Uit de Staats-Couranh Kunst en Wetenschappen. een en ander ontzeggen, om' daardoor het Centrale fonds te steunen, doch ook allen op zich hebben genomen een zeker bedrag te collecteeren, en waarde uitkomsten van den Legerarbeid zoovelen van alle gezind ten ten goede komt, twijfelen wij niet ot alle weidenkenden zullen ook ditmaal hunne gave hiervoor gereed maken, en daardoor medewerken dat ook de voorge nomen uitbreidingen aan liet Maatschappe lijk werk in Nederland, uitgevoerd kunnen worden. Dinsdag hield de vereeniging „Han delsbelangen" een algemeene vergadering, die door 30 leden werd bijgewoond. O.m. werd het volgende behandeld: Tot voorzitter werd bij tweede vrije stemming gekozen de heer t'. A. de Lignv, die intu"schen verklaard heeft de benoe ming niet te kunnen aanvaarden. De hoe ren L. Duvekot ('z. en J. J. de Jonge worden met algemeene stemmen als leden aangenomen. Inzake het geven van verslagen aan de bladen wordt liet volgende bestuursvoor stel zonder hoofdelijke stemming aange nomen: fn het vervolg wordt door den secretaris een resumé opgemaakt van het verhandelde, wat voor publiciteit geschikt is en dit aangeboden ter opneming in de Goesche Courant, de X. Z. Courant, de Zeeuw, het Volksblad, tiet Advertenties- blad, de Bevelander, en de Middelburgsche Courant, terwijl herinnerd wordt aan de zedelijke verplichting, die op de leden rust, ■om zelf geen berichten aan de bladen (e verstrekken. Inzake het rekest aan gedeputeerde sta ten deelt het bestuur mede, dat het na lange discussies tot eenstemmigheid is ge komen en het in het belang der vereeni- ging acht de zaak te laten rusten, onder opmerking dat de beide partijen hoewel een openbare behandeling niet vreezende geen bezwaar hiertegen hebben. Zonder hoofdelijke stemming vereenigt zich de vergadering met dit advies. Omtrent de eieren-kwestie op de beurs: het leveren van de eieren van de V. P. N. aan één persoon, met uitsluiting van de Goesche winkeliers en het gebruik van de beurs als eierenpakkerij, ontspint zich een levendige discussie, waarbij de heeren Duvekot, de Jonge en Huijsse als deskun digen optreden. De heer Dekker stelt voor een commis sie te benoemen bestaande uit de ge noemde heeren en daaraan als secretaris toe te voegen den secretaris van „Han delsbelangen". Deze commissie, stelle zich in contact met de afdeeling „Zuid- beveland" der V. P. N. om te trachten de kwestie in bet belang der V. P. X. zoowel als in dat der Goesche winkeliers op te lossen. Aldus wordt besloten. In antwoord op de desbetreffende vraag van B. en W. dezer gemeente, verklaart de vergadering geen bezwaar te hebben tegen den datum (17 Mei) waarop do haven wegens de jaarlijksehe herstellingen geslo ten zal zijn. T o o n e e 1 v o o r s t e 11 i n g „V r i e n- d e n k r i n g". Wij kunnen onze Katholieke stadgenooten niet anders dan dringend aanraden zich den toegang te verzekeren tot de tooneelvoorstelling, die de Vereeni- ging „Vriendenkring" van Zierikzee hier den 2en Paaschdag komt geven, vooral nu wij vernemen, dal er voel animo be staat en reeds vele entrée's verkocht zijn. liet tooneelstuk: „Een van beide wegen" door de bekwame hand van pater Serva- tius geschreven, is niet alleen opzichzelf een gang naar de schouwburgzaal waard, maar ook de vertolking door de leden van „Vriendenkring" is van dien aard, dat zij een hoogst interessanten en aan- genamen avond waarborgt. Volgende week komen wij op den inhoud van het tooneel stuk nader terug. Naar wij vernemen zal liet feest der Eerste H. Communie in de parochie van St. Maria Magdalena alhier dit jaar plaats hebben den 4on Zondag na Paschen, d. i. 24 April a. s. Heden verscheen bij de firma Y. .1. Talsma alhier het eerste nummer van het weekbladSteunt Elkander, gewijd aan de belangen van „Het Groene Kruis". Het blad ziet er zoowel in- als uitwendig goed verzorgd uit. Moge het in zijn opzet: het publiek met hygiënische en sanitaire raadgevingen te dienen, slagen Middelburg. Voor de aanstaande ver kiezing van een lid der Kamer van koop handel en fabrieken zijn reeds twee candi- daten gesteld, nl. door de Vereeniging Handelsbelang haar voorzitter, de heer Frans Keulemans, en door eenigo hande laars jhr. A. E. Boddaert, lid der firma Boddaert en Co. Door Gedeputeerde Staten van Zee land is heden tot bode bij liet gewestelijk bestuur benoemd II. P. Winkster, thans bode bij het gemeente-bestuur te Vlissin- gen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben als datums van de verkiezing, stemming en eventueelo herstemming voor een lid van de Provinciale Staten in liet district Hulst, noodig geworden door het overlijden van don heer P. Moes, respectie velijk aangewezen Vrijdag 8. Dinsdag 19 en Vrijdag 29 April. Hedennacht heeft alhier zekeren d. E. getracht zich in een der vesten door ver drinken van het leven te berooven. Hij werd echter door politieagenten nog le vend uit het water gehaald en op last van dr. Weil naar het gasthuis overge bracht. Hedenmorgen was zijn toestand be vredigend. Gisterenavond is alhier een rijwiel ontvreemd. Dit is in korten tijd hot zesde. Gisterenavond werden door de politie Iwoe leden van do bemanning van een aan de Loskade liggende houtboot gearres teerd, die zich in de Stationsstraat en omgeving aan straatschenderij hadden schuldig gemaakt en o. a. getracht hadden in woningen binnen te dringen. Gok werd zekere H., een oude bekende der politie naar liet bureau overgebracht omdat hij te veel aan Bacchus geofferd had. In de Woensdagavond gehouden ver gadering van de vereeniging tot bevorde ring van het vreemdelingenverkeer in Walcheren, werd het jaarverslag uitge bracht, waaruit bleek, dat de vereeniging steeds aan haar doel bleef beantwoorden. Geregeld werd doorgegaan met het ver spreiden van kaarten en folders. Gidsen werden in grooten getale verkocht en ook enkele werden gratis verzonden. In het. register op hot bureel werd door 465 per sonen voor 1686 personen geteekend. Het ledental ging iets vooruit en bedroeg 370. De rekening van den penningmeester wijst aan f 2258,42 in ontvang en uitgaaf, met een nadeelig saldo van f327,375, tegen een dito van £366,05 in 1908. De penningmeester deelde mede, dat met den aanvang van dit jaar .vele leden bedankten. De volgende bestuursverkiezingen had don plaatsherkozen werden do heeren li. P. den Bouwmeester on J. Appel, met «■ie resp. waren aanbevolen de heeren Jacq. Hackenberg en J. 11. D. den Boer. Gekozen werden de heeren Jacq. Frank, mr. G. J. Sprenger en H. J. van Neder- veen, niet wie waren aanbevolen de hee ren C. H. .1. van Benthem Jutting, P. Polet en H. J. Brouwer. - - Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is aan de heeren J. Belderok en II. W. Lenselink alhier eervol ontslag op hun verzoek verleend, respectievelijk als lid werkgever en lid-werkman van de plaatse lijke commissie (art. 86 ongevallenwet) zetel Middelburg. Vlissingen. In de le Middelburg gehou den aandeelhoudersvergadering dor X. V. „Heitel Zeeland" werd de balans en winst- ou verliesrekening goedgekeurd en het di vidend bepaald op 7 pCt. voor de prefe- rente en 5 pf't. voorde gewone aandeden. Do heer J. de Groot, brievenbestel ler te Amsterdam, is benoemd tot conduc teur voor de lijn Ylissingen-Breda, met standplaats Vlissingen, ingegaan op 16 dezer. Hiermede is het aantal conducteurs compleet, nl. veertien. (Zeeuw.) - De Bra, matroos van de Belgische loodsboot ..vijf' is Donderdag uil do mast gevallen, door doctor Beijcrs verhonden en per brancard naar hel katholiek wees- huis vervoerd. In verband mlet 't voorstel van B. en W. om met 1 September a.s. een twee jarigen handelscursus aan de H. B. school met 3-jarigen cursus te verhinden, stel len B. en W verder voor, aannemende dat do leeraren van de H. B. school, voor zooveel mogelijk, een aanstelling zul len ontvangen aan de handelsschool, het leeraars-personeel voor den cursus 1910/11 uit te breiden met 1 leeraar in Fransch, 1 in Duitach, 1 in aardrijkskun de en 1 in handelswetenschappen. Teneinde zekerheid te hebben dat de te benoemen personen met 1 September in tunctie kunnen treden, vragen B. en W. bereids machtiging tol de oproeping van sollicitanten over te gaan. Zierikzee. Dinsdagavond hield do ver eeniging „Floralia" hare jaarlijksehe alge meene vergadering in één der lokalen van de sociëteit „Ons Genoegen". Voorzitter de hoer J. van Schelven. Nadat de notulen der vorige vergadering waren gelezen en goedgekeurd, bracht de secretaris, de heer N. A. Hotting,a, reke ning en verslag uit over het vorige dienst jaar. In het verslag werd mei leedwezen her dacht het vertrek van den heer J. H. Loewer, die van de oprichting der ver eeniging al een ijverig bestuurslid was geweest. 17 leden hadden in het afgeloopon jaar bedankt, zoodat het getal thans 147 be draagt, henevens 15 donateurs. In 1909 werden 1340 stekken aan de leden uitgereikt. Op de tentoonstelling bleken de gevolgen van den ongustigen zomer; enkele planten hadden zich uit stekend gehouden. De heer Koets had de tentoonstelling wederom met prachtige bloemen en planten opgeluisterd. Door één der inzenders was Fraude gepleegd, waarop hein hij1 de uitreiking der prijzen door den voorzitter was gewezen. Men zal trachten dit in het vervolg le voor komen. Onder de uitgereikte prijken waren twee spaarbankboekjes ad f3 elk. Naar aanleiding der tentoonstelling van vruchten en groenten van den heer Han sen te Middelburg, heeft het bestuur de groentenkweekers te dezer stede opge wekt dit voorbeeld te volgen, waaraan zeer waarschijnlijk gevolg zal worden ge geven. De rekening over 1909 bedraagt in ontvang f 159.60, in uitgaaf f 173.16* en sluit alzoo met een nadeelig slot van 1' 13.565. De levering der planten in thans opge dragen aan den hoer. J. Antheuuisse alhier, wat aanbeveling verdient, zoowel met het oog op de planten als op de onkosten. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. van Schelven, terwijl in plaats van den heer J. H. Loewer wordt gekozen de heer O. Verwer, die beide hunne benoemingen aannamen. Naar aanleiding van hel bestaande tekort, wordt in overweging gegeven of niet eenige leden genegen zouden zijn, hunne contributie vrijwillig te verhoogen. Dit denkbeeld lacht ons toe en wij1 ver trouwen, dat weldra liet geringe tekort in do rekening eener vereeniging, die zoo geheel ten bate van het volk het nuttige aan het aangename paart, zal zijn ver dwenen. Een voorstel om een tentoonstelling van bloemen en planten, ook buiten de inge zetenen dezer stad, te organiseeren, zal door liet bestuur in overweging worden genomen. De vergadering wordt daarna gesloten. (Zier. Nieuwsb.) De aangekondigde schietoefeningen door Hi. Ms. pantserschip „Heemskerk" zullen niet plaats hebben. Woensdagmiddag gaf de goochelaar •lean Klein in de Concertzaal een kin dervoorstelling, die door een talrijke schaar kinderen werd bezocht. De goo chelaar wist hen gedurende oen paar uur tjes op aangename wij'zo bezig te hou den. - Donderdagmiddag j.l. genoot onze stad de eer van een bezoek van een tweetal kameelcn. Beide woestijlibewo- ners stapten met onverstoorbare kalmte door onze straten, aangegaapt en ge volgd door een groot deel der Zierik zeesclie schooljeugd. Ditmaal was hot niet „Sielio" waarvoor de reclame gold, maar ecu schoenpoets middel, waarvan de degelijkheid waar schijnlijk gebleken is in de dorre zand woestijnen van liet vaderland van den kameel. - De gisterenavond gehouden vergade ring der K. S. A. kenmerkte zich door geringe opkomst, «vil, het zij dadelijk ge zegd, van geen invloed was op de de gelijkheid der besprekingen. Xadat de Voorzitter de vergadering met Christelijken groet had geopend, las de heer van Oosterhout, die hij ontstente nis van 4/5 van het Bestuur welwillend de taak van secretaris op zich had ge nomen, de notulen der beide voorgaande vergaderingen, die onveranderd werden goedgekeurd. Het verslag van hel Pers comité bevatte opgaven betreffende de verspreiding an couranten. Wij vernamen daaruit, dat in Januari 500, in Februari 650 gelezen bla den werden verspreid. Voorzeker een aan tal, ilat anderen kleinen plaatsen tot aanwijzing moge strekken, hoe op dit ge bied nog veel kan worden gedaan. De hoop werd uitgesproken, dat degenen, die zoo goedgunstig hun couranten voor dit doel afstaan mogen voortgaan niet dit schoone liefdewerk, dat meer dan eenig ander meewerkt lol verheffing van den geest. Het. agendapunt: voorstel vragenbus, leidde tot breedvoerige besprekingen naar aanleiding van eenige schriftelijk inge diende voorstellen, waarvan het resultaat «as, dat de Vragenbus is samengesmol ten tot z.g. Onlwikkelingsa.vonden. Het doel dezer avonden blijft zooals vroe- der is medegedeeld. Er werd besloten dat deze nieuwe in stelling onafhankelijk zal zijn van de K. S. A. Verschillende artikelen van een reglement, dat het Bestuur als leiddraad kan strekken, werden vastgesteld. liet Bestuur bestaat uit den Zeer Eenv. Heer Pastoor C. .1. Karskens, Voorzitter; den Weleerw. Heer J. Schiphorst, loco voorzitter; en den heer W. C. van Oos terhout. secretaris. Daar gebrek aan tijd afwerking der agenda niet toeliet, moesten de overige belangrijke punten «-orden uitgesteld tot de volgende vergadering. De Voorzitter sloot mot don gewonen Christelijken groet. - Gisterenavond bereikte ons de droe vige tijding van het overlijden van den heer Mr. H. C. Moolenhurgh, onzen bur gemeester. De heer Moolenhurgh had 1.1. Dinsdag te Botterdam een ernstige operatie onder gaan en hoewel de loestand van den zieke nadien vrij ernstig was, «'as nie mand voorbereid op dezen plotselingen zwaren slag, die niet alleen de zivaar beproefde familie, maar geheel Zierikzee in rouu* dompelt. Zoon van Zierikzee, en bijna zijn ge heele leven inwoner onzer stad, genoot hij de algemeene achting, die zich niet alleen uitte in het opdragen van het man daat van gemeente-secretaris, maar ook in het bekleed worden met bestuursfunc ties van velerhande vereenigingen. In het jaar 1908 tol opvolger benoemd van burgemeester C'hr. w, Vermeijs, wist hij zich ook in zijn hoedanigheid van hoofd der gemeente algemeen bemind le maken. liet ligt nog versch in 't geheugen, hoe het adres aan de Koningin, waarin men verzocht, dat de heer Moolenhurgh bur gemeester mocht worden, door ingezete nen van allerlei richting word getee kend. Burgemeester Moolenhurgh heeft de verwachtingen, die men van hein koes terde niet beschaamd. Strikt onpartijdig, voor elkeen toegankelijk, luisterend naar alle verzoeken, steeds trachtend nooden te lenigen, heeft hij zijn moeilijke taak vervuld. Zijn nagedachtenis zal in gezegend aan denken blijven Alet den dood van den heer Mr. H. Yloolènburgh verliest het Sta.te.n- district Zierikzee een barer afgevaardig den voor de Provinciale Staten van Zee land. Rotterdamsche Tramweg- Maatschappij. Januari. 1910. 1909. Reizigersvervoer f 36791,415 f 28381,22 Goederenvervoer 16742,49 13738,67 Buitengewone ont vangsten „31373,80 „33491,34 Gez. ontvangen f 84907,785 f 75611,73 Kruidingen Iteods de vorige week ver meldden wij, dat alhier een concert-avond zou «'orden georganiseerd ten bate van het bouwfonds van liet Centraal-Comité van Kindcr-herstellings- en Vacantiekolo- nies. Onze berichtgever was toen echter niet voldoende ingelicht. Wij ontvangen thans van bevoegde zijde uitvoeriger in lichtingen en doelen mede, dal het Fan- la regezelschap „Eendracht maakt Macht", het Syniphonieorkest A polio", de Zang- vereeniging ..Crescendo" en de Gym- nastiek-Vereeniging „Louis Botha" zich be reid verklaard hebben om hunne mede werking te verleencn. Eene commissie zal «■orden gevormd en zal bedoeld concert 1 April a.s. des avonds ten 8 uur plaats hebben in Hotel Korenbeurs aldaar. Toe gang zal worden verleend tegen betaling van f 0.50 en f 0.25 do persoon, terwijl de ingekomen gelden zullen «orden af gedragen aan het Dames-Comité „Ter wille van het Kind", welk comité zich ten' doel stelt om gelden hijeen le brengen voor een nieuw te houwen Koloniehuis, dat bij ge brek aan plaats hard noodig is. Waar de gelden dus zullen «orden aangewend ten bate van alle gezindten, daar kunnen we onzen lezers, gezien de gezelschappen die hunne medewerking verleenon, gerust aan raden hun penningske te offeren voor de goede zaak en dan tevens nog te ge nieten van alles «at dien avond te zien en te hooien zal zijn. Als bijzonder staaltje van leerzaam heid en goed geheugen dient, dat de heer J. A. v. Sas, zadelmaker te Sint Maartens dijk, vroeger te Kruiningen schoenmaker, in deze plaats in één «inter zooveel Fransch heeft kunnen loeren, dat hij dezer dagen als tolk dienst heeft kunnen doen voor een hoer, die geen «oord Fransch kende, om paarden te koopen in Hene gouwen, «'aar men geen woord Hollandsch verstond, 't Mooist is, dat men goed slaagde. De koopdag van don boereninspan van Mej. de Wed. van Iloologem lokte veel volk. Er werden liooge prijzen be steed. Het hoogste bod voor een paard was f 930, voor een koe f 280. De gezamenlijke paarden brachten 13 duizend gulden op. Xa afloop is er in de herbergen en even buiten 't dorp met messen gesneden. Zekere II. van Biezelinge ging 's avonds naar den doktor om zijn gezicht, dat een en al bloed was, te laten oplappen. Om 5 uur gal' men S. X. van II. een snee over den neus, zoodal ook daarvoor dok tershulp noodig was. Oudelande. Men meldt, dat de gemeente ontvanger en brievengaarder alhier naar het huis van bewaring le Middelburg is overgebracht, verdacht van verduistering in laatstgenoemde betrekking. Omtrent de aanhouding van J. L. verne men wij nader, d it hij schijnt fraude ge pleegd te hebben in de afdeeling (rijks postspaarbank. Woensdagavond is ook de gemeenteraad van Oudelande in een spoedeischende vergadering bijeengeroepen, wijl genoemde persoon ook gemeente-ontvanger is. Borsselen. In de jongste vergadering van den dijkraad voor do waterkeering van den calamiteuzen polder Borsselen, is besloten om in de bestekken van uit te voeren wer ken hij de waterkeering op te nemen eene bepaling, waardoor de aannemers zullen verplicht zijn om ter plaatse van uitvoe ring aanwezig te hebben een z.g.n. ver- handtrommel voor eerste hulp hij ongeval len op den voet als hij de jongste aan vulling der veiligheidswet voor fabrieken en werkplaatsen is voorgeschreven. lerseke Een vreemd Ei. Een kip van den molenaar I'. v. Boven alhier heeft heilen een ei gelegd, dat alleszins op een aardappel gelijkt. Zoowel de vorm als de kleur van het ei gelijken op een aardappel. Ilel bruine vel, dat er omheen zat in plaats van eene schaal, omsloot eerst een gele dooier, waaronder aanwezig was het wit van het ei. 'sHeer Arendskerke Benoemd lot hulp- brievenbesteller alhier A. Olievier, in plaats van M. Kole. Hulst Dinsdagmorgen is hier een valsch bankbiljet van 1' 40 uitgegeven. Het biljet «■as gemerkt X. W„ en droeg het nummer 3559. St. Jansteen. Zondag werd op 2 bil jarts, hij C. Everaard en C. van Helsland, een wedstrijd gehouden, waaraan 46 spe lers deelnamen. De prijzen werden behaald als volgt: E. van Aalst en A. van Geijt eerste prijs; P. de Rijck en A. de Waal t«'eede prijs; A. Vinck en P. Dijkmans derde prijs; M. van der Bliek en P. Dicrick vierde prijs; F.. Schuurman en Th. Bod daert vijfde prijs. - Bij den landbouwer Johs. van Dors- selaar in de buurtschap in Heikant ont stond Maandagnacht brand in het schuur tje, «'aardoor dit geheel in ascli werd gelegd Alle landbouwgereedschap wei'il mede door liet vuur vernield. De oorzaak van dit ongeval is onbekend. Verzekering dekt de schade. Breskens. Zaterdag werd te Middelburg de jaarlijksehe algemeene vergadering ge houden van aandeelhouders der Stoom tramweg Mij. Bresk.Maid. Fit hot voor gelezen jaarverslag nemen we over het volgende. Hel dienstjaar 1909 was zeer gunstig. Tot voorzitter van Commissaris sen werd gekozen Jhr. Mr. A. P. C. van Karnebeek; tot gedelegeerd-commissaris dhr. H. Gratama. Enkele woorden werden gewijd aan den overleden directeur B. Xeysink. Te Sluis, Breskens en Aarden- burg werd een nieuw halfwissel gelegd. Een nieuwe locomotief is voor 1910 be steld. Over het personeel is de Mij. zeer tevreden. In 1909 werden vervoerd 175625 reizigers. De opbrengst van het. goederen vervoer was f42874.33. Het totaal dei- exploitatiekosten is 1 94687.105, dat der kosten f48279,36, winst f46407,655, waar van aan do aandeelhouders 8' pf't. uit gekeerd wordt. Waterlandkerkje Ook in onze streken zal de verbetering van liet geitenras tor hand genomen worden; daartoe zal dhr. Zwagerman eene lezing houden in liet café „de Koning" alhier op 19 Maart a. s. Koewacht In de aangrenzende Belgi sche gemeente Stekene had zekere li., werkman, oud 25 jaar, Dinsdag verschil lende herbergen bezocht, 's Avonds wilde hij zich van kant maken en legde zich op de rails van de spoorlijn. Do trein reed zijne heide handen af. I)e ongeluk kige werd hevig bloedende opgenomen. Door 3 geneeshecron werden zijne beide armen afgezet. Clinge. Woensdagnacht is er bij de weezen Coppenaele te Clinge (België) 260 K.G. chili ontvreemd. De chili met nog andere kunstmeststoften waren den vorigen avond juist gereed gemaakt, om den volgenden morgen te worden geleverd. Dader(s) onbekend. Woensdagmiddag speelde het jongste meisje van J. S. met een doosje en had het ongeluk te vallen en met het gezicht op den scherpen rand van het doosje terecht te komen. Het neusje van het kind werd als het ware midden doorgereten, zoodat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Oostburg. De werkstukken van de leer' lingen der Ambachtsschool zullen tentoon gesteld worden op 19, 20 en 21 Maart a.s. Wij hopen, dat velen deze tentoonstelling met een bezoek zullen vereeren, niet alleen om het vervaardigde, maar ook ter aan moediging voor de leerlingen. Dhr. A. Verhage, kleermakersknecht alhier, behaalde na afgelegd examen het diploma als coupeur in het systeem Ame rican Coupe te Amsterdam. Biervliet. Dezer dagen werd onze dorps genoot dhr. J. de Hullu, thans te Amster dam, bevorderd tot reserve-luitenant. De St. Ct. no. 64 bevat de statuten van de Jougelingsvereeniging op Gereformeerden grondslag „Herman Faukeel" teMiddelburg. Dezelfde Staats-Courant bevat eene op gave van het aantal gevallen vaD besmet telijke ziekteD, voorgekomen in de week van 9 tot en met 15 Maart jl. In Zeeland kwamen voor vier gevallen van diphtheritisen wel een te Aardenburg, een te Goes, een te Vlissingen en een te Westdorpe, en vier gevallen van roodvonk, n.l. een te Heinkenszand, een te St. Maar tensdijk, een te Poortvliet en een te Wulphaartsdijk. Katholiek Internation. Esperantistencongres. Met volle toestemming van Zijne Door luchtige Hoogwaardigheid Mgr. Amette, Aartsbisschop van Parijs, en onder de hooge bescherming van Mgr. Baudrillard, Rector van het „Institut Catholique", zal van 30 Maart tot 3 April 1910 het boven genoemd congres zitting houden in de zalen van het Institut, Rue Vaugirard 74, te Parijs. Tot het bekomen van eene ledenbaart voor het congres, wordt men verzocht zich zonder uitstel te wenden tot de penning- meesteresse, Mme la Baronne De Menil, Boulevard de Magenta 46, te Parijs. De prjjs eeLer kaart met het insigne, een groene ster aan een lint met de pau selijke kleuren, is 2.50 fres. Iedere aanvrage moet vergezeld gaan van een internationalen pi stwissel van dit bedrag. Teneinde de i,O°/0 korting te verkrijgen, die door de Franeche Spoorwegen is toe gestaan, moet men bovendien lo. Bjj de reeds gemelde som 1.25 fres. voegen, dus in het geheel een postwissel van 3 75 frs zenden. 2o. In de aanvrage het station vermelden waar men Frankrijk binnen wenscht te komen. 3o. De aanvrage inzenden vóór den lOen Maart.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2