Het lijdt geen twijfel PALM-PILLEN een behoefte der menschheid SPORT. VISSCHERIJ. Kunst en Wetenschappen. Landbouw en Veeteelt. Rechtszaken. „Donderdagmorgen, door den onderzoek- reohter ondervraagd, deed hij de volgende verschrikkelijke bekentenis „Eenen Zondag in October, te Antwerpen in de Scheldestraat wonende, was ik met mijne vrouw en mijn dochterke naar een cinema gegaan. Onder de vertooning kreeg ik twist met mijne vrouw zij verweet mij dat ik een luiaard was en niet genoeg won voor de noodwendigheden van het huishouden. Ik won echter 5 fr. per dag, en daarvan konden wij, spaarzaam levend, goed rondkomen. Na de vertooning zette zij hare verwijtingen voort Ik zegde niets, maar hare ontevredenheid had mij opge wonden. Ik deed de lamp uit en wij gin gen te bed maar, daar mijn vrouw voort ging met verwijten, veiloor ik mijn geduld en gaf haar een vuistslag. Dat wond mij nog meer op en greep haar bij de keel. „Wat er toen gebeurde, weet ik niet, maar toen ik haar losliet, was mijn vrouw dood. Vruchteloos poogde ik haar tot spre ken te brengen. Ik vatte toen het voor nemen op, het lijk te verbergen. Ik had een groote kofferdaar wilde ik het in leggen Het was te klein en ik moest het hoofd van het lichaam scheiden om het er in te krijgen. En zoo leefde ik drie dagen in ééne kamer met het lijk, tot eindelijk de stank mij verplichtte den koffer naar den zolder te brengen. Alleen het beddelaken was een weinig bebloed ik hoefde niet eens mijn handen te wasschen. Eenige dagen later ging ik naar mijnen broeder te Etterbeek, waar ik een dag doorbracht. Van daar ging ik naar Luik, huurde er een zolderkamer in de rue de Lairesse, bracht er den koffer naar toe en plaatste dien tusschen oude voorwerpen. „Het is slechts eenige dagen dat ik te Bergen verblijf met mijn dochterke. De wroeging vervolgde mij overal nergens heb ik rust en ik ben tevreden, door een volledige bekentenis mijn gemoed te kunnen ontlasten. „Ik heb gedood, zonder te weten, wat ik deed. Mijn vrouw is nu dood en ik betreur het. De moordenaar had zijn gruwelijk ver haal gedaan al weenend en snikkend. Toen ontstak hij een cigaret. De dader Rottenburg, die steendrukker was in het huis Ratinckx. is volgens al gemeen oordeel zijner vroegere patroons en werkgezellen, een voortreffelijk werk man, onder alle oogpunten. Hij was de regelmatigheid in persoon, nooit kwam hij een minuut te laat, was aan het werk oplettend en werkzaam. De man was ook zeer zacht van aard, en nooit werd een grof woord van hem gehoord. Ook hield hij zich met niemand bezig of deed ook geen moeite om met de andere werklieden in nauwere aanraking te komen. Zijn vrouw (het slachtoffer), vergezeld van hun kind, kwam hem zeer dikwijls aan zijn werk afhalen en zeker zou niemand in die oogenblikken gedacht hebben, dat in dit gezin zulk een vreeselijk drama zou afge speeld worden. Wat door de werklieden werd opgemei kt was, dat Rottenburg zeer kort zat van geld. Het grootste werk van PiusX De bekende katholieke dichter en schrijver dr. Lornz Krapp hield laatst een rede, wa raan 't volgende ontleend is dat wij om het zeer merkwaardige van het geval hier een plaats geven. In den zomer van dit jaar (1909) was ik in Venetië. Daar ligt nabij de Rialto- brug een straat met een hoog huis, dat een bronzen plaat in den gevel draagt. In die bronsplaat is een zeldzaam woord gegrift: „Ecee summum opus Papae". Hier is het grootste werk van den Paus. Wat mag dat grootste werk wel zijn? De stichting van een katholiek dagblad. Daar is de redactie der Difesa, het door den Patriarch Sarto opgerichte dagblad tot verdediging der katholieke belangen in Venetië. Ik kwam te Venetië in den dom van Sint Marcus, de wondervolste kerk ter wereld. Daar schittert alles van goud en edelgesteente. Daar staat ook een heerlijke, overoude patriarchale troon. En ik bracht mij te binnen, wat een verbeven aanblik het moest zijn daar op dien zetel de in nemende en tegelijk indrukwekkende figuur van Pius X te aanschouwen in de dagen, dat hij Patriarch van Venetië was. Maar als ik daar zoo stond, ging mij ook een andere gedachte door den geest. Denzelfden morgen had mij een Italiaan eenige bizonderheden uit het leven van den Paus verteld, wsaronder dit merkwaardige. Toen de Paus nog patriarch in Venetië was, voer hij met zijn prachtgondel van paleis tet paleis, van burgerhuis tot bur gerhuis en verdeelde eigenhandig bladen van de door hem opgerichte Defesa. Ik weet niet, waar Pius X mij als Patriarch grooter scheen in Sint Marcus op den patriarchalen zetel of op zijn vaart door de donkere, stille kanalen van Venetië om vrienden te winnen voor het katholieke dagblad van zijn stad. De uitslag van het edel pogen mag be wondering wekken. De vijanden der Kerk hadden in Venetië geheerst als meester. De wil van het chris telijke volk maakte aan hun macht een einde. De kerken hadden leeg gestaan, Zelfs in de Sint Marcus verdrong zich op Zon dagen een oneerbiedig pratende, ongeloovige troep vreemden sindsdien echter was er als een levenwekkende lente over de slapende stad gekomen. De kerken liepen vol het geloof bloeide op. Venetic was weer een christelijke stad. Ecce summum opus Papae. Dat was het grootste werk van den Paus. (Msb) Wat de soldaten van Napo leon te dragen hadden. Wilt ge eens weten, wat de „sac" der soldaten van het „Groote leger", tijdens den rampza ligen veldtocht van 1812 inhield, luister dan eens vriend. Elke ransel„sac" tot het meest noodige teruggebracht, wat de kleeren betrof, hield in2 hemden, 2 paar schoenen met spjjkers en zolen om te lappen, een broek en halve linnen si.bkousen, een groven en fijnen kam en een harden borstel (op de ljjst stond „Utensiles de propreté"), een zwachtel en pluksel en 60 patronen. In de twee daarnaast hangende zakken waren 5 beschuiten, elk van 16 onsen, en daaronder hadden we nog een langen nauwen zak met 10 pond meel. De geheele zak aldus saamgesteld met de bretels en den daarboven opgerolden kapotjas woog 33 pond en 12 ons. Maar we zijn er nog Diet, zei de oude schilder, in bandoulière hadden we nog een linnen zak met 2 brooden, elk van 3 pond. Aldus, met sabel, de gevulde patroon tasch, 3 vuursteenen, schroevendraaier, banderol en geweer waren we belast met 58 pond, hadden we voor vier dagen brood, voor 4 dagen beschuit (nog beter als die van vriend Schippers, die in Spanje heeft gevochten), voor 7 dagen meel en 60 patronen om te vei schieten. De rolschaats. Over de onstuimi- gen triomftocht van de rolschaats schrijft, iemand in. de „Frankfurter" „Pas eenige maanden bestaat de sport en nu reeds lijkt onze stad op één grooit rollodroam. De straten en pleinen behoor ren aan de nieuwsoortige rijders en bet asphalt knarst onder de duizend en nog eens duizend schaatsen, welke: dag en nacht voortrollen. Da,t gaat zonder ophou den door, zao snel en zoo flink, als wil den jdie rolschaatsers de heale wereld dooi en als kwam het op aan, met de rol schaatsen de zaligheid te verdienen. Krits- k|ra.ts, klritskïats, ratelen de wieletjes. Men- schen verbazien zich, honden zotten het op een loopen en aapjespaarden worden schichtig, 'tls een typische drukte. Daar glijdt een meiske uit, ginds doet een jon gen een verkeerden zwaai, weldra liggen er drie, vier tegen elkaar gerold. En wat de jongeren overdag doen, doen de oude ren Ües avonds. Nog la.at in 'den dacht, als m'n moe hoofd rusten wil, klritskratst 't van beneden!" Romantische schaking. In di plomatieke kringen van Sofia en Weenien is een romantische schaking op 't oogen- blik de stof van aller gesprek. Zooals men weet, liet de Bulgaarsche minister president Dimdtrij Petkoff, zijn we duwe met leene 'dochter na. De laatste is niet alleen bekend om hare schoonheid, maar ook omdat zij1 de erfgename is van een fortuin van 500,000 gulden. Onder deze omstandigheden, spreekt 'ta.ls van zelf, dat haar nogal 't hof gemaakt jwordt. Mevrouw Petkoff wees echter allen af, idie om de hand van haar dochter kwa men, daar zij- het plan had haar uit te huwelijken aan een jong dentist. Maar het jonge meisje had heele andere plannen. Zij had eenigen tijd geleden den secreta ris van den Bulgaarschen gezant te Home, Dr. Kawarof, ontmoet.. Spoedig waren zij beiden verloofd, doch zander medeweten of toestemming van de moeder en de fa milie van den jongen man. Intusschen nam mevr. Petkoff maatre gelen tot een spoedig huwelijk van haar dochter met den jongen tandarts. Alles was in orde en de bruiloft zou plaats hebben, toen 't meisje aan Dr. Ka,- waro-ff, te Rome, schreef. Zij vroeg hem om haar uit den pijnlijken toestand te komen verlossen. Hij vertrok aanstonds naar Sofia. Het paar zon een uitstapje doen naar een der dorpen in den om trek, wat was voorgesteld door eenige vrienden. De moeder van 't meisje had geen arg waan en bleef thuis. Toen zij1 in 't dorp aankwamen, begaven zij zich naar de kerk en huwden Idaar. Eenige vrienden fung-eeiv den als getuigen. Daarna! haastten zij zich naar het station en zijn naajr Nizza, ver trokken. Wegens het vroeg invallen van het Paaschfeest, wordt het Engelsche wedren seizoen dit jaar reeds gespeeld op Maandag 14 Maart, dat is een week vroeger dan gewoonlijk. De eerst principal pace, de Lincolnshire Handicap, heeft plaats op 15 Maart, terwijl de grootste hinderniswedren, de Grand Liverpool, Grand National, Steeple Chase, Vrjjdag 11 Maart wordt verreden, Met ingang van 1 Februari a.s. wordt de opziener 3e klasse bij de visscherjjen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen, de heer J. Cornelisse, verplaatst van Terneuzen naar Ierseke. Pater Wang S. J. Een der beroemdste Jezuïeten der wereld is onlangs overleden te Zikawei in China, in den persoon van den EeïW. pater Wang, een bekend Chineesch schrijver. Pater Wang had den leeftijd van tachtig jaren bereikt en was vijftig jalren priester ge weest. In dat tijdperk schreef hij! een Ajoologie der Katholieke Geloofsleer, in zes deeden, alsmede verscheidene hagiographische wenken en vijf bundels landkaarten, allen in zijn moedertaal, het Chineesch. Voorts schreef hij in bet latij'n een Con cordance van de Europeesehe en Chinee- sche 'kalenders levende bijdragen voor de „Variétés Sinologues", en publiceerde nog verscheidene andere werken over China. Slechts weinige oogenblikken vóór zijn dood was hij nog bezig aan eene Alge meen© Chronologie van het Chineesche Rijk. „Hef Roomsche tooneel". Wij lezen in „De Tijd": Eindelijk heeft een reeds: lang bestaand plan vasten v.orm gekregen. Te dezer stede (Amsterdam) is opgericht een vereeniging „Het Roomsche Tooneel", onder leiding van den heer L. van Domburg. Het is een klein gezelschap ontwikkelde dames en heeren, die zich ten doel stellen, vooral in de provinciesteden het Kwaad der vele rondreizende tooneelgezelschappen van al heel slecht allooi, met meer succes te bestrijden door het opvoeren van goede tooneelstukken. Finantieel voordeel beoogt de vereeniging niet. Zij' wil de plaatselijke R. IC. Vereenigingen in de gelegenheid stellen tegen betrekkelijk geringe! onkosten tooneel- en voordrachtavonden te geven, die op hoager peil staan dan die, welke plaatselijke dilettant-enc-lubs met hare on voldoende middelen en oefening kunnen organiseeren. Het ontwerpen van, decors, costuums enz. berust in de handen van enkele jeugdige kunstenaars. Om niet het goede doel der R. IC. Stu denten tegen te werken, die thans in en kele plaatsen tooneeluitvoeringen gaan geven ten bate der „Vereeniging tot. stich ting van II. K. Herstellingsoorden voor longlijders en zwakke- kinderen", besloot „Het Roomsche Tooneel" eerst in het vol gende seizoen met een tournee doof het land te beginnen. Van een boer, die geen mangelwortels kon winnen. Er was eris een boer, die altjjd tegen den winter zijn vee moest verkoopen, wijl bij geen voer genoeg had voor den veestapel, dien hij des zomers met gemak kon onder houden. En dat verdroot hem erg, want in dien guren tijd zijn melk en boter het best op prijs. Een zwager van hem, die een paar uur verder woonde, tegen de klei aan. won jaarlijks een groote menigte mangel wortels en hiermede voerde hij zij n beesten zoodanig, dat ze winters haast evenveel melk gaven als 's zomers. En zwagers willen elkaar natuurlijk gaarne voorthelpen en leeren. Zoo had ons hoertje dan een gewas leeren kennen, dat in den winter bet groenvoer kan vervangen. Hij bestelde mangelzaad bij denzelfden koopman, van wien zijD zwager het betrok, om toch maar zeker precies dezelfde soort te hebben. En mest spaarde hij niet, want hij wist van zijn zwager dat mangelwortels echte mestvreters zijn en dan den grond nog arm achterlaten ook op den koop toe. Maar je had dan tevens gelegenheid om zoo'n akker met mangelwortels eens duchtig te bakken en van onkruid te zuiveren en dat is ook wat waard. Den heelen zomer door was de hoop van ons boertje gevestigd op de mangels, maar toen het najaar was geworden, bleek de oogst slechts mager te zijn. Gewogen heeft hij ze niet, maar ze waren slechts klein van stuk, heel wat minder, dan bij zwager- lief. Nu bad de man wel eens gehoord van kunstmest en een kennis van hem raadde hem aan het daarmee eens te probeeren. En zoo bestelde onze landman: Man gel- wortelmes t. De koopman, bij wien dit goedje werd gevraagd, wist niet recht wat hij leveren moest, hij mengde daarom van 't een en ander wat bij elkaar. Dat allegaartje werd met een flinke dosis stalmest vermengd en ondergeploegd, en het gevolg was, dat de opbrengst niet aanmerkelijk grooter was dan 't vorig jaar. De goede man begon t ch te meenen, dat zijn grond niet voor mangel wortels deugde, en in deze meening werd hij vei sterkt toen het enkele jaren achter een ook op andere perceelen niet lukte. Hij won wel mangelwortels, maar niet dikker dan een arm, en zijn zwager had er, die minstens dubbel zoo zwaar waren. Maar zie, op zekeren dag werd er door iemand, die er verstand van wilde hebben, bij zijn buurman een proefveld voor mangelwortels aangelegd. Die bad nu toch precies denzelf den grond als ons boertje, geen wonder dus, dat deze erg nieuwsgierig was naar den uitslag. Hij vroeg buurman nauw keurig uit, welken kunstmest er gebruikt was, en zoo vernam hij, dat er per Are was uitgestrooid 20 K G. kaïniet 12 K G. slak- kenmeel, 15 K.G, kalk en 5 K.G. Chilasal- peter. Dit alles diende voor een volledige bemesting, en daarnaast Dg een akkertje van 1 Are, dat niet bemest was. Heel den zomer door werd er Zondags na kerktijd eens langs het proefveld gewandeld, en ons boertje stond verstomd te kijken, dat de mangels zich zoo forseh en krachtig ont wikkelden op het volledig bemeste perceel, Neen, hoor, zulke kon zijn zwager zelfs niet winnen. Dat op het on bemeste veld heel weinig van de planten terecht kwam, verwonderde hem volstrekt niet. En toen er geoogst en gewogen werd, waagde hij er een schofttijd aan Hè, wat een opbrengst I Van het bemeste veld kwam per Are 1242 KG., dat is per H.A. 124200 K.G. groote zware, mangelwortels, echte reuzen en van het onbemeste 444 K.G., d.i. per H A. 444000 K G. Nu had ons boertje geleerd, wat ma i- gelwortels noodig hebben. Tegenwoordig wint hij massa's mangelwortels op zijn mage- ren, schralen grond, en heeft 's winters vo'op voer voor zijn vee. Te Boschkapelle heeft men dezer dagen nog ongeveer 4 gemeten aardappelen gerooid, 't Zal zeker zelden voorvallen, dat zoo ii ts nog na Nieuwjaar gebeurd Ze hadden niet veel van de vorst geleden In O. Z. VI. is den laatsten tijd nog al vraag naar gebookt vlas. Voor gewone kwaliteit, waarvoor ver leden jaar hoogstens 10 11 francs per 100K. G. werd betaald, kan nu 18 a 19 francs wotden bedongen. Mishandeling van een commissaris van politie. Voor de rechtbank te Middelburg ston. den heden, Vrijdag, terecht D. J. S. 22 jaar, G. S. 31 jaar, L,. J. S. 23 jaar allen koopman en H. J. v*. H. 32 jaar werk man, allen wonende te Middelburg. De eerste beklaagde stond terecht dat hiji den in dienst zijnde commissaris van po litie te Middelburg, den heer A. ten Harm- sen vaft der Beek o-p 6 December 1909 -opzettelijk een hevigen stag op het ach. terh-oofd heeft toegebracht. L. J. S. had zich te verantwoorden, ter zake dat hij' ook den commissaris een^ klap heeft toegebracht en tevens, dat hij! den agent van politie Wollenberg een slag in het gelaat heeft gegeven. D. J. S. werd beklaagd van het krab ben in het aangezicht en steken van zijp vingers in de -oogen van den agent J. do Visser. Ten slotte stonden al de vier beklaag den .terecht ter zake, dat zijl zich te gen den agent van politie Wollenberg hebben verzet en dien agent hebben mis handeld. Als getuigen werden in deze zaak ge. boord de commissaris van politie en de genoemde agenten. De iderde beklaagde was niet aanwezig on tegen hem werd verstek verleend. De eerste getuige, de commissaris van politie herhaalt in het. kort hetgeen ook reeds is ge-bleken uit het door den grif fier voorgelezen proces-verbaal, en het- uitv-o-erig is ons blad is vermeid. De drie aanwezige beklaagden verkla ren alle dronken te zijn geweest en zich niets te herinneren. De agent Wollenberg geeft oak; een kort overzicht van het gebeuttl-e. Eveneens d-e agent de Visser. Het O. M. eisohte tegen den eersten beklaagde zes maanden en tegen de drie anderen twee maanden. Ook werd behandeld de zaak tegen C'. A„ 23 jaar, werkman; P. v. 0. 32 jaar, bootsman, en P. II. 27 jaar, werk man allen geboren en wonende te Vlissin gen, beklaagd van het plegen van openlijk geweld met vereenigde krachten tegen den agent van politie .1. Florijn, te Vlissingen op 5 December 1909. In deze zaak werden vanwege het O. M. 5 getuigen gedagvaard. De tweede beklaagde was niet verscher nen, waarom tegen hem verstek wePd ver leend. De eerste getuige de agent. Florijn g-eeft een relaas van hetgeen op den bewusten Zondag is voorgevallen. Een clubje mannen liepen, te zingen en toen zij op- de Markt kwamen gingen zij de herberg van Poppe binnen, behalve de leerste beklaagde, die buiten bleef staan. De agent ging toen op hem af en maan de hem aan zich verdei' rustig te hoo iden. Hij heeft toen den agent heleedigd, waarop 'deze hem wilde arresteeren, hier op is het verzet gevolgd. De agent H. Abrahams® heeft gezien, dat de eerste beklaagde zijn kameraad een paar stompen gaf en zijn sabel beet pakte. De iderde getuige, II. Buning, caféhoiude]r, heeft ook het verzet en de mishandeling door iden eerste beklaagde gezien. De vierde getuige, J. de Landmeter, slager, is ook getuige geweest van die schermutseling tusschen den eersten be klaagde en den agent. De laatste getuige, M. E, N„ vrouw van J. S„ heeft fle mannen zingendq o-ver de Markt zien komen, en ook gezien, dat A. den agent sloeg en dat deze laatste bloedend verwond werd. Het 0. M. eischbe tegen den eersten en Iderden beklaagde i-edelcj 2 maanden en tegen den tweeden beklaagde 3 maanden, daar deze recedivist is. De behandeling dezer beide politi-e-zaken, werd Idool" een groote menigte bijgewoond. Verder werd geëischt tegen J. S„ 34 jaar, stoombaatkupitein te Dordrecht, we gens beleediging van den sluismeester te Wemel'dinge, f10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Wegens eenzelfde feit werd, tegen J. V., 34 jaar, metselaar, te E-llewoutsdijfc, f5 boete subs-, 5 dagen hechtenis geëischt, Niet verschenen was dei 36-jari-ge werk man H. v A. van 'slleer Arendskerke, die beklaagd was van mishandeling. Te> gen hem werd verstek v-erleend en het 0. M. eischte f20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Uitspraak- in al -deze zaken 28 Jan. a. s. De rechtbank te Middelburg heeft he den, (Vrijdag) veroordeeld wegens: oplichtingA. 0. 15 jaar, metselaars leerling te Middelburg ter beschikking der regeering gesteld mishandelingM. J. 29 jaar, timmerman te Goes tot f 10 W. s. en J. B. 18 jaar, visscher ,te Arnemuiden f5 boete sub. 5 dagen hechtenis. eenvoudige beleediging: K. v. d. B. 22 jaar, zonder beroep te Ierseke en J. P.- A. R. 57 jaar, zonder beroep te Middel burg beiden tot f5 b. s. 5 dagen hecht. diefstal: D. D. B. -24 jaar, koopman te Kapelle tot f3 b. s. 3 dagen hecht. het veroorzaken van zwaar lichamelijk' letsel door schuldE. J. F. Z. 50 jaar1, kamerverhuurster te Middelburg' tot 6 maanden gevangenisstraf. ontslagen van rechtsvervolging: C. v. B. 40 jaar, vischleurster te Vlissingen, met bevestiging van het vonnis van den kantonrechter te Middelburg beklaagd van -overtreding der gemeente verordening van Vlissingen. VrijgesprokenL. B. 56 jaar, koopman, te Goes, beklaagd van huisvredebreuk en D. J. P. 25 jaar, veldarbeider te Lams- waarde, gemeente Hontenisse, beklaagd van mishandeling. De rechtbank te Middelburg heeft heden staande de zitting W. U„ 51 jaar, wever, geboren te Hilversum, zonder bekende woon- of verblijfplaats, thans gedetineerd te Middelburg, wegens landlooperij veroor deeld 41ot 12 dagen hechtenis. of zij; die volkomen gezond zijn, slagen in de wereld. Zij-, die nooit sukkelen, al tijd vroolijk en vol vertrouwen zijn. Hoei komt het dat deze menschen het toon beeld van gezondheid, het voorbeeld van kracht zijn? Is het wellicht omdat zij vrij zijn van die kleine lastige kwalen^ waar andere zooveel aan lijden? Volstfekt niet, maar zijl hebben één ding vóór op andere menschen en dat is, dat zij1 nim mer eenig verschijnsel, da,t pp storing -of zivakte der organen wijst, verwaar;- loozen. Nauwelijks bemerken zij eene sto ring in het organisme, onverschillig of het hoofdpijn, zenuwzwakte, doffe pijn in de borst, rug en lendenen, hartklop pingen, slapeloosheid, huiveringen, boven matig transpireeren, dan wel andere ver schijnselen zijn, zooals bleeke, slechte ge laatskleur, zwakke pols, doffe oogen, verr moeidheid, enz. of onverwijld nemen zij hunne toevlucht tot de en een tijdig gebruik hiervan zal al deze verschijlnselen onmiddellijk te keer gaan. De pijken verdwijnen, ge zult weder vroo lijk en gezond worden, en Uwe oogen zullen opnieuw schitteren en flink de wereld inkijken. Uw zelfvertrouwen komt terug, en daarmede Uw succ.es in de wereld. Er is niemand ter wereld die niet nu en dan een geneesmiddel noodig heeft, Want de Natuur, bedachtzaam, in alles, heeft -ook hierin getoond, dat zijl de menscliheid ter wille wil .zijp. door hef voortbrengen van ontelbare kruiden, plan ten en gewassen, geschikt voor genees kundige doeleinden. Uit de zeldzaamste dezer gewassen nu worden sedert on heugelijke tijden de Palm-Pillen bereid, Waarvan jaarlijks door de geheele we reld millioenen doozen verzonden worden. Meer welsprekende getuigenis is ons inziens niet te geven en het blijfkt hier uit, dat de behoefte groot is naar een geneesmiddel als de Palm-Pillen, die, het blijkt uit alles in den loop der tijden zijn geworden. De Palm-Pillen zijn ver krijgbaar bij verschillende goede Drogis ten, Apothekers en Handelaren in Ge neesmiddelen a f 1.75 per doos. Zes doo- teen tegelijk genomen kosten f 10. Centraal Depót voor Nederland: Paltn- Pill Company 278 Heerengracht Am sterdam. (10) Te Goes verkrijgbaar bij Gebrs. Mulder, Korte Kerkstraat; firma Nathan Emanuël en J. PLazier, Drogisten aldaar. T-e Mid delburg bijl: Joh. de Roos, Vlasmarkt; C. A. Schulte en Co., Lange Delft H 2; en F. Dieleman v. h. W. Hubregtse, Korte Noordstraat L 105; te Zierikzee bij: M. S. Polak en P. J. Bal; te Wemel- dinge bijl: C. Zuidweg; te Ierseke bij: A. Klaasse; te Rilland bijM. de G.offau,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 7