Besluiten en Benoemingen. Boekennieuws. O N D E R W IJ S. De voorzitter geloof t dat het altijd beter kan worden. Bij' den laatsten brand werd 20 minuten na den brand water gegeven; de wekkers bewezen goede diensten. Hot voorstel vindt de voorzitter wel erg royaal, de brandweer beeft goede diensten bewezen. De heer Tak gelooft dat hot wenschelijk is betgeen de heer De Rijcke voorstelde, doch spr. gelooft, dat het beter is, dat hij er mede wacht, tot de wethouder Den Bouwmeester thuis is. De heer De Rijcke wil zijn voorstel stel len in handen van B. en \V., doch hij wil nu uitgemaakt zien of de raad dat wenscht. De voorzitter zegt dal de toestand hier niet zoo slecht is als wordt voorgesteld. De heer Gralama vindt het wel goed, om den wethouder Den Bouwmeester eens te hooren dat is van groot belang. De voorzitter vindt de klachten over dreven. De heer De Veer vraagt, is het voor stel niet buiten de orde van den dag? De heer Fruin zegt dat het voorstel dient te worden verzonden naar B. en W. om advies; dit is dé gewone weg. De heer v. Teïj'lingen vindt het voor stel buiten de orde van den dag, spr. gelooft dat de heer De Rijcke zijn voor stel in kan trekken en een idee kan ge ven ter overweging van en VY. De heer De Rijcke zegl, dat hij zijn voorstel niet kan intrekken, hij heeft zijn gegevens van bevoegden. De heer De Veer vindt dat deze zaak in de volgende vergadering moet worden behandeld. De voorzitter zegt. dat aan de hand van art. 22 van het reglement van orde, dit voorstel niet in behandeling kan ko men, waarop het wordt aangehouden tot een volgende zitting. Niemand meer het. woord verlangend, word! deze vergadering gesloten. (Z.) Middelburg. In de Donderdagavond ge houden openbare vergadering der Gezond heidscommissie alhier werd het verslag over 1909 van do bevindingen en hande lingen dier commissie vastgesteld, waar aan wij het volgende ontleen en In de samenstelling der commissie kwam geene verandering. De gezondheidstoestand was in 'talge pen jaar niet bizonder gunstig; er kwa men voor vele gevallen, van kinkhoest en roodvonk, meerdere van waterpokken, en kele van 'diphtcrie; de cholera dreigde. Het sterftecijfer was dan ook hooger en wel 281 tegen 238 in 1908. Er werden 433 personen geboren. In het verpleeghuis werden opgenomen 194 patiënten met 24(13 verpleegdagen; in 't gasthuis 434 zieken met 18(11(1 ver pleegdagen. Terwijl over do reinheid op de scholen niet dan met lof kan worden gesproken, moet, de commissie tot haar leedwezen eens de klacht herhalen, dat de verlich ting in verschillende lokalen te wenschen overlaat; 'tzou haar aangenaam! zijn wan neer ook daarin verbetering kwam. In het verslag wordt herinnerd aan do maatregelen, die in overleg met de com missie'genomen werden om de uitbreiding der cholera, toen hier een lijder per boot aankwam, te voorkomen. De commissie vleit zich dat do genomen maatregelen ertoe hebben medegewerkt, dat geen verdere gevallen voorkwamen. Een der openbare scholen werd met de zornervacantio een week vroeger geslo ten, daar vele kinderen aan kinkhoest leden. Uitgezonderd in de maanden Februari en Mei heerschte er in deze gemeente gedurende het geheel© jaar roodvonk; in het geheel kwamen B0 gevallen, waarvan twee met do-odelijken afloop voor. De voorzitter der commissie trad toe als lid van do commissie door de vereeni- ging het Groene Kruis in het leven geroe pen tot bestrijding der tuberculose. Voortgezet werd het systematisch wo- ningonderzoek in de gemeente, dat reeds in 1908 was aangevangende resultaten van dit onderzoek blijken uit een 35-tal aan het verslag toegevoegde tabellen. In de Dinsdag alhier gehouden ver gadering der maatschappij van Nijverheid departement Middelburg wijdde de voorzitter een woord van hulde, aan de nagedachtenis van den overleden penning meester, den heer A. A. Mes, diens voor treffelijke eigenschappen als bestuurslid van het departement in het licht stel lende. In de vacature Mes werd voorzien dooi de verkiezing van den lieer H. Boassan, terwijl als secretaris werd benoemd de beer H. C. Ghijsen. Het verslag van de algemeen© vergade ring der Maatschappij te Leiden in Juni 1909 gehouden, werd uitgebracht door den heer A. C. Zoethout. D© heer Van Fraeijenhove uit Breda, verklaarde daarop voor da vergadering de goede eigenschappen van den „Obsobran- goe'de eigenschappen van den „Olsobran. besparing zou opleveren. Donderdagavond hield de S i n t. P e- truskring alhier zijn gewone kwar taalsvergadering. De. voorzitter wenschte den leden een Zalig Nieuwjaar pn her dacht in warme bewoordingen het overle den lid, den heer A. A. Mes. De secretaris las de notulen der vorige vergadering voor, welke werden goedge keurd. Na eene gedachtenwisseling over de Vastenavondviering, werd besloten den leden met hunne huisgonoaten «en gezel- ligen avond te bereiden; op ©en der dagen, die de Groot© Vasten voorafgaan. Groot© instemming vond het voorstel om iedere miaand op een Donderdagavond een bil- jarteoncours te houden, zóó groot, dat ©en der leden beloofd© reeds volgenden Donderdag een paar vette konijnen voor het prijsbiljarten te zullen medebrengen. Deze mededeeling verwekte luid applaus. Na 'de behandeling van eenigc huishoude lijke zaken, sloot de voorzitter deze hoogst, gezellige vergadering. (Waar blijkens bovenstaand verslag, dat ons door een bevriende' hand werd toege zonden, een zoo uitstekende geest heerscht in deze oeht-Katholieke vereeniging, kun nen wij onze geloofsgenooten te Middel burg niet genoeg aansporen om den St. Petruskring zóó te steunen, dat hij steeds in bloei en kracht toeneemt. De zegenrijke vruchten voor ons Katholieke volk zullen zich 'dan niet doen wachten Dc Redac tie). In een druk bezochte introductie- vergadering van de vereeniging Handels belang" sprak Woensdagavond de heer J. S. Mectiwsén, voorzitter van den Mid denstandsbond, over de organisatie en coöperatie van den middenstand in Oos- stonrijk-Hongarijc. De vergadering werd geopend door den voorzitter van „Handelsbelang", den heer Frans Keulemans, die in het kort ©en overzicht gaf van hetgeen do vereeniging in de twaalf jaar van haar bestaan tot stand heeft gebracht. De heer Meeuwsen deelde, mede, dal hij met den hoer dr. Nou wens een studiereis heeft g'emaakl in Oostenrijk .en zette, in den breed© uiteen wat de regeering daar doet om den middenstand in den strijd voor het bestaan te helpen, liet oprichten van coö peratieve vereenigingen, creJietfondsen, vakscholen voor patroons en leerlingen- is daarvan wel het voornaamste. Met een serie fraaie lichtbeelden, verduidelijkte de heer Meeuwsen het door hem gesprokene. Hierbij had hij do beleefdheid om den organisator van den R. K. Middenstand hot portret van zijn reisgenoot, dr. Nouwens, die door ziekte verhinderd was hem thans te vergezellen, en de portretten van de leden van ons Koninklijk Huis op het doek te projecteeren. Van de gelegenheid osn vragen te stellen werd alleen door den voorzitter gebruik gemaakt. Bij beantwoording hiervan wees de 'heer Meeuwsen er op, hoe noodzakelijk het is, dat alle Nederlandsche middenstan ders medehelpen aan het welslagen der hier iu het land gevoerd wordende enquête. De aanwezigen, onder wie wij opmerk ten den burgemeester en leden van den raad en de Kamer van Koophandel, toon den meermalen hun ingenomenheid met het gesprokene. (Z.) Zierikzee. Onze oud-sta/Jgenoote, Mej. I. D. A. J. Engelberts is benoemd tot lid van het. Historisch Genootschap. Woensdagavond had in de Concert zaal de uitvoering van Advendo plaats ten behoeve van Kindervoeding. Voor het vrij talrijk opgekomen publiek werd een blijspel opgevoerd, dat door de spelers goed werd vertolkt. Tot onzen spijt kun nen wij' de keuze van het stuk niet roe men. Men behoeft nog geen puritein te zijn, ,om aanstoot te nemen aan tal van uitdrukkingen, kwetsend voor hen, die wenschen, dat ook op het tooneel reke ning wordt gehouden met de politieke moraliteit. Te veel banale en dubbelzin nige uitdrukkingen ontsierden het stuk Jammer vinden we dat, want hot spel van vele medespelers was goed, van som migen zelfs uitstekend! liet Zierikzeesc.he strijkorkest, dal ge heel belangloos zijn medewerking ver leende, speelde met veel entrain en ver. wierf den bijval van het publiek. Vooral de vertolking van no. 4; de Wals uit de Opera „Faust" was uitstekend. Met langdurig handgeklap toonde hel publiek zijn instemming. Tot slot, sprak de voorzitter van Kin dervoeding Jhr. R. de Muralt, woorden van dank tot degenen, die dien avond hadden medegewerkt om de kas van be doelde vereeniging te stijven en beval hij do belangen van het arme schoolkind in elks steun aan. Vergadering der Vereeniging „Algemeen Schippers- en Visschersbelang" te Bruinisse gehouden 17 Jan. 1.1. De voorzitter opent met de volgende toespraak Geachte vrienden, leden der Vereeniging „Algemeen Schippers- en Visschersbelang". Ik heet u allen welkom in deze verga dering! Waar wij zooeven het jaar 1909 met 1910 hebben mogen verwisselen, waarin wij deze onze eerste vergadering houden, daar reken ik het mij een voorrecht u allen mijne beste wenschen aan te bieden. Moge het ons geschonken worden nog tal van jaren met elkander werkzaam te zijn, tot ver betering van onzen maatschappelijken toestand. Zien wij terug naar het zoo pas vervlogen jaar, dan zult u het met mij eens zijn, dat het ons in velerlei opzichten alles behalve voordeelig is geweest. Het was zooals men dat uitdrukt met den tegenslag „schering en inslag". Onze weleer bloeiende mosselhandel immers kwijnt, tengevolge van overproductie, door aanvoer van de Zuiderzee, de goede repu tatie der Zeeuwsche mosselen gaat steeds meer en meer verloren, de strijd om het bestaan wordt met den dag zwaarder, en ond-r dat alles zitten -wij bijna stil ter neder: ontlokt ze u niet de vraag „wat zal er van geworden Geeft de Zuiderzee aan enkelen een klein bestaan, voor velen daarentegen men mag wel zeggen ons allen b:werkt zij onberekenbare schade en achteruitgang in zaken. In verband met "t een en 't ander geloof ik er niet te veel vaD te zeggen dat bet ons bij den huldigen toestand van booge pachten en kleine in komsten onmogelijk zal zijn om het steeds grooter wordende lek boven water te houden. Zoo 'k in den aanhef reeds zei, is er voor de vereeniging een nieuwe jaarkring aangebroken, beziele zij ons me nieuwen uioed om de riemen in banden te nemen en met vereende krachten tegen den stroom van deze onheilen op te roeien Stil zitten immers is achteruitgang, een ploeg die werkt, zegt het spreekwoord, blinkt Zien wij op onze werkzaamheden in 1909 ver richt, terug, dan blijkt het ons dat wij niet ongunstig hebben gearbeid. Onze Overheden, waarvan wij hier slechts noemen, Zijne Excellentie de Minister van Financiën, en ook de HoogEdelgestrenge heer Parijn, onze geachte afgevaardigde ter Tweede Kamer, wij mogen het getuigen, zij waren ons ter wiile; immers ons aller wensch, n.l. de ier legging der landsluis zal weidia in vervul ling treden. Moge dit werk -an welks tot standkoming zooveleu hebben ge wijfeld, een nieuwe bron van welvaart voor de plaats onzer inwoning u e lebrengen. 0®k reken ik het mijn p icht naast deze booge medewerking, dHnk te brengen aan allen die hebben medegewerkt om dit belangrijke werk zijn voltooiing te doen naderen Zien wij op ons ledental dan zijn onze krachten niet verminderd, eer toegenomen Waar andere visschersplaa'sen offers aan de zee moesten brengen, daar bleven wij gelukkig gespaard, niemand onzer werd zijne familie ot der vereeniging door den onver biddelijken dood ontrukt, onze vloot ondanks den slechten gang var zaken breidde zi h nog uit; stemmen deze bewijzen ons tot dankbaarheli. Ken enkele maal inrichten wij het genoegen smaken, dat tijdens den storm van 3 Dec. jl. met onze reddings middelen een diep geladen vaartuig in be houden haven werd gebracht, jammer ge noeg. vergun mij de uitdrukking, moesten reddingsbnoten en redd ngsmiddelen nog steeds uit de kas der veieeniging onder houden worden. Toch breng ik bij d zen een eere saluut aan Zijne Koninklijke Hoog heid Prins Hendrik der Nederlanden als Stichter van den Bond van Nederhmdsch Reddingswezen tot stand gebracht in 1909, en zij het mij eerbiedig vergund den wensch uit te spreken dat wij ook eenmaal ver waardigd mogen worden ons te kunnen scharen onder het eervol vaandel van Zijne Koninklijke Hoogheid als opgenomen te zijn in hovengenoemden Bond. Uit 't een en 't ander, geachte vereeniging, is bet u wellicht gebleken dat het vereenigingsleven haar vruchlen afwerpt, jammer genoeg dat de ondervinding ons leert dat er zoo weinig naar gestreefd wordt In weerwil alles zich vereenigt, staan er nog maar al te veel, om ons onverklaarbare redenen, buiten ons. Wij als visschets houden helaas maar al te weinig rekeni'g met het spreekwoord onzer vaderen Eendracht maakt macht Door eendracht sterk, daarom, houdt dit spreekwoord voor oogen, zoo zal het ons mogelijk zijn ons vaartuig van lag r wal te houden Waar ik in vele gevallen uwen krachtigen steun moeht ondervinden, daarvo >r m(jn dank, doch laat ons dan ook op den inge slagen weg voortgaan, zoodoende onze vak- genooten tot aansluiten aansporen, te meer omdat er bij ons nog zooveel te verbeteren is. Het één voor allen en allen voor één, trede bij ons meer en meer op den voorgrond, perso nlijkheden door ze niet zaken te ver warren op den achtergrond; tweedracht, wij ondervinden het zelf, ondermijnt en verwoest alles. Onze oogen moeten steeds stroomwaarts naar onze belangen, niet land waarts, zijn gericht. Bij dit alles leve een ieder volgens zijn overtuiging, dit doende, zal het ons kunnen gelukken ons maat schappelijk gebouw op te bouwen en te kunnen komen tot dat heerlijk doel, n.l. lotsverbetering. Dat dan -Ie vereeniging steeds moge bloeien opdat wij eenmaal mogen getuigen, dat alles hebben wij te danken aan ons vereenigd streven. Ik wil eindigen, echter past het ons, nog een laatsten blik te slaan op 1909. Was, zoo ik in den beginne reeds zei, 1909 ons niet voordeelig, toch bracht het ons een blijden dag n.l. toen Neerlands hoop in vervulling trad met de geboorte van onze Prinses Juliana, die ons allen reeds lief is geworden. En waar wij a s vereeniging onzen gelukwensch mochten leggen aan de voeten van ons geëerbiedigd Vorstenpaar, spreek ik zeker naar het hart der vergadering, als ik den wensch uit, dat God geve, dat Prinses Juliana voor spoedig mag opgroeien tot Heil van Vorsten huis en Volk, en bovenal tot eere van God De volgende werkzaamheden waren Notulen gelezen en goedgekeurd. Voorge lezen een brief tegen beschuldiging „Zie rikzeescbe Nieuwsbode" van 15 Jan. jl., gevolgd door een bespreking daarvan. Beslo ten wordt dat het bestuur zal antwoorden Daarna wordt gelezen een brief, verzonden aan Z.Exe. den Minister van Landbouw en Handel te Brussel inzake oester- en mossel- handel. Volgt verder bespreking der Visseherij- wet en Visseherijraden. Besloten wordt aan de autoriteiten te vragen of ook de Zeeuwsche visschers voor benoeming in Visseherijraden in aanmerking komen. Bij de stemming voor aftredende bestuursleden werden herkozen de heeren I Jumelet Wz., en Adr. v d. Berg W Azdie de benoe ming aannamen Daarna jaarverslag, reke ning van den penningmeester, ontvangen f 159 65, uitgaven f 127,15, goed slot f 32,50. Verslag en rekening Reddingwezen wezen ontvangsten nihil. In ka3 f36,43V2, uit gaven f24,82, goed slot f 1) 61. Beide goedgekeurd en in orde bevonden door de Commissie beslaande uit de heeren Gr. de Waal Rz. en W. v. d. Berg Dz. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. (Br. Crt.) Kapelle Hedennacht circa half 2 werden de bewoners uit hun slaap gewekt, door het luiden der brandklok. Onmiddellijk be merkte men dat de schuur van dhr. Wille- boer in volle vlami stond, zoodat aan het behoud daarvan niet meer te denken viel. Spoedig was het dorp in rep en roer, daar het verbrande perceel aan verschil lende gehouwen grensde ©n ware bet niet, dat het loofstil was, voorzeker zou het niet bij de schuur gebleven zijn. De brandweer rukte uit met 2 spuiten, doch kon weinig uitrichten. Een koe en vijf stuks jong vee van dhr. Ganzeman, die daar gestald waren, zijn een prooi der vlammen geworden, terwijl nog 2 stuks vee zoodanige brandwonden bekwamen, dat ze afgemaakt zullen moeten worden. Mede verbrandde ©en geit van Willeboer, terwijl 2 runderen van denzelfden nog ge red zijn. Verder is «alles, wat in de schuur aanwezig was, verloren gegaan. Verschillende personen, die hun graan in de schuur geborgen hadden, waren juist do vorige week klaar gekomen met dorschen, zoodat van enkele nog' eenig stro© verbrand is. Verzekering dekt groo- tendeels de schade.. Oorzaak tot heden onbekend. Krabbendijke. Donderdagavond verga derde de varkenshond „Hulp in Nood" alhier in de zaal van dhr. \Y. Krijger. De vergadering werd geopend in tegen woordigheid van 21 leden, waarna de no tulen werden voorgelezen en goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat in 1909 was uitgegeven f 25.635, ontvangen f 110.94, vorig slot f 720.465, zoodat thans in kas was f805.77. Verder bleek, dat twee nieuw© leden waren aangenomen, dat een de gemeente had verlaten, zoodat op 1 Januari 1910 de vereeniging 32 leden telde, welke 34 varkens verzekerden. De aftredende commissarissen werden herkozen. Dhr. J. Koster met 21 en P. v. d. Plassehe met 20 stemmen. Dhr. Yer- heule verwierf 1 stem. Nadat door den voorzitter een regle- mentsherziening in 't vooruitzicht gesteld was, werd overgegaan tot een gezamien- lijken maaltijd met oesters, welwillend door eenige leden aangeboden oni het 10-jarig bestaan eenigszins feestelijk te herdenken, waaraan door allen werd deel genomen en na welks afloop een ieder hoogst voldaan huiswaarts keerde. Hier is op initiatief der landbouwver- eeniging een afdeeling van de Provincial© Vereeniging tot bevordering van de Geiten- fokkerij opgericht. Een vijftiental personen traden toe. (M. C.) Oomburg. Het fanfarecorps Apollo geeft in de maand Juli van dit jaar een festival ter herdenking van zijn tienjarig bestaan. (M. C.) Nisse. Woensdagavond was het jaar. vergadering der kunstmestvereeniging al. hier. Uit 't verslag bleek, dat er verleden jaar geleverd waren 1912 balen kunstmest voor een gezamenlijk bedrag van f 6704.66. De rekening sloot met een saldo van f 12.01. Het ledental klom van 63 tot 65. Herkozen werd fris bestuurslid dhr. A. v. .d. Poest Clement en gekozen dhr. M. Nien- wenhuijse in plaats van dhr. \V. L, de Vrieze die de gemeente gaat verlaten. (Z-) St. Filipsland. Met den in de vorige week zoo deerlijk verminkten stoker, A. v. Brusselaar, gaat 'tgoed vooruit Bljjft zijn toestand zóó, dan zal hij het Gasthuis te Steenbergen betrekkelijk spoedig kunnen verlaten. Z Nwsb. Ter Neuzen Zaterdag 22 Januari des avonds van 6 tot 7 uur en Zondag 23 Januari des middags van 12 tot 1 uur zal de nieuwe Roomsch-Katbolieke bibliotheek alhier geopend zijn. Zij is opgericht door het Kruisverbond en zal bestaan uit ongeveer 400 deelen, waaronder vele werken van beroemde schrijvers. Behalve uit gewone romans, verhalen, levensbeschrij .ingen, godsdiensti ge werken, enz. bevat de catalogus een rubriek geloofsverdediging, sociale werken, geschiedkundige werken, reis en plaats beschrijvingen, studieboeken, Fransche en Duitsche werken, benevens verhalen voor de jeugd. De bibliotheek wordt voorloopig gevestigd bij den koster, Lange Kerkstraat 102, alwaar de catalogus verkrijgbaar is. Hulst Een 25tal landbouwers van hier en omstreken hebben eene hengstenveree- niging opgericht. Eene commissie uit de leden heeft een prachtigen hengst in Belgie aangekocht, iu de provincie Luik. Tegen de aanstaande keuring te Hulst wordt hij gelevetd en zal zeker wel de aandacht trekken. M. Ct. Het rijwiel, dat Maandagnamiddag uit een café aan het station alhier was weggenomen, is gebleken niet gestolen te zjjn, doch b(j vergissing verruild. De betrokken perBoon is thans weder iu het bezit van zijn eigendom gesteld. Koewacht. Door het R. K. Kerkbestuur is in zijne vergadering van verleden Woens dag thans definitief besloten de kerk op Belgisch grondgebied te vergrooten. Het houwen van eene nieuwe kerk is uitgesteld, wijl de geldmiddelen dit voorloopig niet toelaten. Als de goedkeuring verkregen is, zal de aanbesteding van het werk plaats hebben Doel is zoodra mogelijk met de verbouwing te beginnen Clinge. Woensdag 19 Januari hield de fanfaren-maatschappij „Weldoen door Ver maak- haren jaarlijksehen teerdag. 's Mor gens om 81/nur werd er eene plechtige H. Ms opgedragen, waarbij alle leden tegenwoordig waren. Gedurende den dag werd door enkele leden-hei bergiers een bezoek gebracht, 's Avonds vereenigden rich allen in het societeitslokaal aan een welvoorzieuen diseh. Hoofdplaat Een dorpsgenoot, dhr. E Calon, die in het voorjaar van 1909 naar Oanada trok, deelt zijn bevindingen over genoemd land mede in een Vlaamsch blad. Niets dan lof wordt vermeld over die streek. Voor eenigen tijd is echter een persoon van IJ zend ij ke teruggekomen van Canada, die lang geen lof verkondigde van dat land. Zoolang er dan ook zulke tegenstrijdige meeningen bestaan over genoemd land, zullen wij niemand aanraden zijn geluk daar te beproeven. (Waa-orn heeft die landbouwer Calon zijne bevindingen niet doen opnemen in een Nederlandsche courant? Er zijn toch in ons land, ook in de provincie Zeeland nieuw bladen genoeg. Dat Nederlanders, hier geboren en opge voed, de pers van een vreemd land boven de hunne begunstigeD, is een bedenkelijk verschijnsel, waarvoor „Zelandia" onlangs niet ten onrechte de aandacht vroeg. Rei Woensdagnacht is hier bij een pefcro leumhande'aar. terwijl de bewoners afwezig waren, ingebroken en f 50 gestolen. Groede De leden en donateurs van ons muziekkorps bielden Dinsdagavond hunne jaarlijksche vergadering. De rekening over het dienstjaar 1909 sloot met een batig saldo van f' 77,12'. Dhr. Crucq en De Vlieger, leden die af' moesten treden, werd *n herbenoemd. In de plaats van dhr. J. Risseeuw werd gekozen dhr. A. Salomé. Besloten werd om het 70-jarig bestaan der vereeniging te vieren met een festival dit jaar. Het festival werd bepaald op 17 Juli. De feestcommissie hiervoor noodig wordt later benoemd. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. OostburQ. Door den Commissaris der Koningin is met ingang van heden benoemd tot lid van de gezondheidscommissie, zetel alhier, de heer J. P. de Ruiter, opzichter bij den rijks waterstaat te Breskens. In de week van 12 tot en met 18 Januari 1910 zijn iu Zeeland voorge komen 2 gevallen van typhus en febris typboidea, waarvan 1 te Eede en 1 te Ka pelle; 12 van roodvonk, waarvan 1 te Aagtekerke, 1 te Grijpskerkc, l te St. Maartensdijk, 8 te Middelburg en 1 te Sluis; 2 van dipbtheritis, waarvan 1 te Hengstdijk en 1 te Zuiddorpe. Benoemd is tot Ambtenaar van het O. M bij het kantongerecht te Dordrecht mr. F. F. Viehoff, thans in gelijke betrekking te Zierikzee, en in diens plaats mr. A. N. Fabius, advocaat te Arnhem en Tut ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondis sement Zierikzee, ter standplaats Zierikzee, mr. A. N Fabius, advicaat en procureur te Arnhem, tevens werkzaam ten parkette van de amtenaren van het openbaar minis terie bij de kantongerechten in het arron dissement Arnhem. Verschenen is het eer-te nummer van den 2en Jaargang van het Maandschrift der Kath. Soe. Actie en hevat o een zeer lezenswaardig artikel over de L a n d- bouwcursussen, waarvan wij de lezing onzen landbouwers ten zeerste aanbevelen en wel vooral omdat dit artikel, gelijk trouwens alles wat in de maandschriften der K. S. A. verschijnt, in eenvoudigen trant, duidelijk en begrijpelijk is geschreven. Juist dit maakt het maandschrift voor onze plattelandsbevolking zoo aantrekkelijk en het valt te betreuren, dat in aan merking genomen de geringe prijs (('0.60 in een heel jaar) betrekkelijk zoo weii igen onzer Katholieken erop geabon neerd zijn. De beer A. Rademaker, hoofd der christ. scheel voor on- en minvermogenden te Middelburg, heeft de benoeming tot leeraar aan de daar te stichten christelijke kweek school voor onderwijzers aangenomen. Voor de betrekking van onderwijzer aan de Openbare Lagere scheol te Clinge ia slechts één sollicitant.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2