UIT ZEELAND Rechtszaken. Sociale Berichten. Leger en Vloot. Laatste Berichten. Als uiensch is hij eenvoudig, maar correct van vormen. Mevr. Röell, geb. baronesse De Vos van Steenwijk, is een beminnelijke gastvrouw, algemeen bemind. De Storm. Op verschillende plaatsen in ons land maar vooral te Rotterdam en 's Gravenhage hadden Dinsdagnacht en Woensdagmorgen zware sneeuwstormen plaats die behalve andere schadelijke gevolgen ook vertraging in treinenloop en postverzending en onder breking van telegrafische en telefonische verbindingen ten gevolge hadden. Verschil lende berichten die wij anders gewoon zijn in ons Woensdagavond-nummer af te druk ken, kwamen nu eerst lang na het af .'rukken der courant in ons bezit. Toch mogen wij hier, in vergelijking van andere landen, nog van geluk spreken. Goes. Tegen een aantal personen is pjeces-v«rbaal opgemaakt wegens liet wer pen met sneeuwballen op voorbijgangers. Door de politie werd >er minder op gelet, of de jeugd onder elkander sneeuwballen gooide. Middelburg. Woensdag j.l. is in de ver gadering van den Katholieken Kring in de plaats van den overleden heer A. A. Mes tot president gekozen de heer J. 11. Croin, De prijsbiljartavond in den St, Pe truskring, waarover ,wij onlangs onze le zers berichtten, had Donderdagavond j.l. plaats en verliep uitstekend. De vier hoogste prijzen, waartoe na tuurlijk eenige gemeste langooren behoor den, vielen ten deel aan de hoeren van Wezel, A. R. De Roos, J. A. Maree en Kortekaas. Een stille weldoener had den prijzenvoorraad met nog eenige aar dige geschenken vergroot. Hoogst voldaan keerden allen huiswaarts. In verband met, hel meermalen onge past optreden van de leerlingen der Rijks Hoogere Burgerschool in tijden van sneeuwval, vooral in het zoogenaamd vrije kwartier, is den leerlingen aangezegd, dat indien de politie nog moeite met hen heeft, dit vrije kwartier zal worden ingetrokken voor de dagen .'.at er sneeuw ligt. (UI. Crt.) Woensdag is naai- het huis van be waring alhier overgebracht Z. do R., 51 jaar oud, schoenmaker, geboren ©n laatst wonende te Missingen, thans zwervende, verdacht van verduistering van cone trap- naimachine ten nadeele van do „Singer" Maatschappij. Tevens werd gearresteerd on over gebracht C. G., 25 jaar, schippersknecht, geboren te Ievseke, zonder bekende woon plaats, gesignaleerd in hol algemeen po litieblad als zijnde veroordeeld tot oen maand gevangenisstraf wegens woderspan- nigheid. (Deze twee laatst© berichten konden we gens postvertraging niet meer in ons vorig nummer worden opgenomen. De Red.) Vlissingen liet Deensch stoomschip „N. C. Petersen", Donderdagmorgen hier gepasseerd van Windau naar Gent, heefl door zwaar stormweer een groot gedeelte van den deklast verloren, terwijl de fokkc- mast overboord is geslagen en het schip verder zware averij aan de verschansing heeft bekomen. (VI. Crt.) Dat liet R. K. weeshuis in eone werke lijke behoefte voorziet, kan blijken uit on derstaande cijfers. In 1009 weiden aldaar verpleegd 117 personen met. 2552 verpleeg- dagen. Onder de verpleegden waren 35 katholieken ©n 82 andersdenkenden. Een 70-tal operaties hadden daar plaats. Voor rekening der Rijksverzekerings bank werden verpleegd 12 personen en voor de maatschappij „Zeeland" 2 per sonen. (VI. Crt.) In de gisterenavond onder voorzit terschap van den heer T. Manse gehou den vergadering van de vereeniging „Ge meenschappelijk Belang" werd besloten, dat de vereeniging zich vóór wettelijke winkelsluiting verklaart. Medegedeeld werd, dat den 7 Februari in het Concertgebouw in ©en. openbare vergadering als spreker za.1 optreden de hqer J. S. Meuwsen nit. Amsterdam. Hedenmorgen is aan de Keersluis pen schippersknecht, tengevolge van een slag van den fokkemast, overhoord geslagen Hoewel de man spoedig op het droge was gebracht is hij korten tijd later, ver moedelijk aan de gevolgen van den slag van den mast, overleden. De knecht was 23 jaar en woonde te Hoek hij Terneuzen. Bij de Woensdag door Burg. en Weth. gehouden inschrijving voor staanplaatsen op de a. s. kermis waren de volgende in schrijvingen ingekomenvoor een cake walk f350; bioscope f260; draaimolens f 143,65, f141 en 192.50; bedgnetkraam f 90 en f 80groot wafelkraam f 55klein wafelkraam f 10 en f 10lnchtschommel f 150schouwburgtent f 30paardenspel f 100schiettent f 10ijssalon f 10ga lanterie- en koekkramen f 10 en f 10ge bakkramen f 71, f 60.175, f 52, f 35.10, f 27, t'26 en f20.12; palingkramen f 19.10, f 18, f 16, f 15.36, f 10.10 en f 10. Alle inschrijvingen werden gegund, be halve d© luchtschommel. (VI. Crt.) Zierikzee. De sneeuwval van Woensdag bracht storing te weeg in het Rijks tele graaf- en telephoonnet, zoodat het verzen den van telegrammen en het voeren van telephoongesprekken gedurende ©enigen tijd onmogelijk was. Een joelende menschenmassa ver dringt zich 's avonds op hel breede mot sneeuw overdekte Havenplein, om daar te genieten van het sledevermaak, waartoe zich de spiegelgladde vlakte bij uilslek leent. Dal het gooien met sneeuwballen het genot moet verhoogpn, behoeft geen vermelding. Tot eerc onzer Zierikzeesche jeugd moet echter gezegd worden, dat zij pud eren niet tot mikpunt maakt van haar .projectielen. - Hedenavond houdt de SI. Vincentius- vereeniging ,haar jaarvergadering, waarop wij .nader hopen terug te kunnen komen. .De jaarlijksche feestavond van hel Patronaat /al a. s. Zondagavond op de gewone wijze gegeven worden. Tot dirigent van de damoszangvor- eeniging „Musica" alhier is benoemd de lieer A de Vogel, leeraar der Maatschappij lot bevordering der Toonkunst, afdeeling Rotterdam Wij vernemen, dat de onlangs alhier opgerichte Wetenschappelijke Vereeniging „Algemeen© Ontwikkeling" haar cnrstn vergadering zal houden op 7 Februari a.s. Ter openbare terechtzitting der ar- rondissements-rechlhank is de nieuwe kan tonrechter, Mr. S. R. Rakker, beëedigd. (Z. Nwsb.) Hoedekenskerke. De Christelijke Zang vereeniging „God is mijn lied" gaf Woens dagavond een openhar© uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. De toeloefp van het publiek was zeer groot. Bijna allo plaalsen in de kerk waren bezel. Velen uit andere gemeenten waren komen luisteren. Nadat do voorzitter, dhr. Oele, mot een kort ge bed geopen|d had en do bezoekers het welkom had toegeroepen, brachten de zan gers ©en 17-tal nummers ten gehoore. De stukken werden afgewisseld door een solo en een quintet. Over 't geheel werd er zeer goed gezongen. De toehoorders heb ben zeker genoten, getuige de ademlooze stille en de goede orde die zij tijdens bet zingen in acht namen. De zangers mogen met voldoening terug zien op dezen avond. Bij 't eindigen brachl een der bezoekers namens allen zijn dank voor 't gehoorde aan de vereeniging en in 't bijzonder aan haren directeur, dhr. A. de Maker. Te ruim negen ure sloot de voorzitter met dankzegging deze welgeslaagde uit voering. Hansweert. Heden is alhier binnen ge bracht het Duitsche Rijnschip „Badenia 43", schipper Sehmitt, geladen met stuk goed, varende van Antwerpen naar Mann heim. Het was in hel nauw van Bath door sneeuwstorm uil den koers en aan den grond geraakt. Het schip, dat in een slechte positie zat is gebroken en zal hier in een lichter overlossen, waarna het naar <1© werf kan worden gesleept om gerepareerd (e worden Kapelle. Alhier heeft zich een commissie gevormd van jonge dames, teneinde gelden in te zamelen voor eon nieuw vaandel en dit alsdan aan te bieden aan het muziek gezelschap „Ons genoegen". Heinkenszand. .11. Maandag had een smidsknecht het ongeluk lo vallen, waar door zijn hand erg werd gehavend, en Woensdag j.l. hakte een wagenmaker zoo danig met een dissel in een zijner boenen, dat dit een grootc gapende wond veroor zaakte. Aan beiden werd geneeskundige hulp verleend en zullen zij eenigen tijd hun werk niet kunnen hervatten, Jl. Woensdagavond vergaderden de leden der afdeeling Heinkenszand van liet Centr. Gen. voor Kinderhelrstellings- en Ya- cantiekolonies (eerste algem. verg.). Dhr. M. de Wilde, periodiek aftr., werd tot bestuurslid herkozen, en in de plaats van dhr. G. J. Maas, die naar elders is ver trokken, werd als bestuurslid gekozen Mej. van de Swaluw. Dhr. A. J, Hoorweg werd benoemd tol afgevaardigde naar de alge meen© vergadering van het Centraal-Go- nootschap en als plaatsvervanger dhr. .1. II. Hoier. Goedgekeurd werd het. verslag van den secretaris omtrent den toestand en de werking der vereeniging. Uit do rekening van den penningmeester1 bleek over 1909. dat was ontvangen f 29.25 en uitgegeven f9.145, alzoo een goed slof van f 20.055. De contributie aan het Hoofd bestuur werd bepaald op een minimum van f 5. Met medewerking van de zangvereeni- ging „Excelsior" alhier zal vanwege de afdeeling eene uitvoering gegeven worden ten bate van het te houwen nieuwe kolo niehuis; 4 Febr. a.s. zal de uitvoering plaafs hebben. Hedenmorgen had een werkvrouw alhier bet ongeluk lo vallen wegens de gladheid, waardoor zij zich zoodanig be zeerde, dat aanstonds geneeskundige hulp moest worden verleend en zij per as naar hare woning vervoerd moest worden. Boschkapelle. Een milde gever schonk f 10 aan onze onderlinge vark msvereeniging on hiervan een gedeelte van het entreegeld voor nieuwe leden bij te passen, en zoo het toetreden gemakkelijk te maken. Niet aangesloten varkenshouders hebben hiervan gaarne gebruik gemaakt, en zoo doende is het aantal leden dezer nuttige instelling totjlOO geklommen. IJzendijke. Dezer dagen was ohs anders zoo rustig en stil marktplein door de sneeuw herschapen in een groote baan, waarvan de jeugd gretig gebruik maakte. Een mooi gezicht was het op het plein die tientallen van sleden en glijdenden door elkaar te zien zweven. Voor kleinen is zulk eene sneeuwbaan dan ook te verkiezen boven eene ijsbaan, aan welke steeds ge varen verbonden zijn Eede. In de gehouden algemeene ver gadering van ons muziekgezelschap „Nooit gedacht" werd dhr. C. Nagel, hoofd der school alhier, als voorzitter herkozen Philippine Door het ijverig optreden in dezen van dhr. J. van Waes'nerge, lid der prov. Staten, zal voortaan het telefoonkan toor den geheelen dag geopend zijn en wel van 's morgens acht uur. Vroeger was het slechts eenige uren per dag geopend. St Kruis Door het bestuur van de" Beetenhond van „Aurdenburgen omstreken" is bepaald dat de voorloopige aandeelhouders der op te richten suikerfabriek te Sluis van Aardenburg, St Kruis. Zuidzande en Sluis zich bij dezen bond kunnen aansluiten voor den tijd van één jaar, om de bieten gezamenlijk te verkoopen (£St. Jansteen Alhier doet zich in verschil lende gezinnen besmettelijke keelziekte voer. Nietj alleen kinderen worden hierdoor aangetast doch veischeidene volwassen personen, ondervinden hiervan nadeelige gevolgen Laten wij hopen dat deze ziekte geene slaehtaffers moge eischen. Koewacht. De Coüperatipve boerenleen bank alhier heeft over het jaar 1409 eene winst behaald van f232,79 tegen f44,34 in het jaar 1908 Daardoor is de reserve gestegen tot f 490,62. Op 31 December 1909 had de bank bij de centrale bank te Utrecht een deposito van f 12184,70. Schoondijke In de vergadering van het ziekenfonds alhier werden met algemeene stemmen als bestuursleden herkozen dlirn A. van Male en J. de Visser. Hulst. Woensdag hield het muziekgezel schap „Harmonie" haar jrarlijkschen teer dag in het „Hotel Graan beurs" bij P. de Lozanne Des 'tn'ddags werd er een muzi kale wandeling gemaakt door de stad, waarbij a,.n de herbergiers leden een bezoek werd gebracht. In het lokaal was voer versterkende middelen gezorgd, en men amuseerde zich dan ook uitstekend. Een paar jaar geleden werd nabij het station door de firma Behacghel-de Nijs van St, Nicolaas een© machinale brei inrichting gebouwd, waarin terstond een dertigtal personen, gitfotendeels meisjes, werk vonden. Dit getal werd voortdurend grooter en is reeds tot omstreeks 80 ge slegen. Ook de verdiensten namen toe dooi de meerdere vaardigheid, die men in het werk kreeg, zoodat er meisjes zijn die f 6 per week verdienen. Dat de neringdoenden met een© derge lijke fabriek ingenomen zijn, is te begrij pen; zij brengt toch elke week versch geld in omloop. Het baart voortdurend groot© verwonde ring, dat deze brei-inrichting de eenigste fabriek in Hulst is. De plaats is toch door de lijn MeehelenTer Neuzen met hel Belgische spoorwegnet en de zeehaven Ter Neuzen, door een tramlijn aan de Scheklehaven Walsoorden verbonden, en eene scheepvaartverbinding mei het ka naal Ter NeuzenGent was gemakkelijk te verkrijgen door bevaarbaarmaking van het Oude Kanaal. Kapitaal is en1 in Hulst meer dan genoeg, doch de lust om het in plaatselijken handel of nijverheid te ste ken, schijnt uiterst gering le zijn. Nieuw Namen In den vorigen nacht is G. P., alhier woonachtig, die in België wegens mishandeling nog enkele maanden gevangenisstraf te goed had, te Kieldrecht, terwijl hij zichjover^de grens waagde om aldaar zijne vrouw te spreken door de al daar aanwezig zijnde gendarmen aangehou den. Terneuzen. Met ingang van 16 Februari a.s is de kommies te water 2e klasse J. W. Struylaard te Delfzijl verplaatst naar hier. In de eerste vergadering van de Kamer van Koophandel in dit jaar, werd door den voorzitter gewezen op de malaise in de scheepvaart en er op gewezen dat Terneuzen daarvan gelukkig niet in erge mate te lijden had. Gelukkig is er eenige verbe tering gekomen en sprak de voorzittor de hoop uit, dat die ook aan onze haven zal ten goede komen. Aardenburg. Dezen Dinsdag had hier de jaarlijksche vergadering van „Welbegrejeu Eigenbelang plaats. In 1909 was uitge geven aan gewaarborgde meststoffen voor f 80 678 52 en ontvangen f 80.505.63. De rekening sloot met een tekort van f 172 89, dat gedekt werd uit de kas. Thans is in deze nog aanwezig f802.131/;,, De aftre dende bestuursleden, de beeren E. Bonte en J. Adriaanse werden herkozen. Aan besteed werden nog ce meststoffen en vervoermiddelen voor 1910, waarna de vergadering gesloten werd. Groede. Dezen [Dinsdag jl. hield het Ziekenfonds alhier zijne jaarlijksche ver gadering. Het aantal leden is tot 81 ge klommen De ontvangsten bedroegen f 1588,87 en de uitgaven f269,24, zoolat er een batig saldo van f 1319,63 is. Bepaald werd, dat de leeftijdsgrens, om lid te worden, bepaald werd van 40 jaar op 35 jaar. Tot commissaris werd gekozen dhr. V. Dierendonck. In de commissie, die belast is met het nazien der rekeningen, werden benoemd dhrn. Cijsouw en 1 Keieman Met een woord van dank aan het bestuur der Christelijke School, in welke de vergadering werd gehouden, werd dis druk bezochte vergade ring gesloten. De indijking van gronden aan de noord zijde van den spoorwegdam door de Ooster schelde en langs den Caters-polder in de gemeenten Woensdreeht en Rilland Batb, waarvoor de aanvraag, met bestek begrooting en teekening, dezer dagen ter visie wordt gelegd omvat 230 H.A. Den 15 November van dit jaar zal het werk moeten voltooid zijn. (M C l)e rechtbank te Middelburg lieeft lie den veroordeeld wegens mishandeling: .1. F. de M., 21 jaar, grondwerker te (Tinge tot drie weken gevangenisstraf; C. W. 16 jaar, veldar- beider te 's II. Arendskerke en P. B. C. 17 jaar, landbouwersknecht te Zuiddorpe beiden Lol f3 b. s. 1 w. tuchtschool; H. v. A„ 36 jaar, werkman te 's Heer Arendskerke tot 1' 10 h. s. 10 d. h. en I. S. 19 jaar, arbeider te Axel tot f5 b. s. 5 d. h. mishandeling en wederspannigheidC. A„ 28 jaar, werkman, P. van O., 32 jaar, bootsman en I'. K. 27 jaar, werkman allen t'e Vlissingen ieder tot 6 weken gevangenisstraf mishandeling ambtenaar en wederspan nigheid: I). J. S. 21 jaar, G. S. 31 jaar, L. J. S. 23 jaar, kooplieden en H. J. v. II., 32 jaar werkman, allen te Mid delburg, rle eerste tot 4 maanden en de overigen ieder tol 6 weken gevangenis straf wederspannigheidC. v, E„ 46 jaar en J. v. E., 34 jaar, sjouwerlieden te Middelburg, de eerste aldaar gedetineerd tot 3 maanden gevangenisstraf met af trek van hel voorarrest en de Iweede tot 14 dagen gevangenisstraf; eenvoudige beleedigingJ. V., 34 jaar, metselaar te Kllewoutsdijk, lot fö b. s. 5 dageai hechtenis; beleediging ambtenaar: M. G. v. E., 65 jaar, \Ved. D. C. V. S. zonder be roep te Middelburg en J. S. 34 jaar, stoombootkapitein te Dordrecht beiden tot f 5 b. s. 5 d. h. diefstal: L. de K„ 39 jaar, werkman te Vlissingen tot een maand gevangenis straf en 11. K„ 16 jaar, arbeider te Kortgene tot f7 b. s. 14 d. tuchtsch. heling: .1. I,., 39 jaar, bootwerker te Vlissingen tot een maand gevangenisstraf; overtreding der jachtwetde K„ 42 jaar, koopman te Koudekerke met be vestiging van het vonnis van den Kan tonrechter t.e Middelburg tot 7 dagen hechtenis en C. L„ 28 jaar, arbeider te Borssele met bevestiging van hot vonnis van den Kantonrechter to Goes tot f5 b.s. 3 d. h.; VrijgesprokenCh. L. L„ 46 jaar, land bouwer te Overslag, beklaagd van mishan deling; M. II. 17 jaar, dienstbode to West-Kapelle beklaagd van verduistering en E. P., 12 jaar, zonder beroep te We- meldinge beklaagd van straatschenderij met vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter te Goes. Door de rechtbank te Middelburg werd heden twee maanden gevangenisstraf met aftrek van bel voorarrest geëischt we gens diefstal in vereeniging tegen C. V. 19 jaar, de eerste wonende te Maldeghem 20 jaar, P. E. 26 jaar en H. de Cl., en de beide anderen te Aardenburg. De 40.jarige J. de \V. te 's 11. Arends kerke hoorde wegens wederspannigheid i 25 boete of 25 dagen hechtenis tegen zich eischen. Een maand gevangenisstraf werd ge- eischt tegen P. do 11., 19 jaar, landbou- wersknecht le Oost-Kapelle wegens mis handeling. Ten slotte werd behandeld rle zaak togen de broers W. en E. de B„ res pectievelijk 21 jaar en 18 jaar, beiden wonende te Vlissingen, beklaagd van mis handeling en wederspannigheid. Eisch tegen beiden 2 maanden gevan genisstraf Mishandeling den dood tenge volge hebbend e. Zooals destijds ge meld werd, ontstond den Gen Januari j.l. in een herberg te Middelburg een twist, waarbij een persoon uit 's 11. Arends kerke met een biljartqueue op het hoofd werd geslagen, tengevolge waarvan hij 0 dagen later overleed. Thans is ilc vermoedelijke dader, den 24-jarigen landbouwersknecht A. M. uit Koudekerke, die zich le Middelburg in voorarrest bevindt, naar de openbare te rechtzitting der rechtbank aldaar verwe zen. Te 's Gravenhage zijn Woensdag ter bur gerlijke terechtzitting van het gerechts hof beëedigd als rechter.plaatsvervanger in de Middelburgsche rechtbank de hee- ren -mrs. A. A. Jacobse Boudewijnse, A. A. de Veer en G. J. Sprenger. De herbergier P. J. L. vail Heill, (gem. Sluis) had zich volgens verklaringen van twee marechaussees zich schuldig ge maakt aan art. 184 wetboek van straf recht, en wel door hot verstoppen van een borrelglas hij hel constateeren van een drankwetovertreding door genoemde marechaussees. Op verzoek van den verdediger, Mr. .1. .1. Heijse, werd deze zaak één week uitgesteld teneinde twee andere getuigen te kunnen hooren. Togen M. M. B„ 43 jaar, huisvrouw van L. E. te Middelburg, die op 19 De cember j.l. en ook reeds vroeger geld weggenomen had uit de winkellade van den heer J C. van der Harst, apotheker le Middelburg, werd door het M. O. een maand gevangenisstraf geëischt. De algemeene geestelijke adviseur der Hanze. Omtrent de toestand van Di. NouwenH schrijft de heer A Kellenaers in„DeRK. Middenstander": Z Eerw, blijft voortdurend in beterschap toenemen. Hij mag nu weer de H Mis opdragen ©n, ofschoon langzaam, gaat hij toeb geregeld in krachten vooruit. Toch moet hij nog volstrekte rust houden. Op advies van den geneesheer zal Z.Eerw zoodia hij daar oe n staat is, naar Rome vertrekken, ten einde daar eenigen tijd te verblijven tot herstel van krachten. Wij zullen dus onzen algemeenen en beminden geestelijken adviseur na zijne lange ziekte nog eenigen tijd uit het Vaderland moeten missen. Maar de volstrekte rust kan hij in 't Vaderland niet vinden Dr. Nouwens kent geen r st, schreef dezer dagen een blad zeer terecht. Kent geen rust, vooral als 't de middenstands- beweging geldt. Die beweging, zijne Hanze, bemint hij, gelijk een moeder haar kind lief heeft. Hij kan er niet van scheiden, wanneer hij er niet toe gedwongen wordt. Fin daarom vinden wij 't een uitstekend denkbeeld van zijnen geneesheer, hem voor te schrijven, naar Rome te gaan D«ar in 't milde Zuiden, in 't overheer lijke Rome zal dr. Nouwens spoedig geheel herstel van krachten vinden. Rome gaf ons dezen doctor, die zijn opleiding te Rome ontving. Rome, datzelfde Rome zal hem ons spoe dig, frisch, verjongd en krachtig weergeven. Daarvoor bidden wij den goeden God. De sterkte der 2e ploeg van het bljj vend gedeelt der lichting 1910 die van 15 Juni tot 13 Augustus onder de wapenen blijft, zal, voorwat het garnizoen 'vlissingen aan gaat, 85 man bedragen. De ('etacheinenten uit Leeuwarden en Harderwijk, welke daar in garnizoen zijn geweest, ter versterking van het blijvend gedeelte, zijn onder geleide van den len luitenant L. A. C. Duuring, naar hun korps teruggekeerd. Bij het jongstleden te Bergen op Zoom gehouden examen voor den rang van mili cien sergeant zijn van het 4e bataljon te Vlissingen geslaagd de milicien-korporaals de Vejj, Rappard, Toussaint, Smallegange, van Dijke en Verbist. De luitenant-kolonel M. J. van Hille, vroeger commandant van bet 2e bataljon 3e regiment infanterie te Middelburg, thans sedert 1 Januari 1910 wegens ziekte op nonactiviteit te Arnhem, is ongeschikt voor den militairen dienst verklaard en zal eerlang op pensioen worden gesteld. (VI. Crt.) De tweede ploeg van het blijvend ge deelte der lichting 1909 is voor het 2e bataljon 3e regiment te Middelburg bepaald op 97 m n Door den Minister van Oorlog is bepaald, dat de onderofficieren die na 1 Mei 1910 op de voordracht komen voor sergeant- majoor-administrateur eerst een jaar ser geant-majoor-instructeur moeten geweest zijn alvorens tot administrateur aangesteld te kunnen worden. De onderofficieren die vóór 1 Mei 1910 op de voordracht staan voor sergeant majoor-administrateur, behoeven niet, al vorens als zoodanig aangesteld te kunnen worden, een jaar serg.-majoor-instructeur geweest te zijn, wel een jaar als zoodanig dienst gedaan te hebben. Dc officier van gezondheid Gelinck, in het garnizoen te 's Gravenhage, is tij delijk te Vlissingen geplaatst wegens ziekte van den officier van gezondheid Verbermo. Amsterdam. De studenten en oud-stu denten der Vrije Universiteit hebben een som van f50000 bijeengebracht pm een nieuw gebouw te stichten op do plaats van het bestaand© met bijtrekking van het be lendende perceel. Heden, do 25-jarige her denking van de stichting van het hui dige gebouw, werd de fundatie geoffreerd. Prof. Dr. Wyninga hield eene rede. Texel. Hier is een tjalk gestrand. Men ging heen t.er assis.fentie.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2