KERKNIEUWS. O N D E R W Ij S. Rechtszaken. Afloop Verkoopingen Aanbestedingen enz. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. bijl te 'wo- voor ach- ■angt aan ndag. iet vieren ■r prinses nne.ngeko- zeer zal wat gif- opig is nu 'ijldagavond in het Kin. franje" te- agvoormid- coor op kio ge deelne- den uitge- nderen een •nuitvoering -Bond, na- ruziek door dezen Bond imissie een lailles, door den heer medaille, lor de feesl- versterken,. .ningmeester C H. Holl- ht onzer le- komende in ide de aan- lorlreffelijke e wegen" land werd het voetlicht lan de edele, drankbestrij. ïsemplacement .dergaan. Door boo.nkwee- atsspoor eenis groote gras- beplanten, van de pa- [n straatweg is planten van sierheesters mgen zullen niet minder ozen en een men daar te ks belooft in ing mag ook den heer Sla- Opzichter 'der het hunne" toe onderhande met do M/ial- Kinderzorg" te ht L. M. C., oren te f'linge. uilsshen mail- te ongeveer Pruissen met hier aan. trein begeleid nspecteur der de heer De „Zeeland" de tort oponthoud mer, tot op de M. C. re vergadering imissie alhier, werd, uitge. is hel volgende van de volks genoemd worden, personen behoo- lievolking of 11.9 n 1908 246 of demping van eg van het ri- 909 gereed kwa- lang bestaan- een einde ge- gebiel voor de ende vierslrek- I gebracht heli- in 1909 voor 36 van diph- lypoidea, waar geen met doo rnen 35 personen, lerculose. derland" brachl minder dan 700 n mailtrein lie- der laagst ge- stad, woridt aan van een breed lien wordt deze yden erg hellend gemaakt, zoodat wordende werk- verbeteringen mo- Igenoot, de heer lerd tot eerstenl nemenls.marine in irigenoot, de Wei- er, die assistent. door Z. D. H. den Bisschop aanglesteld tot kapelaan te Ouddorp bij' Alkmaar. De coöperatieve Beetwortelsuikerfa briek te Dinteloord keert over haar eer ste campagne aan hare aandeelhouders- leveranciers een grondprijs uit van f 12 per 1000 Kilo bij1 14 pCt. suikergehalte, Het PI. Comité voor K. S. A. houdt op Donderdagavond a.s. een buitengewone vergadering. Eenig agenda-punt is: Uit- njoodiging spreker. Wijl vernemen, dat de aard van hot onderwerp niet toelaat in duidelijker me- dedeelingen te treden vóór de vergadering. Slechts comité-leden hebben loegang. - Dezelfde avoiüd vexgadert de Ge zondheids-commissie le Zierikzee. De heer Mr, Prins, benoemd grif fier aan het kantongerecht alhier, heeft eervol ontslag gekregen uit gelijke be trekking te Eist. Aan den heer Mr. J. Plet Jz., is op zijn verzoek eervol ontslag verleend ais lid van den voogdijraad alhier. Waarde. In de Maandag gehouden ge meenteraadsvergadering werd ingewilligd een verzoek van M. Geleedst, smid, om een strookje gemeentegrond Ie mogen ge bruiken. Aan de pas opgerichte gymnastiekver- eeniging werd toegestaan om voor* de oefeningen gebruik te maken van een schoollokaal. Besloten werd, deel te ne men aan de oprichting van de water leiding voor Zuid-Beveland. Het kohier der hondenbelasting voor 1910 met 27 hooiden, werd vastgesteld op f37.50. De bovenbedoelde gymnastiekvereeni- looize vennootschap „Waterleidingmaat schappij „Zuid-Beveland" met 4 tegen 1 stem, echter onder reserve dat de rijks- steun werkelijk voldoende is. (Zeeuw.) Hansweert Het sleejischip „Norma", schipper Scheller, is tijdens een sneeuwbui op de Oosterschelde. aan den grond ge raakt. Het schip zit zeer gevaarlijk; als het niet breekt ,zal men trachten het hedenavond af te sleepen. Het zeilschip „Johanna", schipper Dekkers, liep bij het invaren der sluis tegen den sluismuur, waardoor aan het schip belangrijke schade ontstond, doch daar de schade boven de waterlijn was, kon liet de reis voortzetten. Oost- en West Souburg. Men is thans druk bezig met het leggen der gasbuizen langs den Nieuwen Vlissingschen weg, zoadat nu ook het Westelijk gedeelte onzer gemeente weldra van gas zal kun- jaar wordt en 43 jaar de gemeente heeft gediend, gaf dhr. Hëndriksc den voorzitter in overweging met den secretaris hierover te praten, om hem een flink pensioen en eervol ontslag te verleunen. Hierna ging de Raad uiteen. Bij gelegenheid der Brusselsclie ten toonstelling zullen vele vrouwelijke dienst boden benoodigd zijn en zeer waarschijn lijk zullen ook velen van deze gelegenheid gebruik maken. De meisjes van „den bui ten" zijn daartoe zeer gezocht, omdat deze in den regel moreel en physiekj veel hooger staan, dan een deel harer zusteren uit de groóte steden. Wij raden ouders ien voogden echter ten dringendste aan bij deze gelegenheden goed toe te zien, waar het jonge meisje, dat de gevaren dor stad misschien alleen hij name kent, terecht kcmt. De Vereeniging tot bescherming van meisjes verleent alle gewonschto inlich- U11Z.C1 gCUi.CVHI.LC ivuxomv ti-11. nen profiteeren. De buizen worden gelegd tingen. .Ze heeft hare correspondenten in tot de Abeele. alle plaatsen van eenige beteekenis. Vrou welijke dienstboden uit Zeeuwsch-Vlaanc IJzendijke Zondag j.l. trad alhier in het café van de Gebr. v. d. Weijde op dhr. J. W. Vienings uit Goes, daartoe uitgenodigd door het Kruisverbond. De gewone zaal was stampvol bezet, terwijl de aangrenzende gelagkamer ook nog voor een groot deel gevuld was. Onder de aanwezigen merkten we de autoriteiten van het Katholiek Openbare leven op, den Hoogeerw. Heer Deken, den Weleerw. Heer Kapelaan, den voorzitter van het Kruis verbond met bestuur, dhrn. Hendrikse, e.a. De spreker werd ingeleid door den Wel eerw. Heer Kapelaan, die in eene korte toespraak en met den Chr. groet „Ge loofd zij Jezus Christus" ,den aanwezigen eing werd opgericht op" "initiatief van een het „welkom" toeriep ,en bedankte voor drietal leerlingen der R. H. B. S. te zulk eene overtalrijke opkomst, waarna Bergen op Zoom en een 17-tal personen, gaf zich reeds als lid aan. Hét bestuur bestaat voorloopig uit de heeijm P. Verbrugge, voorzitter, M. Tho- renaar, penningmeester, .1. E. Vroegop, secretaris, benlevens A. Verburg en A. Greep. M. C. Ellewoutsdijk. In de Maandag gehou den raadsvergadering werd met algemeene stemmen besloten tot inlassching van eene bepaling in de haven-verordening, waardoor het aan gezagvoerders van sche pen, van meer dan 175 last, slechts voorwaardelijk zal gegund zijn de haven binnen te komen. Aanleiding tot tdie bepalingen gaven de vele klachten van schippers en kleinere vaartuigen en een verzoekschrift van de afdeeling Neuzen van Schuttevaer. Een verzoek van P. Brouwer tot Bet in gebruik nemen van een gedeelte van een gemeenteput, werd onder eonigr waarden toegestaan. Een primitief kohier van de honden belasting werd vastge&'.eld en een gede tailleerd plan tot stratenverniewing en algeheele verbetering, waarvoor een geld. leening zal moeten worden gesloten, werd aangenomen, terwijl met algemeene stem men, na toelichting der geheele zaak door den Voorzitter, besloten werd mede te werken tot. de oprichting der Naamlooze Vennootschap Waterleiding Maatschappij Zuid-Beveland. De raad keurde ten slotte goed, dat zal worden voortgegaan piet. hel nemen der proeven tot verbetering der grintwe gen door macadam. M. C. '8 Heerenhoek. In de gemeenteraadsver gadering, gehouden den 14 Febr. j.l., waren 5 leden tegenwoordig; afwezig C. P. Ser- rarens met on M. van der Meiden zonder kennisgeving. Voorzitter de burgemeester. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en goedgekeurd, waarna de ingekomen stukken, die voor kennisgeving worden aangenomen. Goedgekeurd werd een wijziging begroo ting 1909 en af- en overschrijving 1909. Kohier hondenbelasting werd vastge steld ad f 121.50, zijnde 36 honden 1ste klas en 9 2dc klas. Staat van oninbare posten hoofdgeld 1909 werd vastgesteld ad f 74.74"' Tot toetreding der Naamlooze Vennoot schap Drinkwaterleiding Zuid-Beveland, wordt, na toelichting door den voorzitter en na diverse besprekingen, besloten met 4 tegen 1 stem. Op voorstel van den voor zitter wordt art. 13 der ondernemings statuten enz. eenigzins aangevuld. Heinkenszatd Door het bestuur der afd. Heinkenszand van Kinder-herstellings- oorden en Vacantiekolonies, is thans voor het bouwen van een koloniehuis als saldo, na aftrek aller gemaakte kosten aan de laatste uitvoering besteed, f 25 benevens een extra-gift van 15 overgemaakt aan het Centraal Genootschap te Amsterdam. Driewegen De Baad dezer gemeente hield 14 dezer eene openbare zitting. Pre sent 5 leden, afwezig de heeren J. L. Mol en W. Westveer, beiden met kennisgeving, In de gemoentebegrooting voor 1909 dlir. Vienings zijne lezing begon. Spr. begon met te wijzen op de spreuk van het Zeeuwsche ,waj>en: „Luctor et emergo". Hij paste dit toe op de Kerk van af Christus' tijden; met te wijzen op den strijd, die Ze gestreden heeft met allerlei vijanden en onder allerlei vormen. Hij be sprak de verschillende listen en plannen van trouwelooze en karakterlooze vorsten en hooggeplaatsten, die echter allen reeds ang onder het stof der vergetelheid zijn bedolven, terwijl Zij, de Kerke Christi, nog glansrijk leeft en victorie op victorie behaajt. Spr. liet duidelijk uitkomen, wie thans de vijanden der Kerk zijnhet kwij nend Liberalisme en het gevolg van deze: het zuivere Socialisme ,en Anarchisme. Behandeld werd nu een deel der ge schiedenis van de liberale overheersehing onder welke wij zoolang gehukt hebben. Hij hesprak de verderfelijke stellingen van dat stelsel een voor een en deed ons zien, hoe het tot eene toenadering kwam met do Orthodoxe Protestanten, die op dezelfde fondamenten voortbouwen als wij, al mogen de gebouwen, die er op verrijzen, een anderen vorm hebben. In verband met de S. D. A. P. werd het bekende boerenbedrog, de Staatspensio neering aan de kaak gesteld en een warm pleidooi gehouden voor de Ouderdoms- en Invaliditeitsverzekering. Ook in ver band met deze partij werd de rede' van dhr. Ossendcrp, voorzitter van den Ne- derlandschen Onderwijzersbond nagegaan. In eene enkele passage behandelde Spr. de pers, 0111 namelijk geen niet-Katholieke kranten te lezen, na welke behandeling, die 'met applaus begroet werd, pauze ge geven werd. Na de pauze werden do eigenschappen besproken, welke de Katholiek in het open bare leven moet hebben: geloof in Idie waarheid van zijn ideaal, waarachtige liefde en karakter. In don breede weidde spreker over deze hoedanigheden uit en behandelde in het kort nog het edele doel van het Kruis verbond. Na een geestdriftig slot, waarin dhr. Vienings allen aanmaande, onn sterk en eendrachtig rond het vaandel van Christus te staan en zich ook Katholiek in 'het openbaar leven te gedragen Ien alle persoonlijke kwesties ,op zij te zet ten, eindigde dhr. Vienings zijne heerlijke lezing, die met daverend applaus begroet werd. De Weleerw. heer Kapelaan dankte in het kort den spreker voor zijne talentvolle rede, de aanwezigen voor hunne groote opkomst en riep den heer Vienings een hartelijk „Tot Weerziens" toe, waarna de Hoogeerw. heer doken ook nog enkele welgekozen woorden tot de vergaderden sprak, welke hierna uiteen gingen. Maandag j.l. vergaderde onze gemeen teraad. Afwezig waren dhrn. Bekaar en Leenhc-uts. Goedgekeurd werd het bestek om eenige herstellingen te doen aan school No. 2 in den Oranjepolder. Bepaald werd, dat de herstellingen tijdens de Paascb vacantie zouden gedaan .worden. Mede- deeling werd gedaan ,da.t de verpachting van 22 perceelen tuingrond ongeveer f25 meer opbracht dan vorige jaren. De buurt deren Westelijk deel, kunnen zich met dat doel wenden tot Mej. Ch. Weijffels- Sturm alhier en Mej. L. de Smet te Aar- denburg. Oostburg. ,ln de omstreken alhier schijnt de trek naar Amerika weer bijzonder groot te zijn; ook naar Canada zullen enkelen de reis ondernemen. Sommigen worden gelokt liloor de aanbiedingen van familie betrekkingen, anderen döor de aanlokke lijke voorwaarden van verspreide prospec tussen (vooral over Canada). Het spreekt van Izelf dat ook velen zoodoende bedra gen uitkomen. In hot algemeen, er bestaan ook goede uitzonderingen, verdienen agen ten 'van Maatschappijen van Kolonisatie n .'Landojitginning vooral van Canada, geen onbepaald vertrouwen, daar bij deze personen het belang hunner onderneming al t:o veel op den voorgrond staat. Veel beter kan men inlichtingen inwinnen bij het Ministerie van Buitenlandsche Zaken ten onzent, dat met de in Amerika en Canada gevestigde Consuls eene geregelde correspondentie heeft. Ossenisse Een landbouwer alhier had een varken, dat nooit eenig geluid voort bracht. 'Men vond dat vreemd, zonder zich verder moeite te geven de oorzaak er van op te sporen. Toen het dier de zer dagen geslacht werd, ontdekte men volgens „De Tijd" dat de tong totaal ge spleten whs, zoodat dit beest twee ton gen had. Clinge. Zondag 27 Februari zal de fanfarenmaatschappij „Weldoen door Ver maak" hare jaarvergadering houden. Be halve het kiezen van bestuursleden, zal er ook rekening en verantwoording wor den gedaan door den Penningmeester en Secretaris. Nieuw-Namen De marechaussee P. Beufcers van de brigade alhier is op eigen verzoek ontslag uit don dienst verleend. St Jansteen. Maandagnamiddag wer den door een paar kleine kinderen, ten njadeele van den hoofdonderwijzer Gold- schmit, eenige kleedingslukken ontvreemd. Het mocht de politie gelukken spoedig de kleine daders op te sporen, waarop de oudste, een 14.jarig meisje, onder ge leide naar Hulst werd gebracht en aldaar onder verzekerde bewaring gesteld is. Bij verschillende kinderen doen zich gevallen van mazelen voor en zelfs wordt hierdoor soms het geheele gezin aange tast.. Gelukkig laat deze gevreesde kin! derziekte geen kwade gevolgen achter. Sluis. In de St. Crt. no. 36 lazen we de akte van oprichting der Coöccratieve Suikerfabriek voor Zeeuwsch- en West- Vlaandercn tje Sluis. De vereeniging is opgericht voor den tijd van 30 jaren. Het doel der vereeniging' is, door gezamenlijke exploitatie eener fabriek en den verkoop der producten, de hoogst mogelijke gel den uit te keeren aan hare leden. Breskens De afdeeling Breskens van „Schpttevaêr" heeft bericht ontvangen van het hoofdbestuur van den bond, die een request gezonden had aan den betrokken minister, dat het vermaken van den lia- venmuur niet kan uitgesteld worden en dus in 1910 moet geschieden. Met de be langen der schippers, die daardoor in moeilijkheden zouden komen omtrent lig- en laadplaats, zal echter voldoende re kening worden gehouden. Zooals men weet, is de Zuidelijke havenmuur in 1909 hersteld en toen reeds kwamen klachten in, ;hoewel dit eind muur veel korter is, dan ,het nu te verbouwen déél. Sohoondijke Dinsdag had in het hotel van dhr. J. van Rosevelt de algemeene vergadering plaats van de Algem. Onderl. Paaj'deri-vei'zekering-Mij. De vergadering, gepresideerd "door dhr. P. de Hulhi-Dorst, werd bijgewoond door 244 leden. De re kening over het dienstjaar werd goedge keurd in ontvang ,op f 40.502.035 en in uitgaaf op f39.937.295. Er was dus een De agenten der Bondsfabrikanten kun nen heden in Zeeland aanvangen met het contracteeren van bieten. Van 22 Sep tember tot begin October kan de landbou wer op termijn leveren en wel zoo, dat er een verho-oging bestaat van f 1,50, van f 1 en van f0.75, niet een grondprijs van f 12,50 of een halve gulden hooger dan bij de vorige campagne. Voor deze ter mijnleveringen wordt toegestaan een hoe veelheid van 5000 K.G. per hectare, met recht van opschuiving, zoo dus dat meer dere levering dan genoemd gewicht geldt voor een volgenden termijn. Onder de voorwaarden van pulplevering is die, welke den prijs bepaalt, ook veranderd, daar deze f 0.50 hooger is. Aldus schrijft men aan de „N. R. Crt." Oostburg. Naar we vernemen is de Zeer- eerwaarde beer F. Luykx, pastoor onzer parochie aan de beterhind, doch moet nog eenigen tijd volstrekte rust nemen. In het Bisdom Haarlem vierden Dinsdag de volgende weleerw. heeren hun koperen priesterfeest H. J. G. van Baren kap. te Alfen aan den RijD, H A. Th. van Dam, secretaris van het Bisdom, J. van den Dries, kap. te Quintsheul. C. A. J. ten Hagen kap te Haarlem (H. Bavo), J. Nieuwendijk, rector te Monster, J. M. C. Nuijen, kap te Akmaar (H. Laurentius), J. G. Onel, kap. te Den Haag (H tWillihrordus), A. G. iïhee, kap te Rotterdam (H. Franciscus), J. J. M. van Vastenhoven, kap te Amsterdam (H. Boni facius), H J. I. Wentzel, kap. te Amsterdam (H. Anna). Putte, z L. Dobbelaar, geb. Vinke, z O J. van Husen, geb. Pol ij. d. (levenl.) OverledenP. J Peper?, man van U. S. Bar! 58 j ALLERLEI. 00o Tivoli, zal volgens schrijven van den Dir.- werden enkele af- en overschrijvingen ge- Gen der posterijen, geen tweede bestel- yLi^r-y0 larven 'naaSden werd over daan. ling krijgen. Herbenoemd in de commissie .J tot wering van schoolverzuim werden het eers e halfjaar gekeerd f 17 803,23 dhrn. J. v d. Wal, G. v. Heijst, E. Hoek e.« °Yer_ ^et tweede halfjaar voor 4b paar- en E. Bevin. Aan de Wed. Termont, Su- teyn, v. il. .Weyde, de Betue en Aarnouts werd voor den tijd van 10 jaren in ge wone pacht a 30 ct. per roede gegeven eenige perceelen tuingrond. Na afhandeling der agenda wees dhr. Hendrikse op de noodige verbetering van «eenige straten, waarna de voorzitter zeide, dat nu do verbeteringen aangebracht zullen worden. daan. Het kohier van den hoofdelijken om slag voor 1910 werd opgemaakt met 164 aanslagen tot een bedrag van f 1636, zijnde 4 pCt. van f 40900 belastbaar inkomen, Het kohier hondenbelasting voor 1910 werd nu behandeld en vastgesteld op 60, zijnde 27 honden le klasse en 6 van de 2e klasse. Op eène reclame van de wed. J. van Liere tegen haren aanslag in den lïcofdelijken omslag over 1909 werd af wijzend beschikt. Ten slotte werd besloten toe,te treden tot de op te richten naam,- den f 15,289.89. Na nog .enkele punten be handeld te hebben ging de vergadering uiteen. Z D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan le Alkmaar (U Laurentius) den weleerw. heer L. Th. M. Snelders; tot kapelaan te Amsterdam (H. Maria Magdalena) den weleerw. heer M. J. J. Kammers; tot kapelaan te Rotterdam (H. Liurentius) den weleerw heer H. B. P. Drentbtot kapelaan te Scheveningen den weleerw. heer van Leeuwen en tot kapelaan te Oudorp den weleerw. heer P. Th. Vei wer, die assistent was te Boveu- karspel. De afdeeling Middelburg van het Neder- landsch Onderwijzersgenootschap nam in haar Zaterd g gehouden vergadering met algemeene stemmen de volgende motie aan „De afdeeling „Middelburg" van het N. O. G overwegende, dat de wei den onder wijzer niet vuoischrijft, dat zijn onderwijs absoluut neutrail zij, integendeel hem de opleiding zijner leerlingen tot alle christe lijke en maatschappelijke deugden gebiedt dat daaronder zeker ook is te verstaan eerbied voorden best-.'anden ngeeringsvorm en het wettig gezag; de absolute n utraliteit van het onderwijs in strijd is met het historisch karakter der openbare f-chool als snet de eischen der op voeding dat de openbare school behoort te zijn en te blijven de nationale school; keurt af het drijven naar absolute neu traliteit van het openbaar onderwijs; en besluit deze motie te publiceeren „M C De „St. Crt." no. 37 bevat de koninklijk goedgekeurde statuten van de Vereeuiging tot stichting en instandhouding ee^er school met den Bijbel te Breskens, gevestigd te 's Gravenhage. Het doel der Vereeniging is de stichting en instandhouding eener Christelijke school voor lager onderwijs te Breskens. tTiWi*Ti-iriirTvrvE'j«gMEaKewicwiiiji i u«mrsFirv-n»- Ter apenbare terechtzitticg der recht bank te Middelburg zgn de heeren mr P. Dieleman en T. B Evers, advocaat en procureur te Middelburg, op heden als plaatsvervangend kantonrechter bij het kantongerecht te Middelburg beëedigd. Financieële Mededeelingen. De algemeene vergadering van de Wouwsche Brandwaarborgmaatschappü te Wouw heeft het dividend over het afge loopen jaar bepaald op f24 30 per aandeel van f250, dus byna 10 pet. Dat is ook waar. Overtijd kreeg ik van Jan Dries een valschen Napoleon van 'tjaar 64 Jan, vroeg ik hem ge stopt me een valsch stuk in de hand. Onzin, sprak Jan. Zoudt ge denken dat men 44 jaar zou gewacht he ben. voor meu zag dat liet valsch was? Ook 'öen knaagdier De meester wou een dier genoem i hebben, dat vol strekt geen tanden beeft. Kareltje stak den vinger op „Ons grootmoeder, meester", riep het ventje. Kapelle. Bjj dé aanbesteding] van het bnuweu van een woonhuis aan deD Postweg voor den heer A. Ngsse, was mgeschreveu door dhrn. J. J. Druukers te Kapelle, f 2385, W. v d. Linde te Katteudijke, f2480, L>. v. Maris te Kapelle, f2727, A. Jacobs te Goes, 2760, L Huibrechtse te 's Gravenpolder, f2972, A. Huibrechtse te HeiukenszaLd, f2940, A Uoedemoudt te Hansweert f 2660, J. Heinsdjjk ie Goes f 2663. Gegund aan Dronkers. (G. Ct Daar ide gemeente-secretaris dit jaar 80 wezen diensten. Hulst Bij Kon. besl. is aan K. .1. A. G. baron Collot d'Escury, op zijn verzoek, met 16 Februari eervol ontslag verleenid uit zijne betrekking van kantonrechter plaatsvervanger in liet kanton Hulst, onder dankbetuiging voor' de als zoodanig be- GOES Geboren: 15 Johannes, z.v. Jacob de Graaff en Kaatje Dalebout; Anna Maria Jacoba, d.v. Hendrik Pieter van der Heil en Aaltje Zeldenrijk. Van 1416 Febr. MIDDELBURG, evallen: A. van Neder- veen, geb. De Vries, d. Overleden: M. C Geljon, 3 m„ z. I. de Rijcke, 81 j., wednr. van A. Bou- cirie; S. A. Schraver, 92 j., ongeh. d. Van 12—15 Febr. VLISSINGEN Bevallen T. C Jobse, geb. Waage, d J. C. W. Kesteloo, geb. Keme- ling, z.; C M Pape, geb. Sies, z.: J. van der Leek, geb Maas, z.J. J A. de Ceu- nijek, geb. Carre, i N. Brabers, geb. Van Keulen, d.; P. de ViD, geb. Va der Staal, z.G. M. Kroothoep, geb. Van der Heden werden te Kapelle in de herberg b(j wed. Hanson ten overstaan van notaris Pilaar publiek verkocht: lo Boomgaard, in de geineeute Kapelle, in Tien Gemeet- hoek aan het Noordhoeksche wegeling, groot 2 56.30 HA. aan dhr. Joz'as dc Koeger te Ierseke voor f 2545 per hectare, is den hoop f 6522 84, voor boomen en schuuitje f 650, samen f7172 84; 2o. Boomgaard in de gemeente Kapelle, in den hoek daar het Klooster heeft gestaan, groot 1 34 02 HA. aan denzelf-ie,| voor t 2415 per HA. is den hoop f3236.58, voor boomeiu, schuurtje en hek f410, samen f 36,6 58 3j. Boomgaard in de gemeente Schore, in den hoek bezuiden den Hoekschen weg groot 1.80 10 HA. aan de heeren A Okké te Goes en Jobs. de Koster te 's Graven polder, voor f2705 per HA. is den hoop t 3070 71, voor boomen f 150, samen f 3220 71. Totale opbrengst f 1404 '.13. Dell Haa^ Maandag werd in hooger beroep voor de Haamsche rechtbank de behandeling voortgezet in zake Lotisico. De officier van justiüe bleef van meening <lat men hier wel degelijk te doen heeft met een overlroding der loterijwet en die bepaling van art. 10 -dezer wet van toe passing i&. Het 0. M. bleef daarom vol harden bij1 zijn ieisch tol bevestiging van het veroordeelend vonnis van den Haag- schen kanlonrcchter tot f 100 boete. Hier na kwam Mr. Denekamp, de verdediger van „Lotisico" aan hel woord. De uit spraak volgt later. Den Haag De Tweede Kamer lieeft heden een aanvang gemaakt met het af- deelingsonderzoek van verschillende ont werpen, o. a. het Enquête-voorstel en bet ontwerp op het gemeentelijk belasting stelsel. Den Haag. Baron van Asbeck, luitenant ter zee, onlangs door de Koningin—aan dc buitengewone Belgische missie toege voegd, is door Koning Albert benoemd tot ridder in de Kroonorde. Sn eek De zuidzijde fier stad is over. stroomd en ook in vele dorpen kan het verkeer slechts per bootje geschieden|. Geen ongevallen zij'n te vreezen, maar de stotfelijke schade zal aanzienlijk blij ken. Neu-Munster. Kiesrechtbetoogers raak ten slaags met politie en infanterie. Char ges met de blanke sabel joeg de manifes tanten uiteen. Vele betoogers en politie agenten werden gewond. Batavia De correspondent van het Handelsblad seint, dat te Semarang en Soerabaja gevallen van cholera, ook onder Europeanen, voorkomen. Men vreest voor eene epidemie. Parijs. In het 16e arrondissement zijn verschillende straten opnieuw over. stroomd. Hamburg. Het van Liverpool hier bin nengekomen stoomschip „Greenland" rap porteerde in de Noordzee bij: mistig, weer ter hoogte van hot Haaksvuurschip in aanvaring te zij'n geweest met een visch- stoomer. De opvarenden van deze boot verdronken. Stockholm. Baron Van Etten, hof maarschalk en verschillende hoofdoffi cieren en hoogwaardigheidsbekleeders zij'n 'niai een diner ongesteld geworden. Men Vermoedt met een poging tot vergiftiging te doen te hebben. De politie onderzoekt de zaak. Volgens de Berliner Lokalanzeiger is de toestand van den hofmaarschalk zeer ernstig.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3