zeggen. Welnu, wiaar door den heer Ha. mer op gezag van art. 238 der gem. wet t heffen van keuringsloon bij' verplichte keuring als verho len wordt voorgesteld en van de andere zijde bij ontsten e lis van den keurmeester de zaak zeer moeielijk kan worden, wijl de assistent-keurmeester geen keuring op trichine mag doen en de heer Hisch, hoe bereidwillig ook, niet ajtijld zal kunnen inspringen, wijl hij zelf door eigen bezigheden menigmaal absent zal zijn acht hij het beter alles bij het oude te laten, temeer wijl de keuring op tri- chine, gelijk ze tot heden door de apothe kers geschiedde, nimmer tot eenige klacht °f moeilijkheid heeft aanleiding gegeven. He heer Temperman meent in he? mi 1 den te moeten brengen, dat in spijt van het door den heer Hamer op gezag van -iW aangevoerde de gemeente Mid delburg onbelemmerd keuring heft, zelfs van reeds gekeurd vleesch, dat uit een andere gemeente wordt binnengevooid. De heer Dekker, het woord gekregen hebbende, doch alleen 0111 den heer Ha llier te beantwoorden, spreekt zijn vreugde uit over den ijver van sommige raads leden 0111 allerhande verrassende mede delingen uit notulen van vroegere ver gaderingen op te diepen en in 't hij- zonder prijst hij bet sterke geheugen van den heer Hamer in bel releveeren van hetgeen hij (de heer Dekker) indertijd over het salarieeren van den keurmeester he ft gezegd. Dit is echter zeker: het raads- bseluit om dien keurmeester f800 salaris te geven is eenmaal genomen, thans moei ij ZIJa kunst gaan toepassen. Eene he looning daarvoor acht de heer Dekker alleszins gewettigd, te meer waai- die over een heel jaar hoogstens £30 zal bedragen. Spreker zal nu zijn discussie eindigen. Er zijn nu vijf voorstellen. Dp dit 0ogenblik onderbreekt de voor zitter den heer Dekker met de mededee- ling dat hij hem het woord niet verder kan toestaan, wijl hij het alleen in verband met het door den heer Hamer gesprokene heeft verkregen. De heer Dekker verklaart, dat ook het verdere wat hij wil zeggen daarmede ver band houdt en protesteert tegen het ont nemen van het woord. Na eene korte dis cussie behoudt de heer Dekker het woord. Hij noemt de vijf voorstellen op, die thans in den boezem der vergadering zijn ont- staan en wenscht daarin eene andere volg- orde. 8 De heer Fransen van de Dutte zegt hoe gaarne ook de leiding der vergadering aan het beleid van den voorzitter over te laten, thans toch te moeten opmerken dat mdien de voorzitter persisteert in zijn' voornemen de keuringskwestie te splitsen en haar zóó den leden Ier stemming voor eggen, hij onmogelijk kan stemmen De voorzitter antwoordt, dat die splitsing gemakshalve door B. en W. is gedaan Do heer Dekker zegt dat wanneer hij onduidelijk is dit komt omdat de voor zitter hem zoo bemoeilijkt; en indien de r °vm'ORkomstig zijn ('s voorzit ters) bedoeling laat stemmen hij de andere voorstellen afmaakt. Laat de Raad eerst uitmaken of de keuring gratis zal zijn ot met, dan weten althans de hoeren Fran- mtteteif Spreker ho(* ZÜ stemmen De heer Hamer stelt voor te stemmen over de vraag; zullen wij den toestand laten .zooals die is, ja of neen. De heer v. d. Leeuw; Mijnheer de voor zitter, wat is nu eigenlijk het voorstel van Burgemeester en Wethouders? (Hilari teit onder de leden, gelacht op de tribune) De voorzitter antwoordt dat het voor stel is - /Allien wij den huidigen toestand veranderen of niet. Na stemming blijken 8 leden voor ver andering te zijn, doch de heeren Holl mann, Risch, Pilaar en Von Schmidt er tegen. Daarop wordt het voorstel om de keu ring aan den keurmeester op te dragen aangenomen met 11 stemmen toge-n 1 die van den heer Hollmann Het voorstel van li. en W. om de keu ring gratis te doen geschieden wordt met tegen 5 stemmen, die van de heeren teï V' rf- L*euw' V- d- B°< von Schmidt en Risch verworpen. Daf van de fin. commissie: 50 cent keurloon, wordt verworpen met 10 tegen l 8'e,"™rn' die van de heeren Fransen Putte en Tem'perman. Toor?teJ Dekker wordt door dezen gesplitst, n.l. 25 cent keurloon en 10 pC't. honorarium voor den keurmeester. Het. eerste deel wordt gesteund door den heer Uj £ot «eh«ele voorstel door den heer v d Ven. Op dit oogenhlik ver heft zich de heer Pilaar van zijn zetel loopt naar den heer Kakebeeke, die kort geleden had gezegd het voorstel van den heer Dekker: een keurloon van f0.25 wel gezind te zijn, en fluistert hem iets in net oor, idem, doch zittende, doet ook de heer Hamer bij de heeren Risch en von Schmidt. Nu roept de voorzitter af; 10.25 keur loon vóór of tegen. Mijnheer Kakebeeke? tJ'i'P" wept deze en met hem alle leden, behalve de heeren Dekker en v d Leeuw en v. d. Ven. Hierop zegt de voorzitter, dat D en W de zaak nader zullen bespreksn en niet komen! V°°rStel V°°r den <h,g Zlllle" De heer Dekker zegt dat hij wel geweten heeft dat het een rommeltje was, maar zóó erg had hij (met vermoed. Nu is ton slotte alles neergekomen 011 aanneming van een voorstel Pilaar om de zaak in den dooipot te steken. De heer Pilaar knikt bevestigend. De heer Hamer zegt op vrij heftigen toon, dat de zaak zeer zeker anders zou n geloopen, indien de heer Dekker met 11 onophoudelijk gepraat den boel niet had bedorven en de voorzitter wat krach tiger den hamer had gehanteerd. Dan wa ren ook II. en VV. gespaand gebleven voor de beleedigingen die de heer Dekker hen steeds naar het hoofd slingert. De heer Dekker interrumpeert. De hamer van den voorzitter is in onophoudelijke beweging. De heer Dekker eindigt met te zeggen, dat do heer Hamer vertoornd is, zijn voor stel te zien gekelderd. Nu, dat kan hij zich best begrijpen en Jat zou hij ook niet pleizievig vinden. Maar hij blijft erbij dat hij eene behandeling als deze nog nimmer heeft bijgewoond. Het incident wordt gesloten. Aan de orde komt nu: Vaststelling der rekening over 1910 van het fonds der voormalige gilden. Aanvraag om teruggaaf van te veel betaalde hon denbelasting. Opnieuw vaststelling van het besluit tot het aauv ragen van ontheffing inzake tiet geven van voorschriften, be doeld hij art. 3, to lid, letter 11 der wo ningwet, in verband met het nog ingeko men goedkcuringsadvies der gezondheids commissie. Achtereenvolgens goedgekeurd. Hierop komt aan de orde het voorstel van het Comité inzake de drinkwaterlei ding voor Zuid-Beveland. De heer Pilaar zegt dat toen de stuk ken hij de finaneieele commissie kwamen, Spr. dacht dat alle bezwaren weggenomen waren. Doch hij' vond later in do missive van den minister de mededeeling dat op de begrooting van 1910 alsnog een memo- riepost zal worden gebracht. Is er zeker heid dat in volgende jaren die post even eens op de begrooting zal voorkomen? De heer De Wilt Hamer, lid van den Raad van Beheer, zegt, dat de commissie van de ambtenaren van hot departement heeft vernomen, dat 't brengen van een ine- moriepost op de begrooting door de Twee de Kamer (natuurlijk, zooals dhr, Holl mann aanmerkt, bekrachtigd door de Eerste Kamer), de zedelijke verplichting meebrengt, dien post te rontinueeren in een reeks van volgende jaren. Na deze uitlegging verklaart de heer Pilaar zijn bezwaar voor vervallen. Do heer Fransen v. d. Ihitte zegt zich te verheugen, dat in 't Comité van Beheer zit ting heeft de rechtsgeleerde mr. de Witt Hamer en dat dit comité is aangewezen als Raad van Beheer, en onze werkzame secretaris er aan is toegevoegd. Spr. stelt dit op prijs omdat daardoor een nauwere band is gelegd tusschen de waterleiding en de gemeente. Het is nuttig een achter deurtje te houden voor 't geval Gedepu teerde Staten ons bemoeilijken in de lee- ning of den duur der aflossing. Dat zou te betreuren zijn, want die cijfers vormen een onmisbaar bestanddeel van de heefe zaak. Intusschen vreest Spr. hiervoor niet. In de vorige vergadering was Spr. niet zender zorg. Maar na 't schrijven van den minister en de rede van dr. Jenny Weyer- man is die geheel weggenomen. De mi nister zal voorstellen dat van rijkswege telkens weer zooveel in de reservekas zal werden gestort dat aan de onderneming jaarlijks zooveel dividend wordt uitge keerd, dat de aandeelhouders (de gemeen ten) aan hunne verplichtingen in zake rente en aflossing kunnen voldoen. Spr. gaf vroeger de voorkeur aan een subsidie boven een renteloos voorschot, doch ook hiervan is hij teruggekomen. De gemeente toch bepaalt de termijnen van aflossing; eerst dan en zooveel, als de onderneming er toe in staat is, name lijk bij het maken van overwinst. Zoo kunnen'wij er allen voor zijn. Nog eens geeft do heer v. d. Putte den- zelfden uitleg aan den heer v. d. Leeuw op zijn desbetreffende vraag, waarop na ontzenuwing 'der door den heer Hollmann gemaakte 'moeielijkhoden in zake de stor ting 'der vennootschapsgelden ingevolge de wettelijke bspalingen, het voorstel van B. en 'W. om op het advies van het comité met 'de Waterleiding in zee te gaan, met algemeene stemmen wordt aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt nog besloten, .tengevolge van een adres van manufacturiers inzake den te plaatsen winkel op de Groote Markt, tot wijziging der woorden 15 Febr. in „uiterlijk vóór 15 Maart". Bij de rondvraag vraagt de heer Dekker of er al antwoord is van 't gemeentebe stuur van Kloetinge in zake 't verzoek om verlichting voor gemeenschappelijke reke ning, van den Kloetingschen weg. De voorzitter antwoordt dat 't antwoord niet gunstig luidt, en naar de Gascommis- sie is verzonden. Op een vraag van dhr. Dekker of 't in den haak is dat antwoord op een vraag van den Raad naar een Commissie te zendon, antwoordt de voorzitter dat 't zoo behoort: eerst naar de betreffende com missie om advies, en dan naar den Raad. De vergadering werd hierop door den voorzitter gesloten. Onze vroede Vaderen. De heer Hollmann heeft gelijkei- wordt in onzen raad te veel gepraat. De eindelooze discussies over onderwerpen van zeer ondergeschikten aard rooven niet alleen den kostbaren tijd, maar maken die onderwerpen hoe langer zoo duister der en onbegrijpelijker, terwijl zij en dit is m. i. het grootste nadeel de leden van den koninklijken weg der se rieuze, objectieve discussie afvoeren naai de paden van haarkloverij en animoos, kleinzielig gekibbel. Indien hel: m u 11 a, 11 o 11 muit u 111 onzen vroeilen vaderen steeds als eene dringende vermaning voor oogen stond, het pijl van de discussiën in den Goeschen gemeenteraad zou hooger staan. Edoch, hierop te rekenen, „es war' zu schön gewesen!" Zoolang door eene onbegrijpelijke speling der natuur de voor zitter van onzen gemeenteraad niet in den voorzitter zeiven maar in een soort van dubbelganger is geïncarneerd, die met zeldzame onbevangenheid èn 's voorzitters woorden én zijn hamer beheerscht, kan van een waardige behandeling der open bare gemeentezaken geen sprake zijn. Anders toch hadde het niet kunnen voor komen, dat de heer Mr. De Witt Hamer, rechtsgeleerde, wien de studie der wet ten iets van hare gestrenge zelfbehcer- sching had moeten bijbrengen, zich als gisterenavond te buiten ging tegenover oen lid van den raad en zoowel door het kapittelen van 's burgemeesters beleid als door het te woord staan van zijn mede lid van de waardigheid eens wethouders een eigenaardig tableau ophing. Ik meen. dat het geld aan een retour Goes Am sterdam niet zou zijn weggeworpen, wan neer de heer voorzitter en zijn dubbelgan ger zich zoowel hij den oud-burgemeester van 's Rijks hoofdstad als bij den huidigen lieten inlichten over de wijze waarop zij de discussiën in de vroedschap leidden. Gok 'zouden zij dan de voor vele onzer raadsleden de zoo hoognoodige weten schap medebrengen, dat bij eene stemming over het een of ander voorstel niet de persoon des voorstellers, maar de zaak zelve en in laatste instantie het algemeen belang 'den doorslag moet geven en do stem motiveeren. Ware die wetenschap b.v. den hoer Kakebeeke bekend, hij zou gisterenavond der gemeente zijne vreemd soortige wijze van stemmen ten opzichte van een voorstel, flat hij eerst zelf ver dedigde, 'hebben bespaard. Had 'de bekende parlementariër uit de zestiger 'jaren, de heer Mr. Wintgens giste renavond den lieer Kakebeeke en zijne liberale collega's gehoord, hij zou onge twijfeld 'hunne houding hebben aangeduid met de woorden, die hij toepaste op het gedrag hunner liberale voorvaderen in 's lands parlementgemis v a 11 begin selen, verzaking van beginse len, goochelspel met b e g i 11 s e - 1 e n. „Zalig zij, die zich hekeeren", dacht ik, toen ik den heer Fransen v. d. Putte, die een vorige maal de waterleiding kwestie nog al pessimistisch bezag, thans als onomwonden voorstander van deze grootsche onderneming zag optreden. I)e wijze, waarop hij zijne veranderde ziens wijze motiveerde, laat niet anders toe dan zich te verheugen, dat hij voor het plan gewonnen is. Nog een bekeerling valt te begroeten in Uen heer Hamer. Omtrent zijn bekee- ringsproces 'bleven wij echter in het duis ter. Alleen hoorden wij hoe hij gehuldigd werd als geassumeerd lid in liet comité van 'beheer der waterleiding. Zou dat de kneop 'zijn? 't Is niet onmogelijk, het La- tijnsche spreekwoord zegt immers: „hono- res -mutant mores", „eereambten verande ren 'de inzichten 1" Ten sfotte een raad. Nu onze gemeen teraadsvergaderingen zoo'n militant ka rakter gaan aannemen, zou het niet on aardig zijn, de bijeenkomsten onzer vroed schap met een ol ander krachtige aria te doen inleiden, b.v. het „Toreador, en garde!" uil de „C'armen". 't Zou zeker helpen om de tribune dicht bezet te ma ken met belangstellenden. Argus II. Dr. Weyerman en de Waterleiding. Voor een vrij talrijk publiek gal do heer Dr. Jenny Weijerman uit Utrecht Maandagavond in de kleine zaal van „De Prins van Oranje" een beknopt, maar duidelijk overzicht van de Geschiedenis der Waterleiding, zooals deze voor het eiland Zuid-Beveland is ontworpen. Niet in den vorm' van eene in streng betoog opgezielle lezing, 'maar bij1 wijze van een gemoedelijk woord, zooals hij zelf zeide, zou hij trachten, voor zijne hoorders een beeld te ontwerpen van de nieuwe grootsche onderneming, die op het punt staat verwezenlijkt te worden en zooveel tot aller gezondheid en welvaart zal bijdragen. In die ]M>ging is de heer Weijerman volkomen geslaagd. Als een prettig, onderhoudend causeur bracht hij1 het publiek op de hoogte van onze wa- terleidingkweslie en wist door zijn hel der, bevattelijk betoog vele duistere pun ten op te helderen. Vooral wist hij op bijzonder klare wijze aan te toonen, hoe do gemeenten van Z..Beveland die teza men de maatschappij! vormen, welke de waterleiding 'exploiteert, zoo goed als van alle risico af zijn, nu de negeering zich bereid beeft verklaard, te zorgen!, dat het reservefonds, waaruit in de eer ste kwade jaren ide onkosten van rente betaling enz. zullen moeten worden be streden, .steeds (daartoe toereikend zal zijn en aflossing van het door bel rijk in het reservefonds gestorte geld eerst dan zal behoeven te worden afgelost, wan neer de waterleiding overwinst maakt. Na een korte inleiding over de nood zakelijkheid van zuiver water voor onze eilandbewoners, waarbij hij zoowel de ervaring uit andere plaatsen als zijn eigen geneeskundige ervaring van vroeger in deze streken als krachtig argument deed gelden, om tot de slotsom te ko men, dat waar de waterleiding zich uit breidt, de typhus afneemt, ontwikkelde de spreker de geschiedenis van het groot sche [dan, 0111 het water, zoo ruim schoots voorhanden in de zandige lagen van den Brabantschen ondergrond 'nabij Ossendrecht en dat van nature west waarts 'stroomt getuige het vinkten van zoet water op dien Molenplaat, wan- nleer men in dien drooggeloopen grond een putje maakt en het eerste water weg- sehept. op kunstmatige wijze uit den bodem te halen, te zuiveren en door ge leidingshuizen langs den Schieldedam naai alle gemeenten van Zuid.Beveland te leiden met gelegenheid zelfs voor hof stede)» won-ers op afgelegen plaatsen om zich .aan. (e sluiten. Langs de wanden «tel- zaal waren ver schillende platen opgehangen met leeke- ningen va.11 het pomjpterrein en de ma chinale installaties, de ontijzieringsinrich- ting, de watertorens ienz. Dit alles ver duidelijkte niet weinig de woorden des sprekers. Op die wijze kou de heer Weger- mans zijne hoorders zelfs in menige tech nische bijzonderheid inwijden en menig scheef begrip recht zetten. Zoo vertelde bij, hoe de ontijzeringsinrichting volgens de nieuwste gegevens ingericht het water van zifn eenigszins inktaehtigen bijsmaak absoluut bevrijdt en het maakt tot een water, zóó zuiver, zóó kostelijk als maar weinig waterleidingen van ons land heb ben aan te wijzen. De oppomping in het groote reservoir geschiedt door d'sselmo- toren,. itwee in getal, waarvan een in reserve wordt gehouden. Een klein gas- fabriekje zorgt voor licht, opdat zou noo- dig ook des nachts zal kunnen worden, gewerkt. Vanuit het groote reservoir op de ter reinen nabij Ossendrecht wordt het wa ter door de staten geleidingsbuizen ou der flinke drukking voortgepersl, zoodat hij brand op ,alle punten van ons eiland tot een hoogte van 27 M. zal kunnen worden gespoten. Om echter die druk king overal gelijkmatig te kunnen hand haven, zullen twee watertorens noodig zijn, een grootere bij Goes, een kleinere bij Borselen. In de torens is een ver nuftig toestel aangebracht, dat wanneer de watervoorraad in 'de reservoirs dier torens beneden de helft is gedaald, (b.V. bij een grooten brand) aan den machinist hij Ossendrecht een sein wordt gegeven, dat hem waarschuwt aanstonds de ma chines in werking te stellen om den wa tervoorraad in de torens aan te vullen. Het (voorioopig) aan te leggen buizen net heeft een lengte van 200 K.M. e:i de huizen zijn van staal, wijl dat me taal het best aan de verwoestende in werking van den grond weerstaat en met mastic bekleed. Van ^island tot afstand zijn hrandkranen aangebracht en. alles is zoo ingericht, dat hij de eerste aan vrage een boer op zijn hofstede een brand, kraan kan krijgen. Door verzegeling van de kraan zal natuurlijk gezorgd worden, dat buiten noodzakelijke reden (b.v. bij brandgevaar) er geen gebruik van gemaakt wordt, maar is die reden aanwezig, dan behoeft voor dit watier ook niets te wor den betaald. De aanleg in de huizen der particu lieren, die aansluiting wenschen, zal in den beginne vanwege do maatschappij1 ge schieden, wijl dit ©en werk is, dat veel zorg vereischt. Ook kunjnen hier niet de ge wone Iooden buizen worden gebruikt, wijl 't zaehte leidingwater op 't lood reageert en zoodoende loodvergiftiging zou kun nen ontstaan. De prijs per kub. Meter (£0.30) noemde de heer Weijerman in vergelijking van hetgeen in Utrecht en op andere plaat sen wordt betaald, matig. Trouwens bij alle berekeningen zijn de ontwerpers zoo billijk mogelijk geweest en hebben zeer matige verwachtingen van het bedrijf tot uitgangspunt genomen. Het vraagstuk, 0111 Noord.Beveland bij de waterleiding aan te sluiten kan ook opgelost worden door het neerlaten in de rivier van buizen wier maaksel veel overeenstemming ver toont met het omhulsel vau (Ie otiderzee- sche telegraafkabels. Een dergelijke huis ligt. sinds 15 jaren op den bodem van het IJ, oni het overijsehe gedeelte van Amsterdam van water te voorzien. Zoo'n stuk buis hal dhr. Weijerman ter illustratie bij zich. Ten slotte ver klaarde hij zich volkomen bereid om aan een ieder die het vroeg, verdere inlich tingen te verstrekken. De vergadering ver tolkte door luid applaus zij'n instemming met het gesprokene. Do heer Den Hollander, voorzitter van „Handelsbelangen", die namens deze ver- eeniging de bijeenkomst had geopend en den heer Dr. Jenny Weijermans het wel kom had toegeroepen, bedankte in wel gekozen bewoordingen den spreker van den avond voor zij'n belangrijke en leei- rijke rede en huldigde de flinke opkomst van het publiek. Met een geestig woord prees hij de tegenwoordigheid van een dame onder die hoorders, immers zoo iets is een goed leeken, wijl de waterleiding zeer zeker voor de huishouding eene zaak van belang (s. Zeer voldaan over het gehoorde ver lieten alten «te zaal. Onze waterleiding is nu ook in de volksopinie een belang rijke stap tot hare wording genaderd. Goes. Wij maken er onze lezers op attent, dat de lezing in V. 0. V. vanwege Algemeene Wetenschappelijke Belangen geen beletsel behoeft te zijn om hiet orgel concert in «te Groote Kerk niet bijt te wo nen, daal* dat omstreeks kwart voor ach ten zal zijn afgeloopen. Hel vangt aan 0111 half zeven uur a.s. Donderdag. Juli a 11 «1 feest. Voor hel vieren van den eersten verjaardag der prinses is slechts een gering bedrag binnengeko men, zoodat de commissie zich zeer zal moeten beperken, tenzij (er nog wat gif ten mochten nakomen. Voorioopig is nu de viering aldus vastgesteld- Vrijdagavond 29 April algemeene repetitie van het Kin derkoor in „de Prins van Oranje" te gen een kleine enlreé, Zaterdagvoormid- ,lig uitvoering van het Kinderkoor op de Groote Markt. Aan de jeugdige deelne mers zal eene verrassing worden uitge reikt, aan de overige schoolkinderen een versnapering, 's Middags liimuitvoeiing van den Zuid.Bcv. Gymnastiek-Bond, na dat deze een rondgang met muziek dooi de stad heelt gemaakt. Voor dezen Bond zijn uitgeloofd: door de commissie een zilveren en twee bronzen medailles, door den Bond een zilveren en door den heer S. A. Leopold, een zilveren medaille. Voor hen, die het fonds voor de feest viering alsnog wenschen le versterken,, zmedegedeeld dat de penningmeester van het comité is de heer J. G II. Holl mann. Wij vestigen Je aandacht onzer le zers op de advertentie voorkomende in dit nummer en vermeldende de aan staande opvoering van het voortreffelijke toon!eelstuk „Een vin beide wegen" Op tallooze plaatsen van ons land werd het mot groot succes voor het voetlicht gebracht en heeft d,aardoor aan do edele bedoelingen der Christelijke drankbestrij ders groote diensten bewezen. Middelburg. Ons stationsemplacement zal een hecle verfraaing ondergaan. Door dhr. C. J. Stomps, Koninklijke boo.nkwee- kerij' alhier, is met de Staatsspoor eene overeenkomst getroffen om de groote gras- velden van het terrein te beplanten. Aan den kant naar Goes vair de pe- troleumtanks lot aan den straatweg is men reeds bezig met het planten van hoornen, terwijl venter daar sierheesters komen. Aan den kant naar Vlissingen zulten rozen geplant worden en wel niet minder dan een vijfduizendtal stamroozeu en een zesduizendtal struikrozen komen daar te staan. Wat een mooi gezicht zulks belooft m den zomer, spreekt vanzelf. Een woord van waarde-ering mag ook niet onthouden worden aan den heer Sta tionschef alhier en den Opzichter der S.S. te Vlissingen, die er het hunne toe hebben bijgedragen om de onderhande lingen van den heer Stomps met de Maat schappij te doen slagen. Naar het gesticht „Kinderzorg" te Middelburg is overgebracht L. M. C., 1(1 jaar, zon/lor beroep, geboren te C'linge. verdacht van diefstal. Vlissingen Met den Duilscheu mail- trein kwam Dinsdagmorgen te ongeveer half elf Prins Heinrich van Pruissen met Gemalin en klein gevolg hier aan. Van af Boxtel werd do trein begeleid door den heer Walraven, inspecteur dei- Staatsspoorwegen, terwijl de heer De Meester, directeur der Mij. „Zeeland" de hooge reizigers, 11a een kort oponthou l in de koninklijke wachtkamer, tot op de dagboot vergezelde. M. C. Aan het in de openbare vergadering van ile Gezondheids commissie alhier, die Dinsdagmiddag gehouden werd, uitge brachte verslag over 1999 is het volgen Ie ontleend: De algemeene toestand van de volks gezondheid kan gunstig genoemd worden. In 1909 overleden 257 personen behoo- rende tol de werkelijke bevolking of 11.9 per 1000 inwoners tegen in 1908 240 ol' 11.6 per 1000. Herinnerd wordt aan de demping van drie kaden en den aanleg van het ri oolstelsel, die beiden in 1909 gereed kwa men ten, die aan den reeds lang hestaan- den onhoudbaren toestand een ein te ge maakt en op hygiënisch gebie 1 voor de gemeente een zeer ingrijpende verstrek kende verbetering lot stan l gebracht heb ben. Jn de gemeente kwamen in 1909 voor 38 gevallen van roodvonk, 36 van diph- Iheritis en 2 van febris lypoidea, waar van respectievelijk 1. 7 en geen met doo de]ijken afloop. Aan 't ubereulose overleden 35 personen, waarvan 25 aan Jongtuberculose. Ite dagmailboot „Nederland bracht gisterenavond weder met minder dan 700 zakken post mede. In den mailtrein lie pen 4 postrijituigen. De Palingstraat, een der laagst ge legen gedeelten van onze stad, wordt aan weerszijden van de straat van een breed trottoir voorzien. Bovendien wordt deze straat, die aan beide zjjden erg hellend liep, thans meer gelijk gemaakt, zoodat «1e daar thans verricht wordende werk zaamheden, met recht verbeteringen mo gen worden genoemd. Onze vroegere stadgenoot, de heer J. C. Lagaaij. is bevorderd tot eersten! sttuurman bij de gouvernement s-marine in Ned..Indië. jjg Zierikzee. Onze stadgenoot, de Wel- eerw. heer P, Th. 1 erwer, die assistent was te Bovcnkarspel, is door Z. D. H.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2