BINNENLAND. UIT ZEELAND. dergelijke opvatting van „publiciteit" nadrukkelijk te moeten opkomen. K. BRANTS, Hoofd der Kon. Wilh. School. G. H. WAGENAAR, Predikant der N. H. K. M. PH. J. SNIJDERS, Directeur van het Postkantoor te IJselmonde. M. J. WESSEL, Leeraar M. O. Teekenen. T. TUINSTRA, Directeur eener Levensver zekering-Maatschappij. B. T. ISINGS, Leeraar M. O. Gymnastiek. Rotterdam, 25 Februari 1910. Zooals de lezer weet, heeft mej. v. d. Vlies in de couranten medegedeeld, dat de heer Mr. A. de Jong op een samenkomst, die een particulier karakter droeg en waar bij zij tegenwoordig was, zich over dr. Kuyper zou hebben uitgelaten, als over iemand die „altijd liegt". (De Red.) Tweede Kamer. Omtrent het iu de Tweede Kamer at'ge- loopen afdeelingsonderzoek van de reeks daarvoor aangewezen wetsontwerpen ver neemt men, dat ongunstig ontvangen zijn: het enquête voorstel-Troelsta, betreffende de decoratie-zaak; de Bakkerswet; en het ontwerp tot herziening van het gemeentelijk belastingstelsel. Wat laatstgenoemd onderwerp betreft, moet vrjj algemeen het gevoelen zijn, dat de voorgestelde verruiming van het ge meen tel jjk belastingebied de meeste ge meenten niet of onvoldoende zou tegemoet komen. Het weekblad „De Vaderlander" vernam zelfs dat de Bakkerswet ook door besliste voorstanders van de beperking van den Zondags- en nachtarbeid in het bakkers bedrijf slecht is ontvangen. Kruisbessenmeeldauw. De door eenige leden gestelde vraag of sinds de indiening van het onderhavige wetsontwerp het gevaar dat het beioelt te bestrijden, niet geweken is, bljjkens de memorie van het antwoord, in ontken- nenden zin te beantwoorden. Het gevaar voor het overbrengen van besmetting uit het buitenland is noch verdwenen, noch zelfs verminderd. De uitbreiding die de ziekte in den vreemde, in het bijzonder in Duischland, Rusland, Zweden, Noorwegen, Groot Britannië, Ierland en Amerika heeft ver kregen, heeft tengevolge dat de kans zeer groot blijft dat de voor invoer in ons land bestemde kruisbessenstruiken door de ziekte zijn aangetast. Ook door invoer van de struiken van roode, witte en zwarte aalbessen en frambozen kan de Ameri- kaansche kruisbessenmeeldauw nog steeds naar ons land worden overgebracht Onder „deelen van heesters" worden nooit de vruchten dier gewassen begrepen. Nooit is het den ook de bedoeling geweest de wet op vruchten toepasselijk te doen zijn Het gevaar voor besmetting bij in- of doorvoer van de bessen kan dus zonder bezwaar buiten rekening worden gelaten. Z. K. H Prins Hendrik is Zaterdag te halfvgf, geheel hersteld van den aanval van influenza, per staatsspoor in de residentie teruggekomen. De decoratie-quaestie. Geljjk men weet, heeft Dr. Kuyper aan de Tweede Kamer geschreven, niet meer aan de discussiën te zullen deelnemen, zoolang over het enquête-voorstel niet is beslist. Daarop is de aanmerking gemaakt, dat dit besluit te laat kwam, nadat Dr. Kuyper aan de begreotingsdebatten had deelge nomen, alsof er geen wolkje aan den hemel was Men meende, dat de kieschheid, die Dr. Kuyper nu plotseling beving, wel vroeger had kunnen te voorschjjn komen. Zie hier hoe De Standaard het ver schil tusschen de houding van Dr. Kuyper bij de begrootingsdebatten en die van nu weet te verklaren uit een „principieel verschil" Er is aangemerkt, dat dr. Kuyper, zoo hjj nu acht zich aan de werkzaamheden der Kamer te moeten onttrekken, dit even zoo had moeten doen tijdens de Begrootings debatten. Dit is onjuist. Bij de Begrootingsdebatten hebben wel enkele, op zichzelf staande leden der Kamer de bekende zaak ter sprake gebracht, maar was niet de Kamer als zoodanig in deze zaak gesaisisseerd Hij kon toen volstaan met zich te verwijderen, zoo dikwijls eeuig lid over deze zaak sprak. Thans daarentegen is het de Kamer zelve, die in het geding is betrokken, en op grond van haar reglement gehouden is, zich op officieele wijze met deze zaak iu te laten. Nu gaat een lid door met te doen wat hij noodig en oirbaar acht, zoolang het slechts op zichzelf staande leden zijn, die hem in het geding mengen. Maar heel anders komt de zaak te staan, zoodra hij komt, wat de Engelschen noemen, under consideration of the house. Dan mag en kan hg uit parlementaire kieschheid niet meer naar voren treden. Dit nu is thans ook ten onzent het geval, en zoo was uit dien hoofde voor dr. K. eerst thans het oogenblik gekomen, om zich terug te trekken tot tijd en wijle de Kamer beslist hebbe. Ministers naar Friesland. De minister van landbouw, nijverheid en handel, de heer Talma, zal bij het bezoek dat hij met minister Regout aan de duor het water bedreigde streken in Friesland zal brengen, vergezeld worden door den directeur-generaal van den landbouw, den heer Van Hoek. Dit hezoek zal reeds a.s. Donderdag geschieden. Een bezoek van Koning Albert I aan Nederland. Volgens een bericht uit Brussel aan de „Weser Zeitung" zal koning Albert het eerste bezoek na zijn troonsbestijging niet brengen aan de hoofdsteden van de groote mogendheden, maar aan het Nederlandsche Hof. In welingelichte kringen brengt men deze reis in verband met het opsieuw op gedoken plan van een BelgischNeder- landsch Verbond. Reuter seint uit Brussel: De benoeming vau Gualtieri totzaakge lastigde te 's Gravenhage wordt niet be vestigd. De „Prins Willem II". Niets is tot nu toe van de „Prins Willem" vernomen. De „Prins Willem IV" die 21 dezer van Trinidad naar Amsterdam ver trokken is met de opdracht van de directie van den Kon. West Indischen Maildienst, om naar het vermiste schip te zoeken, en het pantsersehip „Utrecht" dat een zelfde opdracht heeft van de Regeering, hebben blijkbaar nog niets gevonden. De „Utrecht" kan van eventueele ontdekking draadloos bericht aan Curasao geven De „Prins der Nederlanden", een ander schip van den K. W. I. M., dat op de thuis reis is, heeft onderweg blijkbaar niets ont dekt, want anders zou de kapitein dit zeker van de Azoren, die gepasseerd moeten zijn, gemeld hebben Dit schip wordt thans te Havre verwacht en kan in de eerste dagen van Maart te Amsterdam binnn zijn. („Hbl.") Nationale Tentoonstelliug voor Huisvlijt. De Nationale Tentoonstelling voor huis vlijt, welke onder eere-voorzitterschap van prins Hendrik te Scheveningen dezen zo mer wordt gehouden, begint meer en meer in plannen zich af te teekenen. en ont werpen, welke te voren vaag nog schemerden zijn langzaam aan tot verwezenlijking gekomen. Er wordt door de verschillende commissiën, elk op haar gebied, hard gewerkt en verschillende resultaten spreken van de belangstelling, die het streven dezer tentoonstelling reeds allerwege mag ondervinden. Op het terrein, dat de gemeenteraad van 's-Gravenhage aan het tentooastellit gsbe- stuur in gebruik heeft afgestaan en dat is gelegen te Scheveningen, in de onmid dellijke nabijheid van het Kurhaus, begrensd door de Nieuwe Parklaan en de Neptunus- en Stevinstraat, zal binnenkort een aanvang gemaakt worden met het plaatsen van het gebouw. In samenwerking met den heer de Bazel, den bekenden architect, heeft de heer Joh. D Looyen hiervoor de zorg op zich genomen. Het, gebouw zal om zich heen een aardigen tuin hebben en zeer zeker een vroolijken indruk maken. Zoodra binnen korten tijd de aanbeste ding van dit werk kan plaats hebben, zullen nadere mededeelingen omtrent de indeeling der ruimten volgen. De ruimte der evpositie is 2100 M-. Een reclameplaat voor de tentoonstelling is tevens ontworpen. De Haagsche Kunst kring nam in dezen de zorg op zich en schreef een prijsvraag uit onder zijne leden De jury kende met algemeene stemmen den prijs toe aan het ontwerp van den kunstschilder Jan Franken, te 's Graven hage. Het wel geslaagie ontwerp geeft op een zeer gelukkige wijze en met prettige tinten aan hoe deze tentoonstelling de Huisvlijt opvat in sociaalethischen zin en toch niet blina is voor de archistieke begin selen. De reclameplaat zal op zeer ruime schaal door het geheele land worden ver- sprijd reproducties zullen binnenkort ver schijnen. Voor verzamelaars dient, dat de plaat per exemplaar tegen f0,75 beschik baar is. Verschillende afdeelingen der tentoon stelling beginnen langzamerhand vorm aan te nemen Voor de afieeling der moderne huisvlijtsehool, waarvan Mej. Pekelharing te Utrecht secretaresse is, wordt inzonder heid veel moeite gedaan, en zij belooft reeds een welslagen te worden. De histo rische afdeeling zal, zoo de ingeroepen steun van particulieren en musea wordt verleend, eveneens zeer interessant worden. De overige afdeelingen zullen zeker niet over gebrek aan deeli eming behoeven te klagen reeds meer en meer komen berichten in van aardige en gevarieerde inzendingen. En ook bijzondere attracties zul en op deze tentoonstelling in grooten getale te aan schouwen zijn. De afdeeling uit koloniën en buitenland belooft mede te strekken in allen deele ter opluistering. Voor Zweden is hulp toegezegd, en voor Noorwegen is een mooie collectie aanwezig; Tyrol, Beieren en verschillende streken van Duitschland eveneens Bohemen, zullen goed vertegen woordigd zijn. Denemarken's huisvlijt- vereenigingen laten zich officieel vertegen woordigen voor Rusland en Roemenië wordt gezorgd. En ook uit andere landen is veel, heel veel moois te verwachten, zoodat hier inderdaad veel tot leering aanwezig zal zijn. Voor deze internationale iDzendiDg is vrijdom van invoerrechten verkregen. Voor eene inzending uit de koloniën zoowel Oost als West, heeft zich eene bijzondere commissie gevormd, waarvan de heer van Es, oud-hoofdingeneur in Indië thans te Delft, voorzitter is en waarvan leden zijn mevr. N. van Zuylen Tromp, mevr. J. Zilcken-Baak en de heeren dr. H van Cappelle, leeraar, A. Charlouis en Rud. du Moseh, chef der firma Maintz Co te Amsterdam, terwyl het tentoonstellings- bestuur daarin door zijnen secretaiis, den heer H. van der Mandere, wordt ver tegenwoordigd. Op ruime schaal wordt door het ten- toonstellingsbestuur dezer dagen een bro chure verspreid welke alle mogelijke inlichtingen en gegevens bevat, en waarin tevens tal van mannen en vrouwen van naam zich over de huisvlijt uitspreken. Exemplaren worden op aanvrage gaarne toegezonden aan belangstellenden. Brusselsche Tentoonstelling. De commissaris-generaal, de heer Regout, heeft de aandacht gevestigd van de Neder landsche inzenders op de navolgende be palingen betreffende de deelneming buiten mededinging De commissaris-generaal kan aan deel nemers, die op een v.rige algemeene inter nationale tentoonstelling een „Grand Prix" hebben verkregen, indien zij hun vei langen daartoe te kennen geven en na gun9tig advies van de commissaris der Belgische regeering, toestaan ora buiten mededinging tentoon te stellen. Deze toestemming zal slechts worden verleend, indien de belanghebbende op waardige wijze aan de tentoonstelling deel neemt. Het buiten meded nging tentoonstellen dezer deelnemers moet in do navolgende bewoordingen worden uitgedrukt „Hors concours, non participant aux recompenses Een „Grand Prix", behaald voor een collectieve inzending geeft aan ben, die aan die inzending hebben deelgenomen, het bovenvermelde recht niet. De „Jury supérieur" kan aan deelnemers, die op een vorige algeuieeae en internatio nale tentoonstelling een „Grand Prix" be haalden en die ditmaal buiten mededi'ging blijvon, op voorstel van den commissaris generaal een herhaling van die beluoning verleeuen. Nevens den door de Belgische tentoon stellingscommissie uit te geven algemeenen catalogus, zal door de Ned. centrale com missie een speciale catalogus worden uit gegeven voor de Nederlandsche aideeling, zoowel in de Nederlandsche als in de Frau- scbe taal. Behoudens uitzonderingen, ter beoordeeling der commissie, heeft ieder deelnemer recht op ten hoogste G regels druk in laatstgenoemden catalogus, waar van de eerste regel met vette letters naam en woonplaats van den inzender zal bevatten, terwijl de overige gebruikt kunnen worden ter vermelding der tentoongestelde produc ten en der vroeger reeds behaalde onder scheidingen. Aan de deelnemers hier te lande aan de algemeene en internationale tentoonstelling te Brussel in 1910 is een circulaire ge zonden, bevattende mededeelingen betief- fende electrischen stroom ten behoeve van hun uitstalling. Het Nederlandsche paviljoen is des avonds gesloten, zoodat avondverlich ing niet noodig is. Goes. Toen Zondagmorgen zekere V van Kloetinge uit de kerk kwam, en zicii met de zijnen per rijtuig huiswaarts be gaf, sloeg het paard bij den Karnemelks- put op hol. Terhoogte van hel café „Tol" geraakte hel in de sloot. Persoonlijke on gelukken kwamen gelukkig niet voor, maar het rijtuig wa,s erg beschadigd, zoodat inzittenden te voet hun weg moesten ver volgen. Onze bekende Gymnastiekvereeni- ging „Volharding", directeur de heer E. H. C. Dentz heeft eene soiree georgani seerd op Dinsdag 1 Maart a.s. in de schouwburgzaal der (Sociëteit V. O. V. Een uitgelezen programma, waarin klucht en spel op aangename wijize de gym nastische toeren afwisselen, belooft met het bal, dat de Soiree besluit én tur ners èn g'enoodigden een aangenainen avond. - Wij vernemen, dat verleden Dinsdag op het adres aan den minister om voor schriften ter bestrijding van den kruis bessenmeeldauw ruim 80 personen, alle direct belanghebbenden hebben geteekend. Gisterennamiddag werd de Westwal en omgeving in opschudding gebracht door een 18-jarig meisje van de Bees tenmarkt, die in hevige gemoedsbewe ging op haar kousen door den modder naar het dammetje snelde, om zich daar te water te werpen. Gelukkig werd ziji terechter tijd vast gegrepen en huiswaarts geleid. Huiselijke pneenigheid scheen de beweegreden te zijd geweest voor deze droeve daad. Middelburg. Gisteren (Zondag) heeft de Zeer Eerw. lieer Brugeman zijnen pa rochianen medegedeeld, dat 2 Mei a.s. de Bijzondere R. K. School voor jongens en meisjes zal worden geopend. Deze mededeeling kan niet anders dan groote vreugde verwekken bij onze II. Katholieke ingezetenen, vooral nu uit de mededeeling van den beminden herder dezer (parochie blijkt, dat de school wat inrichting, leerkrachten en methode van onderwijs aanbelangt, zal kunnen wedijveren met de beste scholen van an dere richting, zoo bijzondere als open bare, terwijl in de schoolgeldheffing eene zoodanige regeling is getroffen, dat ook de kinderen van onbemiddelde ouders de school zullen kunnen bezoeken. De Zeer Eerw. heer pastoor verwacht dan ook terecht, da.t (alle katholieke ouders dezer stad, overtuigd van de waarde en betee- kenis van Katholiek onderwijs voor hunne kinderen, der nieuwe schooi hunne warme belangstelling zullen schenken en er hunne kinderen paar toe zullen zenden. Den Zeer Eerw,aarden Heer pastoor, die na veel moeiten en zorgen dit groote en heerlijke werk in zijne parochie heeft tot stand gebracht, komt voorzeker een woord van oprechte hulde toe voor deze daad, die zijn apostolisch hart eer aan doet. Immers na de verbreiding van het Woord Gods is er niets wat der Kerk zoozeer ter harte gaat als onderricht der kleinen in de verschillende kennissen en kundigheden volgens de beginselen van de vreeze des Heeren, die het beginsel der wijsheid is. Ten slotte zij hier nog vermeld, dat pastoor Brugeman zijne belangrijke mede deeling sloot met 'n woord van dank en lot ja,an de Eerw. Zusters voor hetgeen zij tot heden toe voor de verstandelijke ont wikkeling der Katholieke kinderen van Middelburg hebben verricht. Het Middelburgsche Zaterdagavond- publiek heeft zich j.l. Zaterdag van een zéér slechte zijde laten kennen. Toen ongeveer half tien een rijtuig op de Lange Burg voor een woning stil hield, teneinde de dienstbode, die het ongeluk had gehad zich bij een val van de trap ernstig te bezeeren, naar het gasthuis over te brengen verdrong een groote menigte belangstellenden zich rond het rijtuig, zoodai het paard schich tig werd en de koetsier ongelukken vrees de. De (politie 'moest er aan te pas ko men, en ondanks de noodige waarschuwin gen ging het publiek niet heen, in,aar liet daarentegen luid gejuich hooren, toen het meisje in liet rijtuig werd geholpen. Een dergelijk laag optreden, kan ze ker niet genoeg gelaakt worden. Eigenaardige Journalis tiek. De Middelburgsche Courant, die gedachtig aan de oude liberale leuze „di vide et inipcra" (verdeel en heersch!) al wat den christelijken in het algemeen den katholieken in het bijzonder onaan genaam kan zijn, gaarne in hare kolom men opneemt, vergast in hel nummer van Maandag, 28 Februari, hare lezers op het antwoord van Van Dalsum op de censuur, door Mgr. Leijten ten aanzien Van de courant „De Volkswil" uitgespro ken. Den brief van den Bredaschen kerk voogd, die deze veroordeeling bevatte, mochten wij tot heden niet in de kolom men van de Middelb. Cour. aantreffen. Daardoor worden de lezers dier courant eenzijdig ingelicht en wordt mei Hora- tus' vermaning: „audi et alteram par- tun" „hoor ook de Wederpartij" gelachen. Al moge nu de Middelb. Cour. tegen over ons een hooge borst zetten als de haan in Chantecler, wij noemen eene der gelijke journalistiek afkeurenswaardig en een bewij's, da,t eene z.g. neutrale cou rant een „utopie" is. Vlissingen. Ëenigen tijd geleden werd een bericht opgenomen dat de heer A. Loois alhier, die dit jaar aan de beurl van aftreding is als lid van de Prov. Staten voor het district Vlissingen, niet meer voor een herbenoeming in aanmer king wenscht te komen. Dit bericht wordt thans idoor de „Midd. Crt." „uit de lucht gegrepen" genoemd. Het is al meermalen voorgevallen dat de „Midd. Crt." berichten, die baar niet bereiken, op de een of andere wijze tracht togen te spreken; gewoonlijk wordt daar aan geen aandacht geschonken, omdat de oorzaak van dergelijke tegenspraken voor het grijpen ligtverbolgenheid da,t zij zoo herhaaldelijk achter het net vischt. -Nu genoemd blad bovenstaand bericht echter uil de lucht gegrepen, nr. a, w. verzonnen noemt, is het noodig tegen deze aantijging op te komen en mede te deelen dat de bron waaruit dat be richt geput was, zoo vertrouwbaar moge lijk was en van uit de lucht grijpen ab soluut geen sprake. Bij, den dienst der rijks directe be lastingen wordt de verificateur J. H. B. Logeman alhier met ingang van l Mei verplaatst naar Rotterdam. V. Ct. Zaterdagmorgen is met de mailboot aangekomen de eigenaar van het hookma- kerskantoor te Londen, ten wiens nadeele de bekende diefstallen of verduisteringen van postalorders zijn gepleegd. De verdachte Werd in het gerechtsge bouw te Middelburg met den Engelsch- man geconfronteerd jen daarna weder naar het huis van bewaring overgebracht. V. Ct. Door den rijksveldwachter brigadier titulair A. Smallegange alhier, is tegen 1 Mei a,.s. ontslag uit den dienst ge vraagd. De majoor van Wieringhen Borski van het 2e bataljon te Middelburg, zal als commandant optreden van de schiet- serie, welke pan 213 Mei a.s. be stemd is, de schietoefeningen in de le gerplaats bij Harskamp te houden. De kanfonnier bij 's rijks waterstaat A. Jacobse alhier, is benoemd tot brug- knecht te Sas van Gent. Het Duitsche stoomschip „llugo Clara" is op zee in geheel ontredderden toestand aangetroffen met een defect aan de machine. Het schip is door het En- gelsche stoomschip „Pevcril" naar Ant werpen gesleept. De 11. Knth. proipagandaclub „St. Thomas van Aquino" zal Vrijdag 4 Maart een vergadering houden in liet Concert gebouw. Voor alle Katholieken wordt de gelegenheid ppen gesteld de vergade ring hij te wonen. Vlissingen. Vrijdagavond hield de St.- Vincentius-vereenigiog haar jaarlijksche algemeene vergadering. Na het welkom te hebben toegeroepen aan den ZeerEerw. Pastoor, de beide Eerw. Kapelaans, den voorzitter en de leden der Middelburgsche Conferentie en een paar bezoekers, verzocht de praeses den ZeerEerw. Pastoor de ver gadering met gebed te willen openen. Na een korte lezing uit het handboek door een der leden en voorlezing der Pauselijke Breve door den WelEerw. heer Pieterse, kwam de secretaris aan het woord. Aan diens keurig uitgebreid verslag ontleenen wij het volgendeBestonden de finantiën der Conferentie in de eerste jaren der op richting bijna uitsluitend uit het bedrag, dat op de webelijksche conferentiën werd gecollecteerd, langzamerhand en naarmate de werking van Vincentius meer bekend en gewaardeerd werd, steeg door giften van weldoeners het bedrag -Ier ontvangsten vau jaar tot jaar, zoodat nu nz 45 jaren die ontvangsten zijn gestegen tot een be drag van f 2400. Aangezien nu bij de Yiuo.-ver. liet doel niet is, om seliatten te vergaren, werden ook naar gelang de giften ruimer toe vloeiden ook hare liefdewerken uitgebieid. De liefdewerken thans door haar beoefend zjjn het bezoek der armen en hun gezinnen, de bibliotheek, kinderpleging, scholen, spijs- kokerij, klecdingmagazjjn, verpleging van zieken- en oude lieden. Onder de inkomsten vermelden wij o. a. Giften van weldoeners f980,15°, bijdragen kinderverpleging f359.25, Spgskikerij f359,81, bijdragen voor verpleging van zieken en oude lisden f552 50 ete. etc. tot een totaal bedrag van f2444,60. Het totaal bedrag der uitgaven bedroeg f2406.C45, zoodat de rekening op 31 sloot met een batig saldo van f 38,556. Vergeleken met het vorige jaar, toen de Penningmeester een nadeeüg saldo moest boeken van f2.01, is deze toestand gunstig te noemen. Het aantal bezochte gezinnen was 17. Onder deze was een tweetal, dat langer of korter zijn godsdienstplichten had ver waarloosd, doch het was voor de Vincen- tiauen een groot genoegen, dat beide tot bet vervullen van hunne plichten werden teruggebracht. In het R. K. Weeshuis werden 4, in het St Aloysiu? Gesticht „de Heibloem" 1, in het blinden-instituut te Grave 1 en aan de Oommissie „Liefdewerk voor Kinder verpleging" de voogdij over 4 kinderen opgedragen, waarvan 3 bjj familieleden en 1 bij een smid te Nuland geplaatst werd. Door het liefdewerk der spijskokerij werden gedurende de 3 wintermaanden ongeveei 8000 portiëu warme spijzen uit gereikt. Omtrent de bibliotheek moest de secre taris wedeiom de oude klacht laten hooren, dat het gebruik nog maar zeer „matig" was. Ook kon, door den bteun van een aantal kindervrienden, met St Nicolaas wederom met een 80 tal kinderen het feest van den „Kindervriend" gevierd worden. Aan het e:nde bracht de Secretaris den dank der veieeniging aan den ZeerEerw. Pastoor en diens beide medehelpers, en aan de vele weldoeners, die onze liefdewerken zoo krachtig door hunne gel del ij ke bjjdragen steunden. Tot slot spoorde hij zijn medebroeders aan, op den ingeslagen weg voort te gaan, opdat wij meer en meer werken aan onze eigeD heiliging en die der armen, welke wij 1 ezoeken. Nadat dit verslag onder applaus was voorgelezen, verzocht de ZeerEerw. Heer astoor het woord, om de leden op te wekken op den ingeslagen weg voort te gaan en weer voor bet ingetreden jaar de hulp der Vincentianen inroepende om bem en zijne beide Eerw. medehelpers bij te staan in de hu'p der „armsten onder de armen." Na dit opwekkend woord dankte de Voorzitter den ZeerEerw. Pastoor voor zijn bemoedigende woorden en wederkeerig riep hg namens alle leden den steun der Eerw. geestelijkheid in Niet minder dankte bij den Secretaris voor zijn keurig versla en voor al het werk, dat hij in het afgeloopen jaar wederom voor de vereeniging had verricht. De ZeerEerw Pastoor sloot daarna met gebed deze vergadering. Het Perseomitë voor K. S A. te Vlissingen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2