BINNENLAND. UIT ZEELAND. vangstdag voor de voornaamste vertegen woordigers der Katholieke Kerk gees telijken zoowel als leeken waaronder de aartsbisschop mgr. Bourne en ver schillende andere bisschoppen. Een groot aantal Katholieken waaronder vele vreemde gezanten en leden van het diplomatieke corps, waarvan de meesten katholiek zijn, waren aanwezig. De bis schoppen waren in paars ornaat. De lord mayor is, zooals men weet pas de derde katholieke burgemeester die sedert de hervorming dit ambt bekleedt, de anderen zijn vader Sir Stuart Knill die in 1898 lord mayor en Sir Poly- dore De Keyser die het in 1888 was. li K I. ti I F. Zaterdag is de 41e vergadering van liet Verbond der katholieke kringen en Vereenigingen van België geopend te Lier. Zondag, den tweeden dag, hield o.a. staatsminister Woeste aan hel feest maal een redevoering over Vlaamsch in het onderwijs. Hij wees erop hoe de groote moeilijkheid in de partij de t,aal-quaestie is. Met het oog op den aanstaanden ver kiezingsstrijd was de vergadering van be- teekenis. liet „Hbl. van Antwerpen" noemt een kenmerk van deze vergadering haar Vlaamsch karakter. De bekende geleerde Vlaming Dr. La- porta hield eene rede over „Het Vlaamsch in het Leger", waarin hij' den officie ren de studie der Vlaamsche taal op het hart drukte, opdat zijl zich des te beter met do Vlaamsche soldaten kun nen onderhouden. Zijne woorden werden geestdriftig toegejuicht. Eerste Kamer. Door de Prov. Staten van Groningen is gekozen tot lid der Eerste Kamer in tie vacature-Scholten, jhr. mlr. E. Tjarda van Staickenbörgh Stachouwer, burgemeester van Groningen, met 30 van de 41 stem men. Verder verkregen de heeren G. Zijl- mia 4, Van Kol, 4, O. Q. van Swindereu 2 stemmen. In blanco werd een stem uit gebracht. Staatspensioneering. Naar hekend is, wordt door den Bond van Staatspensioneering een adres-bewe ging op touw gezet ten gunste van de Staatspensioneering. Overal worden er vergaderingen ge houden. Overal zal men trachten handtee- keningen ten gunste van dit stelsel Ho krijgen. Wij vestigen daarom nog eens de aan dacht. op het hoogst aclueele vlugschrift, door het Centraal Bureau van de K. S. A. ie Leiden uitgegeven, getiteld Staatspensioneering ol' In val i di t ei t s- en Onderdom sverzekei ing? Dit zeer bevattelijke en overtuigende Vlugschrift moet (hans weer ruim ver spreid worden, opdat de onzen goed wor den voorgelicht, waarover het gaat. De prijzen zijn als steeds: 100—500 a 11.- (1e 100 fr. p. p. tiOO—1000 ii f 0.90 de 100 fr. p. p. 1100—5000 a f 0.80 de 100 fr. p. p. 5100 en meer a f0.75 de 100 fr. p. p. Naar wij vernemen, is de eerste op lage van dit Vlugschrift, 25.000 exempla ren, uitverkocht, doch verschijnt deze week oen tweede oplage. Aan den arbeid dus, ter voorlichting van patroons en arbeiders Armenwet. Ingediend is een wetsontwerp tol rege ling van het armbestuur. In de Memorie van Toelichting wijst de minister van binnenin,ndsche zaken er op dat de bestaande wet in hoofdzaak rust op de volgende beginselen le. overlaten van de ondersteuning dear armen aan de kerkelijke en bijzondere instellingen van weldadigheid; 2e. de burgerlijke armenzorg mag ©en arme slechts dan onderstand verleenen, wanneer hij dien niet van kerkelijke pf bijzondere instellingen van weldadigheid kan verkrijgen; 3e. de burgerlijke armenzorg mag slechts bij volstrekte onvermijdelijkheid onder steunen 4e. vermindering van subsidien uit de fondsen van burgerlijke gemeenten aan in stellingen van weldadigheid. De minister betoogt, dat op het gebied der armenzorg versnippering van krach ten is ontstaan, die zich wreekt in twee richtingen. In de eerste plaats tegenover de armen; in de tweede plaats tegenover de instellingen. Deze fouten van de be staande wet worden tegenwoordig alom ingezien en eenstemmig en dringend wordt aan den wetgever gevraagd dat hij te hulp zal komen aan het streven om de geschetste fouten te verhelpen. Bij het Koninklijk Bezoek te Amsterdam zal een groote sportbetooging gehouden wolrden. De uitvoering zal twee uren duren en bestaan in gymnastiek, scher men, voetbal, korfbal, lawntennis en krachtsport. Er zullen geen volledige wed strijden worden gespeeld. De Statenverkiezing in het district Hulst Men seint ons: De Centrale Liberale Kiesvereeniging in het distriet Hulsl heefl tol candidaat voor de Provinciale Staten (vacature Moes) definitief candidaat ge stold den heer Ph. .i. van Dixhoorn te Axel. Goes. Gisteren werd ten stadhuize in tegenwoordigheid van vele burgemeesters, wethouders en secretarissen van gemeen ten op Zuid-Beveland ten overstaan van notaris Schram de acte gepasseerd van de N. V. Drinkwaterleiding voor Zuid- Beveland. Door de vereen. „Handelsbelangen" werd in haar algemeene vergadering van Vrijdag 1.1. o.m. het volgende besloten: Gebruik te maken van de door de re geering aangeboden gelegenheid 0111 een spreker geheel kosteloos voor de vereeni- ging te doen optreden. Verzocht zal worden de hoeren Meu- sen en Nou wens met het onderwerp: Middenstands-coöperatie in Oostenrijk, met lichtbeelden, daartoe aan te wijizen. Aangezien de heer de Ligny wegens drukke bezigheden heelt geineend te moe ten bedanken voor het voorzitterschap der vereeniging, is de verkiezing van een voorzitter aan de orde. Bijl tweede, vrije, stemming wordt de- heer A. S. .1. Dekker gekozen, die ver klaart, nu blijkt, dat er een groote min derheid hein niet wenscht, de benoeming niet aan te nemen. Bij de nieuwe stemming wordt dhr. A. S. J. Dekker wederom gekozen. Deze wenscht ook thans nog in beraad te hou den of hij1 de benoeming zal aannemen, doch zwichtende voor den drang van ver schillende zijden uitgeoefend, ten slotte eindigt met de benoeming aan te nemen. Inplaats van den heer Vissers, die we gens drukke bezigheden als bestuurslid heeft bedankt, wordt gekozen de heer A. Neter. De conclusie van do commissie voor het credietwezen, die van vaksgewijz.e groepeering door bemiddeling van Han- delsbelangen^ nog oenig heil verwacht, wordt naar het. bestuur gerenvoyeerd. Het denkbeeld om te trachten de Mij. der Staatsspoorwegen te bewegen, den vroegeren maillrein le Goes te doen stop pen, wordt ampel en breed besproken, en het bestuur machtiging verleend, die maatregelen le nemen, die tot het ge- wenschte doel kunnen leiden. Ten slotte wordt door den heer v. n. Peijl gewezen op de wenschelijkheid, dat het politiebureau en de gasfabriek tele fonisch worden aangesloten. De heer J. de Jonge wenscht in het telefoonnet ojk nog te betrekken het goederenbureau der staatsspoorwegen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Het programma der Uitvoering van het muziekgezelschap „Hosanna" op a. s. Vrijdag, bevat zeel' interessante nummers. Den bezoekers staat een aangename avond te wachten. Middelburg. Tot directeur van de I voimen naamlooze vennootschap „(1 rand flötel Verscput" alhier, is benoemd de heer F. Kluivingh. tot dusver olierkellner in dat hotel. (M. f.) In de Maandag gehouden ledenver gadering van de coöperatieve verbruiks- vereeniging „de Vooruit" is tot concierge van het volksgebouw benoemd J. Merison van Goes. Voor deze betrekking hadden zich 21 sollicitanten aangemeld. (M. F.) Dit jaar houdt de Nederlandsche Bond van gemeenteambtenaren zijn alge meene vergadering in deze stad, vermoe delijk in Juli of Augustus. (M. Gemeenteraad te Middelburg. In do hedenmiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Middel burg werd mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken: Het jaarverslag van ile Kamer van Koophandel en Fabrieken. De rekening van de vereeniging het Middelburgsch muziekkorps over 1909. Een verzoek ven 7 onderwijzeressen aan School G om periodieke verhooging hunner jaarwedden in verband met vol brachten diensttijd. Adressanten wijzen er op, dal overal, ook in Middelburg aan de andere scho len voor O. L. onderwijs de jaarwedden der onderwijzers (onderwijzeressen) na een zeker ajantal dienstjaren verhoogd worden. Gaarne erkennen zij, dat de jaar wedden voor de onderwijzeressen aan school als aanvangssalarissen hooger zijn dan de aanvangssalarissen op de andere scholen voor openhaar lager onderwijs te Middelburg, maar dat, al moge school G ook een lagere school heeten, behoeft het volgens adressanten geen be toog, dat het onderwijs aan meisjes van 13 tot 18 jaar meer kennis van de onder wijzeressen zal eischen dan het bezit van een lager acte zou waarborgen. De bevoegdheid lol hel geven van middel baar onderwijs, (lie alle onderwijzeressen aan school (i bezitten, moet dan ook als een vereischte beschouwd wor den, ook al is het geen wettelijk ver eischte. Verder wijzen adressanten er nog op, dal correctie en sltudie om op de hoogte van het vak te blijven heel wat uren buiten den schooltijd in beslag ne men en ten slotte hierop, dat hel leven, in vergelijking met eenige jaren ge'eden ontegenzeggelijk duurder is geworden. Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim, waaruit blijkt, dat in 1909 44 gevallen van schoolverzuim behandeld werden tegenover 41 in 1908. Ambtshalve inschrijving als leerling eener lagere school vond niet plaats. Verzoekschriften werden gericht aan den voogdijraad en de Vineentiusvereeni ging om zich het lot aan te trekken van de kinderen uit. 2 gezinnen. Het jaarverslag van de commissie van toezicht op de scholen voor lager onder wijs, waaraan het volgende is ontleend. De commissie spreekt de wenschelijk heid uit, dal in sommige lokalen van de scholen en .1, welke voor het invallen van het zonlicht ongunstig gelegen zijn, kunstlicht worde aangebracht, opdat het niet langer noodig moge zijn, dat op donkere middagen in den winter van den rooster van lesuren behoeft te worden afgeweken, teneinde aan de leerlingen zoodanig onderwijs te kunnen verschaffen, waardoor niet te veel van hunne oogen wordt gevergd. Nagegaan hebbende dat in andere ge meenten door het aanstellen van een schoolarts op hygiënisch gebied gunsti ge resultaten zijn verkregen, deelt de commissie mede, dat eene commissie uil haar midden zich onledig houdt eene (Ier- gelijke aanstelling hier voor te bereiden en hoopt zij in den loop van dit. jaar een gemotiveerd voorstel in dien zin hij1 den raad in te dienen. Het is der commissie opgevallen, dat op hare gewone maandelijksche vergade ringen de beide heeren schoolopzieners geen enkele vergadering bijwoonden, ter wijl in vorige jaren, zoo niet geregeld, dan toch nu en dan op hunne aanwezig heid kon gerekend worden. In het aantal scholen kwam geen ver andering. Uit de verstrekte gegevens, betreffende de schoolspaarbanken, blijkt, dat op de scholen voor onvermogenden het saldo bedroeg f 1561.60' en dat op de scho len voor minvermogenden f3480.535, ter wijl lal in 1908 respectievelijk I 1044.48 en 1,3282.14 beliep. Onder dankzegging aan hooiden en on derwijzers voor de moeite en zorg in deze betoond, beveelt de commissie deze hoogst nuttige zaak aan. Uit een hij het verslag gevoegde tabel Idijkl, dal de openbare scholen op 31 December 1909 1008 mannelijke en 900 Vrouwelijke leerlingen telden, tegen 1071 en 919 op 31 December 1908. Voor de bijzondere scholen waren deze cijfers in 1909 438 en 520 en in 1908 437 en 520. Bij het einde van den cursus 1908 1909 bedroeg het aantal leerlingen v.iu 'l Her- haiingsondorwijs 81, zijnde 42 jongens e.i 42 meisjes. De nieuwe cursus begon met 38 jon gens en 48 meisjes, terwijl op 31 De cember 1909 die getallen 47 en 51 be droegen. Met. jaarverslag van hel b. rger.ijk arm bestuur, waaruit blijkt, dat in 1909 on derstand in geld, vrije woning en levens behoeften gedurende het geheel1-' jaar werd verleend aan 208 gezinnen of éénloo- pende personen, gedurende een gedeelte van het jaar of slechts nu en dan één- of meermalen, aan 101 gezinnen of één loopende personen. Geneeskundige hulp werd verleend aan 271 gezinnen of eenloopende personen. Hiervan werden 30 personen bedeeld. 1942 schriftelijke uitnoodigingen wer den voor geneeskundige hulp afgegeven. Het gereedmaken der recepten kostte liet armbestuur voor bedeelden f207.66, voor niet-bedeeklen f2271.60 een totaal bedrag van I 2479.26, alzoo f 486.47 meer dan in liet voorafgaande jaar. Aan 34 personen werden breukhanden en andere geneeskundige instrumenten verstrekt, alzoo aan 11 personen moer dan in 1908. De kosten bedroegen f 113.70 of 173.80 meer dan in 1908. Verloskundige hulp werd door het armbestuur verleend aan 10 behoeftige kraamvrouwen. Voor rekening van het burgerlijk arm bestuur werden 3 lijken begraven, waar onder 1 kinderlijkje, dil kostte 127.85 Voorts is a,an 17 personen verblijf- of reiskosten verstrekt, alzoo aan 6 minder dan in 1908. De uitgaven bedroegen 1 20. 0)i 1 Januari waren in liet gasthuis aanwezig 42 verpleegden, in het Oude Mannen- en Vrouwenhuis 28 en in het Weeshuis 24, opgenomen werden respec tievelijk 233, 6 en 1. de gestichten wer den verlaten door 211, 0 en 5 en over leden zijn 25, 7 en geen, dus het aantal verpleegden bedroeg op 31 December 1909 39, 27 en 20. Jaarverslag van de Middelburgsche Huishoudschool, waaruit blijkt, dat de school in het afgeloopen jaar bezocht werd door 31 leerlingen. Een adres van de Naaml. Vennootsch. „Olso" Spaarlicht-Maatschappij. tor aan beveling van de door haar in den han del gebrachte branders. Een adres van mr. IV. H. A. Klink Schuurman te Hilversum, waarin verzocht wordt om deelname der gemeente in een door hem op te richten onderlinge brand en inbraakverzekering. Het bekende adres van de inarktjjewo- ners inzake oprichting eener electris. be centrale. Aan den heer \V. Jansen werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Ju haar advies omtrent deze ontslag aanvrage wijst de commissie er op, dat zij het heengaan van den heer Jansen betreurt en tevens hierop, dat de oorzaak van liet heengaan niet bij do commissie of bij' haar leden ligt. Vastgesteld werden de staten oninbare (losten schoolgeld over hel schooljaar 19081909. Voor het herhalingsonder- wij:s op f2.75, voor de scholen A en op 166.13 en voor de scholen (I en .1 0]i f222.53. Aan den onderwijzer D. W. Louis werd wederom voor den tijd van 1 jaar en dus tot 1 Mei 1911 verlof gegeven om des nachts te Vlissingen te verblijven, zulks in verband met een medisch ad vies omtrent don gezondheidstoestand zij ner echtgenoote. Aan G. ile Gast werd een stukje ge meentegrond, liggende tusschen den Ka- relsgang en het Óud-Arnemuidsch voetpad Verhuurd voor f2.50 per jaar, met bepa ling, dat die grond alleen gebruikt mag worden voor tuin of bleekveld. In de melkverordoning werd eene wij ziging aangebracht, waardoor voorkomen wordt, dat een beklaagde kan zeggen „ik verkocht die melk niet." Thans is het afleveren, rondventen of ton verkoop voor handen hebben van melk, die niet aan de gestelde eischen voldoel, verboden. Behandeld werd het verzoek van de slagersvereeniging om de politieverorde ning alzoo te wij'zigen, dat het in het vervolg verboden is om minder in te voeren dan halve dieren met de organen langs den natuurlijken weg er aan ver honden, zoodat dan de gewenschte kou- ring kan plaats hebben, en hel moge lijk is toezicht te houden op de locali- teiton waarin vleesch verkocht wordt. Zoowel de commissie vo >r de strafver ordeningen als de gezondheidscommissie adviseerden om niet aan dat verzoek te voldoen. Vervolgens was aan de orde het voor stel van B. en W. om ,aan de Tweede Kamer een adres te richten inzake do wijziging der gemeentewet. Hierna werd behandeld het voorstel van B. en \V„ waarmede de commissie van tabricage zich vereenigt, om aan J. A. van der Heil op verschillende voor waarden toe te staan het maken van een straat van Klein Vlaanderen naar het Bolwerk.. Ook de gezondheidscommis- sie had zich met dit voorstel vereenigd. Vervolgens kwam ter tafel het voorstel van li. en \V. om aan de vereeniging tot stichting en instnndhoud'ng eener Chris telijke Kweekschool voor Zeeland te vel koopen een te rein aan de Wagenaaistraat voo" eene som van f5000. De commissie van fabricage en de meer de, held van Je commissie van financiën konden zich niet dit voorstel niet voroeni- gen, de minderheid van laatstgenoemde commissie was niet tegen verkoop, maar wil trachten meer geld voor het terrein te krijgen. Nog kwamen aan de orde de voorstel len over de invoering van progressie in de gemeentebelast'ng. Zooals bekend is, stelden B. en \V. voor geen progressie in te voeren, terwijl het raadslid de heer de Veer, een wijze van invoering eener progressie van 4 pt'l. tot 1 p('t. h:ul voorgesteld. Het laatste punt. der agenda was het onlangs vernielde voorstel tot regeling én herziening van de jaarwedden van een aantal gemeertte-ambtena: en (fabricage, gasfabriek en duinwaterleiding, controleur jilaatse'ijike belasting, secretarie, ambte naar ten kantore van den gemeente-ont vanger, politieagenten). (Zie voor beslissingen over de ver schillende voorstellen onder „Laatste Be richten".) Vlissingen Evenals het vo ige jaar bij. de gebeente van II. K. 11. Prinses Juliana heelt de buurtcommissie van de ('lyver- straat thans weer het plan opgevat om mei den jaardag vair de Prinses de kinderen uit die stiaal ,te onthalen en de straal een feestelijk aanzien te geven. Voor dat doel heeft men reeds de daar voor benoodigde som onder de bewoners ingezameld, (VI. Crt.) Mei het voeren van de administra tie der landweertroepen, die van 11 tol 1 6April a. s. alhier in garnizoen oinder de wapenen komen, wordt de luitenant kwai tiermeester Kuyper, van de hoofd- ndministratie van hel 3e regiment infan terie te Bergen-op-Zoom, belast. (VI. Crt.) Aan 7 pontonwekers der maatschap- pi, „Zeeland" is door de directie een pen sioen toegezegd, welke maatregel door de pontonworke'rs met groote vreugde is vernomen. Tot loodsschipper hij het Belgisch loodswezen alhier is bevorderd de heer H. F. Verstraete, thans loods. Heinkenszand. Een slagersknecht alhier had j.l. Dinsdag hef ongeluk, toen iiij in het voeituig wilde stappen, dat het paard onverwijld aan hot loopen ging, met het treurig gevolg, dat hij achterover op de steenen terecht kwam, waardoor hij eene zoodanige hoofdwonde beliep, dat onmid dellijk geneeskundige hulp verleend moest worden. 's Heerenhoek. In de vergadering van den Boerenbond, afdeeling 's Heerenhoek c. a., gehouden den 4 April j.l. in het lokaal van A. van den Billik alhier, waren 30 leden tegenwoordig. Voorzitter P. van Stee. Na de lezing der notulen van de vo rige vergadering, welke onveranderd wer den goedgekeurd, werd door den penning meester rekening gedaan, voorden reeds te vi oeg gestorven hengst Buffalo, waaruit bleek, dat er een nadeelig saldo was van f234, welke door het werk dat de hengst nog verdiend heeft kan worden gedekt. Vervolgens werd besloten in de vaca ture, ontstaan door hol overlijden van Buffalo te voorzien, door het huren van een dekhengst, die zooveel mogelijk zijn voorganger in hoedanigheden nabij komt. Welke huur moet geschieden met recht van koop (indien dit mogelijk is), wanneer do hengst bevalt. De hoeren B. A. Ramijn, A. H. van den Dries werden aangewezen, om die zaak in orde te brengen. Als alles goed van stapel loopt zal de hengst Donderdag a. s. ter dekking gereed staan. Kapelle. liet 9e Zomerfeest, uitgaande van de Chr. J ongel ingsvereenigingen op Zuid-Beveland, zal dit jaar worden ge houden in een boomgaard van den lieer W. de Groene alhier, en wel op Donderdag 30 Juni. Terneuzen. Alhier werd ten bureele der genie aanbesteed het eenjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken te Ter Neuzen en Ellewoutsdiik (raming f 4500). Hiervoor werd ingeschreven door do heeren G. .1. Balkenstein voor f4248, O, .1. F. Rijiibeig voor f4215, A. Tholens Dz. voor i'4125 en M. A. Terschelling voor f 4069. (Luctor) Door den Provincialen Stoonvbool- dieust op de Wester-Schelde zullen ter gelegenheid van de wereldtentoonstelling te Brussel van af 1 Mei tot l (Jet. retour- kaarten worden afgegeven van Vlissingen naar Brussel, zoowel via Gent als via Mechelen, geldig gedutende 10 dagen. (Luctor.) Hulst. In de Maandagavond gehouden vergadering der aid. Hulst van de 11. K. Kiesvereeniging, waarin 41 leden tegen woordig waren, werd mededeeling gedaan van de wijzigingen, welke in het regle ment zijn aangebracht. Daaina werd medegedeeld, dal in een veigadering van het Centraal Bestuur be sloten was den Statenzetel, opengevallen dojor het overlijden van den heer Moes, als zijnde een anti-rev. zetel, te laten aan die partij tot aanwijzing van een can didaat. Veivolgens werd mededeeling gedaan van de ondei handelingen, welke met de anti-iev. partij waren gevoerd, waaruit bleek, dal nadat de Centrale Vnti-rev. Kiesve: eenigiing geheel zelfstandig een candidaat had gesteld; aan de afgevaar digden der Katholieke Iviesvcreen. werd medegedeeld, dat door ;de Anti-rev. tot candidaat was geproclameerd de heer mr. P. Dieleman te Middelburg, oud-lid van Ged. Staten. Deze candidatuur is daarop door liet Centraal Bestuur overgenomen en aan dit besluit werd Maandag door de afd. Hulst niet algemeene stemmen adiiaesie geschonken. Nadat nog 4 nieuwe leden waren aan genomen en nog ©enige besprekingen van huislioudelijken aaid hadden plaats ge had, weid de vergadering gesloten. (Zei.) - In een .Maandag gehouden veigade ring der afd. Hulst van de I'. N. zette de heer Slogl nit Goes de voordeden uit een van een eieienvei! jng, te houden door deA'. P. N. Waar deze vereeniging zorgt dat steeds uitsluitend ve.sche eieren ter markt worden gebracht, worden de eieren der V. P. N. altijd duurder betaald, dan hij den verkoop aan de opkoopers of op de gewone markt. In Goes brengen de eieren der 1 I'. A'. doorgaans f0.20 mteof dan ablaut de maik- prijs is. Verder gaf de heer Slegt aan op welke wijze de eieronveillng moet wonden in gelicht. Besloten we.d maatregelen Ie nemen om te trachten met den eersten Maan dag der maand Mei alhier de eerste vei ling te houden. (Zei.). Men meldt uit St. P hi 1 i p si a lid: Er zal dit jaar een groote uitgestrekt heid met zilveiuitjés bezaaid worden; aan den veld arbeider en ook kinderen warden hij dat werk gebezigd - zal di' veel werk verschaffen, daar hol schoon houden en oogsten van dit gewas gedu rende goruimen tijd zeer veel handen vraagt. (X. Rott. Crt.) Breskens. Dhr. C. Udo alhier is aan gesteld als brugwachter aan hel kanaal te Middelburg. - Onder vele blijken van belangstel ling herdacht dhr. J. "verstelle dezer da gen den dag, waarop hij voor 25 jaren werd aangesteld als assistent hij de pos terijen. Biervliet. Zondag j.l. gaf de Rederij kerskamer in ypreenigjjig niet de Har monie haar laatste winterconcert. Opge voerd met succes werd „Het verloren Document". De zaal was goed bezet. Oostburg. Door den Raad alhier is tot plaatsvervangend secretaris bij ontsten tenis van dhr. P. de Hullu benoemd dhi.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2