UIT ZEELAND. een glansvol blijde aandoening op het ge laat: dames met bonnes en kinderwagens op weg naar den Bataaf keken met ver rukking naar het aardige gezonde kinder gezichtje, dat uit 't witte mutsje te voor schijn kwam en miel groote kijkers zat rond te staren. Bij eiken groet vatte de verpleegster het handje en zoo beantwoordde Juliaantje wuivend de stille huldebetuigingen. „O, 'l is een schat!' 'hoorden we som mige dames opgetogen uitroepen. En vrouwen kunnen 't weten, die hebben ver stand van klein goed. (N. C't.) Keuter seint uit Brussel: De Etoile Beige meent te weten dat. de benoeming van den Belgischen gezant te 's Gravenhage baron Guillaume, te Pa rijs, als officieel kan wonden beschouwd. Van andere zijde werd gemeld, dat in plaats van Baron Cluiilaume gezant te 's Gravenhage zal worden baron Constant Goffinet, intendant-honorair van het Ko ninklijk Huis. Baron Goffinet, die tot (lo diplomatie behoort, was vroeger reeds gezantschaps secretaris van België te 's Gravenhage. (N. R. C.) Goes. Uit het 41e jaarverslag van de Coöperatieve Voorscliotvereeniging en Spaarbank alhier blijkt, dat de Bank in bloeienden toestand verkeerd. Het leden tal vermeerderde in 1900 met elf en be draagt thans 297. Het reservefonds be draagt thans f 17304.89. Aan spaargelden werd in 1909 ingebracht voor eene som van f 64912.96» en uitbetaald voor eene som van f 60055.90. 1315 boekjes waren einde 1909 in omloop. Aan voorschotten werd in 1909 betaald voor eene som van f 1907.45, De zuivere winst der Bank be draagt f2319.34, die overeenkomstig de bepalingen der Statuten werden verdeeld. Kameel en. Vandaag liepen een paar kanwelen te wandelen door onze stad, natuurlijk onder behoorlijk geleide. Doelreclame maken voor hel schoen poetsmiddel „Eda". De vreemde dieren hadden veel bekijks. Bij den uitgever Prisma verschijnt een blaadje, in 't belang van den arbeid van 'tGroene Kruis, enz. De uitgever redacteur beeft zich de medewerking van ettelijke geneesbeeren verzekerd. Het blad beet „Steunt elkander". De Rijwielbrancard van het „Groene Kruis" Zuid-Beveland. Dinsdagnamiddag gat de heer H. Wes- sel, secretaris der Vei'eeniging voornoemd, voor de Pers en verschillende genoodig- den een uitleg over de nieuwe zieken- brancard, gestationneerd te Heinkens zand. Deze brancard is in tegenstelling met do .tweewielige, gestationneerd te Kruiningen, eene op vier wielen en even als een wagen, geschikt om door een paard te worden voortgetrokken. Rusten de op uitstekende veeren, maakt de bran card al rijdende weinig schokken, althans worden deze door den vervoerd worden den zieke zoo min mogelijk gevoeld. Achter onder den wagen is een kast aangebracht voor berging van dekens, ter wijl men voor-achter een warm-waterstoof ziet met blikken wanden met het oog op desiniectie. Het bovenvak van de stoof vormt een gedeelte van het wagenopper vlak, waarop de brancard komt te rus ten. De patient ondergaat dus tijdens zijn vervoer eene weldadige warmte. Onder den bok van het voertuig is een dub bele kast aangebracht: het bovenvak is bestemd tot berging van chirurgische ap paraten, het onderste vak dient tot ber ging van verschillende zaken, die de pa tiënt tijdens het vervoer zou kunnen be hoeven. Aan weerszijden is in lwt hout het embleem van het Groene Kruis kunstig uitgesneden. De eigenlijke brancard bestaat uit een gaspijpraam, bespannen met sterk bruin doek, waarop de patiënt wordt neergelegd, tenzij om bijzondere reden daarop eerst een mattras wordt gelegd. Wanneer de patient op zijn rug ligt tijdens de de monstratie was een der aanwezige heerent zoo Welwillend dien rol op zich te nemen, -'rust zijn hoofd op een kussen. Zijn armen steken in leer en met vilt gevoerde lussen, die hem onder de oksels aan do brancard bevestigen. Zijn voeten steken eveneens in lussen en zijn he en en en; lichaam in een soort van corset, dat met koorden wordt toegeregen. In dien toe stand kan men den patient niet alleen gemakkelijk oplichten, maar het geheel© raam naar den uitvinder het raam Do Mooy geheet-en op zijn kant zetten, b.v. bij het passeeien van nauwe doorgangen enz., zonder dat de patient ©enigen last ondervindt of er afvalt. Het geheele raam, D'e Mooy past wederom in een houten om raming, dat van vier stevige handvatsels is voorzien. Ook zij nog aangemerkt, dat aan het voeteinde van den patient een in lichting is aangebracht om het zeildoek', dat over hem heengaat, zoo strak te span nen als men wil. Wanneer hel raam De Mooy in zijne houten omlijsting rust, bevindt zich het hoofd van den patient onder eene overt kapping, terwijl een dekkleed van zeil doek, daaraan bevestigd, hem aan onge- wenschte blikken onttrekt. Door vier man opgenomen wordt thans de brancard, aan de onderzijde van vier met gummibanden beslagen wielen voor zien in den wagen geschoven over een soort van rail. Klembouten aan het ach terblad van den wagen passen juist op de handvatsels, on voor in den wagen is een dito inrichting aangebracht, waardoor do brancard onbewegelijk in ruste blijft. De zcilbedekking van den patient wordt nu weggenomen, wijl boven den wagen een dergelijke overspanning is aangcr bracht, die hem tegen invloeden van regen en wind beschermt. Ken micaplaat in het dek ingenaaid, stelt, den wagenbestuurder ten allen tijde in staat den patient te zien Ook aan de achterzijde van de bran card bevindl zich een klein raampje waar door men op lief gelaat van den patient blikt Ten overvloede is onder hel onmiddellijk bereik van den patient een handvatsel Trekt bij daaraan, dan gaat een luid klin kende bel over, die den wagenbestuurder! waarschuwt, dat de patient zijne diensten behoeft. Twee ijzeren treden aan weerszijden van den wagen aangebracht, maken liet moge lijk ook van die zijden de brancard te bereiken. Het geheele toestel levert een keurige proef van bekwaamheid van den leveran cier, den heer Van Oostwoud Ie Franekcr. Volgens zijn zeggen is do vierwielige bran card, die wij zoo juist beschreven, een „unicum" jn Nederland. De prijs, die er voor betaald is (f360) is zeer zeker gezien de soliede en nette afwerking tot in de kleinste onderdeelen Verre van exorbitant. Deze vieiwielige brancard is inderdaad' voor ons eiland een kostbaar voertuig, dat aan zieken een veilig en pijnloos transport waa rborgt. Gratis verkrijgbaar voor de leden der aangesloten vereenigingen van het Groene Kruis (Zuid-Beveland) en tegen vergoeding voor alle andere personen, die haar moch ten willen rerpiireeren, voorziet zij met de tweewielige, te Kruiningen gestation- nee'rde brancard in eene ware behoefte. Waar de vereoniging „Zuid-Beveland Het Groene Kruis" zooveel tot stand bracht en nog brengt voor het verse haffen van alle hulpmiddelen, die voor eene de gelijke en rationeele ziekenverpleging noo dig zijn, zooals ligtenten, ijskisten. cou veuses, van welke laatste reeds een te Heinkenszand verkrijgbaar is en zij voort durend streeft naar betere hygiënische toe standen op dit eiland, daar mag niet ach törwege blijven een woord van warme aansporing om tot die hoogst nuttige, die onder sociaal en hygiënisch opzicht hoogst heilzame vetreeniging toe te treden. Hoe krachtiger toch het Groene Kruis zal zijn hoe beter zij zich in staat zal bevinden, hare idealen Ie verwezenlijken. Middelburg. Bij het 2e Bataljon alhier is examen gehouden voor meester op het geweer Geslaagd zijn de sergeanten II. Sacré, Pagter, J. v. Loo-zen, 8. Lö- wenstcijn en J. La main, terwijl do ser geanten H. Bimmel en J. 1'. Gecrtvliot den graad van prevot geweer verwierven. In navolging van andere plaatsen heeft de Slagerspatroons-veroeniging Loc- tor et Kmergo" alhier, een onderlinge slachtvoreeniging opgericht, waarbij ook de verkoopers in de gelegenheid gesteld worden hun vee te verzekeren tegen even- tuecle afkeuring tengevolge van inwen dige gebreken. Hot kapitaal is beschik baar, een bestuur is benoemd en t April treedt de verzekering in werking. R. C.) Naar wij vernamen zal in de op 19 dezer alhier te houden vergadering van aandeelhouders van de naamlooze ven nootschap „Hotel Zeeland" te Vlissingen, worden voorgesteld hel dividend over het afgeloo-pen boekjaar te bepalen op 7 per cent. Biljarten. Hoewel het nog niet definitief is vastgesteld zal het plan om alhier e.en nationaal biljart-concours te houden zon. goed als zeker doorgaan. De heer H. P. den Bouwmeester, wet houder te Middelburg en lid van de l'rov. Staten van Zeeland, heeft zich bereid ver klaard het ecre-voorzittersehap te aan vaarden. Het concours, dat uitgaat van een com missie uit de leden van de sociëteit „de Vergenoeging" te Middelburg, zal worden gehouden in de kegelbaan van genoemde sociëteit. Er zal worden gespeeld op 2 Wilhelmina-biljarts, die daarvoor door den fabrikant van deze biljarts beschikbaar zijn gesteld. Wij vernemen verder, dat het concours in verschillende afdeelingen zal verdeeld worden en meerdere prijzen beschikbaar' zullen gesteld worden. Zoolang evenwel nog geen definitieve beslissing is genomen of het concours zal doorgaan, achten wij het boter op nadere mededeelingen niet vooruit te loopen. Dezer dagen opende de heer J. F. Hooijkamp in de Gravenstraat een brood- bakkerij, naar do eischen des tijds gej- bouwd door den heer I'. L. van Miert alhier. Lucht en licht zijn in ruime mate aanwezig, terwijl het geheel een heldere indruk achterlaat. Hij liet een hootlucht- oven aanbrengen naar het nieuwste systeem, van waar uit, naar hij vertrouwt, zijn brood gretig den weg zal weten te vinden naar zijn clientèle. Jaarvergadering St. V i n - c e n t i u s v e r e e u i g i n g. Maandagavond hield de St. Yincentius- vereeniging haar openbare jaarvergade ring. Uit het breedvoerig verslag van don, secretaris ontleenen wij het volgende: De heer 11. Vroom trad toe als wer kend lid. Do inkomsten vermeerderden, doordat de vei'eeniging bij de opheffing der Kath Soe. Actie een 14-tal ijveraarsters tot haar wist te trekken, welke wekelijks een offertje komen vragen. Toch waren de ontvangsten bij lange niet voldoende om de groote uitgaven, vooral aan het liefdewerk „Kinderbescherming" verbon den, te dekken; vandaar, dat oen leening van honderd gulden moest worden geslo ten in plaats van afdoening van schuld. In October 1909 aanvaardde de Conferen tie de voogdij over acht kinderen uit één gezin. De oudste jongen werd geplaatst, in een gezin te Rosmalen: zijn drie kleine broertjes bezorgd in liet St. Nicolaasge- sticht tiij Denekamp, terwijl vier meisjes vertoeven in 'tdoorgangshuis der Vereen. Zeeland in afwachting hunner opname in het met Mei te openen R. K. Gesticht alhier. Aan kleeren, reis- en verplegings- kosten voor deze acht kinderen alleen was ruim honderd gulden benoodigd. Voor elf arme kinderen werd het schoolgeld bekos tigd. Tien gezinnen worden bezocht; 71 personen vroegen ondersteuning aan; 56 stuks onder- en 59 bovenklooren, 102 broo- deu, 22 paar klompen, 22 paar schoenen, f 12.50 aan kruidenierswaren, 2 dekens, 4 lakens, 3 ILL. steenkolen en f23.10 in geld werden verstrektéén naaimachine uit de bank van leening gelost; diverse schoenen' gerepareerd; totale uitgaven hiervoor f236.15. Aan de goede verstandhouding met het Parochiaal armbestuur was het te danken dat dit jaar de uitgaven voor steen kolen zoo gering waren De St. Jozefs- kring bloeit; kapelaan Annegarn en zijn ijverig bestuur zijn hieraan niet vreemd De Spijskokerij geniet de steun der stad- genooten en recommandeert zich vooral bij onze Katholieken 146 spijskaarten wei den verkocht Van de Bibliotheek werd gretig gebruik gemaakt. Doordat meer dere boeken ingeslopen waren, welke daar in niet thuis behoorden, was een alge meone herziening noodig; tevens werd de catalogus omgewerkt en herdrukt. Kape laan .Spoormau, die zich met dit werk be lastte. heeft de Vereen, ten zeerste aan zich verplicht. De St. Annavereeniging vervaar digde steeds bereidwillig de noodige klce- dingstukken. Haar werd een woord van dank gebracht Geen enkele bekeering viel er te vermeldentoch had de Conferen tie het gansche jaar gearbeid, daartoe in staat gesteld door de vele giften en de ruime opbrengst der Liefdadigheidsprcdi- catie. De ZeerEorw. heer Pastoor dankte de Vei'eeniging voor alhotgeen aan de armste zijner Parochianen was gedaan, in hot bijzonder den heer W. ('eulen, die als- President moeite noch tijd gespaard had zich de kinder wetten eigen te maken en zich te belasten met de enorme werkzaam heden aan de uitoefening van het liefde werk „Kinderbescherming" verbonden. Vooral het begin vorderde groot geduld en taaie volharding. Ten zeerste beval Z.Eerw. aan de Vei'eeniging het bezoe ken der armen aan; daaruit waren veel goede vruchten te trekken. Ten slotte dankte de President tien Zeer Eorw heer Pastoor voor zijn tegenwoor digheid en do opwekkende woorden heden avond gesproken. Vervolgens bracht hij een woord van dank aan den geaehten President en medebroeders der Conferen tie van lissingen, aan de dames der St. Elisabeth- en St. Anna-vereeniging en de vele aanwezigen voor do betoonde belang stelling. Nogmaals zotte hij uiteen het tweevoudig doel 'ter wekelijksche offertjes, met de busjes langs ile huizen door de kleine ijveraarsters opgehaald, namonlijk om te gemoet te komen aan den grooten financieelen zorg van den ZeerEorw. heer Pastoor betreffende do Kath. school en tevens aan veel arme kleinen kosteloos Katholiek onder-wijs te verstrekken. Voorts kon uit die bron van inkomsten, het liefde werk „Kinderverzorging" zoo heerlijk worden behartigd door aller medewerking. Daarvoor echter was ieders steun noodig en beval hij de Vei'eeniging ten zeerste in aller milddadigheid aan. Op Donderdag 31 Maart zal do voor jaarsvergadering van het hoofdbestuur der Zeeuwsche Maatschappij' van Land bouw worden gehouden. De agenda ver meldt o.a. vaststelling van plaats en tijd der algeineene vergadering en tentoon stelling en opgave van de punten, welke op, de algemeeno vergadering zullen wor den behandeld. Vlissingen. In het droogdok alhier is opgenomen het Duitsche stoomschip „Her cules", komende van Antwerpen tot het ondergaan van verschillende voorzienin gen. Het Kngelsrhe stoomschip „The Sul tan" is van Fecamp naar Vlissingen ver trokken om aldaar een lading cokes in te nemen met bestemming naar Millom. Naar wij vernemen zal de uitvoering der Juliana-Cantate plaats hebben op Za terdag 30 April in het Concertgebouw, des namiddags 2 uur, en zal worden ge leid door den componist den heer M. H. van 't Kruijs. Dezelfde cantate zal ook worden uil- gevoerd bij hel aanstaand bezoek van 11. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik aan Amsterdam. (VI. Crt.) Do Vlissingschc Oranjebom! hield Maandagavond een zeer druk bezochte al- gemeene vergadering. De voorzitter, de heer J. G. van Niftrik Jr., deelde mede, dat de Bond thans 494 leden telt. Ter voorziening in 5 vacatures in het bestuur werden bij acclamatie benoemd de hoeren J. t'. Paap, H. M. van Kaalte, M. J. Velhorst, A. van de Sande en Th. B'ritschneider. Besloten werd den eersten jaardag van H K. ft. Prinses Juliana feestelijk te her denken en wol op den geboortedag zeiven, aJzoo op Zaterdag 30 April. Op het voor- loopig vastgestelde programma komen voorreveille; bespelen van het carillon; zanguitvoering door schoolkinderen; het plaatsen van een Juliana-boom. Des mid dags optocht met versierde wagens, fiet sen, 'reclamewagens; verder volksspelen; turnuitvoeringen en het oplaten van kleine, papieren, luchtballonnetjes, waarop op schriften kunnen staan op den dag betrek king hebbende. Des avonds: concerten en zoo mogelijk illuminatie. Overwogen zal woeden om hij de wor tels: van den te plaatsen Juliana-boom een oorkonde te begraven het feit vermelden de. Met de dagmailboot „Nederland" kwamen gisterenavond weder 891) zakken post mede, waarvoor in den mailtrein 4 extra-postrij'tuigen liepen. Zierikzee. Vervolg verslag Gezond heidscommissie. I in: het afgeloopen jaar werden de meeste gemeenten bezocht, om na te gaan, in hoeverre verbetering was geko men in de misstanden, op het gebied der rioleering geconstateerd. De verbetering der rioleering van do Molenstraat te Brouwershaven wachtte nog altijd o]) het tot stand komen eener Wijziging in de Politic-Verordening. In Bruinisse zijn do vroonen, waarin de riolen van de Lange Ring en Nieuw straat uitloozen, gedolven; daardoor kan de afvoer van rioolwater geregeld plaats hebben. Zooals bekend is, is op de Staatsbe- grooting voor 1910 een bedrag uitgetrok ken voor het houwen eener nieuwe sluis, terwijl het Gemeentebestuur zich thans bereid heeft verklaard, de demping en rioleering der Deo voor haar rekening te nemen, als de sluis-verlegging tot stand komt. ln Dreischor werd een sloot voor ge meenschappelijke rekening van gemeente en aangrenzende eigenaren gedempt. In den toestand van den open vuil nisbak te Eikerzee, op afdekking waar van was aangedrongen, bleek geen ver andering te zijn gebracht, omdat het Be stuur in overdekking een onhygiënisch middel zag. De toestand der slooten te Nieuwerkerk onderging slechts tijdelijk verbetering. Geen verbetering vond plaats in een zelfde geval te Noordgouwe, hoewel de daartoe noodige uitvoeringen in overwe ging zullen worden genomen. I)e aandacht van het Gemeentebestuur te Oosterland werd gevestigd op de uiest- verzameliug naast perceel A 114. Door dit college werd bericht, dat bedoelde mestvaalt op grooteren afstand werd ge bracht. lie toestand te Ouwerkerk -Renesse gat geen' aanleiding tot bijzondere opmerkin gen. Omtrent den vervulden toestand van Ifet vroon achter het Yerplegingshuis te Zierikzee wordt vermeld, dat het Ge meentebestuur op de begrooting 1910 gel den zou uittrekken ter verbetering. In Zonnemaire werd de inconcept-po- litieverordening gewijzigd, waardoor de op ruiming van varkenshokken en mest vaalten kan worden geregeld. Over rio leering van leen deel dezer gemeente wordt onderhandeld met het Polderbe stuur te Zonnemaire. Aan het Gemeentebestuur van Zierik zee was het verzoek gericht maatregelen te willen nemen om te geraken tol ge regelde en flinke uitdieping der grach ten naar aanleiding eener klacht over den stank van een gedeelte der stads gracht. Er bestaat gegronde hoop op ver betering. Uit het Hoofdstuk, handelende over Volkshuisvesting deelen wij liet voor naamste mede. Hel systematisch woningonderzoek bleef dit jaar achterwege, maar zal in 1919 weer worden ter hand genomen. Vijftien adviezen werden uitgebracht omtrent ingediende verzoekschriften tot het bekomen van vrijstelling van een of meer voorschriften der Bouwverordenin gen. Op 7 gevallen werd gunstig gead viseerd in acht gevallen moest geheel of ten deele afwijzing worden geadvi seerd. De laatstbedoelde gevallen betrof fen meerendeels nieuw te bouwen wo ningen. Op advies der Commissie werd door de Gemeentebesturen de verbetering ge last van 5 woningen, waarvan1 te Oos terland, 1 te Noordgouwe, 1 te Renesse, en '2 te Zierikzee. Onbewoonbaar wer den verklaard het Armhuis (7 woningen) en 1 particuliere woning, beiden Ie Zon nemaire, daarentegen werd de onbewoon baarverklaring opgeheven van het sint Moermond te Renesse. Van een onbewoond perceel te Noord- weüe werd verdere bewoning voorkomen. De Gemeentebesturen van Elkerzec en Ellemeet wonnen het advies der Com missie in omtrent een voorgenomen wij ziging van enkele artikelen der Bouw verordening, waartegen geen bezwaar be stond. De samenstelling eener uniforme Bouw verordening vOor liet geheele ambtsge bied is tot sitaud gekomen, liet oordeel van den Inspecteur werd reeds ingewon nen. Dat toepassing der Woningwet soms dringend noodzakelijk is, blijkt uil het geval te Noordwelle, waar in een huis bij regenval het hemelwater stroomde, 't Gemeentebestuur werd uitgenoodigd maatregelen te nemen tot verbetering. Voor zoover Zierikzee betreft, valt. te vermelden, dat het Gemeentebestuur ge regeld voortgaat met het doen van aan schrijvingen tot verbetering van woningen, welke verbeteringen aan 6 perceelen ten goede kwamen. Een viertal klachten leidden tot twee aanschrijvingen betreffende den afvoer van water in de Ipeitceelen A 6 jen C 432. Het Gemeentebestuur werd geadviseerd een zinkput aan te brengen op den hoek van de Koraal- en Minnebroe.lersstraat in aansluiting aan de rioleering, ter verkrij ging van een beteren afvoer van liet huis water der woningen in de Koraalstraat. De gewenschte verbetering zal tol stand komen. Een dito advies betreffende afvoer van huiswater van perceel B 475 aan de ICar- noinelksvaart over den openbaren weg, benevens voorziening in dien afvoer. Hierop werd nog geen bericht ontvangen. (Slot volgt.) Hoedekenskerke. In de Maandag go- houden vergadering van ingelanden van het waterschap Hoëdekenskerke waren 17 van de 21 stemgerechtigde leden tegen woordig. Besloten werd het oevervak benoorden den Ruigendijk door een grondboring en liet oevervak bezuiden de Kapuinhoek door een helmduiker te doen onderzoe ken. Een verzoek van A. den Dekker e.a. om verbetering der wegen in het wa terschap werd aangenomen. Teneinde de kosten daarvan te dek ken werd op voorstel van hel bestuur met 9 tegen 8 stemmen besloten voor dit jaar de dijklasten met 12 per H. A. te verhoogen. Mede werd aangenomen dit jaar wegens buitengewone werkzaamheden de vroon landen mede te doen betalen. Aan het bestuur werd overgelaten waar do nieuw aan Ie leggen grintwegen zul len komen. Heinkenszand. 1 n de laatste dagen hebben wij' alhier twee boerenkoopdagen achter den rug. Vrijdag j.l. bij den land bouwer \V. van den Dries en j.l. Maan dag bij den landbouwer M. de Jong. Dal er op de beide verknopingen veel koop lust was, werd bewezen door de hooge prijzen, die voor paaiden werd liesteed. Rij eerstgenoemden landbouwer werd een paard verkocht voor f670, en bij laatst genoemden ging een aard van de hand voor f 690. Wanneer wij goed zijn inge licht, hebben negen paarden van \V. v. d. Dries opgebracht f4205 en acht paar den van Al. de Jonge £4105. Het hoorn vee ging eveneens goed en vlug van de hand. Hoogste prijken voor melkkoeien f250 ii f'260. Voor runderen enz. werd ook flink betaald. Vette varkens volgens informatie van slagers tegen f0„70 ii f 0.80 per kilo, en zoo ging het een na het ander tegen hooge prijzen over in han den van kooplustigen, die in voldoende getale aanwezig waren. Nisse. Voor eenige weken trof den landbouwer J. Priem het ongeluk een zijner beste paarden te verliezen. Thans heett dezelfde landbouwer het verlies van een ander paard dat hij eenige weken geleden ha;l aangekocht. Ook de vrachtrijder Kal Ie waard trof he den het ongeluk een nog jong werkpaard te verliezen. Gelukkig voor de betrokken eigenaars dat de schade eenigszins gedekt wordt door verzekering. Kruiningen. De heer Fr. alhier, wagen maker, deelde j.l. Zondag mede: mijn zoon A. v. N. te B.-o.-Z. verkocht verleden na jaar 13 kippen. (- 5 hanen voor f 150. Daarop kocht hij door bemiddeling van een in Engeland bekend leeraar weer aan 3 raszuivere witte Wiandottes voor f70. Vier kiekens en 1 haan verkocht hij j.l. zomer voor f 18, de eieren a 25 ct.„ ter wijl hij f35 aan prijzen won. u i. den len prijs te 's Hage, 's Bosch en Middelburg. Nog liet hij 16 broedeiereu voor f21 ko men, waaruit ongelukkigerwijze maar 5 kiekens kwamen, die voor f 18 niet ge gund werden. Dat kippengescharrel kan dus heel wat drukte en voordeel aanbrengen, indien de soorten raszuiver zijn. Kwade ïdamme. De Rederijkersvereeni- ging „De Vriendenkring" zal den 2en Paaschdag, 28 Maart a. s., eene uitvoe ring geven in het lokaal „De Kolfbaan" van den heer L. Verbeek alhier. Na afloop zal er bal zijn. De uitvoering zal bestaan uil spel, zang en voordracht. Hulst. Door het overlijden van den heer P. Moes te Ter Neuzen, zal in ons district een verkiezing voor een lid van de Prov. Staten moeten plaats hebben. De lieer Moes was in 1913 aan de beurt van aftreding. Hij was het eenige ante Irev. lid voor dit district, de overige 7 leden zijn allen Katholiek. Zondag werd bij: A. van Geijt, al hier een biljartwedstrijd gehouden, waar aan 30 spelers deelnamenDe prijzen werden behaald doorC. Vlassenrood en C. Everaard en St. Jansteen, eerste prijs;

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2