ging in gezondheids- of vacantiekolo- nies, door verzorging in sanatoria. enz. Vele middelen dus ter bereiking van een in een paar woorden omschreven doel Doch slechts met inspanning van alle (inancieele krachten zullen de Groene Kruisvereenigingen deze middelen kunnen toepassen. Gelukkig gaan de financieele krachten van de meeste vereenigingen vooruit door aansluiting van steeds meer leden. Meer en meer wordt het inzicht algemeen, dat men door toetreding in dagen van gezondheid medewerken kan tot het doel ziekten te voorkomen en zich daarbij de zekerheid verschaft in dagen van ziekte en van nood gesteund te worden met middelen die men vroeger niet kende en daarom niet bezat, doch waarmee men thans een lijden dragelijker kan maken en herstel bevorderen. In het klein geeft iedere Groene Kruis- vereeniging een mooi voorbeeld, hoe een dracht macht kan maken in grooter ver band geeft dit de Vereeniging Zuid-Beve land het „Groene Kruis", ontstaan door de samenwerking der plaatselijke vereenigin gen. Zooals iedere aangesloten afdeeling in haar gebied een ruim arbeidsveld bezit en voor de bewerking daarvan gaarne het- zjj door uitbreiding van ledental, hetzij door extra toelagen ook haar gelde lijke krachten ziet toenemen maar bovendien met gerechtvaardigden trots kan wijzen op hetgeen reeds door haar is tot stand gebracht, zoo heeft de Zuid-Beveland een veelomvattende taak aanvaard, ziet het bedrag van haar inkomsten wel stijgen doch is ze er nog verre vandaan neen te zeggen, wanneer haar geldelijke steun wordt aangeboden en heeft ze eveneens haar niet minder gerechtvaardigden trots. Ook haar is gelukt nuttig werkzaam te zijn ten behoeve van alle leden van alle aangesloten afdeelingen. Kon ze door het aankoopen van verschillende meer kostbare voorwerpen de verpleging van zieken in vele gevallen beter tot haar recht doen komen, door aanschaffing van een tweetal middelen van ziekenvervoer, meent ze het zielventransportwezen op ons eiland steeds zeer gebrekkig ingericht, thans veel ver beterd te hebben. Een tweewielige brancard voorzien van een zoogenaamd ziekenraam de Mooij, te Kruiningen beschikbaar is meer algemeen bekend en gebruikt, een vierwielige brandcard voor paardbespanning eveneens voorzien van een de Moorj's ziekenraam en te Heinkenszand voor het gebruik gereed, is vermoedelijk nog eenig in ons land, ljjkt voor het vervoer van een zieke of verwonde over een eenigzins langeren afstand een bjj uitstek praktisch vervoermiddel en is door de eenvoud:ge maar zeer doelmatige samenstelling gebleken geen onvervulbare eischen te stellen aan de kas der vereeniging. Om dezen nieuwen aanwinst ook in haar gebruik en toepassing een meer algemeene bekendheid te geven heeft het Hoofdbe stuur gemeend dat daarvoor de doelma tigste wijze van doen eene publieke demon stratie is, waartoe ieder belangstellende bjj deze uitgenoodigd wordt. Deze demonstratie zal plaats vinden op Dinsdag 8 Maart 's namiddags 2 uur in de Prins van Oranje te Goes. H. WESSEL, Secretaris. Wolphaartsdjjk, 3 Maart 1910. Middelburg. Biljarten. Een com missie uit de leden der sociëteit „de Ver genoeging" te Middelburg, heeft het plan een nationaal biljart-concours uit te schrijven, waaraan verbonden zal wor den een concours, waaraan alleen kan worden deelgenomen door hen, die op Walcheren wonen. Zaterdagavond had de 40-jarige werkman P. de Pagter alhier het onge luk om bij1 het lossen van de Rotter- damsche boot van de loopplank in het water te vallen tusschen kaai en schip. Gelukkig wisten do omstanders hem spoe dig op hel droge te brengen en kwam de P. met den schrik er af. Vlissingen. Het Duitsche stoomschip „Sehwarzerfels" dat op de Schelde aan de grond is gevaren is gisterenavond per sleepboot-assistentie vlot gekomen en naar Antwerpen teruggekeerd. De heeren G. J. de Waardt en N. J. Kaufmann zijn gisteren te Utrecht ge slaagd voor het voorloopig diploma voor machinist. -De afdeeling van „Patrimonium" al hier hield Vrijdagavond haar 28ste jaar vergadering. De voorzitter, <le heer I). Dijkstra, opende de vergadering en sloeg een terugblik op hel afgeloopen vereeni- gingsjaar en herdacht op welke wijze de afdeeling werkzaam was. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de afdeeling thans 105 ge wone leden telt en verder 48 buitenge wone leden en begunstigers. De rekening van den penningmeester wees een batig saldo aan en ook het ziekenfonds sluit met een goed slot, ter wijl de onderafdceling „Hulp in Nood" eveneens gunstig werkte. liet kwartjesfonds teil 63 leden, uit welk fonds één weduwe ondersteuning ontving. De voorzitter beval dit laatste fonds, dat nuttig werkt, krachtig in den gunst der leden aan. VI. ('t. - De wisselwachter .1. Raats hij de Staatsspoor alhier, wordt 15 dezer overgeplaatst naar Middelburg als voor man-arbeider. VI. Ut. De hoofdmachinist K. E. J. G. lv Hoffmann, gedetacheerd bij het loodswe- von alhier, zal op zijn verzoek eervol uit den zeedienst worden ontslagen met pensioen. Volgens mededeeling van den inspec teur van het loodswezen alhier ligt het wrak van een met steenkolen geladen zeil- vaartuig gezonken even beoosten den Oost berm van de haven \au Wemeldinge, op ongeveer 51° 31', 4 X. h. en 0" 521, 7 W. I. Zierikzee. Het zetfoutenduiveltje heeft ons parten gespeeld in het verslag der vergadering van de K. S. A. Men gelieve te lezen, dat „het aantal" donateurs werd uitgebreid in plaats van „hel drietal". De Gezondheidscommissie, zete lende te Zierikzee, hooft in druk doen verschijnen het Verslag harer handelin gen en bevindingen over het jaar 190;). De Commissie bleef ongewijzigd bestaan uit de heeren J. A. Spruijt, voorzitter, en de leden de Looze, apotheker te Zierikzee; A. van Rooven, bouwkundige te St. Philips land: Jhr. 11. li. L de Mu ral t, ingenieur te Zierikzee; Th. Lange, arts te Renesse, A. van der Weijde, heem raad van „Schouwen" te EllemeetB. Giljam, lid van Provinciale Staten te Ouwerkerk, terwijl haar als secretaris was toegevoegd de heer Mr. If. Polvliet, advo raat-procureur te Zierikzee. Het aantal gehouden vergaderingen be droeg 12. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten was laag, n.l. 4 aan Cehris ty- phoïdea, 5 aan roodvonk, 48 aan diph- theritis, totaal 57, waaronder 6 sterfgeval len behooren te worden vermeld, 4 aan diphtheric en 2 aan typhus. Belangrijke maatregelen waren genomen in het verband met het gevaar \an cho- lera-besmetting. Tengevolge daarvan wer den in Zierikzee en Bruinisse lokalen in gereedheid gebracht, bestemd voor afzon dering van lijders aan besmettelijke ziek ten. Gewaarschuwd was tegen het gebruik van rauwe groenten en fruit, afkomstig uit Rotterdam en omgeving. Door de direc tie der R. T. M. en door de firma Van der Sehuijt was gevolg gegeven jaan het ad\ies om op haar booten uitsluitend leiding water te {gebruiken als drink- en wasch- water. De kermis te Zierikzee behoefde niet te worden uitgesteld. Op het vraagstuk der verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten werd de aandacht der Commissie gevestigd er bleek, dat niet, of althans in zeer onvol doende mate daarin was voorzien. Aan verschillende gemeenten was een schrij ven gezonden niet hel doel een gelegen heid (of verpleging der lijders aan he smettelijke ziekten in te richten. De ge meenten Zierikzee, Burgh en Haamstede behoefden geen aanschrijving. Van de ove rige verklaarden 3 niet in staat te zijn gevolg te geven aan het advies der Com missie. Door oprichting van verschillende ha- rakken en localiloitcn zijn de kansen om te komen tot een centrale barak aanmer kelijk gedaald. Omtrent andere,, dan in de wet van 28 Febr. 1872 (gjenoemde ziekten, kan wor den vermeld, dat in Noordgouwe een ver ordening tot stand kwam, de ontworpen regeling van Zonnemaire kwam onvol doende voor het adres op de aanvulling der Politie verordening van Dreischor zal eerst dit jaar kunnen worden uitgebracht. Henesse en Xoordwelle meenden, dat ge noegzaam was voorzien in deze materie. Gedurende Januari, Februari en Maart heerschte in Zierikzee een mazelenepi demie j op 157 ziektegevallen waren 7 sterfgevallen te betreuren. In dezelfde ge meente bestaat een verordening tegen de mazelen. Uitbreiding daarvan werd ge- wenscht over kinkhoest (in verhand met verschillende gevallen) en tevens tra choom, fairis en open tuberculosis. Onder de medici, ressortcerende onder het ambtsgebied werd een enquête inge steld betreffende het eonstateeren van ge vallen, waarin de gezondheid van patiën ten was benadeeld of vertraagd door con sulten van kwakzalvers ot gebruik van kwakzalversmiddelen. Zeven dergelijke gevallen werden meegedeeld. Uit alle krin- ge,n der maatschappij schijnt te worden ge kwakzalven!. De commissie wenschte in de plaatselijke bladen tegen een aantal kwakzalversmiddelen te waarschuwen bij advertentie, doch opname dier adverten ties werd geweigerd. Al kwamen besmettelijke ziekten wei nig voor, (1e algemeene gezondheidstoe stand was minder gunstig. Op een gemid delde bevolking van 25887 zielen (gc- heele ambtskring) was de totaal-sterfte 349. alzoo 11.51 per 1000; in Zierikzee was dit 18.65 per 1000, in Zonnemaire zelfs 21.65. Gunstig staken af Duiven- dijke met 5.38, Burgh mot 6.67 en Elle meet met 7.81. De groote kindersterfte deed de Com missie besluiten hel onderwerp „Zuige lingenverzorging" aan de orde te stel len. Tengevolge van genomen maatregelen (gevoerde Correspondentie met de Ge meentebesturen) worden thans in alle ge meenten jaarlijks ongeveer vierhonderd vijftig exemplaren uitgereikt van het werkje „De Verzorging van den Zuige ling" hij geboorte-aangiften. De werkzaamheden der Commissie ten opzichte van scholen enz. bepaalde zich tot het instellen van een nader onder zoek omtrent het gevolg, gegeven aan vroegere adviezen. Financieele onmacht heietien Eikerzee en Ellemeet verbeteringen aan te bren gen aan haar scholen. In Kerkwerve, Noordgouwe en Xoordwelle waren de ge wenschte verbeteringen aangebracht. Do toestand der school in Ie gemeente Se- rooskerke bleef onveranderd. De kleeren- bergplaatsen uil de leslokalen der Chris telijke school te Zierikzee waren verdwe nen. Een der lokalen ontvangt geheel on voldoende licht. Sl. Filipsla.nd beloofde het aanbrengen van voorgestelde verbe teringen. Het resultaat betreffende verbeteringen aan Bewaarscholen was niet overal schit terend, soms bleek daarbij verschil van gevoelen, wie do verbeteringen, welke werden voorgesteld moest aanbrengen. Wat Zierikzee betreft, werden de noodige veranderingen aangebracht in de particu liere Burgerbewaarsohool en de 11. K Bewaarschool, terwijl de Gemeente toe. zegging deed, verbetering aan te bren gen in de ventilatie en rioleering der A rmen-bewaa rschool. liet Bestuur der Christelijke Bewaar school erkende, dat de lokalen voor geen verbetering vatbaar zijn, en naar heter loealiteit werd uitgezien. De Commissie blijft overtuigd, dat dit een op de lange baan schuiven der zaak is en heeft de overtuiging, dat sluiting en afkeuring noodzakelijk is. (Wordt vervolgd.) In de 5 Maart gehouden algemeene vergadering van aandeelhou Iers der In sulaire Hypotheekbank zijn de winst- en verliesrekening over 1909 en de balans op 31 Der. 1909 goedgekeurd. Het dividend van dat jaar is bepaald rfp 3 pCt. of f3 per aandeel en het divi- deml-hewijs no. 2 vanaf heden betaal baar gesteld ten kantore der bank en hij agenten en correspondenten. Op 1 Juli 1910 zijn .aan de beurt van aftreding de commissarissen, de heeren W. K. Brevet, .11 .1. van Nou hu ijs, A. van Srholour en 1). Wijckerheid Bisdom. Deze heeren zijn als zoodanig herkozen. Hoedekenskerke. Vergadering van den raad der gemeente op Vrijdag 4 Maart 1910, des ramiddag -1W- ure in het ge meentehuis. Afwezig dhr. A. Walraven met kennisgeving. De voorzitter opent de vergadering. De notulen van het verhandelde in de voor gaande vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Aan d? orde is punt 1 der agenda: nadere bespreking kohier hoofde- lijken omslag dienst 1910 De voorzitter deelt mede dat van Ged. St. een schrijven is ingekomen, waarbij te kennen wordt ge geven, het toegezonden kohier H. O. dienst 1910 niet kon worden goedgekeurd, omrede het is uitgetrokken tot een bedrag van f2443.97, terwijl de heffing sleehts tot f24000 is toegestaan. In overweging wordt gegeven, den aanslag door wijziging van den factor zoodanig te veranderen, dat het totaal van het te heften bedrag beneden de f2400 blijft, of anders een besluit te nemen tot wijziging der betrekkelijke ver ordening, met dien verstande dat daarin een bepaling worde opgenomen dat bij voorbeeld 2 pCt. ook boven het maximum mag worden geheven, voor oninbare poriën. Fe voorzitter zegt er verre de voorkeur aan te geven. Het te heffen bedrag tot beneden de f2400 terug te brengen, waar door hel totaal der te heffen hoofdel/jken omslag zal bedragen f 2396 20 en doet mitsdien namens B. en W. een voorstel in dien geest. Hij deelt nog mede dat mocht de raad liever een wijziging der verorde ning wenschen, het wel zou kunnen ge beuren deze verordening niet de konink lijke goedkeuring in de eerste maanden zouden kunnen verkrijgen, waardoor de aanslagbiljetten dit jaar eerst zeer laat zouden kunnen worden uitgereikt, wat hij niet in het belang der ingezetenen acht. Het voorstel van B. en W. daarop in rondvraag gebracht, wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Ver volgens wordt een besluit tot beschikking over de post onvoorziene uitgaven dient 1909, na toelichting door den voorzitter zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen Daarop wordt naar aanleiding van eene missieve van Ged. St. na toelichting door den voorzitter vastgesteld een verordening ter bestrijding van den Amerikaanschen, KruisbesseDmeeldauw op Zuid-Beveland volgens het ontwerp aan de diverse ge meentebesturen op Zuid-Beveland toege zonden. Bij de gewone rondvraag door den voor zitter vraagt dhr. J. Louisse of particulie ren de afgekrabte grint langs de wegen evenals voorgaande jaren kunnen koopen De voorzitter antwoordt dat hel de bedoeling is deze tegen f 0.39 per voer van de hand te doen, doch zal daarmede op voor stel van dhr. Groenewege worden gewacht, tot dat publicatie inzake deze verkoop is geschied, daar alsdan dit af krab:-el des noods naar omstandigheden kan verdeeld worden. Dhr. A. den Dekker vraagt nog wan neer de modder van de haven wordt vervoerd. De voorzitter antwoordt dat de aanbesteding zoo juist heeft plaats gehad Daarna wordt de vergadering gesloten. Ovezand. De Raad vergaderde Vrij dag 4 dezer. Present 4 leden, afwezig de heeren: A. de Jonge, van den Dries en A. van der Slikke. Het kohier van den hoofdelijken om slag voor 1910 werd vastgesteld tol een bedrag van 1 2192.07"' zijnde 3.08 pCt. van 171.175 inkomen. Verder werd vastgesteld het kohier hon denbelasting voor 1910 met 45 honden ad f3 en 4 honden ad fl. alzoo ten bedrage van f 139. Eene verordening lot bestrijding van den kruisbessenmeeldauw werd met alge meene stemmen aangenomenevenzoo de toetreding tol de Naamlooze Vennoot schap Drinkwaterleiding Zuid-Beveland en zulks na uiteenzetting der zaak door den voorzitter. Krniningen. De Gymnastiekvereeniging „Louis Botha" en het Syinphonie-orkest alhier hebben zich bereid verk'aard mede te werken om op 1 April as. een soiree te geven ten bate van Varanliekolonies en Kinderherstellingsoorden. Heinkenszand. Naar wij vernemen houdt Dinsdag 15 Mrt. a.s. de onderaf deeling Zuid- en Noord-Beveland van den Bond v. Gem. Ambtenaren te (locs eene vergadering. Onder meer zal daar behandeld wor den: „De akten van den burgerlijken stand", in te leiden door den heer J. II. Beier, ambtenaar ter secretarie al hier. Schore. Donderdagavond gal de zang vereeniging Al wal lieflijk is en wel luidt", opgericht in September j.l.. een zeer goedgeslaagde uitvoering. Voor af wisseling werden een pa,ar tooneelstuk- jes en eenige voordrachten ten beste ge geven. Het zeer talrijke publiek, de zaal was propvol, was blijkbaar hoogst vol daan over hetgeen werd uitgevoerd. Een geanimeerd hal slool den genoegeiijken avond. De heer J. W. Laven, stationschef te Vlake wordt inel ingang van 1 April a.s. iu gelijke betrekking overgeplaatst naar Oudenbosch. De lieer Dogger uil: Oudenboscli wordt slationschel te lake. IJzendijke. Volgens geruchten, die hier in den omtrek loopen, moet dezer dagen bij de directie der IJzendijksche tramweg maatschappij bericht ontvangen zjjn van den betrokken minister, dat deze bereid is cec ontwerp in te dienen tot het ver leenen van een renteloos voorschot van >/3 der kosten voor den aanleg van eene tram verbinding tusschen het 4e en 5e district. Breskens. Met de booten van de pro vincialen stoombootdienst op do Wester- Schelde werden wat de lijnen Vlissingen Neuzen en VlissingenBreskens betreft, in 1909 vervoerd 170.206 passagiers. De ontvangsten van het reizigersvervoer be droegen f 75.589.45 en die van het bagage- vervoer 24 720 50. Eede. De hoeveelheid geld, die door een landbouwer alhier vermist werd, is thans terug. De plaats van do vondst pleit niet erg voor de snuggerheid van den hoer. St. Jansteen. Vrjjdagnacht brandden in de buurtschap Heikant een paar gebouwtjes tot den grond toe af. Het daarin aanwezig zijnde goed werd mede een prooi der vlam men.Alles was tegen brandschade verzekerd. Oorzaak onbekend. Hulst Vrijdagavond kwam de tram, welke rmstreeks 8 uur van het station ver trekt, in botsing met een brouwerskar van dhr. de Kerf te St. Jansteen. Met een geweldigen slag werd de kar tegen een daar staand huisje geworpen waardoor de muur bezweek en het gevaarte in huis terecht kwam. Terstond werd door den machinist gestopt, waarop de tram een eindweegs terug reed om zoodoende hulp te kunnen verleenen. De kar bleek tot splinters te zijn geslagen, alsook het paard bekwam bloedige wonden waardoor het dier waarschijnlijkheid zal moeten worden afgemaakt. De voerman had zulke hevige kwetsuren bekomen dat hij onmiddellijk in het R. K. Liefdehuis werd opgenomen en aldaar is verbonden De toestand von den man iu zeer be denkelijk. Oostburg. Onze doipsgenoot dhr. J. de Sutter, marechaussee te Axel wordt met ingang vau 11 Maart a. s. verplaatst naar Oorschot (N. B.) Hoofdplaat. Aan den wedstrijd op het biljard bij dhr. Jae. Cornelis namen 40 spelers deel. De prijzen bestonden uit 6 jonge hanen en 4 eenden. Prijswinners waren de heeren P. Cornelis, B. Thomaes Fassaert, Jac. Dierix en Fr. Rijekaert en P. Buijck. Aan den wedstrijd op het biljard bij de heer Ed. van Dam me op den Hoogeweg namen 38 spelers deel. De prijzen bestonden uit gevogelte, konijnen en een jong schaap. Prijswinners waren de heeren P Cornelis, B. Thomaes, P. Buijck en J. van Weijns- bergen. De mazelen blijken hier nog steeds epidemisch op te treden. In sommige klassen der sohool is het aantal absenten zeer groot. Ook vele leerlingen, die zich voor de Eerste Heilige Communie voorbereiden, zijn ook gedwongen om binnen te blijven. Ter Neuzen. Alhier werd, om te voor zien in don nood der weduwe C. M. Jan sen- Wisse, die dezer dagen met zeven jeugdige kinderen in hulpbehoevende om standigheden achterbleef, een commissie gevormd voor het verzamelen van gel den, die f780.175 bijeenbracht. Voorts hield de tooneelvereeniging „Vooruitgang is ons streven" met veel succes een voor stelling voor hetzelfde doel, welke een batig saldo opleverde van 1118. Z. N. Hontenisse. Door den heer Van Leen wen te Hilversum en de firma Carl Franc ken te Bremen elk afzonderlijk, is ver gunning gevraagd om alhier een gasfa hriek te mogen houwen. M. Ct. Zaterdag vierde onze geachte Bur gemeester Baron K J. A. G. Codot d Eseury v. Doornick zijn zilveren huwelijks feest. De geheele gemeente was in feestdos, en prachtige geschenken werden den jubi larissen aangeboden namens familieleden, kennissen, de verschillende lichamen, waar in de jubilaris hetzij als voorzitter, secretaris, penningmeester of anderszins is betrokken, en het vroegere en tegenwoordige dienstpersoneel. De drie muziek gezelschap pen brachten ieder eene aubade onder toeloop van zeer vele belangstellenden. Zeer talrijke personen kwamen persoonlijk hunne opwachting maken, en het regende den ganschen dag telegrammen en kaartjes. Kloosterzande. Iu een Vrijdagavon I al hier gehouden vergadering van de inder tijd gevormde feestcommissie is besloten om de officieele opening van het nieu we gemeentehuis le vieren door het bon den van een groot festival voor harmo nie- en fanfare-gezelschappen in de maand Juni. Verscheidene groote Belgische vereeni gingen zullen worden uitgenoodigd. M. Ct. Koewacht. In plaats van wijlen den heer C. de Blieck is tot lid van het R K armbestuur gekozen de heer J. de Blieck, welke verkiezing door Z. D. H. den Bisschop is bekrachtigd. Als leden van het R. K. armbestuur zijn herbenoemd de heeren E. L. Plas- schaert en Adolf v. d. Vijver en tot leden het kerkbestuur de heeren E. de Vleesehou wer en Jac. v. d. Vjjver. Stoppeldijk. Zaterdagavond trachtte onze Bietenbond voor den tweeden keer de opbrengst van 225 gemeten hg inschrijving te verkoopen, maar weer zonder succes Er werd weer f 13 25 geboden, een prijs, dien ook particulieren kunnen bedingen. Er werd dan ook niet gegund en het gevolg zal zijn, dat er van de stichting eener weegbrug nabij den tol aan de Veerstraat niets zat komen. De fabrikanten besteden dit jaar voor de bieten niet meer bij een bond dan bij particuliere izij schijnen te weten, dat er toch overvloedig bieten zullen gezaaid worden, wat bij den hoogen prijs van f 13,25, de goedkoopte van de ehilisalpeter en het vele leege land niet te verwonderen is, Groede. De vorige week vergaderde onze gemeenteraad, die door alle leden werd bijgewoond. De plaats, voor het pu bliek bestemd, was goed bezet. Door den voorzitter werden eenige wanrdeerende woorden gesproken op het overleden raadslid dhr. C. Tremouw. Iu de kas van den gemeente-ontvanger bleek te zijn f6816.54'. Zonder stemming werd een voorstel aangenomen 0111 de O. L. School van goede ventilators lo voor zien. Raming hiervan 1 150. Over het ge bruiken van den lijkwagen werden nog al discusies gevoerd. De rekening van het Burg. Armbestuur werd goedgekeurd in omvang en uitgaaf op f344.03 ea f 207.39' met een goed slot van 136.433. De verdere vergadering kenmerkte zich door het critiek uitoefenen op hol beleid van den burgemeester, omtrent zekere uitgaven. Ten slotte sprak de voorzit ter nog enkele woorden omtrent het stukje „Monopolie" in de Bresk. C'rt., waarna de vergadering uiteen ging. De lijdelijkeopzichter hij 's Rijks Wa terstaat, thans le Neuzen, wordl mei 1 April a.s. benoemd hij de werken tol het maken van het Wilhelmina-kahaal in Noord-Braliant, ter standplaats Ooster hout. Vanaf 1 Maart wordt op de booten van den provincialen stoomhootJienst op de Wester-Schelde (lijn lissingen Ter Neuzen) weder rechtstreeksche re- tourkaarten naar Gent verkrijgbaar ge steld en wel 'legen f2.85 voor de le, f2.20 voor de 2e en f 1.45 voor de 3e klasse. De retourkaarten zijn geldig ge durende 4 werkdagen. (Zei. Bookmakers in Zeeland. Wij lezen in de „N. Rott. Cour..' In verband met de aanhouding te Berlijn van den te Middelburg woonachtigen G. Simoni, die verdacht wordt van bedriegerij door als bookmaker de winners van kleine prijzen wel, maar die van groote niet uit te hetalen, schrijft men ons het volgende Toen, een kleine twintig jaar geleden, de bookmakers-kantoren in Engeland zich het bestaan vrij wel onmogelijk gemaakt zagen, lag het voor de hand dat, waar Holland hun een onderkomen verschafte, Vlissingen en Middelburg in de allereerste plaats hun aandacht trokken. Dank zij den maildienst op Engeland kwam hun de correspondentie van. daar het spoedigst in handen, terwijl van die Zeeuwsche plaatsen uit hun brieven nog op het laatste oogenblik naar Engeland konden verzonden worden. Dat was dan ook wel de oorzaak dat in de twee genoemde steden zich een paar groote kantoren vestigden, spoedig gevolgd d' or meerdere kleine. Het hoofdpersoneel werd uit Engeland medegebracht en voor het gewone schrijf werk werden Hollandscbe krachten aange nomen. Voor die laatsten werden geen groote eischen gesteld. Bekendheid met de Engelsehe

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2