KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Besluiten en Benoemingen. GEMENGD NIEUWS. mishandeld door leerlingen van de Rijks kweekschool, die ter plaatse met zijn zes tigen waren. Zonder eeniae aanleiding kregen drie meisjes eeux /slag in het gezichl, doch het vierde had het ongeluk voorover van haar fiets te vallen, doordat een der „helden" een stok tusschen de spaken van het rijwiel stak. Dit meisje, het 15-jarig dochtertje van den heer F. te Vlissingen, kwam daar door zoo te vallen, dat zij belangrijke verwondingen -ajan haar hoofd opliep en heer kleeren bovendien zeer gehavend waren. Door eenige heeren werd het meisje opgenomen en na wat gereinigd te zijn kon zij den tocht naar Middelburg voort zetten en keerde zij van daar per tram naar Vlissingen terug. De verwondingen welke het meisje dooi den val had bekomen, waren zoo ernj stig, d,at den volgenden dag geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. De politie te Middelburg is met het gebeurde in kennis gesteld en stelt ©en onderzoek in, terwijl ook den directeur van de rijkskweekschool door de moe der van het ergst mishandelde meisje de Vader is op zee de toedracht der zaak "is medegedeeld. Het is te hopen, dat een geslrcng on derzoek la'an het licht zal brengen, wie de daiders v|an deze laaghartige en ge- meene mishandeling zijn. Hier is aangekomen het opnomings vaartuig „Hydrograaf", dat dezen zomer hier gestationneerd blijft, voor het doen van opnemingen op do Schelde en Zeeuw sclie stroomen. Eleetrisohe tram V 1 iss i n- g e nM iddelburg. Do dienstregeling is verschenen voor de binnenkort te ope nen eleetrisohe tram lissingenMiddel burg. Door deze lijn zal de communicatie tusschen de twee grootste gemeenten van Zeeland belangrijk verbeteren. Thans rijdt de stoomtram 19 maal in heide richtingen, terwijl dn electrische tram daarentegen hel traject niet min der dan 51 maal per dag in heide rich tingen zal afleggen. Van des morgens 6 tot des middags 12 uur wordt om het hall uur gereden, daarna van 12 tot 8 uur om het kwar tier en vervolgens van 8 lot 11 uur we der om het half uur. Ook is een goede verbetering dat de lijn in 4 sectiën is verdeeld, waar thans voor een zit naar de tusschenstations geen verlaagd tarief wordt toegepast. Het rollend materieel voor deze lijn is vervaardigd op de werkplaatsen dei- firma Allaz Co tc Rotterdam en ziel er keurig uit en ook in dit opzicht zal de electrische zeer gunstig afsteken hij de stoomtram. Electrische tram. Wij ont vingen heden de dienstregeling van de electrische tramweg Vlissingen-Middelburg. Daaruit blijkt dat de trams van des morgens 6 uur van Vlissingen en 6 30 van Middelburg in beide richtingen om het half uur zullen rijden tot 12 uur des middags. Daarna van 12 tot 8 ure in beide richtingen om het kwartier en van 8 tot 11 ure weder om het half uur. De laatste tram uit Middelburg vertrekt om 11 30. De duur van den rit is 25 minuten. De lijn is verdeeld in 4 sectiën en wel: lo. VlissingenBadhuisKeersluis en om gekeerd 2o. KeersluisSouburg en omge keerd 3o. SouburgIjsbaan en omgekeerd; 4o. IjsbaanMiddelburg en omgekeerd. Het tarief bedraagt per sectie: enkele reis le klasse 7 A en 2e klasse 5 cent; twee sectiën 121S en Ti cent; drie sectiën 17A en 10 cent; vier sectiën 20 en 12'4 ct. Retour: per sectie 121a en 7A cent; twee sectiën 20 en 12A cont; drie sectiën 25 en 15 cent en vier sectiën 30 en 20 ct. Voor kinderen beneden den leeftijd van drie jaren, zoo zij geen afzonderlijke plaats innemen, wordt geen vrachtprijs betaald; kinderen beneden den leeftijd van 8 jaren betalen 10 cents in de le en 5 cents in de 2e klasse. Retourbiljetten zijn alleen geldig op den dag van afgifte. De prijs der abonnementen wordt gere kend voor een maand 22 maal3 maanden 58 maal6 maanden 105 maal en twaalf maanden 185 maal den prijs heen en terug, opwaarts afgerond tot f0,25. f0,50, f 0,75 of f 1,-. Bovendien worden speciale schoolkaarten verkrijgbaar gesteld tegen verminderd tarief en ook werkmanskaarten slechts op bepaalde trams geldig tegen 50 cent per week. VI. Ot. Geregeld komen hier de wagens voor de eleetrisohe tram aan. Woensdagmorgen zullen de machines in de Electrische Centrale beproefd worden en waarschijnlijk zal de volgende week een proefrit op den weg kunnen plaats hebben. (M. C.) Keizer Wilhelm komt Woensdag a.s. met een extra-trein te Vlissingen aan en zal met het jacht „Hohenzollern", dat op de haven komt, de reis naar Engeland voortzetten. Het jacht wordt Maandag te Vlissingen verwacht. Door het bestuur der afdeeling Vlissingen van „Onze Vloot" is aan den raad verzocht aldaar een zwemschool te willen stichten. Adhaesibetuigingen zijn door genoemd bestuur gevraagd aan verschillen de vereenigingen. In de Dinsdagavond door de afdeeling Vlissingen van „Volksweerbaarheid" ge houden algemeenc vergadering is besloten het tienjarig bestaan van dien Bond feestelijk te herdenken Het eerste concert in dit seizoen in het Grand Hotel des Bains alhier, zal gegeven worden a.s. Zondag (le Pinksterdag) en wel door het Amsterdamsche trio, bestaande uit de dames Fanny Gelbart, pianoNella Gunning, viool en Kato van der Hoeven, violoncel, terwijl aan dit concert nog mede werking zal worden verleend door den heer P. O. Brederode, bariton te 's Gravenhage. VI. Ct. Donderdagmiddag te half drie is bij het opzetten van een nieuwen schoorsteen op de fabriek van metallieke verpakking der firma Van der Stad een touw gebroken. Het gevaarte, 1200 kilo zwaar, viel naar beneden en kwam terecht op den werkman J. G., die zwaar gewond aan hoofd en beenen naar het gasthuis werd vervoerd. Een gedeelte van het dak werd vernield. M. Ct. Zierikzee Bedachtig «aan dc woor den: „Elke plajats, die niet wordt inge nomen door het goede, is een verove ring voor het kwade", schreef het Co mité der K. S. A. alhier in haar pro gram „Bestrijding van de slechte en ver spreiding van de goede lectuur." Geheel in den geest der Actie, zagen we in de afgeloopen week eeu agent optreden ter verspreiding van plm. 100 exemplaren der eerste aflevering van het boeiende ver haal: „Gouddorst en Misdaad" door den hekenden schrijver .1. v. d. Horst. Deze naam reeds is een waarborg voor den degelijken inhoud, terwijl hij ons tevens zegt, dat jong en oud het boek ter hand kan nemen. Uit andere plaatsen lazen wij berichten over het succes van het boekje. Daar het verhaal wegens zijn spannenden en aangrijpenden inhoud in vele andere ste den en dorpen reeds een verbazendon opgang gemaakt heeft, zal hel ongetwij feld hier ter stede ook zeer veel gele zen worden. Maar wij nog vernemen heeft de agent zich genoodzaakt gezien een tweede aanvrage van het gratis ver spreide nummer tc doen, waaruit dus blijkt, dat ook in Zierikzee veel gevoeld wordt voor katholieke lectuur. Wij hopen dat velen, ook degenen, die tot heden daarin nalatig zijn geweest, zich spoedig zullen opgeven als abonné, zoodal de goede zaak krachtig gesteund wordt, te meer wijl het hoekje zich aan beveelt. met de leuze: „Helpt ons de slechte lectuur bestrijden door versprei ding van do goede lectuur." Naar wij vernemen zal hier ver spreid worden het vlugschrifl van de K. 8. A. „Staatspensioneering of Invalidi- teits- en Ouderdomsverzekering". Ernsti ge lezing van dit vlugschrift wordt ieder aanbevolen, omdat het doet zien, dat Staatspensioneering, waarvoor thans zoovelen ijveren, een onding is. Daardoor zullen dan ook velen, naar wij hopen, weerhouden worden om den 2en Pink- -sterdag naar de meeting te gaan van den Bond voor Staatspensioneering, uit sluitend belegd om propaganda le ma ken voor de niet tc verwezenlijken ideeën van dit lichaam In do „Zierikzeesche Nieuwsbode" van 11 Mei j.l. lezen wij onder het. kopje „Italië" het volgende: Een processie van 12000 personen reist eerstdaags onder begeleiding van 30 geestelijken met 30 extra-treinen Boekarest naar Home om den Paus bescherming tegen de komeet varf Halley te verzoeken. De processie komt 10 Mei te Rome. Dit bericht is totaal uit de lucht ge grepen en geeft weer een treurig staal tje te zien van de gretigheid waarmede de „vrijzinnige" pers zich werpt op z.g. nieuwtjes, die den ouden leugen Van de „bekrompenheid" en „domheid" der Ka tholieken moeten helpen bestendigen. Wal moeten onze geleerde sterrekundigen. zooals b.v. pater Hagen of pater Stein, op het observatorium van 't Vaticaan werkzaam, toch wel hartelijk lachen, als zij zoo'n specimen van liberale voorlich ting onder de oogen krijgen 1 Ondanks het feit, dat de aange vraagde 30 April-bloempjes eerst op het laatste oogenblik werden ontvangen, waarbij bleek, dat van de 2000 bestelde, slecbts 800 werden afgeleverd, zoodat in allerijl aanvulling met andere kunst- en levende bloemen noodig was, is de opbrengst niet onbevredigend geweest, en leverde deze een batig slot van f218.38 op, hetwelk voor de plaatselijke tuberculose-bestrijding zal wor den aangewend. Het comité is overtuigd, dat indien een volgend jaar een voldoend aantal Juliana- blo?n?pjes wordt verkrijgbaar gesteld de opbrengst aanzienlijk hooger zal zijn. Hoedekenskerke. Do Coöperatieve Boe renleenbank alhier hield op 11 Mei j.l. des avonds ten half acht in dc herberg hij M. G. Verbeek Jr., een algemeene ver gadering. Het aftredend bestuurslid dhr. Johs. Boone werd herkozen, evonzoo dhr. P. W. Woutersen als lid den raad van toezicht. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden gekozen de lieeron A. den Dek ker en A. Oele. De directeur der bank dhr. J. D. Elen- baas deelde aan de vergadering mede, dat de bank zich in een toenemenden bloei mag verheugen; op 1 Januari 1910 waren toch 36 leden aangesloten. De rekening over het eerste boekjaar loopende vanaf 1 Aug. 1909 1 Januari 1910 beloopt in ontvang en uitgaaf een bedrag v.a.n f 13779.42. De balans werd tot eeri bedrag van f 6321 eveneens goedgekeurd. Ton slotte zeide de kassier het te be treuren, dat de meer gegoede ingezete nen over het algemeen niet meer blij ken van belangstelling gaven in den bloei der vereeniging. Evenals de voorzitter deed het hem echter genoegen, te kunnen constateeivn. dat de bank in den korten tijl van haar werking tot betrekkelijk grooten bloei was geraakt. Hij verzocht in het belang der leden zelve, zooveel mogelijk mede tc werken ten einde over hot tweede boek jaar een nog gunstiger verslag te kunnen uitbrengen. Hansweert. Hel Ijalkschip „Vertrou wen", schipper M. de Bruine, geladen met. zinksteen van Terneuzen naar de fludc- hoeve (Schouwen I varende, heeft Donder dagmiddag met een uitschot van wind het groote zeil totaal verloren. Jlet schip werd door de sleepboot ,,l,adv" binnen gebracht. De 17 jarige zoon van schipper J. Dekkers, schip ...lozeph", viel bij het uil- glijden van bot schip te water. Gelukkig werd dit door een anderen schipper op gemerkt, die spoedig le hulp schoot mot de roeiboot en de knaap ,op hot droge bracht, zoodat hij met den schrik en een nat pak vrij kwam. -Van dc werf „Zeeland" liep met goed gevolg tc water een ijzeren kanaal schip, circa 350 Ion groot, gebouwd voor Belgische rekening. - Het zeilschip „Minerva", schipper Hartman, geladen met tarwe van Antwer pen naar Duilschland, is alhier door de sleepboot „Alida Adriana" binnengesleept; het schip had wegens den storm de zeilen verloren. Heinkenszand. In deze gemeente, waar de vlekziekte onder de varkens voorkomt, maken de leden van den varkenshond nu gebruik van de gelegenheid hun door den hond verstrekl, om hmme varkens tc la ten inenten, Ier voorkoming van uitbrei ding dezer ziekte. In de Woensdag gehouden raadsver gadering werd de beslissing op verschil lende adressen aangehouden. Het kohier van den hoofdelijkeu omslag werd vastgesteld op f4865 40 en dat van de hondenbelasting op f129 25. Voorts werd besloten, het vergaderlokaal verkregen door het uitbreken van een tus- sehenmuur in de scheol, voor oefeningen af te staan aan de zangvereeuiging Excel sior" en de schietvereeuiging „Nimrod" voor f 12 per jaar met genot van vrij vuur en licht. M. C. Schore. Na vele vergeef&che pogingen, is het lijk vau den verdronken schippers knecht uit Rotterdam, bij r.e spoorbrug te Vlake opgehaald en naar het lijkenhuis alhier vervoerd, alwaar hij is ter aarde besteld. M. C. Koudekerke In den nacht van Woensdag op Donderdag is alhier in den Westhoek ingebroken bij den groentenhandelaar J. d. V., die.jop een trouwfeest was. Door het inslaan 'van een ruit verschafte men zich toegang, daarop zijn twee kasten totaal vernield, terwijl de geheele inboedel over den pas geschilderden vloer werd geworpen. Het geld, waarom het te doen was, is niet gevonden. Aagtekerke. Dc jachtopziener M. is giste ren door drie personen, legen wie hij proces-verbaal wilde opmaken, zoodanig mishandeld en op den grond geworpen, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Wegens deze mishandeling is tegen ge noemde personen proces verbaal opgc maakt. Arnemuiden In den afgeloopen nacht is bij den onder deze gemeente vvoonach ligen landbouwer (1. diefstal met braak gepleegd. De in do huiskamer staande secretaire is opengebroken en daaruit pon bedrag van ongeveer f60 aan papier en zilvergeld ontvreemd. Eenige gouden en zilveren voorwerpen in dezelfde secre faire aanwezig, zijn onaangeroerd gelaten. St Kruis Dezen Woensdag j.l. verga derden de ingelanden van don polder Beooslor Eedo en Hoogelanden ter ver kiezing van een ontvanger griffier. Gekozen werd dhr. L J.[ M A Blondeel le Aarden burg met 19 stemmen, tegen 18 op dhr. G. Weijffels te Aardenburg. Schoondijke Dezen Woensdag j 1 had hier den Meikoopdag plaats bij mej de Wed Geeraart Doens aan den Kruisdijk Donderdag hij dhr. Leenliouls Op den laatstgenoemden koopdag waren 10 paarden en 25 koeien, de kalveren inbegrepen Heide dagen was er veel volk en vooral dezen Donderdag, dank zij het mooie weer Kramen en cantines waren ruim ver tegenwoordigd op hel terrein rondom de hoeven. Oostburg De materalen, steen, kalk halken, planken, gereedschappen, enz voor den bouw van het nieuwe SI -Anthonius- gesticht zijn alhier aangekomen Den Woensdag na Pinksteren zal begonnen worden met metselen. Ter Neuzen Pe spoorwegonderneming Mechelen - Ter Neuzen ontving over de maand Pee 19 9 f111784.30 Legen f 105.506,72 over dezelfde maand in 1908. Van at 1 Januari tot en met ultimo Pee. 1909 bedroegen do ontvangsten f 1.070 029,62 d. i. f 43.11 per dagkilometer In 1908 waren deze getallen fl. 137.244,18 en f45.70. St iansteen. Een der oude volksgebrui ken in deze gemeente was, op den voor avond van 1 Mei een prachtigen denne- boom, versierd met vlaggen te plaatsen en zoodoende het Lentefeest op de meest aan gename wijze te vieren. Thans schijnt dit gebruik geheel vergeten te zijn, zoodat hoogst zelden nog een Meiboom wordt aangetroffen. Zoowel het plaatsen als het vellen van den Meiboom geschiedde op de meeste in teressante wijze. Telkens op den laatsten Zondag van Mei werd meestal dit feest gevierd en ont brak het bij deze gelegenheid niet aan toeschouders. Voorafgegaan door muziek werd door de leden eerst een wandeling gemaakt en werd zoowel hun schilderach tige kleedij, als hunne voor deze gelegen heid vervaardigde voorwerpen, zeer bewon derd. Het clubje vertegenwoordigde alle vakken van landbouwer tot politieman, ja, zelfs zakkenrollers gaven bjj deze gelegen heid in het openbaar blijken vaD hunne kunst. Het feest eindigde op de meest vroolijke wijze en werd de boom, nadat deze ge veld was, publiek verkocht, waarna de op brengst door de clubleden in eenige glaasjes bier werd omgezet. Clinge. Aan de openbare lagere school alhier zijn dit jaar 40 nieuwe leerlingen aangenomen het vorige jaar waren er 63. De vrouwenafdeeling der H. Familie zal op Zondag 22 Mei onder leiding van den ZerEerw. heer Pastoor eene bedevaart houden naar O. L. Vrouw van Oostacker (bij Gent). Biervliet. Tot kerkmeester in de vaca ture E. Ongenae is benoemd dhr. D. OngeDae. Tot armmeester is benoemd dhr. 0. Krook, in de plaats van D. Ongenae. IJzendijke. Dhr. C. van Hjjf'te is tot dijk graaf benoemd van den Mauritspolder. Tot gezworen van denzelfden polder is gekozen dhr. 0. B. Temmerman—Bonte. Bergen op Zoom. Dal was me Maan dagmorgen om 10 uur een drukte aan het station Goes. Het 38e bataljon van dc Landweer moest opkomen. Daar kwam do trein, die van Vlissingen. .Middelburg, enz. de manschappen in zolu nemen. Er waren er van verschillende lichtingen, ook die van 1905, mannen van 33 jaar dus. De stemming was eerst niet erg opgewekt en geen wonder. Het meerendeel der man schappen liet zooveel achter, vrouw en kinderen dikwerf, dacht onwillekeurig aan zaken, aan huis. Soms beproefde een grappenmaker de stemming te vervroo- Iijken, door den korporaal, die daar zoo lusteloos in het hoekje zat, uit te noodi- gen alvast een uurtje theorie te geven I Naar mate men Bergen naderde klaarde het wat oj), en toen allen uitgestapt wa ren, toen kennissen en vrienden elkander vonden, weerklonk vroolijk gelach, werd menige handdruk gewisseld. En als straks de officieren hun compagnieën hebben vereenigd, moet men er zich over verha zen, hoe kranig die „oude kerels" nog naar de kazerne weten le marcheeren. Ze loopen met statigen tred, zooals dat vroe ger de gewoonte was en de onderofficieren manen tot meerderen spoed, omdaf de militaire pas tegenwoordig vlugger geno men wordt. Van dienstdoen komt dc eerste uren niet veel. 't Is inspectie voor kapiteins, geweermakers, kleermakers, schoenmakers, zelfs voor den dokter, maar ten slotte slaan we toch op het exercitie veld en loeren we weer rechts otn on links om, knielen, liggen en opstaan, als jonge rekruten. Enfin, zoo'n repetitie is noodig. De velddienst zal morgen beginnen! Om 7 uur (uitrukken! Da's vroeger, als hij moeder, do vrouw. Bij hel onlangs te Arnhem gehouden examen voor commies bij 's Rijks belas tingen zijn o. a. geslaagd de volgende per sonen uit onze provincje: \V. A. Caljouw te Hansweert, .1. F. Blompen, .1. Karstanje, J. Magielsen en A. van Baaien, allen te Rilhtnd-Bath, A. J. Boon tc Overslag, A. Fcnijn tc Zierikzee, .1. v. d. .Maas tc Noord- welle, M. .1. (lenze te 'sllecr Arendskerke, 1'. J. Babijn te Oostburg en A. I'. A. de Vlieger Ie Zuidzande. Waterschap Scherpenisse. Door ingelanden van bovengenoemd ealamiteus waterschap is in beginsel beslo ten te voldoen aan het verzoek van den raad van Scherpenisse om de polderwegen van af 1 Janaari 1911 in onderhoud over te nemen Eveneens werd met algemeen goed vinden aan den ouden grindwegarbeider Zeger van de Velde ook voor dit jaar wederom een gratificatie van f 100 verleend als blijk van waardeering voor zijn betoon den ijver. (M. 0.) Op het Hoogfeest van Pinksteren wordt in onze kerken gelezenop den eersten dag: Les uil de Handelingen II. 111 en Evangelie volgens Joannes XIV 22 31. Op den 2den da:g: Les uit de Handelin gen X 4248 en Evangelie volgens Joan nes Hl. 16—21. De plechtige hoogmis wordt begonnen met den heerlijken lofzang: „Kom Schep per, kom, o Heilige Geest" (Vcni eren lor Spiritas). De wijding en poëtische schoonheid, die over dit. lied liggen uitge spreid, ontgingen zelfs niet onzen afge scheiden broeders. Da ('osla vertolkte hot, meer dichterlijk dan letterlijk, aldus; „Daal, Schepper lfeil'ge Geest daal af! Fw adem, die ons 't aanzijn gaf, lferschepp', beziel', vervuil' de borst Die naar Uw waterstroomen dorst! Die in der waarheid Parakleet, Vertrooster, Zalver, Voorspraak heet Gij, eeuwig versche Levensbron! Gij, ongeschapen Lief tl ozon Bestraal, o zevenvuldig Licht! Den tempel Gods, door U gesticht. En, Vinger van Go Is rechterhand! Besprong den stam door U geplant. Van eeuw tot eeuw Belofte en Tolk Des Vaders aan Zijn Kerk en Volk Verkregen gaaf, verworven loon Van d'aan hel kruis geslagen Zoon! Laaf met Uw regens ons gemoed! Stoel in onze aadren Uwen gloed 1 Wie naar Uw komst en roering smacht, Ontvangt in de onmacht hemelkraeht. Loopt als oen stroom de vijand aan, o, Hef Gij zelf omhoog de vaan! 'I Zal waarheid zijn waar Gij ons leidt, Een vreugde en vrede in eeuwigheid. Loer ons den zaalgen Vadernaam l'itroepen met den Zoon te zaani En met F zelf, in 'tGodsbestaan Van heiden eeuwig uitgegaan.1) „Ken aloud Pinksterlied" Da Costa's compleete Dichtwerken, uitgegeven door J. 1'. Hasebroek, Leiden, A. Sythnff, achtste druk, deel III, Idz. 191. lerseke. Voor de betrekking van onder wijzeres aan school I hebben zich vijf solli citanten aangemeld. IJzendijke. Bij het] gehouden examen op 10 Mei voor de acte L. O. tc Breda slaagde Mej. C. E. Ij Leoluyze. Ze ont ving hare opleiding bij de Eerw. Zusters te Dongen. Op het stuurlieden-examen te 's-Gra- venhage zijn geslaagd voor de groote stoomvaart eerste stuurman de heeren G. H. Zoon en E. Vernes; derde stuurman de heeren L Bonting, J. Blok en R. J. van Groenenbergh. Tot kantonrechter te Middelburg is benoemd mr. T. M. Sipkes, thans to Neuzen. Voor een jaar is benoemd tot bureel ambtenaar bij s rijkswaterstaat J. M Vorst- heuvel la Brand te Zierikzee. Ongelukken. Te Nieuwbninen is nabij Dekker's vallaat uit het kanaal opge haald het lijk van den 25 jarigen D. A, een timmerman, die sedert jl. Donderdag vermist werd. Te Vriescheloo, gemeente Bellingwolde (Gr.) viel een dochtertje van den arbeider J. Walburg in een pot met kokend water. Het bekwam zulke ernstige brandwonden, dat het spoelig daarna overleed. O n w e d e r. Bij een kort, doch hevig onweer, dat] Maandag boven Walcheren woedde zijn te Nienw- on St. Joostland twee paarden'door Jden bliksem getroffen, en gedood. M i s d'a a d. Sedert Vrijdag 29 April werd te Nijverdal] vermist G. J. t. A. Hij bad dien dag's avonds ruzie sehad. Gister namiddag is zijn lijk drijvende in de riuier de Regge gevonden. De justitie heeft de zaak in handen. De Prins op de wilde zwijnen- j a c ht. Het aantal wilde zwijnen in de Hoeg Soerensche bosschen neemt meldt de „Tel", voortdurend toe. Geen wonder, dat Z. K. H. Prins Hendrik er dagelijksjaclit op gaat maken. Vooral de bonte soorten moeten het ontgeldendit schjjnen de gevaarlijkste. Ook Dinsdagmiddag reed Z. K. H in jachtwagen met vierspan uit en wist een paar dezer dieren neer te leggen. Historisch. 't Gebeurde de vorige week, in een plattelandsgemeente, tusschen Haarlem en Leiden. De commissie tot wering van schoolver zuim kon men 's avonds tot het houden

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2