DANKBETUIGING. advertentien. KERKNIEUWS. Burgerlijke Stand. 393e Staatsloterij. Laatste Berichten. Marktberichten. de liefde en achting van Je geheele bur gerij was hem ten deel gevallen: daarom treurt heel Zierikzee mede. Na de treffende rede werd de zitting Ion teeken van rouw opgeheven Onderwijl had zich een groote schare naar hel kerkhof gespoed, waar om hei geopende familiegraf door de politie een vierkant was opengehouden. Te '1 uur naderde de lijkstoet, waaronder een zevental volgkoetsen, terwijl de klok ken der torens haar sombere tonen door de lentelucht deden galmen. De muziek van „Kunst en Eer" zette den doodenmarsch van Chopin in, terwijl de lijkstoet 'over den doodenakker schreed. Aan het familiegraf gekomen was er nau welijks ruimte voor de vele autoriteiten en deputaties van vereenigingen en col leges. Tot de aanwezigen behoorde Mr. 11. Dijckmeester, Commissaris der Ko ningin' in ZeelandMr. Patijn, de afgevaar digde voor Zierikzee; de Wethoudersde leden van den Raad; de gemeente-secreta ris en tal van gemeente-ambtenaren. De heeren Dijckmeester, van dor Vliet, Dutiih en van Weel herdachten den doode, waarna een broer van den overledene dankte voor de bewezen eer. De treurmuziek, deed zich hooren en de aanwezigen verspreidden zich, nog al- lijd vervuld van de gedachte aan het smar telijk verlies. Een enkel gebouw had de driekleur half stok gehescheu ten teeken van rouw, ter wijl vele ingezetenen de gordijnen hadden neergelaten. Vele instellingen en de scho len waren gedurende eenige uren of den geheelen dag gesloten. Naar .wij vernemen heeft Dinsdag avond en hiaten het mondeling examen plaats gehad aan de Avondschool voor Vakonderwijs. Onze gemeente telde blijkens de lienjaarlijksche volkstelling op l Januari 1910, 3224 mannen en 3581 vrouwen, to taal G805 inwoners. Volgens de jaarlijksohe opgave van den hurgerljfken stand bestond de bevolking up dat tijdstip uit 3233 mannen en 3571 vrouwen, totaal 3804. (Zier. Xwsb.) lerseke Door den scheepstimmerman C'. II. van Os alhier is een miniatuur vis- schersvaartuig vervaardigd naar het model van het aakscheepje Y.E. no. 67. Precies op maat is alles naar eene schaal van 1 op 15 tot in de kleinste Inzonderheid afge werkt. De zeilmaker M. v. Poelje heeft op zieh genomen het vervaardigen van hot. tuig voor het scheepje. Tot Zaterdag a. s. is het scheepje te zien bij don vervaardiger, waarna het door het Bestuur der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen zal worden in gezonden naar de Wereldtentoonstelling Ie Brussel. Heinkenszand Een geschenk van ruim 100 opgezette prachtige inlandsche vogels is ten dienste van 't ondorwijB aan de openbare school alhier door dhr. Jhr. Mr. A. J. van fitters te 's Gravenhage aan de gemeente alhier aangeboden. 'sHeerenhoek Gisteren hield de werk- mansvereen. „Eendracht maakt Macht" hare jaarlijksohe algemeene vergadering, l it de rekening van den penningmeester bleek, dat dit jaar aan contributie, Dona- teursgeld en rente was ontvangen f559.97, terwijl de verschillende uitgaven f 435,67 heliopen, bijgevolg een batig saldo van f 124,30, wat met de in kas zijnde 1210,22 een totaal maakt van f334.52. Aan ziekten uitgekeerd f 361,60. Herbenoemd werd dhr. C. P. Serrarens Sr. te 'sHeerenhoek en benoemd H. van (lorsel, Jacobpolder, 's Heer Arendskerke, als leden van bij stand. Herbenoemd J. A. Hazen en M. (irimminck als voorzitter en vice-voorzit- ter. De bode kreeg een verhooging van 2' j, pC-t. Nog werd besloten zich aan te sluiten hij de Centrale Werkmansvereeni- ging te Goes, ten doel hebbende overge voerde leden, nuts na informatie van de aangesloten vereeniging over te nemen. Moge deze vereeniging, welke 99 leden told, in ledental, maar vooral in begunsti gers toenemen. Borssele. Dinsdagmiddag is het aard- appelenscheepje, gezonken bij den steiger Borssele, door de schippers J. Kerpel uit de Willemstad en J. Nelissen uit Sint Filipsland met behulp van de tonnebool uil Yüssingen gelicht en zal getracht wor den bij hoog water het scheepje aan den wal te brengen. Wolfaartsdijk. Gemeenteraadsvergade ring van Maandagnamiddag. Tegenwoor dig alle leden. Voorzitter de Burgem. f Notulen onveranderd goedgekeurd. Inge komen stukken voor kennisgeving aange nomen. Een adres van dhr. J. Okker en j G. v. d. Kreeke omtrent nadere salaris regeling betreffende het onderwijs in de nuttige handwerken van de onderwijzeres wordt in handen gesteld van Burg. en eth. erordening Kruisbessen Meeldauw wordt met algemeene stemmen aangeno men. Eveneens goedgekeurd een af- en f overschrijving op de begrooting 1909. Worden benoemd tot het geven van her- halingsonderwijs voor de meisjes J. W. v. d. Linde, G. v. d. Kreeke en Mej. M. t 1'. v. d. Ende aan de school te Oud-Sab- binge en voor de jongens J. Noom en J. Okker aan de school te Oostkerke. In ge heime zitting overgegaan, wordt vastge- I steld den Hoofdelijken Omslag. (Z.j Westkapelle Maandagmorgen omstreeks I 9 uur werd de 17-jarige jongeling de Vos, I 'll bewusteloozen toestand thuis gebracht, na voor omstreeks een uur te voren ge zond van huis gegaan te zijn. Genees kundige hulp mocht niet baten, nog voor den avond is hij overleden, zonder tot bewustzijn teruggekeerd te zijn. (Zeeuw.) Oostburg. Zaterdag, Zondag en Maan dag j.l. was het werk van de leerlin gen der ambachtsschool tentoongesteld in de vijf groote zalen van het gebouw. Zaterdag werd het gebouw bezocht door de leden van het bestuur der school en door gemeenteraadsleden van subsidi- eerende gemeenten. Op Zondag was de toeloop het grootst; vooral vreemdelin gen kwamen een kijkje nemen. Maandag werd de tentoonstelling gesloten, na nog door vele ingezetenen te zijn bezocht. Door het hoofd der R. K. en het hoofd der Openbare School met de hoogste klas sen werd aan de uitnoodiging voldaan om een hijkje te nemen. Het tentoongestel de bespreken zou ons te ver voeren en te veel plaats vereischen. We stippen aan, dat er net en nauwkeurig werk was, zoowel in de smederij als in de schil derzaal en de timmerzaal. Zij, die de tentoonstelling bezochten, spreken dan ook niets dan lof over het vervaardig de, voornamelijk met het oog op hel nog korte bestaan der inrichting. In de Belgische plaatsen Eecloo, St. Laurens en St. Margueriete is men druk aan het praten over den aan te leggen tram EeclooOostburg. In en kele plaatsen zijn reeds voorloopige co- mité's opgericht. Bij een voornaam inge zetene alhier zijn reeds lijsten ingeko men om de grootte der polders in te vullen op het Hollandsche gedeelte. Wij hopen, dat deze zaak van alle zijden den steun ontvangt, die ze noodig heeft en waardig is. Hoofdplaat. Over eenigen tijd deed de politie alhier een inval in de bierhuizen. Naar we vernemen moet toen een inge zetene bekeurd zijn, zoodat deze zich de zer dagen bij den kantonrechter te ver antwoorden zal hebben. Wij weten niet of alle niet-vergunninghouders jenever tappen, doch we noemen het bijna een wonder, dal slechts een herbergier be keurd werd. Breskens. De commissie voor het te houden Julianafeest is thans samenge- stel uit de heeren: A. v. Bezooijen, I Brakman, C. Dieleman, J. Erasmus, P. v. Houte, K. Minderhoud, L. Roggeband, J. v. d. Sande, J. Valk, .1. Zeve, A. Ver- schelling en A. Wisse. Waterlandkerkje. Alhier is eene veree niging opgericht van geitenhouders met 36 leden en 7 donateurs. Het bestuur bestaat uit dhrn. I. v. d. Berge, R. Boeije, P. v. Hulle, W. Meesen eu J. Vorplanke. Schoondijke. Door onvoorzichtigheid kreeg een eenjarig kind alhier een flo bertkogel in het hoofd. Do kogel ging door den neus en bleef zoo in de wang zitten. Door een geneesheer werd deze verwijderd. Sas van Gent Alhier is tot wethou der gekozen de heer Ch. Pauwels, die de benoeming in beraad hield. Koewacht Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering van de Vereeni ging tot bevordering van de Geitenlokke- rij in Zeeland, die op Zaterdag 2 April a.s. te Goes 'wordt gehouden is gekozen de heer J. de Thejje, secretaris-penning meester van den geitenbond alhier en tot plaatsvervangend afgevaardigde Je heer A. Geerards alhier. Zooals men zich herinneren zal is onlangs de Belgische justitie hier geweest om een onderzoek in te stellen omtrent H. de V., bijgenaamd de RooJe Vos, die bijl een. smokkelpartij een kogel in de dij gekregen hal. Na dit onderzoek is :1e V. naar Duitschland vertrokken. Daar kon hij echter geen werk krijgen en kwajn naar deze gemeente terug. Ook hier was geen werk voor hem. Thans is hij! door de politie va.n Moerbeke gevangen genomen en naar de gevangenis te Gent overge bracht. Wijl hij met de Belgische justitie een aardige rekening te vereffenen heeft, zullen we „den Rooden Vos" wel niet spoedig terugzien. Aardenburg Op 30 dezer zal de aan besteding plaats hebben van een jx>st- en telegraafkantoor met directeurswoning. Door de „Vereenigde bakkers" al hier is besloten om op den 2en Paasch-, Pinkster- en Kerstdag niet meer te bak ken. Voorzeker een goede maatregel Hulst. Als candidaat voor het lidmaat schap van de Provinciale Stalen in het district Hulst, vacature-Moes, wordt ge noemd de heer mr. P. Dieleman, advocaat te Middelburg. (Midid. Ct.) Aan den biljartprijskamp welke op Zondag 20 Maart hij Jos. de Smit werd gehouden, namen 40 spelers deel. De prijzen werden gewonnen als volgt: H. Neef's en F. van Eerdenburg eerste prijs; A. Bloinmaert en C. Everaard te St. Jansteen tweede prijs; J. Van Gies en A. Eeckhout, derde prijs; L. Ivens en P. Plnijm, heiden te St Jansteen, vier de prijs; C, Schuurman te St. Jansteen en P. Schopman, vijfde prijs. De personen, waar achter geen woon plaats vermeld is, zijn te Hulst woon achtig. St. Jansteen. Naar we vernemen, zal binnen kort eene oproeping worden ge daan voor een tweede gemeenteveldwach ter en zulks in verband met het steeds toenemend zielental, waardoor de dienst, voor een persoon, te zwaar wordt. - Volgens eene opgemaakte statistiek, zijn uit deze gemeente najar het dollar rijk reeds vertrokken 42 personen, ter wijl zich nog iedere week personen voor de Nieuwe Wereld inschepen. Zoo zullen op 16 April niet minder dan 8 jonge lieden hun geluk in president Taift's rijk gaan beproeven. Vanwege de Zeeuwsche Schietbond zal dit jaar, voor wat Walcheren betreft, oen wedstrijd worden gehouden te Vroiuwe- polder; voor Zuid-Beveland wordt deze wedstrijd te lerseke gehouden. (Zeeuw.) Goede Vrijdag Paasch-Zaterdag. De plechtigheden van den Goeden Vrijdag beginnen met hel zingen van de passie des Heeren volgens den (evan gelist Johannes. Daarna zegt de priester een reeks van treffende gebeden, waarbij hij telkens de gelóovigen uitnoodigt hunne smeekingen bij de zijne te voegen. Gebeden wordt dan voor de H. Kerk opdat God haar in vrede en eendracht beware, voor den paus, de bisschoppen, de. priesters en de geestelijkheid, voor de weduwen, de maag den en geheel het Gode toegewijde volk. Aangezien oudtijds met Paschen aan de nieuw bekeerden het H. Doopsel werd toegediend, wordt ook gebeden voor (le catechumenen, die thans in de heiden- sche landen, door onze missionarissen bekeerd, naar het bad der wedergeboorte smachten. Ook wordt gebeden voor de zieken, de schepelingen, de reizigers; voor dc hei denen' en ook voor de „porfidis judaeis", de trouwelooze joden, die Jezus beschimp ten, bespotten en ter 'dood verwezen. Daarna neemt de priester een kruis beeld, met een paarsch kleed omfloerst en terzijde aan den voet des altaars staande, zingt hij driemaal, telkens het kruisbeeld gedeeltelijk ontblootend en het altaar bestijgend„Ziet het hout des krui zes" (Ecco lignum cruris) waarop- het koor antwoordt„Waaraan het heil der wereld heelt gehangen." Komt laat het ons aanbidden (in quo salus mundi pepen- dit, venite adoremus). Daarna wordt het kruis oji de treden des altaars gelegd en door den priester en de omstaanders (in de kloosterkapellen door alle aanwe zigen) eerbiedig vereerd. Onder deze han deling zingt het koor de aangrijpende hymne: „Mijn volk, mijn volk, wat heb ik U gedaan? Of waarin heb ik U be droefd? Antwoord mij! Ik heb U uit het land van Egypte (gevoerd en gij hebt mij een kruis bereidenz. (Populo meus, quid feci tibi etc.) Of het oversehoone Crux ficfelis, inter omnes Arbor una nobilis Nulla silva. talem profert Fronde, flore, genuine. O, kruis, symbool van ons geloof, boom, onder alle de eenig waardige! Geen woud, dat zulk een voortbrengt aan loof, aan bloesem, aan vrucht Zoodra de kruisvereering is afgeloopen, wordt het 11. Sacrament, dat evenals op den vorigen dag, in eene zijkapel ter aan bidding is uitgesteld, processiesgewijze na,ar het Hoogaltaar gedragen onder het zingen van den lofzang „Vexilla regis", Waar na, het zingen van den pater nos- ter en de communiegebeden de H. Hostie wordt genuttigd. Hiermede zijn de plechtigheden geëin digd en wordt het altaar evenals op \V itten-Donderdag ontkleed. In vele kerken heeft des namiddags te 3 ure de oefening plaats van den H. Kruisweg. Op Paasch-Zaterdag wordt bij den in gang der kerk het nieuwe vuur ontstoken en gewijd en met dat vuur doet men een kaars in den vorm van een drie tand ontvlammen. Processiesgewijze schrijdt daarna de dienstdoende geeste lijkheid met het nieuwe licht naar het altaar, terwijl hij tusschenpoozen de di aken zingt: Lumen Christi I Het licht van Christus! waarop het koor ant woordt Deo gratias I Gode zij dank Op hel altaar gekomen plaatst zich de diaken nabij eene groote, op een kan delaar geplaatste kaars, die als zinne beeld van den verrezen Christus gedu rende 40 dagen d.i. tot aan Hemelvaarts dag brandt. Deze kaars wijdt de diaken in met een lofzang, die tot een der schoon ste van de geheele liturgie behoort en de „Exultet" heet. Daarin wordt op begeesterende, vaak hoog dichterlijke wijze de verlossing be zongen, die het m'enschelijk geslacht door Christus' 'dood en opstanding is ten deele gevallen. Vooral de nacht, waarin tegen het aanbreken van den dageraad de Hei land uit het graf opstond in verband met den nacht, die eenmaal aan de Israëlie ten na, het eten van het Paaschlam de bevrijding bracht uit de Egyptische sla vernij', wordt in dezen lofzang bezongen. „Dit toch is de macht", zoo luidt hef, „waarin Gij weleer onze vaderen, de He breeën uit Egypte hebt geleid en droog voets de Roode Zee hebt doen overste ken 1 0, waarlijk, gelukzalige nacht, die de Egyptenaren beroofde -en de Hebreeën ver rijkte!" Dan klinkt het verder: „O, ge lukkige schuld (van Adam) die ons een zoo grooten len zoodanigen verlosser heeft verworven0 waarlijk noodzakelijke zon de van Adam die door Christus' zoen dood is uitged-elgdl" Deze verheven zang wordt eenige ma len onderbroken door het leggen van ge wijde wierookkorrels in de kruisvormig aangebrachte holte in den schacht dei kaars en door de kaars te pnlsteken. Na de wijding der Paasclikaars heeft de wijding plaats van -de doopvont. Te ruggekeerd naar het altaar worden twaalf profetieën gelezen uit het Oude Testa ment. Dit .dateert nog uit de eerste tijden des Christendoms, toen men den nacht van Zaterdag op Zondag wakende en bid dende doorbracht. De Kerk heeft de meeste dier toen gebruikelijke gebeden en ceremoniën bewaard, maar ze ver vroegd ttot den morgen van Paasch-Zater dag. Na de lezing der profetieën heft het koor de Litanie van Allerheiligen aan. Bij het „Te Rogamus, audi nos!" begeeft de priester zich naar de sacristie om zich te bekleeden met de misgewaden, ter opdraging van de Paaschmis. Op het altaar worden inmiddels de kaarsen ont stoken, bloemen neergezet, want de Kerk legt haar rouw af om zich te verheugen in de glorie van den verrijzendon Heiland. Biji het aanheffen van het „Gloria in ex- celsis Deo" luiden de klokken en klinken de altaar schellen. Driemaal achtereen, telkens hooger in toon, zingt de pries ter het blijde „Alleluja". Ook wordt de lofzang: „Mijne ziel maakt groot den Heer" (Magnificat) gezongen en in het evangelie van Matth. XXVIII 1—8 de blijde opstanding des Heeren herdacht. Treffend om de schoonheid van uitdruk king en den geest van geloof is de prae- fatie, die de priester in deze Paaschmis en verder gedurende den geheelen Paasch- tij'd zingt: „Hot is waarlijk billijk en rechtmatig en heilzaam U, o, Heer, ten allen tijde te verheerlijken, maar vooral heden, nu Christus, ons Paaschlam, is geslacht. Hij1 toch is waarlijk het Lam, dat de zon den der wereld heeft weggenomen, dat onzen (eeuwigen) dood door te sterven vernietigd heeft, en het leven door te verrijzen heeft hersteld." Met het jubelende „Ite missa est, alle luja, alleluja!" wordt de plechtige Paasch mis gesloten. De vasten, de tijd van boet vaardigheid is voorhij, de Kerk mlaakt zich op voor het grootste en schoonste der leesten. Mochten alle Christenen de beteekenis van dit feest beseffen en, zoo als de Kerk bidt, gestorven aan de zon den en honzelven, tot een nieuw leven verrijzen met Hem, die ons door Zijne verrijzenis den toegang lot den hemel heeft ontsloten I GOES. Geboren 22, Andréas, z v. Arend Foudraine en Jacoba Cornelia Mathilda Theewis. Van 22 en 23 Mrt. MIDDELBURG Bevallen: E. M. Zeijger, geb. Jongep-ier, z.E. M. Villée, geb. Buts z.J. J. Arnoldus, geb. Dikkenberg z.; M. If. C. Israël, geb. Krijger, z..1. Jansen, geb. de Smit, z. Van 19—22 Mrt. VLISS1NGEN Ondertrouwd: L. S. van Griethuijsen, j.m. 25 j. met E. L. R Dickschen, j.d. 26 j. Bevallen: M. E. Carre, geb. Assaert, d. Overleden: J. van Melle, wed. van J. C. Remigius, 68 j.; J. M. Warren, vr. van J. J. C. Amorgaste, 44 j.; L. A. Flipse, wed. van J. Wisse, 72 j. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg werd heden aan besteed het afbreken en vernieuwen van een gedeelte beschoeiingsmuur in de ha ven te Breskens. Raming 19300. Inschrijvers de heeren: J. de Jong, te Middelburg, f 9687A. du Buig, Bres kens f9439; A. van der Male, Schoon dijke f9400; H. J. Keulemans f9355; A. Cambier Iz., Itetranchement f'9179; G. J. Balkenstein Jr., Neuzen f9145; K. Ver schelling, Breskens f8999; C. J. de Smit, Breskens"f8990; J. M. H. van de Sande Breskens f8948; J. de Boelgraaf, Vlissin- gen, f8880; If. H. Romifn, Middelburg f8500; P. Dekker, Veere, £8288. Biervliet Notaris Zijlstra veilde alhier een hofsteedje en woonhuis voor dhr. C. Hermans. Het eerste werd ingezet op f5600; het tweede op f640. Herveiling op 26 Mrt. a-S- rorrespomlontie. Correspondent Heinkenszand Uw bericht over de Esperanlo-lezing verschijnt a.s. Vrijdag De Redactie Ie klasse. 2e lijst. 2000: 14575 f 1500: 9703 20274 f 1000: 2528 3615 f 400: 13408 15606 200: 716 2791 1155 1388 15259 20382 142 154 218 272 3883 3901 3969 3975 5309 5320 6697 8625 100: 20: Trekking 22 Maart. 17894 6157 9971 14346 181 183 198 1147 1170 3058 3903 3949 3953 3981 3993 5304 6610 6618 6656 12053 12084 14999 Goes. B{j de prijsuitdeeling en diploma- uitreiking, die hedennamiddag te half vier in het gebouw der Ambachtsschool plaats had, wensebte de voorzitter in eene kranige rede de bekroonden geluk met het behaalde succes, hierbij releveerende hoe zij na jaren nog met voldoening zouden terugzien op den tijd op de Ambachtsschool alhier doorgebracht. Na afloop werd ruimschoots van de ge legenheid geprofiteerd om de verschillende werkstukken in oojenschouw te nemen. Deze bezichtiging liet bij allen een uit muntenden indruk achter. Goes mag inderdaad trotseh gaan op zijn Ambachtsschool. Amsterdam. De hoofdinspecteur van de Zeevaart heeft een voorloopig onderzoek ingesteld aangaande de ramp der Willem II. Haarlem. De onderstationchef Sch., be schuldigd van het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde is \eroordeeld tot f 100 boete subs. 8 dagen. Hij gaat in hooger beroep Enschedé. Nu door het bekende conflict aan de fabriek van Eilermarck het dienst verband tusschen bestuur en werklieden heeft opgehouden, zjjn door den curge- meester van Glanerbrugge eenige werk lieden, die zich als loonkiezer hadden op gegeven, van de kiezerslyst afgevoerd, wjj zjj niet voldoen aan de bepalingen van art. 1 sub 2 dor Kieswet. Londen. De groote roeiwedstrijd Oxford- Cambridge is door Oxford met ürie lengten gewonnen. New-york. Aan een feestmaal van den Bond van Arbitrage heeft president Taft gezegd, dat hij zeer gezind was voor vrede door middel van Arbitrage maar dat toch sommige 81aten bunne bewapeningen niet zullen verminderen. Goes, 22 Maart 1910. Afnemende aanvoer. Nieuwe Tarwe f 8.a f 9.75 Nieuwe Rogge f 0.f 0. Wintergerst f 7.— f 7.75 Zomergerstf 6.f 7. Haver 100 K.ia. f 6.25 f 7.50 Kookerwten f 9.f 10.50 Kroonerwton f 7.flü. Bruine Boonen f 7.fll. Winter-Koolzaad f f Paardoboonen f'f Karwjjzaadf f Versche boter per KG. f 1.28 a f 1.38 middenprjjs f 0.66aan partioulieren ver kocht a fO.725, per pond. Versche eieren per 100 stuks f 3. a f 3 60middenprjjs f 0.85 per 25 stuks aan particulieren verkocht a f0.90. Aanvoer gering. Aardappels geen handel. Noteering van den markt- zetter der landb. afd. Goes en Kruiningen: Boter f 1.30 a f 1.36 per KG. rekenpr jjs f 1.34 Aan particulieren a f 1.40. Eieren f3.40 a f0.per 100 stuks, rekenpr jjs f3.30 Aan particulieren a f3.60. Eierenverkoop „Onderafdee- 1 i n g Z u i d B e v e 1 a n d V. P. N." Aangevoerde eieren 17913 stuks. Prijs f3.40 per 100 stuks. De verdere Marktberichten alsmede de rubrieken Rechtzaken en Onderwijs moeten wegens overvloed van nieuwsberichten tot een volgend nummer worden uitgesteld. (De Redactie). Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lijden, en na voorzien te zjjn van de H. Sacramenten der stervenden mjjnen innig geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader PETRUS DE JONGE Fzn., in den ouderdom van ruim 65 jaren. Wed. P. DE JONGEMenheere. F. DE JONGE—Chamuleau. E. VERVAAT—De Jonue. G. DE JONGE. J. DE JONGE—v. Loenhoüd. C. DE JONGE—Bal. H. VERMEULEN-De Jonge. JAC. DE JONGE. JACOB DE JONGE. Kwadendamme, 20 Maart 1910. lo kl. 3c lijst. Trekking 23 Maart, f 20: 188 276 3060 3945 5310 Bovenstaande Rekking heeft voor zooverre het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op cle nummers, die in Zeeland zijn geplaatst. De ondergeteekende, J. VAN DIJK, LaDgs Kerkstraat 38 te Schiedam, betuigt hiermede zjjnen welgemeenden dank aan de N. V. „DE TIJDGEEST" te Rotter dam, voor de zeer spoedige uitbetaling van zgn aandeel op polis No. 18625, waarop heden f 20,000,— viel, volgens aanwijzing der 393e Staatsloterij. J. VAN DIJK. Schiedam, 21 Maart 1910.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3