UIT ZEELAND. Prinsenhof bezichtigd met zijn historische zaal, waar Roosevelt door een deputatie van het Delftsche studentencorps als eere president der Internationale Studenten- vereeniging werd begroet. Hierna keerde het gezelschap naar den Haag terug, waar in het Hotel des Indes werd afgestapt. In den namiddag heeft Roosevelt in Hotel des Indes ontvangen den waarnemen- den burgemeester der residentie, den heer Jansen, en de wethouders J. Lelij, Simons en de Wilde, zoomede den gemeentesecre taris den heer Evers, die den ex-president der Vereenigde Staten van Noord-Amerika officieel kwamen begroeten. Om 8 uur verliet Roosevelt met zijn familie het hotel om zich te begeven naar de Amerikaansche 'egatO, waar de gezant der Unie een gastmaal gaf, gevolgd door een receptie. De duizenden feestgangers juichten Roose velt met warmte toe. In den loop van den dag had ook minis ter Regout zijn kaartje aan het hotel af gegeven. Voor het bezoek, dat de ex-president Roosevelt en familie te Haarlem gebracht heeft, was door de Vereeniging voor Bloem bollencultuur besloten geen bijzondere maat regelen te treffen, daar Roosevelt door be middeling van den Amerikaanschen gezant, Beaupré, had doen weten, dat het bezoek aan de bloemententoonstelling een intiem karakter zou dragen. De ontvangst was desniettemin geest- driitig. Vervolgens had een omwandeling plaats en werden de vollegrondstentoonstelling en de 2e tijdelijke tentoonstelling bezocht. Vervolgens bracht de ex president nog een bezoek aan het Stedelijk Museum, om de stukken van Frans Hals te bezichtigen. Daar ontvingen hem de wethouders de burgemeester is wegens familieomstandig heden verhinderd de gemeentesecretaris en verdere autoriteiten en de commissie van toezicht. Te één uur gebruikte Roosevelt den lunch in Grand Hotel Fiingkler, waarna hij een rijtoer maakte naar Bloemendaal en Duin en Daal en Koninginneduin bezocht, om vervolgens naar Amsterdam te vertrekken. Goes. H e t J u 1 i a n af e e s t. De eerste verjaardag onzer Prinses is in onze goede slad inet opgewektheid gevierd. Vatuur- lijk was de hoofdschotel der feestelijk heden voor de jeugd bereid. Reeds den avond te voren vulden ruim 600 kinde ren, leerlingen van alle scholen van Goes, en een dichte menigte volwassenen de keurig versierde zaal van „De Prins van Oranje", welke naam zeer harmonisch overeenstemde met de te vieren feestelijk heid, immers het gold hier de huldiging van de jongste spruit van den alouden Iranjestam. Bijzonder trok de aandacht ©ene fraaie tulpenversiering, ter weerszijden van het tooneel tegen den wand. Daar teekenden de tulpen op een achtergrond van groen den geliefden naam af: „Prinses Juliana". Een kolossale voorraad van deze eclit- Nederlanidsch© bloem was door Zuid- Bevelandsche kweekers uit Nisse en om streken belangloos voor het feest afge staan. Den gullen gevers zij hiervoor hulde gebracht. Het feestprogramma had een uitstekend verloop. De kinderen zongen de feest liederen onder leiding van den heer Kooi man onberispelijk en toen de Weth. de heer v. d. Bout de gevoelens der aanwezigen vertolkte door allen te bedanken, die tot hel vvels lagen van den feestavond hadden bijgedragen: de heeren J. Z. Risch en .1. Kooiman als dichter en componist van de cantate, den heer Snouck als volijverig organisataur van patriotische kinderfees ten, de heeren onderwijzers en dames onderwijzeressen voor hun ijver waar mede zij de schooljeugd hadden voorbe reid en de zaal versierd, den heer Breen voor het belangloos afstaan der zaal, de lenige in Goes, waar een dergelijk feest kan slagen, en hij zijn kranige speech met een hoera, op de Prinses besloot, steeg de geestdrift ten top en juichte en jubelde het jonge volkje, dat het een lust was om te hoeren. Na het vertrek der woelige „spes patriae" nam het feest, een kalmer karak ter aan, maar het genot werd er niet. minder om. De heer F. X. Mannhardt toch, zooeven Ic voren door wethouder Van den Bout met een hartelijk woord ingewijd, ver gastte de aanwezigen op een heerlijk syin- fonieconcert, waarbij hij zich als vanouds den bekwamen, ijverigen musicus toonde. Een daverend applaus weerklonk dan ook na elk der nummers van het interessant programma, dat hij ten gehoore bracht. Hiermede was het Julianafeest ingeleid. Later op den avond bracht Euphonia met een muzikale wandeling bij de burgerij de gewenschte feeststemming erin. Bij die gelegenheid werd onzen burgemeester een© serenade gebracht, waarvoor Zijn Edelachtbare op het bordes van zijn huis met een minzaam woord dankte. Zaterdagmorgen 't. was helder, zon ing weer! was het al vroeg prettig- rumoerig in de stad iloor het heen en weer trekken van troepjes kinderen met oranje-strikken en linten getooid, die zich alvast voor de uitvoering op de markt oefenden. Te half elf waren alle kinderen netjes gerangschikt voor de muziekkiosk, waarop de burgemeester, de districts schoolopziener en het. feestcomité ge schaard stonden. De liederen werden wederom onder directie van den heer Kooiman, flink ge zongen ton aanhoor© van zeer vele be langstellenden, die buiten de omheining stonden. Hierna werd de jeugd onthaald in haai' eigen schoollokalen. Ieder kind kreeg een sinaasappel, een tablet choco lade en een fraai portret der Prinses, lie firma F. Q. Den Hollander had het aardig idee de kinderen ook nog een ver rassing aan te hielen: een liniaal en een ansicht voor de leerlingen der hoogete klassen, voor die der lagere een prenten boek. Betere reclame had deze firma zeker niet kunnen bedenken. Nu kwam het feest aan voor de volwas senen. Reeds vroeg in den namiddag trok een opgewekte stoet door de straten, ge vormd door de dames cn heeren turners van den Zuid-Bevelandschen Turnbond en de muziekgezelschappen „Euphonia en „Hosanna' 'met vaan leis en banieren. 'I Was een mooi gezicht deze optocht onder de forsche opwekkende tonen onzer heide harmonieën te zien voortmarchee- ren om, na het marktplein te hebben be reikt, zich op te stellen voor ile gym- nastiekuitvoering. Maar eerst werd een plechtig Wilhelmus door ile muziek aan geheven, dat met ontblooten hoofde on gebogen vaandels werd aanhoord of mede- gezongen. Onder de bekwame leiding van den heer E. Steijns hadden daarna de verschillende turnoefeningen plaats, ten aanschouwe van honderden Goezenaren en vreemde lingen. De veelkleurige pakjes der tur ners, de wapperende vlaggen aan de gevels der huizon, de heldere oranjezon, die 'tal verlichtte, vormden een prachtig schouwspel. De navolgende prijzen wer den iri den wedstrijd behaald: Loopen: le prijs Goes „Sparta' 2e pr. Wolphaartsdijk. Springen: le prijs: Wemeldinge; 2e pr. Goes „Sparta"; 3e pr. Goes „Volharding". De dames-turners der afd. „Volkshuis Goes, behaalden in de vrije en orile oef. een zilveren eere-medaille, uitgeloofd door den heer Hollmann. Na afloop van dit zeer fraaie nummer was het verdere gedeelte van den dag aan de muziek gewijd en speelden onze heide harmonieën afwisselend hun schoon ste stukken iu de kiosk tot laat in den avond. De burgerij wandelde in feestelijke stemming rond het centrum der stad en verdeelde zich over de verschillende café's, om uit te rusten van de wandeling en onder het genot van een verfrissc'hen- den dronk te genieten van de verschil lende concerten. Het jongere volk danste in vroolijke groepjes ilaar tusschen, de vailerlandsche liederen zingende. Jammer, dat men nu en dan dronken individuen, tegen kwam, die een treurigen dissonant vormden met het overigens zoo welge slaagde volksfeest. Ook op het volksbal, dat 's avonds in (le l'rins v. Oranje plaats had, schijnt het verre van neljes te zijn toegegaan. Over het algemeen echter kan met voldoening op onzen Prinssedag wor den teruggezien en mag aan het feest comité, dat met zulke beperkte middelen zooveel tot stand wist te brengen, de lof niet worden onthouden, dat het zich naar best vermogen van zijn taak heeft ge kweten. N.B. Op de telegrafische gelukwenschen, door het feestcomit' aan H. Majesteit ge richt, kwam het volgende antwoord in Hare Majesteit dankt lT allen voor aan geboden wenschen. Adjudant Van Tuijll. De eerste verjaardag van Prinses Juliana te Middelburg. Men schrijft ons uit Middelburg Als er feest gevierd wordt en voor namelijk als dit in de, open lucht ge schiedt, is een der voornaamste factoren, die het feest doen slagen het weer. En vooral als liet vroeg in liet voorjaar is en de laatste dagen koud en guur waren, wordt bezorgd de feestdag tegemoet ge- zein. Des te dankbaarder is een ieder als hel weer ten slotte zoo medewerkt als Zaterdag, toen men hier, al moge het dan voor een hoofdplaats van eeno pro vincie op zéér bescheiden schaal zijn, feest vierde ter eere van den eersten jaardag van onze teerbeminde Kroonprin ses Wel zullen de muzikanten in de tent op de Markt geen zomergevoel gehad hebben, maar als zij dan dachten hoe veel erger het hail kunnen zijn en hoe het h v. op den geboortedag der Prin ses was, zullen zij tevreden zijn ge weest. Wiji zeiden reeds, dat er op beschei den wijze feest is gevierd. De vereeni ging „Uit het Volk Voor het Volk' heeft geineend hare krachten te moeten bewaren tot den 30sten jaardag van de Koningin, en had voor ditmaal haar aan deel bepaald tot een kinderfeest, een con cert en iden verkoop van de Juliana- bloemén; op al deze drie zaken komen wij nader terug. Het officieele gedeelte van hel feest en zeker hetgeen, dat het langst in bet geheugen zal blijven, was de Onthulling van het beeld van II. Al. de Koningin met Prinses Juliana op den arm in den topgevel van het Raadhuis. Des morgens hadden vele rappe han den zich beijverd om de omgeving van de plaats der plechtigheid in een pas send gewaad tie steken. De stelling, die nog steeds voor een gedeelte van den gevel staat, werd vlug aan het oog onttrokken door er beschil derd behangsellinnen tegen te spijkeren en gele draperieën aan te brengen. Voor deze stelling werd een gedeelte der Markt afgesloten; op dit afgesloten terrein werd een tafeltje geplaatst, waar op een wit kussen met oranjelint en op dit kussen lag een gouden toestel, oogen- schijnlijk een electrische bel, maar in werkelijkheid de knop, waarop de ont huller van het beeld slechts te duwen zou hebben om zijn werk langs elec- trischen weg te verrichten. Deze in richting was aangebracht door de firma C. A. Zoethout en Zoon, electriciens al hier. Te ongeveer half drie vereenigde zich in de trouwzaal van het Stadhuis vele genoodigden, w.o. wij in de eerste plaats opmerkten den Commissaris der Konin gin in Zeeland, den heer mr. H. J. Dijfck- meester en familie, leden van Gedepu teerde Staten, en den griffier der Sta ten, leden van den gemeenteraad, den garnizoenscommandant, den president der rechtbank, de hoofdambtenaren der be lastingen enz. enz. De meeste met hunne dames. Na de ontmoeting aldaar, begaven de genoodigden zich naar de Markt, alwaar de burgemeester, jhr. M. van den Bran- deler, do volgende rede uitsprak teil nan- hoore van de genoodigden en een talrijk publiek, dat zich aldaar verzameld had: „Dames en heeren! Nog versoh ligt in ons geheugen de ongekende vreugde, die heden voor o.*u jaar in den lande heerschte; ja, nu wij heden den eersten verjaardag van Prin ses Juliana vieren, kunnen wij ons nau welijks verbeelden, dat hel slechts een jaar geleden is, dat het vroolijlk beieren der klokken en do klanken van het caril lon ons liet heugelijk nieuws verkondigden van de geboorte van een Koningskind. Ook heden evenals toen wappert over al de Vailerlandsche driekleur; 't is we der feest en niet groote dankbaarheid op liet afgeloopen jaar terugziende, vieren wij den eersten verjaardag van onze Prin ses en rijst de bede in ons hart op, dat het geheele leven van Prinses Juliana even voorspoedig moge zijin als hel eer ste jaar dat nu achter haar ligt. Het doel, waarvoor wij' thans bijeen zijn, is de onthulling van een monument als blijvende herinnering aan do heuge- lij'k© gebeurtenis, die heden voor een jaar plaats ha l. en wij wisten daarvoor geen beter tijdstip te kiezen dan den dag van heden. Kort na de geboorte van Prinses Ju liana kwam bij het Gemeentebestuur de wensch op om het feit van do geboorte van ee.n Troonopvolgster, waarnaar zoo lang met spanning door heel hel volk was uitgezien en wat voor ons lader- land van zoo groote beteekenis was, in Zcelands hoofdstad, ten allen tijde aan de vergetelheid te onttrekken. Hel meende dit niet beter le kunnen doen, dan daartoe een monument te plaat sen in den ouden en schoonen gevel van het Raadhuis en wel om dit monument te doen bestaan uit een groep, voorstel lende de beeltenis van Hare Majesteit de Koningin en Hare Koninklijke doch ter. Thans rees echter de vraag of dit plan uitvoerbaar was uil een architecto nisch oogpunt en of daarmede niet scha de zou worden berokkend aan de stiji van het oude en sehoone stadhuis. Wij raadpleegden daarover dr. P. J. II. Cuv- pers, aan wiens oordeel in dezen de 'hoog ste waarde was te hechten, daar hij: toch niet alleen op liet gebied van oude houw kunst een zeer grooten naam zich heeft weten te verwerven, maar belast als hij' van Rijkswege is met het toezicht op oude gebouwen en het restaureeren daar van, sedert jaren toezicht hepfl op de restauratie van ons Raadhuis. De heer Cuypers was van oordeel, dat dit plan niet alleen zeer goed uitvoer baar was, maar juichte het zelf zeer toe, en om ons een waarborg te geven dat het beeld geheel passend zou zijn in den sltijl van het Raadhuis, was hij zoo welwillend om de groep te ontwer pen en onder zijd toezicht te doen uit voeren. Eenmaal zoover zijnde, heeft het Ge meentebestuur zich tot Hare Majesteit de Koningin gewend om Hare hoogp toe stemming te vragen om dit plan te mo gen uitvoeren. Een woord van openbaren dank aan Hare Majesteit voor le verleende toe stemming zij1 als een eersten plicht hier uitgebracht, Ziedaar de wording van het, planzoo straks zal het omhulsel van het beeld wegvallen en zullen wij: voortaan in den topgevel van het Stadhuis de heelden mo gen zien van hen, die bij ons allen zoo hoog geëerd en dierbaar zijn. Waar in den beneden-gevel de beel den der Graven en Gravinnen van Hol land en Zeeland ons aan liet verleden zullen herinneren, zal een blik naar ho ven ons in zekeren zin ook daaraan her inneren Wij zien toch in onze Konin gin het Vorstenhuis van Oranje voor on zen geest oprijzen en dit doet ons terug denken aan de gezegende en roemrijke regeering, die Nederland onder die vor- slen had, maar het herinnert ons tevens aan het heden en vervult ons vol hoop voor de toekomst. Vaak zal een blik op dat beeld menig bewoner van dil gewest herinneren hoe Onze Koningin in alles met haar volk meeleeft, hoe zij als deelnemende Vor stin ook daar, waar ellende heerscht, die ellende helpt lenigen, ja door persoon lijk bezoek hare belangstelling toont. Het ligt toch nog versch in hel geheugen lue Zij voor enkele jaren bij den watersnood in Zeeland, daarvoor alles trotseerde en niettegenstaande de bezwaren, die aan het vervoer in die dagen in Zeeland ver bonden waren in het ongunstige jaarge tijde, tot tweemaal hierheen toog en de meest geteisterde plaatsen jiersoonlijtk be- zocht. Moge steeds dit beeld in den topgevel door het Gemeentebestuur van Middelburg in eere worden gehouden en dat hel niet alleen ziji een sieraad van het Stadhuis, maar bovenal het symbool zij1 en blijve van den hand, die Nederland en in hel bijlzonder Zeeland bindt aan het huis van Oranje, dat dit zoo ten volle verdient. Alvorens jtiol de onthulling van liet beeld over te g'aan, zij het mij vergund een woord van dank uit te spreken aan allen die laan de uitnoodiging om bij deze plechtigheid tegenwoordig te zijn, gehoor gaven. In het bijzonder een woord van dank aan U, mijnheer Dijckmeester, als eer ste vertegenwoordiger van Hare Majes teit de Koningin in deze Provincie, wij waardeeren Uw zijn hier zeer en dan ken U ook voor Uwe bereidwilligheid dat U straks de onthulling van het beeld wilt bewerkstelligen. Ten slotte een enkel woord tol I" dr. Cuypers. Bet doet mij en het geheele Gemeen tebestuur bijzonder veel genoegen dat U de uitnoodiging aannaamt om bij1 de ont hulling tegenwoordig te zijn. Zooals ik zoo straks reeds zeide, staat U op liet gebied van kunst te hoog, dan dat wij er een oogenblik aan mochten twijfelen, dat wat U oji I naamt, niet goo t zou worden uitgevoerd, maar wij mogen dan toch wel dit zeggen, dat U in deze bijzonder gelukkig zijt geweest en een woord van hulde mag hier dan ook niet ontbreken. Wanneer zoo aanstonds het beeld zal zijn onthuld, stel ik U voor, niet twij felende aan U aller instemming, hiervan aan Harp Majesteit de Koningin kennis te geven, door het zenden van het vol gend telegram „Namens het Gemeentebestuur van Mid delburg vervul ik de mij1 aangename taak om Uwe .Majesteit kennis te geven, dat op heden, de eersle verjaardag van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana, de onthulling van het beeld van Uwe Ma jesteit en Uwe Koninklijke dochter, ge plaatst in den gevel van het Stadhuis, plaats had, en voeg (daaraan toe, mede namens allen die deze plechtigheid bijl- woonden, de gelukwenschen voor Uwe Majesteit en Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik met dezen dag en spreek daarbij den wensch uil dat het Prinses Juliana in lengte van jaren wel moge gaan tot vreugde van Hare Koninklijke 'ouders en tot zegen van het Vaderland. De Burgemeester van Middelburg, M. VAN DEN BRANDELER." De aanwezigen gaven blijken met ilil plan van harte in te stemmen. Hierna was het woord aan den heer Dijckmeester, die 'de aanwezigen als volgt toesprak „Mijne Heeren Burgemeester en Wet houders van Middelburg" Met ingenomenheid heb ik uwe uit noodiging om aan deze plechtigheid deel te nemen aanvaard. Ik bied uwe stad mijne gelukwenschen aan met het besluit van haar bestuur, daarin voorgelicht en bijgestaan door den architect van 's Rijks Museumgebouwen, om in den voorgevel van het Raadhuis aan dit beeld van onze geëerbiedigde Ko ningin en van het Koninklijke kind een plaats te geven; dat Raadhuis, waaraan H. AI. nog weinige jaren geleden de eer eer schonk van Hare tegenwoordigheid en waarin Koninklijke woorden van waar deering voor deze gemeente en voor haar bestuur werden vernomen. Ik dank U M. II. voor do eer, mij in mijn ambt gegeven om uw werk te voltooien. Aloge het beeld van H. Al. en van Prinses Juliana tot in lengte van tijden in dit Raadhuis prijkenzinnebeeld van de gehechtheid der bevolking van Zee- land's hoofdstad aan ons Vorstenhuis!" Hierop drukte Z.Exc. op het boven beschreven knopje en hoog hoven de hoofden vertoonde zich aan de menigte het beeld, dat laten wij maar dadelijk zeggen, daar wel voldoet, maar jammer genoeg niet in alle bijzonderheden te on derscheiden is. De onthulling werd begroet met ge- ju ich van het publiek en met liet Wil helmus iloor het Middelburgsch Muziek korps, dat een paar uur op de tent bleef spelen, verschillende nummers uitvoerde, o.a,. de steeds zoo mooie Hollandsche Ithapsodie Piet Hein van Van Anrooy. Nadat ook jde genoodigden eenige oogen- blikken het beeld bewonderd hadden, werd wederom de trouwzaal ojigezocht, waar champagne werd rondgediend en de bur gemeester de gelegenheid had op het wel zijn van de jeugdige Prinses te drinken. Intusschen was in het Schuttershof het Kinderfeest in vollen gang Vanaf één uur waren achtereenvolgens de kinderen der verschillende scholen on der geleide hunner onderwijzers tot de groole zaai (opgelaten, waar de gebroe ders Boesnach uil Botterdam met hun specialiteiten gezelschap de kleinen wacht ten. Narlat de kinderen een voor deze ge legenheid vervaardigd lied op de wijze van het Wien Neerlanilsch bloed gezon gen hadden, werden zij dan onthaald op jongleeren, goochelen, zang en muziek van een handigen neger, en op toepas selijke voordrachten van gebr. Boesnach zelf. Dit geheele programma werd vlug afge speeld en was wat het wezen moest, echt kinderlijk. De kleinen genooten dan ook bijzonder zullen in hun kleine hartjes de vereeni ging „Uit het Volk Voor het Volk" wel dankbaar zijn voor het heerlijke feest. Dezelfde vereeniging vergastte de groo- teren des avonds op een concert in de keurig met lampions versierde muziek tent op de Markt, gegeven door het Mid delburgsch Muziekkorps, dat onder lei- ding van zijn eminenten directeur, den heer Jan Alorks, wederom een keurig pro. gramma uitvoerde, waarop o.a. verschil lende populaire nummers voorkwamen als Walvertrouw, Kleppermarsch enz. en natuurlijk ook rle volksliederen. Een zeer groole menschenmassa woonde dit concert hij en er heerschte een opge wekte stemming. Des te meer te betreuren was het dat enkele oude bekenden der politie na af loop oji de Markt ruzie zochten, zoo dat de politie tusschenbeiden moesl ko men. Een hunner, zekeren S„ werd naar de jiolitiewacht gebracht, een broeder van hen wist echter te vluchten. De politie ging hem achterna, op haar beurt ge volgd door een groote menschenmenigte, die het de politie zoo lastig maakte, dat deze een paar maal genoodzaakt was met ile gummistok de menigte uit elkaar te drijlven. De vluchteling werd niet gevonden, en op de Markt bleef hel nog lang onrustig en moest de polilie herhaalde malen met kracht van wapenen tot doorloopen aan manen, terwijl een café moest worden ontruimd. Gisterenavond gaf het Circus Libot, dat op het Molenwater is opgeslagen, zijn eerste voorstelling. De betrekkelijk kleine tent en het ge ring aantal paarden deed ops geen groote verwachting koesteren van hetgeen wij zouden zien. Wij kunnen echter direct zeggen, dal do voorstelling ons zéér is medegevallen. De paa.rdendressuur was goed vertegen woordigd door in vrijheid gedresseerde paarden, waarvan in do eerste plaats ge noemd mogen worden de Brabantsrhp hengst Alax, het kleine paardje Mipoi pn het mare paard, dat op alle vragen van zijn meester met ja of neen antwoordt, door het schudden met zijn kop en dat met de poot aardig wist te tellen, (lok een jockey en een paardrijderes voldeden goed. Alaar ook buiten de paardendressuur was veel goeds te aanschouwen. Vooral de dames en heeren aan de vliegende trapeze volbrachten duizelingwekkende toeren, doch ook de gebroeders Babusco en (le beide twee als matrozen gekierde mannen gaven blijken van groote kracht en vlugheid. Het slangenmensch Ban Bon weet zich in zooveel bochten te wringen en op zoo'n handige wijze door een ton te kruipen, dat het haast aan het ongelooflijke grenst. Tot slot van de voorstelling werd een pantomine gegeven „Een reis in Alenico", waarbij voornamelijk de fraaie costumes tot hun recht kwamen. Naar men ons mededeelde wordt heden avond een andore pantomine gegeven en ook bevat het programma nog een paar nummers, die gisteren niet gegeven wei den. Nog dient genoemd te worden de vlugge wijze waarop alles werd afgespeeld, cn mogen ook niet vergeten worden de clowns, die door hun grappen en kwink slagen de lachspieren in beweging brach ten. Van 8 tot 11 wordt haast onafgebroken het publiek op hoogst aangename wijze beziggehouden en het was zeker teil volle gerechtvaardigd, dat gisteren de toni redds geheel was uitverkocht. - Den 1 Mei dag is alhier gevierd door hel houden van een wandeltocht met muziek naar Vlissingen en terug en een avondmeeting in het Schuttershof, uitge schreven door den Middelburgsehen Be- stuurdersbond. Op die meeting werd liet woord gevoerd door ds. J. Koekebakkcr van Aardenburg. Ook de vrif-socialisten hielden een mee ting, waar de beteekenis van den 1 Mei dag van hun standpunt uiteen werd gezet. - In liet Schuttershof werd Zaterdag door de vereeniging „Uit het Volk-I oor het Volk" aan 2100 kinderen een kinder feest gegeven, waarbij verschillende kin derspelen werden uitgevoerd, als goochel toeren, enz. Het was voor de kinderen een recht gezellige middag. Vlissingen. De Julianafeesten zijn Vrijdag ingezet met een uitvoering van de Oranje Nassau Feestcantate van P- Landsman, getoondicht. door 'den heer Van 't Kruys, die de uitvoering, die 111 het Concertgebouw jilaals had, zelf leidde. Zaterdagmorgen eerst reveille. Te O uur is in het Bellamypark een zanguit voering gegeven, waaraan ongeveer 1101)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2