Zaterdag werd op 't Slot Ostende alhier het gras en nagras verkocht ten overstaan van de deurwaarders Hollman Verhoek, wassende op de bermen en in de slooten langs de spoorbaan van Roosendaal tot Vlissingen geveild in 25 perceelen. Het geheel bracht f 654,25 op. Twee per ceelen bleven onverkocht. Het goedkoopste perceel bracht f 2,50 en het duurste f 110,op. Verleden jaar was de totale opbrengst f 505,Dit jaar bracht dus een niet onbelangrijke vermeerdering van f 149,25. De dure hooipryzen zullen hier wel niet vreemd aan zyn. Het maken van een gebouw voor de stoombemaling van het waterschap Poort vliet met daarby behoorende machinisten- woning is, na gehouden aanbesteding, op gedragen aan den heer J. L Lindhout te Oud-Vosmeer voor f23600. Door het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Adornispolder werd Vrij dagmorgen in het gemeontehuis te N i e u w- vliet aanbesteed het herstel de vernieu wing en het onderhoud tot 30 April 1911 van de waterkeerende werken aan voor noemden polder. Raming f3230. Minste inschrijver was de heer Az. Cambier Sr, Retranchement, f3137. Verder schreven in de heeren J. ia Gasse, Cadzand, f3217; J. van Drongelen, Hoek, f 3299 A. du Burck, Breskens, f 3340 C. J. Smit, idem, f3400 en A Risseeuw, Üroede, 3449. M. C. Hulst. Door de aankoopcommissie Van den R. K. Boerenbond Z. VI. O. D. werd Vrijdag eene aanbesteding gehouden van 3 partijen Chili-salpeter, te leveren a. te Walsoorden, b. te Paal en c. te Hulst- Er werd ingeschreven voor: a. L. Eversdijk, Kapelle, f 10.36; W. Adriaanssens-v. Gassen, Groenendijk, f 10.34; P. J. Oggel, Axel, f 10.31; J. Adriaanssens-Polfliet, Walsoorden, f 10.30, A. Adriaanssens-Grimmink, Walsoorden, f 10.28; W. Bedet, Ter Neuzen, f 10.27A b. P. J. Oggel, f 10.51; A. Adriaans sens-Grimmink, f 10.49; I,. Eversdijk, f 10.48"»; W. Adriaanssens-v. Gassen, f 10.45; J. Adriaanssens-Polfliet f 10.30; W. Bedet, f 10.27s. c. A. Adriaanssens-Grimmink, f 10.55 L. Eversdijk, f 10.48r'J. Adriaanssens- Polfliet f 10.45; P. J. Oggel f 10.39; W. Bedet f 10.35. Gegund aan de laagste inschrijvers. IJ z e n d ij k e, 21 Mei Ter graanmarkt van heden was voer redelijk en de omzet gering, weinig handel. Men besteedde voor Nieuwe tarwe Nieuwe rogge Nieuwe wintergerst Nieuwe zomergerst Haver Paardeboonen Groene erwten Kroonerwten 1910. de aan- Er was 8.75 a 6.a 7.— a 7.— a 6.a 7.— a 9.— f 10.— f 9.25. f 6.25. f 7.25. 7.75. 6 50. f 7.25. f 10.—. f 12.— Rotterdam, 23 Mei 1910. Tarwe tamelyke aanvoer f 10 a f 12. Overige soorten moeilijk te koopen. Haver redelijk getoond f5.50 a f 7. Bruine boonen en Erwten in de beste niet te plaatsen. Bruine boonen f 13 a f15. Overige f 6 a f 11. Blauwe erwten f8 a f 12. Kanariezaad en Koolzaad on veranderd. Vlas. Op 't land wei ig of geen handel. Aanvoer 17 steen Hollandsch blauw, 850 steen wit Zeeuwsch, 3800 steen Groningsch en 500 steen Holl. geel. Prijzen Holl. Blauw f 1.80 a f230, Gro ningsch f2 -af 2.25, Hollandsch Geel f 2.a f2.30 Wit Zeeuwsch f 1.60 a f 1.90. Zeeuwsche Eieren f3.a f3 20. Overmaasche Eieren f3.20 a f3.40. Varkens 26 a 28s. Licht soort export 26 a 27s. Aanvoer tamelijk. Handel traag. M a i s. Am. Mixed f 143 a f 144, stoo- mend f140 k fWitte Serv. Mixed f 140 af Gele Servische Mixed f a f Gele La Plata f af—, Grove Donau f 133 a f Odessa f 138. Aardappels. Westlandsche poters f 0.—. Westlandsche zand f0.a f0. Westlandsche klei f0,— afO,Brielsche Kralen f 0.a f 0.Geld. Kralen f 0. a f0,Zeeuwsche Eigenheimers f 1,75 a f 2 30 Geld. Blauwe f 2,50 a f 2,70. Zeeuw sche Blauwe fl.50 a f2 20, Zeeuwsche Bonte f2.— a f2,50, Bravo's f 2.—a f 2,50. Veel aanvoer, weinig vraag. Amsterdam, 24 Mei 1910. Aardappelen. Zeeuwsche bonte f 0.— a f0.—Zeeuwsche blauwe f 1.75 a f3.—. Eigenheimers f 2.— a f 2.25. Bravo's f2.25 a f3.—. hoedekenskerke.(Telegrafisch). Do ge meenteraad, in openbare zitting hijeen, Verwierp heden met algemeene stemmen de tramsubsidie-aanvrage. Zierikzee. Woensdagavond vergadert te 8 uur in het Patronaatsgebouw het Plaat selijk Comité voolr K. S. A. De agenda de zer laatste vergadering in het wintersei zoen bevat de navolgende punten: ope ning, lezing der noitulen, mededeelingen van het Bestuur, program en behandeling van het concept-regiement. Het laatste punt was hij gebrek aan tijd op de vo rige vergadering niet afgehandeld kun nen worden. Amsterdam. Tot voorzitter der ver eeniging van hoofden van scholen in Ne derland is benoemd de heer T. Otto te Amsterdam. Amsterdam. Na vijf maanden is de strijd iu de bouwvakken voorgoed opge heven. Amsterdam. De vereeniging tot bestrij ding van knoeierij in boter en kaas hield heden eene vergadering. Overmorgen viert de Vereeniging haar 25-jarig bestaan. Be sproken werd wat gedaan dient te wor den ter verbetering der botercontröle. Ge constateerd werd o.a. dat in Zeeland de boterfabricatie meest bij de boerderijen berust en daar geheel en al buiten controle staat. Van de 12 roomboterfa brieken zijn 9 aangesloten bij het Rijks station te Middelburg. Het Rijkscontrölemerk komt in Zeeland alleen onder de oogén vlan het publiek voor zoover het direct de boter va,n de fabrieken betrekt. De zuivelhandel bepaalt zich g'rooten- deels tot ide provincie zelve. De vereeniging besloot tot de regee ring een adres te richten, waarin zij hare wenschen zal formuleeren o.a. die naar een wet op misleidende opschriften. Til&'J'i Het klooster van de Eerw. Zus ters 'der Visitatie zal den 8en Juni a.s. het zilveren feest van zijn bestaan alhier vie ren. Hellevoefsluis Alhier overleed de direq teur van het Rijks Post- en Telegraaf kantoor, de heer P. D. Millaard. Gorkum. Hier en te Hoek van Holland is gisteren een Duitsehe luchtballon ne dergedaald. Oorschot. Zaterdag werd bij een hevig onweder alhier een vrouw en 2 andere personen door het hemelvuur g'etroffen, de eerste werd gedood, de beide iandie- ren werden gewond. In het Zuiden onzes lands woedden in den loop van Zaterdag" hevige onwe- ders, die gepiaard met wind en hagel slag, veel stoffelijke schade aanrichtten. Marseille. Gisteren werd hier en op an dere plaatsen aan de Zuidkust eene aard beving waargenomen, die gepaard ging met onderaardsch gerommel. Er ontstond hier en daar een paniek. Stoffelijke schade werd echter niet aangericht. (Het observatorium te De Bilt 'registreer de gisteren een sterke aardbeving, 8700 K.M. van liet epicentrum verwijderd). Brussel. De uitslag der verkiezingen kan Volledig niet vo,or morgen bekend zijn. Men verwacht, dat de toestand ongewiji- zigd zal blijven. Tot heden toe weet men, dat in Yperen, Leuven, Mechelen, Kortrijk, Antwerpen, Namen, Turnhout, Roulers, Ostende, Brugge, Arlon, Neufchateau pn Dinant alles hetzelfde is gebleven. Te Ni- velles verliezen de Katholieken een ketel. Van Brussel is de uitslag nog onbekend. Brussel. Uit Teraine (Luxemburg) wordt gemeld dat bij pene schoiolwandeling de leerlingen der gemeenteschool Zaterdag j.l. door een aJlervreeselijkst onweer wer- den overvallen; 4 kinderen werden 'ge dood, 3 gewond, terwijl 19 andere perso nen min of meer ernstig letsel bekwamen. Teheran. De Shah heeft toezegging ge daan, dat de verantwoordelijke bestuura- functiën in het ministerie van Buitenl. Zaken zullen worden opgedragen aan afge vaardigden uit de volksvertegenwoordi ging- Kronau. Alhier is het lijk van een arbeider met messteken overdekt, gevon den. De politie speurt met honden naar den dader. GOES. Geboren: 20, Leuntje Kornelia, d.v. Pieter Kcle en Maria Westveer22, Johanna Pieternella, d.v. Cornelis Schryver Katelientje Siepman. Overleden21, Lena Wilhelmina, 6 j., d.v. Hubregt Johannes Hubregtse en Lena van Prooye. MIDDELBURG. Bevallen M. Roth, geb. Koppeian d. J. P. Boone, geb. Ingelse d. Overleden J. H. van der Harst, 83 jr. wedr. van P. Pieterse. J. van Tilburg, 23 jr. man van P. Herrebont. M. S. den Boer 47 jr. jd„ ongehuwd. J. H. G. Hoekstra 19 jr. vrouw van J. A. Mulder. ZIERIKZEE. Geboren13, Een zoon van Ij. v. d. Valk en J. Nolet. Gehuwd 18, C. J Romijn 22 jaar jm. en H. Mallander, 24 jaar jd. Th J. J. J. van de Ven, 29 jaar, jm. en J. Gast, 28 jaar jd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3