Landbouw an Vaefeai? GEMENGD NIEUWS. faillissementen. Laatste Berichten. ia-ogrijke soiï) van f 9Ü0 gebuden door een anderen landbouwer. Daar zullen in Mei dus wel liefhebbers voor zijn. Terneuzetl. Op 15 Februari te ongeveer 3 uur des namiddags is de nieuwe schut sluis in het kanaal van Gent naar Terneu- zen definitief voor de scheepvaart in gebruik genomen, aanvankelijk volgens de voor de Wests 'hutsluis aldaar geldende regelen, welke zijn vermeld in art. 4 van het bijzonder reglement van politie voor het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Gent naar Terneuzen, vastgesteld bij kon. besluit van 9 Juli 1892. Sinds b vengenoemden datum wordt de ingang van de nieuwe buitenhaven, toegang gevende tot de nieuwe schutsluis, des nachts aangeduid door een rondschijnend groen licht op den kop van elk der beisle haven- dammen, terwijl de aerichung der invaart van de haven zal worden aangegeven door twee witte geleidelichten gepla tst op het plateau bewesten de nieuwe schutsluis aan het zuidelijk einde der haven. Op den dag van de ingebruikneming der nieuwe sluizen zijn hartelijke telegrammen gewisseld tusschen den Belgischen minister Delbeke en der Nederlandschen minister van Waterstaat over de vriendschappelijke toenadering der beide zusterlanden. Boschkapelle. Dinsdagnacht jl. stierf een 5 jarig ventje aan de gevreesde diphteritus, na slechts een paar dagen lijdende te zijn geweest. Alle kleederij en bedgerij, dat met den kleine in aanraking is geweest, is verbrand. -Tot waarnemend secretaris en ge meente ontvanger is door Burgemeester en Wethouders benoemd ('e heer G Hermans van Ossenisse. Naar wij vernemen zal spoedig eene definitieve benoeming geschieden. Clinge Op Vrijdag 1 April zal de heer P. Eggermont den dag herdenken, waarop hij 25 j »ar werkzaam is als hoofd aan de openbare lagere school. Nieuw-Namen. Door den Raad der ge meente is vastgesteld de jaarmarkt dit jaar te houden op Dinsdag 8 Maart. Westdorpe. In de Donderdag gehouden raadsvergadering waren tegenwoordig de heer voorzitter, met leden, behalve de heer Be- lein en de secretaris. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd.. 1 Medegedeeld wordt het verslag van de werkzaamheden der commissie tot wering van schoolverzuim over het jaar 1909, wordt voor kennisgeving Mangenomen. 2. Een voorgestelde beschikking op den post van onvoorziene uitgaven der gemeente begrooting 1909 krachtens machtiging, en verdere af- <?n overschrijvingen worden goedgekeurd. 8. Eveneens worden goedgekeurd door het Burg. Armbestuur verzochte af- en overschrijvingen op de begrooting van dat bestuur voor 1909. 4. Het kohier van hondenbelasting voor 1910 wordt vastgesteld met 75 honden der le en 39 der 2e klas tot een totaal bedrag van f189. 5. In geheime zitting wordt behandeld het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1910. Het wordt vastgesteld met 190 aanslagen tot een bedrag van f2911,59. Het percen tage van den aanslag wordt evenals het vorig jaar bepaald op 396/100. 6. Bij rondvraag vraagt de heer Deliaert of het niet gewenscht zou zijn dat de grond die na de bieten campagne op de losplaats te Passluis achterblijft in voordeel der ge meente wordt verkocht, wijl het onderhoud van deze losplaats ook door de gemeente moet worden bekostigd. De voorzitter ant- woordt^dn;t dit ja*r reeds over dien grond is boséfiikt, vooral om hem op den opge- poten grond in Canisvliet te brengen Op deze vraag verklaart de heer Deliaert dat zijne bedoeling is, deze maatregel eerst tegen een volgende campagne in over weging te geven. Daarna wordt de vergadering gesloten, Hulst. Donderdagmiddag werd, nabij Tivoli, door den tram aangereden de knecht van den landbouwer P. Vael te St. Jan steen, waardoor deze vrij ernstige kwetsuren bekwam. De man werd in een rijtuig van de tram naar Hulst gebracht, waar hij zich onder heelkundige behandeling heeft gesteld. De autoriteiten hebben ter plaatse een onderzoek ingesteld. Oud-Vossemeer. Alhier werd bij den land bouwer M. Goorden Woensdagmiddag een os uit nood geslachtde bijgeroepen Prov. veearts te Scberpenisse constateerde een vermoedelijk geval van miltvuur. Denoodige voorzorgsmaatregelen zijD onmiddellijk geno men en de districts-veearts werd gewaar schuwd. „M. C." Zierikzee. Op Donderdag 24 Februari zal vanwege de Centrale Tentoonstellings- Vereeniging „Landbouwbelang" een ten toonstelling worden gehouden (alhier, in. de zaal der sociëteit „Landbouw en Handel", van des voormiddags 11 uur tot des namiddags half drie. Bij; deze tentoonstelling worden ge vraagd zomer.zaaigranen en peulvruchten. Uitgeloofd worden de volgende prijzen: 1. Kortloof-envlen le prijs f 2, 2e prijs f 1 2. Kroonertvten le prijs f2, 2e prijs fl; 3. Schokkererwten le prijs f 2, 2c prijs f 1 4. Chevnliergerst le prijs f2, 2e prijs f 1 5. Zomeigerst. Ie prij's f 2, 2e prijs f 1 (i. Probstei-haver le prijs f2, 2e prijs f 1 7. De beste andere variëteit Haver le prijS f 2, 2e (prijs f 1 8. Lange bruine boonen le prijs f2, 2e prijs fl; 9. Witte boonen le prijls f2, 2e prijs dipl. Bovendien een prijs van f 5 voor den inzender, die voor zijn (uizending de meeste bekroningen heeft verworven. Van deze granen moeten minstens 10 ILL. voorradig zijd. Om op deze tentoonstelling le kunnen mededingen, moeten de inzenders vóór of op 21 Februari 1910 bij den secretaris, den heer M. C. Mulock Houwer te Zie rikzee, een schriftelijke opgaaf inzenden van a. het product wat zij' wenschen in te zenden b. de hoeveelheid, die zij van het in te zenden graan ten verkoop beschikbaar hebben; c. den prijs, franco Zierikzee, niet in begrip van emballage; d. het netto-gewicht per H.L., de streek waar- en de soort grond waarop het ver bouwd is. De inzendingen moeten vrachtvrij bij den secretaris zijn ingekomen vóór 22 Februari 1910. De monsters moeten ver pakt zijn in linnen of katoenen zakken en moeten 2 liter groot zijn. (Z. Nsb,) Stalmestbewaring. Oiize landbouwers zijn er genoeg op uit om veel stalmest te maken, want zij weten bij ondervinding, dat er veel, heel veel mest noodig is en zij hun gewassen eigen lijk nooit te hard mesten. En dat hun stal mest niet te goed kan zjjn, dat is hun ook volkomen bekend. Maar dat zij zoo weinig moeite besteden aan bet goed bewaren van den mest, dat is treurig. Indien die be waring nu erg moeilijk, tijdroovend en kostbaar was, dan zouden wy begrijpen, dat onze landlieden eerst gingen onder zoeken, waardoor zij 't m i n s t e nadeel ondervinden, maar nn die moeite en kos ten vrij gering zijn. achten wij een slechte bewaring jan tner en voor den boer hoogst onvoordeelig. Gaan we na waarin de waarde van stalmest zit, dan moet iedereen erken nen, dat de hoeveelheid stikstof, kali, phosphorzur en kalk welke er in voor komt, er de waarde van bepaalt. Die plan- tenvoedingsstoffen zitten grootendeels in de vaste en vloeibare uitwerpselen der dieren en minder in het strooisel, nit dit laatste wordt het ten minste niet zoo ge makkelijk door de planten opgenomen. Vooral in de vloeibare uitwerpselen zit veel stikstof en Kali, en hoe weinig wordt er op gelet op de bewaring van dit kost bare goedje. Op hoevele piaatsen trekt dit vocht niet in den bodem, dwars door de stalmuren heen naar buiten en gaat dan voor een gedeelte verloren. Onze oude es ouderwetsche potstallen hebben op die wijze al heel wat kostbaren mest verloren doen gaan. Fin als de mest aan den hoop zit, hoe weinig wordt er dan op sommige plaatsen op gelet of niet een gedeelte van den kostbaren gier wegvloeit naar grep pels en sloten. Ja sommige boeren mee- nen, dat alleen de vaste uitwerpselen der dieren eenige waarde hebben en zijn hoogst tevreden, wanneer dat bruine, vuile, vieze goedje wegvloeit, zij denken, dat hun mest dan minder water zal bevatten (en dit is ook zoo) en meer waarde krijgt. Als zij zich eens de moeite wilden getroosten om van dat vieze vocht wat te verzamelen en te verwarmen of er wat kalk in te smij ten, dan zouden zij spoedig een ammoni- akreuk in den neus krijgen, en overtuigd zijn, dat zij verlies lyden aan stikstof' In plaats van den gier te laten wegvloeien, moeten wij alle moeite aanwenden om dien in den mest te bewaren. Daarvoor i« noo dig den bodem en de wanden der pot stallen te voorzien van een ondoorlatende laag, hetzij dan beneden een fliDk leem- laag of beter een waterdichte vloer Zulk een ondoorlatende bodem is ook gewenscht voor de mestvaalt. Als men den gier in den mest houdt, dan bewaart men tegelijk stikstof en kali. Maar ammoniak kan ook uit den hoop vervluchtigen, en wat als gas de lucht ingaat, is verloren. Onze boeren oordeelen vaak, dat mest, die sterk naar ammoniak riekt, nog de slechtste niet is, en dat erkennen wij volmondig, maar toeh achten wij het beter, dat het ammoniak n den mest blijft. Wij vinden dan ook die mestvaalten, welke geregeld aan weer en wind zijn blootgesteld, geen puike be waarplaatsen voor stalmest, wy achten de overdekte oneindig veel beter. Maar als men opziet tegen de onkosten, dan kan men toch den ammoniak wel in den hoop houden, door dien te bedekken met aarde en hem vochtig te houden en vooral door den mest vast op een te zetten, wat be vorderd wordt, door er jong vee op te laten loopen. De lucht moet u i t den hoop gehouden worden. Wanneer er varkens op loopen, dan maken die den hoop voor lucht toegankelijk door bun wroeten, en dat loopt uit op nadeel van den boer. Ons nieuwe feuilleton. Het on gelukkige Polen, dat zoo menigen strijd aanbond voor zijn gelooi' en onafhankelijk heid, leverde den romanschrijvers steeds overvloedig stol voor het samenstellen van spannende verhalen, waaraan juist het historisch element de groote bekoor lijkheid schenkt. Hoor de welwillendheid van hel R. K. dagblad De Tijld zijn wij in staat gesteld eene zeer boeiende .novelle, gevloeid uil de pen van den begaafden schrijver Ari- minius Archer en die als feuilleton in dat blad voorkomt, onzen lez-ers te mo gen aanbieden. Daar de thans loopende feuilleton schier teneinde js ,z,al binnen een dag of tien bovengenoemde novelle in ons blad verschijnen onder den ti tel van „DE GEVANGENEN VAN DEN CZAAR." Een flesschentrekkerertus schev. Kort geleden heeft zich aan de Bleekerskade te Utrecht iemand gevestigd, die zich groothandelaar',|in vleeschwarer, boter, kaas en scheepsproviste noemde. Met hem is, naar het „U. D." verneemt, het volgende gebeurd Hij wendde zich tot een slager in Am sterdam, schriftelijk, op papier met hoof als was de schrijver eigenaar van een enorme zaak in Utiecht. Hij deed een be stelling vleeschwaren bij dien Ainsteidam- schen slager, niet mis, voor ruim f 180. Die slager, gefopt door het voorname brief hoofd, waarop zelfs een telegramadres voor kwam, zond het bestelde linea recta af, blij van uit Utrecht zoon Ukken klant le kt ijgeu. De man fluit op 't oogenblik naar z'n geld, heeft voor f 180 geleverd, maar krijgt geen cent. De politic werd in den arm genomen, maar kon geen hulp verschaffen. Die „groothandelaar deed dezer dagen nog een andere bestelling. Hij bestelde eveneens buiten de stad, een z.g. slagers blok, waarop in slagerijen vleesch wordt gehakt. Maar de gelukkige fabrikant, die deze opdracht kreeg van den Daalschendijk in Utrecht, vond het vreemd, dat op het voorname briefpapier wel een telegram adres, maar geen telefoonnummer voor kwam, wat in groote zaken toch meestal samen pleegt te gaan. De man hield z'n slagersblok thuis, spendeerde er een retourtje naar Utrecht aan en kwam eerst bij de politie informeeren. Hem kwam deDaalsche- dijk niet voor als het meest geschikte punt van vestiging voor zaken van „groothan delaren". De J olitie lichtte den fabrikant in en deze zond z'n slagersblok niet af. Maar hij besloot den Utrechtscben „groot handelaar" er eens tusschen te nemen. En schreef dezen op eten voornaam briefpapier terug, dat hij zeer was ingenomen met de bestelling en het blok per beurtschip van de „Estafette" naar Utrecht zou verzeuden De „groothandelaar', verheugd, dat ook deze fabrikant toebeet, kwam 's avonds met een handkar aan de kade om 't blo't in ontvangst te nemen vergeefsche reis. Hoopte op deu volgenden dag. Kwam weder met de handkar G e e n blok Schreef een briefkaartje naar den fabrikant, waar 't bleef. Was vertraging geweest,'t zou nu ariiveeren. „Groothandelaar" wederom met de kar naar de kade. Maar de „Estafette" brengt nog aldoor geen slagersblok Naar een 14-jarigen knaap J. v. d. W. uit Zeist, die sinds Vrijdag der vorige week wordt vermist, zoekt de politie ijverig met behulp van politiehonden. Tot heden echter tevergeefs. (Zio laatste berichten) Een a pries t a ti e 1 Men schrijft: Se dert een zevental jaren, was Klaas reeds in dienst bij iden aannemer van de groote kanaalwerken op Westerwolde (Groti.) en steeds! onderscheidde hij zich van z'n met gezellen door z'n beschaafde manieren. Iedereen mocht hem en gaarne namen hoog® geplaatsten hem in hun kring op. Do man verdiende goed geld en was den laatste» tijd voor de kanaahverken op Westerwolde te N. Sch»ns woonachtig. Zóó nabij de Duitsche grens, wilde een Klaas, als Vriend en ids Duitscher, werd tier opzichters van het kanaal graag eens 'n uitstapje doen naar üuitschland, en Klaas, als vriend en als Duitscher, werd gevraagd1 om mee te gaan. Deze wilde dit wel graag en dezer dagen werd dan een reisje naar Oldenburg gemaakt. Na aan komst werd het stadje bekeken en einde lijk 'n hotel bezocht. Daar zaten om een tafeltje vier nette he,eren druk te praten. Een hunner, die Klaas reeds eenige malen zeer nauwkeurig had opgenomen, stond plotseling op en met <le woorden, gericht tot Klaas„Sinti sie danz, Johan", ver liet hij het café. Klaas bleek dus 'n valsche naam te zijn ien kolrt erop kwam de pas vertrok ken Duitscher met twee gendarmes terug en Klaas werd gearresteerd. Z'n reisgenoot ontstelde hevig en ver nam van den Duitscher, dat Klaas ,was geboren te Cassel en aldaar nu 'n zeven tal jaren geleden een meisje had doodge schoten, dat eerst met hem en later met dezen Duitscher liefdesbetrekking had aan geknoopt. Inge h r o k e n. Maandagnacht om streeks 2 uur is er bij mej. S. aan den Delpratsingel te Breda ingebroken. Na zich door de voordeur toegang verschaft te hebben, hebben de dieven eerst die sleu tels gezocht en daarna de zilverkast ge opend, waaruit ze verscheidene voorwer pen hebben meegenomen, als beker, gem- berlep eitjes, rammelaar, zilveren mesjes, waarvan eerst de heften waren afge broken. Waarschijnlijk zijn zij door bet thuisko men van een der kamerbewoners gestoord, die echter geen onraad bemerkte. Verzekering dekt de schade. Messteek. Woensdagavond ongeveer 8 uur is in de Henderikstraat le Breda zekere F., wonende te Terheiden, met een messteek in de borst gevonden. De man wend per brancard naar het Elizabeth- gasthuid vervoerd. Er bestaat geen gevaar voor zijn leven. De dader is onbekend. Het vergaan der ,Oh a iuy" Uit Oiudadele (Minorca) wordt gemeld dat naar uien vermoeut, de meeste slacht offers van het vergane stoomschip „Chanzy" zich nog opgesloten bevinden in de hutten. De „Compagnie générale transatlautique heeft bericht ontvangen dat de eenige ge redde passagier-, Badez zoo (dijkt de man thans werkelijk te heeteu niet in het hospitaal ziek ligt, doch in volmaakt gezonden toestand verkeert en over Bar celona naar Parijs zal terugkeeren. Hij zal dan daar nog wel eens moeten her halen wat hij reeds aan verscheidene jour nalisten verteld heeft omtrent de ramp Aan een vertegenwoordiger van de „Petit Parisien" deelde Badez mede, dat hy' om vijf uur 's ochtends door een harden stoot wakker was geworden en tegelijk met een dertig andere reizigers naar het dek was geloopèn, waarover de golven hoog heensloegen Een guit had dadelijk een aantal reizigers met de reeling, waar zij zich aan vast hielden, over boord ge worpen, en daarna sloeg een minder booge golf ook Badez over boord. Hij kon, al zwemmende, den wal bereiken. Hier hoorde hij dadelijk daarop een levun, alsof de ketels van het schip sprongen. Een vat vloog over zijn hoofd heen aan land. Pas bjj het aanbreken van den dag kon Badez zich van zyn toestand rekenschap geven. Rondom hem heen lag wrakhout. Uit dit verhaal zou men dus opmaken, dat er een ontploffing heeft plaats gehad, doch het is nog niet uitgemaakt, of de „Général Chanzy" ontplofbare stoffen aan boord had. Hoewel de „Compagnie Trans- atlantique" verklaart, dat er geen schiet voorraad aan boord was, is er nu een ander bericht, volgens hetwelk het schip in Al giers drie uren voor het vertrek de roode seinvlag in top heeft geheschen, ten teeken dat het ontplofbare stoffen aan boord had. Fransche torpedojagers en twee Spaansche booten zyn bezig met de lyken op te visschen der verdronkenen. Deze zijn meestal afschuwelijk verminkt de hoofden op de klippen tot een onherkenbare massa geslagen. Aan sommige lijkeu ontbraken ledematen Behalve lijken ziet men aller lei stukken van het schip tonddrijven, waaruit ook al opgemaakt kan worden, dat er een ontploffing aan boord heeft plaats gehad. Op het cogeublik dat het schip zonk, heeft Badez den kapitein met gehavende kleeren op de commando-brug zien staan, en het leek hem, alsof hij ge wond en met bloed bedekt was. De ramp der „Lima". Omtrent het bij Straat Magelhaen gestan .e stoom schip „Lima" van de Pacific-Btoomvaart- maatschappij, wordt gemeld dat het nog een nieuw schip was, gebouwd in 1907 te Glasgow. Het had 55 koppen bemanning en was op reis van de Clyde en Liverpool naar Callao, met ruim '289 passagiers aaD boord. Het raakte aan den grond ter westzijde van Huamblln-eiland, ruim 500 mylen benoorden de staat van Magelhaen. Met veel moeite hebben 188 passagiers met 17 koppen van de bemanning zich weten te redden. Zij werden door het Britsche stoomschip .Hutumet" opgenomen en naar Ancud op het nabijgelegen Chi- loeeiland gebracht. Van hen vernam men dat vijftig passagiers en de kapitein ver dronken zijn, dat echter nog 88 menschen levend aan boord waren. Uit Valparaiso is dan ook het stoomschip „Rapunso" naar de plaats des onheils vertrokken en de Chileensche regeering heeft eenige snelvarende sleepbooten ter hulp gezonden. Men vreest echter, dat de gevaarlijke toe stand van de kust ter plaatse het red dingswerk onmogelijk zal maken, en dan is hot lot der achtergeblevenen beslist, want de „Lima" zelf is geheel verloren. Een mislukte aanslag. Te Bor- mes, een klein plaatsje bij Toulun. js groote opschudding veroorzaakt door het volgende voorval. Een man meldde er zich aan het gemeentehuis aan. Hij drueg een zak, die tamelijk zwaar leek. Hij zette den zak op den grond, maakte hem open en haalde er een voorwerp uit in den vorm van een bom. Hot was inderdaad een bom, waarvan de buitenzijde met ijzerdraad omwonden was. De man nam de bom in de band en plaatste ze rustig op een tafel. Zonder eenige overhaasting haalde de man luci fers uit zijn zak, streek een vlammetje en stafc de lont van de bom aan. Toen wilde byi kalmpjes weggaan, maar juist kwamen de gemeente-secretaris en de veldwachter binnen, die, hevig verschrikt, op de bom aanvlogen en de brandende lont doofden. Toen haalde de onbekende een revolver te voorscnijn, mikte op den secretaris en den veldwachter, trok al en miste. Daarop het wapen op zichzelf richtende loste hij twee schoten in zijn mon-1 en viel neer in een bad van bloed. Kort daarna stierf hij, maar vóór de dood intrad deelde bij nog mede, dat hij zich had willen wreken over een vonnis, dat de kantonrechter tegen hem had uitgesproken. De bom leek na ouderz >ek een allerge vaarlijkste helsche mach ne le zijn Een ontploffing zou zeker verschillende huizen hebben doen instorten. Schecpsonge lukken. De laatste week is zeer noodlottig geweest voor de scheepvaart. Na de rampen van de „Gene ral Chanzy" en de „Lima", komen voort durend berichten over nieuwe scheeps- ongelukken. Uit Aviles (Spanje) wordt ge meld, dat een visschersboot met man on muis is vergaan. Het Petersburgsche bla 1 de „Rus" publi ceert een telegram uit Teheran waarin gemeld wordt, dat twee passagiersbooten en een cargo-boot, tijdens een hevigen storm in de Pervische golf vergingen. Meer dan 200 passagiers zijn bij deze rampen omgekomen. In Antwerpen maakt men zich ernstig ongerust over het uitblijven der „Bulga- rie", die op 5 Februari te Oitavos op de Portugeesche k,ust voor het laatst gerap porteerd was. De reis van Oitavos naar Anjtwerpen duuifi 5 ii 6 (dagen, zoodat hot schip reeds 5 ii 6 'dagen over tijd is De „Bulgarie" telt een bemanning van 29 koppen, allen Antwerpenaren. Ontzettend. Op het station Ilenners- dolrf wilde een moeder baar dochtertje van acht jaar, -dat gevaar liep onder een rangeerende locomotief te komen, van de spoorstaven redden. Zij trok daarbij haar ander kind van een jaar mee en alle drie wenden door de locomotief gegrepen. De moeder en het oudste meisje waren op slagdiood; het andere kindje verloor ©en been. Wijnvloed, Schavuiten zijn 'snachts in d© kelders van het stationsbuffet Ie Vallorb© (Zwitserland) binnengedrongen •en hebben er de kranen van alle- wijn en likeurvaten open gezet. Den volgenden dag waren de vaten leeg. De schade be loopt 20.000 frs. Fehr. 14 In staat van faill. verklaard Fr. J. E. Nicolle smid te Philippine. Curator mr. J. de Witt Hamer J.G.zn. Goes. Middelburg A.s. Woensdagmiddag te twee uur vergadert de gemeenteraad. Op de agenda komen a a. de volgende punten voor Verkiezing van leden van de commis sie tot wering van schoolverzuim, en van het stembureau van leden van de Kamer van Koophandel; Voorstellen tot invoeren van progressie in de gemeentelijke en hondenbelasting, tot 'het instellen van een gemeentelijke keuringsdienst Van levensmiddelen, en van oen 'nieuwe regeling van het wekken dei- brandweer 'in geval van brand. Ossenisse Heden ten half drie «re werd, in hot te verkoopen huis, herveild het woonhuis, waarin winkel, en herberg- ■nering te Walsoorden, bewoond door Mej. de Wed. J,. F. Anjdriesen, waarvoor op de veiling did,. 11 Februari 1.1. 11750 geboden, doch daarvoor niet gegund was. Kooper: P. v. Leuven, te Groenendijk, gem. Hontenisse, voor f 1800. Zierikzee' Maandag had te Middelburg in St. Joris de eerste vergadering plaats van de Zeeuwsche Onderlinge Landliouw- vorzekeringsvereeniging. Tot bestuurslid werd o.a. gekozen de lieer J. W. van Oeveren te Kapelle bij Zierikzee. Den Haag. De Tweede Kamer zal nog de volgende week geheel of gedeeltelijk aan bet afdeelingsonderzoek besteden. Den Haag. Van af 19 Februari zal het Hof den lichten rouw aannemen ingevolge het overlijden van de Vorstin van Srhaum- burg-Lippe. Amsterdam. Van het vermiste stoom schip „Prins Willem II" der Kon. West Inid. Mail is nog niets bekend. Amsterdam. De weduwe Sax heelt aan gifte gedaan, dat uit haar winkel een geld kistje met f 1400 is ontvreemd. De politie heeft vele personen verhoord, docli zon der resultaat. Zeist. Van den vermisten 14.jarigen knaap is nog geen spoor ontdekt. Apeldoorn. Men meldt van hier, dat hel bericht als zou Prins Hendrik door een aanval van Influenza zijn getroffen, be vreemding wekt, wijl de prins hier Woens dag arriveerende, in een open rijtuig naai- het paleis reed, Donderdag de Kan. boer derij en stallen bezocht en in den namid dag van dien dag ging jagen in de Hoog- Soerensche hosschen. Frankfort a. Main. Hij een straatge vecht tusschen kiesrechtbetoogers en po litie vielen schoten. Veertig personen wer den gewond, waaronder vele ernstig. Een politieagent werd met een mes in een der longen getroffen. Batavia. De correspondent van het. Handelsblad seint, dat de heer J. Ballot, resident op Oost-Sumatra is benoemd lot. gouverneur van Sumatra's Westkust. Brussel. Het paviljoen van de Neder- landsohe afdeeling op het tentoonstellings terrein is schier geheel onder den kap. Nederland zal ook deelnemen aan de 17e eeuwsche Belgische Kunsttentoonstelling, waartoe liet met Frankrijk, Italië en Spanje door België is uitgenoodigd. Er zal ook een gulden boek worden aangelegd, gelijk zulks geschiedde op de Luiksche tentoonstelling. De schipbreukelingen der „Lima" zijn gered.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2