3SNNENL AND UITDEEL AN D. „levensmoeden', in een kamer te zarnen, waar zij eerst den treurmarsch van Chopin op de piano speelden en daarna vergif innamen. Een treurig teeken des tijds, zegt de „Maaab." »«OBWE«E». Gestoorde zitting van het Polketing In het Folketing kreeg de afgevaardigde Heglun plotseling een lang- durigen zenuwtoeval. Hij viel luid gillend op den grond. De zitting moest een kwartier geschorst worden. De toestand van den lijder werd geleidelijk beter en hij sliep in. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen 4 April, de Tweede Kamer tegen 3 Mei De Naamdag des Pausen. Ten gevolge van ongesteldheid van den tijdelyken zaakgelastigde van den H. Stoel, Mgr. Gualtieri is Zaterdag j.l. de aange kondigde receptie in het gebouw der Internuntiatuur te 's Gravenhage niet door gegaan. Vele leden der diplomatie, gees telijken en andeien, schreven zich in op de daarvoor aanwezige lijsten. Pater P. Oomen C. SS. R. t In den vroegen morgen van Palmzondag overleed te Amsterdam, de hoogw. pater Petrus Oomen, oud-procurator-generalis der Congregatie van den Allerheiligsten Verlosser. De overledene werd te Den Hout, onder Oosterhout geboren. Gedurende zijn verblijf in de Eeuwige Stad stond hij de Neder- landsche pelgrims steeds met raad en daad ten dienste. Naar het Heilig Land. Maandagnacht te 12.15 vertrok van Rot terdam het stoomschip Statendam met 92 le kl, 103 2e kl. en 84 3e ki. passagiers, allen pelgrims ter bedevaart naar aanleiding van de inwijding der Kerk Maria Hemel vaart den lOden April, op den berg Sion te Jeruzalem. In Genua schepen zich nog 70 le, 102 2e en 260 3e klasse passagiers met dezelfde bestemming in. Te Jaffa Wirdt ontscheept en vandaar uit Jeruzalem, Bethlehem, Jeri cho, de Jordaan en de Doode Zee bezocht. Daarna vertrekt de Statendam naar Haifa, van waar uit een bezoek aan Nazereth den berg Karmel en de Galileische Zee wordt gebracht. Op de terugreis landing te Civitavecchia van alle pelgrims, die zich naar Rome begeven, van waar nagenoeg allen per trein naar hun vaderland terug- keeren. Aan de bedevaart nemen o.a. deel de prinsen George en Konrad van BeiereD, dr. Joseph Miiller, wij-bisschop van Keulen, dr. Augustinus Biudau, bisschop van Erm- land, dr. Georgius Schmid von Griineck, bisschop Chur, de vorst zu Salm-ReifFer- scheidt, vorstin zu Salm-Salm, graaf en gravin Wolff-Metternich, de secretaris-gene raal der vereeniging L. Pvichen, enz. enz In betrekkelijk korten tijd heeft het sehip geheel ander aanzien gekregen. De inrichting is niet meer te herkennen. Alle hutten zijn extra keurig in orde gemaakt. Ook is aan boord een uitspanningazaal met altaar. Voor versterking van den inwendigen mensch gedurende de reis is uitstekend zorg gedragen, o.a is gerekend op goed, warm weder zoo is b.v. 25,000 L. Heineken's bier geladen De „Prins Willem II". Uit Lorient werd het volgende telegram ontvangen Talrijke overblijfselen het opschrift dragende „Prins Willem II'', zijn nog te Belle Isle aangespoeld. Twee lijken, zijn naderhand op de kust geworpen, waarvan het eene afkomstig is van het vergane Belgische stoomschip Bulgarie. Het andere is nog niet bekend. De directie van den Kon. West-Indischen Maildienst deelde verder mede, dat zij besloten heeft een vertegenwoordiger naar Belle Isle te zenden ter identificatie enz van een en ander Nationale Bloemententoonstelling. Heden had te Haarlem de opening plaats van de Nationale Bloemententoonstelling, welke opening Z K. H. Prins Hendrik met zjjne tegenwoordigheid vereerde. De opening had plaats in de groote con certzaal van het gebouw „De Vereeniging", waar onder de talrijke genoodigden vele leden van Ged. Staten van Noord- en Zuid- Holland en Zeeland werden opgemerkt. Het woord werd gevoerd door den voor zitter der Alg. Vereeniging voor Bloemen cultuur, den heer E H. Krelage, die den welkomstgroet uitsprak, en Z. K. H. Prins Hendrik in welgekozen bewoordingen dankte voor zijne tegenwoordigheid hierna heette de heer Krelage ook den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zoo mede de beide Commissarissen der Koningin welkom. Spr. uitte in zijn rede, die hij vervolgens hield den wensch,dat de bloembol lenstreek zich zou verlengenover Friesland en Zeeland, dat zij zich zou verbroeden voorzoo ver de gesteldheid van den bodem zulks veroorlooft, om de export te doen stijgen tot nooit vermoedde cijfers. Z.Ex. A. S. Talma, minister van Land bouw, Nijverheid en Handel en eere voorzitter der tentoonstelling sprak de openingsrede uit, waarna Z. K. H. Prins Hendrik, de beschermheer, de tentoonstel ling voor geopend verklaart. Hierna werd een bezoek gebracht aan het tentoonstellingterrein, waar de Prins met groote belangstelling het geëxposeerde bezichtigde. Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente Goes, op Dinsdag 22 Maart 1910 des avonds to 8 uur. Voorzitter do burgemeester. Aanwezig allo leden. De voorzitter doel mededeeling van de ingekomen stukken, welke zijn: goedkeu ring van het raadsbesluit tol onderhands verpachting van een gedeelte van het marktplein; verslag Gezondheidscom missie 1909adres van de vereeniging van Ned. loodwitfabrikanten in verband niet het gebruik van loodwit; rekening en verantwoording van het pensioenen- fonds over 1909; prooe.s-verb.aa! van kas- opneming op 11 Maart 1910; adres van de N. V. gloei spaarliehtmaatschappij hou dende verzoek 'n proefneming te doen met hare verlichtinggasartikelen. Zij worden voor kennisgeving aangeno men. Aan de orde is het voorstel van B. on \Y. n. a. v. het antwoord van 't gemeente bestuur van Kloetinge, om niet over le gaan tot het plaatsen van gaslantaarns aan den Kloetingschen weg, ais zijnde de daartoe gevorderde uitgaaf van £4100 voor 9 lantarens van af de Voorstad tot den heer Kakeboeke door het te geringe aantal bewoners niet gerechtvaardigd. De heer Dekker zegt, dat de door B. en W. overgelegde begrootingskosten hem te weinig gespecificeerd voorkomen. Ook is hij1 van meening, dat de straatweg naar Kloetinge veel belangrijker is. dan de door B. en \Y. in hun rapport genoemde stadsgedeelten, die volgens hen eerder voor straatverlichting dienden in aanmer king te komen. De straatweg naar Kloe tinge toch is een hoofdweg en er staan tal van huizen. Er staat in het antwoord van Kloetinge niet dat Kloetinge niet genegen is eventueel mee te werken. Spr. vraagt welk gedeelte van den weg tot Goes be hoort, en welk gedeelte voor de helft tot Goes en Kloetinge. De voorzitter zegt, dat het gedeelte van den weg tot aan den heer Peman Kakebeeke tol Goes behoort, en het ge deelte van at den heer Kakebeeke tot den Tol half Goes half Kloetinge is. De heer Dekker zegt, dat het nog een open vraag is of'gasaanleg daar geen voor deeltje voor 'de gemeente zou kunnen zijn. Allicht zal daar meer gebouwd eu door particulieren ga-aansluiting gevraagd wor den. Gesteld dal de genoemde uitgaaf juist, is, dan zou die kunnen gevonden worden door een leening van I 4100 te sluiten, dan zou die kosten f 165 per jaar, welke ruimschoots er uit gehaald kunnen worden door de gemeente. De bewoners hebben dan gas en het publiek is gebaat. Spr. stelt voor tot aan de villa van den heer Kakebeeke ^as te doen aanleggen, en met de gemeente Kloetinge te onderhan delen tot plaatsing van petroleumlanta rens van genoemde villa tot den Tol. De wethouder v. d. Bout zegt aan het door den heer Dekker gesprokene de op merking te moeten verbinden, dat volgens jarenlange opgedane ondervinding de uit breiding van woningen slechts een mi nieme toename van gasverbruik mede brengt en dus de gasaanleg aan den Kloe tingschen straatweg geen voordeel voor do gemeente zal beteek-enen. Trouwens de gemeente moet niet aansturen op weg- verlicbting, maar op .straatverlichting. In allen gevalle zijn er andere wegen, die veeleer op verlichting vragen. Spr. noemt o.a. het Roosjeshol, Schipperswegeling, eu Xissepadje; deze zijn met hun sloo- ten langs den weg veel gevaarlijker dan den weg naar Kloetinge. Vaal Kloetinge is niet veel medewerking te wachten. Spr. leest het desbetreffend schrijven der gemeente Kloetinge voor. .Met deze laatste opmerking gaat de heer Dekker niet accoord. Met Kloetinge valt volgens hem nog wél te praten. Ook gelooft hij niet, dat wordt de Kloeting- sche straatweg eenmaal bewoond, de be woners weinig zullen aansluiten. Hij hand haaft dus zijn voorstel. De heer Temperman zal tegen 't voor stel vau den heer Dekker stemmen. De bedoelde straatweg maakt deel uil van den Hijks groot-en weg le klas. De 'sHeer- Hendrikskinderendijk ook; de Wilhelmina- dorpsche weg met zijn drukke scheep vaart heelt z.i. de verlichting meer 1100- dig dan de Kloetinge weg, vooral les win ters. Het voorstel van den heer Dekker wordt verworpen met 9 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de hoeren Donner, Dekker, Ka kebeeke, v. d. Ven. Het kohier Hondenbelasting en de verordening tegen de Am. Kruisbessen- meeldauw werden goedgekeurd. Op een desbetreffende vraag van den hoer Temperman ol B. en IV. reeds zijn ingegaan op zijn verlangen om wijziging van dat kohier teneinde eene betere be- laling der hondenbelasting te verkrijgen, antwoordt de voorzitter, dat aangezien de betaling dezer belaslingpenningen ge regeld geschiedt, er voor het oogenbiik nog geen voldoende reden lol wijziging aanwezig is. Aan de orde komt de rekening over 1909 en begrooting 1910 der gemeente gasfabriek. Alvorens dit punt te behandelen meent de heer Temperman te moeten opmerken, naar aanleiding van een in cle Goesche Courant voorgekomen bericht, dat de meerderheid der gascommissie tegen eene verlaging der gasprijzen is, de minder heid, waarto-e hij behoort, er voor. De discussiën geopend zijnde, verzoekt de heer Donner uitstel van behandeling van dit punt wijl de tijd van kennisne ming en onderzoek der belangrijke gas- stukken te kort is geweest; Zaterdag j.l. ontving hij |ios de convocatie vooi de vergadering. De heer Dekker valt hem bijvooral nu de cijfers ons redenen tot blijdschap geven, mag de gasrekening wel eerst de gelijk worden ingezien alvorens die te behandelen. De voorzitter wil liever afwerken, wijl de stukken behoorlijk Ier visie hebben ge legen en mét de mogelijke aanneming van het voorstel om den gasprijs te ver lagen tegen 1 April een afdoening van dit agendapunt in de huidige vergade ring is aan te bevelen. De heer Hollmann zegt, dat oproeping ter vergadering en inzage der stukken overeenkomstig de gemeentewet is ge schied, n.l. 2 maal 24 uren vóór de ver gadering en hij dus niet inziet waarom de behandeling moet worden uitgesteld. l)e heer Fransen vaij de l'utte vraagt oi er nog andere bezwaren zijn dan de inwerkingtreding op 1 April; anders zal hij voor uitstel stemmen. De heer v. d. Bout acht '1 gewenscht de usance te volgende stukken hebben behoorlijk ter inzage gelegen. Men kan anders wel bij ieder punt uitstel van be handeling vragen. De heer Donner merkt op, dat het hier toch wel een verschil uitmaakt en do belangrijkheid van het te behandelen punt zeker in deze een uitzondering rechtvaar digt. liet voorstel Donner wordt ten slotte aangenomen niet 8 stemmen. Tegen de heeren v. d. Bout en Hollmann, blanco de heeren Hamer. v. d. Leeuw en Temper man. Tot leden van het .stembureau voor de Statenverkiezingen worden benoemd de heeren v. d. Ven en Von Schmidt; 4e lid de heer Donner. Tot plaatsver vangers de heeren Hollmann en Tem perman; 4e lid llisch. Voorstel tot 't doen aanleggen van een beerput. De heer Tempermftn geeft in overwe ging om tegelijk een beschoeiing of be- lonmuur aan te brengen. De voorzitter zegt dat dit oen meerdere kosten van t 300 zal meebrengendoch dat D. en W. het voorstel gaarne in dien zin willen aanvullen; zoodat tus- schen cle nu bestaande beerput (tegenover de gevangenis) en de brug een betonmuur of beschoeiing, al naar gelang 't voor- deeligst zal zijn, zal worden aangebracht. Na ile gebruikelijke rondvraag wordt de openbare vergadering gesloten. Onze vroede Vaderen. Jn vreedzame stemming eu bijna hoffe lijke termen werden gisterenavond in onze stedelijke opperzaal de dismssiën 'gevoerd. De vraag of de gemeente de bewoners van den Kloetingschen Straatweg al dan niet met een gasleiding zal beschenken, voor zoover het 't Goesche grondgebied betreft, maakte het onderwerp van eene vrij langdurige gedachtenwisseling uil. De mindere of meerdere superioriteit vau de zen weg vergeleken met den 's Heer llen- drikskmderendijk en den weg langs do Haven, scheen de voorname maatstaf te wezen hij de oplossing dezer kwestie. De heer v. d. Bout en als zijn echo de heer Temporman beschouwden den Kloeting schen straatweg als van minder beteekenis en dit, gevoegd bij den relatief duren gas aanleg besliste ten ougunste van de bewo ners van den meergenoemden straatweg. Of hier niet ten slotte de zuinigheid de wijsheid heef! bedrogen en II. en \Y. plus de meerderheid van den raad eene scha ine gelegenheid hebben laten von bijgaan om door toeschietelijkheid van hunne zijde indee le werken tot den aanbouw van een nieuw, sierlijk stadsgedeelte, zal de toekomst loeren. Punt 5 der agenda scheen een oogenblik de twistappel te worden, die de sehoone harmonie der eendrachtige besprekingen ging verstoren. De heer Hollmann, die zich zeer voort- vurend toonde en de heer v. d. Bout, die van dezelfde prijzenswaardige eigen schap blijk gaf, zagen zich echter door hunne medeleden in het ongelijk gesteld. Dezen waren van oordeel met den heer Donner, dat de rekening en begroeting eener stedelijke gasfabriek geen ..baga telle" is waarover zoo maar „in 's blaue hinein" kan geredeneerd en beslist wor den, maar die eerst wel eens degelijk door de leden van den raad mag worden nagezien en bestudeerd. Zoo ontging ons voor dezen avond het pièce de résistanee van de agenda. Maar dal belooft een des le interessantere vol gende bijeenkomst onzer vroede vaderen. Want, „wat in 'l vat is, verzuurt niet". A rgus 11. Goes. Toen vanmorgen een vrachtwagen van de wed. W. De Mol, Dijkwel Kapelle, den Opril kwam afrijden, .brak er iets aan het tuig der paarden, waardoor het den bestuurder onmogelijk werd de dieren in te houden en de zwaar geladen wagen in volle vaart tegen den op den hoek van het marktplein staanden lantaarnpaal botste, die daardoor geheel werd omge bogen en beschadigd. De eigenares van den wagen zal nu om schadevergoeding worden aangesproken, do voerman gaal vrij uil, wijl hij aan het. ongeval geen schuld heeft. - Op den tweeden l'aaschdag wordt hier den Hondsdag gehouden van den Hand van ('hi. .longelings-vereouigingen in Zee land. Naar wij vernemen, wordt de acte van oprichting der Nuamlooze Vennoot schap Waterleiding-Maatschappij Zuid-Be veland op Dinsdag April a. s. des na middags 12i/, „ur op liet Stad hu m alhier gepasseerd door den Notaris M. j Schuim te Kruiningen, daartoe hij loting aange wezen. (Zeeuw). Heden had de jaarlijksche prijs uitdeeling van de Ambachtsschool alhier plaats in tegenwoordigheid van vele be langstellenden. Burgemeester en Wethou ders en de secretaris hadden zich wegens ambtsbezigheden doen verontschuldigen l)e voorzitter de heer 1 i oomans begon met de namen op te noemen dei- geslaagden; van de le naar de 2e klasse voor hel smeden: L. Gleruin. A. Bakker, H. v. Loerdag, G. v. d. \elde, 1'. J. Aïaar- tense, J. J. Snoodijk en I". J. v. d. Voorde. Afgewezen 4. Van de 2e naar de 3e klasse; M. H. A. Pieper, A. de Kok, M. Hootsmans. ,1. Geensen, J. Blomaard, J. L. Borgo, J. ir. Damme en A. Loiijs. Afgewezen 1. Woeling schilderen: bevorderd- van de le naar de 2e kl. P. J. Luijk; van de •2e naar de 3e klasse: C. Kosman. Afdee- ling timmerenvan de le n \ar de 2e klasse: I!. den 11 xter v. d. Brink, E. G. Lindenburgh, A. F. Pamiy, v. Oosten, Al. W. de Bruijne en W. v. Apeldoorn. Al gewezen 4 (1 niet mede gedaan omdat hij pas met September op school was ge komen); van de 2e naar de 3e klasse J. J. de Kam, Al. C. Moerman, G. v. Riet, P. Zundee, Daa.no, J. W. Nieu- wenhuijze, A. Allowijn, .1. Visser, Al. .Win naar, Verboom (1 niet meegedaan aan 'texamen, te veel ziek geweest; 1 omdat ziekte hem verhinderde. Eindexamen; Timmeren: L. Vogelaar, Sonke, V. (1. Boel, M". Ileijboer, H. v. d. Boomgaard, li. Bootjes, II. .1. Slabbe- koorn, J. A. Jeronimus, 0. .1. v. Biet, M. de Jonge, A. v. Fraassen, .1. Adri- aanse. Smeden: 1. Taillie, J. 1'. L. v. Bhtters- uijk, A. v. d. Alaas. Afgewezen 3, terugge- ruk ken 1, niet meegedaan 1. Schilderen: X. E. Hostsmans, J. Sprnijt, Al. Willeboor en A. Blomaard. Middelburg. To; lid van de Kamer van Koophandel is gekozen de heer F. Kculemans met 78 stemmen tegen 51 op jhr. Boddaert. Het Strandhotel op den Boulevard Evertsen nadert zijn voltooiing. Het is een prachtig gebouw en het aanzien van onze badplaats wordt er aanmerkelijk door ver hoogd. Alen zal daar des zomers een heerlijk zitje hebben; aan de eene zijde de mooie zee en aan den anderen kant een prachtig panorama van V\ aicheren. Alen schrijft ons uit Vlissingen; ln het jaarverslag van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, wordi nogmaals gewezen op den gebrekkigen toestand der speelplaatsen van enkele scholen. Waar in den laatste» tijd zoozeer de aandacht gevestigd wordt op I linke lichaamsbeweging voor de jeugd en dien tengevolge veel werk wordt gemaakt van ruime en doeltreffende speelplaatsen, daar moet hier mot zorg de hand worden gehouden aan de bestaande speelplaatsen, om, deze zoo goed mogelijk aan hel doel te doen beantwoorden. De commissie wijst er in haar verslag op, dat op een der scholen een begin is gemaakt met afschaffing der lei. De commissie zou het toejuichen, wanneet allo hoofden van scholen tot deze afschal- fing overgingen. Zoowel uit een hygiënisch als paedagogisch oogpunt beschouwd, zegt do commissie, is het gebruik der lei te veroordeelen, De mailboat „Prinses Juliana" is hedenmorgen naar Botterdam vertrokken om te dokken. Op de werf der Kon. Maatschappij „de Schelde" zijn uit de afdecling smederij weder een 12-tal werklieden bedankt. Het is te hopen, dat spoedig meer werk mag komen, opdat de vele thans werkloos rondloopende arbeiders, weer in de ge legenheid worden gesteld in hun onder houd te voorzien. Vlissingen. Maandagavond trad voir het Plaatselijk Comité voor K. S. A. als spreker op de heer Ëmille erviers uit Leiden, met het onderwerpde Werk- loozcn-Verzekering in verband met de ak- organisatie. Na een inleidend woord van den Eerw. Yoorz. begon de spreker zijne lezing, niet het Bijbelsch verhaal van Jo- zel en Pharao, om hieruit te constatee- ren, dat reeds in de Oude tijHen van tijdperken van bloei en tijdperken van achteruitgang sprake is, welke zich door alle eeuwen heen hebben herhaald. Bijzonder heelt zich het jaar 1908 ge merkt door groote slapte in de bedrij ven en stilstand van werk. Na dit crisis jaar is echter spoedig een beteren toe stand ingetreden met als gevolgen: dat er weer overvloedige kapitalen beschik baar waren; de rente steeg; de onderne mingsgeest weer de bovenhand kreeg; meer arbeidskrachten gevraagd werden; de werkeloosheid verminderde; de mid denstand vooruit ging en ook weer meer woningen gebouwd werden. "Bijzonder weidde spr. nog uit, hoe do ware revolutie-woningb mw als noodzake lijk gevolg moest hebben, dat er een crisis in de bouwvakken moest koutten en maakte dat in dit bedrijf de aanhol van werk krachten de vraag verre ging overtreffen en dus een groote werkeloosheid in hel leven riep. Na aldus een algemeen overzicht van het ontstaan der werkeloosheid 1e heb ben geschetst voor verschillende vakken, zette spreker nog uiteen hoe deze ook nog door andere oorzaken kan ontstaan. Bijv. door de schommeling der prijzen; het laten uitvoeren van groote bouwwer ken; het aanleggen van spoor- en tram wegen; hoe een goed loon, oorzaak kan zijn, dat in een bepaald bedrijf veel leerlingen, dus als gevolg moet hebben een over-compleet van arbeiders. In ver band met idjit laatste wees spreker _er op, hoe noodzakelijk het is een regeling te treffen omtrent het leerlingwezen. Dan wees spreker nog op de seizoen werkeloosheid, en die werkeloosheid wel ke als gevolg van de grillen van het pu bliek ontslaat; bijv. in het kleermakers- en modevak. Om de werkeloosheid nu te verminde ren ka» er volgens spreker op 2 manieren gewerkt worden, door le. maatregelen to treffen op het voorkomen daarvan; ol 2e. om die maatregelen te treffen, welke dienen tot bestrijding der gevolgen. Wat de le soort betreft, op dit gebied kunnen de Staats- en Gemeentebesturen met vrucht werkzaam zijn; door het laten uitvoeren van groote werken, door het in het leven roepen van een gezond stel sel omtrent het leerlingwezen, wenken te (geven omtrent de arbeidersverhoudin- gendoor hel voeren van een gezonde handelspolitiek. Voor de 2e noemde spreker de stich ting van een Arbeidersheurs en (1e werk- loozenverzekering. De eerste moet volgens spreker noch hi handen van de patroons, noch in han den der arbeiders zijn, maar door een onpartijdige vereeniging of vaai een ge meentewege worden bestuurd. Ook kan volgens spr. een plaats, com. voor K. S. A. in deze zeer nuttig werk zaam zijn en wekte spreker liet coin, zclt op een dergelijke Arbeidsbeurs te stichten, desnoods met subsidie van tic gemeente. Do ervaringen mot zulke arbeidsbeur zen opgedaan zijn zeer gunstig. Wel wijten de socialisten de werkeloos heid uitsluitend aan het kapitaal, doch hoe dikwijls is de natuur ook niol de oorzaak er van. Wat de werkloozen-verzekering be- trett, die de geldelijke gevolgen moet ver zachten, wees spreker op een zeer groote moeilijkheid bij het bepalen der risico voor 'de verschillende bedrijven en op de moeilijkheid van de controle. in 1893 is te Bern een Getn.fonds ge slicht, doch hel stelsel hier in de praktijk gebracht, leidde tol een groot fiasco. Beter werkt het stelsel sedert 1901 te Gent in toepassing gebracht; terwijl nog later Het Noonlsehe stelsel in de praktijk werd gebracht. Hierbij bracht de spreker het groote nut Ier vakvereenigingen ter sprake en wees de vakver.mannen op hun plicht de ver zekering ter hand te nemen, om zoodoende hunne economische positie le versterken en meer invloed trachten te krijgen bij de loonshepaling. Ook zijn werkelooze ar beiders altijd een bedreiging, geen aan sporing tol loonsverhooging. maar van loonsdrukking. De werkloozen-verzekering moet dus voor de vakver. punt 1 van hun pro gramma zijn. Ten slotte wees spreker nog op het specifiek katholiek belang, lal er gelegen is in een gezonde oplos sing van deze belangrijke quaestic, ge grond op onze katholieke beginselen. Hierna gal de spreker gelegenheid tul het stellen van vragen, waarvan slecht» één persoon gebruik maakte. Vervolgens sloot de voorzitter onder dankzegging voor den leerzamon avond deze vergadering. Zierikzee. In aansluiting met ons draad- bericht, opgenomen in het vorige num mer, doelen wij nog het volgende mede omtrent de begrafenis van Mr. H. C. Mom lenburgh, burgemeester van Zierikzee. De te 11 uur aangekondigde zitting vau den Gemeenteraad werd te half twaalf ge opend door den eersten wethouder, Mc. D. van iler Vliet, die na heëediging f" installatie van het nieuwgekozen raads lid, den heer L. Doeleman, voorlezing liet doen van een schrijven van Mevrouw de Weduwe Mo ilenbii rgh, houdende mededee ling van het overlijden van haar echtge noot. Nadat besloten was op dit schrijven met een adres van rouwbeklag te antwoor den, hield de voorzitter een korte rede tei herdenking van de verdiensten van den ontslapen burgervader, die de belangen dezer gemeente zoovele jaren heeft ge diend, hoewel die van zijn burgermeester schap slechts twee waren. Te ko/rt mocht de tijd zijn om groote dingen tv? doen,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2