UIT ZEELAND. KERKN Besluiten en Benoemingen. Leger en Vloot. ONDEF Postei .Landbouw a Goes Op last van den Commissaris van Politie alhier zijn de vreemdelingen G. van Laerebeke, woonachtig te Eeclo (België,en L. J. Dendooven, geb. te Dudzeele (België) van uit Goes over de grenzen des Rij'ks verwijderd. De werkman den B. geraakte gis terenmorgen bij bet opladen van goede ren, met de rechterhand zoodanig be kneld, dat een der vingers gedeeltelijk werd verpletterd, en bij zich onmiddel lijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. Gisterenavond vergaderde de R. K. lviesvereeniging ,,Goes" op de bovenzaal van caté Maartense. De opkomst was zeer gering wederom een treurig staaltje van gemis aan belangstelling in de open bare aangelegenheden en de agenda werd dan ook spoedig afgewerkt. De af tredende bestuursleden, de heeren \V. .1. Al. Bitter en Th. van Veen werden met overgroote meerderheid van stemmen her kozen en een aspirant-lid werd als lid der kiesverecniging geballoteerd. AVij vestigen de aandacht op de advertentie voorkomende in het nummer van heden waarin de „Synrphonie di recteur de heer F. X. Mannhardt, een concert aankondigt op 11 Februari a.s. in de zaal van „De Prins van Oranje. Was tot heden toe de „Symphonie" in staat hare concerten gratis te geven, de toenemende onkosten, waaronder de aanschaffing van nieuwe instrumenten op de eerste plaats dient vermeld, noodzaak ten het bestuur thans een kleinen en treeprijs te heffen. ij zijn echter over tuigd, dat niemand daartegen bezwaar heeft, wijl de concerten, onder de kun dige en bezielende leiding van den heer Mannhardt gegeven, den hoorders een kunstgenot schenken, dat voor een toe gangsprijs van f 0.25 of f 0.50 werkelijk niet te duur is gekocht, Onze stad herbergt thans een rid der der Militaire Willemsorde in den heer Kant, die vijftien jaren geleden zijn va derstad verliet om in het leger in Ne- derl.-Indië te dienen. Thans z-ien wij hem wedergekeerd, als onderofficier en versierd .met de eereteekenen, die be wijzen hóe hij als een dapper soldaat, beleidvol en trouw het vaderland heeft gediend. Zulke mannen te zien doet goed aan het Nederlandsche hart. Ziji zijn een voorbeeld voor de jongeren. Mogen dezen er naar handelen Middelburg Het duurt lang eer voorzien wordt in de vacature voor lid van de Kamer van Koophandel door het overlij den van den heer Antoine Mes. Zoolang Burg. en Weth. evenwel geen nieuwe verkiezing uitschrijven en daar mede hebben zij, indien zij dit willen nog tijd dienen wij af te wachten of deze zetel weer zal worden toegedacht aan pen vertegenwoordiger der rechterzijde. Als candidaat voor de Prov. Staten hoorden wij deze week noemen den heer IT J. E. Gerlach van St. Joosland, burge meester van Koudekerke. Zooals hekend behoort de heer Gerlach tot de anti-rev. partij. In hoeverre dit gerucht waarheid bevat zal de tijd moeten leeren. Thans is het heele dradennet voor de eleclrische tram Vlissingen—Middel burg gespannen. Naar het gasthuis is overgebracht een der opvarenden van het hier liggend En- gelsch stoomschip „Dacre Hill", die door stormweer een stortzee tegen een arm kreeg, waardoor dit lichaamsdeel is ge broken. Voor de officieren van het garnizoen Vlissingen en Middelburg, wordt op 2 en 3 dezer een tactische geneeskundige oofe- ning gehouden op de kaart, onder leiding van den dirigeerenden officier van gezond heid 2e klasse A. Butner en den kapitein van den generalen staf Armstein, Vlissingen In de Woensdag alhier ge houden algemeene vergadering der .afdee- ling Zeeland der V. P. N. werd door den secretaris het jaarverslag over 1909 uit gebracht, waaraan het volgende is ont leend Dankbaar, maar op verre na met vol daan, ziedaar in korte termen samenge vat aldus vangt de secretaris aan wat ik den algemeenen indruk moet noe men, die dit verslag weergeeft Het jaar weid begonnen met een na- deelig slot van f 18,UP, doch eindigde met een miniem klein voordeelig saldo. In dit opzicht is er dus eenige vooruitgang, hoe wel niet kan worden ontkend, dat tenge volge van geldgebrek de actie wel wat te wenchen heeft overgelaten. Met dankbaarheid wor.lt herinnerd aan de subsidie ad f 50 van het Hoofdbestuur der Zeeuwsche Landbouw,maatschappij, doch tevens betreurd, dat in tegenstelling met. de meeste andere Provinciale Staten, dio van Zeeland nog steeds afwijzend be schikten op de subsidie-aanvragen. Van de gelegenheid voor de leden in plaatsen waar geen afdeelingen bestaan, om voor een zeer geringe tegemoetkoming in de kosten goed fokmateriaal te verkrij gen werd slechts door twee personen ge bruik gemaakt. Aan de afdeeling Zuid-Beveland werd f25 toegestaan in verhand met de tentoon stelling van de Maatschappij van Land bouw en Veeteelt in Zeeland te Kruinin- gen. Van het hoofdbestuur der V. P. N. werd f 50 ontvangen, waarvan f 25 werd besteed voor bovengenoemd doel en de andera f 25 voor eene lezing te Tholen oji Hemelvaartsdag, welke lezing echter door geringe opkomst niet kon doorgaan. Meer succes hadden twee lezingen in liet najaar te Hulst en Ter Neuzen gehouden. Aan de leden werden niet minder dan 2450 spiraal voetringen in diverse kleuren geleverd tegen den uiterst geringen prijs van 1 cent. Het aantal onderafdeelingen bleef 6, die het volgende ledental hadden: Walcheren 334, Zuid-Beveland 219, Oostburg en om streken 77, Hulst en omstreken (13, Noord- Beveland 57 en Axel en omstreken 39, terwijl het aantal „losse" leden 35 be droeg, in totaal dus 825 leden, tegen 939 op 31 December 1908. Deze achteruitgang wordt ten zeerste betreurd, maar tevens wordt er op gewezen, dat de achteruit gang slechts alleen in do onderafdeeling Walcheren voorkomt, en het ledental al leen daar van 471 op 334 daalde, terwijl ook met het nieuwe jaar weder reeds een groot aantal leden bedankte. Een poging van liet bestuur om door middel van eene circulaire liet ledental te vergrooten, word met succes bekroond, behalve in do af deeling Walcheren. Iu het bestuur kwam geen verandering. Aan het verslag zijn toegevoegd beknop te verslagen van de onderafdeelingen, be halve van Walcheren en Hulst en om streken. Het verslag der onderafdeeling Zuid- Bev'eland ademt een zeer opgeruimdén geest. Ondanks de contributieverhooging tot f 1.50, waarvan men de slechte gevol gen zeer vreesde, nam het ledental be duidend toe. De kas sloot met een batig saldo. Jonge rashanen werden verstrekt aan de leden, voornamelijk leghorns en minorca's. Op de landbouwtentoonstelling Ie Kruiningen, die in deze onderafdeeling viel, waren de rubrieken pluimvee en ko nijnen door de onderafdeeling geregeld, zij slaagde zeer naar wensch en had veel bekijks. De hoofdfactor dezer onderafdee ling is de coöperatieve eierverkoop op de weekmarkt te Go-es, deze verkeerde in hloeienden toestand. In 1908 wer Ion door 45 leveranciers aangevoerd 220.595 eieren, verkocht voor f8548,86, in 1909 nam het getal leveranciers toe tot 62, die 403.512 eieren ter markt brachten, verkocht voor f 16376,93. De gemiddelde prijs dier eieren over het geheele jaar was f4,77 per 104 stuks; de prijs waarvoor eieren van niet- leden (lor V. I'. N. aan de markt verkocht werden, was f 4,56, alzoo oen voordeel van f0.21 per 100. Duidelijk bleek dus hier uit het voordeel dat er voor den land- houwer in gelegen is lid der V. P. N. te worden. Ook op de productie bleek de goede invloed der V. P. N., want de hoe veelheden eieren in de slappe maanden van het jaar, Nov. en Dec., aangevoerd, waren beduidend hooger dan iu diezelfde maanden van 1908. Met vertrouwen gaat men de toekomst tegemoet. Het verslag van de onderafdeeling Oost- burg is minder opgeruimd van toon, de onderafdeeling ondervond van de land bouwende bevolking niet den steun, die zij verdient In de onderafdeeling Axel en omstreken steeg het ledental ondanks de contributie verhooging van fl op f 1,50. Het verslag van de onderafdeeling Noord-Beveland bevat een klacht over den slechten invloed, die het weinig zoimersche weer, dat het jaar 1909 ons gaf, op het leggen der kippen had, zoo ook over de hooge voederprijzen, tengevolge waarvan niet zooveel voordeel van den hoender stapel werd getrokken als andere jaren. Het ledental ging in deze afdeeling een weinig vooruit. (Zie Laatste Berichten.) Aan het centraal telephoon-bureau alhier werden gedurende de maand Ja nuari 17391 aansluitingen tot stand ge bracht. (V. Ct.i De officier-machinist 2e klasse W. K. L A. van Bommel is alhier geplaatst. (VI. Crt Over den gestrande» Franschen schoener Marie Laura" is een expertise gehouden. Het schip zoowel als de la ding zijn afgekeurd. Aanbevolen is het schip in den toestand, waarin het zich thans bevindt te verkoopen. (VI. ft.) De Engelsche driemastschoener „William", kapt. Poulsen, is gisterenmor gen van hier vertrokken met een lading ijzer van de electrotinfabriek naar West- Hartlepool. (VI. Ct.) De officier van gezondheid le klasse, dr. öeelink, tijdelijk gedetacheerd bij het hospitaal alhier, is weder naar zijn gar nizoen 's Gravenhage teruggekeerd (VI. Crt.) De prov. stoomboot „Walzoorden", dienstdoende tusschen Walsoorden en Hansweert, is alhier binnengekomen om de noodige herstellingen te ondergaan. Het stoomschip „Zeeuwsch-Ylaanderen", eveneens van den prov. dienst, is vertrok ken om den geregelden dienst tusschen Walzoorden en Hansweert te onderhouden. Zierikzee. Bij beschikking van den Mi nister van Waterstaat, is op den spoor weg van Burgh over Brouwershaven naar Steenbergen, met ingang van 25 Januari, het Vereenvoudigd Locaalspoorwegregle- ment 1902 van toepassing verklaard. Zondagavond werd in het Patro naat de jaarlijksche feestavond gegeven voor de Donateurs en leden van het Pa tronaat. In den loop van den dag waren de jongens plechtig aangenomen als leden van de aartsbroederschap der IJ. Fa milie. De Eerw. Heer Kapelaan riep hij ont stentenis van den Zeer Eerw. Pastoor de aanwezigen het welkom toe en ver zocht hen wel te willen bedenken, dat de jongelui bijna allen dezen avond voor liet eerst de planken betraden. Al dadelijk bleek, dat er flink gestu deerd was. Reeds het eerste stukjeEen half uurtje hij den dokter, bracht allen in de ge.wensehte stemming. De dokter zelf was echt natuurlijk; zijn knecht, Jan; Spreeuw, niet minder. Vooral toen de knecht als dokter figureerde en hij als zoodanig verschillende patiënten moest helpen, werkte hij herhaaldelijk op de lachspieren van het publiek. Ook de kleinere rollen werden goed gespeeld. No. 2, Sergeant en Recruut, bleek er goed in te zitten hij de jongelui Ch. V. en A. Ph. llun mimiek was eenig. „Edelweiss", door Verbeke voorgedra gen op droog-komische wijze deed her haaldelijk de zaal onbedaarlijk lachen. No. 7, „Een half uurtje bij1 den kap per." (Zoowel de kapper als de beide studenten en. de politieagent bleken goed rolvast en speelden op zoo'n natuurlijke wijze, dat men zou meenen met de ori- gineelen te doen te hebben. Dat er veel Werk van gemaakt was om de jongelui, zich zooveel mogelijk te doen indenken in het karakter van de personen, die zij voorstelden, bleekl ook uit het slotstukje: De Geduldsproef. Vooral kapitein Haverkorn was aangebo ren gedistingueerd in zijn optreden. Na than was het volmaakte type van den woekeraar, die vreest zijn geleend geld niet te zuilen terugkrijgen. Do Pantomime was kostelijk. Het drie tal, dat de rollen vervulde, acteerde uit stekend. Zonder eiks verdiensten in het bijlzon der aan te stippen, mogen wij wel zeg gen, dat ieder gegeven hoeft, wat hij- had. En dat het publiek zeer voldaan was, bewees het voortdurend applaus en het gulle lachen, dat telkens weerklonk. Dat succes z-ou echter niet zoo schit terend zijn geweest; als de eerw. heer kapelaan zijn moeitevolle zorgen niet had gewijd aan het instudeeren dor stukjes. Hem komt dan ook de grootsten lof toe voor zijne toewijding. Onze Oud-Kapelaan, de Weleerw. Heer G. H. Rengs, heeft als hersteld de: Mariastichting te Haarlem verlaten en is door Z. I). 11. den Bisschop benoemd, tot Kapelaan te Warmond. (Zie Kerk nieuws. Onze parochie droeg blijkens het overzicht der inkomsten van het Genoot schap der II. Kindsheid f 140 bij in het dienstjaar 1908. Voorwaar geen gering bedrag voor onze kleine gemeente. Kortgene Ook het muziekgezelschap „Eendracht maakt Macht" alhier besloot den 2den Pinksterdag een festival te hou den, ter viering van zijn 30-jarig bestaan. Er zal dus geen gebrek aan festivals zijn. M. C. Baarland Maandagavond vergaderde de vereeniging Het Groene Kruis. De voor zitter de heer P. Leijs opende de verga dering. De Secretaris las de notulen, die goedgekeurd Werden. Ingekomen was be richt dat Ds. Steenkamer benoemd is in het bestuur der Zuid.Bevelandsche Ver eeniging. Hierna deed de Penningmeester rekening en verantwoording. De ontvang sten bedroegen f 53.2235, de uitgaven f45.175, saldo f8.05. De secretaris gaf nu zijn jaarverslag ten gehoore. Het be stuur stelde daarna aan de vergadering voor aan te koopen een ledikant en een ondersteek. Met algemeene stemmen "werd dit aangenomen. Tevens zullen aange kocht worden een dozijn snelverbanden. Aan de beurt van aftreding waren dhr. S. de Leeuw als vice-voorz. en A. Wl Spruit als commissaris. Gekozen Werd dhr. J. de Jager als vice-voorzitter enj herkozen dhr. A- W. Spruit. Tot afge vaardigde voor de Zuid-Bev. Ver. werd1 benoemd dhr. P. Leijs en dhr. J. Traas als secundus. Ten slotte werden nog door het Bestuur Witte- en Groene Kruis ge schriften aan de leden aangeboden, waar na de voorzitteer de vergadering sloot. Z. Borsele Omtrent het behandelde in de Donderdag j.l gehouden ve.rgadering van den dijkraad van den polder Borselen schrijft men o.m. ,het volgende aan de) Midd. Crt.: Door die vergadering werd kennis ge nomen van een schrijven van Ged. Sta len d.d. 17 September 1909, waarbij wer den medegedeeld de gronden waarop goed keuring is onthouden aan het besluit van don dijkraad van,' 9 'September 1909, tot toekenning van een klein pensioen aan de weduwe van den secretaris-ontvanger J. Beenhakker, die deze betrekking meer dan 25 jaren bekleedde. Zij voerden daarin aan, dat de dijkraad, krachtens het reglement voor (1e cal. polders of waterschappen, de bevoegdheid mist om aan de weduwe van een secretaris-ont vanger pensioen te verleenen, daar die titularis met kan worden gerangschikt onder de beambten en bedienden, die ingevolge gemeld reglement recht op pen sioen kunnen doen gelden. De vergadering, deze afwijzende be schikking betreurende, nam met 16 tegen -- stemmen aan een voorstel van een der leden om aan Ged. Staten te ver zoeken liet daarheen te leiden dat het gemelde reglement worde aangevuld in dien geest, dat de dijkraad Jeze bevoegd heid voor het vervolg krijge. Ter sprake werd gebracht het hoogst ongunstige rapport, uitgebracht door den I rovinciaien Hoofdingenieur aan Ged Staten, in verband met het verzoek van ingelanden van den (polder om te wor den vrijverklaard en welk rapport door het Bestuur van den polder aan alle stemt bevoegde ingelanden is rondgezonden Enkele leden van den dijkraad betreur den liet dat het hoogst belangrijke rap port met is verschenen tegelijk met den brief van Ged. Staten, 'waarbij het ver zoekschrift van ingelanden tot vrijver klaring aan den Dijkraad om advies werd gezonden, aangezien dit rapport zeer ze ker invloed zou hebben gehad op de be'- slissmg van den Dijkraad, die in de ver- gaclering 'waarin do beslissing werd geno1- men, geenerlei gegevens bezat om de toekomstige dingen te beoordeelen, ter wijl het resultaat der jongste peilingen langs den oever niet hekend was. Vele leden sloten zich hij deze be schouwing ten volle aan en verklaarden er over verwonderd te zijn dat dit rap port den Dijkraad is onthouden. Alededeeling werd nog gedaan van do goedkeuring, door Ged. Staten, van het besluit van den Dijkraad van 9 Sept j.l. waarbij aan de weduwe van den dijk- opzichter hij eventueel overlijden van f400 e°" PPnS'0en verIecnd wordt van Door dit besluit is de echtgenoote van gemelden opzichter, hij overlijden van uezen verzekerd van een pensioen tot gemeld bedrag, ook al wordt de vrijver klaring van het waterschap uitgesproken. 's Heer Arendskerke Maandag j 1. had een werkman G. d. uit Heinkenszand, alhier werkzaam om een landbouwers- schuuif af te breken, het ongeluk zoodanig een dakpan op zijn hand te laten vallen, dat °eni ,zlJ„Pr vingers verbrijzeld word en on middellijk geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Veere. I). schrijft in „Buiten" „V ïlle morte" - een gepaste naam voor deze oude stad op het lieflijke Walcheren „een! der eiland van de provincie Zeeland' prijkende op de wateren als een fraaie bloem op een schaal van zilver". Eertijds een der bloeiendste en vermo gewiste steden van de Nederlandsche ge westen, vertoont Veere thans ternauwer nood de schaduw van vroegere grootheid Toch wordt het stille stedeke jaarlijks bezocht door talrijke vreemdelingen, om dat het om zijn grootsehe monumenten uit en vroegeren bloeitijd, ongetwijfeld één der schilderachtigste plaatsen is van ons vaderland. Zóó zelfs, dat een der beroemd ste Amerikaansehe teekenaars tot Miss Montalba, medewerkster van het Engel- s( ho tijdschrift London News, zeide: „Wat? In Holland geweest en Veere niet gezien? Neem een plaats op de eerste stoomboot de boste en ga naar Veere, want als ge Veere niet gezien hebt, hebt ge Holland niet gezien". Merkwaardige ge rekt vindt men er in overvloed, waarvan enkele door invloedrijke kunstenaars zijn aangekocht. Een der sierlijkste gebouwen is ongetwijfeld hot Stadhuis, oen sierlijk Gothisoh gebouw, dat reeds hij den eersten aanblik doet denken aan een verkleinde reproductie van het beroemde Middelburg- sche raadhuis. Hot stadhuis dateert van do jaren 1470 tot 1474; de slanke toren is gebouwd m 1595. Op de spits prijkt een verguld schip, symbool van den voormali- gen hloeienden handel op zee Aan den sierlijken voorgevel staan zeven heelden dei voormalige heeren en vrouwen van V eere. De antieke vierschaar, bij het binnentre den aan de rechterzijde, is met veel zorg ingericht tot oudheidskamer, waar vele historische zeldzaamheden worden be waard. Onder meer bevindt zich hier de fraaie verguld zilveren, met kunstig drijfwerk voorziene beker, door Afaximiliaan van Jouigondii' in 1551 aan Veere geschonken welke op kunstgebied een Europeesche' vermaardheid heeft. De beker is met het deksel o6i/2 c.M. hoog. Ook de Groote Kerk een reusachtig bouwwerk, is onze bezichtiging overwaard. De stichting 'dezer kerk (lagteekent van 1384. In 168(1 afge brand, werd zij later herbouwd. Een toren van geringer omvang dan de nog beslaan de, die aan de oostzijde van het gebouw moet gestaan hebben, werd in latere jaren afgebroken. Het muurwerk draagt new do sporen van die afbraak. In 1812 werd de kerk. onder de Fransche heerschappij inge richt tot militair hospitaal voor 800 zie len Later provinciaal werkhuis, vervol gens tot I860 kazerne, en thans buiten gebruik tn den laatsten tijd heeft men door het uitbreken van do vloeren en herste der kolommen en bogen een berin gemaakt met de restauratie van het reus achtige gebouw, mede een der trotsche monumenten uit eero's grootsoh verle den. Terneuzen Maandagnacht heeft men ten huize van den landbouwer J Goethals alhier, dooi- het uitstorten van petroleum o,vei' een heil, getracht brand te stichten. De vermoedelijke dader is een 24-jarige Inndbouwersknerhl aldaar, die thans voortvluchtig is. (VI. Ct.) Nader meldt men: De vermoedelijke dader van de gepleeg de poging tot brandstichting door liet uit storten van petroleum op een bed ten huize van den landbouwer I. Goethals te Terneuzen, de 24-jarige landbouwers- knecht F. de K., is gisterenavond op eenigen afstand van de plaats des mis drijft dool aangetroffen. De ongelukkige had zich door middel van een revolver schot in den slaap van het leven beroofd. Het wapen werd oj> eenigen afstand van het lijk gevonden. Aan den dijk hij Scharenilijke, op Schou wen, (gemeente Eikerzee), is uit zee een groote hoeveelheid hout, een roef en een stuk van eene roeiboot aangespoeld, waar schijnlijk afkomstig van den bij de Hinder verongelukten Engelsehen driemastschoe- nei' „Renown". (VI. Crt.) Breskens Tot keurmeester van de al gemeene varkensvereeniging „Eendracht maakt macht" werd hier benoemd dhr. D. A. de Reigh met 64 stemmen van de 75. Vrijdag j.l. vergaderde liet bestuur van den Cal. .polder Oud- en Jong-Bres- kens. Als nieuwe leden werden beëedigd de heereni I. 'Risseeuw en C. de Bruijckere. De raming der werken voor het dienst jaar 1911 werd vastgesteld op f1802. Met algemeene stemmen weid een voor stel aangenomen om den gebrekkigen werkman P. Keijmel een pensioen ran f 150 's jaars te geven. Schoondijke. Op de voordracht ter be noeming van een boekhouder der Alg. Ond. Paarden-Verz. Mijl, staan alphabe- tiscli geplaatst de heerenJ. v. (1. Bos sche te Oosthuig, J. Verhage te Groede en C. de ZwarteKense te Zuidzande. Ter Hole. Zondag- en Maandagavond j.l. gaf het Tooneei- en Fanfare-Gezelschap „Excelsior" zijn tweede, zeer goed ge slaagde, winteruitvoering in de ruime, ge heel gevulde zaal van den heer I., Kips. Het programma werd geopend met een drietal nummers voor fanfare, oip de ge wone correcte wijze uitgevoerd, waarna een viertal comische voordrachten wor den gegeven, die de aanwezigen deden schudden van het lachen. Vooral nummer vier, de groote comische scène „In don barbierswinkel" had zeer veel succes. Daarna werd gespeeld het sehoone drama in 3 bedrijven „De Plichtvergeten Vader", dat diepen indruk maakte. Na de pauze kregen we een nummer Voor fanfare, en weer een drietal voor drachten, en werd het program gesloten met het blijspel „Een onrustige nacht", dat zeer vlot werd gespeeld. „Excelsior" mag ook op deze uitvoering met voldoening terugzien; het herhaalde applaus bewees, (lat er zoowel op mu zikaal- als tooneelgebierl flink werd ge werkt. Het gezelschap beschikt dan ook over hetere krachten dan vele zusterver cenigingen in grootere plaatsen Moge het ons nog meermalen onthalen op zulke mooie uitvoeringen, als we nu weer hebben genoten. Oostburg. Uit liet jaarverslag der ver eeniging Ziekenzorg alhier is gebleken, (lat in 1909 aan 21 verschillende perso nen versterkt zijn 291 porties eten, 585 Liter melk en 710 eieren. Dringend bevelen wij deze vereeniging dan ook in de milddadigheid der ingeze tenen aan. Aardenburg' In No. 25 van de St. Crt. lazen we, (lat de statuten dor afdeeling Aardenburg van de S D A. P. koninklijk zijn goedgekeurd. Clinge. Zondag- en Maandagavond gat de tooneelvereeniging „Weldoen door Ver maak" een concert, dat op heide avonden druk was bezocht. De bezoekers keerden hoogstvoldaan huiswaarts, want alle num mers van het programma werden mees terlijk uitgevoerd. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is aan (len heer M. Kostense te Krui ningen op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als lid der commissie van toezicht op de proefvelden in Zeeland. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is in plaats van den heer J. J. van Weel te. Wolphaartsdijk tot lid der provinciale regelingscommissie van de paardenfok kerij benoemd de heer V. M. Krepel te Nieuwerkerk. Benoemd tot notaris te A a r (1 e n burg Th. Roersch, candidaat te Breda. Zijn benoemdtot militie-eerste-luite- nant de militie-tweede-luitenants J. Wil- lems, W. Coppoelse, P. Galle, M. Munters en P. Asselbergs, allen van het derde regi ment. Tot generaal-majoor, commandant der 4e divisie is benoemd kolonel G. Buhl- mann, commandant van het derde reg. in fanterie; tot kolonel, commandant van het derde regiment luitenant-kolonel J. de Wildt, directeur van de Cadettenschool, Z. D. H. de Bi: heeft benoemd tot losophie aan het Se den WelEerw. heer Kapelaan te Warmon| G. (H. Rengs, die IC rikzee; tot Kapelaai] Lambert us) den We van Mpeuwen en to sterdam (Gesticht den Weleerw. heer pola.au was te Lem tot Pastoor te Rotter den Weleerw. Pater t Pastoor Men meldt uit „Hgz." Na een langdurig 1 in den ouderdom .val Eerw. heer A. A. Mell ge'wijd en sedert 181 roohie Nispen onder Pastoor C. W. Dinsdagmiddag om] de ZeerEerw. heer C toor te Bleiswijk, ov] Aan de Leidsche gunstigen uitslag afge geneeskundig examen| J de Weerd van M Mej A. J. Kerkho meer is benoemd to| de Roomsch-Kath. si! veen, met ingang var. Tot onderwijzeres te mej. Dekker te Westk Ter beschikking vaj Generaal van Aeilerk worden aangesteld ol worden benoemd tot oij klasse hij het openba; onderwijs daar te lanj Voor inlichtingen wende men zich tot neel" van het Departe Lijst van de aan Goes ter post bezorg' karten, welke wegens cl geadresseerden niet uitgereikt over de 2 Januari 1910. Lett. H. Bureau van I. O. de Jong, Ruhrort, Nota. Aan de afzei volen hun adres op kaarten te vermelden, bestelbaarheid aan teruggegeven. De fiets als hulpmidd In Duitschland geb| behalve om er op te op eenige plaatsen vu doel, namelijk om melk er mee vast te s waren daarvoor noodig zoo had de bepaling gelijk ook ten onzent in de fabrieken maar zelf zich in den regel oorlooven te onderzoe die hij afleveren moet De flets heeft dat n gemaakt. De gevulde de instrumenten voo heeten, worden nu nl i: bussen aan het acht: Dan keert men het rij het zadel of wat nog boven een ton of iets de pedalen vrijkomen, wiel is natuurlijk het daar dit mogelijk maa rusten, terwijl het wie Na drie minuten SDe derzoek afgeloopen zo staan, neemt men de zichtig met de punt er vetgehalte op de gebru Dat dit groot gemak niet te worden gezegd. En ook niet-deskun gebied zullen begrijpe. stelling van bet vetgeh eiken landbouwer een als zij het volgende Duitsch blad is outle gaf de beste koo 66 3.62 °/0 vet, derhalve boer rekende nu uit van deze boter 366 ma de voederkosten, terw die 2305 kilo melk 3.39 ü/0j wat beteekenij zeven mark per jaar m der dan zij aan boter c Bij dit opstel, ontle dagsnummer van „Hel dat blad een tweetal fi gevende de wijze waaropl wordt en die waaroj tusschen de spaken bevestigd worden.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2