ëiêiiêiieiiiei Magazijn „Bitter" Lange Vorststraat C 237-238, Goes. Vertrouwd en voordeelig adres voor UIT ZEELAND. ADVERTENTIE H. Donderdag 14 April 1910, publiek verkoopen: BOUWLAND, Donderdag 21 April 1910, publiek verkoopen: het WOONHUIS, Schuurtje en Erf Openbare Verkooping Vrijdaj 15 April 1910, BOUWLAND, Openbare Verkooping. VRIJDAG 15 APRIL 1910, BOL! W TERREIN Tentoonstelling te Brussel. Bij Kon. b'esl. is benoemd lot eeiwooï- zitter van do Centrale Commissie tal in lichting van de afdeeliiigen van Neder land en zijne koloniën en tot behartiging van de belangen der inzenders in «lie afdeelingen op de \lgemecne en Intema- tionale Tentoonstelling, welk© in 11)10 Ic Brussel zal warden gehouden, X. K. II. de Prins der .Nederlanden, Hertog van Mecklenburg. (Stct.) President Roosevelt Men meldt uit Amsterdam: Naar wijl vernemen is ter bevoegde plaatse nog niets met zekerheid bekend Omtrent een eventueel bezoek van den ex-president der Vereenigde Staten, de heer Roosevelt aan Amsterdam. In de eerste plaats zal 's (Iravenhage voor een bezoek in aanmerking komen. Dit kan evenwel niet voor het einde van April of het begin van Mei tegemoet gezien worden. Veeren- en Kapokbedden, Kapok Zeegras- en Stroomatrassen, Ledikanten, Wollen-, Sitsen en Molton dekens, Kinderdekens vanaf 25 cent. Karpetten Gemaakte en Gebreide Goederen, enorm groote keuze in Sporthemden. Kapok, Veeren en Zeegras bij het ge wicht aan de laagst mogelijke prijzen. Uitsluitend soliede kwaliteiten. Voortdurend in alle artikelen groote voorraad en keuze. Openbare vergadering van den Gemeenteraad van Goes op Honderd,ag 7 April 1910, dos avonds te 8 'uur. Voorzitter de hoer Burgemeester. Ahvezig niet kennisgeving de heer Ya,n de Ven. Aan de orde is de rekening der gas fabriek, sluitende met een batig saldo van 18754.32. De heer Douner, het woord vragende, begint met zijn dank uil te spreken fi.an den raad vcior liet uitstel, dal deze in zake de behandeling der gasrekening heelt willen verleenon, waardoor spreker deze rekening beter kon besludeeren en sluit zich aan bij den lol van B. en \V. en de financierde commissie aan de gascom missie en den heer directeur voor 't ge houden beheer. Spr. heeft evennel ©ene opmerking over do rekening. In 19 )8 werd gebruikt 8(170 ,M:!. en in 1909 14100 MA gas. Hoe moet dil verschil verklaard worden De heet v. d. Bout zegt, dat dil in hoofd zaak komt omdat de cokes thans wor den gebroken door een gasmotor, die voel gas verslindt. De grootste belli toch der cokes worden geklop! verkocht. Dhr. Dekker sluit zich aan hij den lof, welke bij' zoo groote winst, als gemaakt werd, den directeur en de gascommissie gebracht werd; ook zelfs als er geen winst gemaakt wordt, kan er reden tol lof zijh, doch dan blijft die wel eens achterwege. Spr. heelt een bezoek gebracht aan de fabriek, en is met groote welwillendheid door den directeur ingelicht, maar 't ver schil, door den heer Tonner bedoeld, ligt ook, volgens uitlegging door den directeur au nSpreker, hieraan, dat vroeger tal van lichten werden geschal in 'I verbruik; later is er een aparte meter gezet om liet gasverbruik te meten en toen is 't getal gebracht op zijn werkelijke grootte. Spr. constateert met genoegen van den directeur vernomen Ie hebben, dat in den laatsten tijd proeven genomen worden irnet meerdere soorten van kolen. Hij vraagt waaruni niet hel overtollige kasgeld wordt uitgezet, dat nu en dan in vrij groote bedragen aanwezig is. Spr. althans vond in de rekening geen post van gekweekte rente. Hoe zit dat? De hoer v. d Bout, spreker beant woordende, releveert hoe hij daar straks den heer Donner beantwoordende, sprak van „in hoofdzaak". De door den heer Dekkeraangegeven reden van meerdere gasverbruik wordt er dus vanzelf onder begrépen. Spr. juicht 'I toe dat «l«' heef Dekker eens een bezoek aan de fabriek gebracht heeft, al was 't pas voor den eersten keer. Wat de proeven met. gas kolen betreft, dil geschiedt voortdurend. Niet het gotische jaar door, wijl de ge legenheid tot berging van dien aard is dat het niet altijd kan. Wat het kas geld aangaat, dat mag niet meer dan 11000 bedragen, ook met het oog op de garantie van den directeur. Hel meerdere is altijd hij den gemeenteontvanger en ais daar meer is dan noodig is, dan komt dat voor rekening der gemeente, die ook van de gekweekte rente profiteert. Als de fabriek geld noodig heeft, springt. de gemeente wel eens bij, en omgekeerd. Dit. is administratief minder juist, doe.li hel is gemakkelijk, en bovendien het kasgeld productief te maken is pas in de laatste jaien door (iodeputeewle Slalen toegestaan. De heer Dekker zegt, er herhaaldelijk np Ie hebben aangedrongen, proeven te nemen met verschillende soorten kolen, maar dat dit door de gascommissie steeds bestreden is. Wal 't kasgeld aangaat, de heer v. d. Bout stemt zelf loe dat niet niet zuiver is. Spr. geelt daarin in over weging zijn denkbeeld toe te passen. De beer v. d. Bout herhaalt, dat dit hoogst moeilijk, zoo niet ondoenlijk is. De heer De Witt Hamer inerkl op, dai gemeente en gasfabriek uil hetzelfde potje putten en hij elkaar leentjebuur spelen. Nu is de gasfabriek wat debet, dan weer wat credit. Ook hij geeft toe, dat het administratief minder juist is, maar split sing dier twee rekeningen acht hij lis tig, terwijl hem de noodzakelijkheid er voor niet blijkt. De heer Van der Leeuw vraagt ol de heer Dekker soms dat geld op eigen ri sico wil beleggen. Hij heeft daar vroe ger met de toenmalige gascommissie over gesproken, doch de hoeren pasten er voor. De voorzitter merkt den heer v. d. Leeuw op, dat deze opmerking thans geen hout snijdt, nu het den gemeenten ver gund is kasgelden te beleggen. De voorzitter sluit de discussien over de gasrekening, die daarna unanimiter wordt goedgekeurd. Wordt overgegaan tot bespreking der gasbegrooting over 1910 en speciaal over liet voorstel der gascommissie om voor taan het lichtgas te leveren legen zes en een halven cent per M3. welk voor stel door de meerderheid «Ier finaneieele commissie wordt bestreden. B. en W. gaan echter met het voorstel apcoord. De heer Donner juicht 't voorstel der gasbegrooting over 1910 en speciaal over een halve cent to verlagen. Dit is in het belang der beliastinghetalers-gasverhrui- kers. De heer Fransen v. d. Putte verdedigt 't voorstel van de meerderheid der Com missie van Financiën om den gasprij's niet te verlagen, maar een reservefon Is te vormen. Het is juist gezien van de gascommissie dat, als de cijfers het toe laten, lol vermindering moet worden overgegaan, en spr. zou dan ook niet aarzelen, in dit geval mee te werken om den prijs v,oor goed gas zoo laag mogelijk te maken. Na 't lezen van 'I rapport der gascommissie, ook in zake muntgasmeters, is de meerderheid der tin. commissie in hare meening versterkt, dat de gasprij's in deze gemeente alles zins billijk is, gelijk aan die in de grootste plaatsen van ons land. Het verschil is ook niet zoo belangrijk, en ten slotte moeten Ie belastingschuldigen het toch betalen. Vis er werken moeten uitgevoerd worden, dan moet de fabriek telkens leenen van Ie gemeente; zoo zal ook nu weer f6000 worden geleend voor een nieuwen oven. Nn is het oogenblik aangebroken, om tot 't vormen van een reservefonds over te gaan; dat is administratief juist en de gascommissie zal 'l aangenaam zijn om up deze wijze te werken. Spr. vraagt hoe zij er over denkt. De heer Pilaar sluit zich geheel aan bijl '1. beloog van zijn medelid der fin. commissie, doch is ook om nog een andere reden huiverig om tot verlaging over te gaan. Het is nu het eerste jaar dat de iabriek oen mooi saldo heefl. Wie verzekert ons dat zich dil zal herhalen, ca de gasprij's een volgend jaar weer niet zal moeten verhoogd worden. Dil zouden de burgers veel onaangenamer vinden, dan het handhaven van den ouden prijs. De heer vun Schmidt neeml '1 rapport der gascommissie inzake de muntgas meters onder handen en breekt een lans voor deze meters in 'I be'ang van kleine gasverbruikers. De muntgasmeters gaan in vele gemeenten vooruit. Spr. leest o.a. een rapport voor uit Bergen op Zoom. De heer Pilaar merk! op, dat het. voor gelezen© op hem den indruk maakt, niet de weergave te zijn van een feil, maar van vermoedens. De heer Dekker is er ook voor dal niet het nageslacht, maar de tegenwoordige gebruikers profiteeren van de winst. Een reservefonds is op zichzelve zeer mooi, maar 't duurt jaren eer men er iets aan heeft. Bovendien bevordert prijsverlaging liet gasverbruik, de Iabriek vaart er dus wel bij en 't zooveel gevaarlijker petro leum wordt door gas vervangen. Spreker erkent dat in vele gemeenten het gas 7 cent en duurder is, maar dat zijn gemeenten, waar het 'koolgas heel wat goedkooper is. zelfs 1/., cent. De heer Donner geeft hij wijze van bemiddelingsvoorstel in overweging om de geraamde verlaging van den cokesprijU van 44 op 37 ets. bij 40 cis. te doen stilhouden, wal het gas dan minder kost, wordt weer aan de cokes verdiend. Wethouder v. d. Bout doel den heer Donner opmerken, dat hiervan geen sprake kan zijn, wijl de prijs37 ets. een be- grootingsprijs, maar geen verkoopsprijs is. De heer Van den Bout beantwoordt verder de verschillende sprekers. De ga«- commissie is door het rapport der fi naneieele commissie niet tol andere ge dachten gekomen. De vraag: gasprij's ver laging ol reservefonds, is een principieel verschil, waarover men lang praten kan loch zonder resultaat. De gascommissie is volkomen gerust, dat de gasprij's, mo gelijke exlra-caiamileiten, rils bijv. werk staking, voorbehouden, in de eerste ja ren niet zal behoeven te worden ver hoogd. Met cijfers uil Bergen op Zoom weerlegt spr. de bewering omtrent de muntgasmeters. In B rgen op Zoom mei 1500') inwoners zijn 977 gewone en 151 muntmeters. Hoes met 7(00 inwoners heeft 750 meters; een aardig geta', wat de verwachting omtrent toenemend gebruik van muntgas niet we'.tigi. Wat 'I kookgas aangaat, er zijn 47 gemeenten met. geen vermindering voor kookgas; 19 wel, bij een gasprijs van 7 cent; 55 bij een gasprijs van boven 7 cenl; en wel 6 van 71 28 van 8; 13 van 9; 9 van 10; oil 1 van 11 cent; waar zij' dus de verdaging gemak kelijk kunnen toestaan. De heer Kakebeeke zegt Ie wenschen dat de gasprijs zoo bleef. Wij hebben een gasmotor gekregen en die is uit do gewone exploitatie bekostigd. Kunnen wij nu niet alle kosten bestrijden nit. de gewone uitgaven De fabriek heeft I 90005 schuld welke voldoende is gekapi taliseerd; daarom moet zij' nu niet meer leenen. In vele gemeenten vindt de poging om electriciteit te bekomen bezwaar in de le groote schuldenlast dor gasfabriek. Dat zou ouk mettertijd hier 't geval kunnen zijn. De heer Fransen v. d. Putte hoorde nog geen weerlegging van de meening der Commissie van financiën inzake het Re servelonds. lie vraag is; is 't billijk dat vernieuwingen, enz. worden betaa'd door de directe verbruikers ol' door de verbrui kers dor toekomst. Met verlaging van den gasprijs kan 't sluiten van telkens nieuwe leeningen gepaard gaan, en zoo komen wij nooit uil de schuld. De heer Van den Bout handhaaft le genover den heer v. «1. Putte zijne bewe ring, dat 'tin de gegeven omstandigheden billijik is de gasverbruikers, die men in zekeren zin aandeelhouders zou kunnen noemen, van de voordeden der gasexploi- tatie te doen profiteeren. Wal de heer Kakebeeke over kostenbeslrij'ding uit de gewone uitgaven in hei midden heeft ge bracht is z.i. niet geheel juist. Sommige uitgaven, zooals die van den cokesbreker die zeer aan slijtage onderhevig is, moet men uit de gewone middelen bestrijden; maar andere die over een reeks van jaren loopi'ii, moeten ook over die reeks van jaren betaald worden. De heer Dekker blijft van meening dal kookgas behoort verlaagd te worden. Er zijn 51 gemeenten waar de gasprijs 8 cent bedraagt, on toch verlaging van den jirijs van liet kookgas in toegestaan. Spr. heelt altijd gepleit voor eleclrisch licht, hij dankt den heer Kakebeeke voor diens steun. Goes zal er ook wel toekomen dat men electrisch licht krijgt, maar dan zal niet - gelijk de heer Kakebeeke meent - de gasfabriek verdwijnen. Men zal dan hebben tweeërlei lichlgas en electrici teit. Dil behoeft dus nu geen argument te zijn tegen de ga,sver',aging. Maar het vinden van uitgaven uit de gewone mid delen, daar heeft de heer Kakebeeke gelijk in. Wanneer hij voorstelt om de 1 6000 voor een nieuwen oven uil die middelen te vinden, zal spr. er voor stemmen. De heer Kakebeeke vindt dat de gas- commissie haar voorstel niel zoozeer deed in de hoop op uitbreiding v.an hel gasverbruik dan wel om de gasverbrui kers te believen. Spr. wil echter de zaak op zoo gezon I mogelijke basis plaatsen. Hij is 'teens met den heer Dekker dai 'telectrisch licht er toch komi, maar wij zullen veel gemakkelijker er toe komen, als wij niet voor een enorme schulden last staan. De heer Temperuran beroept zich op een 14-jarige ervaring als raadslid, en op de geschiedenis der iabriek met haar verschillende extra uitgaven, gedaan uit de winsten der gasfabriek; 'I gasgloei licht is ingevoerd, een toeneming van 10 jit't. werd voorspeld. Die is nog niet be haald, en toch maakt de fabriek zoo'n mooie winst; do rente is tengevolge van atlossingen in de laatste jaren met f500 verlangd. Allegaar omstandigheden die spr, met vrijmoedigheid deen pleiten vooi aanneming van 't voorstel der gascom missie. Dat voorstel wordt hierop aangenomen met 9 tegen 3 stemmen: Fransen v. d. Dutte, Pilaar en Kakebeeke. 'Alsnu 'loet de heer Dekker hel voorstel om de meterhuur te verlagen. Er zijn, zegt spr., in de gemeen'© 150 meters voor 2 lichten (3 toegestaan) voor 15 cenl. deze behoeven niet ie worden ver'aa;d omdat 2 licht-nieters niet meer worden gebruikt; het zijn 3 lichts. Maar de overige, te weten 354 meters van 4 lichten 20 cent 170 meters van 5 lichten 25 cent 70 meters van 10 lichten 30 cent 19 meters van 2) lichten 40 cent 16 meters van 31) lichten 50 cent wit spr. met 5 cenl 'elk verlagen; dus resp. gebracht zien op 15- 202535 40. En voorts de nioerlichtmetcrs respect, f 0,70; 10,90; f 1. enz. Spr. stelt zich op 'l stand punt dat de aangesloten gasverbruikers jiroiiteeren van de winsten. En vo iral de winkeliers, op wie de meterhuur het meeste drukt, zullen or door gehaat zijn. In 't geheel zijn er 617 meters. De ver mindering zal derhalve een verminderde jaarlijksche inkomst van I 370.20 ten ge volge hebben. De heer Donner steunl het voorstel. De heer v. d. Bout is hief voor dadelijke behandeling van dergelijke ingrijpende on verwachts ingediende voorstellen. De me terhuur is een van de bronnen van in komsten der iabriek, die kan men zoo op eenmaal niet verminderen. Het is eigen lijk een verplaatsing van Tasten. 'Het maakt allicht den gasprijs weer hoogcr. De heer Temperman wil gaarne den winkelstand helpen bevoordeelen, docE acht eerst raadpleging met den directeur noodig. De meters kosten ook nogal wat aan onderhoud. De heer Kakebeeke schoon tegen gas- prijsverlaging om straks vermelde rede nen is voor de verlaging van nieterhuur- jirijs, dewijl hij dil een billijker vewdeeling van belasting acht. De heer Dekker zegt dal een mindere inkomst van 1370 's jaars niel kan leiden tot verhooging van den gasprijs. Toege geven dat er onderhoud aan is, daarvoor staat ook 121/2 pCt. van den prijs «lier meter; dat is veel te veel. Do heer Fransen v. d. Putte zegt het voorstel sympathiek gezind te zijn; maar zou toch gaarne zien dat de raad daar eens rijpelijk over nadacht. De heer de Witt Hamer acht alle gas- meterhuur uil den booze. Men verlage dus niet met 5 cent, doch schaffe ze tinaal af. en verhooge liever den gasprij's. Spieker geeft dit zijn geachten collega V. I. 'Bout en de gascommissie ter over weging. Het voorstel-Dekker wordt verworpen. Voor stemmen Donner, Dekker, Kake beeke en Von Schmidt. De heer Donner vraagt ol de leening van 16000 niet kan gevonden worden uit 'I buitengewoon groote overschot der fabriek over 1908 en 1909 van f8457. De heer v. d. Bout begrijlpt niet hoe een handelsman (lit vragen kan. Die f.8457 heeft de fabriek niet in contanten, maar grootendeels in steenkolen enz. Moest vorig jaar alles oji 't o .genblik be taakl worden, ook al waren de kolen alle maal verkocht, dan had de gascommissie nog niet aan haar verplichtingen kunnen voldoen. De heer Dekker apprecieert zeer dat de heer v. d. Bout de beg rooting zoo des kundig heeft verdedigd, maar overdrijving schaadt. Zeker een deel van '1 overschot zit in grondstoffen en verwerkte grond stel ten. Maar teen 't batig slol f4001) min der was, was er ook bedrijfskapitaal ge noeg. Indien de heer Donner voorstelde 't. halve bedrag- benoodigd voor den nieu wen oven, dus I'31,00 uil he,t saldo te ne men, dan zou daar geen bezwaar tegen kunnen bestaan en indien hij er een voorstel van maakte zou dil door hem worden ondersteund. De rekening en begrcot.ng worden daar na zander hoofdelijke stemmen goedge keurd, waarhij de leden der gascommissie geacht zijn zich van stemming te hebben te onthouden. Het saldo over 1909 be draagt f3501.833 en de .begroeting in ont vangst en uitgaaf op 159996,02. Aanvragen om afschrijving van belas ting en schoolgeld worden zonder hoof delijke stemming ingewilligd. Aangeboden wondt 'I gemeenteverslag over 1909. Daarna gaal de Baad over in geheime zitting. Bij de heropening wordt .met algemeene stemmen vastgesteld hel kohier .van den Hoofdelijben Omslag. Voorts wordt besloten de gehlleening van f3000 ten behoeve van werken in gewapend beton te verhangen met [700 wijl ook de beschoeiing die aan de haven zal plaats hebben in gewapend beton zal worden uitgevoerd. Daarna sluiting. Onze vroede Vaderen. „Meer licht" zei Goelhe, maar de goede man had het niel meer noodig, want toen hij dat zeide, stierf hij. „Meer licht!" De (loezenaren kunnen hel thans verkrijgen en wel aan civielen ju-ijs, 'De raad is zoo vriendelijk geweest, de burgerij niet een gasprijsverlaging van een halve cent per M3. te verblijden. De heer Van den Bout, voorzitter der gascommissie, vond doze verlaging iets, lat vanzelf sprak, de gasverbruikers zijn immers de „aandeelhouders" der fa briek I Hoe deftigEr was overigens on der onze vroede vaderen een streven om de burgerij in deze zooveel mogelijk ter wille te zijn. Alleen de finaneieele com missie stond stijl' oj> haar stuk en be pleitte bij' monde van den heer Fran sen van de Putte de vorming van een ieserveïonds en al deed ook het andere lid der finaneieele commissie, de heer Pilaar, blijkbaar water in zijn wijn, door zich niet zoo onverzettelijk to toonen. de heer Van der Putto, hield streng aan zijn ingenomen standpunt vast. Er ont brak nog slechts het „Ceterum censeo" en de llomeinsche toga aan, om hem volmaakt n|i den ouden ('aio te doen gelijken. De heer l'on Schmidl nut Altenstadl voelde zijn adellijk bloed sneller stroo men hij' de gedachte do burgerij met een goedkooperen gasjirijis te kunnen belie ven. Zonder haperen slak hij enne gewich tige redevoering al en bleek erg te ko- kettccren niel de gemeentegasiabrh'k te Bergen op Zoom, vergat echter, dal de liefde liet. niet altijd eens is met de waar heid, want toen onze wethouder van den Bont hem aan den pols voelde over ©enige cijfers der Bergense he gasexploitatie, deed de heer Yon Schmidt er het zwijgen toe. Merkwaardig ook was de speech van len heer Temperman. Deze heer begon met te zeggen, dal hij al 14 jaar in den raad was. Alsol hij wilde zeggen; „Je ziet mij toch wel voor vol aan?" wat hem echter niel belette zich in hel ver volg zijner rede een warm pleitbezorger van de belangen dei burgerij Ie todnen. De heer Donner zag zijn repair lie van „cwentfester" handelsman een oogenblik In Ireigd door een uitval van don heer Van den Bout, doch ,als een getrouwe paladijn schoot de heer Dekker naar vo ren om voor zijn bedreigden collega in de bres te springen. Toch kon het de zen slagvaardigen heer niet gelukken een vermindering dér meterhuur goedgekeurd te krijgen. Wethouder Van den Bout ver zette zich niet hand en tand. Men kon zien, dat voorstel kwam hem te onver wacht, hij vreesde voetangels en klem men en de jongste wethouder, die zich den ganschen avond hoogst voorkomend had betoond en zelts grapjes maakte met de rechterzijde, wist heel handig door voorspiegeling eenor totale afdanking van meterhuur het zaakje van de baan te krijgen. Do hoeren Hollmann en Bisoh getroost ten zich voor ditmaal niet den rol dos zwijgers llust'g „in -sblaue hinein" sta rend, lieten zij de baren der discussie over zich heen rollen en bleven onbewo gen. En zoo is er dan ditmaal een ge meenteraadsvergadering geweest, die in stede van de burgerij' het geld uil den zak le kloppen, haar een voordeeltje brengt. Den vroeden vaderen onze dank! A rg u s II. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des namiddags om 2 uur te Wolphaartsdijk, in de herberg bij Bekrevoet, ten verzoeke van dhr. J. VAN STRIEN Az. 2 HECTAREN, 7 AREN, 60 CEN TIAREN onder Wolphaartsdijk, in den Oosterland- polder, in Helleweele, aan den Aardebolle- weg, in 2 perceelen en daarna gecombineerd. Aanvaarding bij de b'tnling. Breeder hij biljetten. Inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. De notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op te lerseke, ten verzoeke van den lieer S. DIJKWEL, 1 des middags om 12 uur aan het woonhuis van genoemden Dijkwel aan de Stokvischstraat Kast, Tafels, Kachel, Stoelen, Klok, Spiegel, Lamp, Glas- en Aardewerk en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. 2. des namiddags om l1 2 uur, in het koffiehuis „Oesterbeurs" te lerseke, aan de Stokvischstraat, sectie G 1487, groot 1 A. G1 c.A. Aanvaarding bij de betaling Inlichtingen geelt genoemde Notaris OP des namiddags to 2 uur te Nisse, in de herberg bij C DE BLAEIJ, voor Mevrouw Y\ ed. VAN OOSTEN'Prumers c s., ten overstaan van Notaris PILAAR, van in de gemeente Nisse, in den Kruiningen- polder, aau den Krommen weg, groot 1 H A 48 A. In pacht bij den heer M. VAN LIERE tot na het rooven van den oogst dezes jaars. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder zal op dei voormiddags 11'/j uur, in de herberg van dhr. Mabkusse te Driewegen, in het openbaar verkoopen: 9 AREN 80 CENTIAREN te Driewegen ^an den Schoondijkschen dijk» Sectie C. nos 222 en 223, in gebruik geweest bij de Wed. J. de Rijger. Te veilen in perceelen en in massa.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 6