BINNENLAND UIT ZEELAND De koningin der apachen Louise Adrienne Delarue, grootmeesteresse van 't gilde der Parijsche straatdieven, sluip moordenaars en zakkenrollers, door dit canaille geëerd maar ook gevreesd, is thans gearresteerd. Zij is een sterke 23 jarige vrouw, wier lichaam overdekt is met lit- teekens van steek eo schotwonden, l)\j verschillende gevechten opgeloopeu De overstroomingen. Meer dan 3000 lieden uit Alfortville zijn door het gemeentebestuur van Charenton onderdak gebracht. Er zijn strenge maatregelen genomen tegen plunderaars en boosdoeners, die de inwoners, welke hun woningen wensehen te verlaten, brandschatten Het Gare de Lyon meldt dat alle verkeer op de groote lijnen verbroken is. De VillioBtraat staat 1 M onder water. Verschillende gebouwen in de rue de Javél zijn niet te bereiken. De opslagplaatse van Bercy zijn over stroomd Betteaux, afgevaardigde voor Seine et Oise, heeft medegedeeld, dat Ohatau en Lepecq en omliggende gemeenten geheel overstroomd zijn De inwoners zijn gevlucht verscheidene huizen zijn ingestort Bry aan de Marne, Neuilly en Plaisance zijn overstroomd. De trams in Nogent rijden nog. Een allerhevigste sneeuwstorm heerscht in een groot gedee te van Champagne. Ay, Mareuil en Risseuil staan onder water Een groot aantal huizen is te Tous a. d. Marne ingestort In Recy en Juvisy zijn alle huizen ingestort. Te Sens in Yonne hidden 2(J0U personen bevel ontvangen hun woningen te ontruimen verscheidene hunner wilden desniettegenstaande weer binnen gaan. Er ontstond toen een gevecht; er zijn 4 personen gevangen genomen. Er is veel sneeuw gevallen. Dinsdag namiddag hebben president Fallières en de ministers Briand en Millerand de door het hooge water van de Seine meest beproefde punten bezocht. De president heeft den overheidsperson n verzocht overleg te plegen bij de pogingen om zoo spoedig mogelijk de door de overstroomingen berckkkende euvelen te verhelpen. Ondanks de onbe gaanbaarheid der wegen, heeft de president te voet verscheidene straten bezocht, die in poelen herschapen zijn. Hij eindigde te Ivry, waar de president p?r vaartuig de straten doorging. President Fallières ge raakte diep onder den indruk van het verschrikkelijke schouwspel. De menigte juichte hem hartel k toe. In het departement Seine et Oise wordt de toestand hoe langer hoe ernstiger Alle aan de rivier gelegen gemeenten vragen om hulp. Het dorp Terenne in Savoie is geheel overstroomd. De hooge waterstand van de Marne bij Alfortville nam schrikwekkende afmetingen aan. Alle straten staan onder waterer zijn 6000 personen gered, er moeten nog 10,000 in veiligheid gebracht worden Men spreekt van twee slachtoffers. Wegwerkers, die aan het reddingswerk medehielpen zijn ver dwenen; men vreest dat zij verdronken zijn CANADA. De s p o o r w egra m p. Terwijl het of ficieels ïapport hot aantal do oden bij do ramp van den Canadian Pacific-trein bij Sudbury op 31 en dat der gewonden op 42 stelt, is het bijna zeker, dal 72 levens verloren gingen. 25 of moer lijken zullen nooit herkend worden, daar zij geheel ver koold zijn. Do helft van tie tweede klas wagens, die op de brug bleven, verbrand de, de andere helft tier wagens buitelde over den dijk in de rivier. De inzittenden verdronken. De eerste klas-wagen, waarin waarschijnlijk veertig passagiers zaten, ging eveneens onder water. Slechts drie personen ontkwamen, voor zoover men weet. De eetwagen viel eveneens in de rivier. De slaapwagen bleef omvergewor pen op den dijk liggen. Vele der slacht offers zijn vreemdelingen. Een conducteur van den trein brak moedig een gat in het dak van den eet wagen en haalde er verscheidene passa giers uit. Krachtige pogingen werden ge daan om de ondergedompelde wagons te lichten ,doch liet werk werd door (een hevigen sneeuwstorm belet. Vele lijken zijn onder het ijs gespoeld en zullen wellicht nimmer meer terugge vonden worden. Verkiezing lid Eerste Kamer. Door de Provinciale Staten van Noord- Holland is tot lid van de Eerste Kamer gekozen jhr. mr. J. Uoëll, oud-voorzitter der Tweede Kamer. Hij vereen gdo 38 stemmen op zich, ter wijl op de heeren mr. S. de Vries, K. de Boer, H. van Kol en C. van Deventer, resp. 23, 4, 4 en 2 stemmen waren uitge bracht. De heer Jhr. Uoëll is vrij-liberaal, de heer De Aries, anfi-revol. en wethouder te Amsterdam. Eerste Kamer. De leden van de Eerste Kamer der Sta ten-Generaal zijn ter vergadering hij eengeroepen tegen Maandag 31 dezer, des avonds 81/2 uur. Anti-revolutionaire partijdag. Heden (Woensdag) wordt te Middelhar- nis een a.-r. partijdag voor Goeree en Over flakkee gehouden. Als sprekers treden op de heer en L. F. Duymaer van Twist, lid van de Tweede Kamer der Stafeen-Generaal, II. Oh. Veglel, lid van de Provinciale Staten van Zuid- Holland en van den gemeenteraad van Den Haag en If. (de Wilde, lid van de Pro vinciale Staten van Zuid-Holland en wet houder te 's Gravenliage. Iu de Zaterdag door den raad van Breda gehouden vergadering is op voorstel van Burg. en Weth. besloten in hooger be roep te gaan bij II. M. de Koningin in zake het besluit van Ged. Slaton, om Burg. on Weth. van Breda niet te ontlasten tor zake van hun beheer over 19Ü8, alvorens door lion iu do gemeentekas is gestort de som van f 25.000 (aankoopsom Baronie- laan). Jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman. In de plechtige samenkomst in de versierde bovenzaal van het Ooncerthuis, te Groningen, is Vrijdagavond, in tegenwoordigheid van 'n groot aantal genoodigden en zijne familieleden, uit alle deelen des lands, jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, lid der Tweede Kamer, gehuldigd Er had zich daartoe een commissie ge vormd, bestaande uit de heeren ds. Pierson, prof. Van Rhijn en A. W. Spiering, allen te Groningen. Eere-voorzitter was jhr. mr. O. Q v. Swinderen, president der recht- rechtbank te Groningen. In de eerste plaats werd het woord ge voerd door den voorzitter der commissie, ds. Pierson, die den heer Lohman namens al de aanwezigen zeer hartelijk welkom heette en die het ééu bijzonder voorrecht van zijn leven noemde, dat bij den heer Lohman, zoolang, reeds 40 jaren, heeht gekend. Uit mijne herinneringen, zei spr., ontwerpt zich 'n sterk sprekend beeld. Ik zie voor mij een man wiens groote ern^t toch het jong gemoed aantrok, omdat die ernst met vriendelijkheid gepaard ging, wiens meerderheid niet neerdrukte, omdat zij zich hulde in eenvoud, wiens hoogheid van karakter tegen hem deed opzien dat getemperd werd door belangstelling, die aanmoediging was wiens opkomen voor wat recht was ons vervulde met eerbied, omdat de teerheid daaraan niet ontbrak, wiens on afhankelijkheid van het oordeel en de meening van menschen haar oorzaak vor?.d in onafhankelijkheid van God. U heeft, zei spr.,over wonnen in den strijd voor de Vrije school maar èn in den strijd èn in de overwinningen blonk de hoogheid van uw karakter uit. Het was u er niet om te doen anderen neer te slaan, maaralleen het onrecht te breken, waarvan zij uit on wetendheid de verdedigers waren. U wilde niet 't volksleven uiteenscheuren, maar bewaren en handhaven den band met zijn zijn heerlijk verl den en het leiden in pacifica ie. U is overwinnaar geweest, doch in dezen nobelen zin: dat u de vrijheid van heel het volk heeft gewaarborgd en bet tot hooger zelfstandigheid heelt gevoerd En het >oik heeft u Jiefgekregen, omdat u nooit uzelven heeft gezocht. Daarom heeft u ook nooit het volk nagevolgd u bent het alleen voorgegaan in den weg van plicht en roeping. Nooit heeft u een oogen- blik geaarzeld als het moest, ook aan hen voor wie u optreedt de waarheid te zeggen, zonder aanziens des persoons. Te oprecht om te vleien, altijd gereed om te bestraffen, beeft u daardoor het hart gewonnen Al heeft u steeds partij gekozen, u heeft niet een partij, wel een beginsel willen dienen en zoo bent u allen partijen ten zegen geworden. Het was onze begeerte èn plicht u te danken voor hetgeen u voor ons gansche volk, voor ons in bet bijzonder, heeft gedaan. De avond is over uw leven neergedaald. Het stemt weemoedig, maar de lichtglans van uw leven zal niet verduisteren. Voor u is onze diepgevoelde bededat de avond van uw leven almeer gekroond moge worden met den vrede des Heeren. Daorna voerden nog het woord de heeren Spiering, prof Van Rhijn, Evenhuis en Van Swinderen, welke laatste den heer Lehman een prachtigen fauteuil, alsmede een zeèr fraai album met opdracht aanbood. Vervolgens spraken nog de heeren J. C. Wirtz, schoolopziener te Winschoten, Schouten en A. Zglstra, redacteur der „N. P Gr Crt." Nog sprak de heer Holman, hoofd van een Christelijke school te Ten Boer, Jhr. Van Swinderen overhandigde met eenige toepasselijke woorden de cadeaux. De ver- schilende sprekers dankten God voor de groote gave, in Lohman aan land en volk geschonken. Üe heer De Savornin Lohman gaf een schets van zijn persoonlyk leven, waarin hij ook wees op den gewichtigen arbeid van dr. Kuyper. De samenkomst kenmerkte zich door zeldzame hartelijkheid en eenheid van geeet en zin. (Tel) Uit de Staatscourant. De „St. Ct.11 no 17 bevat, de wetten tot naturalisatie van Th. E J. M. Onghena, geboren te Zuiddorpe den 22 Augustus 1872, bierbrouwer, wonende aldaar, envanG.G. Rammeloo en E. F. Rammeloo, be-'den ge boren te Boekhoute (België), de eerste den 28 November 1875 en laatstgenoemde den 23 Juli 1874,mosselhandelaars, beide wonen de te Philippine. Met de „St. Crt. no. 18 en de volgende nummers wordt verzonden de Btaat van afkoop van tienden over het jaar 1908, bevattende a. ten aanzien der tienden van het Staats domein alle in 1908 geconstateerde af- koopen b ten aanzien der tienden van het Kroon domein alle in 1908 geconstateerde af kooj pen en ten aanzien der tienden van particulieren alle in 1908 volgens de overschrijving in de openbare registers plaats gehad hebbende afkoopen. Goes M arineer mag een kind vau school? Herhaaldelijk komt het voor, dat ouders ol verzorgers zich voor de Commissie tot Wering van Schoolver zuim wegens het door hunne kinderen gepleegde ongeoorloofde verzuim trachten te verontschuldigen met de bewering: „mijn kind is toch al twaalf jaar." Vast staat hij velen de meerling, dat de leeftijd van 12 jaar het einde is van den leerplicht, en dat dan geen vervolging wegens on wettig schoolverzuim meer mogelyk is Zy vergissen zich daaiiu. In ahnea 2, art. 3 van de wet op den leerplicht leeBt men „Deze verplichting (om n 1. een kind op eene lagere school to plaatsen) eindigt, zoodra liet kind zes jaar leerling eener lagere school is geweest er. het alle klassen doorloopen heeft" Eu in al. 3 van datzelfde artikel „De verplichting eindigt iu ieder ge val, indien het kind de klasse heeft doorloopen, waarin het bij het be reiken van den der iecjarigeu leeftijd was geplaatst." Ouders en verzorgers hebben dus niet alleen rekening te houden met den leeftijd hunner kindereD, maar ook met het door loopen der klassen. De Secretaris der Commissie tot Wering v n Scho Jverzuim te Goes. A. v. SCHELVEN. - De raad dezer gemeente zal Donder dag 27 Jan. a.s. te 8 uur 's avonds in open bare vergadering bijeenkomen De heer mr. P. Dieleman zal a s. Donderdagavond te dezer stede optreden in het Café Boudeling met het ouderwerp Middenstandsenquête. Wy sporen alle middenstanders in hun eigen belaug aan, deze vergadering, uitgeschreven door do vereetiiging „Handelsbelangen" bij te wonen. De dwaling, waarin vele winkeliers verkeeren, als zou de enquête en speciaal het invullen der vragenlysten, ten slotte uitluopeu op een aanslag op hun porte- monnaie, in den vorm van nieuwe belastin gen, zal door den heer Di. leuiau even grondig als welsprekend warden weerlegd. Inleider is de heer Mr. J. Stieger, mid denstands enquêteur voor Goes. Middelburg Dinsdag hiel! de Veilings- vereeniging -Walcheren" hare jaarlyksche Algemeene Vergadering in het Schuttershof. De Voorzitter, de heer ,1. Polderdijk, opende de «ergadering, heet de aanwezigen hartelijk welkom in dit jaar, en hoo| te dat de be sprekingen zullen bijdragen tot den bloei der VeilingsvereenigiDg. Hierna worden de notulen goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat de huur van het veilings lokaal is teruggebracht op f 100 in plaats van f 160, en dat C. Reynierse door het bestuur definitief is benoemd tot afslager. Alsnu wordt overgegaan tot het verkiezen van bestuursleden, wegens periodieke af treding van de heeren Jan Louwerse, M. P. Matthijsse, C J. Stomps en P. A. Hansen. De heer J. A. L de Lange vraagt of de leden candidaten mogen noemen tegenover de aftredenden, dit is het recht van de leden De voorzitter betwist dit. De heer C. Schout vindt dat het wel is geoorloofd. Hierop worden door J. Flipse genoemd de heeren C. Matthijsse, M. P. Matthysse, F A Hansen en J. Schout. Uitgebracht werden 125 stemmen, waar van verkregen de heeren Jan Louwerse 72 stemmen, M. P. Matthysse 119 stemmen, C. J. Stomps 81 stemmen, F. A. Hansen 111 stemmen, zoodat deze zyu herkozen, op de heeren C. Matthysse en J Schout waren respectievelijk uitgebracht 41 en 15 stemmen, terwyl op verschillende personen 4 en tuinder stemmen waren uitgebracht. Do gekozenen nemen hunne herstemming aan. Uit het verslag van den Penningmeester bleek, dat de ontvangsten in het afgeloopen jaar waren 1 2861,721/2de uitgaven f 2041,66!/„ zoodat het batig saldo bedraagt f 820,07leze rekening is nagezien en in orde bevonden door de Commissie de heeren R. E Hattink, A. Meeuse, en C. S. Schout die echter van oordeel is, dat de boeken enz. dienen geborgen te worden in een brandkast. Dit zal het bestuur overwegen. De leden dier commissie voornoemd wor den herbenoemd voor het volgende jaar. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek dat de VeilingsvereenigiHg een leden tal heeft van 600. In het jaar 1908 werd geveild voor f 36.156 651/,. In 1909 voor f 39.860 02 De opbrengst der groote veilin gen was minder dan het vorige jaar, terwyl de kruis- en zwarte bessen goed waren. Het bestuur stelt voor om aan B. Leijnse een gratificatie te geven van f 40, inplaats van f 25, zooals dit vorige jaar was, en dit wel met het oog op zijn meerdere werkzaamheden op de vergaderingen. Dit wordt aangenomen. (Z.) Maandagavond hield de heer L. Weyl, daartoe uitgenoodigd door het bestuur van den „Middelbnrgschen Bestuurdersbond", in bet gebouw „De Vooruit" alhier, een voordracht over „Besmettelyke ziekten, hare voorkoming en behandeling". De heer Weyl gaf een duidelijke uiteen zetting van de beirende besmettelijke ziek ten. de middelen, waardoor zjj kunnen worden voorkomen, en van de wijze waarop elk bepaald ziektegeval behandeld dient te worden De voorzitter, de heer J Onderdyk, dankte den spreker voor zijn leerzame voordracht die met onverdeelde aandacht door de vrij talrijke aanwezigen was gevolgd. („M. O.") Blijkens bericht der „MirticLelb. Cour." zijn allo plaatsen in de Concert- en Ge hoorzaal voor het hedenavond te geven concert door de zangvereniging „De Wag- nummers" uitverkocht. Volgens hetgeen dezer dagen door den muzikalen correspondent van „De Maas bode" over dit gezelschap wordt geoor deeld, zou het succes van dit zanggezel- schap, hoe welverdiend ook, vooral op routine berusten, maar uil het oogpunt van kunst niel zonder kritiek mogen aan vaard worden. Wegens ongesteldheid van mevrouw Dijckmeester zal de avond-receptie ten huize van den Commissaris der Konin gin in Zeeland op Dinsdag 8 Februari a.s. niet plaats hebben. - De heer jhr. nu*. I. P. F. van del* Mieden van Opmeer, sedert vele jaren kantonrechter alhier, heeft, wegens Imo gen leeftijd, eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Aan den aannemer J. (Iroenenherg te Koudekerks is opgedragen het bouwen van een nieuw heerenhuis op den Tram- singel. Vlissingon Onze gemeenteraad heeft dit jaar nog niet vergaderd en naar wij ver. Demen zal de stedelijke vroedschap deze maand niet bjpengeroepen worden. De eerste vergadering j heeft waarschynlyk plaats op Vrydag 4 Februari. Alhier is overleden de heer W. Troel stra, in leven gezagvoerder bij de Maat schappij „Zeeland". Ile" proeftocht met de „Tambora", gebouwd op de werf der Kon. Mij „De Schelde",) moet Zondag uitstekend geslaagd zijn. Begin Februari maakt liet schip zijn eerste reis („M. O.") Do heer T, A I'. Billiacl't, loodsteer- ling Lij het Belgisch loodswezen alhier, is benoemd tot kapitein bij de lichtschepen met standplaats Ostenidie. - De algemeene vergadering van die V. 1'. N. zal op Woensdag 2 Februari in het hotel „Zeeland" alhier worden ge houden. Do agenda bevat 9 verschillend» punten, waaronder verkiezing bestuursle den, rekening en verantwoording enz. Gisterenmiddag is aan den Konings weg een hoer, die op de pennyboot wilde gaan, tengevolge van een misstap, in hel kanaal gevallen. Met een allesbehalve frisch had kwam hij er af, daar hij ge lukkig spoedig werd gered. Zierikzee Vergader ing van den Gemeente raad van Maandag 24 Januari 1910. (Vervolg). Tot de .mededeelingen behoorde nog de opbrengst van eenige middelen dezer ge meente over 1910, waaronder voor gras zoden f 14,96, gemeentegrond f388,895; beerputten f 78. Van den Nederlandschen Bond voor lichamelijke opvoeding was een adres in gekomen om een subsidie voor 1910, voor deelnemende onderwijzers uit deze gemeente aan een cursus met betrekking tot leiding van openluchtspel. Op voorstel van B en W. wordt afwijzend beschikt. De commissie, benoemd tot onderzoek der begrooting van het Burgerweeshuis voor 1910 brengt bij monde van den heer W. C. de Crane verslag uit de begrooting wordt goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten tot verkoop van een kastanjeboom op de Vischmarkt en twee linden op het terrein van school C. Besloten wordt het verzoek van den heer Ten Haaf, om de boomen vóór zijn huis op de Schuithaven te rooien, niet in te willigen. De wijziging der instructie voor den waagmeester wordt op voorstel van B. en W aangenamen. De [geloofsbrieven van het verkrzen raads lid, den heer L. Doeleman, worden in handen gesteld eener commissie, bestaande uit de heeren W. C. de Crane, Mr. A. J. Fokker en J. van Os. Na in orde bevinding wordt besloten den heer L. Doeleman toe te laten als lid van den gemeenteraad. Ingekomen was van de „Commissie voor een Waterleiding" het rapport van de ver richte grondboringen. Die te Renesse gaf zout water, die te Haamstede voldeed beter. De commissie wenscht nu op een afstand van ongeveer IÜÜ0 M van de Vurige plaats [een nieuwe boring te doen, waar voor zij een nieuwe bijdrage van f350 vraagt onder de gewone voorwaarden. B. en W. adviseeren tot inwilliging van dit verzoek. Na een geanimeerde discussie, waaraan byna alle leden deelnemen, wordt een amendement van den heer J. de Vrieze, om aan de bjjdrage de voorwaarde te ver binden, dat „na de boring het water een jaar onder chemisch onderzoek moet staan," in stemming gebracht De stemmen stuken, zoodat de beslissing in een volgende ver gadering genomen wordt Aan de reeds in het vorig nummer ver melde benoemingen zy toegevoegd, dat de leeraren van de Avondschool voor Vak onderwijs voor den cu"sus 1909-1910 met op 1 ua algeineece stemmen benoemd vver len üe benoeming van de dames A. C. Vooren en H. M. van Malland en den heer J. L. van Roon, geschiedde reep. met 8, 6 en 8 stemmen. De Voorzitter deelt nog mede, dat twee boekwerken ten geschenke zijn ontvangen. Den gevers zal daarvoor dank wordea be tuigd. Bij de rondvraag vcstigeu de heeren van den Bout en de Vrieze de aandacht van B. en W. op den slechten toestaud van het voetpad op den Visschersdijk bij het kantoor der Zoutkeet en den weg by de hofstede van den Miereboer. Nietr meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter do vergadering. N.B, Wij ontvingen de volgende recti ficatie van de in de jongste raadsvergade ring gedane benoemingen, die wij wegens onduidelijke telefonische opname slechts als voorwaardelijk juist konden tnededeelen. Tot leeraren aan de Avondschool voor Vakonderwijs werden benoemd de heeren J. van Ballegooyeu, A. M. Geluk en H. G. de Boer. Tot onderwijzeres met akte Fransch aan sJhool C werd benoemd mej. A. C. Vooren te Hillegom. Mele op de voordracht Btonden de dames E. C Brouwer te Puttershoek en G. de Leeuw te Ootmarsum Tot onderwijzer aan school C werd be noemd de heer J. L van Roon te Zonne- in aire. Mede op de voordracht stond de heer W. K Hack te Dreischor. Tot onderwijzeres aan school B werd met 6 stemmen benoemd mej H. M. van Malland te Kerkwerve Vier stemmen waren uitgebracht op mej C. V. J van Holt- hu jjzen. Mede op de voordracht stond nog mej A. W. Scbulling, tydelyk onderwijzeres aan school C. Hoedekenskerke. Vergadering van den gemeenteraad dd. 21 Januari 1910. Tegen woordig alle leden. De voorzitter opent de vergadering en richt, daar dit de eerste vergadering in 1910 is een woord van welkom tot de leden, Hij vraagt hun medewerking en steun, alsmede, die van den secretaris om de belangen der gemeente zooveel mogelijk te helpen behartigen. Daarna worden de notulen van het verhandelde in de voor gaande vergadering voorgelezen en goed gekeurd. Ingekomen is, het verslag van de ver richte werkzaamheden van de commissie tot wering van schoolverzuim voor de wijken A en C over 1904, waarvan voorlezing geschiedt. Voorts deelt de voorzitter mede, dat het in het in de voorgaande vergade ring opgeina kte tweede suppletoir kohier H. O. dienst 1909 door Ged Staten is goedgekeurd. Beide mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Van J. Hoene is ingekomen een aanvraag om logementsvergunning, wordt als thuis- behoorende bij het college van Ged. Staten in handen van B. en W. ter afdoening gesteld. Van G. Franse is een verzoek om ont heffing hoofdelijken omslag dienst 1909 ingekomen. Wordt besloten adressant te kennen te geven dit verzoek niet voor inwilliging vatbaar is, alszijnde te laat ingekomen, doch dat hij over 1910 niet meer zal worden aange lagen Daarna wordt vastgesteld het kohier hondenbelasting dienst 1910 tot een bedrag van f 144 verdeeld over 73 contribuabelen. Aan de orde is de bespreking van het request van diverse inwoners van Kwaden- liamme, ter verkrijging van een keibestra- ling aldaar. B. en W. stellen den raad voor, aan adressanten te kennen te geven hun verzoek voorloopig zal worder, aangehouden en bij het opmaken der gemeente begrooting voor 1911 te oer wogen of het verzoek kan worden ingewilligd en of in dit geval op die begrootiug de daar voor noodige gelden kunnen worden gevonden De voorzitter zegt, dat B. en W. niet anders aan den raad kunnen adviseeren, gezien de toestand der gemeente financiën en het mogelijk is, om het geld voor bestrating uit een of andere post van de loopende begroot ing te vinden. Dhr. A. den Dekker zegt het te betreuren, de bestrating niet in 1906 is geschied, toen de grintweg door Kwadendamme geheel vernieuwd is. Wethouder Verbeek geeft als zyne meening te kennen dat de wegen rond Kwa dendamme in vergelijking met andere wegen vrij goed zijn. Hij zou echter niet tegen bestrating van Kwadendamme zijn, docb ziet hiervoor voorloopig met het oog op de gemeente-financiën geen kans. Bovendien zijs volgens spreker nog andere zaken in orde te brengen, als het aankoopen van een lijkwagen waarvan nu leeds ruim 2 jaren sprake is en het bouweu van een arrestantenlokaal te Kwadendamme, wat spreker dringend neodig vindt. Dhr. J. Louisse vraagt hoe lang het te bestraten gedeelte zoude zijn. De voor zitter antwoordt dat hij het antwoord op deze vraag moet schuldig blijven, omdat iu het request nergens wordt gesproken over het begin of het eind< vandegewenschte straat.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2