Besluiten en Benoemingen KERKNIEUWS O N O E R W IJ S. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. 393e Staatsloterij. Marktberichten. Rottendam met hun hap de kleinen wacht- n een voor deze ge- gd lied op de wij'zo laridsch bloed gezon- zijl dan onthaald op en, zang en muziek neger, en op toepas- van gebr. Boesnach imtna werd vlug afge- it het wezen moest, ten dan ook bijzonder ie hartjes de vereeni- Voor het Volk" por het heerljjke feest, ing vergastte de groo- >p een concert in de as versierde muziek leven door het Mid- orps, dat onder lei- nenten directeur, den lerom een keurig pro waarop o.a. verschil- ammers voorkwamen leppermarsch enz. en volksliederen, enschenmassa woonde r heerschte een opge- >etreuren was het dat len der politie na af- ruzie zochten, zoo- Ichenbeiden moest ko- feren S., werd na,ar do ('ht, een broeder van vluchten. De politie op haar beurt ge- Iiote menschenmenigte, zoo lastig maakte, dat raai genoodzaakt was de menigte uit elkaar yerd niet gevonden, en I het irog lang onrustig E» herhaalde malen met >n tot doorioopen aan- n café moest worden 1 gaf het Circus Libol, ater is opgeslagen, zijn kleine tent en het ge- a deed oïis geen groote eren van hetgeen wij Iter direct zeggen, dat i zéér is medegevallen. uur was goed vertegen- vrijheid gedresseerde in de eerste plaats ge- orden de Brabantsche (kleine paardje Mipo, en dat op alle vragen van I ja of neen antwoordt, in met zijn kop en dat |lig wist te tellen. Ook paardrijderes voldeden 13n de paardendressuur e aanschouwen. Vooral eren aan de vliegende ten duizelingwekkende de gebroeders Babusco Ials matrozen gekleede ijken van groote kracht isch Ban Bon weet zich te wringen en op zoo'n rir een ton te kruipen, het ongelooflijke grenst, voorstelling werd een In „Een reis in Menico", dijk de fraaie costumes tarnen. iiededeelde wordt heiden- I_ pantominc gegeven en logramma nog een paar teren niet gegeven wei'- emd te worden de vlugge [es werd afgespeeld, en vergeten worden de J hun grappen en kwink- neren in beweging brach- l'ordt haast onafgebroken hoogst aangename wijze |i het was zeker ten volle ilat gisteren de tent rocjils prkocht. d dag is alhier gevierd fvan een wandeltocht niet fsingen en terug en een het Schuttershof, uitge- len Middelburgschen Be- Ip die meeting werd het loor ds. J. Koekebakker ialisten hielden een mee- teekenis van den 1 Mei- standputtt uiteen werd uttershof werd Zaterdag ging „Uit het Volk-Voor 100 kinderen een klindei'- raarhij verschillende kin- i uitgevoerd, als goochel- was voor de kinderen ige middag. De Julianafeesten zijn met een uitvoering van lau Feestcantate van 1 londicht door den heer die <le uitvoering, die m tiw plaats had, zelf leidde, tn eerst reveille. Te 11 |iellamypark een zangui - I, waaraan ongeveer 110<> kinderen van openbare en bijzondere scholen deelnamen. Na afloop werd een Julianaboom ge plant, waarbij eerst de voorzitter van den Vlissingschen Oranjebond die met een aantal buurtcofiiité's alles georganiseerd heeft, de heer J. G. van Niftrik Jr. een toespraak hield, waarna de burgemees ter, de heer jlir. mr. A. A. van Doorn van Koudekerke den boom plantte. Des middags in het Concertgebouw weer opvoering der Oranje-Nassau Feestcan tate. Verder volksspelen en concert en ver lichting van een groot gedeelte der stad. Hierover schrijft men ons: De illuminatie in verschillende deelen is Zaterdag, dank zij: de bijna volkomen windstilte, uitstekend geslaagd. Vooral de gedempte Pottekaide leverde een prach tig gezicht op, wagr die groote vakken a la, giorno waren verlicht, resp. rood, wit en blauw. Ook de Walstraat levende een aardig effect op, doch de Niéuw- straat spande de kroon, daar was de verlichting at bijzonder mooi. Don geheelcn avond bewoog zich een talrijke menschenmassa op straat, wier vreugde af en toe verstoord dreigde te worden door een regenvlaag. Het bleef echter maar bij enkele druppels en Plu- vius heeft zich dan ook wel over dit nationale feest, dat met groote opgewekt heid is gevierd, ontfermd. De „Vlissingsche Oranjebond" heeft eer van zijn werk, het eerste door hem ge organiseerde feest heeft in alle opzich ten voldaan. Zierik zee. De nieuwe burge meester. Vrijdagavond werd het nieuws hekend, dat II. M. onze Koningin den heer D. van der Vliet tot opvolger had benoemd van wijlen Mr. Moolenhurgh in hel burgemeesterschap van Zierikzee Daarmede is do wensch vervuld van ge heel Zierikzee; een wensch, die reeds sprak uit de algehee'.e instemming waar mede geteekend werd op het adres, waarin II. M. werd verzocht, den heer van der Vliet te benoemen. De heer van der Vliet toch kent ais Zierikzeenaar onze stad on haar behoeften. Jarenlang heeft hiji bo vendien het lidmaatschap van den Raad bekleed. Twee jaren geleden werd hem voor de tweede maal het wethouderschap opgedragen, terwijl hij in alle belangrijke commissies steeds zitting had. Deze waarboigén zijn een hoopvol toe ken, dat ide nieuwe burgemeester onze ge meente groote diensten zal bewijzen. Veel immers is nog te doen. Het vraagstuk lor waterleiding, door den betreurden hoer Moolenhurgh ter hand genomen wacht een oplossing. De hooge belastingen, waar onder onze burgerij' gebukt gaat, wij zijn reeds over de 4 pCt., terwijl slechts een aftrek voor noodzakelijk levensonder houd ten bedrage van f 350 geoorloofd is doen reikhalzend uitzien naar ver mindering van lasten. Ziehier twee urgente vraagstukken! Mo ge het den nieuwen burgervader gelukken het eerste vraagstuk tot bevredigende op lossing te brengenMoge hij' er in sla gen, den belastingdruk te verminderen, door onze gemeentehuishouding in over eenstemming te brengen met de midde len, waarover Zierikzee heeft te beschik ken De eenparige genegenheid, hem nu reeds toegedragen, zal veranderen in warme sympathie. De burgerij zal hem dan ver- ceren als een vader in den waren zin in plaats van half acht tot negen uur is de tijd gesteld van kwart over vijf tot zeven uur, zulks met het oog op den wensch van vele ouders, dat gedu rende de avonduren hun kinderen thuis zouden zijn. De heer Mr. J. C. H. Prikker is geïnstalleerd als rechter in de arrond.- rechlbank alhier. Het woord werd daarbij1 gevoerd dooi den officier van justitie, de heer Mr. De Vries van Doesbuvgh en in plaats van den president der Rechtbank, Mr. J. C. Cau, door den heer jhr. mr. de Jonge van Ellemeet. De heer Prikken antwoordde en dankte voor de geuitte wenschen. - Do hoogste klasse der lagere scho len zal Vrijdagmorgen de Huisvlijttentoon- stelling mogen bezoeken evenals de ver pleegden van beide huizen, door de wel willendheid van het Bestuur der Ten toonstelling daartoe in de gelegenheid ge steld. Voor de verschillende feestelijkheden maken wij oplmerkzaam op de adverten tie in het nummer van Zaterdag. Borssele. Uitslag stemming gemeente raad. B. de Vos 64, P. Dekker 83 stem men. Dus gekozen Dekker. Baarland. Zaterdagmiddag 2 uur ver gaderde onze Raad. Aanwezig waren alle leden. De voorzitter brengt in herinne ring, dat dezen dag een blijde is, wijl onze prinses Juliana, verjaart en hij de stille hoop uitspreekt, dat Zij nog vele jaren voor volk en Vaderland mag gespaard blij ven. Met een leve Juliana opent hij de vergadering. De notulen der vorige ver gadering werden voorgelezen en goedge keurd. Hierna brengt de voorzitter ver slag uit van de kasopname dienstjaar 19091910. Ontvangsten fll9J5.47:', uit gaven f 11256,81, saldo f709.665, waar bij komt nog een tegoed van f32.235, zoo- dat in kas is f 741.90, hetwelk overeen kwam met de aanwezige gelden. Ingeko men warenhet verslag der gemeente Baarland, wordt in visie gelegd; van de vereeniging „het Groene Kruis" te Baar land behelzende het verzoek om in het belang der gemeente twee dreggen aan te schaffen; van den concessionaris der Tramplannen voor Zuid-Beveland een adres om medewerking, steun etc. Beide laatste worden aangehouden tot een vol gende vergaderingeen schrijven van dhr. mr. de Witt Hamer uit Goes, gericht aan den Burgemeester van Baarland, betreffen de een procedure Huizen contra, polder Baarland, wordt stilzwijgend aangehoord en ter zijde gelegd; van eenige ingeze tenen een request inzake den Hoofdei. Omslag, waarin dn Raad beleefd verzocht wordt hij het opmaken van den H. O. een basis van berekeningen naar de inkomsten vast te stellen, daar de vorige jaren de schatting niet met de noodige aandacht is geschied. Bij (lil request was een toe lichting waarin bewezen werd door verge lijkingen, dat van eenige gelijkheid geen sprake is. De behandeling werd verschoven tot de geheime zitting. Naar de vergadering tot bespreking der tramplannen werden de Burgemeester en de oudste Wethouder afgevaardigd. Dhr. P. Bruggeman werd met algemeene stem men herbenoemd tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Een kruis- bessenmeeldauwverordening werd volgens 't concept vastgesteld. Voor leden van het stembureau voor de Prov. Statenverkie- les woords en hom toewenschen een bur- i ring werden volgens rooster aangewezen .1 ,11at:;,1 ttt o ,.ll gemeesterschap tot in de lengte der da gen! 30 April. Den eersten jaardag onzer Kroonprinses is herdacht met algemeen vlagvertoon, bespeling van het carillon en een muzikale wandeling van ons mu ziekgezelschap „Kunst en Eer". Onder het spelen van vroolijike mar- schen en begeleid door een groot .ge deelte onzer jeugd trok men door de on derscheidene gedeelten ider stad, Aan den pas benoemden burgemeester werd een ovatie gebracht. Lang nog na het inrukken der mu ziek zette onze jeugd in feestelijke stem ming het vreugdebetoon voort. Van verdere feestelijkheden onthield men zich, mede in verband met het af sterven van den heer Moolenhurgh. Het Comité voor de Juliana-bloem heeft succes gehad met zijn loffelijk stre ven. De 39 ijverige bloemenvel-koopsters wisten haar voorraad madeliefjes spoe dig van de hand te (doen. Slechts jammer wds hét, dat, naar wij vernemen, het Comité niet kon beschik ken over de hoeveelheid bloempjes, die besteld warende oogst van zilverstuk ken zou er des te grooter om geweest zijim Nu was er een tekort aan Juliana-bloe- men. Het Comité zal -een volgend jaar bij hernieuwing van haar pogen wel trachten een eventueel te kort te voorkomen. Een woord van hulde aan het comité is zeker wel op zijn plaats, ook aan de jonge dames, die zoo belangeloos zich van haar jtjaak hebben gekweten. De leerlingen der twee hoogste klas sen van de lagere scholen werden allen gratis in het bezit gesteld van de 30 April-liloem. In onze gemeente heerscht weder de besmettelijke keelziekte diphtheritis. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering der Patronaatscommissie is be sloten een wijziging te brengen in de uren van het Patronaat. dhrn. Njjsse, de Jonge en H. Schout IJzeren paaltjes zullen gekocht worden voor de begraafplaats. Dhr. H. Schout zegt, dat een en ander aan de haven en het havenplateau niet in orde is. De Burgemeester zegt een spoedige inspectie toe. Waarna de openbare zitting veranderd werd in geheime. Hansweert. Door de Rolterdamsche Transport Maatschappij is oen motorboot- dienst geopend van Rotterdam op Ant werpen en omgekeerd welke driemaal per week van Rotterdam, en driemaal per week van Antwerpen .afvaart, uitsluitend voor het vervoer van goederen. Kruiningen. Zaterdagavond om kwart voor tien werd eensklaps de brandweer opgeroepen, daar Ide schuur van den land bouwer J. Dek in brand stond. Met bekwamen spoed gaven de spui ten water. De schuur brandde tot den grond af. Twee koeien zijn verbrand en nog twee waren zoo gehavend, dat ze afgemaakt moesten worden. Ovezand. Zondag j.l. werd alhier een buurtschieting gehouden die wa,s uitge schreven door de handboogsocieteit „Wil lem Tell II" waaraan door 60 schutters werd deelgenomen. De eerste prijs (moeste kleppen) werd behaald door Jao. de Baar van „Willem Tell I" alhier, de tweede door P. J. v. d. Bliek, van „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk. De zijvogels werden af geschoten door J. Remijn van de „Vrije schutters" te 's Heerenhoeken P. Re- mijn van de „Edele Handboog" te Oude- lande; ide kallen door J. Raas van „Voor uitgang zij ons streven" te Kwadendamme J. Rij'k, H. Parree en J. Priem van de „Vrijte schutters" voornoemd. Hoofdplaat. Op den Zaterdag voor Pinksteren zal hier het echtpaar J. Pa- queurVan Bunderen zijn 50-jarige echt- vereeniging vieren. Beiden zijin oud en niet bedeeld met aardsche goederen. Door dhrn. Jos. de Schepper, Aug. van Acker j-n A. C. Maes is het initiatief genomen deze oudjes een aangenamen dag te be zorgen. Ze hebben zich beschikbaar ge steld om gelden in te zamelen voor het echtpaar en het op den gedenkwaardi- gen dag te overhandigen. Wij hopen, dat er op de lijlsten druk zal geteekend wor den. Er wordt immers zoo menig dubbel tje uitgegeven voor min of meer noode- loozo behoeften, zelfs zonder dat er reden voor bestaat. En zelfs indien het an ders ware, wie zou dan niet graag een offertje brengen voor zulk een edel doel ia dienst der naastenliefde? Hulde den mannen, die liet plan opgevat hebben; zeker hebben ze gedacht aan de spreuk „Oud en arm moet de wereld uit". De vorige week had de slager P. v. d. Ameelo het ongeluk zich aan hot gezicht te verwonden, naar men zegt door prikkeldraad aan eene weide. Enkele da gen naderhand zette het hoofd zóó op, dat door den arts bloedvergiftiging wer.l geconstateerd. De patient is dezer dagen naar een heelkundig gesticht te Eecloo (B.) ge bracht. Binnen enkele dagen zal hier een gezelschap vertrekken ter bedevaart naar Lourdes" in Frankrijk. Blijken van die pen godsdienstzin Breskens. Voor den a.s. Schietwed strijd zijn nog medailles geschonken door dhrn. H. G. Hammacher, notaris te Groede, en J. A. Neeteson, burgemeester te IJzen- dijke. Groede. Dhr. H. G Hammacher heeft zitting in dc commissie voor een rijweg langs den spoordam over de Oostèr- Schelde. Biervliet. Door den Raad is bepaald, dat lie verkiezing voor een lid van den Raad in de vacature Ongenae is bepaald op 14 Juni, 24 Juni en 7 Juli. - Tot lid in de commissie tot we ring van schoolverzuim is alhier be noemd dhr. E. Dobbelaar. Bij Kon. besluit van 23 April is benoemd tot lid van den voogdijraad te Zierikzee, A. F. H a n s s e n s, secretaris, tevens gemeente - ontvanger van de gemeente Stavenisse, wonende aldaar. UITSLAG der herstemming van een lid voor de Provinciale Staten in het kiesdistrict Hulst, op Vrijdag 29 April 1910. STEMDISTRICTEN. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Axel Boschkapelle (hinge I (dorp) Glinge II (Nieuw Namen) Graauw Hengstdijk Hoek Hontenisse I Hontenisse II Hulst Koewacht Overslag Philippine Sas van Gent. St. Jansteen Stoppeldijk Terneuzen I (Raadhuis) Terneuzen II (Sluiskil) Ter Neuzen III (Java) Westdorpe Zaamslag Zniddorpe Totaal Aantal Kiezers Uitgebr. stemmen 823 589 169 201 150 169 111 315 229 98 92 471 321 391 316 377 298 440 392 335 285 147 121 55 36 124 69 247 177 345 292 283 244 877 679 211 154 456 346 290 195 665 516 172 146 7709 59*7 g a 16 2 12 4 10 4 2 1 1 22 2 18 3 26 1 137 2 a o co 573 167 150 110 229 92 309 312 288 388 283 121 35 68 169 288 244 657 152 328 192 490 145 5790 M 404 38 42 41 91 53 264 131 116 137 83 54 12 30 57 101 67 392 95 259 39 371 67 2944 169 129 108 69 138 39 45 181 172 251 200 67 23 38 112 187 177 261 56 69 153 119 78 2841 De Meimaand De lieve Mei, de maand van het nieuwe leven in de natuur, de maand der bloemen, is van oudtijds door de Katholieke Kerk op bijzondere wijze toegewijd aan de On bevlekte Maagd, die door de Kerkvaders en geestelijke schrijvers de „Lelie onder de doornen", „de Roos van Jericho" wordt genoemd. De trouwe Katholieken beijveren zich het beeld dier Hemelsche Moeder, welke in zoo nauwe betrekking staat tot het Verlos singswerk, met bloemen te versiereD, haar lof te verkondigen met gezang en lied, haar aan te roepen als de machtige beschermster in leven en dood en de Kerk heft hare schoonste hymnen) aan de Lieve Vrouwe ter eer, aldus het profetisch woord vervullend, dat de Moeder des Heeren een maal sprak, geljjk] het bij Lucas staat opgeteekend: „Ziet, van nu af zullen alle geslachten mij zalig prijzen!" Inderdaad, zoolang de godsvrucht tot Maria in de Kerk bloeit, zoolang blijft het geloof onverzwakt voortleven in de harten der christenen. Want wie kan aan Maria denken, zonder Hem te vergeten, die door een onbegrijpelijk mysterie van liefde en almacht uit haren zuiveren schoot onzè natuur wilde aannemen, om het menscbelijk geslacht van den eeuwigen ondergang te redden. Maria, wel verre van ons van den Christus af te voeren, breDgt ons nader tot Hem, gelijk zij reeds op de bruiloit van Kana deed, toen zij den dienaren zeide; Doet alles wat Hij u zeggen zal." Zoodat gekozen is de heer Mr. P. DIELEMAN. N.B. De uitslag bereikte ons Vrijdagavond, terwijl de courant ter perse was, konden dien echter in een gedeelte van unze jplu.^ a >piea3.i. Rl.p Middelburg Acte-examens L. O. Geëxamineerd 8 Geslaagd de heeren R. H. de Smidt, J. Stolk, J. Tazelaar, A. Verburg en F. W. Weeda, allen te Middelburg, en S. Vreeke te O. en W. Souburg. Kwadendamme. Mej A. Depondt slaagde te Breda voor het examen van onderwijzeres. Hoofdplaat. Aan Mej. N. Roosloot, onder wijzeres aan de O. L. S. te Slijkplaat is op verzoek eervol ontslag verleend uit hare betrekking tegen 1 Augustus a. s. GOES. Geboren30, Elisabeth Jnliana d.v. Matthijs Blondel en Ulbania Maria de Bock. Overleden 29, Neeltje Adriana, d. v. Ja cob Paauwe en Willemina Walrave 30, Marinus de Groot64 j. weduwnaar van Dina Jacomiua Hengstdijk. Van 30 April 2 Mei 1910. MIDDELBURG. OndertrouwdL. van Liere, 31 j. jm. en S. Louwerse, 24j.jd.; N. A. Schoenmaker, 29 j jm. en C. van Boven, 21 j. jd.A. A. Kujjpers, 23 j. jm. en T. Rejjnhout, 21 j. jd.; P. van Eenennaam, 27 j. jm. en M. Holle- stelle, 26 j. jd. BevallenE. den Boer, geb de Koning, d.; S. S. M. Paulusse, geb. Sturm, d, J. de Pagter, geb Jonkman, z.M. J. Davids, geb. Jansen, d.J.Wattel, geb. Wisse, d. OverledenJ. P. Fiegen, 14 dagen, z. Over de maand April. HEINKENSZAND. Getrouwd28, Lodewijk Simonse, 45 j. jm. en Janna Traaas, 40 j., wed. van M. Eversdijk. Geboren20, Pieternella Catharina, d, v. J. Wirtz en P. Schipper; 26, Cornela, d. v. M. de Visser en J. de Kok. Overleden: 6, Jannetje Bakker, 1 j., d. v. P. Bakker, en Ariana Oele; 24, Clazina Otte, 66 j., echtgen van Johannes Desein. Den Haag Alhier overleed jhr. Hoeufft v. Velzen, intendant der paleizen en adju dant i. b. d. van H. M. de Koningin. Den Haag. Burgemeester Sweerts de Landas is van zijne ziekte hersteld. Amsterdam. Gisteren bracht oud pre sident Roosevelt een bezoek aan de bloem bollententoonstelling (zie binnenland). De heer Krelage bood hem, daar hij juist de lUO.OOCste'^bezoeker was, een zilveren model aan van „de Halve Maan" (het schip waarop Hudson indertijd zijn ont dekkingstochten deed). Naar hier terugge keerd, werd een bezoek gebracht aan het Rijksmuseum en aan een 17e eeuwsch huis op"de"Heerengracht no. 475 waarin thans de Hollandsche Levensverzekerings Sociëteit is gevestigd. Het diner, aangeboden door den bur gemeester fvan] Amsterdam werd om 7 uur gehouden in Brack's Doelen Hotel. Bij het vertrek gisteravond waren o. a. aanwezig de Minister van Buitenlandsclie Zaken en de Amerikaansche gezant Het afscheid was hartelijk en geestdriftig. Via Hamburg ;s Roosevelt afgereisd naar Kopenhagen. Amsterdam. De directie der K. W. I Mail heeft het briefje, dat in de bij Texel aangespoelde fleseh was, door een schrift kundige doen onderzoeken. Het schrift bleek totaal v; n dat van den 2en hofmeester af te wijken, zoodat men hier waarschijnlijk met een misplaatste grap te doen heeft. Amsterdam. Op de Lijnbaansgracht brak gisteren in perceel 22, 3 hoog een brand uit. Een zekere B. en mej. P. zijn onder verdenking van brandstichting gearres teerd. Rotterdam. In de Zwarte Paardenstraat is de 40-jarige modiste J. J. T. by het aansteken van een petroleumtoestel in brand gevlogen. In haar angst snelde zij de straat op, waar zij ineenzakte. In deernis- waardigen toestand werd zij naar het gast huis gebracht. Sittard. In het naburige Susteren is de notaris Linaert door een auto aangereden en ernstig aan de beenen verwond Me vrouw Smulders, echtgenoote van den bestuurder en eigenaar van den auto, werd ook gekwetst, de auto zelf zwaar beschadigd. 4e klasse, le lijst. Trekking van 2 Mei. f25000: 6150 f 2000: 18326 f 1500 6464 f 1000: 4390 15671 f 400: 8112 8192 14448 f 200: 3532 6355 13257 f 100: 1700 2207 3553 4836 4895 7745 9022 9116 15997 17228 f 65: 200 224 249 275 1151 1919 3875 3890 3913 3937 3994 5314 6651 G6S2 6653 6711 8621 12091 14965 14973 16922 Bovenstaande trekking heeft voor zooverre het de prijzen beneden 100 be treft alleen betrekking op de nummers, die in Zeeland zijn geplaatst. Door het Bestuur der Waterkeering van den Cal. Zimmermanpolder wend op 2 Mei 1910 te Rilland aanbesteed: het uit voeren van zinkwerk en steenbestorting. Raming f 17400. Ingeschreven werd door J. Wi. Roelofs Papendrecht, voor f16200; M. K. Har- tog, Sliedrechl, voor f16578; J. Wolfert, Hoek, voor f16700; J. de Bree, Neuzen, voor f16970; J. van Drongelen, Hoek, voor f 16985A. Jacobs, Goes, voor f17215; J. Wl Roelofs, Papendrecht, voor f17340; J. Tollenaar, Neuzen, f17750. Het biljet ad f 16200 van J. Wl. Roelofs te Papendrecht kwam niet in aanmerking, omdat met voorbehoud ingeschreven was. Gegund aan M. K. Hartog te Sliedrecht, behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Door het Bestuur dierzelfde Waterkee ring werd daarna aanbesteed: het verzwa ren en verhoogen van den zeedijk. Raming f 3080. Ingeschreven werd door: C. Oome te Raamsdonk, f2797; Wiolfert, Hoek, f.3000; M. K. Hartog, Sliedrecht, f3078; A. Jacobs, Goes, f3200; H. G. Dubbel dam, Gorinchem, f3200; J. Geluk J.Lz., Tliolen, f3210; F. Teijsen, Putte, f3265; .1. J. Geluk, Tholon, f3290; H. Kosten Cz., Wemeldinge, f3318; J. van Drongelen, Hoek, f3379; C. B. Hack, Oud-Gastel, f3425; P. van Genist, Baarland, f3550. Gegund aan den laagsten inschrijver, behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Hoedekenskerke. Door het bestuur van het Waterschap Hoedekenskerke werd Vrij dag hij inschrijving gegund de levering van dijk materiaal aan de volgende hee ren J. Wl Iloeloffs te Papendrecht de 210 scheepston basalt zetsteen voor f4.60 per spheepston; G. Dekker te Sliedrecht 80 scheepston waalbrikken voor f 2.40 p. scheepston, 500 gecreosoteerde perkoenen, j lang 1.60 M. voor f0.26 per stuk, 370 gecreosoteerde perkoenen, lang 1.20 M„ voor f0.20 per stuk; 1500 Ms. gecreoso- teerd plankhout, voor f42 per M3. Rotterdam, 2 Mei 1910. Tarwe te ruim aangevoerd voor de behoefte f 7,50 a f 9 50. Haver weinig getoond, onveranderd f6.50 a f7.25. Bruine boonen f 7.50 a f 12 Blauwe erwten hooger f 9.a f 12.—. Ljjnzaad f 13 Koolzaad f 10.80 a f 11,per H.L. Karwjjzaad f 15.50 a f 15 75. Vlas. Vlugge handel. Heden belang rijke vraag. Tot vorige prijzen opgeruimd. Aanvoer 9398 steen Holl. blauw, 5910 steen wit Zeeuwsch, 1900 steen Groningsch en 1400 steen Holl. geel. Prijzen Holl. Blauw f 1.90 a f2.40, Gro- niDgsch f 2 15 a f2.40, Hollandsch Geel f 2.40 a f2.75 Wit Zeeuwsch f 1.50 a f 2.—. Zeeuwsche Eieren f3.10 a f3.30. Onermaasche Eieren f3.30 a f3 50. Varkens 27» a 29». Licht soort export 265 a 28. Puike 30. Tamelijke aanvoer. M a i s. Am. Mixed f 127 a f 128, stoo- mend f 128 f Witte Serv. Mixed f 129 af Gele Servische Mixed f a f Gele La Plata f af Grove Donau f 140 a f 143, Odessa f 142. Aardappels. Westlandsche poters f 0.Westlandsche zand f0.a f0. Westlandsche klei f0,afO,Brielsohe Kralen f 0.a f 0.Geld. Kralen f 0. a f0,Zeeuwsche Eigenheimers f2,50 a f 2.80 Geld. Blauwe f 2,50 a f 2,70. Zeeuw sche Blauwe f2.a f2.50, Zeeuwsche Bonte f2.a f2,40, Bravo's f 2 20 a f 3, Weinig aanvoer, tamelijke vraag. Amsterdam, 2 Mei 1910. Aardappelen. Zeeuwsche bonte fl.25 a f2.70 Zeeuwsche blauwe f 1.25 a f2.70 Eigenheimers f 1.60 a f2.60.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3