BINNENLAND, UIT ZEELAND. Kunsf en Wetenschappen. KERKNIEUWS. Boekennieuws. eenigingen de algemeene staking van 80,000 man voorgesteld. 10,000 man troepen staan gereed om elk. oogenbli-k te kunnen optreden. 300 stakers zijn gearresteerd en 300 gewond-én voorden verpleegd in de zieken huizen. Dé Philadelphische schutters kwanten ■er minder goed af. Men ontnam hun ge weren en sabels en trok hun zelfs de uniformen uit «RIUHËNLAID. De toestand in Griekenland. Klaarblijkelijk heeft de kroonprins zijn 'reis onderbroken, wijl de militaire Bond, die den kroonprins haat, den koning heeft overgehaald hem niet naar Athene te laten komen. En de koning, die den kroonprins naar Athene riep, moest zich alweer voe gen naar den wil van den Bond. Venizelos, de eerzuchtige Kr-etenser, heeft het geheele ontwerp voor de grond wetsherziening opgesteld, en aan den mili tairen Bond voorgelegd. De regeering zond den secretaris-generaal van justitie naai den koning, om het ontwerp met dezen te beraadslagen. De koning kreeg geen gimstigen indruk van het geheele plan. Maar wat zal hij er aan doen? Tot nog toe heeft hij alle besluiten, die de militaire Bond hem voor legde, onderteekend. Zat hij thans beslui ten iets te doen, dal een eigen wil ver raadt? Hij kan, óf uit den weg gaan, afstand doen, en de regeering aan een ander opdragen; dan is zijn lot uitgespeeld. Hij kan in Denemarken zijn leven ambte loos eindigen, met de herinnering aan de grootheid, die niet meer is. Of hij kan zich vermannen, zich verzet ten, aan liet ongrondwettig drijven van den officiersband een einde maken. Wat zal dat verzet brengen voor Griekenland en de dynastie? Een burgeroorlog, met de ontzettende kansen, die deze na zich slee pon zal! Tweede Kamer. De afdeelingen der Tweede Kamer heb ben benoemd tol rapporteurs over de wets ontwerpen tot bestrijding van zedeloosheid en tot aanvulling van de bepalingen van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvorde ring betreffende echtscheiding, de heeren Regout, Jannink, Drucker, Van Wijnbergen en .Van Sasse van lJsselt. Geruchten. De Haagsche correspondent van „de Temps" maakt telegrafisch melding van geruchten, die in officieuze Nederland- sche kringen zouden loop-en, over redenen die den Prins-Gemaal zouden hebben doen afzien van een reis naar Palestina. Vol gens een gerucht zou de reden zijn dat de minister van marine geen schip ter beschikking van den Prins had kunnen stellen. Volgens een ander gerucht zou de Koningin zich uitdrukkelijk tegen het plan verzet hebben. Volgens een derde gerucht zouden er moeilijkheden van voor rang tusschen den Pirins-Geinaal en Prins Eitel zijn. Ik maak u hier melding van als merk waardig staaltje van liet aan geruchten hechten en opblazen daarvan, dat gij on langs in het licht steidet. (ff. Rott. C'rt.) Mgr. Giovannini. „De Tijd" verneemt, dat het vertrek van den zaakgelastigde van den It. Stoel, mgr. Giovannini, door „De Maasbode" gemeld, geen verband houdt met „gezondheids redenen" (Z. II. E. lijdt aan influenza) en definitief zal zijn. Mgr. Gualleri, audi teur bij de pauselijke legatie te Brussel zal denzelfden jiost te 's Gravenhage waar nemen. Anti-revolutionaire Kamerclub. Naar „De Tel." met zekerheid vernam, is inderdaad in de Dinsdagavond gehouden clubvergadering der anti-revolutionaire Kamerleden de houding van den afgevaar digde mr. De Jong tegenover dr. Kuyper besproken. De vergadering was er -ech ter niet speciaal voor belegd en de heer De Jong zelf was niet aanwezig. De zaak Van Heeckeren van Keil. Naar wjj vernemen, schrijft het „Centrum,, bestaat in welingelichte kringen de opvat ting, dat de heer Van Heeckeren, bij zijn beroep op Dr. Kuyper, het slachtoffer zou zjjn van een misverstand. De gewezen premier zou hem geen mededeeling hebben gedaaD en in elk geval niet den naam van den Duitschen Keizer hebben genoemd, maar enkel het oordeel van den diplomaat gevraagd voor een verondersteld geval. De oud-gezant zou die veronderstelling als een feit hebben opevat en aldus in een verkeerden waan zjjn geraakt, waarbij hij later de ernstige fout voegde, het verkeerd begrepene openlijk ter sprake te brengen. Raad van State. Openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, op Woensdag 2 Maart 1910, des voormiddags te 11 uur. Or. Gisbert Brom. Bij Kon. be8l. i3 Dr. Gisbert Brom met ingang van 1 April 1910 benoemd tot directeur van het Nederl. Instituut voor Geschiedk. en Kuusthi.-t. onderzoek te Rome, wonende aldaar. Prof. Beysens intreerede. „De Standaard" geeft een zeer gunstige bespreking van prof. Beysens, „Dualistische Teleologie als wijsgeerige Theorie". Het blad zegt a.m. „Dr. Beysens is geen vreemdeling voor onze lezers. Meer dat eens is in deze ko lommen met groote waardeering gesproken van zjjne geleerde, Katholieke studiën. Dat we zijn optreden te Utrecht toejuichen, zal men verstaan. De officiëele wetenschap en geleerdheid verliezen meer en meer veld, en zulks is wenschelijk." Het blad besluit aldus „Op scherpzinnige wijze worden voorts allerlei bezwaren in deze rede onder de oogen gezien. Dat zèèr wel geschreven vertoog behoort óók in onze kringen ten zeerste gewaardeerd te worden. We vestigen er nadrukkelijk de aandacht op." De geringe vooruitgang van de Fransche taal. Aan het tijdschrift „Science" wordt door „Neerlandia" het volgende staaltje ont leend, dat den vooruitgang van enkele Europeesche talen gedurende de laatste honderd jaar aanduidt. In 1809 in 19C9 Enge'sch door £0/00.000 pers. 100.0.00.000 Russisch 30.0 0.000 69 000.000 Dultsch 35 000.000 70 000.000 Pransch 34.000.000 46.000 000 I tali aar. sch 18.000.000 3-2.000 000 Spaanseh 30.000 000 41000.0 0 Portugeesch 8.000.000 13.000.000 Het is jammer dat de getallen voor het Nederlandgcb hier niet bijgevoegd zijn. Men zou dan kunnen zien, dat ook onze taal sedert een eeuw niet is blijven stilstaan Op degenen die, zooals het vooral in België het geval is, beweren dat men met de kennis van het Fransch de wereld kan veroveren, moet dit staatje nogal ontgooche lend werken. Mars. Aan de sterrenwacht van het Vaticaau welke onder leiding staat van pater Hagen en waarvan onze landgenoot pater Dr.J. Steins assistent is, is een belangwekkende waarneming gedaan. Men herinnert zich, dat de bekende Amerikaansche Marswaarnemer Lowell on langs de mededeeling heeft gedaan, dat door hem op Mars een nieuw „kanaal" van zeer aanzienlijke afmetingen was ontdekt. Nu heeft pater Hagen van het Vati- caanBche Observatorium dat nieuwe „ka naal" op Mars ook waargenomen. Pater Hagen schat de lengte van het kanaal op circa 2000 K.M. Op den derden Zondag in de Vasten, ook genoemd „Oculi" is de Epistelles ge nomen uit den brief van den H. Paulus tut de Ephezen V 1 9 en het Evangelie volgens den H.Lukas XI14 28. (Jezus drijft den duivel uit.) Zaligverklaringsproces van een geboren Israëliet. Op Dinsdag den len Febr. 1.1. werd in het Vaticaan in tegenwoordigheid van den Heiligen Vader een algemeene zitting van de H. Congregatie der Riten gehouden, waarin door de kardinalen, prelaten en consultoren beraadslaagd werd over de heldhaftigheid der deugden, beoefend door den Eerbiedw. Franciscus Maria Paulus Liebermann, stichter der Congregatie van het H. Hart van Maria. Sinds de Apostolische tijden is dit het eerste proces voor de zaligverklaring van een geboren jood, die den Katholieken godsdienst omhelsde en als een heilige overleed. De eerbiedw. dienaar Gods, werd sten 12en April 1802 te Savern, in den Elzas, uit een Joodsche familie geboren; hij be keerde zich tot het Katholicisme te Parijs en werd gedoopt op Kerstmis van het jaar 1826, dus op 24-jarigen leeftijd. Vijftien jaren later stichtte hij de Con gregatie van het H. Hart van Maria voor de vreemde Missiën, in 't bijzonder voor de negers in Afrika. (Maasb.) De navolgende eerwaarde missionarissen zullen begin April per stoomvaart-Maat schappij Nederland naar Borneo vertrek ken Pater Augustinus, Pater Jucundus, Broe der Nicephorus, Broeder Nerius, Zuster Anna, Zuster Lanrentiana, Zuster Ildephonsa en Zuster Agnella. Pauselijke audiëntie. Naar de „Osservatore Romano" meldt, heeft Z. H. de Paus in particuliere audiën tie ontvangen Jhr. H. M. v. d. Wijck, oud minister van Marine. (Jhr. v. d. Wijck was minister van Marine in het kabinet Roëll-van-Houten 1894—1897). Een schitterend succes! Na,ar wij1 vernemen, hebben zicli bij de Naaml. Venn. „Aug. Pellemans' Boek en Kunstdrukkerij" to Helmond reeds tal van agenten en hoofdagenten aangemeld voor den katholieken c-olportage-ronian „Gouddorst -en Misdaad, of Margoli de Roov-erhoofdmau", door Jan v. d. Horst. Het gezamenlijk aantal gratis exempla ren van de eerste aflevering, door die agenten en hoofdagenten ter verspreiding aangevraagd, is reeds gestegen tot de respectabele hoeveelheid van 70.001) ex emplaren! Inderdaad -een schitterend succes. Zooals men weet, wordt de eerste afl. in een oplaag van 100.000 ex. gedrukt, zoodat nog meerdere agenten en hoofd agenten le gebruiken zijn, voor een ge zamenlijk aantal van 30.000 exemplaren. Alle agenten ontvangen een gratis abonnement op het geheele werk (51 af leveringen van 16 blz.) en bovendien één cent korting pp -elk ex. van 3 cent. Niet alleen in groote steden, maar zelfs in de kleinste dorpen en gehuchten zijn agenten te gebruiken, die de eerste afl. óók onder niet-kalholieken kunnen verspreiden, huis aan huis, van den rijksten burger tot den armsten werkman Katholieke werklieden, krantencolpor teurs, herbergiers, schoenmakers, enz. enz., die in hun vrijen tijd een flinke b ij verdienste wenschen, moeten zich zoo spoedig mogelijk hij den Uitgever te Helmond als agent aanmelden. Zij ontvan gen dan terstond een voorloopig ex. van de eerste afl., met nadere inlichtingen en bijzonderheden. Begin Maart zal de eerste afl. over liet geheele land ver spreid worden, waarna geen nieuwe agen ten meer worden aangenomen. Verschenen is liet Maandschrift der K. S. Actie, Jaarg. 2, no. 2. Het bevat o. a. eene zeer interessante bijdrage over de Staatspensionneering en over Middenstand en Coöperatie. Goes. Openbare vergadering van den raad der gemeente op Donderdag 24 Febr. des namiddags te 4 uren. Voorzitter; de burgemeester; afwezig: de heer Donner met kennisgeving. Na opening der vergadering verklaart de heer Pilaar, hoezeer het hem ook spijt, de treurige keuringsgeschiedenis weer te moeten ophalen, eene aanmerking te heb ben op de gelezen notulen. Daarin wordt gemeld als zou hij in de vorige vergade ring hebben gezegd, don keurmeester piet in staat te achten Loit liet verrichten van keuringen op trichine. Dit is niet geheel juist. Want niet den keurmeester, maai den assistent-keurmeester, die den vorigen hij ontstentenis zou moeten ver vangen, achtte hij ongeschikt voor het keuringswerk. De heer Temperman vvenscht met het oog op de vorige vergadering, die, wat diseussiën en afloop betreft, zooveel je wenschen overliet, hij den voorzitter pan te dringen op gestrenge handhaving van het reglement van orde. De oorzitter antwoordt den heer Pilaar, dat van zijne opmerking over de notulen notitie zal worden genomen en nan den heer Temperman, dat zijn wensch zoo ge trouw mogelijk zal worden vervuld. Daarna komt aan de orde het eenige punt der agenda, hel nieuwe voorstel van D. en W. inzake den noodwinkel van de Naaml. Venn. Centraal Kleedingma. gazij-n. B. en W„ na,ar aanleiding eener ge voerde correspondentie met Ged. Bt.aten stellen thans voor: lo. in te trekken het Raadsbesluit van 27 Jan. en de aanvul ling daarvan op 15 Febr. 1.1.; 2o. tijde lijk te onttrekken aan den openbaren dienst een gedeelte van het marktplein groot plm. 200 M2. tegenover het stad huis; 3o. aan de N. V. onder goedkeu ring onderhands te verhuren dit gedeelte Markt voor ten hoogste vier maanden, voor -een bedrag van f 600 voor de eer ste drie maanden, terwijl voor de vierde maand 150 per week of gedeelte daar van moet worden betaald; en daarbij1 te bepalen, dat met den opbouw niet la ter mag worden begonnen dan lü Maart; dat de verhuring een aanvang neemt zoo dra met ingebruikneming van het ter rein of gedeelte daarvan een aanvang wordt gemaakt; dal *t -gebouw moet wor den geplaats op door R. en W. aan te wijzen terrein ten na, de verwijdering het marktterrein weer in -behoorlijken staat op le lever-en. De heer Pilaar heeft met genoegen ge zien, dat Ged. Staten de zienswijze der financieele commissie deelen, die van oor deel was, dat de verordening moest wor den toegepast. In de geheime zitting is dooi' den voor zitter een mededeeling gedaan, waarop spr. niet zal ingaan; doch waar de macht die boven ons staat, zegt, dat hier de verordening toepasselijk is, daar acht spr. zich verplicht legen 't voorstel le stem men. Spr. zal vasthouden aan de ver ordening. De heer Temperman is '1 hiermede eens. Bovendien wordt bij aanneming van dit voorstel een groot, onrecht gepleegd jegens de kleine neringdoenden, die weke lijks van de Markt gebruik maken en geen reductie genieten. Bij de plaatsing der loods, benoodigd voor den bouw van het hotel Centraal, in hef vorige jaar, is -evenmin reductie toegestaan. Door dit terrein -a,an den pub li-eken dienst te onttrekken wordt een zeer ge vaarlijk precedent geschapen. Als latei- een magazijnhouder een groot magazijn op de Markt wil plaatsen; of een ker misreiziger een groot, circus voor 6 of 8 weken plaatsen wil, dan zal dezen -evengoed reductie moeten gegeven wor den. Zulke concessies kunnen in de toekomst niet goed werken. Wanneer hij straks zal stemmen tegen het voorstel van B. en W. z,a,l dit zijn om daardoor te kennen te geven, dat hij het met deze methode van bevoorrechting niet -eens is en hij opkomt voor gelijk recht voor alle inge zetenen. D-e heer Dekker zegt na de bespreking in de Igeheim-e zitting ook Le moeten .stemmen tegen 't Voorstel van B. en W. in atwijking van :zijn stem vroeger aan een dergelijk voorstel geschonken. Dhr. v. d. Bout meent wanneer hij zijn stem voor hot voorstel uitbrengt, hij .alleen het belang der gemeente beoogt. Immers het is lang niet onverschillig voor de -gemeente wier ka,s niet zoo florissant is om! haar deze meerdere inkomst te be zorgen. Indertijd is ook aan een paar denspel reductie verleend, zonder dat iemand in den Raad er tegen opkwam. Als een voorstel om hier de verordening toe te passen aangenomen werd, dan zou de gemeente geen 1 900 a f 1100 krijgen, maar niets. Als de uitweg hier aangebo den 'wordt gevolgd, -dan trekt de gemeente 1 600 a f800. De heer Pilaar zegt dat iedereen weet dat de gemSeentefiiianeiën er niet best voorstaan. Maar spr. acht het 'n krenking van 't rechtgevoel, wanneer, om geld te krijgen, de Raad een verordening zou op zij' zetten. Ik zou zeggenLaten wij lie ver krom liggen, dan zoo iets te doen. Spr. weet ook niet ot, mét de gemeentewet in de hand, 't tijdelijk onttrekken ,aan den publieken dienst op deze wijze er wel mee door kan. De heer Temperinan pleit nogmaals toe passing van de verordening. Wil adres- sante niet hooger gaan dan f600, dan" neme zij een kleinere tent, o-p die wijze zijn a.U-c partijen en belangen gebaat. Dhr. Fransen v. d. Putte vindt het als lid der financieele commissie, voor die commissie streelend, dat haar meening do-ar Gedep. Staten gedeeld wordt. Toch verblijdt hel Spr. dat er een tusschenweg -aan de hand ge daan is, -en dat te -meer dewijl de be weging tegen deze zaak Spr. niet sym pathiek was. De financieele commissie had wettelijke docli adressanten hebben toch andere, zelfs verdachte bezwaren, waaraan 't. po gen oin den concurrent te treffen, niet vreemd schijnt. Nu een tussclienweg wordt gewezen, gaat Spr. met B. en W. mee. liet bezwaar van dhr. Pilaar weegt bij1 Spr. niet zwaar. De fin. commissie heeft altijd deze inkomst gewild; in die lijn blijft Spr. door 't voorstel aan te ne men. Dhr. Dekker zegt naar aanleiding van 't door den heer Putte gesprokene, dat het adres beter onbesproken had kunnen blij1, ven. Nu dit hier echter .temidden der discussie is geworpen wil hij protesteeren tegen de .bewering van den heer v. d. Putte, als zouden requestranten door min der edele -motieven zijn gedreven. Aan hen is het veeleer te danken, dat de Raad niet iets gedaan heeft, wat niet in den haak was, want door hun adres hebben Ged. Staten kennis kunnen nemen van onze verkeerde toepassing der ver ordening. In de vorige zitting hebben wij wel wat -al te spoedig een beslissing geno men. Waarom had 't niet gekimd op de Beestenmarkt Nu komt '1 spreker voor, als zou aan deze firma een voorkeur ho ven haar cone urx-enten gegeven worden. Hier tegenop le komen was plicht, en daarvoor behoefde de heer Putte aan adressanten geen vermaning toe te dienen. De voorzitter zegt, dat de adres,santé, toen B. en W. haar een plaats o-p de Bees tenmarkt voorsloegen, deze hebben afge wezen, als voor hen niet geschrikt. Ook -eene kleinere tent zou voor de adressante bezwaren opleveren. Daar nu het voorstel van B. en W. voldoende is besproken en toegelicht, w-enscht hij hel in stemming te brengen. Dit geschiedt, waarop hel voorstel van B. en W, wordt aangenomen met 9 te gen 3 stemmen. Tegen stemden de hoe ren Pilaar, Temperman -en Dekker. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter na. de gebruikelijk rond vraag to hebben gedaan, de vergadering. N. B. V-an Ged. Staten was nog inge komen een bericht van verleende vrij stelling van het stellen van voorschriften als bedoeld bij- art. 3. eerste lid, der Woningwet, betreffende woningen in deze gemeente. Onze vroede Vaderen Na, den storm de kalmte. Nog even lichtte het onweer der vorige vergadering na in eene opmerking v-an den heer Pi laar over de -notulen en in hot beroep van den heer Temperman o-p eene gestren- gere toepassing van het reglement van ord-e. Daarna volkomen stilte. Ongestoord rolden door de z,aal de academische vol zinnen des hoeren Van der Putte, waar. mede hij' 'zijne veranderde zienswijze als lid der financieele commissie inzake het verhuren van het Marktterrein aan de N'. V. Centraal Kleedingmagazijn beman telde; ongestoord klonk het fiere betoog van den heer Temperman èn raadsleden èn tribunebezoekers tegen, waarin het gelijk recht van -alle gemeentenaren werd gehuldigd en verdedigd; kort en zakelijk klonk de verklaring v-an -den heer Van den Bout, dat de gemeenlebeurs den bo dem laat zien en -een vracht gerande rijksdaalders als prijs voor het af te stane marktterrein le juister lijd dezen bodem zal komen bedekken en „I-ast not least" klonk langs de wanden de heldenkreet van den heer Pilaar, die verklaarde lie ver krom te liggen dan het recht te schen den. Ilelmer's woord„Denkt aan uw afkomst, gij Bataven I" schijnt dezen i'i- nanci'cele-commissic-paladijn op het laat ste moment voor oogen te hebben ge zweefd! „bieb Goes, kannst rullig peinl" Amsterdam heef! zijn „Bijenkorf" op het Damrak. Z.-Beveland's hoofdstad krijgt zijn „korfje" op de MarktI Argus II. Gemeenteraad van Middelburg. (Vervolg.) Met oji één na algeiiioene stemmen werd aangenomen hel voorstel van B. on W. tot het voor openhaar verkeer bestemmen van het terrein ten Zuiden van het ver kochte deel der voormalige meestoot. Aan den heer 1). van Oostveen, leeraar aan het gymnasium in de Fransche en Nederlandsche taal, werd eervol ontslag verleend onder dankbetuiging voor de lang) durige bewezen diensten. Besloten werd een nieuwen leeraar op te roepen tegen een jaarwedde van E 2400. Tot nu loe was dit f 2100. De behandeling van de voorstellen be treffende progressie in de inkomstenbe lasting werd uitgesteld, wegens afwezig- beid van den heer Sannes, die schriftelijk o-in uitstel gevraagd had. Bij de behandeling van de voorstellen inzake bet inrichten van een geme-ente» lijken keuringsdienst verklaarde de heer Van der Harst zich voorstander van hel inwinnen van een advies van don inspec teur der volksgezondheidterwijl de hoe ren Van Dunné en Hurgronje wilden wach ten tot de regeering een voorstel te dezer zake zal indienen. Laatstgenoemd lid laakte de wijze waarop II. en \V. deze zaak behandeld hebben. Ook de heer De Veer verklaarde zich voor wachten en stelde voor om in te trekken het besluit van den raad van 16 December 1908, waarbij aan 11. en een onderzoek werd opgedragen. Ook de wethouders, de heeren Den Bouwmeester en Tak, bleken tegenstanders van een keuringsdienst. De burgemeester en de heer Van Tey lingen wezen op de eigenaardige houding van de leden, die eerst aan 11. -en \V. in een zaak onderzoek opdragen en later zich tegen de heele zaak verklaren. De heer V-erhage brengt hulde aan 11. en V., maar is do-or een advies van den heer Van Raalte; directeur van ilen keu ringsdienst te Dordrecht, overtuigd gewor den, dat een keuringsdienst te duur zou worden. Ook de heer Bruin is van die meening. Het voorstel van den heer de Voer werd met algemeene stemmen aangenomen en besloten het idee van een gemeentelijken keuringsdienst voorloopig van de agenda al te voeren. liet laatste punt der agenda, een voor stel van het lid De Rijcke om een nieuwe regeling te treffen voor het wekken der brandmeesters ingeval van brand, werd met algemeene stemmen op die van den voorsteller na, verworpen. N.B. Dil gedeelte van het verslag be reikte ons te laat om nog in ons vorig nummer te kunnen worden opgenomen. Red. Naar aanleiding van het voorstel van den heer De Rijck om te besluiten de brandmeesters in het vervolg langs elec. trischen weg te do-en wekken, werd door den voorzitter ;no-g opgemerkt, dat de brand in de Gravenstraat niet, zooals de heer De Rijcke beweert, te half zes, maar te kwart voor zes is uitgebroken. De heer De Rijcke bleet er hij dat de brand vroeger dan kwart voor zes is uitgebroken en handhaafde zijn meening dat wekken langs el-ectrischen weg de voorkeur verdient. De voorzitter stelde in hel licht Jat hij aanneming van het denkbeeld alleen do brandmeesters worden gewekt zonder mededeeling waar de brand is. Dit zal aanleiding tot vertraging geven. Eigenlijk zou om goed te werken het wekken tot het -geheelle personeel moeten worden uitgestrekt. Na de verkregen inlichtingen bleef de lieer De Rijcke zijn voorstel handhaven. De heer De Veer zeide, dat hij' niet voor het voorstel De Rijcke stemmen zal. Hij wees er -echter op dat, wanneer later blijkt, dat de wijze v-an wekken niet voldoende is, de verantwoordelijkheid rust op d-en voorzitter en het bestuur over (le brandweer. Het voorstel De Rij'cke werd daarop met .algemeene stemmen, behalve de zijne, verworpen. De heer Sprenger vroeg of Burg. en W-eth. bereid zijn inlichting-en le geven omtrent (le afwijking van het verzoek van het Natuurkundig Gezelschap. De voorzitter zeide dat Burg. en Weth. daartoe bereid zijn, doch dit wenschen te doen in besloten zitting, waarin nog eenige andere mededeelingen zullen ge daan worden. D-e deuren werden -alsnu gesloten en nadat zij weder geopend waren werd de

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 6