UIT ZEELAND. Spreker uitte zijn voldoening er over, dat Dr. Kuyper door het provoceeren der benoeming van een eereraad, de gelegen beid heeft geopend volledig licht te doen schijnen over de juistheid van zijn in de Kamer afgelegde verklaring. Daarom ver klaarde spr. het enquête voorstel voor zijn partij onaannemelijk. Na de pauze kwamen allereerst in stem ming de in de vorige week behandelde conclusion inzake het adres van overste Koek, nam de Kamer aan de conclusie, waarmede de minister zich verklaard had te kunnen vereenigen, zoomede het amen dement Van Idsinga, leedwezen uitspre kende, dat geen behoorlijk onderzoek is ingesteld omtrenl adressants klacihten tegen de wijze van beoordeeling zijner tactische geschiktheid. Inzake het adres van oud-ritmeester Ti bialis werd aangenomen de conclusie, ver klarende dat de wijze van handelen inzake diens beoordeeling de Kamer niet kan be vredigen en hem zooveel doenlijk nadee- lige gevolgen te verzachten. Voorts zijn aangenomen de conclusion inzake de adressen der heeren Douglas en Hackstrob. Daarna is voortgezet de behandeling van Troelstra's voorstel. De heer V a 11 Vee 11 verklaarde zich neer te leggen hij Troelstra's verklaring, dat de bedoeling van zijn enquête-voorstel niet is materiaal te verzamelen voor een strafvervolging. Spreker kwam op tegen het woord corruptie ten aanzien van Ivuy per's handelingen. Spreker oordeelde, dat 't niet de bedoeling van den wetgever is geweest ook een oud-minister prijs te ge ven aan de mogelijkheid om met enquê tes te worden besprongen. Voor het in stellen eener enquête achtte spreker de noodzakelijkheid niet aanwezig. Met den heer Van Idsinga oordeelde hij het sop de kool niet waard. Spreker begreep dan ook niet, hoe de heer Van Doorn zich zoo kon opwinden. N.B. De heer Lohman was.wegens on gesteldheid afwezig. De jongste motie-Van Heeckeren. De jongste motie-Van Heeckeren zal zij ook voorgoed de laatste blijven - is in hoofdzaak gericht tegen den Minister van Buitenlandsche Z., den heer De Marees van Swinderen. Werd door vorige nota's den indruk gegeven, dat bet den steller er om te doen was, dr. Kuyper aan te klagen, als den man, die onwaarheid heeft gesproken, tha s wordt diezelfde beschul diging met nog grooter nadruk gericht aan het adres van uen Minister, die in de Eerste Kamer, de bewering van den heer Van Heeckeren omtrent buitenlandsche inmenging in onze Landszaken ten stelligste tegensprak. De heer Van Heeckeren blijft alles, wat hij dienaangaande mededeelde handhaven hij bljjft zich evenzeer bereid verklaren in comité-generaal, dus in een geheime verga dering, nadere uitlegging te geven. Iets verder komen wij daardoor allerminst. Aan ophelderingen, gegeven aan een kleinen kring van personen, aan welken vooraf het stilzwijgen werd opgelegd, beeft ons volk niets. Kunnen die ophelderingen niet ten aanhoore van ket gansche land gegeven worden, dan is het zoo klaar als de dag, dat de heer van Heeckeren met zijn halve onthullingen, waarvan hij de waarheid niet in het openbaar kan aantoo- nen, verkeerd heeft gehandeld Men behoeft waarljjk nog geen diplomaat te zijn om dit in te zien. Daarom zou alsnog onze conclusie wezen laat de heer Van Heeckeren niet langer met halve, maar laat hij met heele woorden spreken en openlijk de bewijzen aanvoeren voor hetgeen hij gezegd heeft. Zijn die be wijzen niet voorhanden of meent hij die in 't openbaar niet te kunnen of te mogen leveren, laat hjj dan verder over de geheele zaak zwijgen en wel voor goed Zou dit zwijgen misschien voor hem zeiven onaan gename gevolgen medebrengen, hij zal die gevolgen te dragon hebben. Immers hij heeft ze zichzelf te wijten. Hij zelf is begonnen zaken publiek te maken, over welke hij, naar zijn eigen verklaringen, als voor haar neer. Mei een blik van de groot ste verbazing op de jeugdige gevangene, als wier bewaker men hem had aange steld, trok hij zich terug. Eerst eenige uren later, toen Rosa be hoefte gevoelde iels te eten, keek zij naar hetgeen men haar gebracht had. Met eeni ge 'moeite brak zij een stuk van het brood af en bracht met sidderende hand de zware kruik water aan hare lippen. Op dit oogenblik ging de deur opnieuw open en verscheen een jonge man, uiterst ele gant gekleedhij bleef eenigszins onthutst op den drempel staan. Hoe groot was Rosa's verbazing toen zij don angelukki- gen mededinger van Raphael, Stanislaus Dewello, voor zich zag staan. Hij sloot de deur en naderde Rosa vol eerbiedige hoffelijkheid. „Veroorloof, mejuffrouw", zeide hi,j met. bewogen stem, „dat een oud vriend van uwe familie u zijn diensten komt aanbie den, ten einde u uit dezen treurigen toe stand t e bevrijden". „Hel is mij niet mogelijk, mijnheer", antwoordde Rosa koel, „voor u te ver heimelijken, hoe pijnlijk en onaangenaam mij1 uwe tegenwoordigheid is. Mij dunkt dat de vergetelheid het eenige ware ge weest, dat gij van ons hadt kunnen wen- schen". „Gij zijl zeer streng, mejuffrouw, en gij houdt te weinig rekening met de zeer diplomaat, door een Minister-president in functie zou zijn geraadpleegd. En die zaken waren van zóó teederen, om niet te zeggen zóó gevaarlijken aard, dat zelfs een gewone burgerman in dezelfde omstandigheden zou begrepen hebben, dat geheimhouding hem door staatsbelang en vaderlandsliefde, zoo al niet door ambtsplicht geboden werd. Welke nóg boogere motieven dan wel kunnen den heer Van Heeckeren tot spreken gedwongen hebben? Mysterie, zooals alles in deze onverkwik kelijke zaak voor ons en voor iedereen enkele weinige volkomen ingewijden mis schien uitgezonderd mysterie en diepe duisternis Prinses Juliana. Prinses Juliana geniet, hoe klein en jeugdig Zij ook is, de hooge eer, een der meest besprokenen in den lande te zijn. Te Harer eere worden liederen uit volle borst gezongen; Haar naam prijkt in vlag gen en wimpels en wapenschildennaar Haar worden tal van artikelen genoemd. Kortom, Haar naam is dagelijks schier op ieders lippen En toch over het algemeen weet men niets meer van Haar, dan dat Zij een flink „uit de kluiten gewassen", vroolijk en snoezig koningskind is. Uit Haar „intieme leven" weet men zoo goed als niets, terwijl het koningslievend publiek daar toch het meeste belang in stelt, omdat men een kind eerst dan goed kan beoor- deelen, als men zijn gedragingen kent in den huiseljjken kring. Nu is het ons gelukt daar iets meer van te weten te komen en wij twijfelen niet, of veleD onzer lezers en in het bijzonder onzer lezeressen, zullen zich daarover ver blijden. Prinses Juliana doet zich telkens meer kennen als een verstandig kindje, dat vol guitigheidjes zit. Op niets is ze meer ge steld dan op een rijtoertje met Haar Mama. Dan stralen haar oogjes van pret en on ophoudelijk wuift Ze met Haar kleine, poezelige handjes naar de EienscheD, ter- wjjl Ze roept dag-dag.'! Maar dikwijls begint Haar de drukte te vervelen en dan roept ze boos, heel vlug achter elkaar: „dag, dag, dag, dag Vooral menschen, die op eenigszins bijzondere wijze zijn aangekleed, trekken Haar aan dacht. Zoo passeerde onlangs in Apeldoorn een slager in zjjn witte ambtscostuum, het Koninklijk rijtuig, waarin de prinses een toertje maakte. Nauweljjks kreeg het Prin sesje den slager in het oog, of Zij was niet meer te houden. Zij werkte zich los uit de armen van haar verzorgster, boog zich over den rand van het portier en oogde den slager zoo lang na, tot hjj uit het gezicht verdwenen was. Meestal is het Prinsesje '3 avonds erg vermoeid en ze ligt nauwelijks in haar bedje of zjj slaapt. Toch mocht haar vroe gere verpleegster niet van haar bedje weggaan, voor zij in slaap was, want de Koningin zeide telkens, dat het prinsesje geen verdriet mocht hebben. „Als 't prinsesje verdrietig is", zeide de Koningin, dan hoor ik bjj haar." Den laatsten dag, dat zuster Den Haan Juliana verzorgde, zeide de Koningin „nu zal het Prinsesje vanavond wel verdrietig zijn. Ik zal dus maar niet aan het diner deelnemen". Of ze inderdaad verdrietig is geweest dien avond, weten wij niet te vertellen, maar zeker is, dat zij erg op zuster Den Haan was gesteld. Vooral had zij veel pret, als de zuster haar langs de stoelen leerde loopen, dan kraaide ze van pleizier en wist ze van geen vermoeidheid. Voorts verzekerde onze zegsman, dat de Prinses verbazend op den Prins gelijkt enfin, dat zal straks wel van de nieuwe foto's blijken. (Tel.) Goes. Alhier vergaderde Woensdag de vereeniging Zuid-Bevelaad „Het Groene Kruis". Medegedeeld werd dat de heer .1. Sinke te Ierseke zijn benoeming tot lid van liet hoofdbestuur niet heeft aangeno- rechtmatige gevoelens, die in een man van eer gewekt worden wanneer men hem smaad en hoon aandoet". „Ik weet niet, mijnheer, „wat gij1 smaad en hoon noemt, en ik wil het ook piet weten, want ik zou op dit oogenblik elke herinnering aan het verledene als een zware beleediging beschouwen. Maar dat weet ik zeer goed, dat alle persoonlijke gevoelens moeten zwijgen tegenover de groote belangen des vaderlands, van welks dienst niets ter wereld ons ontslaan kan". „En wie zegt 11 dan, dat ik mij zeiven daarvan ontslagen acht; wie zegt u, dat ik zelfs op dit oogenblik nog, mijn vader land uit zijn val niet tracht op te heffen? Dat, mejuffrouw, dient gij op de eerste plaats le weten, voordat gij mij beschul digt van verraad". „Ik beschuldig niemand, en ik acht mij steeds gelukkig, wanneer ik verneem, dat er iemand meer is die recht heelt op mijn hoogachting". Stanislaus had een poging willen wagen om zijn gedrag hij de jongste gebeurtenis sen te rechtvaardigen, maar hij moest thans inzien dat men zich weliswaar door hartstocht op het stuk van plicht zeer ge makkelijk kan laten verblinden en tot be treurenswaardige dwalingen kan laten lei den, doch dat het niet zoo gemakkelijk is, edele zielen te misleiden. Ja nog meer, terwijl hij1 van datgene, wat hij terughou- men en zich twee nieuwe afdeelingen, 's Heer-Abtskerke en Rilland-Bath, hebben aangesloten. Met het oog op de aanstaande Groene Kruis-tentoonstelling te Utrecht en verschillende gerezen bezwaren, werd voorloopig afgezien van de voorgenomen tentoonstelling in een der Zuid-BevelanU- sehe gemeenten. De rekening over 1909 werd goedgekeurd in ontvang op f1260,945, en uitgaat op f 1198.946, batig saldo dus f0.62. Een bepaling werd ge maakt, waardoor het een naar een andere gemeente verhuizend lid van het Groene Kruis gemakkelijker wordt gemaakt ook in zijn nieuwe gemeente direct lid te wor den. Een uitvoerige discussie ontspon zich over twee voorstellen tot regeling van een ontsmettingsdiensl. Hot bestuur deelde mede, dat aan de regeering reeds een adres is gezonden 0111 subsidie voor zulk een dienst en 0111 kostelooze beschikbaar stelling van den rijksontsmettingsoven te Hansweert. De vergadering vereenigde zich met de verklaring van het hoofdbe stuur, dat het zich diligent verklaart ten opzichte van de kwestie der ontsmetting. De aftredende bestuursleden werden her benoemd. Een voorstel van 's Gravenpol der 0111 pogingen aan te wenden tot aan sluiting met de Zeeuwsche vereeniging „Het Groene Kruis" werd met 19 tegen 3 stemmen verworpen. (M. C.) Gisterenavond bracht de harmonie „Euphonia" alhier een serenade aan een barer werkende loden, den heer H., die dien dag in liet huwelijk was getreden. Nadat het bestuur hij genoemden heer even binnen was geweest, ging de har monie nog enkele straten 0111, en toen weer naar de Markt terug. Middelburg. Na maanden en jaren van wachten is zij er dan eindelijk. Wij be doelen de electrische tram Middelburg- Vlissingen. Wel heeft nog geen enkel pas sagier er in gezeten, maar gisteren, Don derdag, is zij toch reeds een paar maal over den weg gereden en hebben ook vele bewoners van Middelburg de nette gele wagens kunnen bewonderen, 's Mor gens kwam een motorwagen tweede klasse hier en des middags dezelfde wagen met twee aanhangwagens van dezelfde klasse. Gelijk met de „oude" tram vertrok de „nieuwe" 0111 kwart, over vier, nagegaapt door honderden, die nog altijd schenen te twijfelen of nu werkelijk de betere verbinding niet onze zustersta, I tot stand is gekomen. Nog een paar weken en de 011de stoom tram, met haar stofEerige wagens behoort voor goed tot het verleden. I11 de heden (Vrijdag) alhier gehou den algenieene vergadering van aandeel houders van de Zeeuwsche Hypotheek bank, werden de balans en winst- en ver liesrekening over het afgeloopen boekjaar goedgekeurd en tiet dividend bepaald op 8 pCt -- De centrale anti-rev. kiesvereeniging heeft in een Donderdag middag gehouden vergadering de aftredende anti:rev. leden van de Prov. Staten, de heeren J. II. Blum en Mr. A. A. de Veer definitief candidaat gesteld. Voor de vacature we gens het aftreden van den heer H. P. den Bouwmeester (lib.) werd nog geen candidaat gesteld, doch zal hiervoor op nieuw een vergadering moeten worden gehouden. Pij de firma P. M. Smits, boek- en papierhandel alhier, is eene praotische zakgids voor Middelburg, Vlissingen en Domburg verschenen, waarbij alle spoor-, tram- en stoombootdiensten zijn opgeno men, waarbij deze drie gemeenten belang hebben. Het handige formaat en de dui delijke druk zullen dezen gids ongetwij feld zij'n weg doen vinden hij het pu bliek. Donderdagmiddag werd te Middel burg een vergadering gehouden van de oentr. anti-rev. kiesvereeniging, waarin de finitief tot c-andidaten voor de Prov. Sta ten in het district Vlissingen werden ge steld de heeren G. van de Putte (aftr.) ding en koelheid tegenover de groote on dernemingen zijner medeburgers noemde, een verklaring wilde geven, begon hij zelf in te zien hoe diep hij gevallen was. Want maakte hij op dit oogenblik, nu het onderdrukte Polen onder de laatste geweldenarijen zijner veroveraars zuchtte, niet gemeene zaak met de Pussen? Was hij niet de ijverige verdediger van hun politiek en hadden niet tal van gunstbe wijzen deze schande beloond? Gekwetste eerzucht, die door Firley, den sluwen spion der Russen, handig werd aange wakkerd, had hem ertoe verleid een werkelooze houding aan te nemen, iets dat in zijn oogen een rechtvaardige zaak scheen. Hij was in gezelschap van de overwinnaars Warschau binnengetrok ken. Daar hoorde liij' achtereenvolgens van het plan tot gevangenneming van graaf Bialewski en ten slotte van de arres tatie en de veroordeeling van Posa. Hij' verbeeldde zich 1111, dat deze omstan digheden hem de gelegenheid schonken om de achting te herwinnen van haar, die hij! verlaten had. Ilij wilde de be vrijding van Posa en de vrijspraak van den graaf trachten te verkrijgen en dan do vermoedelijke levenslange verban ning van Raphael, wiens geheim huwe lijk hem onbekend was, daartoe gebruiken 0111 ten slotte zijn oude plannen te ver wezenlijken wat betreft een verbintenis en H. J. JE. Gerlach van St. Joosland. De heer mr. R. Fruin Th.Az., door de vrijzinnig-democratische kiesvereeniging voorloopig candidaat gesteld voor de Prov. Staten in lief district Middelburg, heeft voor een eventueele eandidatuur bedankt. De jaarvergadering der Zeeuwsche krank zinnigen-vereeniging werd Woensdag na de gebruikelijke voorafgaande Godsdienst oefening geopend door een toespraak van den voorzitter ds J. H. Donner. De verslagen van secretaris en penning meester getuigden van velerlei arbeid in 1909 verricht om de stichting tot verdere ontwikkeling te brengen. In de bestuurs-vacatures ontstaan door het overlijden van ds. Littooij en het ver trek van mr. Engelberts werd voorzien door de verkiezing van de heeren G. v. d. Putte te Vlissingen en J. H. Blum te Aagtekerke. Met 109 van de 112 uitge brachte stemmen werd de voorzitter her kozen. Voor de periodiek-aftredende, niet herkiesbare bestuursleden ds. G. van Dis, Zaamslag, D. Ochtman, Zierikzee en dr. L. H. Wagenaar, Middelburg, werden gekozen de heeren dg. H. P. Stegenga, Wolfaartsdijk, S. Hage, Bruinisse en dr. J. v. d. Ree, Ter Neuzen. Het voorstel der afdeeling Wissekerke tot het vormen van een suppletiefonds voor minvermogende lijders, ten vorigen jare aan het bestuur gerenvoyeerd, werd om de groote zorgen thans zooveel eischend, ontijdig geacht en niet behoorende tot de competentie van het bestuur. Van Nieuw- dorp was een voorstel ingekomen om de verplichte aftreding van bestuursleden op te heffen. Dit vooistel werd thans ter verdere behandeling op een volgende jaarvergadering het bestuur in handen gegeven. Met een lezing van den geneesheer directeur over „Het leven op de stichting", eindigde deze uit geheel Zeeland druk be zochte samenkomst. In een daarop volgende bestuurs-ver- gadering werd dr. P. Merckens tot chirurg der stichting benoemd. Morgen (Zaterdag) middag zullen de Eerw. Zusters Dominicanessen te dezer stede arriveeren, en huil intrek nemen in het gebouw op de Lange Pnrgt. Verschei dene ouders zijn met de komst der Eerw. Zusters recht in hun schik, daar zij 1111 hun kleinen weer enkele uren aan de op offerende zorg der Eerw. Zusters der be waarschool zullen kunnen toevertrouwen. Op hel Donderdag j.l. gehouden bil jart-conoours voor de leden van den II. Petruskring behaalde de heer I'. K. Raaf fels den lsten prijs. Winnaars der overige drie prijzen wa ren J. J. Louterbak, A. Wi. .1. v. <i. Weghe en J. v. Wezel. Vlissingen. Dinsdagmiddag had in de C'hr. bewaarschool Glasisstraat alhier een vergadering plaats van afgevaardigden van de aid. der Nat. ('hr. Geheelonthouders vereeniging in Zeeland, waarin besloten werd tot oprichting van een Prov. Comité va,n bovengenoemde vereeniging. Een commissie voor propaganda en organisa tie voor Beneden en Boven (le Wester Schelde werd benoemd. Vervolgens wer den eenige huishoudelijke zaken hespro- ken en 't bestuur als volgt samengesteld ds. J. do Visser, Middelburg, voorzitter, Gillissen, Vlissingen, secretaris, Hui- zinga, Axel, penningmeester, ds. P. Meeu- wenberg, Breskens, en A. te Gussinklo, Wissenkerke. - Woensdagavond kwamen met den Duitschen mailtrein hier aan van Frank fort a/M. de prinsessen Irene en llclene en prins Paul van Griekenland. Vanaf Rozendaal waren (leze vorstelijke perso nen vergezeld van den consul-generaal van Griekenland te Amsterdam. Op het perron alhier was ter begroe ting aanwezig (1e heer .1. G. (le Jonge, vice-consul van Griekenland, die de vor stelijke reizigers begeleidde naar de ge reedliggende mailboot „Mecklenburg",- waarmede de reis naar Engeland werd met de familie Bialewski. Vervuld van deze romantische gedachten was hij' hij Posa gekomen. Doch de sterke deugd dezer jonge vrouw, haar waardige blik, de onweerstaanbare kracht harer edele taal stieten hem spoedig weer af van de hoogte, waarop hij zich geplaatst had, en onthulden hem de volle schande zijner betreurenswaardige daden. De schaamte drukte hem neer, zijn geweten folterde hem en toch trachtte hij zich telkens weer te verontschuldigen. „Ach, waarom moet gij mij nu juist mijn fouten verwijten", aldus eindigde hij zijn verdediging. „Met u vereenigd zou ik geëerd en on berispelijk geleefd hebben, en alleen de ondraaglijke smart van u te moeien ver liezen, heeft mij gestort in dezen afgrond, waar gij mij overstelpt met uw verach ting". „Ik beween de schuldigen veel meer dan. ld at. ik hen veracht, mijnheer", an t woordde Posa, „maar gij moet uwe fouten ten minste niet vergrootcn door ze te willen verontschuldigen", „En al zou ik ze ook moeten vergroo tcn", hervatte Stanislaus, „toch moet ik zeggen wat mij' hierheen leidt, lk dacht 11I. dat in tdjeze ernstige omstandigheden beweegredenen van hoogeren aard ons weer nader tot elkander zouden kunnen brengen, ja zelfs 011s zouden kunnen ver- voortgezet. De vorstelijke salons waren voor de hooge reizigers gereserveerd. Zierikzee. De verkiezing voor drie leden van de Provinciale Staten van Zeeland voor het kiesdistrict Zierikzee zal plaats hebben op Dinsdag 7 Juni a. s. Do aftredende leden zijn de heeren 1111'. O. van der Vliet, Mr. A. F. J. Fokker en B. Giljam. In verhand hiermede vergadert Vrijdag avond a. s. de liberale kiesvereeniging te Zierikzee. Woensdag 1 Juni a, s. heeft de jaar- lijksche Paardenmarkt plaats, terwijl dan tevens de trekking der Zierikzeesche Paar denloterij plaats heeft. - Naar wij' vernemen, zijn door het Comité der Zierikzeesche Paardenloterij al de loten, ten getale van 12000, reeds verkocht, hoewel de trekking eerst op I Juni a. s. zal plaats hebben. Wel een over tuigend bewijs, dat deze loten zeer gewild zijn. (Z.Nwsb.) ltotterdamsche Tramweg-Maatschappij. Maart 1910 1909 Reizigersvervoer f 41659.56 f 27697.40- Goederenvervoer 19964.491 15483.63 Buitengew. oiitv. 36423.62 35411.42s Totaal f 98047.67s f 78592.4G 1 JaD. 31 Maart. 1910 1909 Algem. ontv. f 265.468.23s f 223.880.35s 's Heerenhoek. Op de Woensdag alhier gehouden vergadering van ingelanden van den Nieuwen-Kraaijertpolder werd o. m. besloten het dijkgeschot ap f5.10 en de vroomelanden op f 2.05 te brengen. De ge vraagde subsidie ad f 150, inzake het tra 111 plan werd toegezegd, op voorwaarde, dat zij langs den öen dwarsweg van den pol der gaat. Tot afgevaardigde naar de Sluis en de Piet werd benoemd de heer P. Boonman Jz. Ovezand. In de heden (Vrijdag) gehou den raadsvergadering waren 6 leden pre sent. De aanvrage van dhr. Huyghebaerl, lirambijdrage ad f 125 werd met algenieene stemmen toegestaan. De rekening van het, Burgert. Armbest. over 1909 werd goedgekeurd in ontvang met f 11926,88 en in uitgaaf met f 11071,09 en met een goed slot van f855,79: Kruiningen. Gp de Woensdag alhier ge houden stierenkeuring behaalde de land- houwer J. Plok Jz. Jr. den len en 2en prijs. (Zeeuw) Kapelle. De muziekvereeniging „Ons genoegen" heelt besloten doel te nemen aan het festival te Domburg hetwelk 13 Juli a,.s. zal gehouden worden. Op het 9e Zomerfeest van; Chr. Jonge- lingsvereenigingen op Zuid-Reveland, dal 30 Juni alhier zal gehouden worden, zal liet openingswoord worden gesproken 'door Ds. N. Postema van Riezelinge en het slot woord door Ds. J. D. Smit van hier. Het. muziekgezelschap „Hosanna" van Goes zal den zang begeleiden, terwijl een zang koor van plm. 400 zangers en zangeres sen zich zal doen hooren. 's Gravenpolder. Bij gelegenheid der be noeming van een ontvanger-griffier voor het Waterschap 's Gravenpolder, deed zich het geval voor dat dhr. S. Paul, mede sollicitant, het voorstel deed 0111 de jaar wedde met f30 te verminderen, hetgeen wel als een zeldzaamheid mag worden aangemerkt, omdat toch meest alle lief hebbers voor eene betrekking op een goed salaris gesteld zijn. De vergadering was dan ook van de royaliteit van <len voor steller niet overtuigd en verwierp zijn voorstel met groote meerderheid. De jaar wedde bleef op het bedrag, zooals alil reeds meer dan 40 jaar zoo is geweest Na (le benoeming deed dhr. Overman nog eens uitkomen, dat hij overtuigd is, dal eene goede keuze gedaan was, daar lal de ingelanden toch wel weten dat, de lie noemde hij de andere sollicitanten ver eenigen. Al erken ik ook de fouten, welke gij mij verwijt, doch die ten minste 011 vrijwillig geschiedden, toch geloof ik ze weer goed te kunnen maken, door mij te wijden aan het belang mver familie en in zekeren zin ook aan de verzach ting van het lijden van ons vaderland. Ik kan misschien het geluk en het behoud uws vaders en ook uwe vrijhei 1 bewer ken. Doch beneem miji ten minste den moed niet weer, ontroof mij' niet de hoop, die ik niet kan prijsgeven. Zeg mij, dat gij zonder tegenzin de moeite ziet (lie ik doe om mij wederom te verzekeren van uwe achting, en dat is eenmaal „Genoeg, mijnheer, genoeg", viel Posa hem in de rede, aldus dit gevaarlijk 011 der houd afbrekende: „gij: zelf weet niet hoezeer uwe woorden mij kwetsen. Ik hen gehuwd en Raphael is mijn echtge noot I" Stanislaus was als verpletterd, do woor den bestierven hem pp zijd lippen, lli.i had een oogenblik berouw gehad, hij had de grootte van zijn misdrijf ten volle ingezien en er naar verlangd zich uil. deze diepte weer omhoog te werken. Zij'n aanbiedingen waren onaannemelijk, hij had tevergeefs berouw gehad, zich tever geefs vernederd, en zijn hartstocht, die slechts met moeite onderdrukt was, kwam met geweld weer boven. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2