De gevangeoen m No. 59 Kunst en Wetenschappen. Landbouw en Veeteelt posterijen. GEMENGD NIEUWS, Openbare Vei-koopi^en Aanbestedingen. Verpachtingen. EERST UIT D fEUILL Wanneer kunnen wij de komeet van Halley zien Op 19 Mei zal men de Halleysche komeet nog niet aan den avondhemel kunnen waar nemen, maar reeds op den 20sten mag mon dit hopen, daar zij dan reeds l1/,, uur na de zon ondergaat, welk verschil iederen avond grooter wordt. Gedurende de ver melde data bevindt de komeet zich nog steeds zeer dicht bij aarde, n 1. op 1/6 van den zonsafstand, dat ia dus dichterbij dan eenige planeet. Op 20 Mei zal de komeet omstreeks 9 uur, even voor haar ondergang, zichtbaar worden bijna op dezelfde plaats, waar de zon een twintig minuten vroeger is onder gegaan. Gedurende de volgende avonden ligt de ondergang van de komeet steeds verder links van de zon. Bij baar zichtbaar worden tegen 9 uur is het merkwaardige hemellichaam dan telkens hoeger aan den westelijken hemel te zoeken. Omstreeks 23 Mei is wellicht de komeet op haar schoonst te zien. Daar tusschen 23 en 30 Mei toch zeker vele heldere avonden verwacht mogen worden de maan zal op de schitterende komeet zoo goed als geen invloed uitoefenen zoo staat ons in dat tijdvak een zeker buiten gewoon fraai schouwspel te wachten. MUZIEK. Aan den nationalen muziekwedstrijd, uitgeschreven door het Weerbaarheids Fati- farencorps te Dordrecht „Pro Patria", die gehouden iö van 5 tot 16 Mei in den tuin van „Kunstmin", is Maandag ook deelge nomen door de Vlissingsche harmonieën „Ons Genoegen", directeur de heer Bailleux, en „St. Caecila", directeur de heer Geijsen. Eerstgenoemd gezelschap behaalde in af- deeling A een eersten prijs en in den marchwedstrijd den derden, terwijl „St. Caecila" in afdeeling B met een derdes prijs ging strijken. In 't geheel namen 41 korpsen aan den wedstrijd deel. Tot assistent van den zuivelconsulent voor Zeeland werd benoemd de heer T. B. E. Kielstra, oud-leerling van de Rijks landbouwschool te Wageningen, Deze benoe ming werd door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel goedgekeurd. De benoemde zal zoo spoedig mogelijk in dienst treden. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt in de Stct. bekend, dat het post- en telegraafkantoor te Tholen voortaan op werkdagen, gedurende het tijdvak 1 April31 Augustus, zal zijn opengesteld van 81 en 28. Voor het loopende jaar treedt deze regeling met iDgang van 18 Mei in wer- king. SPORT. Voetbal Te Vlissingen speelde Zon dag „E. M. M." tegen een combinatie van spelers uit Holland. De uitslag was dat de combinatie met 31 zegevierde. Te Goes had Zondag een internationale wedstrijd plaats tusschen Zeelandia aldaar, versterkt met twee Middelburgers en een Vlissinger, en F. 0. Ie Heystois uit Heyst sur Mer. De wedstrijd, die bijgewoond werd door een groot aantal belangstellenden en be gunstigd door prachtig weer, is gewonnen door de gastheeren met 32. Bij de rust was de stand 2—2. „Zeelandia" is uitgenoodigd om in Sep tember a.s. eon tegenbezoek aan Heyst te brengen. hij inderdaad bezat, wijl dil het eenige middel was om Ilosa gerust te stellen. De eerst® twee dagen na de bezetting van Warschau deden het vertrouwen op de belofte van den overwinnaar niet ver zwakken. De Bussen namen rustig kwar tier in de stad en alle regels der strengste militaire orde werden ten stipste in acht genomen. Op den derden dag werd de am nestie geproclameerd ten gunste van die genen, welke zich aanstonds zouden on derwerpen. De graaf was juist op het punt dezen Ireurigen stap te doen, toen een zijner vrienden, die lid was van het wetgevend lichaam', haastig binnentrad en hem de arrestatie meldde van een zijner collega's, die in hechtenis werd genomen, op het oogenblik, dat hij zich aan den Russischen beambte voorstelde om de toe gestane amnestie te verkrijgen. „Ziedaar do betrouwbaarheid der Rus sen!" zeide deze, terwijl hij- weer heen ging. Daarom, waarde graaf, bid ik u, vlucht, of indien u zulks niet mogelijk is, lioud u dan verborgen". „Vader!" riep Rosa, hevig geschrokken door hetgeen zij zaoeven gehoord had. „Vader, gij moet zonder aarzelen deze waarschuwing opvolgen en u aan de wraak der Russen onttrekken". „Wanneer liet niet was om uwentwille, Maandag trad te Middelburg een com binatie uit de M. V. V. Olympia I en II in 't krijt tegen de „Racing club de Gand". Bij de rust was de stand 1—0 en de uitslag werd opgevoerd tot 51. „Olympia" was dus winner. Denzelfden dag werd te Goes nog een combinatie-wedstrijd gespeeld voor den Zeeuwschen Bond, tusschen „Zeelandia I" van Goes en „Zeelandia II" van Middel burg. Goes won met 2—1. De voetbalmatch der Hollandsch Bel gische Militairen op 2en Pinksterdag te Den Haag gespeeld, eindigde met eene overwinning voor de Hollanders met 4—2. Concours hippique te Bergen op Zoom. Onder begunstiging van mooi zomerweer heeft Maandag het in West- Brabant vermaarde concours hippique plaats gehad. Evenals eiken Pinkster-Maandag, waren ook thans duizenden vreemdelingen naar Bergen op Zoom gestroomd om de werkelijk interessante en dikwijls hoogst spannende kampen te zien. Ook voor lief hebbers van Landbouw en luxe paarden was er veel te genieten. Onder de bekrooningen dienen vermeld te worden voor zoover het Zeeland en omstreken betreft II. Nationaal Concours voor het beste landbouwpaard, licht wagenslag, le. M. C Steendijk, te Stavenisse met Silvar, 3e. M. 0. Steendijk, Stavenisse met Vos. III Nationaal Concours voor het beste landbouwpaard (zwaar wagenslag) 4e. J. A. Stols, Jr., St. Philipsland met Saidie. Bestuursprijzen J. A. Stols Jr. St. Phi lipsland met Emma. IV. Internationaal Concours voor Luxe gebruikspaarden, F. H. Schutter, te Zun- dert met Cadagan Phonix. Deze weigerde den 4en prijs in ontvangst te nemen, waar op de 4e prijs aan J. M Wagemakers, te Tholen, met Nelly werd toegekend. Bestuursprijzen M. O Steendijk, Stave nisse, met Silvar, Tak. Serooskerke. VII. De internationale jaehtrit had wederom veel succes. Het is gewoonlijk het laatste, maar het meest interessante nummer. Uitslag: 1 luit. van Santen, Amersfoort, op Intrepid2e luit. Snorn, 's Bosch, op Elvira; 3. luit. Beernink, Amersfoort, op The Ganger, 4e luit. D. M Lucardje, Arnhem op Himtrode. Om zes uur waren de wedstrijden afge- loopen en gingen de talrijke vreemdelingen zich verder in de stad vermaken. Reuzenhoeden! De jongste scher mutseling in het Rembrandt-Theater te Amsterdam om een buitensporig grooten, het uitzicht-belemmerenden dameshoed, heeft de directie doen besluiten, aan de dames het verzoek te richten, hare hoeden tijdens de voorstelling af te zetten. Zij doet dit op zeer leuke wijze Tijdens de pauze worden iu dat theater allerhande geïllustreerde aankondigingen en jeclames op het doek geprojecteerd. Er verschijnt nu ook een plaat, voorstellende een dame met reuzenhoed op daarachter zit een klein heertje, dat door dit gevaarte als bedolven wordt. Onder dit welsprekende beeld de woorden „Aau de dames wordt beleeft verzocht hare hoeden af te zetten." Gisteravond lokte die vertooning luiden bijval onder de aanwezigen. Zal zij nu ook voortaan het gewenschte gevolg hebben 't Is te hopen 1 En anders maar het Parijsche recept „Verlof aan dames boven de vijftig om de hoeden op te houden." Al de hoeden ver dwenen daar. Onza goede buitenlui. De „Nederl." vertelt als historisch Een eenvoudig boertje komt met een groot pak beladen voor het loket, sm dit als postpaket te verzenden naar zijn zoon die milicien is. 't Blijkt dat het aangegevene 't gewicht van 5 K.G. te boven gaat waarom hem gezegd wordt, er iets uit te nemen, of de verzending op andere wijze te doen plaats hebben. mijn kind, zou ik het mij tot een per rekenen haar te trotseeren. Elke slag van den vijand zou voer mij even roemvol zijn als deze hem tot schande strekt, en het zou voor mij zoet zijn met mijn vader land ten onder te gaan". „Voor dit vaderland en voor uwe kin deren moet gij u zeiven in veiligheid trachten te brengen", voegde de schoon zuster van den graaf erbij, „dat is uw plicht, mijn broeder, ilosa zal in mijn huis blijven, totdat do storm weer is gaan. luwen of totdat zij met u en Raphael weer saam komen kan". „Ja, vader, gij moet vluchten! Het Po-oil- scho leger is nog niet ver van hier, gij zult Raphael weer ontmoeten en het zal voor mij de zoetste troost zijn te weten, dat gij weer hij elkaar zijt. We zijn hier in veiligheid, want de strengste politiek heeft toch ten minste eerbied voior de vrouwen". „Wanneer ik mij aan het bereik van den vijand tracht te onttrekken, geschieldt zulks vooral tot uw geruststelling", ant woordde de graaf. „Maar ik moet een schuilplaats vinden hier in Warschau zelf, want het is thans onmogelijk buiten de stad te komen. De Russen zijn overal; alle uitgangen zijn bezet en een poging wagen om te vluchten zou hetzelfde zijn Zoo'n onschikkelijkheid heeft ons boertje nooit gezien dan heeft hij wel eens een andere vracht voor een ander mee geno men. En nijdig klinkt het den ambtenaar tegen „geef maar weer op, maar jullie behoeft niet te denken, dat je ooit weer de gunst van mij krijgt. En tevreden over deze zoete wraakne ming, vertelde hij met een vergenoegd ge zicht, dat hij óók nog wel anders geholpen kan worden. Dezer dagen werd in een dorp dicht bij Amsterdam een aardig tooneeltje afgespeeld. Een groep militairen onder aanvoering van een paar officieren, die in den omtrek aan het manoeuvreeren waren geweest, kwamen het dorp binnengerukt, en terwijl de man schappen het zieh gemakkelijk maakten traden de officieren een hotel binnen, om zich op hun beurt wat te verfrisschen. Terwijl ze daar zaten, trad de pastoor der parochie het hotel binnen en vroeg den officieren verlof den manschappen een kleine versnapering aau te bieden. Dit werd toegestaan en de pastoor liet al den manschappen een stuk chocolade en naar verkiezing een glas melk of een fleschje bier verstrekken. Dat dit dankbaar aan vaard werd behoeft niet betoogd. De offi cieren, die den pastoor niet kenden, hadden verder weinig o;-: den vriendelijken geeste lijke gelet, totdat een bezoeker van het hotel op een van hen toekwam en hem wat in 't oor fluisterde. „Wat zegt ge", antwoordde de officier verbaasd, en hij haastte zich den ander in kennis te stellen met wat hem was toegefluisterd. Het volgende oogenblik stonden de beide officieren buiten en klonk tot verbazing der manschappen het bevel „Aantreden". En een oogenblik later defi leerden de troep, de officieren voorop, voorbij do dorpspastorie een eerbewijs dat door den pastoor welwillend en vrien delijk aangenomen was. Een troep militairen difileerde voorbij den geestelijke! Wat was bet wachtwoord, dat dit ongewoon tooneel veroorzaakte? Wat had de hotelbezoeker den officier toegefluisterd Och, niets anders dan datde geestelijke, die de manschappen onthaald had, niemand anders was dan de ZeerEerw. heer Evers, de welbekende marine-specialiteit, die zooais men weet lid is van den raad van Defensie, een der hoogste colleges voor landsver dediging. Want het bovenvermelde ge beurde te Duivendrecht, waar de heer Evers pastoor is. („N. R. C De dreigbrief. De persoon, die van Breda uit een dreigbrief schreef ban den minister van justitie ad interim, is door de politie te Breda ter beschikking van de justitie gesteld. Men twijfelt aan 's mans toerekenbaarheid. Clement vonnis. De rechtbank te Winschoten heeft een 36-jarige vrouw van Nieuwepekela, wier man in een krank zinnigengesticht verblijft, veroordeeld we gens verduistering van een kinderlijkje tot f 20 boete of 40 dagen hechtenis. De recht bank overwoog bij het vonnis, dat 'oekl. de kostwinster is van een gezin, een gun stig verleden heeft en ook bij de rechtbank ter terechtzitting een gnnstigen indruk maakte. Fraude. De fraude van den te Mid delburg gearresteerden commies ter ge- meente-secretai ie moet ontdekt zijn, door dien stukken van den burgerlijken stand niet op tijd in bezit kwamen van den officier van justitie. En bedoelde stukken, die gezegeld moesten zijn, bleken ongezegeld te zijn, zoodat de fraudes met die zegels zouden hebben plaats gehad. Een ontrouwe postbeambte. Aan het centraalstation te Amsterdam is Vrijdagavond gearresteerd de brievenbe steller P., die op heeterdaad betrapt werd op diefstal. In zijn woning had een huiszoeking plaats, waarbij een belangrijke hoeveelheid effecten in beslag werd genomen, vermoe delijk van diefstal uit postzakken afkomstig. als zich aan hen uitleveren". „Wij' moeten u dus verbergen binnen de stad", hervatte de schoonzuster van den graaf. „Dit zal niet m-oeilijk vallen. Ik heb in de voorstad een tuinier wanen, een oud-soldaat, wiens trouw boven alle verdenking Verheven is. Bij1 dezen zult. ge u het best kunnen verbergen; hij zal u in zijn huis opnemen als arbeider en u be handelen met de grootste achting". De dringende beden van zijn dochter en zijn schoonzuster deden den graaf ein delijk besluiten zich op deze wijze te ver- hergen; hij- trok een werkmanspak aan, nam eenige tuiniersgereedschappen in de hand en begaf zich naar de woning van den t rouwen oud-en man, die hem ontving roet den grootsten eerbied. Sinds het ver trek van den graaf waren nauwelijks eenige uren verloopen, toen reeds een of ficier verscheen aan het hoofd eener af deeling soldaten, die het huis omsingel den. De officier verlangde graaf Bialewski te spreken. D-e schoonzuster van den graaf stond hem te woord. „Mevrouw", zeide de officier, „ik heb bevel om mij meester te m,a,ken van den persoon des graven; alle uitgangen van het huis zijfa bezet en het is volkomen nutteloos hem aan onze nasporingen te willen onttrekken." De speelholen in Amsterdam. Een paar heeren A. v. d. Hoek en S. Coelho, die 'tin Den Haag niet meer konden volhouden, hebben naar het „Hbl." mededeelt, in Amsterdam op grootscbeep- sche wijze in perceel Singel 471 een speelhol ingericht onder den naam sociëteit „Galaclub". Er wordt gewoon hazard ge speeld en 't is te verwonderen, dat de politie nog niet is opgetreden. Het speelhuis werd eenige dagen geleden bezocht door eenige studenten, die op een gegeven oogenblik f20.000 hadden verloren, waarvoor ze wis sels teekenden. Van dien tijd af dagteekent do meest schandelijke achtervolging van de twee studenten en hunne respectieve familiën. Op alle mogelijke wijze werd gepoogd geld los te krijgen, echter zonder resultaat. De „heeren" hadden geen succes. Toen werd de laatste troef uitgespeeld. Het faillissement der twee studenten werd bij de rechtbank te Amsterdam aan gevraagd, maar tot groote vreugde in de studentenwereld ging de rechtbank er niet op in en werd het verzoek tot faillietver klaring geweigerd. Te Amsterdam is een wielrijder door een tram overreden en gedood. Te Ellemeet kreeg een 8 jarig knaapje een slag van een veulen tegen de borst. Hij is aan de gevolgen overleden. Te Renkurn is de 30-jarige A. Kelder man, bootsman op de „Concordia", in den Rijn gevallen en verdronken. Overreden. Zaterdagavond omstreeks 6 uur is te Teteringen een tweejarig kind van G. O. overreden door de stoomtram Oosterhout—Breda. Het was oogenblikkelijk een lijk. Gearresteerd. De politie te Barne- veld heeft twee mannen aangehouden, die op meer dan 10 plaatsen hadden ingebroken. De Krengenslager. „Uit het dag boek van een geneesheervertelt de „Controleur" 'n Krengen-slager, alias „knorst", onder mijne patiënten liet mij in een bui van erkentelijkheid voor de genezing zijner vrouw na een zware ziekte, zijn geheele inrichting bezichtigen: zijn heiligdom, waar hij trotsch op is. Met risten hingen daar de gerookte worsten, hammen, stukken ge rookt vleesch in een overigens zindelijke omgeving; alles afkomstig van aan ziekte gestorven of verdronken koeien, paarden, schapen, enz. Met innig welbehagen en op kinderlijk-brutalen toon vertelde hij mij in vertrouwen, zonder blijkbaar ook maar eenig besef van het misdadige van zijn vak te hebben, hoe hij dat vleesch, dat door ziekte, ontbinding als anderszins bleek ge kleurd was, weer zoo prachtig rood had gemaakt: „Je zoudt 'r zoo in happen; wat meneer?" Zelf eten, deed hij het nooit. „Maar meneer, als je eens wist, welke slagers het van me hebben, welke voor name fabrieken van de fijnste vleeschwaren ik dagelijks bedien, en dan wie het eten: het puikie, puikie van het menschdom 1 Als je rekent, meneer, dat ik per jaar minstens twintig duizend pond aflever en dat ze 't allemaal graag etenZuo of zoo heeft het gestaan en ik was rjjksleverancier geweest. Daar verklapt me 'n konkurrent. Enfin, voor laster ken je niet voor!" Toen ik de opmerking maakte, dat het toch eigenlijk een verrotte, zieke bedor ven rommel was, die hij de maatschappij in de maag duwde, kreeg hij blijkbaar berouw, dat hij mij in zijn heiligdom had toegelaten en antwoordde kregel„Je kunt praten, wat je wil, meneer, maar ze vreten 't allemaal even graag. Wat komt t'r dat op aan of ze al of niet weten, waar het vandaan komt. 't Smaakt ze lekker, dat is de hoofdzaak!" („Volk".) „Mijnheer, alle deuren zullen voor u worden geopend en niets zal uw onder zoek belemmeren. Wees er echter zeker van, dat graaf Bialewski zich hier niet meer bevindt en dat gij' hem tevergeefs zoeken zult." De officier scheen door deze mededee- ling zeer teleurgesteldtoch begon hij! aanstonds de woning nauwkeurig te on derzo-eken. Hij stelde Rosa verscheidene, vragen en trachtte haar van streek te brengen, ten einde li-aar betreffende het verblijf van den graaf eenige mededee;- lingen te ontlokken. D-och Ilosa, antwoord de met een tegenwoordigheid van geest, die al zpj'n list verijdelde. De officier moest lonverrichterzake heengaan. Toen Rosa en haar tante alleen waren, om helsden zij' eik-aar weenende, maar toch verheugd, wijl het haar ge-lukt was den graaf over te halen zich te redden door de vlucht. Doch tevens sidderden zij voor de mogelijkheid, dat zijn verblijfplaats ont dekt werd. Hare vrees werd nog vermeer derd door al het nieuws hetwelk zij voort durend vernamen over de gruwzaamheid der Russen. Teg-en den avo-nd kwam men haar eensklaps mededeelen, dat een troep soldaten het huis omringde. „Laten wij -ons jaan God aanbevelen, lieve tante", riep Rosa, „want daar dreigt Brusselsche expositie. Pink steren is de eerste goede dag voor de tentoonstelling geweest. Men schat het aantal tickets op 40,000. De restaurants zijn letterlijk overrompeld geworden, daar niemand zulk prachtig weer had voorzien. In den namiddag waren de meesten uitverkocht en was er geen eten meer te krijgen. Mei. 18'8 Gravenpolder, meub. goederen, enz., Neervoort. 19 Kloetinge, de Gemeente herberg, Pilaar. 20 Koudekerke, 4 paarden en 3 veulens, 5 st. hoornvee, inspan, melkgereedschap- pen, meubilair enz., Hosang. 20 Krabbendijke, eene partij albraak, Hollm. 6 Verhoek. 21 Goes, het gras en nagras langs de S. S. Roosendaal Vlissingen, Hollm. Verh. 21 Groede, inboedel en woonh.,Hammacher. 23 Oost-Soubuig, hofstede, Vethacke. 24 Maagd v. Gent, inspan, Wallu'n. 25 Kamperland, koffiehuis en logement, „HavenzichtNoordijke. 25 Oost en West Souburg, boereninspan, v. Nimwegen. 26 V.'o phaartsdijk, 13 woonhuizen, erven en boomgaard, Pilaar. 26 Middelburg, woonhuis en erf Dam F 148, winkelhuis met erf Dam F 149, Hosang. 26 Scboondfike, winkelgoederen, Smi.lt. 26 Kloetinge. inboedel en herberg-inven- taris, van Dissel. 27 Nisse, bouw- weiland en boomgaard, v. Gleef en Neervoort. 27 't Zand by Middelburg, hofstede, „Luix- burg", met bouw en weiland groot 21.77 H.A., Hosang. 28 Groede, afbraak molen, Smidt. Juni. 20 Coljjnsplaat, boereninspan, Nowdyke. 22 Camperland, boereninspan, Gelner. 27 Kats, kapitalen boereninspan, v. Dissel. 29 Coljjnsplaat, kap. hoereninsp., Noordyke. Juli. Kwadendamme, woonhuis, schuur en bouwland groot 2.73.50 H.A Mei. 20 Het onderhouden en herstellen gebouw Rijksbelastingen te Bat tot 31 Dec. 1912. C. van der Linden Middelburg. 21 Cats, uitvoeren van zinkwerk en steen- bestorting. Bed. Waterk. Cal Leendert Abr. polder. 21 Kloos terzande, verbouwen heerenhuis C. L. A. Luyten, Roermond. 25 Middelburg, het vernieuwen van hoek- blokken en dekzerken van de groote sluis te Wemeldinge en bijkomende werken. Raming f6300. 25 Middelburg, het verrichten van bestra tingenenden aanleg van een ry wielpad op den Rjjks- grooten weg der 1ste klasse no. 3 op Walcheren en voor het verrich ten van bestratingen op den Ryks- grooten weg der 1ste klasse no. 3, op Tholen, in twee perceelen. Raming 1ste perceel f2250; 2de perceel f2700. 25 Borssele, zinkwerk en steenbestorting tot verdediging van don oevor van den calamiteuzen polder tusschen de peil raaien 53bis en e (Raming f 15.886). Het bestuur. 26 Wissekerke (N.-B.), verbeteren en onder houden waterkeerende werken. Best. waterk. Cal. Vlietepolder. 26 Cadzand, herstel en vernieuwing water- kserende werken. Best. waterk. Cal. waterech. Tiendhonderd en Zwarte. Juni. 1 Middelburg, buitengewone herstellingen aan den steiger te Stavenisse. Ged Staten v. Zeeland. Juni. 1 Kloetinge, 60 perc. bouw- en weiland en boomgaard, v. Dissel. ons een nieuw ongeluk." Spoedig daarop "verscheen de Russische officier wederom in de kamer. „Ik heb hevel", zeide hij; tot Rosa's tante, „de (dochter van graaf Bialewski gevangen te nemen en haar naar het paleis te voeren." „Mijn nicht! Een jong meisje! O he mel ,is het mogelijk?" „Ik hoop en geloof", antwoordde de de officier met onvaste stem, „dal het slechts te doen is om de beantwoording v,a.n eenige vragen der militaire commis sie, -en dat uw jeugdige bloedverwante spoedig hij u zal kunnen terugkomen." „Ik weet, mijnheer, dat wij aan uw bevel moeten gehoorzamen. Maar sta mij voor het minst toe, ik bezweer het u, mijn nicht te vergezellen, opdat ik haar bij een harde beproeving ter zijde kunne staan." - -a „Ik heb daaromtrent geen bevel onfx vangen, ik mag aan uw verzoek niet vol-11 doen." „Stel u gerust, lieve tante", zeide Rosa met vaste stem, „ik zal, met Gods hulp, sterk genoeg zij-n om mij geen vrees te laten aanjagen en om naar behooren te antwoorden. Tot weerziens 1 Bit voor mij I (Wordt vervolgd.) sff. A bonnementsprij Afzonderlijke n| Advertentiën w<[ fiAlf drie en De redacteur vat In het te Breda v< van Noord Brabant" i volgende karaktersehi van „De Volkswil" genoemd dagblad). „Wat Van den Bri is in zekeren zin i voor het land van van de „Volkswil". I daarom niet minder feljjk. - Juister gezegd, wa in voor het land vJ „Volkswil" in de eid Vlaamsche toestanden! deren. Want in ZeeuwschL aardige toestanden opl „Standaard" heeft opgemerkt. De scheiding van oj de nabijheid der Bell oorzaak van. En de Vlaamsche a| Evenals Daens in notaris hier zjjnde a hervormer. Maar in plai en te hervormen begl komst af te breken en blind starend op mist! za^ hjj niet. i Onbesuisd en onbel sloeg er op los, stoottl „Zonder aanzien van leuze, en niet de mist sonen striemde hjj. „Voor waarheid on h en zag de waarheid il het recht in het onber Sommigen en ook die in het begin zijn l-, aarzelden in twijfel, tij leurstelling. De bevlieging van hem verder en hjj zeid het volk en het volk En die hoogmoed - stelde zich niet alleen ti aanzien maar ook tegen De geestelijkheid hac onfeilbaar en hjj steldi eischDe geestelijkhek mis voor hem een knie Men haalde de schot zele. Maar de hoogmoe- door niemand gesteund De groote fout van geweest, dat hij nooit wist te scheiden. In zaken is, hij o, zol Zoo ook in zijn strjjij HibtoriMohe Nul AKMiNlüb B i Zijl omhelsde hare ui officier, omringd ;dooil dienaren des huizes. DJ een rijtuig, waar zij insï had het niet gewaagd de stad te leiden, uit gewondenheid van het van het paleis dei' koi thans bezet door de II moest zijl uitstappen. 1 thans als kazerne en a officier bracht haar naa waar, rondom een met bedekte tafel, vijf officl ren rang zaten. Op eeiT president ging zij- zitten L het begin van het onder! ters keken haar aandaclT hen verrast over den i slistheid dezer jonge (Iq zy1 haar bescheiden open blik schuwden. „U bent de dochteiU lewski?" begon ten slo| der commissie. „Ja, mijnheer."

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 6