leielen en Huisraad, lea ea Hui; ongeveer 46000 Pannen, een ptij floertegels. Aanbesteding. Correspondentie. Landbouw an Veeteelt O N D E RW IJ S. Rechtszaken. KERKNIEUWS. Afloop Verkoopingen Aanbestedingen enz. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. ADVERTEHTIËN. Op Donderdag 17 Maart 1910, Het bouwen van" een tweetal nieuwe WOONHUIZEN en verdere daartoe behoorende werken op een perceel grond gelegen aan den weg naar Kruiningen. Woensdag 9 Maart 1910, publiek verkoopen: DONDERDAG 10 MAART 1910, verkoopen: Dinsdag 22 Maart 1910, publiek verkoopen: eer Van Leeu- ina Carl Franc- lerlij'k, is ver ier een gasfa- M. Ct. e geachte Bur- A. Coilot veren huwelijks was in feestdos, Arden den jubi- is familieleden, lichamen, waar ds voorzitter, >f anderszins is i tegenwoordige ziek-gezelschap aubade onder gstellenden. nnen persoonlijk en het regende nen en kaartjes. |frijdagavond al- van de indev- sie is besloten van het nieu- door het hou- il voor hanno- en in de maand gisclie vereen i- ;enoodigd. M. Ct. van wijlen den id van het R. K. er J. de Blieck, Z. D. H. den K. armbestuur en E. L. Pias ver en tot leden E. de Vleeschou- nd trachtte onze weeden keer de n bij inschrijving zonder succes eboden, een prijs, nen bedingen. Er en het gevolg zal g eener weegbrug ïi-straat niets zal besteden dit jaar bij een bond dan nen te weten, dat in zullen gezaaid oogen prijs van ji de chilisalpeter e verwonderen is, ■eek vergaderde door alle leden lts, voor het pu- bezet. Door den e waiardee rende het overleden >uw. In de kas angel' bleek te stemming werd a 0111 de O. L. .ilators te voor- öO. Over het go gen werden nog le rekening van 'erd goedgekeurd op f 344.03 en lot van f 136.43s. I kenmerkte zich en op het beleid omtrent zekere prak de voorzit- mlrent het stukje ;k. Crt:, waarna mg. bij 's llijks Wa- en, wordt mei 1 ie werken tot het elminn-kahaal in mdplaats Ooster- It op de booten stoomibootdienst (lijn Vlissingen - ehtstreeksche re- verkrijgbaar ge- 2.85 voor de l.e, 1.45 voor de 3e ■li zijn geldig ge (Zei.) Zeeland. Rott. Cóur..' nhouding te Berlijn woonachtigen G. >rdt van bedriegerij winners van kleine an groote niet uit te s het volgende ktig jaar geleden, de Engeland zich het ;lijk gemaakt zagen, dat, waar Holland rschafte, Vlissingen lereerste plaats hun zij den maildienst de correspondentie in handen, terwijl tsen uit hun brieven ïblik naar Engeland en. de oorzaak dat in den zich een paar en, spoedig gevolgd werd uit Engeland het gewone schrijf- he krachten aange verden geen groote eid met de Engelsche taal was in den beginne een groote aanbe veling la'er kwam dat er minder op aan het schrijven van een eenigszins leesbare hand werd gevorderd, maar overigens was men bij de aanneming van het benoodigd personeel niet kieskeurig; naar het verleden werd niet gevraagd, getuigschriften werden niet verlangd en men gaf eeD buitengewoon groot loon. Het spreekt wel van zelf dat het niet aan liefhebbers ontbrak, zoodat spoedig voldoende werkkrachten beschikbaar waren. Daaronder waren heel geschikte, fatsoenlijke lieden, die door een of andere omstandigheid niet op andere wijze in hun onderhoud konden voorzien,er waren er ook verscheidene bij wier verleden allesbehalve gunstig was Intusschen, heel wat menschen, die anders een harden strijd om 't bestaan te voeren hadden, j'vonden er een goed stuk brood. Na ae groote zaken daagden, zooals gezegd, al spoedig kleinere kantoren op en vestigden zich onder eigen of gefingeerden naam in het gastvrije Nederland. Daaronder waren er wier gansche personeel bestond uit den patroon zelf, anderen waar de vrouw en de kinderen het kantoorpersoneel vormden, maar allen ging het, naar het uiterlijk te oordeelen, vrij wel naar den vleeze Zij bewoonden flinke huizen, hielden dienst personeel en voor den rijtuigverhuurder waren zij goede klanten. Het aantal z g n. Engelsche kantoren nam meer en meer toe, ook omdat sommige bedienden, slimmer of sluwer dan anderen, die dienstbaar bleven, zelf kantoren gingen oprichten. Hoe groot het aantal thans is kan zelfs bij benadering niet worden opge geven, want er zijn firma's, die in het geheel niet in Nederland gevestigd zijn, maar daar toch hun adres hebben en of zelf hun brieven komen afhalen of daarvoor personen aangesteld hebben Dat over het algemeen het bookmakers vak geen onvoordeelig zaakje moet wezen kan men hieruit afleiden, dat personen, die zonder eenig kapitaal een dergelijk kantoor opzetten spoedig „boven Jan" schenen te zijn. Er zijn er onder die zich nieuwe huizen konden laten bouwen en keurig doen meubelen, die een automobiel te hunner beschikking hebben enz, die in een woord den gebraden haan uithangen. En al gaat er nu en dan wat tusschen kaai en schip, dat schijnt niet te hinderen. Als ontrouwe bedienden zich belangrijke sommen toeëigenen lijkt dat op de welvaart van den patroon geen invloed uit te oefenen. Bewijzen hiervoor zijn de eenige jaren geleden te Middelburg gepleegde verduiste ringen en de nu weer voorgevallen machi naties met postalorders te Middelburg en te Vlissingen. Over een en ander behoeft men zich niet te verwonderen, als men weet hoeveel honderdduizenden brieven, hoofdzakelijk uit Engeland, aan de verschillende kantoren worden gezonden. Men staat echter versteld over het goed vertrouwen of liever de onnoozelheid der wedlustigen, want zonder kwaad te spreken van de goeden er zijn er onder de houders van de „Engelsche kantoren" heel wat die geen aanspraak kunnen maken op den naam van credietwaar ig, hoe mooi hun circulaires er ook uitzien en hoe veel belovend hun aanbiedingen ook zijn. Overvloed van berichten noodzaakt ons verschillende daarvan tot een volgend nummer te verschuiven. De Redactie. Afd. Middelburg Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw. In de hedenmorgen gehouden vergade ring van bovengenoemde afdeeling, hield de voorzitter, jhr. P. J. Boogaert, eene rede, waarin hij een overzicht gaf over 1.909. Aan deze rede ontleeneu wij het volgende Het afgeloo-peii jaar was buitengewoon ongunstig voor den landbouwer. De oor zaken zijn natuurlijk niet ven" te zoeken, het weder dat bijna het gehoele jaar tegenwerkte en de onophoudelijke regens, waarvan pas sedert enkele dagen het einde schijnt gekomen. Bij de graangewassen was er geen en kele die uitblonk en de prijzen waren min, als gevolg van de slechte qualiteit. Ook erwten en boonen leverden een weinig bevredigend resultaat; beter was de aardappeloogst. 11e opbrengst van den hooibouw was bevredigend en de prijzen ervan goed, ile qualiteit echter minder. De gezondheid van liet vee was zeer goed en ook de veeprijzen waren bevre digend. Onder de varkens kwamen wederom veel gevallen van vlekziekte voor, maar bijna uitsluitend bij niet ingeente dieren. De handel in paarden was bevredigend, die in veulens bleet gering. De zuivelbereiding en de pluimveehou derij gaven reden tot tevredenheid, de zuivölprijzen 'waren bepaald hoog. liet ledental der afdeeling gaat lang zaam maar zeker vooruit, en bedraagt thans reeds ruim 500. De marktzetter der afdeeling werkt thans samen met de officieel© marktzet ter iler gemeente Middelburg. leider wordt herinnerd aan den steun, die de afdeelingen aan verschillende in stellingen gaf; aan de bemoeiingen der afdeeling inzake de oprichling der Zeeuw sche Lanidbouw Onderlinge; en aan de gehouden cursussen. Ton slotte sprak de voorzitter den wensch uit, dat het jaar 1910 een voor- deelig jaar moge zijn. Mededeeling werd gedaan van verschil lende ingekomen stukken, waaronder vol gende Een verzoek van de Slagers-patroons- vereeniging te Middelburg oni steun voor een eventueel op te richten varzekerings- fonds. Betreffende dit fonds gaf de heer Kraa- mcr eenige inlichtingen, waarop besloten werd moreel en steun te verleen en aan deze vereeniging. Een schrijven van de directie der Cen trale Landbouw Onderlinge, waarin dank gebracht wordt aan het afdeelingsbestuur voor den krachtigen steun. Mededeeling van het hoofdbestuur, dat o. a. Middelburg is aangewezen als plaats waar in 1910 en 1911 een cursus in hoef beslag zal worden gehouden. Eien jaarverslag van de vereeniging van gediplomeerde leerlingen aan de winter cursussen in landbouwkunde in Walche ren Hierna werd door een der leden der financieele commissie verslag uitgebracht van hare bevindingen. Uit de geheel in orde bevonden hoeken bleek, dat in 1909 ontvangen werd f 1092,70 en uitgegeven f 104,61, zuodat een goed saldo, word verkregen van f 78,09, hetgeen met het goed slot der vorige rekening f 356,89 maakt. Op voorstel der fiiiantieeto commissie, wend besloten dit bedrag rentegevend te heileggen. De voorzitter, jlir. P. .1. Boogaert, werd bij acclamatie gekozen tot afgevaardigde naar de hoofdbesluursvergadering, en tot zijne mede-afgevaardigde werd bij stem ming 'gekozen de heer .1. Polderdijk. Eveneens hij stemming werden als plaats vervangers aangewezen de hoeren J. Kvaa- mer en A. Meeuse. Hierna werden door den heer C'. Zwa german, zuivelconsulonl der Maatschappij, eenige mededeelingen gedaan over de boterprijzen en daarmede in verband over de wenschelijkheid der oprichting eener coöperatieve zuivelfabriek. De voordeelen eener coöperatieve zui velfabriek zijn volgens spreker de vol gende 1. De boerinnen wonden van veel werk ontheven. 2. Door aaneensluiting van de veehou ders zal doelmatiger voeding en veever- betering 'in de hand worden gewerkt. 3. De melk zal belangrijk meer gekl op brengen dan bij verwerking o|p de boer derij omdat a. De onkosten voor de verwerking la ger zijn. b. Op de fabriek meer boter uit de melk wordt gehaald, per 100 liter 11/2 tot 6 ons meer. Bij vergelijking van prijzen enz. in Wal cheren met die in andere plaatsen, wees spreker er op, dat de midden,prijs van boerenboter te Middelburg in 1909 f 1,18 per K.G. was en die van fabrieksboter te Leeuwarden f 1.27 per K.G. En verder, dat de boeren, die aangesloten zijn bij de coöperatieve melkinrichting en zuivel fabriek te Roermond per 100 liters melk f 5,826 maakt, terwijl de boer op Walche ren hoogstens f5,25 ontvangt, waarbij dan nog dient gerekend te worden de moeite, die ile boerin aan de bereiding besteedt, en de slijtage van de werktuigen. Ook had de heer Zwagerman gelegen heid te herinneren aan de excursie, die hij met eenige landbouwers verleden jaar heeft gemaakt naar enkele coöperatieve zuivelfabrieken. Een paar der deelnemers aan die excur sie braken ook een lans voor de oprichting eener fabriek op Walcheren, Ook werd de wenschelijkheid besproken van het houden van een nieuwe excursie, waaraan dan ook boerinnen zouden moe ten deelnemen. Hiertoe zullen pogingen worden aangewend. Nog sprak de heer Zwagerman over de wijze waarop de horzelvlieg bij runde ren kan worden bestreden. Als middel der bestrijding noemde spreker het openen der bobbels op de ruggen der runderen en het verwijderen der daarin zich bevinden de larven. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. landsche volk," meer bepaaldelijk gericht tegen de Rotterdarusche circulaire, maar in het algemeen tegen het voornemen om den openbaren onderwijzer te beoordeelen naar de uiting zijner meening ook buiten de school, hetzij mondeling of schriftelijk. Benoemd tot onderwijzeres aan de R. K. School te Heinkenszand M6j. A. de Keijzer te Oosterhout. Benoemd tot onderwijzer aan de R. K. Par. School te Middelburg de heer P. A. H. Jansen thans te Alkmaar. Mej. H. Wolthuis, onderwijzeres te Vlis singen komt voor als nommer één op de voordracht voor onderwijzeres te ÖuJe Pekela. Te 's Gravenhage zijn Vrijdag geslaagd voor acte nuttige handwerken de dames Th. J. vaa Pienbroek, M de Jongh en C. E. M. Sehonlau allen Vlissingen en W J. Verburg, Goes. Voor de betrekking van hoofd der school te Cats hebhen zich 4 sollicitanten aange meld. Op de te Axel gehouden tweede jaar vergadering van de O. Z. V. Concours- Hippique Vereeniging bleek uit de rekening van den penningmeester dat over 19t)9 de ontvangsten hadden bedragen f 958,85 en de uitgaven f 914,50, zoodat er een goed slot is van f 44,35 De vraag werd gedaan of zou worden deelgenomen aan het groot internationaal concours, dit jaar in 's Gravenhage te houden. Besloten werd tot deelname. Verder werd goedgevonden op 8 September te Axel een concours hippique te houden. Op een verkooping van shorthorns te Birmingham is Vrijdag een stier vairdertien maanden, toebehoorende aan Leopild de Rotschild voor 10,800 gulden verkocht een andere, van den hertog van Barrington, bracht 9600 gulden op, Het Hoofdbestuur van den Bond heeft een manifest gepubliceerd „Aan het Neder- Kantongerecht Goes. In de zitting van 7 Maart 1910 zijn veroordeeld wegens jagen zonder acte en vergunning: A. M. L. te Wissenkerke 2 m. f2 b. s. 2 m. 2 d. h. uitlgeweer of f 1 b. s. 1 d. li.N. II. te Kloetinge, 2 m. 11.5 li s. 2 in. 8 d. h. uitl. gew. of f 1 b. s. 1 d. h.11 K, te 's H. Arendskerke 2 in. fö b. s. '2 m. 1 w. tuchtschool uitl. kolf of fl b. s. 1 w. tuchtsch;, niet. beletten dat hond wild opspoort: .1. de .1. Mz., (te lleinkenszang 12 b. s. 2 cl. h.; straatschenderij1: M. S., G. Al. d. II L. J. d. K., te Goes, en P. Z. on E. 11. te Kloetinge, ieder tot f2.50 b. s. L w. tuchtsch.; M. \Y. IC., L. D. B. en D. G. v. d. Al. At to Goes, G. d. AA'. en M. II. te Kloetinge ieder berisping, A. T. v. d. H., en S. S. S. te Goes, ieder f 3 1). s. 1 w. tuchtsch. trekdier onbeheerd laten staanAI. V. te Goes, fO.50 1). s. 1 d. h.; burengerucht: J. E. te Iersekc, tot f3 b. s. 2 d. h.; C. d. K. Mz., J. A. L. Az„ .1. B. V. P. Az„ G. P. Sz., .1. v. d. B. Az., P. J. B. Lz., J. 1). en C. S. allen te lerseke ieder f2 b. s. 2 d. hecht. ongerechtigd soldatenuniform dragen: .1. F. te Wolfertsdijik, f3 b. s. 2 d. li.; te hard rijden: J. v. d. D. te llein kenszang en AA'. 11. te Goes ieder tot fl b. s. 1 d. h.; G. L v. (1. D. te Heinkenszand f 1 b. ff. 1 w. tuchtsch. wielen niet van slijk zuiveren: M. M. te Krabbendijke, f 1 li. s. 1 d. h. 's avonds fietsen zonder licht: C. A. v. I., te Kloetinge, .1. 11. te Cortgene, en A. de te Cats ieder f2 b. s. 2 d. h. 'savonds rijden zonder lantaarn: J. A. R. te Kloetinge, A. AV. te Kattendijke, en A. C. Z. te Krabbendijke ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. zonder vergunning afgebakend perceel in Schelde bevisschenW. L. te AVemel- dinge f3 b. s. 2 tl. li., A V. en C. Al. K. te lerseke ieder tot f5 b. s. 2 w. tuchtsch.; DronkenschapP. B. te Wissenkerke tot. f2 b. s. 1 w. tuchtsch.; J. v. d. V. te Kapelle, tot f2 b. s. 2 d. h.; A M. te Cats, tot f3 b. vj. 2 d. h.; idem bij le herh.J. Z. te Hansweerd f 10 b. s. 3 d. h. idem bij 3e herh.J. S. te Baarland 1 w. hecht. Bij beschikking van de rechtbank te .Middelburg is verwezen naar de terecht zitting de zaak tegen J. M. 15 jaar, koe wachter, geboren en wonende te Bier vliet, beklaagd van diefstal aldaar op 15 Januari j.l. De van de Katholieke Kerk afgeval lene secte der Jansenisten tracht in troe bel water te visschen. Zooals de lezer weet, hebben op ver schillende plaatsen in Limburg eenige ka tholieken, door liberale utopieën verblind zich op politiek gebied van hunne ge- loofsgenooten afgescheiden en z.g. „onaf hankelijke" kiesverenigingen opgericht. Tot deze katholieken nu hebben de kop stukken der Jansenisten eene circulaire gezonden, waarin zij' hen tot geloofs afval aanmanen. Wijl zijn echter overtuigd, dat ten slotte het geloof bij de Limburgsehe katholie ken, ook bij do z.g. onathankelijken te diep zit, dan dat. zij1 zich op zoo'n plompe manier in het Jansenistisch nol zullen laten vangen. Vrijdagmorgen is te Oosterhout, na eene langdurige ziekte, op 60-jarigen leeftijd overleden, de Z.Eerw. heer C. C. Pauly, proost van het klooster der Norbertines- sen St. Catharinadal, aldaar, welk kloos ter een oude stichting is van het Huis van Oranje-Nassau. Zierikzee. Ten overstaan van den nota ris J. Franse werden Donderdag alhier voor den lieer L. den Boer Cz. koeien verkocht voor £191, £221, £230 en f221. Kapelie. Heden werd door Nol. Liebert, in hei nieuwe Stationskolfiehuis van dhr. Vervaal, voor Alej. de Wed. L. Lepoeter Jz. te Biezelinge e. a. publiek verkocht: 1.71.00 H.A. bouwland in Vroonland, gem. Kapelle. Hoogste inschrijver dhr. C'. D. Vreeke a f 737 per geniet. Premie f 10. Kooper dhr. Houterman qq. te Wolfaarts- dijk, voor 1' 955 per gemet. Biervliet. Alhier werd aanbesteed: het leggen van 3 grintwegen. Het laagste werd ingeschreven voor eene grint- en puiiii- he'dekking met eene vlijlaag van w.aalpuin laag door dhr. S. de Vuyst van BreskenS. Voor hel le perceel f3034; voor de 2 laat ste perceel-en 12984. Westdorpe. Zaterdag j.l. had bij L. Reoiery de aanbesteding van plus minus 150 gemeten beetwortelen plaats. Daar de geboden prijs den leden van den Bieten- hond niet hoog genoeg was, werd besloten de bieten niet. te gunnen. Ze hebben daar op 'het Bestuur van den Bond gemachtigd de. beetwortelen onderhands te verkoopen. b—t» IJ z e n d ij k e, 5 Maart 1910. Aanvoer ruim, handel slap. Nieuwe tarwe f 8.a f 9.25. Nieuwe rogge f 5.a f 5 50. Nieuwe wintergerst f 7.50 a f 7.80 Haverf 6.a f 7 Paardeboonen f 7.a f 7.25. Groene erwten. f 9.a fll Kroonerwten 10.a f 12 Rotterdam, 7 Maart 1910 Tarwe minder aanbod flauw f7.25 a f 9.50. Rogge niet noemenswaard aange voerd. Haver onveranderd f 6.a f7. Bruine boonen tameljjk ruim aan gevoerd. Niet geheel opgeruimd f9 a f 14. Blauwe erwten lager en niet op te ruimen f8 a fll. Kanariezaad en Koolzaad on veranderd. Vlas. Handel vrij levendig- Aanvoer 9734 steen Holl. blauw, 2000 steen wit Zeeuwsch, 3400 steen Groningse!) en 1000 steen Holl. geel. Prijzen Holl. Blauw f2.a f2.70, Gro- ningseh f 0.a f0.Hollandsch Geel f'2,15 a f2.50 Wit Zeeuwsch f 1.85 a f 2.25. Zeeuws he Eieren f4.60 a f4.80. Overmaasche Eieren f 4.80, a f5 Varkens 25 a 27. Licht soort export 25" a 26 Mais. Am. Mixed f139 a f140, itoo mend f139 AfWitte Serv. Mixed f 140 af Gele Servische Mixed f a f Gele La Plata f af—, Grove Donau f 145, Odessa f 144. Aardappels. Westlandsche poters f 0.Westlandsche zand f0.a f0.— Westlandsche klei f0,afO,Brielsche Kralen f325 a f3.50, Geld. Kralen f0.— a f0,—Zeeuwsche Eigenheimers f2,50 a f 2 70 Geld. Blauwe f 2,50 a f 2,70. Zeeuw sche Blauwe f2.20 a f2.50, Zeeuwsche Bonte f 1.60 a f2, Met aanvoer, tamelijke vraag. Ajuin. Aangevoerd 80C0 H.L. Niets verhandeld door speculanten die op het land de prijzen hebben opgedreven tot f2. Amsterdam, 7 Maart 1910. Aardappelen. Zeeuwsche bonte fl.80 a f 3.'Zeeuwsche blauwe f 2.50 a f 2 90. Eigenheimers f 2.40 a f 2.90. GOES. Geboren4, Jacobus, z.v. Gerard Pasman en Pieternella Maria de Keulenaar. Jacomica Cornelia, d v. Okke Pik en Neeltje Pieternella Lurjk. lste huw. afk 6, Willem van der Weele, 21 j. jm. te Goes en Paulina Jacoba West dorp, 21 j. jd. te Kattendjjke \ra.n 47 Maart. MIDDELBURG. BevallenC. Bredijk, geb. Dor, z.; G. Cornelisse, geb. Schipper, z. 'sHEEREN40EK. Geboren: 8, Bastiaan, z. v. Hubrecht Remijn en Cornelia Voet; 10, Joannes Cornells, z. v. Paulus Prancisous Polfliet en Maria Theria Bal; 15, Joannes, z. v. Geraasd Aloison en Jacoba Verklonk. Overleden: 9, Johanna van Doestelling, weid. van Cornells de Jonge, 87 jaar. Goes. Het bericht van het stellen van Mr. P. Dieleman als candidaat. voor het lidmaatschap der Pirov. Staten in dit district, gelijk onlangs door de „Middelb. Cour." werd vermeld, niool als geheel uit de lucht gegrepen worden beschouwd. Terneuzen. Alhier is overleden do heer 1'. Aloes, sinds 1878 lid van den gemeente raad, sinds 1884 lid der Staten van Zee. land. Do overledene was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Prins Willem II vergaan. Een telegram meldt ons heden, dat het te Glasgow van Boston aangekomen stoom schip „.Ionian" van de Allan. Line rap porteerde op 1000 mijlen ten Westen van de Tory-eilanden in aanraking te zijn ge komen met het wrak van een uit elkaar geslagen schip, veertig voet boven do waterlinie drijvend, vermoedelijk het over blijfsel van de „Prins Willem II". Amsterdam. Nader meldt men: Het door de „.Ionian" geziene wrak is niet do „Prins AA illoni II". Deze heeft z w arte sohoorsteenen, het drijvende wrak ver toonde gele. Den Haag. Hel laatste bulletin over 's Prinsen toestand vermeldt, dat de on gesteldheid van den. vors tel ijken lijder' haar oorzaak vindt in eene hevige verkoudheid gepaard met koortsaanvallen. De toestand boezemt echter geen ongerustheid in. Goningen In de gevangenis alhier wist een Duitseher een spijker te bemachtigen. Hij heeft zich dien in het hoofd geslagen, om zóó zich hel leven te benemen. Hij is thans in het Academisch Ziekenhuis opge- nomen. Zijn toestand is bevredigend. Maastricht. Toen een schuitje in de Maas een vastzittend schip wilde lostrek ken, brak de kabel. Door* den schok wer dén vele inzittenden gekwetst. Twee vrouwen- bekwamen beenbreuken. Een monteur brak beide boenen, een arbeider werd inwendig aan de boenen zwaar ge kneusd. De plaatselijke autoriteiten wa ren aanwezig. Leur. Gisterenavond is hier een karre tje, waarvan het paard schrok, in de haven gereden. De 60-jarigo 8. v. E. be nevens een zekere H. M. zijn verdron ken. De zoon van v. E. wist te juister tijd van het karretje te springen en bleef behouden. Ook het paard verdronk. des namiddags ten 3 ure zal de architect W. STERK te Schors, in de herberg bjj dhr. M. Knuit te Hansweert, namens zijn principaal trachten AAN TE BESTEDEN Bestek en teekening zjjn verkrijgbaar a f 1.15 fr. p. p. bij bovengenoemden architect door wien tevens nadere inlich tingen worden verstrekt. De Notaris E. O. VAN DISSEL te Goes, zal op de3 namiddags om 1 uur, ten verzoeke en aan het woonhuis van dhr. J. KRIEKAARD te Goes, aan het einde van de Voorstad. als: Kasten, Tafels, Stoelen, Spiegel, Kachel, Klok, Glas- en Aardewerk voorts; 1 Geit, 25 Kippen (waaronder 16 broed 1909), Waschmachine, Kruiwagen, enz De Notaris PILAAR zal des morgens te 10 uur te Goes, op het „Slot Oostende" als: Chiffonnière, 2 Bureaux, Étagère, Speel-, Werk-, Penant- en andere Ta fels, Stoelen, waaronder met trijpen zittingen, Canapé, Klokken, Boekenrek, Schilderijen, eenig oud Porselein en Delftsch Aardewerk, 2 koperen Doofpotten, koperen Schotels, Kachels, Glas- en Aardewerk, enz. Kjjkdag Dinsdag 8 Maart van 105 unr. De Notaris E. O. VAN DISSEu, te Goes, zal op des namiddags om 3 uur, te Goes, tusschen „Twee Poorten", op een terrein aan de Haven, tegenover het pakhuis van de firma Wed. A. Smit, alsroode en blauwe Hollandsche holle Pannen, hangwrakken, dito Pannen, geschikt voor loodsen (tuiles du Nord), roode en blauwe Kruispannen en Vorsten voor holle Pannen, Machinale holle Pannen, driekante en ronde Vorsten, benevens Te bezichtigen daags voor den verkoop. Bij biljetten breeder omschreven.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3