UIT ZEELAND zomer 23 af, doch slechts vier van hen hebben in min of meer gevaarlijke districten zitting n 1. één in Leiden, één in Schiedam, één in Rotterdam II en één in Rotterdam IV. Negentien zetels hebben wij derhalve zeker, zoodat mochten wij deze vier zetels verliezen er toch nog 47 (28 -j- 19) aan ons blijven of een] meerderheid van twaalf zetels. Ja, als zelfs Gouda met drie zetels eens tegenviel, dan nog was de meerderheid aan ons n.l. 44 (28 -)- 16) tegen 38 of zes zetels. De Staten van Overijsel tellen 47 leder, en wel 25 van rechts en 22 an links, zoodat de rechtsche meerderheid hier slechts drie stemmen bedraagt. Van de 25 lechtsche leden treden er dezen zomer elf [af,'gelukkig niet in gevaar volle districten. Hiertegenover [staat, dat van de twaalf linksche zetels, welke in Juni opnieuw moeten vervuld worden,"drie in Enschede en twee in Stad Ommen een schoone kans voor rechts bieden. Maandagmorgen had te Weert de fees telijke opening plaats van den sroomtram- weg Weert-Maesijck in tegenwoordigheid o.a. van de heeren G. Ruys de Beerenbrouck commissaris der Koningin, de leden van Ged. en Proinciale Staten, mr. Bolsius, lid van de Tweede Kamer, enz. Aan de Belgi sche grens waren aanwezig de gouverneur van Belgisch Limburg, de directeur-generaal der Belgische buurtspoorwegen de secretaris generaal van minister Helleputte en ineer anderen. Daar werden hartelijke toespraken gewisseld. Na den terugkeer ontvangst der Holland- sche [en Belgische autoriteiten ten stad huize en feestdiner in het concertgebouw. Goes. Naar aanleiding der geruchten die hier onlangs liepen over een eventu- eelen verkoop van „Het Slot Oostende", schreef een inzender a.an het Handels blad het volgende Het slot Oostende roept oude herinne ringen op aan do ongelukkige gravin Ja coba, v,an Beieren, die daar menigmaal vertoefde. Zooals toen de toestand was, is hij in den loop der eeuwen gebleven en slechts enkele dingen herinneren nog aan dien ouden tijd, o.m. de ruime kelj der, met zijn zware gewelven en breede murenook nog brokken van onderaard- sche gangen, die waarschijnlijk in ver binding zouden staan met andere, welke onder de groote Markt zouden loopen, althans zoo luidt liet in den volksmond. Omtrent het slot zelf vindt men ver meld, dat waar thans de stad Hoes ge legen is, weleer alleen het vermaarde slot Oostende stond; dat het waarschijnlijk vóór het jaar 1300 door een der hee ren YanBorselen Werd gesticht en we gens de ligging den naam „Oosteinde" erlangde; verder dat het strekte tot be scherming van de omwonende landlie den, die zich spoedig nog meer in de nabijheid vestigden om eerst het dorp, tatelr de stad Goes te doen ontstaan, Na 1800 verviel hot aan de Grafelijkheid en heeft 't onder de regeering van het Huis van Beieren verschillende lotgevallen1 gehad. De reeds genoemde laatste gravin van dit stamhuis, die zich na 1428 ook wel Vrouwe van Zuid-Beveland noemiile, schijnt liet slot bewoond te hebben. Hoor de familie der heeren Van der Goes is het slot in 1747 verkocht aan den Raad van State, om tot een militair hospitaal gebruikt te worden en in 1738 (na den vrede van Aken) reeds door den Stede lijken Saad van Goes voor den lOOeh penning overgenomen en door dezen ver kocht tot afbraak, daar de eerwaardige oudheid geen genoegzame reden tot be houd scheen. Geen wonder dus dat van het oude slot slechts eenige muren en kelders zijn overgebleven. Wat de on- ileraardsche gangen betreft, luidt eèn le gende, flat een der gangen zich uit strekte tot het slol te 's Heer Ilendrikskinderen, een half uur van Goes gelegen. Als bijzonderheid is bij deze overblijf selen nog steeds te zien: de bekende .Moerbezieboom, wiens stam, volgens goede overleveringen, in de familie van de heeren van der Goes berustende, reeds bijna vijf eeuwen oud is ja, waarvan be weerd wordt, dat hij door Jacoba van Beieren met eigen hand geplant is en die nog jaarlijks goede vruchten geeft. Bij haar bezoek aan Goes, twee jaar geleden, hebben do Koningin en de Prins ten stadhuize nog van deze vruchten gegeten. In het Goesche Sas is Zaterdagavond opgeviseht en verder vervoerd naar 11er- gen-op-Zoom het lijk van den 19-jarigen visscher J. G. H. de Haas uit Bergen-oip- Zoam, die, zooals gemeld, op de Vonde lingen bij Zierikzee door een toeval ge troffen werd, over boord viel en ver dronk. (M. C.) Middelburg Met de werkzaamheden voor do electrische Irani wordt goed voort gang gemaakt Thans is men bozig aan de l.ange- vielebinnenhrug alhier eeno inrichting te maken om den stroom over te brengen, op zoodanige wijze dat, wanneer de brug moet worden opengedraaid, de draad, die over de brug loopt, kan worden uitgescha keld om de doorvaart van schepen niet te belemmeren. Do vier palen, aan elke zijde van de brug twee, die twee aan twee aan elkaar verbonden worden door een geconstrueer- den ligger, moeten dienen om twee ba lansen Ie dragen en contact te krijgen, en zoo noodig ;af te sluiten, over bet water. De inrichting is ongeveer dezelfde als die, welke men te Rotterdam aan do Jan Kuitenbrug gemaakt heeft. Om den stroom door te laten gaan, indien de brïig open is en dus het ach tergelegen gedeelte gedeelte niet stroom loos te maken bij het opendraaien dei- brug, zal een kabel gelegd wonden in de gracht, die verbondon is aan den ge leiddraad. (M. In een Maandagavond door de sla- gersvereeniging Luetor et Emcrgo alhier gehouden vergadering zijn tol leden van het bestuur gekozen de heeren A. Beu gelink, voorzitter, t'. Boone, te secreta ris, J. Pieterse, 2e secretaris, J. lngelse, penningmeester en J. de Hamer, com missaris. Besloten werd de huiden te zenden naar de coöperatieve verceniging Rotter- damsche Huidenclub. Aan de Afdeeling Middelburg van de Zeeuwsche I .and b on w ma atscha pp ij' zal een schrijven gericht worden in zake do oprichting van een verzekeringsfonds voor levend vee in geval van afkeuring. De in December j.l. opgerichte verceni ging neemt geregeld in ledental toe; thans bedraagt dat 25. Door de politie alhier werden iu het afgeloopen jaar .opgemaakt 987 pro cessen-verhaal, waaronder 18 wegens dief stal en strooperij, en venter wegens ver. duistering 3; bedrog 7: valschheid in geschrifte 1 heling 1 mishandeling 9'; beleediging 13; straatschenderij» 8; over treding openbare orde 23; drankwet 3; arbeidswet 15eiligheidswet 3ijkwet 19 en dronkenschap 213. In dat zelfde tijdstip werden 193 man nen en 4 vrouwen tijdelijk in bewaring! gestold wegens dronkenschap. Aan 138 personen werd aan het com missariaat nachtverblijf verleend. 38 personen hielden gedurende korten of langen tijd aan het commissariaat ver blijf ais verdacht van misdrijven. 8 mannen vreemdelingen zonder geld of middelen van bestaan Wer den uit deze gemeente en uit liet rijk verwijderd. (M. C.) Heden, (VVoensdag)avond, te 8 uur houdt in het Schuttershof alhier de heer .1. ,S. Meuwsen, voorzitter van den .Mid denstandshond eene voordracht met licht beelden over de Organisatie en Coöpe ratie van den Middenstand in Oosten- rijk-Hongarije. Deze voordracht gaat uit van de verceniging van den Handeldrij- venden en Industrieelen Middenstand „Handelsbelang" alhier. - Maandagavond werd op een der bo venzalen der sociëteit St. Joris geopend de Handelsavondschool met driejarigen cursus. De voorzitter der verceniging, de heer J. H. Blum, opende deze cursus met. een toespraak. Het was een heugelijke ge beurtenis, dat in de hoofdstad der provin cie een cursus geopend kon worden voor den handel. Op het gellied van den han del is onderwijs hoog noodig. Andere lan den, België en Zwitserland, landen, die ons land evenaren, zijn lang reeds voor. gegaan, waarop men ook hier voor de zaak wakker werd. Op 22 plaatsen zul len in dit jaar dergelijke cursussen wor den geopend, die subsidie ontvangen, waarvoor op de begrooting van 1910 voor alle cursussen van dien aard is uitgetrok ken f 70.000. Tot nogloe ontbrak in Zee land zoo iets geheel. Wel werden er po gingen aangewend, om cursussen te heli. ben, doch eene gesubsidieerde ontbrak nog. De behoefte aan een Handelsschool werd hier gevoeld, en bijna tegelijk met Vlis- singen wordt hier eene cursus geopend, al verschilt die veel mei hier. Hier is hij van bescheidener aard, daar er alleen 's avonds los wordt gegeven. Uit den middenstand zelve is deze be weging voortgekomen, aanvankelijk niet de bedoeling, dat do gemeente steunen zou. Op initiatief van de Vereeniging van Chr. Kantoor, en Handelsbedienden afd. Middelburg- Viissingen, gesteund door Handelsbelang en de Maatschappij' tot Nut van 't algemeen, werd 'I initiatief ge nomen. Spreker dankte de medebestuursleden voor hunnen arbeid. Een is helaas niet meer. De lieer A. A. Mes, die Handels belang vertegenwoordigde, is reeds over leden. Er "is veel van u gevergd voor (leze oprichting, doch door inspanning heeft men verkregen wat nu is. In nog geen 10 maanden 'werd de verceniging Koninklijk erkend, en ontving zij subsidiën van Rijk, Provincie en Gemeente, al is dit minder als men had gehoopten leera ren konden worden benoemd. Maandag is de eerste les begonnen. Het welslagen dezer zaak hangt nu niet meer alleen van het bestuur af, doch ook van den directeur en do leeraren, die ik installeer. Uitnemende leeraren hebben wij mogen verkrijgen. Voor een groot deel hangt van u af den bloei van den cursus. .Niet vol vertrouwen geven Wij de zaak aan tl af; breng haar tot een staat van bloei; aan uwe zorgen bevelen wij dezen cursus aan. De uit nemende leeraren kunnen echter niets doen als de leerlingen niet medewerken. Gij, leerlingen, kunt begrijpen, dat van uwe vlijt en inspanning de cursus ook afhangt. Gij zult zelf de vruchten pluk ken, doch gij niet alleen. Men ziet op u en als men ziet wat hier gebeurt, zullen zeker ook elders cursussen wor den opgericht. Beseft ook gij de verant woording, die op u rust. Een woord van dank, aan de Corpora ties, die hier vertegenwoordigd zijln, de Chr. Kantoor, en Handelsbedienden-ver- eeniging, Handelsbelang, Kamer van Koop handel en Fabrieken, deputatie der com missie van toezicht op het onderwijs. Leed doet het bestuur het, dat Z.Exe. de ommissaris der Koningin verhinderd is, door huiselijke zorgen hier tegenwoor dig te zijn, die echter zijn beste wen- schen in een schrijven uitte voor den cursus. Het Gemeentebestuur had zich laten vertegenwoordigen. De tegenwoordigheid der Commissie van toezicht op 'I M. Onderwijs stelde 't bestuur o»p hoogen prijs, evenals die van de Chr. Kantoor- en Handelsbedien den, die den eersten stoot aan dezen cursus heeft gegeven. Hiermede verklaarde de voorzitter de zen cursus geopend. Namens de commissie van toezicht op liet NI. Onderwijs, dankte de heer Gra- tamo, voor de uitnoodiging De inspec teur van liet onderwijs had gaarne ge wild, dat de gemeente deze zaak had aangegrepen. Ook spreker had dit gaarne gewenscht. Aan de toewijding van dhr. NV. Jansen, districts-schoolopziener, heeft het niet ontbroken, doch de Raad vond de kosten te hoog. Spr. wenschte het bestuur thans geluk en was overtuigd, dat met de ervaring van den voorzitter deze cursus zal bloeien. De heer J. P. Fokker, voorzitter der Kamer van Koophandel, sprak namens die Kamer zijn beste wenschen uit voor deze inrichting. De heer W. Jansen, districts schoolop ziener, wenschte het bestuur hartelijk ge luk met dezen cursus. Er is thans, zeide spr., een begin gemaakt, groote dingen kunnen gebeuren, in algemeen - be Lee - kenis. De Directeur, de heer NV. Kosten, dankte namens de leeraren liet bestuur voor het vertrouwen in hen gesteld, en hoopte dat dit vertrouwen niet zal be schaamd worden, wetende dat het be stuur hen steeds ter zijde zal staan. Hij hoopte, dat deze school eenmaal zal kunnen wedijveren met de beste in Ne derland. I)e Voorzitter dankte hierna allen voor hunne tegenwoordigheid, on deelde nog mede, dat 11ij zoo gaarne op een andere plaats dezen cursus had geopend, of al thans hier had kunnen inededeelen dat men een ander lokaal had, doch er was nog geen antwoord van de regeering. Hierna werd de cursus begonnen met 25 leerlingen, en is -Middelburg eene nut tige instelling rijker geworden. (Zeeuw.) Bij het openen van de gemeente raadszitting van heden hield de burge meester eene toespraak, waarin hij, na den gemeenteraadsleden zijne geluk wen schen tic hebben aangeboden, de voor naamste gebeurtenissen van hel afgeloo pen jaar in verband met deze gemeente releveerde en het overleden raadslid Nlr, E. P. Schorer herdacht. Aan het einde van zijn toespraak zeide hij: „Waar Mid delburg in vergelijking met andere sleden geen ruime keuze heeft in bronnen om de welvaart en vooruitgang te bevorderen, komt het mij voor, dat die het meest moet gezocht worden in het bevorderen der industrie on dat het gemeentebestuur zelfs, af mocht dit gepaard gaan met belangrijke financieele offers, steeds moet trachten die op alle wijzen te steunen en te bevorderen. .Moge in het jaar dat voor ons ligt, het ons niet aan kracht en lust ontbreken om de belangen der gemeente te helpen bevorderen en daar door den bloei dezer stad te doen toe nemen." De heer Hurgronjc dankte daarop den burgemeester voor het gesprokene en wenschte hem namens den raad alle goeds loe in 1910. (Voor verslag van de raadszitting van heden zie onder Laatste Berichten.) Viissingen Treurig is hel gesteld met de werkzaamheden op de fabriek De Schelde, verloden week hebben weer on geveer 70 personen aanzegging gekregen, dat zij van de week gedaan krijgen. Er zijn er 1 ijdie meer dan 30 jaar op; de fabriek werkzaam zijn, die schreiende naar het kantoor gingen en uitriepen, wat moeten wij» nu beginnen. Het antwoord was eenvoudig, wij' heb ben geen werk 'meer. Nu is verleden week de Directie vergaderd geweest en. hoeft besloten aan enkele ouden van dagen die ook bedankt zijn geworden een pensioentje te geven van drie a vier gul don per week. Naar men zegt zullen er binnenkort nog 'meerderen bedankt worden, maar men denkt, dat er 'met Mei a.s. weer volop werk zal komen. (Zeeuw.) Daar de bevolking dezer gemeente, volgens de olficieele volkstelling, meer dan 20.000 bedraagt, zal hij de eerst volgende periodieke verkiezingen het aan tal leden van den gemeenteraad van 17 tot 19 vermeerderd worden en zal even eens liet aantal wethouders van twee op drie of vier moeten worden gebracht. De overplaatsing van de rijksveld wachters Haaksman en Overman, respec tievelijk van Somjmelsdijk en Brouwers haven naar Viissingen, staat in verband met het stationneeren alhier van een po- litievaartuig voor den dienst op de Wes- terschelde. In een onzer Julinummers van terseihelde. (M. l't.) Hoewel het oorspronkelijk in het voornemen lag dat de Wogminimers al leen te Middelburg een concert zouden geven, kunnen wij met genoegen mel den, dat dil beroemde zangkoor ook hier ter stede zal optreden. Evenwel kon met het oog op reeds ge maakte overeenkomsten in andere plaat sen hier slechts een matinee worden ge geven. Deze uitvoering nu is bepaald op NVoensdag 2(i Januari, des middags 2 uur of halfdrie en zal plaats hebben in de zaal van den lieer Bulling op de Groote Markt. (VI. Ct.) Zierikzee. 'Pot kantonrechter alhier is benoemd Nlr. S. B. Bakker te Zierik zee, thans griffier hij het kantongerecht. - Aquarellisten schijnen zich dikwijls aangetrokken te gevoelen tot stillevens. De tentoonstelling van Pictura Veluven- sis heeft er dan ook vele ter bezichti ging gesteld. Men moet zich geweld aan doen, om in «Ie „Zonnebloemen" van Jacoba. van de Poll een complex van penseelstreken te zien, zóó sprekend is de gelijkenis met de natuur. Het glanzend goud dei- omkrullende bloembladeren, het warme bruin-grijs van het inwendige der bloem, de harmonische plaatsing der bladeren, alles spreekt van groote liefde, waar mede dit onderwerp is behandeld. Weldadig doen ite zachte tinten der „Tulpen" aan. Het leere der bloemen, die wel wat verspreid liggen op liet. aqua rel, veroorzaakt echter, dat een zekere ijlheid ontslaat, die schade doet aan de opvatting van het geheet. Dat is niet het geval met do „Anjers" en de „Pa pavers", die J. Bleuland van Oordt heeft ingezonden. Het levendige rood der An. jers schijnt een groote bekoring uit te oefenen; nooit schijnen onze schilders zich te kunnen verzadigen aan de harts tochtelijke schoonheid van haar kleuren pracht. Heeds in onze Nliddeleeuwsche primitieven ziet ge 'de anjers verschij nen. De „Papavers" missen het levendige, het stralende schoon, dat de „Anjers" kenmerkt. In de tinten-keuze naderen ze meer tot de zooeven genoemde „Tulpen". Naast deze aquarellen, die alle bloe men voorstellen, hebben we ook eenige etsen in hetzelfde genre te bewonderen. II. Obbes zond een tweetal etsen in, voorstellende „Rozen", welker bladeren van een fluweelige zachtheid zijn, zooals alleen een warme zomerzon te kan ge ven. Deze „Hozen" belmoren tot het knapste werk, wat op de tentoonstelling aanwezig is. Van een geheel ander karakter zijn de landschappen, waarvoor vooral Perk en Verkerk voorliefde betoonden. De rustige grootheid der heide moest deze Veluw,- sche schilders aantrekken. Uitstekend is do natuur bespied door A. van Weezei Eriens, die de „Beuken" bij het Uddeler meer koos tot voorwerp van zijn penseel. Hoe schoon zijn die rijen förschc, eeuwen oude beuken met hun gladde stammen. Nlen voelt bij het aanschouwen dier trot- sche woudreuzen iets van de geheim zinnige huivering, die de sagenrijke om geving van het Uddeler-meer, over den, eenzamen wandelaar brengt. De breede kruinen belemmeren het zonnelicht den doortochtde schilder heeft dien ge- dempton loon op voelbare wijze weer gegeven. P. Ni. van Walcheren heeft een andere visie op zijn laan hoornen. De zon bla kert en schittert en werpt stroomen van licht door de takken. Hel wisselen geel, en groen en rood af op deze aquarel, die ons meer de subjectieve opvatting van don schilder veraanschouwelijkt, dat wel een weergeven van de werkelijk heid. Het stille, stemmige onzer oude Hol- landsche steden met haar binnengrach ten, omzoomd mot boomenrijen, die de Oud.Hollaiidsche geveltjes verbergen, en gestoffeerd pret 'n enkele voorbijganger, boeide Agatha Zelhraeus en Verkerk. De eerste komt met haar ,Alkmaarsche grachtje ons herinneren aan de 17 d'eeu- wers. Men moet ter (lege oppassen, wil men zijn gedachten geen twee en meer eeuwen terug plaatsen. Onwillekeurig denkt men aan Pieter de Hoogh'en diens tij'dgenooten, ware het niet, dat de kleo- derdrac.ht uit Rembrandts tijd ontbrak. Aangenaam doen dit en andere schilder stukken van dil genre ons aan. Wil de aquarellist Knaake ons -Millet te binnen roepen met zijn graanveld, vol, goudgele aren, die wuiven op den adem; van den wind? De maaiers op den voor grond hinden tot schooven, wat onder, de zeis gevallen is. Veel in toon, in be werking herinnert aan bovengenoemden. Franschman. Naast veel goeds valt ook minder knap| werk aan te wijzen. We onthouden ons! echter daarvan, omdat wij dankbaar zijn, dat de Vereeniging tot Bevordering van 't Vreemdelingenverkeer in staat stelde tot het genieten van het schoone, dat het penseel der Henkumsche schilders voortbracht. We hopen, dat zij nog meermalen uiting moge geven aan deze artistieke opvat ting van haar taak. Kloetinge Vrijdag hield de vereen. „Landbouwbelang" hare gewone jaarsver gadering, die door 77 leden werd bijge woond. Uit 't verslag bleek, dat 24 nieuwe leden in 1909 tot de vereen, zijn toegetreden, zoodat deze nu 158 leden telt. Daarna werd door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan van zijn gehouden beheer, waaruit bleek dal in het afgeloopen jaar zijn aangekocht. 237400 K.G. superpliosphaat; 12(190 K.G. annn. superphospliaat2400 K.G. zwavel zure amm.5600 K.G. palenlkali; 69965 K.G. chilisalpeter: 5600 K.G. lijnkoeken; 12212 K.G. katoe.npiltenmeel; 274' 2 K.G. Rosendaalsoli rood klaverzaad en 23 K.G. Luzerne zaad, alles tot een gezamenlijk bedrag van f24704.17. De ontvangsten bedroegen eene som van f 24829.92s on de uitgaven f 24731.90, zoo- dat de rekening sloot met een batig saldo van f 98.02s. In He plaats van den lieer 11. Mieras dil do gemeente gaat verlaten werd met 40 stemmen tot bestuurslid gekozen dhr. Zaudee; de heer (j. Trimpe verkreeg 96 stemmen. Nog werd besproken of liet wen- schelijk zou kunnen zijn om rechtspersoon lijkheid! voor de vereeniging aan te vra gen, waarop de leden het bestuur machti ging verleenden om indien zulks noodig mocht blijken, dil te doen. (Zeeuw.) Kapelle. De persoon die lijdende was aan typhus is hedenmorgen overleden, pen weduwe mei 5 kinderen onverzorgd ach terlatende; voorwaar een treurige, toe stand Hoedekenskerke. Donderdagnamiddag kwam J. de G. alhier, terwijl hij werk zaam/ was hij het verzwaren van (ten zee dijk Ie Baarland, zoodanig in hotsing met een met grond geladen kipkar, dat hij in wendige; kneuzingen beliep en buiten werk moest gestekt worden, terwijl geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Ovezande Uitgcnoodigd door het Plaat selijk Comité der K. S. A., trad de heer J. Vienings van Goes, Zondagavond: alhier op met een rede over de Kruis tochten. Eerstens gaf spreker een oveiv zicht van deze zoo merkwaardige toch ten, om daarna de groote gevolgen te schetsen voor de Eiiropcesche rijken pn in, gloedvolle taal ons op te wekken tot het deelnemen, naar Iw-ste vermogen, aan den kruistocht onzer dagen, den strijd tegen ongeloof en zedebederf. De Zeeroervv. heer Pastoor vertolkte ten slotte den dank dei- vergadering in welgekozen woorden en spoorde de aanwezigen aan tot het blijven steunen van de K. S, A. Zeer voldaan gin gen) onze mannen, in grooten getale opge komen, huiswaarts, wanl was onze ver wachting groot, zij werd inderdaad nog overtroffen. (Deze correspondentie bereikt- ons Ie laaf om nog in hel Maandagavond nummer Ie kunnen worden opgenomen. Redactie). Driewegen. In de op 17 Januari 1910 gehouden vergadering van den Raad wa ren alle leden present. Tot hoofd der school werd benoemd met ingang van 18 April 1910 de heer G. A. van Noort te Arnemuiden met 6 stemmen1 Slem was uitgebracht op den heer H. Blok te Alphen (Z. H.) Wordt besloten om gedurende de va cature van hoofd der school een tijdelijk onderwijzer(es) op te roepen. Wordt in beginsel besloten over te gaan tot den houw eener nieuwe open bare school, als het Kijk voldoende sub sidie geeft. Tenslotte wordt opgemaakt een supple toir kohier hoofdgeld 1909 lol een be drag van f6.99. Baarland. Op de weegbrug alhier is in 1909 gewogen: Suikerpeen 3.076.843 Kg., Pulp 629.824 Kg., Aardappels 977.390 Kg., Ajuin 37.201 Kg., Beestenpoen 17.606 Kg., Gele peen 921 Kg., Sjalotten 1.494 Kg., Graan 376 lvg„ Steenkolen 11.761 Kg., Kunstmest 8.888 lig.. Hooi 7.154 Kg., StiDG 13.044 Kg., 9 sinks vee 3.664 Kg. Oost en West Souburg. De gemeente raad alhier heefl in zijn Zaterdagmiddag gehouden vergadering op voorstel van Burg. en NVeth. afwijzend beschikt op het verzoek van bewoners van den Ouden Ylissingschen weg tot het plaatsen van een of twee straatlantaarns voor hetere ver lichting. De meerderheid van den raad was het eens met Burg. en NVeth. dat de verlichting daar voldoende is. Aan het fanfaren-gezelschap „Vooruit gang is ons Streven" werd toestemming verleend om van een lokaal der open bare school gebruik te maken voor liet houden der repetities. Den gemeente-bouwmeester J. van Rekke werd tegen 15 Maart eervol ont slag verleend. (VI. Crt.) Hu st Naar verluidt heeft de minis ter van Binnenlandschc Zaken, beschik kende op het (adres van den heer van Dalsum, houdende verzoek tot vernieti ging van het besluit van den raad van 26 Oct. betreffende het sluiten van eene' geldleening en van het desbetreffend be sluit van Gedeputeerde Staten, te kennen gegeven, dat er voor do gevraagde ver nietiging gecno termen zijn gevonden. (Zelandia.) Een landbouwer uit Axel, die Maan dag voor de eerste maal per fiets onze stad! bezocht, zette zijn rijwiel in een heg- berg nabij .liet station neder, terwijl hij dq stad inging. Toen hij terugkeerde, was zijn fiets verdwenen. Een ander was er mee van door gegaan. (Zelandia).

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2