f feeteelt. Besluiten en Benoemingen. O N D E R W IJ S. Visscherij. GEMENGD NIEUWS ;faillissementen Openbar® Ueritooohgen AanlbesfciiSngetë, I bestuur der Jnderlgk ge I zal worden. ngin Wilhel- Brussel zal (ter ontijdig. 1 tussohen de (wel nog geen jimtrent eene ■trlanden naar leer, dat Prins Imtoonstelling jjnoemde heden er Gerretson, de heer De Iter voor deze 18SI8. Inleiding van Inde gemaakte I. P. D. Pahius I uit te maken pudwetaherzie- |voor te moeten (Ned.) ikay. ond van unti- hbs heelt het Jjenfltellirg van lijlen baron H4. niddelljjk veel Ider Voort van b verzocht zich wijden. We ds. Van der I zich zoo spoedig I: zullen zetten. Bgewijze worden pondentieblad", J revolutionnaire Lnd. heeft mgr. f.wakken gezond- stigde van den lintslag gevraagd („Centr.") /laanderen zijn ten niet zoo duur I. van een land- [ters voor gemid- ijl ze bij normale Irengen ;e en de hooge taal in verband ierikaansch spek, 150 et., per pond een groot deel uit den stal, en goed en krach- ,-an het grootste patige bemesting n groote massa kralen bodem te het krachtvoer eel diep in den ift het ons steeds mdbouwers zich eer toeleggen op ze bevatten toch t. zetmeelachtige lstof en 1.4 pCI. erhouding hierin t a.tle recht als runnen aangetee- i met onze land- iens praten, dan looven, dal erw- -der vormen, zij aar ze zelf ver niet op hel zand, s eer en geweten den! Aan u, gc- ik toe het dier- e bezit; gij weet lochter te schat- ouwe schutsengel id lerlijkc eer en a en Raphael op e graat zelf tot j hun zijn vader- hen vervolgens ktte hen reeds -Ie (Ie leeling van hel- 3u gebeuren, aan edkeuring had ge le de graaf, trouw ■ome voorvaderen, oor het altaar her ifte, wisselden de ïi zegen des pries- pastoor de H. Mis isten niemand an- i'an de overgetuk u's bruidegom. Wordt vervolgd.) zeggen ze dan, voor erwten moot jo^in de klei wezen. Te ontkennen valt het niet, dat erwten gemakkelijker geteeld kunnen worden in de klei dan op het zand. Maai er zijn heel wat planten, welke vroeger alleen op kleigrond groeiden en die thans ook best op zandgrond gedijten. Een tweede motief, waarom onze zandboeren geen erwten zaaien, is wel, dat zij hij kleine proeven gewoonlijk wel veel stroo, maar weinig of geen erwten kregen, zoo vertellen zij, ook al gaven zij volop stal mest. Dat willen wij op onze beurt nu eens heel graag gelooven en wij achten stalmest dan ook veel te goed om daarin erwten te willen verbouwen, want stal mest beval veel en veel te veel stik stof voor deze vlinderbloemige plant, welke zich met heel weinig tevreden stelt en de rest wel uit de lucht opneemt. De erwt is een echte kalk plant, en nu is liet beslisl waar, dat de meeste onzer zandgronden bedroevend kalk a r m zijn. Wil men daarom goede erwten winnen, dan mag een flinke kalkbemesting niet vergeten worden, 1000 K.G. en meer zelfs per H. A. is noodig en deze hoeveelheid wordt hij voorkeur aan een voorvruchl en anders in 't najaar gegeven. Evenmin mag men karig wezen op phosphorzuur, want het is om de vruchten en niet om het loof te doen. Als men 6 haaltjes super of '9 a 10 haaltjes s lakkenmee! uitstrooit, kan men rekenen, dal dit voldoende is. Dan zal men waarschijnlijk ook niet te kla gen hebben, dat de erwten niet gaar ko ken, -een klacht, welke anders vaak wordt gehooid. Maar hiermede zijn we nog niet klaar, want de erwten hebben nog groote behoefte aan kali, .en dit is misschien wel de hoofdoorzaak, waarom ze op het zand zoo slecht voortwillen. In die be hoefte kan evenwel gemakkelijk worden voorzien door het uitstrooien van 1000 K.G. kaïniet, per H.A. Al deze meststof fen moeten vóór of in den winter flink warden ondergewerkt, wat te minder be zwaar meebrengt, omdat de grond voor erwten duchtig en diep geroerd moet wor den, waarvoor twee of driemaal ploegen aanbeveling verdient. Dan kan men in 'I voorjaar tamelijk vroeg zaaien, van half Maart af, want een nachtvorstje kun nen de erwten best verdragen. En als ze goed en wel boven dsn grond komen en de zoogenaamde hongerpt-riodo aan vangt, omdat de omzettingen in den bo dem nog te langzaam plaats grijpen, en de werking der bacteriën om de stikstof dei- lucht te bemachtigen nog niet voldoende is, dan kan men de planten door die hangerperiode heen helpen met een baal tje ('hilisalpeter per H.A. Zoo bewerkt en bemest, zal men ook op het zand wel voedererwten kunnen telen. SPORT. Een automobieltocht door Zeeland. In de te Amsterdam gehouden jaarverga dering der „Ned. Automobiel Club" is besloten dit jaar een propagandatocht te ondernemen door Zeeland Met het bestuur van het „Vreemdelingen verkeer" zullen de noodige maatregelen beraamd worden. „M. C." Bij Kon. Besl. van 30 dezer is benoemd tot griffier de arrondissemeats rechtbank te Zierikze, inr H. P ley te, thans substituut griffier bij gemeld college. Bij Kon. Besl. van 30 dezer zijn benoenul tot kantonrechter-plaatsvervanger, met in gang van 15 April: in hot kanton Hulst D. Voute, ent vanger der registratie en domeinen te Hulst; De voorloopige gunning van den verbouw der School en Onderwijzerswoning te Bosch- kapelle aan de laigste inschrijvers, is van hoogerhand definitief goedgekeurd, zo"dat reeds de volgende week met het werk, dat voor ruim f 10,000 is aangenomen, zal worden aangevangen Tot den nieuwen cursus der Rijkskweek school voor onderwijzers te il i d d e I - burg zijn toegelaten de volgende 20 leerlingen: IV. L. Iieerens, Sluis; I'. Brom mer, Rotterdam; P. de Bruin, 'sGraven- hage; .1. M. Cense, Tcrneuzen; 11. J. J. Dessens, Vlaardingenvan Doorn, Elle- woutsdijk; 1'. A. Geelhoedt, Zuidzande; ■I. Hartman, Vlaardingen; P. van Houte, LobithD. Jorwerda, ScheveningenF. C. .1. H. Kohier, Papendrecht; M. Meeuse, lerseke; A. Mets, Vlissingen; A. Paape, Sint Annaland; I. il. Risseeuw, Retran- chement; Sluis, BarsingorhornJ. C. Snijders, Oud-Vossemeer; M. J. van Thiel, RotterdamJ. van der Wal, Vlaardingen; W. .1. de Zeeuw, Ridderkerk. Voor de toelating hadden zich 93^per sonen aangemeld. Do verzending van mosselen uit Philip pine was in de afgeloopen week van 20 tot 25 Maart weer iets minder dan de vorige Aan de kade werden in 't geheel 985 halen a 90 KG. gelost. Daarvan werden 152 balen naar Belgische en Fransche vischinijnen gezonden a fr. 23 en 663 aan geregelde afnemers van België en Frankrijk fr. 4—5,25. Door Hollandsche en Belgi sche venters werden 279 ton A 60 KG. aan de losplaats verkocht tegen fr. 2 3. De aanvoer van mosselzaad was daarentegen deze week levendiger. Van Belgische en andere visschers werden 610 ton aangevoerd, welke fr. 2,50-8 vlug van de hand gingen. Het Zuiderzeezaad, ongeveer 400 ton werd tegen 1 0,90 opgekocht. Van daar schrijft men ons Niettegenstaande de mosselvisssherij lang zamerhand vermindert, zoo leeft men toch op hoop van betere tijden, nn hun, die mosselen lossen aan de Boekhoucsche haven, door de rechtbank flinke boeten werden opgelegd. Reeds meer dan 25 jaren heeft Philippine gewezen op haar goed recht, volgens trac- taat van 1843, de overeenkomst tusschen Nederland en België gesloten, nl dat Philip pine de eenige losplaats is voor het lossen van mosselen in den Braakman. Wordt voortaan dat goed reebt gehandhaafd dan zal stellig de handel in onze gemeente herleven. De Boekhoutsehc haven is slechts een vluchthaven voor Nederlandsche en Belgische visschers, die danr wonenalleen mogen zij, volgens dat tractaat, daar ali kruiken, kokhanen, krabben en garnalen maar geen mosselen lossen Aan dat hi ventje behoeven zij geen losgeld, ook geen straatgeld te betalen, er bevindt zich ook geen grens- kantoor en daardoor is het een open poort voor den smokkelhandel. Terecht heeft dus de rechtbank ingezien, hoeveel schade door dit onrecht den inge zetenen en der gemeente Philippine is berokkend. Met het oog op dien beteren toestand is een mosselhandelaar alhier van plan, zich een motorboot voor de mossel- visscherij voor eigen rekening aan te schaffen Kwartjesvinders. Steeds weer die kwartjesvinders! ThaDS was het slacht offer een Amsterdamsche kantoorbediende. HÜ was echter de „harten-aasmenschen" gevolgd, zoodat het de politie gelukt is- den hoofddader te grjjpen Zij hadden kaart gespeeld, toen z(j met vieren samen reisden van Amsterdam naar Rotterdam successievelijk had het drietal hem f 45 en een horloge met ketting afgezet. De benadeelde wees ze op de Hoogstraat een agent van politie aan, die hen aanhield, maar waarop twee hunner terstond het hazenpad kozen. De derde, de koopman H. J. H uit Amsterdam werd gearresteerd en by onderzoek vond men in zijn bezit, hetgeen de kantoorbediende had verloren. Een oneerlijke loopjongen. Th. V. een 16-jarige loopjongen uit 's-Her- togenbosch, had zijn patroon f 58 ontstolen, was daarmede op reis gegaan en te Rot terdam aangekomen. Hier dacht hy eens van zijn centen te genieten. Maar de politie bleek slimmer te zijn. dan deze jeugdige booswicht wel meende. Gisteren is by in de Ooievaarstraat aangehouden en in voorloopige bewaring gesteld, waarna hjj naar den Bosch zal wordeD overge bracht. Te Oosterwoud (N.-H.) is Zaterdag verdronken de 22-jarige dienstbode A. de B. Zy was van een walstoep te water geraakt. Te Baarn is Zondagmorgen op de lyn AmersfoortBaarn (Holl. Spoor) het lijk gevonden van net gekleed heer. Het linkerbeen was geheel verbrijzeld. Uit papieren bleek, dat het lijk was van A. A. K., geboren te l.ubeck in 1851. Het is naar de algemeene begraafplaats overge bracht. Onderwijs aan boerendochters. Onze boerenstand is het ruggemerg van ons volk, sterker, wjj zyn met z'n allen eigenlijk niets anders dan boertjes, in onze kleeding, in onze manieren, in onze lichaams vormen, in onze ideeën. Fm we hebben ons er steeds goed hij bevonden. Maar nu vrees ik, dat het voor goed uit zal zjjn. Meu wil nameljjk in Alkmaar een 5-jarigen cursus oprichten voor boerendochteren, die daar onderwezen zullen worden in Naaien. Koken Waschbehandeliug. Huishoudkunde. Voedingsleer. Gezondheidsleer. Nederl taal. Rekenen. Strijken. Bloemen. Groenten. Ooft. Natuurkunde. Scheikunde. Brievenstellen. Boekhouden. Melk en zuivel. Kostuumnaaien. Opvoedkunde en Hoenders. Er blijven maar twee mogelijkheden openöf de boerendochter is na vijf jaar dol, óf de boerenzoon, die met haar trouwt, is het na een jaar. („Tel.") Het jongste Kamerlid. Uit de uitvoerige verslagen van het congres der S. D. A. P. te Leeuwarden blijkt, dat de heer Duys niet alleen in de Kamer maar ook op de congressen zijoer partü 'z,c^ niet behoorlijk weet te gedragen. Zoo lezen wij dat, toen de heer Duys zich ging verdiepen in de qnaestie of de vrouw terug moet worden gevoerd in bet gezin en de heer Schaper hem verzocht daarover niet uit te weiden, de heer Duys antwoordde„Schaper, gij zyt hier geen Lohman" een der ergst beleedigende vergelijkingen die men den afgevaardigde voor Appingedam kan aandoen. Later werd dan ook expresseljjk een verzoening voor dozen twist noodig geacht en de heer Duys trok zijn qualificatie" in. Inmiddels riep men hem uit het congres toe: Je komt pas kjjkenen toen hjj al maar door bleef interrumpeeren, riep de heer Van der Goes; Je zit hier niet in de Tweede Kamer; houd toch je fatsoen Ten slotte maakte een der afgevaardigden een vergelijking tu-schen den heer Duys en den Engelschen sociaal-democraat Grayson, van wien „Het Volk" schreef dat zijn rumoerigheid alleen overtroffen werd door zjjn onwetendheid. Toen werd de heer Duys zóó boos, dat de voorzitter hem tot de orde moest roepen. Ongeluk. Op de papierfabriek „De Eendracht" van de firma Van Gelder Zonen te Apeldoorn sprong gisteren een der stroomgeleidingsbuizen, waardoor de gehuw de stoker B H. ernstige brandwonden bekwam en hedenmorgen aan de gevolgen is overleden In Friesland, waar tot dusver de kievieten nog schaars waren, zijn in de laatste dagen geheele troepen dier vogels overgekomen ook vele tureluurs, grito's, scholeksters en andere vogelsoorten zijn teruggekeerd Deze terugkeer is volgens eierzoekers en natuurliefhebbers een vrij zeker teeken, dat het koude weer ons gaat verlaten en bet voorjaar een aanvang hoeft genomen. In Friesland zijn in zeer vele jaren in de maand Maart niet zooveel kievietseieren ge vonden als thans. Men weet niet waaraan dat toe ti schrijven, want het weder is nog guur en het water hoog. Te Leeuwarden zijn Woensdag bij één eierhandelaar door eierzoekers ruim 2700 stuks aangebracht; zij werden verhandeld voor den prijs van 22 tot |25 cent per stuk Boschbrand. Tej'Kloosterveen heeft een hevige brand gewoed in het bosch en de ontginning van den heer E. Schrage te Assen. „Over een uitgestrektheid van onge veer tien hectare werd schade aangericht. Woensdagnacht tegen 4 uur, zag een inspecteur van den particulieren nacht veiligheidsdienst, dat er met licht geloo- pen werd in het pakhuis van de glas- tirma II. Dijkstra, N.-Z. Voorburgwal 23 le Amsterdam. Onraad vermoedende, waarschuwde hij -eenige nachtwakers en politieagenten. Deze posteerden zich rond om het huis en het aangrenzende in aan bouw zijnde perceel, üaajr sprong een man over de schutting en deze werd daar gegrepen. Hij bleek inderdaad een inbreker te zijn, die in het kantoor en het magazijn van de firma Dijkstra al les had onderzocht, zonder wat van zijn gading te vinden. De brandkast bood weer stand aan zijn pogingen. De inbreker had op een stuk papier, dat men op de kast geplakt vond, geschreven: ,,lk heb allo respect voor deze kast, heb er vier uur aan gewerkt, hen gewend er vlugger over le doen." Alleen worden wat. postzegels vermist. Op den aangehoudene werden eenige ge reedschappen gevonden. Hij ontkent dief stal te hebben willen plegen. In een woning in de Weimarstraat te 's Gravenhago ontstond een ernstige woor denwisseling tusschen den bewoner en een patroon, die in het. huis van den huurder eenige werkzaamheden liet ver richten. De twist liep zoo hoog, dat de bewoner een revolver greep en daaruit twee schoten loste op zijn tegenstander, die niet ernstig in den schouder werd getroffen. De dader werd overgebracht naar oen politiebureau. Een oude erfenis In 1796 over leed te Haarlem Hans Zende, geboortig uit Abtshagen de helft zijner nalatenschap tot een bedrag van f 1371,69 werd uitge keerd aan de erfgenamen van de vrouw, de andere helft bleef bewaard voor de erven van den man. Mr. P. TidemaD, die in 1902 als opvolger van wjjlen ir.r. A. Kist door de rechtbank als curator van de onbeheerde nalaten schap van Zendè was aangesteld, heeft erfgenamen in Herlijn en Dantzig opge spoord niet minder dan 77 die de erflating, aangegroeid tot f60,859,631/* thans in bezit wenschen jte nemen. De curator heeft de vorige week ter rechtbank voorgesteld aan de erfgenamen hun aandeel in de nalatenschap, uit te keere.i na aftrek van de kosten van het geding. De procureurs der belanghebbenden refe reerden zich aan deza conclusie en ook gisteren heeft bet openbare Ministerie zich daarmede vereenigd, De beslissende uitspraak der rechtbank zal spoedig volgen. („O. H. Ct.") Men beweert dat de Duitsche Rijkskan selier te Rome met Kardinaal Merry del Val heeft g-sproken over de vestiging van een nunciatuur te Berlijn. In een dierentuin bij Niirnberg greep gisteren een leeuwin een meisje dat te dicht bij de kooi was gekomen. De kleeren wer den het kind van het lijf gescheurd. Even daa-ma greep de leeuwin een jongetje en verscheurde hem een arm en den linker wang. In New-Vork zijn verschillende grootka pitalisten bezig een reusachtigen hoteltrust op te richten, die beschikken zal over een kapitaal van 120 millioen gulden en het beheer zal krijgen over een aantal hotels in alle voornaamste steden der Vereen. Staten. De heer Carvalho, broeder van Graaf de Lumbrales, en vier dames, die hem ineen auto vergezelden, zijn het slachtoffer gewor den van een ernstig auto ongeluk bij Oporto. Door het weigeren van een rem dreigde de auto in een diepe ravijn te storten. De chauffeur wist de auto nog tegen een boom te sturen, waartegen zij vernield werd. De heer Carvalho werd gedood en de vier dames werden zwaar gewond. Te Nizza is kapitein Cbupin uitPhilipe. ville (Algiers) met afgesneden hals gevonden- Ohantage (Afpersing). De Haag- schs Briefschrijver in het „Dev. Dagbl.-' bespreekt de brochure van Raatgever over de Chantage in de Residentie en voegt daaraan toe een relaas van wat hem over die verschrikkelijke misère ter oore kwam. Hij vertelt My werd nog onlangs vertelt van een huis in de Elandstraat een zeer fatsoen lijke buurt van waaruit dit nobele be drijf ook uitgeoefend werd. Hier had men weer een nieuwe methode gebracht. Kleine meisjes waren er de werktuigen, zeer jonge kinderen. Dezen liepen in genoemde straat en waren er op gedresseerd, goedgekleede heeren aan te spreken en om een stukje chocolade te vragen. Luidde dan het ant woord. dat men dit niet bij zich had, dan was het kind er vlug bij, om u mee te deelen, dat een paar huizen verder wel een winkel was Menige heer vloog er in, nam het kind mee naar een winkel en tracteerde het op wat chocolade. Het is misschien niet handig, maar menigeen zal zoo iets niet weigeren aan een arm kind, dat zich aardig weet voor te doen. En juist hierop speculeeren de chanteurs Want het meisje heeft haar snoepgoed nog niet in de hand, of de chanteur komt op den heer af en bedreigt hem te zullen bekend maken, dat hij getracht heeft het kind mee te lokken met min-goede bedoelingen indien hy niet zoo en zooveel betaalt. Een koninklijk geschenk. In Antwerpen woonde het arme Hollandsche gezin Springer, dat zijn kost verdiende met zingen en vioolspelen in de koffiehuizen. Een van de meisjes Bpeelde echter zeer fijn en met veel gevoel, en onlangs kwam haar naam voor op het pogramma van een 1 lerlingen-concert in het Kon. Vlaamsch Conservatorium, waarvan zij een der schit terendste leerlingen is. Een zusje van haar, 14 jaar oud, kwam op de k'avierklas en maakte er even verbazende vorderingen. De vorige week werd de kleine pianiste verrast met een kostbaar klavier. En raad eens van wie dat kwam. Van haar Konin gin! Van H. M. de Koningin der Neder landen Dood gewaand. Een ontzettende gebeurtenis heeft dezer dagen de bevolking van een dorp bij Gijon in opwinding ge bracht. Een zesjarig meisje, waarvan de geneesheer den dood had geconstateerd, was naar de kapel bij het kerkhof gebracht, om den volgenden dag te worden begraven. Toen echter de doodgravers den volgenden morgen de kapel binnentraden om hun plicht te doen, was het kistje geopend en de kleine lag er naast. Het arme bind ademde nog. Het was naar men vermoedt, midden in den nacht uit de verstijving welke de geneesheer had aangezien voor den dood ontwaakt, had het gesloten deksel in angst stuk geslagen, en was toen bewuste loos or naast neergevallen. Thans was het echter te laat om het kind te redden. Het stierf in de armen van de moeder. De schrik had het gedood. De geneesheer moest het dorp overhaast verlaten, daar de veront waardigde bewoners dreigden hem te zullen lynchen. Dezwjjgendedame. Te Bluchill (Vereen. Staten) woont een dame, miss Guilford genaamd, die in ruim 50 jaar geen woord heeft gesproken. Zij legde als 19-jarig meisje, toen haar ouders haar ver boden te trouwen met den man harer keuz-i, de plechtige belofte af, dat er, als zij haren William niet tot man kreeg, een halve eeuw lang geen woord meer over haar lippen zou komeu, en zij deed haar belofte gestand, zonder ooit eenig blijk van spijt daarover te geven. Eenigen tijd geleden nu waren de 50 jaren voorbij en zij zou weer gaan spreken. Er kwamen veel vrienden en bloedverwanten om het oogenblik bij te wonen, waarop miss Guilford de eerste woorden zeggen zou. De oude dame trok voor die gelegenheid de kleeren aan, waarin zij haar belofte had afgelegd en welke zij zorgvuldig had bewaard Maar toen zij de kamer, die vol gasten was, binnentrad en glimlachend den mond opende om te spreken, kon zij geen geluid geven. Haar spreekorganen waren gedurende de lange werkloosheid geheel bedorven en weigerden hun dienst. Men haalde een dokter. Deze onderzocht de stomme en ken geen hoop geven op genezing. Hij ried haar echter aan, naar een ziekenhuis t6 Boston te gaan. Miss Guilford volgde dien raad, maar ook te Bostonkon men haar niet helpen, en nu moet zij er zich in schikken ook gedurende haar verdere levensjaren te zwijgen. A L LE RLEI. Conducteur, tweede k'asse Arnhem. Wilt u rooken? Neen dank je ik ben voorzien Men bespeurt het aan alles, zeide zij minachtend, je bent niet een man uit één stuk. Neen, zeide hij'deemoedig je wist dat ik een valsch gebit had. A. Ik was zeer ziek. De doctoren vreesden allen, dat ik het verstand zou ver liezen B. Niet mogelijk. A. Hoe gaat 't met de pasgeborene B. Best dank je. Hij heeft veel aan leg voor student. A. Och komHoe kan je dat nu reeds zien? B. Ja, want overdag is hij rustig, doch 's nachts maakt hij schandaal, - Een lolligeu avond hebben we gister gehadkerel zóó lollig. Jammer dat ik me er van morgen zoo weinig van herinnerde. JMaar hoe weet je dan dat het zóó lollig was? Wel, omdat |ik 't^overal kan voelen en ik heb het ook nog gemerkt aan het rapport op het politie bureau. B ij 't examen. Professor. En op welke wijze be- scherint~ge~u tegen water, waarin zich bae- teriëen bevinden? Student. Ten eerste kook ik 't ten tweede filtereer ik het 1 ^Professor. En ten derde "Student. En ten derde drink ik bier! f—Failliet verklaart. Uitgesproken; Maart. 23 Middelburg, A. Klaassbn jr., winkeliei -SsPen koopman, te Terneuzen. Rechter commissaris: mr. G. F. baron thoe Sch wartzenberg en Hohenlanebergcu rator':' mr. Joh. Adriaanse. April. 2 Nieuwvliet, inboedel, Brevet. 2 Heotdplaat, woonhuis, Zglstra. 5 Goes, winkelhuis met bovenwoning, Klokstraat, Neervoort. 6 Goes, vendutie, Hollm. Verh. 6 Biervliet, inboedel, Zijlstra. 6 Oostborg, trambiels, Mus. 6 Nieuwvliet, inboedel, James. 7 Pbilippine, beestiaal, Zglstra. 7 Hoedekenbkerke, hoornvee, ponney's, inspan en booi, Hoorn. Verh. 8 Borssele, woonhuis, bouwland, v. d. Kloes. 8 Hoedefcenskerke, huis met erf, Neer- voort. 9 Hoofdplaat, woonhuis, Zjjlstra. 9 's Gravenpolder, heerenhuis met tuin, Neervoort. 13 Souburg, hofstede „Rammekens" groot 6.04.00 H.A. en woonhuis van Nim- wegen. 13 Goes, timmerm. en metselaarsgereed- tchap, houtwaren en meubelen, Pilaar. 13 Kruiningen (Oostdyk), meubel, goederen, kleedingst., enz., Schram. 14 IJzendgke, hotstede, Züis.ra. 29 Grjjpskerke, 12 paarden, 50 st. hoornvee en landbouwwerktuigen, v. Nimwegen. 2-4 Kwadendamme, woonhuis, be.bergin- ventaris, meubel, goederen, varkens en inboedel, Neervoort. Ietseke, bakkerij en kruidenierswinkel, v. Dissel. Mei. 4 Goes, koemelkersinspan, Pilaar. 4 's Heerenhoek, bouw en well., v. Cleef. 11 Goes, paarden, rijtuigen, harnas enz. Hollm. en Verhoek. Juli. 27 Kats, kapitalen boereninspan, v. Dissel. 29 Co'ijnsplaat, kap. boerenmep., Noordijke. April. 6 St. Annaland, herstel, vernieuwing en onderhoud glooiingswerkenen ver hoogen zeedijk, Best. Cal. Suzannapolder. ■i Burgh, herstel, vernieuwing enonderh. glooiingswerken. Best. Waterkeering Cal. Burgh- en Westiandpolder. 9 Kruiningen, woonhuis met schuur. A le Clerq. 14 Wolphaartsdijk, woon- en winkelhuis met bakkerij, W. Sterk, Schore.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 7