St Jansteen Dinsdagvoormiddag brak, door onbekende oorzaak, brand uit 111 de woning van F. van Goeijten. Ecnige t inge schoten personen konden, door ecnige mu ren omver te halen, den brand spoedig beperken, zoodal het schuurtje gespaard bleef. Besluiten en Benoemingen. Landbouw en Veeteelt. Visschcrij. nog niet eens zijn, dlinkl ons liet beste, .lo vaderlandsche wijze van uitspraak te behouden, dan onlgaal men ook vanzelf aan hel eenigszins komiek effcl, dat giste renavond werd gevoeld, toen de itenor- solist het latijn volgens de Hollantdsobe, do baryton en de overige zangers bet op zijn Duitseh zongen. Vindt de hoer bies al die o e m's in saccul u ni, p o p u 111111, I ii u 111 enz. zóó mooi? Menig loelioor.k'lr dacht aan hel gezoem van een bijenkorf 011 o. i. werkte hol storend op de impressie van hel geheel. Dooh, daar schiet ons Ie binnen: de kunst is moeielijk, .Ie kiiliek gemakkelijk en daarom leggen wij alle veïldere bedil- zuoht hel zwijgen op en danken het Goe- soho Mannenkoor voor den genotvollon avond, die hel ons ondanks enkele „fehler" hopfl geschonken. Gisterenmiddag had aan de zooge naamde Schans een ernstig ongeval plaats. Een voerman had een wagen met zak ken kalk geladen bij de Firma Pilaar. Toen hij een eindweegs op don weg was werd hel paard schichtig on rende met wagen en al van den hoogen dijk af recht de sloot in. Het paard werd mei veel moeite van onder den wagen gehaald. He wagen was totaal vernield en de kalk moest uit de sloot op een anderen wa gen worden overgeladen. De voerman kwam er met den schrik af, daar hiji nog bijtijds van den wagen was gesprongen. Zaterdagmiddag a.s. to 5 uur zullen aan de leerlingen der tuinbouw-winter- cursus te Goes de diploma's worden uil- gereikt in „Zeeland's Proeftuin" te Wil helminadorp. Hoe voorzichtig men moet zij'n met het geven van gitten aan vreemde col lectanten, die zoo gezegd voor iiefdalige instellingen penningen komen inzamelen kan dienen, dat hedenmorgen een persoon in deze gemeente zich opmaakte om te collecteeren voor een Amstcrdamsche lief dadige vereeniging. Door toedoen van den commissaris werd hem echter de verwezenlijking zijner voor nemens belet, wijl de liefdadige instel ling waarvoor hij kwam collecteeren van de lijst der instellingen van weldadigheid is geschrapt, omdat zij behoort tot die vereenigingen, welke hare voornaamste in komsten putten uit straatcollecten en van liefst 59 pCt. aan de heeren col lectanten ter hand stellen. Alleen dan, wanneer collectanten voor zien zijn van een bewijs van den bur gemeester kan men de collecte vertrou wen. Gisterenmiddag werd de molenma kersknecht van Riet, die voor circa 14 dagen het ongeluk had hij zijn werkzaam heden te Baarland uit den molen te val len, in den nieuwen ziekenbrancard va.11 het Groene Kruis, naar hier vervoerd. De ongelukkige, wiens toestand in den beginnen zeer ernstig was, begint nu zachtaan te beteren, maar toch zal het een ziekie van langen duur zijn. J a,a r ve rgade r i 11 g Harmonie „E u p h 0 11 i a." Aan den oproep tot deze vergadering, welke gehouden werd Maandagavond j.l. in hel café .Maarlense alhier, hadden een dertigtal personen, zoowel werkende als conlrihueeretide leden gevolg gegeven. De heer Risch, voorzitter, opende de bijeenkomst met een welkomstgroet aan de aanwezigen en een woord van hulde aan den eere-voorzitter, den heer Kake- beeke, die door zijne aanwezigheid op deze vergadering blijk gal van dezelfde belangstelling 111 het werken en streven der vereeniging als vroeger, toen hij den voorzittersstoel innam. De voorlezing van 'het jaarverslag deed de voorzitter vooralgaan door ecnige be merkingen, o.a. deze, dal men hij Ide beoor deel ing van het succes in het afgeloopen jaar niet moet vergeten, uat het weder de groote factor vormt in de berekeningen der harmonieën. De ambitie der werkende leden werd geprezen en mét waardeering gewezen op de gunst en de sympathie van het publiek. Wat de sociëteitsbezoekers betreft voor wier familiën „Euphonia" nu en dan een coneerl in den soeiëteitstuin organiseerde, moet geconstateerd, dat de belangstelling in die kringen veel te wen- schen overlaat, terwijl de daadwerkelijke steun aan de harmonie daar ook aan zienlijk grooter kon zijn. Gereleveerd werd, idat in hel afgeloopen jaar 6 concerten op de Markt en 5 in den tuin van V. 0. V. zijn gegeven en SI muzikale promenades met fakkellicht door de stad zij'n gehou len. De vereeniging telt thans 30 werkende leden en 4 leer lingen. Na lezing der notulen van de vorige vergadering ('23 Maart 1909) werd dooi den heer De Lignv de jaarrekening 1909 aangeboden, in ontvangsten en uitgaven respectievelijk 11030,98s en f998,375 be dragen, alzoo sluitend mei een voordeelig saldo van f 32,61. Deze rekening werd op verzoek van den voorzitter door twee der aanwezigen, niet tot het bestuur behoorende, gecon troleerd en in orde bevonden. De voorzitter dechargeerde in welge kozen bewoordingen den penningmeester en prees zijn accuratesse en activiteit (applaus). De begrooting voor 1910 in ontvangsten en uitgaven bedragende f 627,61 werd door de vergadering goedge keurd. Bij de daarop gehouden verkiezing voor twee bestuursleden, ontstaan door de pe riodieke aftreding van de heeren Jhr. Yon Schmidt en .1. Govers werden de aftreden den met overgroote meerderheid herko zen. De heer Jhr. Von Schmidt verklaarde gaarne zijne bestuursfunctie opnieuw te aanvaarden in eene vereeniging, waar hij steeds zoo aangenaam werkzaam was en bedankte de .aanwezigen voor hef in hem gestelde vertrouwen. De heer J. Govers, mede herkozen, was niet aanwezig. Dezelfde heeren, die de jaarrekening hadden gecontroleerd, fun geerden als s'temo.pnemers. Beiden wer den voor hunne bewezen diensten door den voorzitter bedankt. Daarna las de voorzitter verschillende uamen voor van gemeenten waar in den loon van den zomer eene muzikale feeste lijkheid zal plaats hebben, opdat de leden in do huishoudelijke vergadering zouden kunnen uitmaken, aan welke dier feesle lijkhbden „Euphonia" zal deelnemen. Ten slotte dankte de voorzitter allen, die deze algemeene vergadering met hun ne tegenwoordigheid had 'en opgeluisterd, zoomede de pers en hoopte, dat hunne belangstelling aanstekelijk zou werken op de andere inwoners van Goes tot bloei en welzijn van „Euphonia". Daarna gingen de werkende leien met het bestuur over 111 huishoudelijke bij eenkomst. Middelburg. Gisterenavond is op het politiebureau alhier aan de agenten ulo nieuwe bewaping uitgereikt ter vervan ging van de wapenstok. Links diagen de agenten Hums een sabel, bijna geheel gelijk aan die hunner Ilaagsche collega's, alleen wat in den Haag van nikkel is, is hier van koper. Hechts zijn de agenten gewapend mei een gum mistok. Voor laatstgenoemd wapen is expressievelijk in iedere pantalon een zak aangebracht. Vlissingen. Oranje Nassau. Wij ver nemen nader dat de mailboot „Oranje Nassau" Donderdag naar Rotterdam ver trekt om te dokken. Daarna zal het schip enkele dagen ter bezichtiging liggen in do Parkhaven en zal de eerste reis naar Engeland op Donderdag 21 April wor den gemaakt. liet Belgische stoomschip „Elza Alexander" van Antwerpen naar Grange mouth, is gisterenavond in liet Oogstgat aan den grond gevaren, doch mei den vloed heidennacht vlol gekomen, waarna liet schip op de roede ten anker kwam. Bij de ramp van de Oosten Ische loodskotters zijn, zooals hekend, 9 slacht offers te betreuren. Deze laten te zamen 30 kinderen achter. De bemanning van den verongelukten schoener bestond uit den schipper, 2 lood sen, 2 hulplooidsen en 4 Imyblaerlingen. Hei Duilsch rijkspoststoomschip „Windhuk" kwam heden hier aan van Zuid- en Oosl-Afidka en vor.rok, na ont scheping van passagiers, naar Hamburg. Zierikzee. Vrijdagmiddag t" 5 uur arri veerde met den Irani een 70-tal studenten van de Technische Hooge-chool te Delft in gezelschap van Prof. I. A. van Ider Kloes en den heer T. J. W. van Rossum, oud-ingenieur 1ste klasse bij het Deparie- inent van Waterstaat enz. in Ned. Oost- Indië 0111 met het stelsel van Jhr, de Muralt kennis te maken. Een overgroote menigte bevond zich aan het station, terwijl het gezelschap onder luid gejuich Zierikzee begroette. liet diner had plaats hij den heer .1. .1. van de Ven in het Hotel van Oppen, 11a afloop waarvan men zicli naar de Concertzaal begat, waar de ingenieur van Schouwen, Jhr. li. R. L. de .Uuralt zijn stelsel zou uiteenzetten. Van de gelegenheid, 0111 diens voor dracht Ie hooren, was door zeer vele onzer stadgenooten gebruik gemaakt, zoo dat de zaal, zoowel als de galerijen ge vuld was met belangstellenden. Nadat de heer H. Gravestein, voorzitter van het studentengezelschap „Practischc Studie" den heer de Mura.lt hel woord had gegeven, ving deze zijn voordracht aan, met te wijzen op de groote belang stelling voor het te behandelen onder werp, ook door niet-deskundigen betoond. Hij! zou trachten wetenschappelijk en te vens populair te zijn, zoodat niet-tech- nici hem zouden kunnen volgen. Beton dan, zeide hij, is een mengsel van een of andere vaste stof met 'n mortel. Meestal wordt als vaste stof zand en grint gebezigd, terwijl cement als mor tel dienst doei, hoewel ook andere stol len kunnen genomen worden. Nu is het zaak, dit beton waterdicht te maken, m. a. w. de openingen te voorzien van een absolute opvulling met mortel. Om een sterk grintcementbeton te verkrijgen, gebruikt een verhouding van 3 cement, 5 zand, 8 grint. Spreker wees er op, dat Monnier, een tuinman te Parijs, de eerste was, die ter versterking van hel beton gebruik jnaakle van ijzer. IJzer en beton vullen eikaars iouten aan, zoodat zij' in vereeni ging mei elkaar een goed bouwmateriaal vormen. Verschillende voordeden werden achtereenvolgens door Jhr. de M. opge somd. Zoo zijn b.v. de uitzettingscoëffi- cienten van beide stoffen dezelfde, wat oen groot voordeel is bij temperatuurs- verhoogingen of verlagingen. Het beton conserveert hel ijzer, doordat het cement zich chemisch er mede verbindt, zoodat het verroeste ijzer er door gereduceerd wordt. Behalve dat het een goed samen hangend geheel vormt, is een hoofdvoor deel, dat het nieuwe materiaal goedkooper en minstens oven deugdelijk is als de materialen, die het vervangt. De, mecha nische eigenschappen van beide stoffen ijzer is goed bestand tegen trekking, beton tegen drukking leiden lot de conclusie, dat een vereeniging van beide stoifen, dus het gewapend beton, geschikt is voor alle bouwconstructies eu aldus de geheele bouw-techniek der toekomst zal beheerschen. Spreker demonstreerde zijn bewering, dat kennis noodig is van de eigenschappen van gewapend beton, met een interessante proef, waaruit bleek, dal een kleine balk van deze stof, die in hel benedengedeelte het ij'zer droeg, mei gemak het gewicht van een volwassene kan dragen, terwijl bij omkeering van den balk deze niet bestand blijkt tegen dergelijken druk. Gewezen werd vervolgens op de kost baarheid der bazalt-glooiïngen, terwijl deze bovendien gemakkelijk te vernielen zijn, wanneer door een of andere oorzaak een steen is losgeraakt. Het stelsel-De Muralt berust op we- tenschappelijken grondslag. De natuur is ook hier de leermeesteres gejweest. Be kend is, dat de bodem onder de glooi ing ten gevolge van de vorst scheuren zal vertoonen. I11 de natuur zien wij het zelfde hij ongeploegd land, niet echter na ploeging. Men moet de natuur, in casu de vorst, vóór zijn, door zelf scheuren te maken, waarvan de diepte alweder bepaald wordt door de ervaring opge daan bij de waarneming van vorst-ver- schijuselen. Een der kenmerken van hel systeem-De M. is dan ook, dat de grond in vakken wordt verdeeld. liet zou ons te ver voeren een stenogra,- phisch-nauwkeurig verslag van het ge sprokene te geven, daarom willen we tot enkele hoofdzaken bepalen. NV ij stippen aan, dat de bewapening geschiedt met metaalgaas, dat op *2' 2 c.M. van den grondslag wordt aangebracht, dat gewe zen werd op hel nut der trapsgewijze aangelegde glooiingen. Al erkent niet elk de waarde van het stelsel-De M., toch wordt het voor duin- verdediging overal als het meest-deugde- lijlke beschouwd. Ook wie niet de over tuiging bezit, dat gewapend beton be stand is tegen zeewater, wendt hel aan bij duinversterking, omdat hoogstens eeni ge malen per jaar het water dergelijke ver dedigde plaatsen nadert. Spreker kwam nader terug op het iinan- tieele voordeel, verbonden aan het ge bruik van beton. Aan hazalt wordt in ons land door werknemers weinig ver diend, behalve nog, dat het op zichzelf duur is, terwijl beton vele handen werk geeft bij1 goedkoopere grondstof. Door dhr. De Muralt is voor hel eerst gewapend beton voor dijkverhooging toe gepast en wel in 1906 na de calamiteit aan den Zuidhoek. In het volgend deel zijner rede werd dit onderwerp behan leid. Dat het voorbeeld aan den Zuidhoek bij Zierikzee op vele plaatsen navolging vindt, blijkt wel hieruit, dat op dit oogen- hlik in ons land een lengte van 14 uur gaans op deze wijze verhoogd is. Een kostenbesparing van 20 lot 69 pCt. is het gevolg van de toepassing der methode- De Al., welke berust op een bekende wel uit de mechanica. Spr. ontwikkelde dan zijn hypothese over 'hel ontstaan van dijk doorbraken, waarbij de dijk vergeleken wordt met een balk van slechte substan tie. Biji hoogen vloed oefent het water een grooten zijüelingschen druk tegen den dijk, die door deze zware belasting in het midden trilt (gebroken wordt). Wel zijn die scheuren niet altijd zichtbaar: in 1906 echter kwam het water op den dijk en daardoor in de scheuren, hetgeen de doorbraak tengevolge had. Daar aan den Zuidhoek verzwaring van den 'djjk niet mogelijk was, heeft Jhr. de AI. "tien dijk verhoogd met den be- tonmuur, dien wij allen kennen. De er varing heeft tot dusver de deugdelijkheid dier verhooging schitterend bewezen. Voor de pauze werd nog het karakter der spijkerglooiing besproken, terwijl tij dens de pauze belangstellenden zich kon den voorzien van een tweetal plaatwer ken, verhand houdende met hei onderwerp van don p(vond. Na de pauze behandelde Spr. de voor oever-vallen en de middelen ter voorko ming daarvan. In Zeeland rusten de dij ken dikwijls op een sponsachtige massa, die gemakkelijk water opneemt, vooral hij hoogen vloedvolgt nu plotseling een zeer lage ebbe, dan veroorzaakt het ver schil tussehen hel water in en vóór den dijk een hydrostatisc-hen druk, zoo groot, dat de dijk daardoor over soms hon derden meters .wegschuilt. Soms werkt hel ouderwets lie zinkstuk uitstekend door het tegenhouden van den hydrostatischen druksoms echter, vooral als het zinkstuk zwaar is, veroorzaakt het, juist door eigen zwaarte en val. liet zinkwerk van gewapend beton mist het overbodige zware gewichl, waardoor het zich uitstekend leen! voor verdedi ging van vooroevers. Spreker beschreef op boeiende, zeer hu moristische wijze liet zinken, waarbij hij gelegenheid vond te wijzen op de door tastendheid van den aannemer E. v. d. Valk, die het nieuwe procédé dorst uit voeren en zelfs middelen vond ter ver zekering van het welslagen van liet zin ken. Tot slot werden een aantal lichtbeel den vertoond, waarop de voorzitter den dank der vergaderden bracht aan den heer de Alura't voor diens degelijke voor dracht. Den volgenden morgen ging liet gezel schap reeds vroegtijdig op weg naar de verschillende aan de dijken, waar het gesprokene van Vrijdagavond in de prac- tijlk was te zien onder het geleide van den ingenieur van Schouwen. Na in Haamstede geluncht te hebben, werd over Brouwershaven de terugtocht genomen. Om 5 uur vertrok men per Irani naar Rotterdam. Krabbendijke. Maandagmiddag was de vrouw van Baas ze is reeds boven de 70 - op den zolder op een ladder bezig den muur te uilten. Ze viel er af en brak een been. Mei groote moeite werd ze met behulp der huren naar be neden gebrachl, waarop dr. Geill de noo- dige hulp verleende. (Zeeuw) Baarland. Gisteravond viel het 2-jarig kind van den hoer Chr. II. in een put en is, hoewel spoedig liulp toeschoof, in den modder gestikl. Pogingen 0111 lie levensgeesten weder op te wekken, bleken vruchteloos. Schore. Het aakschip Trio van Was pik geladen met rijst, gisterenmiddag het kanaal passeerende, kwam ter hoogte van de Schorebrug, waar de schipper van Ha mel bemerkte dat zijn schip in zinken den staat was. Onmiddellijk werd met pompen getracht het schip te bewaren en kwam de motorboot Vier Gebroeders langs de zijde en nam een gedeelte Ier lading over en werd het schip naar Hans- weert gesleept 0111 aldaar geheel gelost te worden. Van de lading is veel be dolven. Rilland. In liet lage licht van Ril land is aangebracht een rood scherm, dekkende bovenwaarts den oever van Bath tot ongeveer 40 Al. beAA'. stompe ton no. 45. In het licht van het O.lij'ke lichtbaken op de slikken aan de X.zijde van Nauw van Bath is oen rood scherm aangebracht, dekkende van lichtboei no. 37 Nauw van Bath, tot ongeveer 40 AI. beO. spitse ton 110. 39. Door de .Maatschappij tol Exploi tatie van Staatsspoorwegen is met in gang van 17 dezer de wisselwachter Do Rijke verplanlsl van hier naar .Middel burg en de wisselwachter Van Boven van Middelburg naar hier; beider verplaat sing is in gelijke betrekking en op ver zoek toegestaan. lerseke. De heer J. G. van Dorst, klerk telegrafist hij de S. S. te Krniningen lerseke is met ingang van 15 April over geplaatst naar Scheveningen. Wissenkerke. De scliietvereeniging „Ko ningin Wilhelinina" alhier heeft beslo ten in de maand Juli een provincialen Bonds-korps.schietwestrgd te houden. Gelukkig kon men den voornaanisten inboedel redden. Assurantie dekt de schade. Oostburg Bij hel laatst gehouden exa men voor commies hij' de belastingen slaagdon dlirn. B. Baliijin te Oostburg en A. de Vlieger ie Zuidzandc. Aardenburg. Door de regenten van hel Burger-gasthuis is bepaald, dat hij Voor komende gevallen op het gebied van de chirurgie eu de vrouwenziekten, de ope raties zullen gedaan worden door Dr. Aferckens en Dr. Staverman te Vlissin gen. Gedurende de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus zullen hier eiken Zater dag schietoefeningen gehouden worden van 67 uur. De oefeningen worden ge» leid door militair personeel van Vlissin gen. Breskens Door de schietvereeniging „Breskeus' is van eene zustervereeniging te Vlissingen eene bronzen medaille ont vangen en ook eene van dhr. S. Polak te A'lissingen. Mr. F. J. N. v,a,n D,am, kantonrechter te Oostburg schonk eene flinke bijdrage in geld voor don a.s. schiet wegstrijd. Sluis. Zondag j.l. had hier de konings schieting met de handboog plaals, waar aan 17 schutters deel namen. De eer van het koningschap viel te beurt aan dhr. E. de Rijke, brouwer alhier. Tot lid vaai het Zeeuwsch Genoot schap van Wetenschappen is 'benoemd dhr. L. G. James, arrondissoments-school- opzioner in het arr. Vlissingen en no taris alhier. In het kanaal door Walcheren is Dins dag drijvende gevonden het lijk v;a,n ze keren v. d. P., wonende te Middelburg. Het werd overgebracht naar de hegraaf- plaats Ie West-Souburg. Uil hot verslag over het afgeloopen boekjaar van de Onderlinge Rrandwaar- liorg-A'Iaatschappiji te Groede blijkt, dat zijn verzekerd 881 panden op een gezamen lijke geschatte waarde van f 3.511.255. liet cijfer voor de verzekerde gebouwen is met I 60115 vermeerderd. Wat de brandschade belreft is Je maat schappij in 1909 al zeer gelukkig ge weest. Er werd slechls 114.58 betaald of omgeslagen over de 881 panden iets meer dan anderhalve cent. De laatste 3 jaren werd in hel geheel slechts f 66 uitbetaald tegen f 25350 de drie daaraan voorafgaande jaren. Het rentegeveude kapitaal der maat schappij bedroeg op 31 Alaart j.l. een som van 199000. De rekening over 1909 bedraagt in ont vang f5341.105 en in uitgaaf f 4142.63s en sluit dus met een voordeelig saldo van i 1198.47. Tot directeur der Maatschappij werd herkozen de heer J. J. Aajbregtse. Sedert de oprichting, nu 5 maanden geleden, is het aantal geitenfokvereeni- gingen in Zeeland gestegen van 7 tot 15, het ledental van 375 tot 653 en hei aantal ineikgeiten van 450 tot 910. Aan de in Juni te' Axel te houden Zeeuwsche landbouwtentoonstelling zal de Vereeniging tol bevordering der geitenlok- kerij in Zeeland deelnemen met eenigv puike veredelde en ecnige gewone geil m. Bij de directe-belastingen zijn verplaatst iuet 1 Mei de komiezen 2e klas J. Slabbe- koorn van Venloo naar Hansweerd M. J. Augustijn van Gorinchim naar Gouda; A. C. de Blinde van Zundert naar Strijbeek. Bij kon. besl. is benoemd tot ontvanger der directe belastingen, enz. te Meersen E. G. van den Boveukamp, werkzaam bij directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te Hansweert. En is ontheven van zijn beheer en tijde lijk werkzaam gesteld bij het departement van tinanciën C. Halff ontvanger der belastingen te Colijnsplaat. Uit het verslag over 1909 der coöpera tieve Centrale Raill'eisenhank te Utrecht blijkt, dat in dit jaar het aantal aangeslo ten Zeeuwsche Boerenleenbanken steeg van 19 lol 22. Van de 19, die reeds op 1 Jan. 1909 waren aangesloten, wor.il medegedeeld, dat zij op 31 Der. 190!) in kas hadden 135658,39, aan voorschotten hadden uitgeleend f 304066,01, in loo- pende rekening Ie vorderen hadden win hare leden 1 69687,18s en van de Central" f 384810,61, in aandcelen in de Centrale bezaten I' 1000, in effecten bezaten f 10024 en in meubilair f 2322,38. Aan spaargelden waren op dien datum gedeponeerd f753010,925, in loopendo rekening door de leden 148721.68, terwijl van ide ('enlrale 17823.10 in loopendo rekening was ontvangen. De reserwm der banken sleeg lot f 3092.42. SPORT. De .rit door Zeeland. De door de Xodei landsohe Automobiel- club voor dezen zomer georganiseerd" en dooi' ons reeds aangekondigde propaganda- lochl door Walcheren is thans vastgesteld op 28, 29 en 30 Juni. Alen verwacht dal een vijftigtal auto's aan den tocht zullen deelnemen. Gereden zal worden van Bergen-op- Zoom over den Schekledam hij Rilland naar Middelburg. Van daar uil zal een tocht worden ge- niaakl door hel eiland, waarbij Domburg, Yeere en Vlissingen zullen worden 'ba- zocht. Alet een der nieuwe mailbooten van ilo stoomvaartmaatschappij Zeeland zal een zeetochtje worden ondernomen. Ter ee're van de bezoekers zullen te Midldelbuig verschillende concerten wor den gegeven. AI o t o r b o o t e n. Het begluur van de Vereeniging tol be vordering van hel Vreemdelingenverkeer Ie Vlissingen voerl met hel bestuur van de molorbooi-vereeniging aldaar onder handelingen over een Ie houden wedstrijd niet molorhooten v;innl hel hoofd te lis singen over de Schelde naai" .Nieiiwerslnis en lerug. B i 1 j a r I e o nc o u'r s s I a 11 d. Baan A. korps .Middelburg 107, korps Neuzen 88; haan li, hoogsle 37, langste 25 (24); haan (hoogsle 33, laagste 12 181; haan D, hoogsle 70, laagste 63. Bruinisse. Gedurende de vorige week werden van hier verzonden 1200 tonnen m'osselen naar België on Frankrijk, ad 11.50 tol f2 per ton, naar kwaliteit. Naar Engeland, Holland en Duilsrhlantl weiden verzonden 140 balen mosselen, ad f 2.10 tol f2.40 per haal als voren. Aangevoerd werden '200 tonnen mossel zaad van de Zuiderzee, meest voo'i 'igen gebruik. Gedurende de maand Alaart werden uit Zeeland verzonden 5.863.120 oesters tegen 5.028.900 in dezelfde maand van 11)09, alzoo een vermeerdering van 835.00 stuks. Hierbij moet echter niet vergeten wor den dat de Paaschdagcn dit jaar in Alaart zijn gevallen on op feestdagen de vraag naar het Zeeuwsche zeebanket altijd groot is en dit jaar trouwens ook was. Van lerseke zijn in de week van 1 tot 7 April 675.000 leverbare oesters verzonden. De vermindering (60.000) sedert de vorige week betrof vooral België en Duitsehland. Engeland vroeg bevredigend In de prijzen kwam geen verandering. Van T hol en was de verzending iets minder dan de week te voren.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2