van 4 (maanden Optie toegestaan vuor een stuk gemeentegrond aan den Boulevard Evertsen, ter lengte van 60 en ter, breedte van 20 M. voor den prijs v,an 1 12.000, Voor deze optie moet per maand 1100 betaald worden, als na 4 maanden het recht van optie niet is veranderd in het recht van koop. Behandeld werd het voorstel van B. en IV. tot vaststelling eener verordening, regelende de jaarwedde van directeur en leeraren en 'daaraan verbonden Handels school, welke regeling reeds vroeger ge meld werd. De heer van der Meer bestreed het voorstel uit financieel oogpunt, hij meende dat de kosten niet evenredig zijn aan het gema|k dat de leerlingen hebben, nu zij niet meer naar Middelburg behoeven te gaan. De heer Van Niftrik was integendeel van meening, dat de gemeente volstrekt niet te veel geld voor dit onderwijs uit geeft. Op een desbetreffende vraag van den heer Tichelman antwoordde de heer Nif- trik, dat de 3e klasse der burgerschool in twee afdeelingen wordt gesplitst. Die uit de eerste afdeeling kunnen de han delsschool bezoeken en de andere leer lingen worden opgeleid voor de 4e klasse der Rijks Hoogere Burgerschool te Mid delburg. Na nog een paar opmerkingen van de hoeren Auer en Merckens werd de ge- heele verordening en het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. 'Overeenkomstig het voorstel van B. en VY. werd besloten afwijzend te beschikken op een verzoek van den Nederl. Bond voor lichamelijke opvoeding om subsidie voorn lie opleiding van leiders hij het openluchtspel. Aan A. R. de Boo van Uijen werd voor den tijd van drie jaar een woning aan den 'Koudenhoek verhuurd voor f 2.25 per week en voor denzelfden tijd het voormalig tolhuis aan den Koudekerk- schen straatweg aan J. de Rijcke voor f2.75 per week. Aan F. J. Timmerman werd vergunning verleend tot. het plaatsen van een ki osk op den boulevard Bankert, tegen een betaling van een retributie van f 50 per jaar. .Vangenomen werd een voorstel van B. «n \Y. tot wijziging der pensioen-veror dening, nadat de heer Vermaas een voor stel had ingediend om maatregelen te nemen dat de ambtenaren, weduwen, en weezen met 1 Januari a.s. beter gepen sioneerd worden dan thans het geval is. Dit voorstel zal door B. en W. worden overwogen. Besloten werd Ged. Staten te advisee- ren gunstig te beschikken op een aan vraag van de. Kon. Maatschappij „De Schelde" om vertol' tot het leggen van rails in de openbare wegen. Goedkeuring werd verleend aan een at en overschrijving op de begroeting van het algemeen armbestuur voor den dienst 1909. Besloten werd een tijdelijke gel lleening aan te gaan van hoogstens 1' 15000 legen een rente van hoogstens 5 pCt. Eveneens werd besloten tot een vijfde wijziging der gemeentebegrooting dienst 1909 tot een verhoogd bedrag van f 15.35&.37A Bij de behandeling van dit punt vond de heer va,n der Meer gelegenheid er op te wijzen, dat het blijft voorkomen, of B. en W. groote uitgaven doen zonder den raad er in te kennen en dan later de gelden aangevraagd worden. Aan P. J. Beijte werd ontheffing verleend van zijp aanslag in de straatbelasting, omdat een perceel van hem het geheele jaar 1909 had leeg gestaan. Nog werd ontheffing verleend aan het R. K. parochiaal armbestuur en aan de N'ed. Herv. diaconie voor beider eigen dommen, op grond van in art. 6 der betrekkelijke heffings-verordening voorko mende vrijstelling voor eigendommen toe- behoorende aan diaconieën en armbestu ren. Beschikt werd oji reclames tegen aan slagen in den hoofdelijke!) omslag. Vastgesteld werd het kohier van de straatbelasting op f21.485. Bij de rondvraag deelde de heer Geel hoed mede, dat hij' in de volgende ver gadering zal spreken over het groot aan tal leerlingen, dat thans onbetaald de openbare scholen bezoekt. Met het oog op het vergevorderd uur wilde hij thans niet meer zeggen. Zierikzee. Dinsdagavond eindigde de cursus voor Herhalingsonderwijs aan de Openbare School A. De, uitreiking der eere blijken geschiedde in tegenwoordigheid van den voorzitter van „Volksonderwijs". Woensdag sloot de „Eetschoool" haar deuren voor de kinderen, wien ge durende drie maanden driemaal per week warm voedsel Verstrekt was. Den laatsten dag deden zij zich nog bijzonder tegoed aan hun Paaschmaal, waarbij zij tot. slot en tot afscheid met een versnapering wer den verblijd. Woensdag hadden de toelatings-exa- mens plaats voor de Rijksnormaallessen alhier. Tot de voorbereidende klasse werden toegelaten: M. J. van Ast, Zierikzee; J. A. van Duin, Zierikzee; P. J. ten Haaf. Zierikzee; K. Hoogenboom, Zierikzee; J. Gros, Zierikzee; S. 11. Smit, Zierikzee; M. v. d. Valk, Zierikzee. Afgewezen 1. Tot de Eerste klasse: P. J. Eijke, Dreischor; I'. Hendrikse, Ouwerkerk; K. P. Hoogerheijde, Bruinisse; P. A. van der Linde, Dreischor; M. Lo- dewijk, Nieuwerkerk; A. A. F. Smalle- gange, Nieuwerkerk; J. F. Waale, Nieu werkerk P. II. van der Weele, Zierikzee. Voorwaardelijk: N. B. Halsholf, Noord- gouwe en de Koning, Bruinisse. Afgewezen 2. Tot 'de Tweede klasse: Joh. .(unielet, Bruinisse. - Ter aanvulling van de vacature-mr. Ridder van Rappard is de volgende alpha- betische aanbeveling voor rechter in de a i rond issemou ts-rec htbank te Zierikzee opgemaakt; mr. baron Bentiuck van Schoon heten. mr. .1. Prikken en mr. A. Visser, allen (substituut-griffier, respec tievelijk aan de rechtbank te Middelburg, 's Gravenhage en Tiel. Alhier circuleert ter teekening een adres aan H. M. do Koningin, met het eerbiedig verzoek, dat het Haar moge be hagen te benoemen tot burgemeester de zer gemeente den heer mr. üingeman van der Vliet, eersten wethouder en waar nemend burgemeester. In hel adres wordt de nadruk gelegd op 141 2-jarigen dienst, door den heer Van der Vliet als wethouder en raadslid gepresteerd. Hel adres is reeds geteekend door een aantal personen van onderscheiden gods dienstige overtuiging en jiolitieke rich ting, waaronder de raadsleden op de eerste ji laats. Wij merkten de namen op van ver scheidene notabele katholieken en anti revolutionairen. Deze laatsten schijnen over een grootere mate van verdraag zaamheden te beschikken dan hun poli tieke tegenstanders, die hun den eenigen zetel in den gemeenteraad, welke zij bezaten, niet lieten. De heer mr. D. van der Vliet is zooals men weet, een zeer gematigd liberaal, die, gegeven de eigenaardige staatkun dige verhoudingen in onze stal ons toe schijnt t lie right man on the right place. - Donderdagavond had in het gebouw der Ambachtsshool de bevor (ering jilaats van de leerlingen der Avondschool voor Vakonderwijs ter gelegenheid der beëin diging van den cursus. De Commissie van Toezicht ojj het Middelbaar Onderwijs was aanwezig, be nevens de directeur der schooi en de heeren leeraren. De voorzitter der Commissie, de heer R. de Muralt opende de bijeenkomst met een toejiasselijk woord, waarbij hij onder meer de niet-bevorderden aanspoorde tot vernieuwden ijver, om een volgend jaar evenzeer te kunnen behooren tot hen, die bevorderd zijn. Bevorderd werden: Tot de tweede klasse: J. L. Muller, W. Boogert. W. Giljam.se, J. de Jonge, W. de Groote, K. J. van Gastel, L. Verbost, L. van Burg, N. Steur, W. van Boveren, P. Snaauw, J. J. v. Velthoven, J. G. Tuin der, A. Goosen, J. J. Heuseveldt. M. Bal, D. C. van der Velde, W. Verdoorn, W. Goeltsch, M. van Westen, J. G. Schoo, M. de Moor, R. A. Plaum, If. A. van Wijk, C. Boogert, P. J. Beuzenberg, N. ICeinhoud, B. L. van Velthoven, K. Telle en J. W. Guilde. Niet bevorderd 6. Tot de derde klasse: A. de Vries, A. C. van de Berge, D. van Danrme, L. van de Velde, A. Cfudde, K, P. Folmer, A. Hagesteijn, F. Rombouls, Jac. Boo gert, C. Corbeel, C. van Westen, A. Boo gert, M. Beije Nz„, J. Paret, D. Schoen makers, W. J. Gelok, P. .1. Visser, F. Dooge. Niet bevorderd 6. Tol de vierde klasse: P. Geleij'nse, I1. Schuls, A. Beijte, P. Moreijn, Padmos, Hubregtse. J. Moreijn, A. Douw, De Glop- per, Dartels, Dekker, Akkerdaas, Bou- terse. Van Burg, J. Wandel, A. Wandel. Niet bevorderd 1. Het einddiploma kou worden uitge reikt .aan alle leerlingen der vierde klasse, één uitgezonderd, te weten: P. Brouwers, Schaleven. A. de Hooge, Krakeel, Van der Ploeg, C. Versteeg, Verjaal, Barendse, forsten. L. Doinv, en Schilperoord. Na de promotie nam nog de Directeur, de heer P. If. Pomes het woord, om hen geluk te wenschen, die bevorderd waren, in het bijzonder dogenen, die het eind- dijiloma hadden verworven. Hij wees er op, dat nu voor hen de leerschool les le vens voor goed begon, waarin minstens zooveel van hen zou worden gevorderd en hoopte, dat zij zouden toonen het on derwijs der avondschool waardig te zijn geweest. De voorzitter dankte vervolgens Direc teur en leeraren v-oor de toewijding door hen aajn Hen dag gelegd, terwijl namens de leerlingen door een hunner, J. Ba rendse in eenige welgekozen woorden dank werd gez.egd voor het genoten on derricht. - Gisteravond gaf het Leger des Heils in de concertzaal een bioscoopvoorstel ling, waarbij een niet zeer talrijk pu bliek tegenwoordig was. Heinkenszand Dinsdagavond jl. hield de heer Van Andel uit Goes in een der open bare schoollokalen alhier eene lezing over het Wereld- en hot Esperanto-vraagstuk. Na een korte inleiding door den heer E. ('h. Cappon, toonde de spreker van den avond het practisch nut aan dezer werel I- taal, er op wijzende, dat, vergeleken hij andere talen, het Esperanto bijna in alle landen op den voorgrond komt. Met groote belangstelling volgde het auditorium, ongeveer 60 personen, deze interessante lezing, hetgeen duidelijk bleek uit het daverend applaus, dat den spr. aan het slot zijner lezing ten deel viel. Gedurende de pauze, was er gelegenheid gegeven Ier inzage der geschriften aan gaande het Esperanlo vraagstuk, waarvan door velen, zoowel hoeren als dames, gro- lig gebruik gemaakt werd. Na de lezing sloten zich elf personen als lid aan bij hel reeds bestaande clubje. Later zal een bestuur worden samen gesteld. Jl. Donderdagvoormiddag vergaderde de Raad alhier. Tegenwoordig waren zes leden, afwezig was den heer Van Iwaar den wegens ziekte. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedge keurd, ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Een verorde ning betreffende de bestrijding der Kruis- bessenmeeldauw werd met algemeene stemmen, overeenkomstig het voorstel van B. en W. vastgesteld. Tot lid der Commis sie tot wering van schoolverzuim vaca ture den ZeerEerw. heer .1. J. M. Toule, die niet voor herbenoeming wensoht in aanmerking te komen werd de heer .1. Dekker benoemd, de heeren M. van de Linde en J. van der Zouwen werden als leden dier commissie herbenoemdbe sloten werd met 5 .tegen 1 stem om de collectie inlandschc vogels door den heer jhr. mr. A. J. van fitters uit Den Haag aan de gemeente ten geschenke aangeboden op de daarbij voorgestelde voorwaarden te aanvaarden. Op voorstel van B. en W. werdt thans besloten de twee ledig staande school lokalen te vereenigen met het doel ze te kunnen gebruiken voor gymnastiek-onder- wijs, vergaderingen, oefeningen van ver schillende vereenigingen etc. tot dat daar omtrent eene nadere regeling getroffen zal zijn, werd den burgemeester machtiging verleend, om toe te staan dat in een schoollokaal eene vergadering of bijeen komst wordt gehouden, ook met het oog oji de onlangs opgerichte Esperanto-club. Daarna wordt de vergadering gesloten. .Met ingang van 1 April a.s. is be noemd lol politic-agent le Enschedé dhr. I.. Pover alhier. Hoedekenskerke Alhier is een Christe lijk mannenkoor opgericht. Het bestuur bestaat uit dhr. 1). Lucasse Johs.z., directeur en voorzitter. Secretaris-penningmeester der vereeni- ging is dhr. J. I). Lucasse. De door li. eu W. voorloopig vast gestelde kiezerslijst 1910 11 bevat 233 kiezers voor do Staten-Generaal, 232 voor de Prov. Staten en 214 voor den gemeente raad. Ellewoutsdijk. Door tusschenkomst van den burgemeester ontving do „Groene Kruis-Vereeniging" alhier van de kinderen van den overleden Ambachtsheer J. C. van Hattum van Ellewoutsdijk eene ruime bijdrage in de kosten van aanschaffing van eenige nuttige verplegings-artikelen. Hansweert Van de werf „Zeeland" al hier liep met goed gevolg te water een ijzeren zeilklipper, groot circa 230 ton, gebouwd voor rekening van den heer P. Landsheer te Hoek. De commies 2de klasse, de heer G. Verhoek, wordt met ingang van 1 April als zoodanig verplaatst naar Bath, waar hij tevens als waarnemend ontvanger zal dienst doen. lerseke. Het'vernieuwde postkantoor al hier is voor het publiek opengesteld. De verbouwing is verricht door den aanne mer M, Allewijn, Waarde, onder leiding van den heer L. Bok. Begin Juni zullen de nieuwe kantoormeubels worden ge- plaatst. Binnenkort wordt ook een nieuwe Directeur benoemd, zoodat dan ten onzent op postgebied alles vernieuwd zal zijn. Gisteren werd in de Christelijke school apenbare les gehouden. Vele ouders en andere belangstellenden waren aanwe zig. De voorzitter van het Bestuur dhr. Sinke, sprak de vertrekkende leerlingen toe en eindigde met dankzegging. De kinderen werden onthaald op cho colade en sinaasappels. Zij, die de school verlieten, ontvingen een fraai diploma. Domburg. Hot comité, dat hier gevormd is met het doel een gedenkleeken op te richten voor wijlen Ür. J. G. Mezger, heeft van de Prinses von Wied en van den Koning van Zweden ieder f 100 ontvangen. Koewacht. Op de Dinsdag 1.1. door bur gemeester en wethouders vastgestelde kie zerslijst komen voor 348 kiezers voor de Tweede Kamer en voor de Provinciale Staten legen 335 in het vorige jaar. Toon den Raad zijn 302 kiezers legen 289 in het vorige jaar. Door het Bestuur van den polder Oud-Booosten, blij Bezuiden is eene 4 percent geldleening uitgeschreven, groot 18000 gulden, voor het aanleggen van een nieuwen keiweg. De leening is in twee ge deelten geplaatst; heide zijn a pard geno men met 1 percent provisiekosten. Sinds jaren bestaat hier in de ge meente de gewoonte om arme menschen oji Goeden Vrijdag gratis bier te verschaf fen, om daarvan 's middags eene smake lijke bierpap te bereiden. Dat daarvan een druk gebruik gemaakt wordt, behoeft zeker niet te worden gezegd. Reeds vroeg in den morgen ziel men vrouwen en kinde reu met 'kannen en potten „queue maken" voor de brouwerij. Westdorpe Op de kiezerslijst 1910 11 dezer gemeente komen voor: 294 kiezers voor Tweede Kamer en Prov. Staten en 287 voir den Gemeenteraad. Do vorige lijst telde respectievelijk 290, 290 en 282 kiezers. Oostburg Door de afdeeling Oostburg van de Z. L. M. is eene algemeene ver gadering uitgeschreven tegen 30 Maart a. s. Op de agenda staat o. a. een voorstel van het bestuur om aan de drie fokvoreenigin- gen te Schoondijke, IJzendijke en Zuid- zande ieder f25 te verleenen in de kosten van oprichting. Hoofdplaat Donder 'agnacht, omstreeks 3 uiur, overleed na 'n ziekte van enkele we ken dhr. P. Thomaes. De overledene was ljurgemeester onzer gemeente sinds April 1907, voorzitter van het bestuur van de Cal. Hoofdplaat- en Thomaespolders en voorzitter van het bestuur der Uitwate ringssluizen te Nummer Eén. De overle dene bereikte den leeftijd van 58 jaren en was algemeen geacht en bemind. Wegens het sterfgeval van onzen ge- achten Burgemeester zal het concert van het muziekgezelschap niet doorgaan. Bijl het openhakken van een var ken hij dhr. T. alhier, had de slager het ongeluk om de helpende dienstbode zoodanig in de hand te hakken, dat ge neeskundige hulp moest toegediend wor den. Clinge. Het echtpaar Egid v. l'oele Tock hoojil in de maand Juni zijn gouden bruiloftsfeest te vieren. Ongetwijfeld zal deze dag niet onopgemerkt voor hen vo ivbijgaan. Niettegenstaande het min-gunstige weder, kan men in den tuin hij F. Wee- ma.es alhier reeds voloji spinazie, sla en radijs zien groeien, lie groente is in de open lucht gekweekt. St Jansteen. Het 6-jarig knaapje van R. B. werd Woensdag door een in volle vaart zijnden fietser tegen den grond ge worpen, waardoor het kind ernstige kwet suren aan het hoofd en lichaam bekwam. Een ijlings geroepen geneesheer heeft het knaapje verbonden. - Deze week ontstond tusschen een 85- jarige vrouw en een hij haar inwonend kleinkind twist, waarbij grootmoeder met een mes haar kleinkind verscheidene sne den toebracht. Gelukkig kon het meisje zich spoedig verwijderen anders waren misschien de gevolgen niet te overzien ge weest. I)e politie heeft Ier plaatse een on derzoek ingesteld. Boschkapelle. Eene alleenwonende vrouw, die gisteren nog gezond was, is heden (Vrijdag)morgen door] in haar bed gevonden. Hulst. De Centrale Katholieke Kiesver- eeniging in het district Hulst heeft beslo ten voor de verkiezing van een lid voor de Prov. Staten, in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. Aloes (ant.-rev.) den door de anti-revolutionairen Ie stellen eandidaat te steunen. Domburg zal zich gedurende hel bad seizoen in een ruimere postverbinding mogen verheugen. In plaats van drie maal zal er vier maal per dag een post van en naar Domburg worden verzonden. Dinsdagnacht is de postkar van Bergen- op-Zoom naar Stavenisse oji den straat weg tusschen Bergen-op-Zoom en Tholen, door twee |iersonen aangehouden. Zij trachtten het paard tot staan te brengen door het dier een slag le geven. Hef paard sloeg evenwel op hol en toen gingen de aanranders ook op de vlucht. De koetsier wist evenwel het paard vrij spoedig tot. staan te brengen en kwam er dus met den schrik af. (VI. Ct.) K E R KH1EUWS Op den eersten Paasehdag is de Epistel- les genomen uil den eersten brief van den II. Puulus tol de Corinthiërs V, 7—8, en het Evangelie ontleend aan dat van Mar cus XVI, 17. Op deu tweeden Paasehdag is de Epistel- les genomen uil de Handelingen der Apos telen X. 3743 en het Evangelie onlleond aan dat van Lucas XXVI, 1335. O N P E R w IJ S. Middelburg. Donderdagmiddag had in de Ambachtsschool alhier de uitreiking va,n diploma's en prijzen aan de leer lingen plaats. Onder hen, die van hun belangstelling door hunne tegenwoordigheid blijk gaven, merkten we o.a. op jhr. mr. A van Rei gersberg Versluijs en de heer L. J. van Voorthuijsen, burgemeester van Domburg. De voorzitter der Vereeniging, de heer dr. H. Japikse, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en gaf daarna een kort overzicht over het afgeloopen leerjaar. Over het algemeen gaven de ijver en de vorderingen der leerlingen geen reden tot ontevredenheid, vooral «Ie cijfers, in de derde klasse behaald, waren bijzonder gunstig. Medegedeeld wend dat bevorderd zijn van de le naar de 2e kl.van de tim merlieden 17. niet bevorderd 3, van de bankwerkers 25, niet bevorderd 3, van de huissmeden 1, de eenige en van de huisschilders 6, al de leerlingen; en van de 2e kl. naar de 3e van de timmer lieden 10, al de leerlingen, en van de bankwerkers 19, niet bevorderd 4. Een leerling blijft op eigen verzoek nog een jaar in do 3e klasse. Met getuigschrift ver'aien, na volbrach ten leertijd, de school 11 leerlingen in het timmeren, n.i. L. de Buck, \V. Th Dormaar, E. Jacobse, I. de Lange, Lemmers, J. C. Meijboom, C. Al. Min derhout, L. de Rijk, F. .1. Schijf, H. Wiih- ler en Al. AL Kruijsse, en 11 leerlingen in het haakwerken, n.l, J. E. N. Bresier, F. W. J. Brouwer, J. Al. Grijspaardt, C Leijnse, J. Ala,as, IJ. Moerdijk, J. Oole, H. Pieterse, J. Ruitenburg, L. Schouten, en Al. P. Verstelle. Beloond werden voor een zeker aan tal behaalde punten hetzij voor praktijk en teekenen, hetzij voor de vakken van het m. u. 1. o. in de le categorie 26 en in de 2e eotegorie 22 leerlingen. Daarna had de uitreiking plaats der diploma's en belooningen, uit practische gereedschappen en boekwerk bestaande. Aan de vertrekkende leerlingen bank werkers wordt tevens hun proefwerkstuk met letter en nummer afgestempeld, be nevens een onderteekend geleibill >t mele- gegeven. Voor 't eerst zal nu aan de openbare les een tentoonstelling van werkstukken verbonden worden, n.l. op 20 en 21 April van 1012 en van 24 uur, den eer sten dag voor genoodigden en den twee den dag voor belangstellenden. De heer Japikse richtte daarna nog een kort woord tot de vertrekkende leerlingen, Na een woord van dank aan allen, die door hun aanwezigheid van hun be langstelling blijk gaven, sloot de voor zitter daarna de bijeenkomst.. M. CL Te Breda slaagde voor akte. nuttige handwerken Alej. A. E. W. Motké le Axel; en Alej. S. v. Eerdenburg van Boschkapelle. Oostburg Aan de le Voorbereidende klasse slaagden alhier: II. de Smet, 1' Lanse, AI. de llullu, J. German, P. Cats- man, allen te Oostburg; \V. Luteij'n. P. Basting, J. Jansen te Zuidzande; P. Ris- seeuw, E. Roman te Aardenburg; A. Ver savel te IJzendijke; A. Woittiez, S. Wisse te Breskens; S. v. Rozenda.a.1, AI. Bee- rens te Kruijsdijk; Al. Cauwels te Sluis. Aan de 2e voorbereidende klasse: .1. Ros te Aardenburg; H. Bliek te Groede; C. Heijboer te Breskens; P. van Overbeke te Aardenburg; A. Nieuwenhuijze le Wa terlandkerkje. Aan de le klasse der R. N. S.J. Baas, C. Kools en C. v. Overbeke te Aardenburg; I). Toussaint te Cadzanil J. de Bleu, Woittiez te Breskens; I Risseeuw te Retranchement; J. v. d. San- de te IJzendijke; C. le Grand te Zuid zande; H. Fledderus te Oostburg; J. v. Weijck, AI. de Munck te Groede, F. Je Meijer te Schoondijke en W. Beerens, te Sluis. Rechtszaken. De rechtbank te .Middelburg deed Dins dagmiddag uitspraak in de des morgens behandelde zaken en veroordeelde we gens diefstal; J. S„ 56 jaar, leurder te Arne- muideu tot 3 maanden gevangenisstraf; huisvredebreukP. Al., 55 jaar, leurder, zonder bekende woonplaats, tot f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis; vernielingC. S„ 22 jaar, varensgezel en A. L„ 23 jaar, werkman, beiden wo nende te .Middelburg, de eerste tol f5 boete subs. 3 dagen hechtenis, de tweede tot fö boete subs. 3 dagen hechtenis en eene week gevangenisstraf; I'. F. d. S„ 25 jaar, landbouwersknecht Biervliet, fit) boete subs. 10 dagen hechtenis; mishandeling: II. de H, 23 jaar, werk man te Kamperland, eene week gevange nisstraf; A. de H„ 21 jaar, arbeider Ie Kamperland, 6 weken gevangenisstraf; A. 11. G. S„ 24 jaar, werkman en E. E. 0., 19 jaar, werkman, heiden le Ylissingen, ieder tot f 7 boete subs. 7 dagen hech tenis; smokkelarij: I'. v. E., 56 jaar, koopman te St. Laurijns (België), gedetineerd tl' .Middelburg, 11 dagen gevangenisstraf niet aftrek van hot vo rearrest en met bevel tot zijn invrijheidstelling; bedelarij: J. F. v. d. B„ 40 jaar, zonder beroep en zonder vaste woonplaats, gede tineerd te Middelburg, tot 12 dagen hech tenis. Vrijgesproken: A. v. 18 jaar, varens gezel te Vlissingen, beklaagd van mishan deling. Bij beschikking van de rechtbank te .Middelburg is rechtsingang verleend met last tot instructie der zaak en met bevel tot gevangenhouding van den beklaagde in de zaak tegen J. L„ 49 jaren, gemeente ontvanger en brievengaarder, geboren en wonende le Oudelande, thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd van verduistering. V r ij s p r a a k. Door het gerechtshof te 's Gravenhage is vrijgesproken van diefstal van oesters C. B„ schippersknecht te ierseke. Veroordee ld. Wegens beleedigen der Katholieke Kerk en beschimping van het Pausdom is de redacteur van het schimpblad „Simpbcis- simus" tot 5 dagen gevangenisstraf ver oordeeld door de rechtbank te Straatsburg.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2