IT ZEELAND. Rechtszaken. Visscherij. Landbouw an VeefeeR Staatscommissie voor den Landbouw. De Staatscommissie voor den Landbouw heeft eene commissie benoemd om een onderzoek in te 3tellen naar den toestand van het land bouw-cred iet hier te lande en naar de middelen tot verbetering daarvan. Deze commissie bestaat uit de heeren Westerdijk, voorzitter, De Boer, Verheggen en Smid, leden der Staatscommissie, alsmede uit de assessoren dr. Bos, lid der 'Je Kamer, De Hoop Schetter, directeur der Ned. Bank Du Bois, directeur der Postspaarbank, Löhnis, inspecteur van den landbouw en v. d. Marck, geestelijk adviseur der Centrale, Boerenleenbank te Eindhoven Een standbeeld voor Koning Willem li Men wil te Tilburg een standbeeld voor wijlen Koning Willem II oprichten. Het teutoonstellingscoinitè „Stal Tilburg" heeft in zijn jonste vergadering daartoe het initiatief genomen en reeds een bediaguit de winsten der tentoonstelling in reserve gehouden. Een kruisbeeld voor het Vredespalei.s Uit Buenos Ayres woidt aan den „Osser- vatore Romano" gemeld, dat de regeering der Argentijnsche republiek een kruisbeeld ten geschenke zal geven voor de groote vergaderzaal van het Vredespaleis. Het denkbeeld daartoe is uitgegaan van de Ver- eeniging „Pro Pace" (Voor den Vrede), die haar zetel heeft te Buenos Ayres Het kruis beeld zal een getrouwe nabootsing zijn van dat. hetwelk werd opgericht op een der hoogste toppen van de Cordilleres de los Andes als gedachtenis aan het tusschen Argentinië en Chili gesloten vredesverdrag. Bij besluit van den president der Argentijn sche republiek, hetwelk we in den „Ossec- vatore" letterlijk vermeld vinden, is voor dit doel aan de genoemde vereeniging de som van 6000 pesos ofwel 15000 gulden geschonken. „Tijd". Jonkvrouwe F. I. H. de Savornin Lohman. Zaterdag is te Slochteren overleden Freule F LH. Ie Savornin Lohman. De dood kwam zeer onverwacht. Freule Lohman, die te 's Gravenhage woonde, vertoefde slechts tijdelijk te Slochteren, op eenigen afstand van haar geboorteplaats Groningen, waar nog onlangs haar broeder werd ge huldigd. De overledene maakte zich zeer verdienste lijk in de beide Rusthuizen voor bejaarde dames aan de Lian van Meerdervoort, be hoorende bij het Diacone senhuis te's Gra venhage. Dan heeft zij nog haar krachten gegeven aan het Doorgangshuis, en geduren de een reeks van jaren aan het Kinder ziekenhuis te Amsterdam, Het stoffelijk overschot wordt bijgezet in het familiegraf te Groningen. „Ned." Inaugurale Rede Prof. Beijsens. Maandagmiddag te 2 uur sprak voor een zeer talrijk gehoor prof. dr. J. Th. Beijens in het groot auditorium van het Universi teitsgebouw te Utrecht zijn intreerede over het onderwerp: „Dualistische Teleologie als wijsgeerige theorie". Men meldt nader uit Utrecht aan de „Msbode". Een stroom van belangstellenden vulde tegen 2 uur de door dr. Cuypers stijlvol gerestaureerde aula. Bij het uitspieken dezer rede waren o m. tegenwoordig Van het Hoofdbestuur der &t. Radboud- stichting, Z. D. H. Mgr. H. van de Wete ring, aartsbisschop van Utrecht, Z. D. H, Mgr. A. J. Callier, bisschop van Haarlem, Mgr. F. J. Drehmans, bisschop van Roer mond, mr. J. W. den Biesen, jhr. P J.J. S. M. van der Does de Willebois, jhr. mr. P. J. A. A. M. van Nis pen tot Sevenaer, prof. J. M. L. Keuller. Curatoren en Senaat der Universiteit, alsmede de commissie van toezicht op de bijzondere leerstoelen en de bijzondere universiteiten. Nog werden opgemerktde Zeereerw. heer dr. Th M. Vlaming van Haarlem, de Zeereerw. heer G. v. Noort, van Haarlem, de Hoogeerw. heer H. J. M. Taskin, presi dent van Warmond, prof. mr. A. A. H Struycken, van Amsterdam, prof. G. J. v. Swaaij, van Delft, prof. mag. J. V de Groot O P., van Amsterdam, prof dr. Nolens van Amsterdam, mgr. Th. S. Roes, deken van Utrecht en een groote schare priesters der stad, de weled. heer Beysens, vader van den nieuwen hoogleeraar en diens drie broeders-geestelijken, de Tweede Ka merleden R. Regout en baron van Wijn bergen, Jhr. Mr. V. de Stuers en Mr. O van Nispen tot Sevenaer, en ook Jhr. Mr. G. L. M. H. Ruys de Beerenbrouck, com missaris der Koningin in Limburg, en verder enkele Warmondscbe professoren, waaronder de Z.Eerw. heeren J. Cast* lein, P. G. Groenen en A. T. Seysener, opvolger van prof. Beijsens, verschillende professoren van de seminariën Hageveld, Kuilenburg en Rijsenburg. Het leek wel een Katholiekendag. Ook tal van gezaghebbende mannen in het openbaar Katholiek leven waren aan wezig. Ook werden nog opgemerkt jhr. Bosch van Oud-A melisweerd, lid van Ged. Staten van Utrecht; mr. F. D. graaf Schimmel- penninck, commissaris der Koningin in de prov. Utrecht; mr. jhr. Van der Wijck, oud-professor in de wijsbegeerte te Utrecht, die in bet weekblad „De Amsterdammer" zulke welwillende beschouwingen over prof. Beysens' werken gegeven heeft, alsmede mr. Segers, president van de rechtbank te Utrecht. Tegen 2 uur trad de Zeereerw. Hoog geleerde heer prof. Beysens, gekleed in t'iga, omstuwd door een stoet van professoren, voorafgegaan door den den pedel, de dicht bezette zaal binnen. De belangstelling bij deze installatie was buitengewoon groot Goes. In de Vrijdag door de Yereeni- ding tot Weezenverpleging in Zuid- en Noord-Develand gehouden vergadering herdacht de voorzitter, de heer 1. 1). Fransen van de Putte, den overleden eere voorzitter, den heer .1. A. Geill. De rekening en het verslag over 1909 van de seeretaresse.penningm.ecsteresse, mevr. GeilLAIareus, werden onder dank goedgekeurd. De rekening wees aan ontvangsten f3585.155, waaronder een batig saldo 1908 groot f2053.995, uitgaven f2170.18; batig slot f 1414.97''. De aftredende bestuursleden werden herkozen. (M. C.) De Bazaar. Maandagavond te 7 uur werd in hel „Slot. Oostende" alhier de Bazaar der Hervormde Schoolvereni ging „Hel Mosterdzaad" feestelijk geopend met leene toepasselijke rede van Os. Iloers- ma, Vroeger predikant alhier, en het zin gen van verschillende liederen door het kinderkoor, dat zich op uitstekende wijze van zijn taak kweet. De voorzitter van het Comité, de heer S. Duvekot Cz„ sprak hel openingswoord terwijl de heer Piazier, waarnemend voor zitter van het bestuur der school het Comité huldigde voor zijn ijver en toe wijding, bij het tot stand brengen van den bazaar aan den dag gelegd. Aan 11. M. de Koningin werd een huldigings telegram gezonden. ,Na het slotwoord, door den lieer Duvekot gesproken, werd de bazaar voor het publiek geopend. F.r was veel animo, zoowel onder do koopers als onder de verkoopsters. Het aantal ingeschrevenen voor de militie, lichting 1911, alhier, bedraagt 70, tegen 55 het vorige jaar. Dinsdagavond gaf de Middelburgsche Bioscoop-onderneming „Edison" voor tie eerste maal alhier een opvoering. De zaal was tamelijk bezet. Do films liepen alle prachtig af, zonder noemenswaardige trilling. Vooral die nummers, welke oen of ander komisch tafereel te zien gaven, brachten de lachspieren in beweging. He denavond zal nog een laatste vertooning gegeven worden. De restauratiewerken aan het groote oigel in de Groote Kolk alhier naderen hare voltooiing en zullen a..s. Vrijdag voor belangstellingen, daartoe persoonlijk uitgo. noodigd, te bezichtigen zijn. Die heer Dr. Jenny AYeyerman zal Maandagavond 14 Februari a. s. in „de Prins v. Oranje" eene lezing houden over „Do Drinkwaterleiding". Wij twijfelen niet of dit lioogsl actueele onderwerp zal velen derwaarts lokken. Zie de advertentie in dit. nummer. De afdeeling Goes van de Zeeuw- sche Maatschappij van landbouw houdt Dinsdag 1 Maart een algemeen© vergade ring in de „Prins van Oranje", aanvangen de des morgens elf uren. Die agenda vermeldt 12 punten, w. ,o. verslag marktzetter en benoeming markt- zetter, terwijl ook de verloting zal tor sprake komen. Middelburg Dinsdagavond hield de heer P. Th. Jaarlink van Rotterdam in het nieuwe lokaal der Werkmansvereenj- ging alhier eene lezing over de „Ten toonstelling der huisindustrie." Aan de hand van een groot aantal lichtbeelden van die tentoonstelling en van andere tafereelen uit bedoelde indus trie, critisoerde de heer Jaarlink de toe standen in die industrie. Vooral de kin derarbeid en de slechte loonen werden door spreker gelaakt, terwijl hij gelegen ten door in huis vervaardigde kleeding- van overbrenging van besmettelijk© ziek heid had om te wijizen op het gevaar stukken. Ook de gedwongen winkelnering moest menige veer laten. De zaal was geheel met belangstellen den gevuld. Het voorloopige bevolkingscijfer van deze gemeente, zooals dat is opgemaakt naar de uitkomsten der gehouden volks telling bedraagt 195G1, n.l. 9155 man nen en 10406 vrouwen. Volgens de jaarlijksche statistiek was dit getal 9187 mannen en 10395 vrouwen, samen 19582. Heden en morgen wordt alhier pen tactisch© oefening op 'de kaart van den verplegingsdienst gehouden, onder leiding van den luitenant-kolonel P. D. Buyze, chef van den staf der 3e divisie en den majoor-intendenl G. C. A. Harsveldt. Aan die oefening nemen deel de officiers van het garnizoen alhier en te Ylissingen. Terwijl de Weleerw. heer J. Mes hiie'ii in den familiekring vertoefde, ontving hij het bericht zijner benoeming tot pastoor te Muiden. De St. Jozephkring gal' Zondagavond voor de laatste maal de toooneeluitvoe- ring, waarover wij reeds een vorige maal uitvoerig berichtten. Ook nu was de zaal wederom' stampvol en had de uitvoering een groot, succes. Ook de St. Petruskring had voor een feestavond gezorgd en wel Maandag j.l. Met zang en voordrachten werden de uren prettig gesleten, waarbij een paar vrou welijke; leden hunne medewerking verleen den. Een gemeenschappelijke disch sloot, den gezelligen avond. Vlissingen Maandagavond werd in het lokaal Glacisstraat voor de afdeeling Vlis singen van den ('hl'. Nat. Werkmansbond, door den heer II. J. Bulten uit Doetin- chem, een .aanschouwelijke voordracht gehouden over do uitwerking va,n den alcohol op het menschelijk lichaam. Door scheikundige proeven werd aan getoond het voor. en het nadeel van hel gebruik van alcohol. Do zaal was goed bezet en van de gelegenheid tot liet stellen van vragen werd door enkelen gebruik gemaakt, welke vragen door doh spreker werden beant woord. (VI. C't.) - Bij1 de Dinsdagmorgen aan het de partement van Marine gehouden aanbe steding is de Maatschappij De Schelde aanneemster geworden van twee stoom, schepen voor de gouvernements-marine in Indië. (M. C't.) Maandagavond trad voor de Vereeni ging „Gemeenschappelijk Belang" aldaar en vele genoodigden, onder wie verschei dene dames en enkele loden va.ii de Ka mer van Koophandel, als spreker op de heer J. S. Meuwsen, voorzitter van den „Middenstand". Op zeer duidelijke en onderhoudende wijze lichtte spreker, even. als onlangs te Middelburg men zie het verslag in de Midd. Crt. van 17 Ja nuari zijn gehoor in aangaande de organisatie en coöperatie van den mid denstand in Oostenrijk-Hongarije en lichtte na de pauze het gesprokene met heldere lichtbeelden toe. M. ('t. lip gemaskerde hals waren gisteren avond hier druk bezocht, vooral op de Belgische loodsensociëteit was het druk. Overal heerschte een aangename prettige stemming en na hot demasqueeren werd nog menig offer aan Terpsichore gebracht. De heer 11. Piera, hoofdeonducteur hij de Staatsspoor, zal met Maart a. s. den dienst met pensioen verlaten. Met de dagmailboot „Duitschland" zullen Dinsdag naar Engeland vertrekken Prins en Prinses Ileinrich van Pruisen (broeder van den Keizer) met gevolg, die met den mailtrein zullen aankomen. Zierikzee De Afdeeling Zierikzee van de .Maatschappij tol Bevordering van Land bouw* en Veeteelt in Zeeland vergaderde Dinsdagmiddag in het, Huis van Nassau. Do heer P. Tennissen uit Amsterdam sprak over do Onderlinge Landbouw- Ongevallenve'rzekering. Daar reeds meermalen dit onderwerp in de kolommen dezer courant behandeld werd, bepalen wij ons tot vermelding van het bovenstaande. De B. K. Tooneel vereeniging „Vrien denkring", die j.l. Zondag een welgeslaag de) uitvoering gaf van het drama „Een van beide Wegen", zal waarschijnlijk op den tweeden Paaschdag in Goes hetzelfde too- neelstuk, opvoeren. Wij feliciteeren de ver eeniging met dit succes i Dezer dagen is met veel plechtigheid het Veertigurengebed gevierd. De predika ties welden gehouden door een eenv. patel' Franciscaan. Dinsdagavond besloot een solemneel Lof, waaronder proocessie en Te Deum de genadenrijken dagen van het Triduum. Heinkenszand. De fanfare „Euterpe" alhier gaf .Maandagavond j.l. voor eene goed geruilde zaak van den heer C. Pie- ters, haar tweede winterconcert. Verschil lende muziekstukken werden uitgevoerd, terwijl de avond voor de aanwezigen nog aangenamer was gemaakt door de op voering van een paar Tooneelstukjes. Ie. De verliefde Secretaris; 2e. De Drielin gen (Komisch Terzet) en 3e. „Het Ge heimzinnige Logement of de behekste logeerkamer. Zoowel de muziekuitvoerin gen als de tooneelstukjes werden uitste kend uitgevoerd en een daverend applaus vertolkte meermalen de tevredenheid van het publiek. Een (lansje besloot den feestavond, waarmede de wintervermakelijkheden voor Heinkenszand wederom zijn afge- loopen. Domburg. Door den minister van wa terstaat is bij besluit van 1 Februari j.l. den heer II. M. Kesteloo brievengaarder te Domburg togen 1 Mei a.s. op verzoek eervol ontslag verleend. VI. C't. Vrouwepolder. In den nacht van Za terdag op Zondag waren een 3-lal per sonen in de duinen onder deze gemeente met een lichtbak aan het jagen. Het is aan de jachtopzieners te Vrouwepolder, Serooskerke en Oostkapelle mogen geluk ken, 2 personen n.l. de broeders P. K. en A. K. wonende te Domburg in handen te krijgen. In beslag Werden genomen een geweer, een lichtbak, een bus carbid en 17 scherpe patronen. (VI. Crt.) Terneuzen. Naar we vernemen zal de nieuwe sluis alhier vermoedelijk op 15 Februari a.s. voor het verkeer volledig worden opengesteld. Men verwacht dat dan ook de werken voor electrische be weegkracht van deuren en bruggen zul len voltooid zijn. Luctor, Nieuwe Sluis. Maandag j.l. had de landbouwer J. v. L. S. 'tongeluk in eene diepe sloot terecht te komen, met het noodlottig gevolg, dat hij is verdronken. Oostburg De vroegere griffier van het kantongerecht alhier, dhr. mr. J. Sluis is tot rechter benoemd in de arrondis- sements-rechtbank te 's Bosch. - De manschappen lichting 1910 van Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zullen in werkelijken dienst geroepen worden op 15 Maart, 28 Mei en 30 September van dit jaar. Breskens. In het belang der zeeva renden is de ton, die aan (1e Breskensche plaat ligt, vervangen dooi' een nieuw mo del bcl.boci. Boschkapelle. Zondag j.l. hield de Ma- riavereeniging hare eerste bestuursverga dering, waarop bleek, dat er in de ge meente zeer veel sympathie bestaat voor het goede doel, dat wordt nagestreefd. Volgens mededeeling van de secretaresse bedroeg het aantal leden, donateurs en begunstigers respectievelijk 53, 7 en 10. Er werd besloten tot aanschaffing van een tiental verplegingsmiddelen, die zoo spoedig mogelijk ten dienste der zieke ingezetenen zullen gesteld worden. Z. K. Stoppeldijk. In de j.l. Zaterdag ge houden vergadering van den gemeente raad werd den heer II. A. IJsebaert op verzoek eervol ontslag verleend als se cretaris en gemeenteontvanger. Door kwaadwilligere werden hij den slager de Theijte alhier in zijne slagerij ruiten verbrijzeld en werd zijn flinke trek hond zeer ernstig verwond. Helaas da ders onbekend. Z K. Het concert van j.l. Zondag mag uitstekend geslaagd heeten. De voordrach ten werden verdienstelijk vertolkt en de heide commediestukken werden vlot ge speeld. Het muzikaal gedeelte was, even als we dat van St. Cecilia gewoon zijn, onverbeterlijk. De zaal was goed bezet. Z. IC. St. Jansteen Zondag een Maandag werd hij E. iSleijaert door liet fanfare- gezelschap „Opwaarts" alhier een 2e uit voering gegeven. Door het ongunstige we der was de zaal niet naar verwachting gevuld De. stukken, die zijn voorgedra gen zijli met succes afgespeeld. Het dra ma „aan lager wal" deed menig toehoor der een traan van aandoening over (1e wangen rollen, daarentegen werden in het blijspel „zwarte Piet" de lachspieren ge weldig in beweging gebracht. Wal de voordrachten betreft deze wer den meesterlijk door hunne acteurs ver tolkt en ten zeerste geapplaudiseerd. (Zelandia.) Dinsdag vierde het muziekgezelschap „Opwaarts" haar jaarlijkschen teerdag. Des morgens werd, voor de levende en overledene leden een plechtige Heilige Mis opgedragen na welks eindiging men zich aan een gemeenschappelijken maal tijd vereenigde. In dén loop van den dag werd, onder het spelen van eenige vroo- lijke marschen, een muzikale wandeling gemaakt door het dorp, waarbij aan (lo herbergiers leden een bezoek werd ge- hei'bergiers.loden een bezoek werd ge- Tot laat in den avond werd verder de tijd op di' meest gezellige wijze door gebracht. He minister van justitie heeft aan de Tweede Kamer doen toekomen een nota van, inlichtingen op het adres van C. van der Bliek, te Vlissingen, houdende klacht over niet-vervolging van gepleegd misdrijf. Het betreft de verduistering van tot eene nalatenschap behoorende gelden (zaak wed. G. v. d. \V„ die als erfge naam naliet de echtgenoote van adres sant). Den 14on Sept. 1907 werd het tes tament door notaris J. C. 1'. voorgelezen en is door dezen notaris nagegaan, hoe groot de nalatenschap was. Regelmatig heeft de verdere afwikkeling en verdec- ling der nalatenschap plaats gehad, geëin. iligd met een onderhandsche scheiding op 12 Nov. 1907, waarvan de opgemaakte akte door adressant mede.onderteekend is, daarbij verklarend dat de nalatenschap tot zijn volkomen genoegen is verdeeld. Eerst daarna is adressant over gepleegde verduistering gaan klagen. De klacht is nauwgezet onderzocht door de Kamer van toezicht. De klacht bleek volkomen onge grond. De proc.-generaal te 's Gravenhage. lichtte v. d. Bliek in, dat er geen aan leiding tol tusschenkomst van de regee- ring was. Desniettemin heeft de minis ter van justitie de zaak nog eens per soonlijk ter handgenomen, terwijl v. d. B. steeds voortging nieuwe adressen in te zenden. De minister komt tot de conclu sie, dat waar adressants beweringen in enkele opzichten onwaarschijnlijk en in in de moeste gevallen heslist onwaar zijn gebleken, geen aanleiding bestaat op de adressen van v. d. B. in te gaan. Door den heer kantonrechter te Zie rikzee zijn Vrijdag j.l. de volgende per sonen veroordeeld wegens overtreding van het regelemen! op de wegen: J. IJ., te Zierikzee, tot fl h. s. 1 dag hecht. overtreding der ij'kwct J. A van *D., Al. J. .AI-, A. T. v. d. AI., allen te Zie rikzee, L. B„ te Oosterland, H. D., te Bruinisse en L. 0. J., te Burghsluis, iedei tot f1 b. s. 1 d. h.J. Ai D, te Zie rikzee, tot 8 boeten elk van f 0.50, subs. 1 (lag hecht, voor elke boete, met ver. beurdverklaring van gewichten en in houdsmaat; overtreding van de Motor- en Rijwiel wet; A. van den H., t'. B. en L. V„ allen te Zierikzee, Jv, en F. de J., Ie Kerkwerve, J. P., te Ouwerkerk en i'. de R., te Nieuwerkerk, elk tot f3 b. s. 2d. h.; overtreding der Leerplichtwet: D. 11., te Oosterland, tot f 10 boete, sub. 1 d. h. zich in kennelij'ken staat van dronken, se hap bevinden pp den openbaren weg van L., en J. A. V., he Zierikzee, ieder tot f3 boete, subs. 2 dagen hecht. Het vonnis tegen 0. \V„ te Zierikzee, hij verstek gewezen, werd, na gedaan verzet, bekrachtigd, terwijl een vonnis gewezen tegen H„ te Zierikzee, na gedaan verzet werd gewijzigd en beklaag de veroordeeld tol 4 dagen hechtenis. (Zier. Nwsb.) Dooi' A. \Y„ 39 jaar, koopman, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Zierikzee op 4 Febr. j.l. wegens valsch- heid in geschrift door de arrondissements rechtbank veroordeeld tot een gevang© nisstraf van '2 jaar, is hooger beroep aangeteekend. _Dop,f den lieer officier van justitie is tegen het vonnis mede hooger beroep aangeteekend. Mosselen. Uit Zeeland schrijft men aan het „N. v d D.". Afeermalen is er op gewezen, dat er elk jaar gebrek aan mosselzaad is en dat de mosselhandelaars gewongeu zyo soms tot anderen landen hunne toevlucht te nemen om in die behoefte gedeeltelijk te voorzien. Thans bijvoorbeeld hebben vele visschers een aantal reizen gedaan naar Duinkerken (Frankrijk) en zjjn nu weder uitgezeid naar Calais om zaad, ten einde hunne perceelen te kunnen bezaaien. Wel zouden zij zaad van de Zuiderzee kunnen krijgen maar dat schijnt voor de Zeeuwsche banken niet geschikt te zjjn en aaa hoedanigheid veel te wenschen over te laten. Hel gevolg daarvan is, dat de mosselperceelen elk jaar in prijs verminde ren, natuurlijk tot nadeel van het Rijk. Als men i u bedenkt, dat ook aan onze Noordzeekusten zulke groote hoeveelheden uitmuntend zaad te krygen zouden zijn, dat nu bij stormachtig weder meestal in ae duinen terecht komt, waarbij voor duizenden guldens te loor gaat, Han vraagt men zich af Zou ook de Nederlandsche regeer- ring, evenals België en Frankrijk, onzen visschers i.'et kunnen toestaan tegen eene geringe vergoeding dat mosselzaad van de kusten te halen 'f De vrees, dat dit schade zou toebrengen aan de zeeweringen, is denkbeeldig; het schuiven met zulk een kltine spade over die zware steeueu kan geea nadeel veroorzakeu, Het is daarmede als met het verbod om binDen 500 meter buiten den wal te visschen al gebruikt men daarbij geen stoomvermogeu. Het bericht heeft de ronde gedaan, dat onze regeering voornemens is een onder zoek te doen instellen naar de mogelijkheid om aan de visschers verlof te geven het mosselzaad van de Nederlan Ische kusten te halen. Die tijding is hier natuurlijk met groote vreugde begroet, want daardoor zouden onze visschers zeer gebaat zijn en ook het Rijk zou er voordeel uit trekken, wijl de prijs der mosselbanken zoustygen en die bijdragen eer visschers in de schat kist zouden vloeien. De visschers zieD dan ook verlaagend naar den uitslag van dat onderzoek uit. De nieuwe Directeur-Generaal van den Landbouw. De Staats-Courant van Zaterdag j.l. be vat het koninklijk besluit, waarbij, als opvolger van den heer Lovink, benoemd wordt tot Directeur-Generaal van den Landbouw, de heer P. van Hoek, thans inspecteur van het landbouw-onderwijs. De Prov. 's Hertogenb. Crt. weet over dezen nieuwen functionnaris het vol gende mede te doelen Ons de vele jaren herinnerende, waarin de nieuwe Directeur.Generaal in de pro vincie Noord-Brabant werkzaam was, eersl als consulent der „Noordbrabanfsche Maatschappij' van Landbouw" welks bestuur hem bij' zijn aftreden benoemde tot lid van verdienste dier maatschappij' en later als Rijkslandbouw-leeraar, lijdt het geen twijfel, of deze hoogst gewich tige benoeming zal met groote voldoe ning worden vernomen. Na tien jaar hier met ongeëvenaarde werkkracht als landbouw-leeraar te heb ben gearbeid, zag men dan ook den heer Van Hoek noode vertrekken, toon hij' in Alei 1901 werd benoemd tot Inspecteur van het Land bouw-Onderwijs, in welke betrekking hij is geweest de rechterhand van den heer Lovink, den Directeur.Ge neraal, (lie met Inspecteur \ran Hoek, mei wien hij nauw was bevriend, zoo machtig veel heeft verricht in 't belang van den landbouw en den landbouwer, op ieder gebied, en wien hij nu als Directeur-Ge neraal opvolgt.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2