Rechtszaken. Landbouw en Veeteelt. (Joirespou dentic. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Laatste Berichten. Gpenbatü Her*esoui -i$en dat na 5 jaar alleu aan de beurt vau aftre ding zouden zijn. Elke aandeeler krijgt 1 stem; van 5 tot 10 aandeelen 2 stemmen en van 10 en mt-er aandeelen 3 stemme;'.. Na nog eenige woor den te heben gesproken om lil te worden, eindigde dhr. Van Oyen zijne duidelijke rede Na de rede werd den landbouwers een contract ter teekening aangehoden om aan deelhouder te worden. Van deze gelegen- heid'maakte slechts ééa persoon uit de ver gadering gebruik, n.l dhr. Leenhouts, die dan ook een flinke som volteekende. Nieuw-Namen Door het vlam vatten van hout, dat hoven op den oven lag. ontstond bij v. d. V. een begin van brand. Met veel moeite heeft men het vuur nog tijdig kunnen blussehen en daardoor erger onheil voorkomen (Zelandia) Ken graankooper, die op den koren zolder bij H. ff. was, viel tengevolge van een misstap door het opensta ;nde zolder luik en kwam op een der treemen van een daaronderstaand rijtuig terecht, waar door hij de ruggegraat brak en in beden- kelijken toestand naar huis vervoerd moest worden. (Zelandia) Ossenisse. Bij de Zaterdagavond ten huize van den herbergier J. B. Kint, op den Walenhoek alhier, gehouden algemeene vergadering van de Varkensverzekering „Sint Antonius Abt" te Ossenisse, waren 37 leden en donateurs aanwezig. De verzekering trad in werking 1 Maart 1909. De ontvangsten bedroegen van 45 leden fl,50 f 67 50 Inkomstgelden contributie k 20 ct. per varken en per maand Maart 53 varkens f 10 60 April 54 10,80 Mei 54 10,80 Juni 55 11, Juli 58 11,60 Augustus 61 12,20 September 61 12,20 October 65 13, November 64 12.80 Decemher 54 10,80 Boete 0.30 Bijdrage dunateurs 31, - Inspuiten varkeus van donateurs 9 80 Totaal der ontvangsten f 224,40 Uitgaven bedroegen door L Roelans: Bekendmaken openb. vergadering f 0,60 Uitkeering aan P. de Njjs voor van 60 KG. k 30 ct. per KG. 18, Aan Jac. Dnerinck voor druk en schrijfbehoeften 12,05 Aan J. Kooiman voor spuiten van 89 varkens k 35 cent per varken - 31,15 Aan briefport aan veeartsen 0,15 Aan den secret.-penningm.-bode 7°/0 van f 224,40 bruto in komsten 15.71 Totaal der uitgaven f' 77,66 zoodat het goed slot der rekening bedroeg f 146,74 Er werd besloten dat nieuwe inkomende leden die in de gemeente woonachtig waren bij het oprichten der verzekering 2 gulden zouden moeten betalen voor inkomgeld. De na dien tijd gehuwden en ook zij die uit een andere gemeente hier hun woon plaats vestigen, behoeven echter slechts f 1,50 betalen. Graauw. Den len Maart 1910 zal de heer P. A. Baart, zijn 40jarig ambtsjubi leum als gemeente-secretaris alhier mogen gedenken. Het zal den algemeen geachten ambte naar zeker op dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. (Zelandia) Kantongerecht Goes In. de zitting van 24 Januari 1910 zijn veroordeeld wegens overtreding Leerplichtwet: J. de L. te Cortgene en W. L. te Rilland ieder tot f 0.50 b. s. 1 d. h.; ,G. V., P. v. d. G., J. N. te Rilland, C. F. te We- m'eldinge, W. S. to Krabbendijke, J. D. te Colijnsplaat, M. 1'. V., M. K., J. V., ■T. L. de L„ J. B., J. A. de L„ T. V., en K. I. te Wissenkerke J. v. M. te Cort gene, G. M. te Arendskerke, P. de V., te Borssele, D. B., en J. M. te Oude lande, ft7. S. te Wolphaartsdijk ieder tot tl b. s. 1 d. h.II. B. te Kapelle tot f2 b. s. 2 d. h.; J. M. en C. P. te Kapelle ieder tot f3 b. s. 2 d. h. jagen zonder vergunningJ. O., A. 0., A. H., en C. P. te Bergen-op-Zoom, ieder tot fl b. s. 1 d. h. jagen zonder acte en vergunning: P. K. te Nisse, 2 m. f2 b. s. 2 m. 1 w. tuchtsch., uitl. geweer of f 1 b. s. 1 w. tuchtsch.F. E. te Philippine 2 in', f5 b. s. 2 ni|. 3 d. li.A. P. te Middel burg en W. B. te Rilland-B,ath, ieder tot 2 jm. f20 b'. s. 2 m. 8 d. li.; jager met kunstlicht bijstaan: A. v. d. V. te Rilland Bath, tot f 10 li. s. 5 d. h.C. de K. te Koudekerke en A. W. te Ovezande ieder tot f20 b. s. 8 d. h. niet beletten da.t hond wild opspoort J. v. S. te Wolphaartsdij'k tot f0.50 b. s. 1 d. h.J. R. te Hoedekenskerke tot. fl b. s. 1 d. h. ipogen ,met strik wild te bemachtigen: G. H. te Kattendijke, berisping; A. V. te Heinkenszand tot f3 b. s. 1 Weeki tuchtsch. trekdier onbeheerd laten staan: E. M. te Wplphaartsdijk tol fl b. s. 1 d. h. loopen over bez. grondJ. V. te Ril land Bath en J. G. te Middelburg ieder, f10 b. s. 3 d. h. overtreding Drankwet: A. v. D. te Hoe dekenskerke Ijot f 10 b. s. 5 d. h.J. S. te Hoedekenskerke to-t f25 b. s. 10 d. hecht;; loopen over spooiweg: J. F,. W. te Vlake hot f3 b. s. 2 d. h. hoornen overweg niet sluiten: F. II. te Kloetinge f5 b. s. 3 d. h.; overtreding brandweerverordeningM. J. te Goes, tot f 1 b. s. 1 d. h. fietsen op voetpad langs Oostsingel W. R. te Goes, tot f0.50 li. s. 1 d. h. te hard rijden: H. I). te Wemeldinge tot f 1 b. s. 1 d. h. op straat schreeuwen'. A. J. S., J. S., en J. G. te Colijnsplaat ieder tot f2 b. s. 1 d. h. fietsen zonder belB. H. M. en G. de G. te Goes, ieder f 1 b. s. 1 d. h. 'savonds fietsen zonder lantaarn: C. v. N. te Goes, A. L. te Krabbendij'ke, J. B. v. d. W. te Heinkenszand, ,T. A. M. Pz. en A. II. te Kapelle, G. W. v. d. P. te Nisse en K. M. S. te Kloetinge, ieder f2 b. s. 2 d. h. 'savonds rijden zonder lantaarn: G. v. d. K„ Ct. B„ J. F. v. R„ P. C. F. en B. J. de K. te Goes, ieder f0.50 b. s. 1 d. h., L. K. en M. D. te Goes, L. M. Jz', te Wemeldinge, J. O. 'tH. te Oudelande en K. C. D: te Kloetinge, ieder fl b. s. 1 d. h.; 'savonds zeilen zonder licht: J. de R. Jz. te lerseke, f0.50 b. s. 1 week tucht school; 's nachts geankerd liggen zonder licht. J. V. te Wemeldinge en D. D. Jz'. te ler seke, ieder f5 b. s. 3d. h. dronkenschapL. B. te Goes, A. de B. te Oudelande, P. H. te Cortgene, J. J. D. te Terneuzen en J. M. Jz. te Baarland, ieder f2 b. s. 2d. h.; idem bij le herhaling: J. Z. te Hans- weerd, f5 b. s. 3 d. h., J. B. te 'sH. Arendskerke, 3d. h. Vrijgesproken werden: J. M. te Rilland, G. T., H. v. I, en P. v. d. V. te Krab- bendijke, P. C. S„ en L. K. te Wissen kerke en D. M. te .Kattendijke wegens over treding Leerplichtwet. Schuldig verklaard aan 's avonds fiet sen zonder lantaarn, doch zonder toepas sing van straf aan moeder teruggegeven: .1. A. R. B. te Nisse. Vrjjdag j.l deed de rechtbank te Zierikzee voor zich verschijnen den koopman A W. aldaar, beklaagd van valscbheid in ge schrifte en het desbewust gebruik maken daarvan. Elf getuigen, waaronder twee deskundig en, waren gedagvaard. Beklaagde ontkende. De ambtenaar van het O M. requireerde beklaagdes veroordeeling tot vijf jaar ge vangenisseraf en zijn onmiddellijke gevan- genneming. Beklaagde vroeg vrjjspraak. De rechtbank vond geen termen voor onmiddellijke gevangennemingen bepaalde de uitspraak op Vrijjag 4 Febr. Niet minder dan negen jaren geleden diende voor deze zelfde rechtbank de kwes tie der vroegere boterfabriek te Zonnemaire en de Zierikzeesche Gommandietkas. Voor verdere betaling werd toen verwezen naar het gerechtshof te 's Gravenhage. Thans melden de bladen, dat het door Mr. De Braauw aangevraagde pleidooi zal kunnen plaats hebben den 7en September a.s Voorwa r een „vlugge"' rechtspraak Goed Hooi. Bat onze lindbouwdieren (les winters vaak met droog voer tevreden moeten wezen, is van puds bekend, en dat er ook in dat droog voer nog al eenig ver schil kan zijn, zal wel niemand verwon deren. Denkon we maar eens aan stroo, kaf en dergelijke zaken en verder aan puik gewonnen hooi. Ook tusschen de verschillende soorten hooi, welke aan de landbouwdieren worden vervoeder-d is heel wat verschil. Of het afkomstig is van puike kleistreken of wel van magere, schrale zandgronden, zal in de k'wa- teit nog al aardig wat maken en ook in den prijs. Dat komt voor een groot deel hier van daan, dat op kleigronden, de betere grassen gemakkelijker groeien dan op het zand, en die goede grassen vormen eigenlijk voor een goed deel de waarde van het hooi. Aangezien wij nu op het zand toch ook goede graszaden kunnen uitstrooien en hij doelmatige be mesting daarvan een puiken oogst zul len Winnen, zou men o.i. op die min der bevoorrechte velden het hooi aanmer kelijk kunnen verbeteren door gebruik te maken van goed zaad. Het is waar, dat kost geld, terwijl then het hooizaad uit den t'as voor 't nemen heeft, en toch zouden we allen moeten aanraden te bre ken arret de aloude gewoonte, en liever eenigszins duur, maar puik en kiemkrach- tig zaaizaad te gebruiken voor grasland clan het minderwaardige, haast waarde- looze graszaad. Goed hooi mioet nu niet alleen bestaan uit goede planten, maar het moet ook en dat is zeker v,an het grootste belang, veel voedsel en wel verteerbaar voedsel bevatten. Nu is het zeker waar, dat de hoop hooi nog wel aanmerkelijk toeneemt, als men hier en daar reeds van hooien gaat praten. En niemand zal willen ontkennen, dat een groote massa hooi op een boerderij! altijd te pas komt. Maar als men het gras laat staan totdat de meeste grassen zijd uit gebloeid en sommige reeds rij'p zaad be vatten, dan worden de meeste planten te oud, te hart en te stokkerig, het ge droogde gewas lijkt dan meer op stroo, dan op hooi. Wil men in den zomer puik hooi winnen, dan dient men te maaien -tierwijl de weidegewassen nog jeugdig en malsch z'ijn, dan bevatten zij veel eiwit en daarom hooge voeder- waarde. De beste maaitijd is wel als de grassen volop bloeien, d.i. half Juni on geveer, dan zijn de planten grootendeels uitgegroeid, maar ze zijn nog frisch en, malsch, en de massa zal bij langer la ten staan, niet zoo hijster veel meer toe nemen. Heeft men hooi van goede kwa liteit eenmaal goed gewonnen, dan moet men het ook nog goed bewaren, wan!t het moet zijn waarde behouden tot in den wintertijd en vaak nog later. Het mag daarom wel droog en luchtig wor den opgestapeld hetzij! aan den berg of in de schuur, maar altijd zoo, dat er geen rotting of schimmelvorming intreedt. Geschimmeld, muf en duf hooi toch kan hoogst schadelijk worden voor onze die ren. En de gezondheid van ons vee moet toch behartigd worden 'al kost het winnen en bewaren van goed hooi dan ook wat moeite en geld. In den Roomschen kalender vindt men dit jaar achter de Zondagen 23 Janu ari, 30 Januari en 6 Februari de woor den slaan Septuagesima, Sexage sima, Q u i n q u a g e s i m a, letterlijk de zeventigste, de zestigste, jde vijftigste. Deze drie Zondagen vormen reeds met de daarin begrepen weken eene voorbe reiding tot de Groote Vasten, die met Asch-Woensdag (dit jaar 9 Februari) be ginnende, duurt tot Paschen. Op Zon dag Septuagesima en volgende zijn de priesterlijke gewaden in violette kleur, als zinnebeeldige uitdrukking der versterving en vermorzeling des harten, die de Kerk tijdens de Vasten van ons vraagt. Ook het blijde Alleluja, dat èn in de Mis èn in de Vespers de liturgische ge zangen zoo schoon onderbreekt, wlordt op Zondag Septuagesima niet meer aan. geheven en blijft weg tot Paschen. Ook de epistellessen en evangelieuittreksels, welke de Kerk haren geloovigen op die dagen ter overweging voorhoudt, zijin van dien aard, dat zij nu reeds onze aan dacht vestigen op het groot mysterie van 'sHeeren Zoendood op Golgotha, hetwelk in de dagen der Groote Vasten op ge heel bijzondere wijze door ons behoort te worden overdacht. Een kardinaal voor de Rechtbank. Wegens de houding der Fransehe bis schoppen iuzake de slechte leerboeken op de neutrale scholen versoheen de aarts bisschop van Reims, kardinaal Lugon Vrij dag j.l. voor de rechtbank, als aangeklaagde door den Onderwijzersbond in het depar tement Marne en las met krachtige stem de volgende verklaring voor Mijnheer de Voorz., heeren rechters, Toen ik gedagvaard werd wegens het gemeenschappelijk herderlqk schrijven der bisschoppen van Frankrjjk over de plichten van de huisvaders met betrekking tot de school, heb ik me allereerst afgevraagd, of ik al dan niet zon verschijnen. Immers het betreft een daad van onze geestelijke bediening. En sedert Christus de beide machten van elkander gescheiden heeft, hangt onze geeste lij ke bediening, behalve van Ged, slechts af van tiet hoofd der Kerk. Maar om niet den schijn op mij te iaden, dat ik mij wil onttrekken aan de gevolgen van een daad, waarvan ik de volle consequentie aanvaard en ook om duidelijk te laten zien, dat de bisschoppen bereid zijn, alles te onder gaan voor de vervulling van hun plicht en in het bijzonder vo r de bij uitstek heilige zaken van het geloof der kinderen en de rechten van het huisgezin, ben ik voor u getreden. Indien ik echter onder deze omstan digheden kan verschijnen, dan ge schiedt zulks slechts met een opzet telijke afwijking van het gewone gebruik der Kerk. Ik erken, heeren, dat ik heb ge teekend en zelf van den kansel der kathedraal van Reims voorgelezen en bevolen voor te lezen in alle kerken van het diocees het document, dat mij ten laste wordt gelegd. Aan den geleerden rechtskundige, die mij zijn groote kennis heeft aan geboden met een toewijding, waarvoor ik dank zeg, laat ik over, juridisch de aansprakelijkheid, waarvan ik me al dan niet kan hebben blootgesteld, te betwistenmaar ik beschouw het als mijn taak, een bestaande onzeker heid weg to nemen, een feit nauw keurig te ver elden en een beginsel op den voorgrond te plaatsen. De brief der bisschoppen is door geen enkele politieke gedachte geïn spireerd en hij is volstrekt niet ge schreven om de een of andere partij van voordeel te zijn Hij heeft geen ander doel dan om de ouders de gevaren te wijzen, die de handboeken, welke bij het onderwijs gebruikt wor der-, en de wijze van opvoeding, waar aan zij zich gedwongen moeten houdeD, verschaffen met het oog op het geloof en de zeden. Dat wij ons beklagen ovetj het feit, dat de openbare school op weg is nen werktuig te worden tot ontkerstening der maatschappij, daarmee vallen wij noch de wet noch het politieke regee- riogstelsel van onsjland aan. Dan valt nog een'onzekerheid weg te nemen; men noemt ons de vijanden van de leekenonderwijzers. Maar zij waren ook Jeeken onderwijzers, toen vroeger priesters en onderwijzers in elk onzer parochies de)_hartelijkste',betrek kingen onderhielden. -Wij ',zijn hun vijanden niet geworden; wij zijn de vijanden van niemand, maar wij blijven steeds d;> onverzettelijke tegen standers van het onderwijs zonder God, van het onderwijs tegen God, en wij toonen aldus, dat wij niet minder den staat dan de Kerk, niet minder Frankrijk dan het Christelijke huis gezin dienen. De toespraak eindigde aldus Hoopt men werkelijk de bisschoppen te kunnen dwingen tot zwijgen, ter wijl de school, waar de jonge Katho lieken gedwongen zijn zich alle dagen, gedurende lange jaren heen te begeven leeraart dat het Christendom een dwaalbegrip, de menschelijke vrije wil een fictie en het eeuwig leven hier namaals een sprookje is Als men hierop rekent, dan vergist men zich, dan vergist men zich nu, zooals men zich reeds zoo dikwijls vergist heeft. Ik heb de zaak, heeren, juist omschreven Ik wacht uw oordeel af, zonder vrees, overtuigd, dat het onze vrijheid zal erkennen, dwz ons recht om in het openbaar de wet te verdedigen, die openlijk is aangevallen. Frankrijk zou een tegenovergesteld oordeel niet goedkeuren, want 't volk heeft een te helderen geest, dan dat het niet begrijpen zou, dat wij de verdedigers van het geweten zijn en de voorvechters van de heiligste der vrijheden, die twee krachten, welke geen enkele macht ooit heeft kunnen vernietigen. Wegens den overgrooteu toevloed van berichten zien wjj ons genoodzaakt, ver schillende hiervan tot een volgond nummer te moeten uitstellen. De Redactie M. S., ICruiningen. Dank voor toezen ding. Had echler reeds een en ander uit de Holl. Bladen overgenomen. De Redactie. GOES. Geboren23, Theodores Gerar- dus, iv. Willem van Apeldoorn en Theodora Capello. Overleden 22, Anna Jitje Maria, 10 mnd.. d.v. Leonardus Henneveld en Anna Pietje Postma; 24, Adriaan Iman, 7x/2 mnd, z.v. Jan Peeman en Elizateth Adriana Jacobs 23, Adriana Qnirina van Brissen, 78 j., gehuwd met Cornelis de Bruijne. Van 2224 Jan. MIDDELBURG Bevallen: S. de Jongh, geb'. Vinke, z. Overleden: J. II. Merk, 78 jaar, man van P. van Simmeren. Van 1822 Jan. VLISSINGEN. Ondertrouwd: E. Major, wedr. 35 j. met J. C. Verstraete, jd. 33 j Bevallen: V. A. Kokelaar, geb. Pluij- mers, z.; \V„ Sio, geb. Steenaard, z.; T. J. Debra, geb. Van Meerbeek, d.; M. S. Braem, geb. Grunewald, d.; J. Tax, geb. Van den Boom, z.; F. P. van de Vrie, geb. Geldof, z'.M. C. D. Schouwenaar, geb. De Ruijter, d.J.S. Nagtegaal, geb. Rijnberg, d.; J. J. van Ham!,, geb. Van Dijk, d.; E. le Feber, geb. Langenbeif- g'er, z. Overleden: J. Buijs, z. 6 j..1. Kataer- mans, man van E. Jansen, 60 j. ZIERIKZEE. Overleden: 14, C. Wessels, 78 j., -o-ngeh. z.19, J. K. van den 'Doel, ruim 69 jaar, eehtgenoote van J. den' Outer. Rotterdam, 24 Jan 1910. Tarwe veel te ruim aangeboden Voor lagere prijzen afgeven f7 50 a f 10. Rogge flauw onveranderd f 7.— af 7.50, Haver onveranderd f 5.50 a f 7. Bruine boonen onveranderd f 10 f 15 Blauwe erwten ruim ter markt, f 10.— a f 14.— Kanariezaad per HL. f 8.25 a f 9,25. Vlas. Minder levendig Goede prijzen. Vlas. Aanvoer 15700 steen blauw, 4900 steen wit, 4900 steen Groningsoh en 900 steen Holl. geel. Blauw, f a f Groningscb, f2 a f'2.40, Blauw Hollandsch fl.90 a f 2.50, Wit Zeeuwsch f170 a f2.15. Zeeuwsche Eieren f5.30 a f5 50. Overmaasche Eieren f5.60, a f5 80. Varkens 25 a 266. Licht soort export 24 a Meer handel door groote opkomst van kooplieden. M ais Am Mixed f151 a f152, stoo- inend f 150 h f Witte Sorv. M-'xed f 153 af Gele Servische Mixed f a f Gele La Plata f 154 af Grove Donau f 152, Odessa f 148. Aardappels. Westlandsche poters f 0.Westlandsche zand f0.a f 0.- Westlandsche klei f0,— afO,Brielsche Kralen f325 a f350, Geld. Kralen f0.- a f0,Zeeuwsche Eigenheimers f2,10 a f'2 30 Geld. Blauwe f2,50 a f2,70. Zeeuw sche Blauwe f2.40 a f2 60, Zeeuwsche Bontef 2 20 a f2,40. Met weinig aanroer, tamelijke vraag. Aj u i n. Aangevoerd 6000 H.L Groote, Bruine f 1.65 a f 1,75, Stroogele f 1.50 a fGroote Rijasbargers f af Kleine f2,a f Witte f— a f Vraag niet levendig. Den Haai. Luitenant Generaal Sabron is bij koninklijk besluit in actieven dienst hersteld en benoemd tot chef van den Generalen staf. Veenendaal. Over het afschaffen der kermis staakten in de raadsvergadering de stemmen. Katwijk a/d Rijn. In het St. Wille- brordsgymnasium is onder de interne studenten roodvonk uitgebroken. Op advies van den inspecteur van gezondheid Dr. Den Houter uit Den Haag zijn de 9 aangetaBte patiënten geïsoleerd en de noodi- ge voorzorgen genomen om verdere uit breiding tegen te gaan. Van de 160 internen zijn bereids 44. door hunne ouders naar huis geroepen. De voorkomende roodvonk- gevallen zijn niet van kwaadaardigen aard. Groningen. Jhr. De Savornin Lohman is Vrijdagavond op plechtige 'wijze ge huldigd in bet Concerthuis met toespraL ken en liederen. In ons volgend nummer hierover meer. In het noorden des lands hebben de sneeuwstormen vertraging gebracht in den loop der treinen en hier en daar kleine ongevalleu veroorzaakt. Berlijn. Prins Hendrik der Nederlanden heeft met gevolg Zijn intrek genomen in het Esplanadehötel. Gisteren zat hjj met den Duitschen Keizer en onzen gezant aan bij een feestmaal in het Groothertogelijk paleis te Weimar. Londen. Laatste stand der Verkiezingen Unionisten 219 zetels, liberalen 187. Arb. paitij 33. Tersche Nationalisten 68. De Unionisten winnen 101 zetels, de liberalen 13, de Arbeiderspartij 1. Webb wood (Canada). Een exprestrein derailleerde door den sneeuwstorm. Twee wagons waaronder het restauratierijtuig vielen van den dam in de rivier. Het slaap- rijtuig bleef op den dam staan. Een le klas rijtuig vloog in brand. Officieel worden op gegeven 31 dooden en 42 gewonden. Men deukt echter dat er 70 menschen zijn om gekomen; 25 lijken zijn onherkenbaar, daar zij geheel verkoold zjjn. Vele andere zullen wellicht nooit worden gevonden, daar zij onder de ijss-.hotsen zijn geschoven. De conducteurs gedroegen zich heldhaftig. De vreeseljjke sneeuwstorm bemoeilijkte de redding. Charleroi. Een complex gebouwen, op getrokken uit gewapend beton, stortte in. Er zjjn vijf dooden en vijf gewonden. Jan. 25 Vliseingen, 2 woonhuizen met erf en koffiehnis met bovenwoning. Paap. 26 's Heer Arendskerke, houtwaren varkens en meubelen, Hollm. Verhoek. 27 Scheondijke, wilgen tn hakhout, Smidt. 27 Biezelinge, houtwaren en varkens, Hollm. Verh rek. 27 Middelburg, winkelhuis met bakkerij, een idem, en 3 woonhuizen met erf, Struve, 28 W olfaaitsdijk, 2 woonhuizen en inboedel, Pilaar. 28 IJzendijke, kapita'e hoeve, Zijlstra. 28 IerEeke, houtwaren en varkens, Hollm. Verhoek. 28 Kapelle, houtwaren, Liebert. 28 Veere. seheepsafbraak en inventaris, Rosier. 29 Groede, hakhout, Hammacher. 31 Goes, manufacturen, H rllm. Verdoek. Febr. 1 Goe', winkelhuis en erf L. Kerkstv. C. 25, Pilaar. 2 Zierikzee, woonhuizen en erf D 500, schuur en erf A 1495, Franse. 3 Middelbar g, hofsteedje 1.46.20 H.A., en idem 0.81.22 H.A., weiland, bouwland en woonhuis met erf, v. Nimwegen. 3 Goes, woonhuis, voorstad, v. Dissel. 4 lerseke, koeien en melkgerei, Hollm. Verh. 4 lerseke, woonhuis, Schram. 4 Goes, huis en erf (Westsingel), v. d. Kloes. 9 Biezelinge, boutwaren, meab. goederen, Liebert. 9 's Gravenpolder, 18 pi arden, 49 st. hoorn vee .en landbouwgereedschap, Hollm. Verhoek. 16 Kapelle, woonhuis, Liebert. 17 Baarsdorp, boereninspan, Neervoort. 23 Goes, salon-ameublement enz., v. Dissel. 24 Driewegen, vrachtrijdersinspan, Hollm. Verhoek. 25 Baarland, kapitalen boereninspan, Neer voort. 28 Baarland, boereninspan, Hollm. Verh. Kapelle, boomgaarden, Pilaar. of Maart. Kruiningen, hofstede „de Nieuwe Put" en zes woonlr., Schram. Maart. 2 Kamperland, kap. boereninspan, Hosang.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3