G. Ermei'ins en tot plaatsvervangers de heeren W. H. Hasselbach, mr. F N. van der Bilt en \V. Frederiks. Tot leden van de commissie voor de Volksbibliotheek werden gekozen: in de vacature-Van der Ree de heer mr. P. J. van der Feen, met wien was aanbe volen de heer J. C. van der Harst J.Jz. en in de vacature-mejuffrouw Borsius de heer W. A. van der Harst, met wien was aanbevolen de heer A. Loois Jr., die echter niet in aanmerking wenschte te komen. Benoemd werden tot leden en plaatsver vangende leden der commissie tot na zien der rekening de heeren mr. M. J. de Witt Hamer, Jacq. Frank, A. C. A. Wagtho en M. G. Boasson. Bijl de behandeling van den beschrij vingsbrief werd besloten mede te gaan met al do voorstellen van het Hoofd bestuur en met die van de afdeelingen Schoonhoven en Rotterdam, doch niet met dat van Hilversum en verder den afge vaardigde vrij te la.ten, Toen gisterenmorgen mejuffrouw C'., dochter van een bekend en geacht in gezetene door de Volilcrijlaagle kwam, werd zij door een steen aan het hoofd getroffen, hetgeen maakte, dat het hoofd erg opzette. Het is niet uit te maken of de 8-jarige jongen, die den steen wierp, zulks deed uit baldadigheid of dal de •steen verdwaalde, De Hemelvaartsdag bracht door het slechte weer niet zooveel landtochlers en wielrijders naar buiten als andere jaren, doch toch hadden nog velen het weer getrotseerd, ook zagen wij velen der leden en aspirantleden der gvmnastiekvereeni- ging Schiller terugkeeren ven een geza menlijke rijwieltocht. In de stad was het verder rustig; eenige levendigheid werd verwekt door een mu ziekgezelschap van het Leger des Hcils, dat door de stad trok en in de Boter- krans speelde, waar ook door een paar officieren gesproken werd, Vlissingen. Met de mailbooten der Maat schappij Zeeland" werden gedurende de maand April 10383 passagiers vervoerd. Een zangspel. De dames-zang- vereeniging „Polyhymnia" te Vlissingen zal de volgende week opvoeren een zang spel in 5 bedrijven, getiteld„De Bloem van het Noorden", bewerkt op muziek" Viaii onderscheidene componisten door den heer J. F. Op den Zieken, hoofd eener school te Vlissingen. Het '20-jarig bestaan van den ring Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen van Chr. jongelingsvereenigingen werd gisteren al hier herdacht. Als sprekers traden op de heeren Van Petegein en Homburg, resp. predikant te Groede en Goes. Het mu ziekgezelschap „Excelsior" van Cadzand luisterde de plechtigheid, die door een talrijk publiek werd bijgewoond op. De Engelsche schoener „Traveller" is hier aangekomen om aan de electro- tinfabriek een lading ijze rin le nemen. Men tracht hier liuurtcommissies sa men te stellen voor nationale feesten. Reeds is er een gevormd voor Achter de Kerk, thans is gevolgd dc Palingstraat en hedenavond komen de bewoners van de Walstraat met dat doel bijeen. Aan de leerlingen der Avondschool voor Handwerkslieden die deze school met.een diploma hebben verlaten, werd als herinnering aangeboden een hoek in prachtband, op hun vak betrekking heb bende. - Aan den heer P. C. Tielroov, baas van de afdeeling huistimmerloods van de Kon. Maatsch. „de Schelde" is op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli a.s., eer vol ontslag verleend. Gisteren is een zeiljachtje, waarin 2 personen zaten, hulpeloos op de V'es- aehter, voor het geval de koopman eens iets had, dat hij zou kunnen gebruiken. Toen hij op het punt stond den winkel le verlaten, viel zijn blik op het kleino schilderij, dat Filip zoo mooi gevonden had. Zijn scherji omlijnd, kaalgeschoren gelaat veranderde opvallend en haastig zei hij Man, weet je dan niet wat daar slaat Jawel, een domheid van me, pro fessor. Een staaltje van handigheid, mijn heel'. Ik geef er op staanden voel 3000 lire voor. 3000? Nu, vooruit, 4000, sla toe. Reeds haalde hij zijn portefeuille voor den dag. Japie Kramer stond verbluft en 't angst zweet. brak hem aan alle kanlen uit. Is het zooveel waard? Misschien meer, misschien minder. Maar ik heb het er voor over, ik durf dat er voor te geven. De koopman aarzelde. Hij dacht aan zij'n zoon aan hem alleen. Ik ben tol vandaag een eerlijk man geweest, professor. Dit schilderij is mij als pand gegeven als ze het niet in lost dan misschien. Wanneer eindigt de termijn? Over twaalf dagen. GoedIk wou anders in het begin der volgende week weer vertrekken. Nu blijf ik in de academiestad wachten. Wordt het niet afgehaald, of kunt u het koopen. sein me dit dan even, hier is mijn adres. terschelde ]dj Rammekens aangetroffen. De mast was gebroken, liet jacht werd door een sleepboot behouden hier bin nengebracht. Zierikzee. In de Woensdag gehouden vergadering van aandeelhouders der Noord-Zuid-Hollandschc en Zeeuwsche Zee- en Brandverzekering-Maatschappij1 werden de balans en de winst- en ver liesrekening goe Igekeurd en besloten het winstsaldo op de nieuwe rekening over te brengen. Het kantoor van den ontvanger dezer gemeente is verplaatst van de Pontstraat naar de L. Nobelstraat A 119 c. Bij den heer Anker in het Visohslop is een photographic tentoongesteld van het walviscliachtig-e zoogdier, dat dezer dagen te Burghsluis is komen aandrijven. Hoewel het niet met zekerheid valt te zeggen, is dit dier waarschijnlijk het zelfde, dal verleden week het strand van Haamstede niet een bezoek vereerde. Ondanks het ongunstige weer begaven zich heden en gisteren velen onzer stad- genooten naar Burghsluis om lied cadaver te bezichtigen. Dikwijls komt het dan ook niet voor, dat een der reusachtige zeewezens naar onze stranden verdwaalt, De Huisvlijtten toonstel ling. Heden, Hemelvaartsdag, was het de drukste dag. Verbazend groot was hel aantal bezoekers, dat zich verdrong in dc beide expositie-zalen. Dil mocht ook wel, om de minder talrijke opkomst der beide voorgaande dagen goe.l te maken. Vooral den eersten dag viel er niet te roemen op overgroote belangstelling. Het Comité moge dit toeschijnen aan den wel wat hoogen toegangsprijs, die velen heeft afgeschrikt. In den afgeloopen win ter zijn er zoo vele gelegenheden tot uitgaan geweest. Vandaag echter liep het storm. Voor al de zaal der handwerken met haar ge zelligen theesalon en haar opgewekte mu ziek was overvukl. Er was haast geen doorkomen aan. Wanklanken versloor- den echter le prettige stemming geen oogenblik. Wie een buitengewonen ijver aan den dag legden, dat waren de jonge dames, die eiken ongebloemden bezoeker bestorm den met hare bouquetjes en den weer- barstigen kouper toch minstens met zacht geweld een iot wisten te doen nemen. We zeiden hei reeds, de zaal der hand werken genoot buitengewone belangstel ling. Menig damesharl gevoelde zich de zer dagen dan ook met geheimzinnige kracht aangetrokken tot al het fraais, wat als het resultaat van noesten arbeid op do lange tafels lag tentoongesteld. Alle rubrieken van handwerken waren ruim schoots vertegenwoordigd, van de sier lijkste gordijnen, lafelloopers, theekleed jes en antimacassers tol de meest prak tische kleedingstukken, die men liefsl met den naam van chemise en pantalon be stempelt. Wij hoorden o.a. roemen een „Japon" van Mej. Nelly Ideler, waaraan de jury een eersten prijs heeft toege kend. Niet minder werd de aandacht ge hoeid door het klossen kantwerk, van de kunstvaardige hand van Mevr. Kievit. Menig staaltje van Borduurwerk op de Singer-Naaimachine viel te loven. De eer ste prijs, toegekend aan Mej. Bal— Wit- termans voor haar schip, zal haar wel niet misgund zijn. Het oorspronkelijke mo del was aanwezig, als om Le doen uil- komen, dat de weergave getrouw «as. Dat ook van waardelooze voorwerpen nog heel wat te maken valt, bewezen tallooze inzendingenpostzegels en siga renbandjes versierden vele eenvoudig,' voorwerpen heel aardig. Hiermede meeneu wij nog eenige hoofd zaken te hebben aangestipt van deze zeer goed geslaagde Huisvl ijltentoonstel ling. We willen echter nog even vermel den, dat de Afdeeling Zierikzee van den l)e volgende dagen bracht de koopman in groote opwinding door. Had hij- het adres van de vrouw geweten, dan zou 'hij als handig zakenman haar toch niet opge zocht hebben - dat zou den prijs onnoo- dig omhoog jagen zijn. Hij vond hel geval te veel voor hem alleen en toch kon hij er niet met Filip over spreken, daar iedere gemoedsaandoening diens temperatuur on middellijk deel stijgen. Op een onrustigen nacht werd hij zich zelf ontrouw. Hij keek naar zijn zoon, en toen hij1 zag, dat deze niet sliep, maakte hij hem deelgenoot van hetgeen geschied was. Nu hoopten en vreesden zo samen. .Den veertienden dag- kwam einde lijk de vrouw om het geluk-aanbrengend schilderij weer in te lossen Zij zag er nog -armoediger uit dan voorheen. Japie Kra mer dacht gemakkelijk spel mei haar te hebben. Maar hij vergiste zich Zijl bracht hem de twee rijksdaalders met de rente terug en verlangde het portret terug. Al hel andere ging haar vandaag niets aan. Zij hoorde nauwelijks, dat de koopman tegen haar zei: Vrouwtje, 't is nu uit met je ellende. Er is een kooper voor je schilderij g-eko men, die er je 200 gld. voor geven wil Haar gelaal bleef onbeweeglijk. 't Is niet te koop. Geeft u hel mij maar weer. O, dal is u te weinig. Driehonderd gul den clan. Is dat genoeg. Kom, moe lerl je, je moest het maar doen. Hij zag, dat haar mond trilde. - Neen, neen, geeft u 't mij, ik mag Volksbond gezorgd had voor een expo sitie van datgene, wat haar doel hel meest helpt bevordereneen verzameling anti- alcoholistische lectuur. Bekende broche ren en werken op het gebied der kennis van den alcohol noodigden tol inzien en koopen. We geven het ijverige Bestuur in over weging, nu zij, wat de uitstalling van boeken aangaat, eenigszins van haar pro gram afwijkt, in het vervolg nog iets verder te gaan en een, desnoods kleine, keurcollectie aan Ie leggen van anti-al coholische dranken. Ook daarmede ver richt het hij uitstek practisehen arbeid. Door de verschillende jury's der Huis- vlijt-tentoonstellirg zijn dc volgende prijzen toegekend le AFDEELING. Zaag en Timmerwerk. No. 80. F. C. Bouwman, Nieuwerkerk, eerste prijs. Zaagwerk. No. 182. Th. J. Vermunt, Zierikzee, tweede prijs. Poort van St.-Domusstraat. No. 76. P. Padmos, Dreischor, derde prijs. Luchtschommel. No. 157. Joh. M. v. Bortel, Zierikzee, eervolle vermelding. Zaagwerk. No. 75. J. Polderman, Noordwelle, zeer eervolle vermelding. Zaagsverk. Tie AFDEELING. S n ij- en S t e e k w e r k. No. 58. J. P. Everwijn, Zonnemaire, eerste prijs. Een Spiegellijst. No. 33. G. Wiebols, Zierikzee, tweede prijs. Taboeret. Nos. 107 en 108. Mej. Betsie Krepel, Nieuwerkerk, derde prjjs. Snijwerk. Nos. 109, 110 en 111. Mej. Levina Krepel, Nieuwerkerk, eervolle vermelding. No. 125. J. C. Cannoo, Zierikzee, eervolle vermelding. Tafel. Ille AFDEELING. Opgezette dieren, Vlechtwerk en Matten. Nos. 46—57. A. Bakker, Schuldebeurs, eerste prijs. Opgezette Vogels en Dieren. No. 104. Mej. C. Klaasse, Brouwershaven, (blind), Eere prijs Zilveren medaille geschonken door den Burgemeester van Zierikzee. Aan^ekleede Pop. No. 8a. J. Manni, Zierikzee, derde prijs. Vloermatten. No. 8b. J. Manni, Zierikzee, eervolle vermelding. No. 20. Mej G. de Looze, Zierikzee, eervolle vermelding. Lappenkleed. No. 174. Arie van As, Zierikzee, eervolle vermelding. Vellenvloerlcleed. IVe AFDEELING. Schepen. No. 226. Joh. de Waal Rz., Bruiuisse, eereprijs, verguld zilveren medaille, ge schonken door den Commissaris dei- Koningin in Zeeland. No. 3. P. van Uuivendijk, Zierikzee, tweede prijs. Schip. No. 212. J. Paret, Zierikzee, derde prijs. Schip. No. 22G. Joh. de Waal Rz. Bruinisse, zeer eervolle vermelding. Yischtuig enz. No. 213. J. den Outer, Zierikzee, eervolle vermelding. Ve AFDEELING. S childerijen. le klasse. No. 73. J. Hollestelle, Noordwelle, eere prijs Hoofdbestuur volksbond, verguld zilveren medaille, No. 224. Ary Phernambucq. Zierikzee, eerste prijs. No. 65, 66 en 67, J. I'. don Dekker, Zierikzee, tweede prijs. No. 148. P. Brouwer, Zierikzee, derde prijs. No. 69. P. J. van de Velde, Zierikzee, eervolle vermelding. niet. Vijfhonderd en geen cenl meer, hield Japie aan. - - Ik wachl nog twee minu ten Nu of nooit. Begrepen? Zij nam het schilderij en kuste liet hartstochtelijk. Goed ik geef toe.... ter wille van mijn Filiphier hot geld Nog hetzelfde uur ging er een telegram naar professor Givonni. Portret tot uw beschikking. Wachl u. Jacob Kramer. De kleine koopman kocht onderweg een flescli wijn -en taartjes, die Filip het liefsl had, en beiden smulden en fantazeenlen <lat het -een aard had. Den volgenden morgen telegrafeerde de koopman nog maals, des middags wer.l hij1 onrustig, 's avonds seinde hij met antwoord be taald naar den -eigenaar van het opge geven hotel: Is professor Givonni reeds vertrokken Eindelijk kwam li-et antwoord Iemand van dien naam hier onbe kend. Toen verloor Japie Kramer voor 't eerst van zij'n leven zijn zelfbeheersching. Hij keek als een bedeesd kind en le tranen liepen hem langs zijn stekeligen baard. Filip w-a,s veel 'kalmer dan 'zijn vader. - U moet dadelijk aan professor Be nedix schrijven. Ilij heeft hem liier ge zonden, .hij- zal dus ook wel weten, waar hij nu is. Professor Givanni kan immers een -ander hotel gekozen hebben, u moet ziczh niet dadelijk hel ergste voorstellen. De oude heer kreeg weer moed. Filip dicteerde en hij1 schreef zoo goed hij kon. 2e klasse. Teekenwerk. No. 14. J. Catshoek, Zierikzee, eerste prijs. No. 180. A. Netselaar, Zierikzee, tweede prijs. No 122 Th Verdoorn, Zierikzee, derde prijs. No. 82. L. van Dalsen, Burgh, zeer eer volle vermelding No. 84 Mej D. W. Barentsen, Seroos- kerke, eervolle vermelding. No. 160. A. Rombouts, Zierikzee, eervolle vermelding. No. 181. P. C. Stamperius, Zierikzee, eervolle vermelding. Vie AFDEELING. Vervaardigd van waardelooze voorwerpen. No. 54. Mevr. OchtmauDoeleman, Z.zee, eereprijs, bronzen medaille Hoofdbestuur Volksbond Postzegeiwerk. No. 86. Mej. A. P. Barentsen, Serooskerke tweede prijs. Karretje van kaarsvet. No. 154. Mej. M. Leeuwe, Zierikzee, derde prijs. Lijst sparappel. No. 16. J. Catshoek, Zierikzee, eervolle vermelding. Tafeltje van klossen. No. 114. A. Ros, Haamstede, eervolle vermelding. Palingfuik. VÏIe AFDEELING. Nuttige Handwerken, le klasse, tot 18 jaar. No. 133. Mej. Maria Gilde, Zierikzee, eerste prijs 1 laken en 1 kussensloop. No. 190. Mej. Maria Geluk, Zierikzee, tweede prijs. Nachtjapon. No. 189. Mej. JansBij de Vaate, Zierikzee, derde prijs. Pop. No. 7. Mej. J. Potappel, Zierikzee eervolle vermelding. Sprei. No. 161. Mej. Jans Kloet, Zierikzee eervolle vermelding. Handwerk. Nuttige Handwerken. 2e klasse, 18 jaar en daarboven. No. 197, Mej. Nelly Ideler Zierikzee, eer ste prijs' Zijden schortje. No. 131. Mej. Petr. Willems, Zierikzee, tweede prijs. Een overhemd. No. 91. Mej. H Kramer—Sandeise, Z zee, derde prijs. Een Goesche pop. No 79. Mej.-J. PoldermanPieterse Z.zee, eervolle vermelding. Gebreide deken. No. 132. Mej. Maatje Mes, Zierikzee eer volle vermelding. Mnnshemd. No. 130. Mej Adriana Brouwer, Zierikzee, eervolle vermelding. 1 chemise. No. 129. Mej Car. Fred. Mu te, Zierikzee, eervolle vermelding. Een pantalon No. 176. Mej. Corn. Boogerd, Zierikzee, eervolle vermelding Kinderjaponnetje. No. 203. Mej. Joh. dé Wit, Zierikzee, eer volle vermelding. Kindermutsje. VHIe AFDEELING. Fraaie Handwerken, le klasse, tot 18 jaar. Eerste prijs niet toegekend. No. 139. Mej. Mina Zuurland, Zierikzee, tweede prijs. Antimacassertjes en kleedjes. No. 17. Mej Joh. de Looze, Zierikzee, derde prijs. Wandplaat en kleedjes. No. 111. Mej. Levina Krepel, Nieuwerkerk, eervolle vermelding. Canapé kussen. No. 12. Mej. N. Wittenburg, Zierikzee, eervolle vermelding. Tafellooper. No. 101. Mej S. Krijnse Lokker Zzee, eervolle vermelding. Tafellooper. No. 204. Mej T. de Vliegei, Kerkwerve, eervolle vermelding. Tafellooper. No. 89 Mej. Liesb. v. d. Panne, Scharendijke eervolle vermelding. Theekleedje. No. 26. Mej. P. Slegt, Zierikzee, eervolle vermelding Wagenkleedje. No. 6. Mej. M. Schoemaker, Zierikzee, eervolle vermelding. Tafellooper. Fraaie Handwerken. 2e klasse, 18 jaar en daarboven. No. 186, Mej. R. Brandt, Zonnemaire, eerste prijs. Gordijnen. Per ommegaande kwam hel antwoord dat aldus luidde: Beste hoer Kramer, Ik ken geen professor Givonni. De ge schiedenis, die gij' mij daar vertelt hebt, klinkt buitengewoon avontuurlijk. Ik vrees, dat gij het slachtoffer zijl geworden van een handig in elkaar gezel bedrog. Met een enkele afwijking komt mij dit tragische sprookje reeds voor de -der le ma,al in het zelfde jaar lei' oore. -Steeds verpandde een arme vrouw, -die medelij-den opwekt, er gens iets, dat een heer later toevallig als een kostbaarheid van zeer groote waar de ontdekt. De vrouw vraagt nadat zijl zich heelt laten overreden - een he t rekkelijk kleine som en... de kooper laat niets meer van zich liooren en de eenige die schade lijdt, is :1e goedige handelaar, die met een totaal waarde loos ding bedrogen is. Gij' zuil daarop geen uitzondering maken, beste Kramer, maar in elk geval stuur mij- het schil derijtje. Hoe nu echter de achtenswaardige col lega van miji hoorde, zult ge gaarne willen weten. Nu, dat is geloof ik, n'.et moeilijk. Ten -eerste sla ik in hel adresboek en ten tweede bekritiseert men in ieder goed café mijn laatste schilderij. Verwonderlijk blijft het evenwel, dat hij wist, -dat wij' kennissen waren. Maar ook daarvoor heb ik -een verklaring gevonden. Ik herinner mij nog best, dat ik in een voordracht over oudheden, korl gele len gehouden - naast vele andere ook uw zaak als goede bron noemde. Zoo is dus alles opgelost. No 160. Mevr. Kievit, Zierikzee, eerste prijs Klossen Kantwerk. No. 2. Mej. J. H. Jonker, M. Jd Renesse, tweede piijs schortje. No. 78. Mej. S. C. Polderman, Zierikzee, derde prijs. Buffetlooper No. 172. Mej. P. Guinee, Zierikzee, derdo prijs. Beddesprei No. 170 Mej. J. Arenthals, Zierikzee zeer eervolle ver nelding. Halskraag. No. 202. Mej. B N. Timmerman, Zierikzee zeer eervolle vermelding. Borduurscbil- derij. No. 60. Mej. J. C. Everwijn, Zonnemaire, eervolle vermelding. Piatn-looper. No. 38. Mej. L. J. Snaauw, Zierikzee, eervolle vermelding. Tafellooper. IXe AFDEELING V ervaardigd Borduurwerk op de Echte Singe r-N aaimaehine. No. 222. Mevr. M. Bal—Wittermans. Z.zee, eerste prijs. Schilderij, Schip Noaeh. No. 210. Mej. GoemansHendrikse, Noord welle, tweede prijs. Theekleedjes. No. 208 Mej. J. O. Jumelet, Bruinisse, derde prijs. Smyrna-vloerkleodje. Appli- catee. No. 179. Mej. J. van de Zande, Zierikzee, zeer eervolle vermelding. Smyrnakleedje. No. 209. Mej. G. M. de Vlieger, Kerkwerve, eervolle vermelding, Schilderij. Xe AFDEELING. Metalen Voorwerpen. No. 225. Dr. A. van der Hoeven, Zierik zee, eerste prijs. Electrische klok. No. 113. R. S'urian,, Haamstede, eereprijs. zilveren medaille geschonken door de Ver. Vreemdelingen-Verkeer. Vuurtoren No 84. L J. Verwest Jr., Burgh, derde prijs. Rij wieltje. No. 68. J. Snaauw, Zierikzee, eervolle, vermelding. Koperen doofpotje. Eerste prijs is een verguld zilveren medaille Tweede bronzen medaille. Derde gulden. Vrijdag werd de tentoonstelling be zocht door de oudste leerlingen der vel schil lende scholen alhier, terwijl de ver pleegden van beide huizen mede daar toe in de gelegenheid gesteld werden. lieden avond heeft de uitreiking der prijzen plaats, waarna de trekking der tombola plaats vindt als slot. Gp -den tweeden Pinksterdag zal lhier vanwege de afdeelingen Schou- wen-Diiiveland van den Bond voor Staals- pensionneering, een open luchtmeeting worden gehouden Als sprekers zullen op treden de heeren A. Bouma te Bolswiaril lid van het. hoofdbestuur van dien Boml en ds. ,1. van Veen te Dokkum. Wilhelminadorp. Was het vorige jaren alhier nog gebruik, dat op algemeen er kende christelijke feestdagen gewerki werd, zoo kunnen wij nu mei voldoe ning melden, dat Donderdag j.l. (Hemel vaartsdag) van honger hand het werken verboden is. Al is dit wellicht voor menig arbeider eenigzins bezwaarlijk, daar hij het niet werken ook de verdiensten niet-doorgaan, tcch moeten wij dezen maatregel met warmte toejuichen, daar hij b-ijdrnagt tot het behoorlijk vieren dor Zondagen en algemeen erkende ehristelijke feestdagen. Hansweert. I. eel ijk e val. Op de scheepsbouwwerf „Zeeland" alhier stapte Dinsdagmiddag de workman H. mis en viel van eon in aanbouw zijnd kanaal- schip niet het hoofd op een partij ijzer, waarbij hij zware kwetsuren bekwam, tie neeskundige hulp was gelukkig spoedig aanwezig, waarna do gekwetste naar zijn huis getransporteerd werd. (Maasbode, i Kruiningen Met ingang van 5 Mei is benoemd tol ambtenaar bij do Politie Ie Haarlem op eene jaarwedde van f600 de heer (1. F. W'ebei" van hier. Zendt mij' echter het schilderij maar. Uw steeds toegenegen Prof. Benedix. De oude koopman liep haastig als een waanzinnige -door de stad om de vrouw op te sporen. Tevergeefs. Hij twijfelde er geen oogenblik -aan, of -de twee hadden samen gewerkt. Menig sl-apelooze nacht vol-gde, waarin hij lag te peinzen over ile vijfhonderd guldens, lie verloren gingen. Eindelijk wilde hij niet meer 'opstaan. Filip moest voor -den winkel zorgen, nil dat was niet buitengewoon moeilijk, want er kwam ongeveer niemand. Toen eindelijk een brief van professor Benedix kwam, zonder het schilderij, wil de hij' hem eerst niet openen, maar be zweek tenslotte voor Filip's aandrang. Ih' kunstkenner schreef 0.111.: Misschien was hel portret werkelijk eeuwen in de familie der vrouw...... misschien is het -afkomstig van een dief stal, si ie nooit aan het licht gekomen is en al lang vergeten. Maar 'één iding is zeker: het tweetal hail geen flauw i-dee van waarde. Het is een echte van D-ijfck en ik ben in staat 11 el' 30.000 gulden voor te bieden. Japie Kramer was plotseling builen zich zelf van blijdschap en nooit zag de ,,hol haar bewoners vroolijker dan 11a liet ont vangen van dezen brief, die den zoo ver wenschten koop tol een mooi fortuintje maakte. 's H. Ct.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2