UIT ZEELAN D. KERKNIEUWS Rechtszaken. Sociale Berichten. Kunsf en Wetenschappen. Journalistiek. GEMENGD NIEUWS Goes. Donderdagmorgen ontstond alhier bij dhr. de M. een schoorsteenbrand. De/.e werd spoedig dooi' de hnisgenooten ont dekt en men haastte zich om mei eenige emmers water op het dak te klauteren, en het water dan zoo in den schoor steen te werpen. Doch een der blus- schers viel met den schoorsteen in zijn armen op het platte dak, waarbij hij zich zoo - hevig aan de armen brandde en aan den rug verwondde, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Woensdagavond geraakte de koet sier v. D met de rechterhand bekneld tusscheu een boerenwagen en den muur. waardoor twee zijner vingers gedeeltelijk werden verbrijzeld en bij zieh onmiddel lijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. Wij haasten ons een verzuim te her stellen. In het verslag over den tooneel- avond verleden Zondag door Vrienden kring" uit Zierikzee alhier gegeven ver zuimden wij te wijzen op het. 'fraaie piano spel van den heer 1.. .1. Schouten, waar mede hij de toeschouwers in de entre-aetos Op aangename wijze den tijd deed korten. Bij de tinna 1'. A H. Pieterman alhier zal binnenkort een nieuwe school- kaart van Zeeland worden uitge geven, die blijkens het daarover versche nen prospectus in alle opzichten uit muntend belooft te worden. De naam en kwaliteit der personen, die deze kaart samenstellen, zijn trouwens reeds op zich zelt een voldoende waarborg voor het verkrijgen eener kaart, die, om de gebrui kelijke uitdrukking nog eens te bezigen aan eene werkelijk bestaande behoefte voldoet. Middelburg. In de Donderdag gehouden vergadering van 't Hoofdbestuur van de „Maatschappij t. b. v. Landbouw- en Veeteelt in Zeeland' wijdde de heer Daminious, waarnemend voorzitter, een waardeerend woord aan do nagedachte nis van den overleden voorzitter mr. H. Moolenburgh. Besloten werd de benoeming van een nieuwen voorzitter te doen plaats heb ben in de zomervergadering. Als plaats voor de Tentoonstelling en algemeene vergadering werd aangewezen Axel 14, 16 en 16 Juli. Besloten werd lot 't aanbrengen van eenige wijzigingen in 't reglement op 'I verleenen van aanhoudingsbijdragen voor meniën met subsidie uit de provinciale fondsen: alsmede om aan den minister van binnenlandsche zaken een adres te richten, waarin aangedrongen wordt op het verleenen van Jinancieelen steun aan 'I comité voor do drinkwaterleiding. Z De Nederlandsche Automobiel-club zal op het laatst van Juni een tocht naar Zeeland maken. O.a. zal een offi cieel bezoek aan Middelburg worden ge bracht en worden daar de automobilisten officieel door B. en \Y. ontvangen. - Door gedeputeerde staten van Zee land is de verkiezing wegens periodieke aftreding in 1910 van leden van de Pro vinciale Staten bepaald als volgtcan- didaatstelling Dinsdag 7 Jnni en zoo non dig de stemming en herstemming op Dins dagen 14 en 28 Juni a.s. B i 1 jar t coneoii rs. Aan hel al hier plaats hebbende nationaal biljart concours is ook iglisteren sterk deelgeno men. De stand werd op baan B hoogste 37 laagste 17 (13) en oip baan D hoogste 68 laagste 56 (53). Vli8singen Naar wij vernemen is het eerstvolgende concert, der Ylissingsche Orkestvereeniging, directeur de heer A. ('oenen, vastgesteld oip 12 April. De ge nerale repetitie, die evenals dit de vorige koeren het geval was, tegen .een zeer gering bedrag toegankelijk is, heeft 11 April plaats. Ook thans weder heeft de Ylissingsche Orkest Yereeniging, die blijk geeft steeds voort te gaan op den ingeslagen weg, goede muziek in Vlissingen ten gelioore te brengen, zich de medewerking weten Ie verzekeren van uitstekende krachten van elders. Als solisten zullen optreden mejuffrouw Aletta de Jong, den Haag, (viool) en me juffrouw Johanna Klippink, uit Amster- dag, (zang). Ten gelioore zullen worden gebracht, orkest- en solonummers, o. m. van Mozart, Haydn, Handel, Tartini, Bach, [leger, Brahms e. a. Wij wenschen de Orkest Vereeniging van harte succes met deze uitvoering en steeds t,oenemenden bloei als bewijs, dat haar streven te Vlissingen algemeen wordt ge apprecieerd. Aanmelding van kunstlieven de leden, die zooals hekend, met hun gezin vrijen toegang hebben tot de uitvoeringen, kan geschieden bij den heer Van Baker gem, president, of den heer Gelden, 'Bad huisstraat, secretaris. (VI. ft.) Door den provincialen stoomboot- dienst op de YVester-Schelde worden van 1 Mei tot 31 October rechtstreeksehe bil jetten VlissingenBrussel tegen zéér ver minderd tarief verkrijgbaar gesteld. Zij zijn geldig zoowel op de lijn Terneuzen Mechelen als TerneuzenGent. De gouvernementsvaartuigen welke voor het departement van koloniën aan do werf der Kon. Maitsch. ,,(lc Schelde" gebouwd worden, zullen genaamd worden „Zwaluw" en „Albatros". Zierikzee. De bekende declamator, de heer Albert Vogel, zal Zondagavond a.s. alhier eenige tooneelvoordrachten geven en wel M a ecenas en Seidesavond. Voor liefhebbers van hoog kunstgenot een buitenkansje. In het gebouw van de Am bachtsschool werden Donderdagavond, in tegenwoordigheid van de betrokken auto riteiten, de eind-diploma's uitgereikt aan de leerlingen, die den vierjarigen cursus met vrucht hadden doorloopen. Met bi- zonderen lof verwierven hel diploma de jongelieden Van der Ploeg, Barenlsen en Douw. 's Heer Arendskerke. Dinsdagnamiddag had de arbeider F. van li. hel ongeluk, toen hij hezig was om een wagon hooi te laden, daar af te vallen en zich zoo erg te bezeeren, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. lerseke Benoemd tot verpleger aan de Stichting „Vrederust" te Bergen oji Zoom de heer de Visser, alhier. Baarland. Donderdagmorgen had de mo lenmaker v. li. uil Goes werkzaam aan den molen van dhr. Moerland alhier, hel ongeluk van een hoogte van ongeveer 9 Meter te vallen en terecht te komen o|> een openstaande deur. Dr. Folmer van Driewegen verleende den ernstig gewonde de eerste hulp. De ongelukkige is ge trouwd en vader van zes kinderen. Donderdagavond 7' 2 uur vergader de de vereeniging „Het Groene Kruis" in Ie herberg van dhr. B. Traas. De vergade ring welke slecht bezocht was, werd ge opend door den voorzitter, dhr. P. Leijs, waarna de secretaris de notulen der vorige vergadering las, welke goedgekeurd wer den. Eenige ingekomen stukken werden ter tafel gebracht. Oji de aanvrage van de Nationale Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, om als lid dezer vereeni ging toe te treden, werd besloten de ver eeniging als lid te doen inschrijven tegen een contributie van I I 'sjiars. Voorts zal er getracht worden abon- né's te werven voor het blad van dhr. Talsma. De vergadering besloot ook hei desinfec- teeren der gebruikte goederen te vergoe den. Gevraagd zal worden aan het Ge meentebestuur een tweetal dreggen aan t.e willen koopen, waarvan é"ii kan dienen voor de vaart en één voor (ie Kaai. Hierna sluiting. Heinkenszand W oensdagavond j.l., on geveer ten achl ure, bemerkten een paar overburen, dat er licht was in de schuur en timmermanswinkel van den timmer mansbaas, den heer .1. Dekker, alhier. Zij waarschuwden Dekker aanstonds, die ge- heel verstomd stond. A'og geen uur geleden was hij in den winkel geweest zonder iets bemerkt te hebben. Er werd direct brand alarm gemaakt per hoorn en klokgelui; de brandweer was spoedig ter plaatse, doch het mocht haar niet gelukken den brand te blusschen. In minder dan geen tijd was het geheel een zee van vuur en vlammen, aangewakkerd door den noord noordoosten wind. Het geheele gebouw met een grooten voorraad houtwaren, pek en teer brandde zoo fel, dat alles door de vlammen verloren ging of totaal on bruikbaar is geworden. Het woonhuis van Dekker, dat tegen den limmerwinkel stond en een woonhuis aan de andere zijde van de schuur bleven door het flink optreden der brandweermannen, ten koste van eeni ge waterschade, behouden. Fit vrees voor erger, was er veel huisraad bij de buren gebracht. Ongeveer te middernacht was het gevaar geweken, doch steeds nog ging men Voort het nog smeulende vuur te dooven, terwijl hel terrein bewaakt bleef. Het is mi ruim een jaar geleden, dat naast Dekker de bakkerij afbrandde van J. A. V. de Jong. Er was een stroom van meuschen, ook velen uit naburige gemeenten, op de been. De oorzaak is onbekend. Het gebouw was verzekerd bij de Brandwaarb. Mij. de Jong di Go. te Amsterdam; de inboedel bij erz. Maatschappij gevestigd te Groningen. Ofschoon verzekering de schade dekt, blijkt toch, dat de heer Dekker nog be langrijke schade lijdt, daar de inboedel zeer laag verzekerd was. Ook het gereed schap werd een jirooi der vlammen. Met ingang van 16 April e. k. is benoemd tot postbode en brievenbestel ler dhr. G. Heijboer alhier, thans hulp- besteller. Wegens het niet betalen der huis huur werd j.l. Woensdag een vrouw, die van haar man wettelijk gescheiden is, ge rechtelijk uit de woning gezel, met hare vijf kinderen, waarna haar een onderko men werd toegestaan in het arrestatie huisje, totdat eenige personen zoo goed waren .zich daarover te bekommeren, en voorloopig dezelfde woning weer voor haar inhuurden, die toen weder j.l. Don derdag door haar is betrokken. Oostburg Op de voordracht voor voor zitter van het waterschap „Der Sluis aan de Wielingen", waaruit door 11. M. de Koningin de benoeming zal geschieden, zijn geplaatst de -heeren J. G. Stern te Sluis, met 54, mr. A. A. J. van den Broecke te Aardenburg met 42 en A. Bonte te Sl. Kruis met 41 stemmen. Z 1). H. de Bisschop van Breda heeft deu bouw van hot B. K. Ziekenhuis alhier gegund aan den minsten inschrijver, den heer M. Bakkeren te Pritisenhage, voor f57.400. Hontenisse. Voor de betrekking van hoofd der openbare school aan de Mo lenstraat alhier, hebben zich 6 sollici tanten aangemeld. Koewacht. In de laatste dagen is de handel in paarden, welke eenigen tijd te wenschen overliet, weer in belangrijkheid toegenomen. In deze gemeeDte wordt namelijk veel werz gemaakt veor den aankweek van veulens. Er zijn weinig hoeven, waar om dezen tijd geen twee of meer veulens wor den aangetroffen. De fokkerij is voor vele landbouwers dan ook een belangrijke bron van inkomsten bij de hooge prijzen, die voor de veulens besteed worden. De meeste paarden worden h er aan duis verkocht, ofschoon vele onzer landbouwers ook naar de Gentsche paardenmarkten trekken, waar Duitsche handelaars honder den paarden opkoopen. De prijzen, welke de Vlaamsche en Duitsche kooplieden voor de Zeeuwsehe paarden besteden, zijn niet laag De vorige week werd onder Axel nog eene merrie verkocht voor 1200 gulden. Op het Belgische gedeelte dezer ge meente heeft zich eene commissie gevormd, bestaande uil de heeren E. Pixé, D. van Hooije en P. Minnens. Deze commissie heeft, onder goedkeuring van Burgemeester en Schepenen van de gemeente Moerbeke, eene veemarkt georganiseerd, welke zal gehouden worden op Woensdag 6 April a s tegelijk met de jaarmarkt op Nederlandscb grondgebied. Voor het beste vee worden 10 prijzen uitgeloofd ter .waarde van 70 frank. Boschkapelle. Hier heeft zich weer een geval van diphtberitus voorgedaan, en wel op het gehucht Luntershoek, gelegen op circa een half uur van de kom der gemeente, waar een tiental kinderen aan de ziekte hebben geleden, waarvan twee met do de lijken ailoop. Nieuw-Namen De maréchaussee Dane van de brigade te Vlissingen, is als zoo danig naar hier overgeplaatst. Thans is ook het houwen van de pastorie te Prosperpolder aanbesteed en is deze gegund voor de som van 20998,09 lrancs. Bij den landbouwer Cl. is een koe wachter door een rasenden stier zoodanig in hool'd en borst gestoken, dal men voor zijn leven vreest. Beloken Paschen. De eerste Zondag na Paschen heel in den volksmond „Beloken Paschen". een Oud-Hollandsche uitdrukking voor „Geslo ten Paschen", wijl in vroeger tijden het Paaschfeost acht vodlo dagen duurde en dus op dezen Zondag werd gesloten. In de taal der Kerk heet deze Zondag volgens hel aanvangswoord van den in troïtus der H. Mis: Zondag „Quasimodo" of ook: „Dominica in albis (depositis)" (l.w.z. „de Zondag der afgelegde witte kleederen". Deze benaming dateert van de eerste tijden des Christendoms. De nieuw- bekeerden, die genoegzaam onderricht wa ren in de leer des heils, om de wateren der Wedergeboorte te ontvangen, werden oji den eersten Paaschdag gedoopt en ont vingen dan een wit kleed als symbool der herwonnen onschuld. Dit kleed droe gen zij gedurende de geheele Paaschweek tot aan den daaropvolgenden Zondag, om daarna, volgens hun staat en stand ge kleed, als herboren menscben het leven in te gaan. Niet alleen echter in deu naam, maar ook in de gebeden bewaart de Kerk de herinnering aan de doopplechtigheden dei- eerste Christenen tijdens liet Paaschfeest. Zoo klinkt b.v. o|> dezen Zondag in den introitus der H. Mis do vermaning des apostels, waarmede de Kerk eertijds de gedoopte bekeerlingen opwekte en welke aansporing Zij thans richt tot ons, die door de Paaschcoinmunie als herboren in de liefde Gods moeien worden beschouwd. „Verlangt als pasgeboren kinderen naar de melk der ware leer als ware het ho nig". (Quasimodo geniti infantes rationa- hile lac sicut mei concupiscite.) Ook wor den wij in het epistel (Brief v. d. H. Joannes V, 4 10) en in het evangelie (Joannes XX, 19 31 van dezen dag her innerd aan de sacramenten van Doopsel en Biecht, die onzen zielen het kleed der onschuld schenken en hergeven. Vertrek van M i s s i o n a r is s n. Heden, Vrijdag 1 April vertrekt de vierde karavaan Kapucijn.Missionarissen naar Xederlandseh Borneo, twee Paters en twee Broeders Hunne namen zijn: Pater Augus tinus (Ant. Corn. .los. Huijbregtsj uit Biel, Pater Jucundns (Adr. lloogerhoud) uit den Haag, Broeder Nieephorus (Ger. van der Linde) uit Yianen en Broeder Xe- rius (Joan v. d. Ouderaa) uit Steen bergen. Vier liefdezusters uit het Moe dolhuis to Vechel zullen de Missionaris sen vergezellen. De Eerw. Zusters Anna Bouw uit Erp, Laurentia v. d. Horst uit Boekei, Ildejihonsa Verhoeven uit Mil en Agnella van den Hoog en uit Amsterdam. Do afreis geschiedde uit het Kapucijnen klooster te Breda. Te dien einde werd he denmorgen om half tien een plechtige 11. Mis door de Missionarissen aan God opgedragen om Zijn zegen over de reis en hol missiewerk onder de Dajaks van Borneo af te smeeken. Na hel Evangelie hield de Pater Gardiaan van het kloos ter een afscheidsrede en na de II. Mis heeft de Hongoerw. Paler Provinciaal dor Orde de niissiekruisen gezegend en met een toespraak aan cle Missionarissen uil gereikt. Daarna werden de Missionarissen door de religieuzen van het klooster en dooi de familieleden jdochtig door de kerk uitgeleid naar de gereedstaande rijtuigen. l)e reis wordt gemaakt per sjioor naar Amsterdam en vandaar per stoomboot Vondel van de stoomvaartmaatschappij „Nederland" naar onze Overzeesche Be zittingen. X. Ti. De Missie van Nederland-Bomen werd in 1905 aan de Hollandsche pro vincie der Kapucijnen toevertrouwd. Het Missiegebied is twee-en-twintig maal zoo groot als Nederland en lelt twee niillioen bewoners. De Kapucijnen bedienen op het oogen- Idik 6 (missieposten, waartoe behooren 660 katholieken. Een grool arbeidsveld ligl dus nog open. Toch is in de enkele jaren reeds veel bereikt. De Inzegening e e n er n i e u w e Kerk op li e t E i 1 a n d Bom e o. Wij lezen in het Zondagsblad voor Ka tholieke Huisgezinnen, geredigeerd dooi de Eerw. |>aters Capucijnen: Den Sen December 1.1. had te Pontia- nak, de hoofdstatie der missie van de eerw. Paters Capucijnen op Nederlandsch- Borneo, de plechtige inzegening plaats van het nieuwe kerkje, gebouwd onder de kun dige leiding van den lieer v. Voort uit Leiden, militair architect te Pontianak. Des morgens om 8 uur trok men in processie naar de kerk. Voorop gingen een twaalftal muzikanten, dan volgde het pro cessie-kruis in 't midden van twee kaarsen- dragers, daarachter de meisjes van de Zusterschool te Sinkawang, allen in 't w it gekleed niet vaantjes en bloemtakken in de hand; dan kwamen de jongens der St. Dionysiusschool van Sinkawang, even eens met vanen. Bij de meisjes hadden zich de vrouwen eu hij de jongens de mannen aangesloten. Daarachter volgden de aanwezige jiaters en broeders en eindelijk de HoogEerw. [later Prefect in alha, omringd van 4 mis dienaars in roode (oogjes, lie stoet telde circa 250 man. Het geheel was een mani festatie van hel ontluikend Katholicisme in hel Leidensch Pontianak. Bij de kerk aangekomen, verrichtte de hoogeerw. j). Pacificus, prefect, de inzege- ningsceremoniën, geassisteerd door p. Ma- rins uit Sinkawang en p. Hemigius uit I ontianak, p. Beatus en ji. Salvator uit Sinkawang en p. Marcellus nit, Pemang- kal fungeerden als cautores. Na de inzegening begon de If. Mis met assistentie. Het altaar was keurig ver sierd met groen en bloemen en baadde in een zee van licht; een Protestant had zijn huisorgel voor de plechtigheid afge staan, terwijl een ander als organist fun geerde. Door de jongens der St. Dionysiusschool Ie Sinkawang werd een driestemmige Mis uitgevoerd met zulk een vastheid en ge voel, dat allen er over verwonderd ston den. Na het Evangelie hield de Hoogeerw. P. Prefect een toespraak, waarin hij in ge voelvolle taal schetste de inzegening eener kerk in het algemeen eu dezer kerk in 't bizonder. Z.H.Eerw. uitte de hoop, dat deze kerk en statie moge bijdragen, om in het hart der katholieke Nederlanders in Indië liet geloof te bewaren, en vele heidenen den weg te openen voor den éérren waren Schaapstal. Mede werd door Z.H.Eerw. dank ge bracht aan rle aanwezige autoriteiten en belangstellenden en nog in 'tbizonder hul de gebracht aan den kundig en en bekwa men architect der kerk, den heer v. Noort. Na (leze hartelijke woorden werd de 11. Mis voortgezet. Na afloop der H. Mis werd door twee lieve stemmetjes het lied in gezet: „Broeders, welk gelo.if hebt gij?", terwijl hol refrein dooi' geheel het kooi werd gezongendit lied werd ook door de Chineesche jongens der St. Dionysius school tot aller verwondering in h e t Hot land sch zeer correct uitgevoerd. Toen de plechtigheid geëindigd was, werden de hoogeerw. I'. Prefect en de woled.gestr. heer Noort van alle zijden gelukgowoiischt met hel nieuwe kerkge bouw. Onder de aanwezigen bij de plechtig- heid werden o. a. ojigemerktpresident van Driessche met mevr. en dochter, de assistent-resident, de gewestelijke militaire commandant en mevr., dp sultan van Pon- tianak, verder verschillende officieren, Ma- leische en Chineesche autoriteiten en een grool aantal Europeesoho ingezetenen. De taak Romer. De advocaat-generaal bij bet gerechtshof te 's-Hage eisebte Donderdag bevestiging vaD bet vonnis der rechtbank waarbjj de gepensioneerde overste der huzaren Romer werd veroordeeld tot vijftig gulden boete of twintig dagen, wegens beleediging van generaal Braams. Voor hel gerechtshof te 's Gravenhage zal op 7 April a. s. in hooger beroep wor den behandeld de zaak tegen A. '\Y„ koop man, wonende te Zierikzee, thans gedeti neerd in het huis van bewaring te 's Gra venhage, door (le rechtbank alhier wegens va.lschheirl in geschrift en gebruikmaking daarvan veroordeeld tol een gevangenis straf van twee jaren. Als getuigen zijn gedagvaard de heeren mr. II. Polvtiel, advocaat-procureur, P van der Have en S. de Graaf, hoofden van scholen, de beide la.ulsten tevens als deskundigen. Donderdag hebben te Breda terechtge staan Th. de L„ 33 jaar, herbergier te Antwerpen, A. G. M 21 jaar. hnrrltooper te Bergen-op-Zoom, en Th. M„ 21 jaar, wildstrooper te Bergen-op Zoom, beklaagd van in Nov. 1909, in de r.-k. kerk to \Y oensdrecht de offerblokken te heb- ben gelicht en er een voorwerp te hebben weggenomen, na zich door een stukgesne den ruit toegang verschaft te hebben tot de kerk. Vervolgens zouden zij nog in de omstreken van Bergen-op-Zoom andere diefstallen gepleegd hebben, waarbij ver scheidene gouden en zilveren voorwerpen, alsmede geld en een spaarbankboekje ont vreemd werden. Bij een dezer gelegenhe den moeten zij een man en een vromv, in wier huis zij diefstal gepleegd hadden, met geweld aan een stoel hebben ge bonden. A. G. M. kent de justitie reeds: hij heeft al negen vonissen achter den rug, waarvan vijf wegens diefstal, en zijn 21 jarige broer reeds vier wegens diefstal. Hel openbaar ministerie, waargenomen door mr. .1. W. E. van Harencarspol, eischte voor den diefstal in de Woens- drechtsche kerk cu in een huis te Ossen- drechl, legen Th. de L. een gevangenisstraf van acht maanden, togen A. G. M. een gevangenisstraf van 2 jaar en tegen Th. VI. een gevangenisstraf van 1 jaar en zes maanden. Als verdediger (rad op mr. Bassets, die zich refereerde aan het oordeel van de rechtbank. Vervolgens kwam het tweede deel dezer zaak in behandeling, omtrent een diefstal, gepleegd te Heelde, gemeente Wouw, nadat de bewoners, een man van 85 en een vrouw van 75 jaar, ieder aan een stoet vastgebonden waren. Een der beklaagden had, om de menschen nog banger te ma ken. een revolver afgeschoten. Hiervoor was de eiscb tegen Th. de L. een gevan genisstraf van 1 jaar, tegen A. C. VI. een gevangenisstraf van 3 jaar en tegen Th. VI. een gevangenisstraf van 2 jaar. Weer refereerde de verdediger zich aan hel oordeel der rechtbank. I'itspraak over 8 dagen. Katholiek Sociaal Congres. Te Napels is den 29en .Maart geopend het vijfde Katholieke Nationale Congres van sociale studiën en socialen arbeid in Italië. Veertien dagbladen en tijdschrif ten zijn er vertegenwoordigd. Esperanto. Te Parijs is Woensdagavond het eer.-dc „Internationale Congres van Katholieke beoefenaars van het Esperanto" (de be kende wereldtaal) geopend, liet Con gres zal vier dagen duren en telt onder zijn leden deelnemers uil een twintigtal landen. Beschermheer is Mgr. Baudril- lart, rector der Parijsche Katholieke Uni versiteit. De „Köln. Volkszeitung." Heden 1 April viert de „Kölnische Volkszeitung", het groote Katholieke Duit- s be dagblad, het gouden jubilé van zijn bestaan. Bij deze gelegenheid is een feest brochure, een kroniek, verschenen van dr. Hermann Cardauns, den hoofdredacteur alsmede een feestnummer \nn nietminder dan 64 pagina's met tal van bijdragen geschreven door mannen en vrouwen van beteekenis in en buiten Duitschland. Een onvoorzichtige gids. De Heer B., vertegenwoordiger der firma Lissone en geleider van een 15-tal Neder- landsche touristen, zoo meldt men uit Rome, bevond zich Donderdagavond met zjjn ge zelschap in het Colisseum, om dit heerlijke bouwwerk bij maneschijn te bewonderen. In zijn ijver ging hjj ook het gezelschap tvoor, toen men naar boven zou klauteren waar het schouwspel nog grandiozer belooft te zijn. Maar de trappen zjjn bouwvallig, en de muren erg verweerd, zoodat deze klimmerjj altoos een gevaarljjk avondtuurt.je bljjft. De heer B. werd dus slachtoffer van een zekere onvoorzichtigheid, toen bij, die bovendien niet al te goede oogen heeft, zich aan zoo'n klauterpartij in bet donkere Colisseum waagde. Hij stapte mis en viel van een tamelijke hoogte naar beneden.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2