Laatste Berichten. Besluiten en Benoemingen. KERKNIEUWS. O N D E R W Ij S. Poster ij eu Burgerlijke Stand. Marktberichten. Gpenbat@ Vemyoinfiseïi woordingen van bovengemeld artikel dat voorts doör appellant erkend wordt, dat Idoor hem in enkele herbergen, onver schillig idoor wie gehouden, bons zijn uitge geven ter tractatie bij eventueel© benpe- mingflat dus aan zijne verkiezing toezeg gingen zijn verbonden, die, niet bestemd voor geheimhouding, ook, al golden zij niet uitsluitend de kiezers, op zijne be noeming tot raadslid van invloed hebben kunnen zijn, en dat hiertegen niet afdoet een© beweerde gewoonte in Zeeuwsch- Vlaanderen, die, daargelaten, dat zij niet in dien vorm blijkt te hebben bestaan, als onvereenigbaar met de zuiverheid der verkiezing zou moeten wolrden beschouwd. Belhamels. Te Hapert (N..B.) hebben^ S., te Eijgelshoven, ging een der laatste avonden om 111/2 uur over de Duitsc-he grens. Op eens weid hij staande gehou den door twee partsonen, die zeiden doua nen te wezen. Een va,n het tweetal vi siteerde S., doch op hetzelfde oogenblik had de andere zijn horloge met ketting te pakken. Hierna kozen beide vermeende douanen het hazenpad naar Duitschlanrl. Belhame ls. Te Hapert (N. B.) heb ben eenige personen, genaamd Schilders en Koks, geducht huisgehouden in 't voor naamste café der plaats, gehouden doctr den heer C. Claassens. De gteheele inventaris werd zoo goed als vernield. Een zekere Dirksen, die in het café op de komst der stoomtram wachtte, kreeg een gevaarlijken messteek van de belhamels. Weldra verscheen; de rijkspo litie ten tooneele, die de vernielers ste vig geboeid naar de kazerne te Bladel overbracht, en de helden daar tevens tot nader order in verzekerde bewaring houdt. Rolschaatsen Eenige dagen geleden is te Antwerpen het rijden op straat met rolschaatsen verboden En nu ook heeft de politie te Parijs een dergelijk verbad uitge vaardigd en meteen, om den schrik er bij jeugdige liefhebbers in te breDgen, de schaatsen maar in beslag genomen ook Zoover zijn wjj hier nog niet, maar 't kan er van komen, want de jongens worden hoe langer hoe overmoediger; ver genoegen zich niet met baantje rijden in de Kalverstraat, maar houden onderling wed strijden en wee den voetganger die niet gauw genoeg op hun geschreeuw uit den weg gaat. Als hij niet stevig staat, wordt hij van de been gereden, 't Is wel jammer dat er dadelijk misbruik van een gegeven vrijheid moet worden gemaakt, want dat rolschaatcenrijden op straat, kalm en zonder overdrijving beoefend, geeft nog wel weer iets levendigs aan het straatverkeer, 't Is een aardig gezicht en wie 's avonds iaat de Kalverstraat door wandelt, kan daar spektakels beleven. De wandelaars zijn er op dat late uur schaarsch en de rijders hebben er op de lange aspbaltbaan het rjjk alleen. En :t ljjkt wel, of zij er op gewacht hebben en of ze hun nachtrust opofferen aan de nieuwe sport. Er wordt daar 's nachts geschaatst met tientallen In flinke vaart met foische streken gaat daar een laDge sliert van wel twaalf rijders en rjjderessen, achter elkaar en hand in hand opgelegd, als op de jjsbaan Er achter laveert met zwierende slagen, over de heele breedte van de straat, een eenzaam rjjder. De laDge rij laat hy voortstuiven en hjj vergenoegt zich met een kalmer tempo, sierlijk beentje over, de eene slag na den anderen, met de regelmatigheid van een uurwerk Dan is er weer een troepje van drie, vier, die de anderen willen inhalen, of een beginneling, die zich met onbeholpen en vreesachtige bewegingen oefent. En dat gaat zoo door tot laat in den nacht. Het Prederiksplein, het Leidscheplein en nog andere plekken in de stad waar asphalt is, worden meer en meer verzamel plaatsen van de schaatsers, die men zelfs op onbereidbare gedeelten aantreft, waar zjj op hun rolletjes moeizaam over de keien voortstrompelen, tot ze weer een asphaltweg of trottoir gevonden hebben, waarop ze hun trottoir gevonden hebben, waarop ze hun toebt door de stad kunnen voortzetten. Als dat nu maar met kalmte gebeurt, met mate en in niet te snelle vaart, dan kan men er nog vrede mee hebben, maar als de rjjders in sn'lbeid gaan wijdijveren 6D den weg voor zich alléén begeeren, dan zou men gaan verlangen naar een verbod, als nu dezer dagen te Parjjs is noodig gebleken. (N v. d. D.) hief Lot zijne oog-en omhoog en overzag de geh-eele landstreek van den .lordaan. Want vóór de Heetfl Sodoma en Gomorra verdelgde, was die streek waterrijk, tot dat men aan Zoair komt, als een lusthof des Heeren, evenals Egypteland". Nadat God de beide steden met vuur en zwavel verwoest hald, v-etrvolgt heil Bijbel-verhaal: „En Lot trok uit Zoal" en bleef op dety berg met zijn beide dochtelrs; want hij was bevreesd in Zoaïl te blijven; hij nam dus zijn intrek in een. spelonk met zijn beide dochters". De -expeditie heeft nu, en wel aan den Zuidelijken oever van de Doode Zee, niet alleen een vulkaan ontdekt, waarvan Gods wraak zich zou kunnen bediend hebben voor den „vuur- en zwavelregen", maar ook de spelonk, waarin Lot waaischijnlijk in het gebergte overnachtte. Huntington vond bij de ruïne van Su- weimah lava en sprak daarover met den inlandschen scheik, die hem tot gids dien de. Bij het beklimmen van het gebergte maakte Ide scheik hem, er opmerkzaam op, da.t in de nabijheid zich -een heel-e berg van „zulke zwarte s-teenen" bevond, zoo dat men zich voor dat enkele stuk geen moeite b-ehoefde te geven. Hij w-ees daar bij naar het Zuidoosten. Ongeveer twee mijlen van Suweimeh (dat mogelijk een verbastering van Sodoma is) werd toen een kleine vulkaan aangetroffen, die geo logisch van betrekkelijk jongen datum is. De ruïnen van het naburige Ghuweir (ver moedelijk het verkleinwoord van Ghor, dat „dal" beteekent) zijn in geen geval uit den patriarchentijd, doch waarschijnlijk vele honderden, wellicht een of twee duizend jaar jonger. Maar- in- den weg door het ge bergte, idie van Ghuweir Oostwaarts naar het plateau van Moab 1-eidt, ontdekte de expeditie tusschen Abu Hassan en Beth Peo-r, op de plaats, welke nu El Ghuttalr heet, een spelonk in de rotsen van onge veer '20 voet lengte en 15 voet breedte, die boven -een bron zeer zorgvuldig in den rotswand is uitgehouwen. Twee ven sters zien over het dal uit naar Zoar. De toegang tot de spelonk is zoo gelegen, dat hij slechts langs een trap in de rotsen kan worden bereikt. In den geheelen om trek is geen tweede rotsspelonk te vinden, die met zulke zorgvuldigheid bewerkt is, en Huntungton. acht het daarom zeer waar schijnlijk, dat zij uit overoude tijden stamt. Zijn conclusie, uit de verschillende ge gevens door de expeditie verzameld, luidt, dat het Bijbelverhaal over den ondergang van Sodoma en Gomorra, volkomen met de feiten in overeenstemming is. („Mbd;.") Een aanslag. Op den 0 os ten rijk- schen rijksdagafgevaardigde Leopold Stei. ner, te Weenen, is een bomaanslag ge pleegd. De muren van zijn huis werden; beschadigd, doch niemand werd gewond. De woeker-koning Reicher, (Lie het vo rig jaar te Weenen wisselvervalschingen pleegde tot een bedrag van verscheiden© millioenen kronen ten nadeele van talrijke leden der hooge aristocratie en der finan. cieele wereld en die meermalen genoemd in verhand met de geldelijke aangele genheden van prinses Louise van België, is thans te Irun ,op de Fraasch-Spaan- sche grens gearresteerd. Hamilton Mc Kown Twombly, schoon zoon van -wijlen jW. H. Vanderbilt, di recteur van twntig Amerikaansche spoor wegmaatschappijen en geïnteresseerd in meer dan dertig andere corporaties is te Madison overleden. De juweelen van ex-Sultan Abdul- Aziz zijn door de Parijsche Bank van Leening, bij welke ze beleend waren, voor 1.500.000 francs aan El Mokri overhan digd. Rilland. Dat er hier nog liefhebbers zijn om een hajasje te stroopen is he kend, maar ook is bekend, dat de politie steeds waakzaam is en de strappers steeds o-p de hielen zitten. Dit ondervonden va,n Woensdag op Donderdagnacht twee oude bekenden der politie welke met kunstlicht en geweer gewapend bezig waren om! wild op te sporen. Zeer spoedig werden zij door de onbezoldigde Rijkspolitie als het ware omsingeld en zoo in 't nauw ge bracht, dat zij -om te ontkomen een zeer bi'eede watergang doorwaadden en alzoo met een nat pak aan de overzijde aan! kwamen, waar zij dachten -onbekend te zijn. Maar o wee, de politie was v.oorr zien van een toestel, dat bij eenige wrij ving een helder licht uitstraalt, zóó zelfs, dat het -op: 3 a 400 Meter zoo licht is als op den dag. In een oogenblik straal den vier vier van deze lichten door den Rathpolder, zoodat door de politie dei twee stroopers, zijnde B. uit Rilland en, H. uit Krabbendijke zijn herkend en tegen hen pr-ocesverbaal is opgemaakt. Niette genstaande hunne herkenning gingen zij toch nog aan den haal om zoodoende te beletten, dat hun geweer en lichtbak; in beslag genomen werden. Amsterdam. De weduwe in een kruide nierswinkel op de Lijnbaansgracht hoorde in den afgeloopen nacht gerucht in haar huis. Zijl liet door een buurmeisje de po litie waarschuwen. Deze omsingelde het huis en wist drie individuen te arrestee ren, die op het kantoor van eene koffie branderij; op de bovenverdieping alles had den onderst boven gehaald, doch niets van huiine gading hadden kunnen vinden. Zeist. Een vrouw heeft zich en haai] kind van 4 -maanden van het leven be roofd. Haar schoolgaand zoontje vond haar bij zijn thuiskomst stervende. Een afscheidsbrief aan haar man lag gereed. Armoede was de drijfveer van haar dood. Spoedig toegeschoten bijstand van hulp vaardige buren kon niet meer baten. Antwerpen. De Hamburg-Amerika Pak ketvaart (Actiëngesellschaft) heeft hier een Agentschap en een aanlegpunt voor, hare schepen gevestigd. i London. De verkiezingen voor het La gerhuis zijn begonnen met de verkiezing bijl enkele candidaatstelling van Jozef Chamberlain in West Birmingham. Madrid. Volgens de bladen is tenge volge der militaire betoogingen (zie onder Gemengd Nieuws in dit blad) een kapi tein der cavallerie, voorzien van een wet gevend mandaat, gevangen genomen. Rink-Jeullnj. (Denemarken.) Men ver moedt, dat de Noorsche bark „Guldrege" is vergaan en de bemanning is omgeto- en. Marsfield. (Oregon V. S.) Gisteren avond zijn 3 van de 6 imannen, die zich in het want van het zinkende schip „Cza rina" bevonden in zee gevallen en ver dronken. De 3 andere ontdeden zich van hunne kleederen en wierpen zich in zee. Men heeft echter niets meer van hen ge zien of gehoord. In het geheel zijd thans bij! deze scheepsramp 30 mannen ver dronken en werd een gered. (Zie onder Gemengd Nieuws in dit blad.) Sodom en G omorta.. Verleden jaar Maart heeft die Yate-universiteit van New- haven een geographische expeditie naar -de Doode Z-e-e uitgezonden. Ov-er een der meest verrassende resultaten van dezen, ontdekkingstocht schrijft, nu dir. Ellsworth Huntingto-n, die aa;n de expeditie deelnam, in „Harper's Magazine" De expeditie is er namelijk in geslaagd eenig licht te brengen in' het verhaal va.n den ondergang van Sodoma en Gomorra, zooals dit de Bijbel geeft. Over dit punt zijn dikke boeken geschreven, waarin of wel beweerd werd, dat Sodoma en Gomor ra legendarische steden zijn, of haar on dergang aan het uitbreken van petroleum- bronnen wordt geweten, die vlam gevat zouden hebben. Men wist zelfs ni-et op welke plaats van de Doode Z-ee Sodoma en Gomorra gele gen waren. Volgens het verhaal van den Bijbel be vonden Abraham en Lof zich hij Bethel, tien mijlen ten Noorden- vaq, Jeruzalem, toen zij van elkander scheidden; „daar De vrouw van den ex.IJskoning Mor se, wier man tot 15 jaar dwangarbeid is veroordeeld, heeft nog niet alle hoop opgegeven op eene spoedige vrijlating van haar echtgenoot. Ten einde al zij'ne schul den te betalen en een nieuw fortuin bijeen te krijgen, heeft zij in Wallstreet een kan toor geopend, overtuigd dat do afdoening van alle schulden de regeering zal bewe gen den ex-ijskoning genade te schenken. Curtiss heeft te Los Angelos, Californië, het snelheidsrecord gebroken, door (met nog een passagier in zijn machine een afstand van 55 mijlen in 't uur af te leggen. Een Russische spion, Aurel Milokedzki genaamd, is in het station te Lemberg; gearresteerd. Een Scheepsramp. Men meldt uit San Francisco dat het stoomschip de Czarina dat 12 dezer in de Coosbaai op een pier is geloopen, totaal verloron is. Men geloof", dat alle opvarenden omgekomen zijn. (Zie laat te berichten). Oproerige officieren. Men meldt uit Madrid Officieren hebben een betooging gehouden onder de vensters vau het militare blad, dat een veldtocht tegen de regeering is begonnen naar aanleiding van de aan de troepen te Melilla toegekend belooningen, In verband met deze gebeurtenis zijn de kapitein generaal en alle bevelhebbers der korpsen, waartoe de officioren, die aan de bedoelde betooging bebben deelgenomen, beho"ren, it hunne functies ontzet. (Zie laatste berichten). ALLERLEI. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot commissaris van het Weduwen- en Weezen, fonds voor burgerlijke ambtenaren, mr, R. J. H Patijn, lid der Tweede Kamer- afgevaardigde voor Zierikzee. Dit de school. In een dei' hoogste klassen van een onzer Christ, scholen is de onderwijzer bezig met een repetitie van de jaartallen der Vaderlandsche Geschiedenis. „1296", vraagt hij' aan een jo-ngen. „Floris V door ide edelen vermoord". „Heel goed. Uit welk Huis was die graaf?" „Uit het Bourgondische". „Dat weet j-el wel betejr". „0 ja, meester, uit het Oostenrijk- sche". Meester, ontstemd, dat de jongen zoo zit te knoeien, ziet een and-eren leerling achter zijn hand pogingen doen, een ge weldige lachbui in te houden. „Jan, waarom lach jij?" klinkt het streng uit meester's mond. „Meester, Adriaan zegt tegen ons: Uit het Warenhuis 1" Tableau. (Historisch.) Misverstand. Zie je dien man, die daar rijdt? Die is tien jaar geleden met een gescheuipde broek naa!r Amerika gegaan en nu heeft hij twee millioen. Goeie help-I Wat moet hij met twee millioen gescheurde broeken beginnen,. Dubbelzinnig. Tante. De hen ton vordert da.t, waa neer men in een vertrek zich bevindt, en, een heer binnentreedt, men opstaat en hem te gemoet gaat. Nichtje. Maar tante, als er in 't ge heel geen heer komt, wat dan.? Tante. Dan blijft men zitten! J a m! m e r. Maar ik ben je onwaardig, kind. zei de verliefde jonge man. O George, zuchtte zij, als en papa 't in alles zóó eens waren als op dit punt, wat zouden we dan gelukkig! z'ij'n. Mgr. Jos. Sweens Uit zeer betrouwbare bron verneemt het Hsg. het volgende: Mgr. Jos. Sweens, titulair bisschop van Gafsa en coadjutor van mgr. J. Hirth, apostolisch vicaris van Zuid.-Nyanza, heeft Vrijdag j.l. zijn definitieve goed keuring gehecht aan zijn bisschoppelijk Wapen, dat vervaardigd is door den hoogstbekwamen oudheidkundige en wa penkenner dr. Xav. Smits. Het bisschoppelijk wapen bestaat hoofd zakelijk uit het familiewapen. Naar ons uit goede bron wordt medegedeeld, is (de aan hot wapen toegevoegde afbeelding van Onze Lieve Vrouw niet het Maria beeld uit Den Bosch, zooals eenige bla den meldden, maar een ander Mariabeeld. Wat den bisschopstaf en ketting, be treft, hiervoor wordt van wege de missie door de procure der Afrikaansche Mis siën te Parijs gezorgd. Het bisschopskruis en de twee bis schopsringen worden in Den Bosch ver vaardigd, alsook de verdere bisschoppe lijke paramenten. Naar de 'sHert. Ct. verneemt, zal de plechtige bisschopswijding vail Mgr. Jos. Sweens titulair bisschop van Gafsa en coadjutor van Mgr. J. Hirth, Apostolisch Vicaris van Zuid-Nyanza (Duitsch 0-ost- Afrika) plaats hebben Donderdag 20 Ja nuari a.s. ten 8 uur voormiddag in de St. Jacobskerk te 's Bosch. De H. Wijding zal geschieden door Z. D. II. Mgr. W. van de Ven, Bisschop van 's Hertogenbosch. De bisschoppen van Haarlem en Roer mond 'zullen bij -de wijding van Mgr. Sweens assisteeren. De nieuwgewijde prelaat zal denkelijk begin Februari naar zijne standplaats ver trekken. (N. H. Ct.) Priesterjubilea. Op 15 Febr. a.s. hopen hun koperen priesterfeest te vieren de v-olgende Eerw1,; heeren uit het Bisdom van Haarlem: H. J. G. van Baaren kap. te Alfen aan den Rijn, H. A. Th. va,n Dam, secreta ris van het Bisdom, J. van den Dries, kap. te Quintsheul, C. A. J. ten Hagen, kap. te Haarlem (H. Bavo), J. Nieuwen- dij-k, rector te Monster, J. M. C, Nuijen, kap. te Alkmaar (II. Laurentius), J. G. Onel, kap. te Den Haag (H. Willibror- dus), A. G. Rhee, kap. te Rotterdam; (H. Franciscus), J. J. M. van Vastenhoven, kap. te Amsterdam (H; Bonifacius), H. J. I. Wentzel, kap. te Amsterdam (H. Anna.) Ossenisse. Mej. Marie Herrijers, onder- vijzeres aan de openbare lagere school alhier, is in dezelfde betrekking benoemd te Dossen (N.B Boschkapelle. Mej. Q. Hermans-'d Hont heeft ontslag aangevraagd ais onderwijzeres in de handwerken aan de O Ij. School te Boschkapelle. Driewegen Op de voordracht voor hoofd der Bchool alhier, zijn geplaatst de heeren G. A. van Noort te Arnemuideo, G, Houte kamer te Middelburg en H. Blok te Alphen (Z.H.) g[ Zierikzee De voordracht voor onderwij zeres met akte Fransch aan schooi C alhier, bestaat uit de dames A. C Vooren, Hillegom, E C. Brouwer, Puttershoek en G. de Leeuw, Ootmarsum. Aan Mej. E. T. A. De Kok, brieven gaardster te Nieuwvliet, is op haar verzoek tegen 1 Maart a.s. eervol ontslag uit den uit den dienst verleend. GOES. Geboren: 13, Willem, z v. Jacob Mange en Brechtje Rijn. Van 13 en 14 Jan. MIDDELBURG. Ondertrouwd: 1. A. Steinz, j.Tn. 32 j. en P. Krijger, j.d. 29 j. GetrouwdD. Boogert, j.m. 27 j. en 1). J, Walraven, j.d. 25 j. Bevallen: M. E. V. Schouten, geb. Voeto zA. M, Priem, geb. de Sonne- ville Z-.A. Schrijver, geb, Geijp, z.E. Touw, geb. Oskam, z. Overleden: A. H. Holster, 82 j. ong. dochter; C. H. Boluijt, 89 j. ,wed. van W. Vermeulen. Van 714 Jan IERSEKE. Ondertrouwd8, Rik van de Kuilen j.m. 23 j. te Middelburg en Dina Minnaard j.d. 20 j. Geboren: 13, Willem, z: v. Abraham van Velzen, en Catharina C'olm!mee. OOSTBURG. Geboren: J. I. zL V. A. Wisse en A. Verberg; A. S. z. V. J. Riemens en F. de Kok; F. J. z. v. J. d. PLassche en M. Dierings. OverledenC. L. Daansen, 62 j. ©chtgen. v. E. de Ridder; A. M. Buijck, 22 j. echtgen. van 1. de Roo; M. Evers 29 j. echtgen. v!. J. Andriessen; P. van Waes 80 j.; S. Hoevenaar, 68 j.; C. Kulh, 38 j.J. Buurman 16 j. KADZAND. Geboren: A. z. v. A. Adri- aansen en M. Lucieer; I. z. v. J. Henj- drikse en E. Quaars; A. z. v. M. Die rings en K. Fo-rtrie. Overleden: J. B. Adam 37 j. wednr. van M. Deramont. EEDE. Geboren: Maria, E. d. v. M- Rods en M. de Smet. Overleden: Cath. J. Huge wed. v. I. Baart. GROEDE. Getrouwd: J. de le Lijs, 35 j. j.m. en E. Herman 35 j. j d. Geboren: J. B. zi. v. F. Dierendonck en S. Blomme; M. F. d. v. W-. Hendriks en M. de Hullu; L. M. d. v. Th. Heete- sonne en A. de Vrieze. OverledenP. Brouwers 83 j.S. Ka reis 10 j.; S. de Brulje 73 j.W. Giese 82 jaar. I Middelburg. 13 Jan. 1910. Ter graanmarkt van heden was er een tamelijke aanvoer. Het aangevoerde werd aan onderstaande noteering verkocht. De prijzen waren als volgt: Nieuwe tarwe f 6.4 f 7. Roggef6 4 f 6.50 Zomer gerstf 4.75 4 f 5.25 Haverf 3.4 f 4.- Paardeboonen Kroonerwten Tuintioonen Witteboonen Ronde bruineboonen Lange dito f 7— 4 f 8.— f 11.25 4 f 15.25 f 6 4 f 7.— f 13.— 4 f 16. f 15 4 f 18 f 12.4 f 14.— alles per mud. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f0.66 4 f0.70, voor particulieren f 0.73 per Va kilo Eieren f 4 60, voor particulieren f 5.— per 100 stuks. Noteering v. d. marktzetters van de landb.ver en „Handelsbelang." Boter f 0.66 4 f0.70, voor particulieren fO.73 per 1/3 kilo. Eieren f 4.60, voor particulieren f 5. per 100 stuks. Amsterdam, 14 Jan. 1910. Aardappelen. Zeeuwsche bonte f2.40 a f 3.10. Zeeuwsche blauwe f 2.50 a 2.90. Eigenheimers f2 30 a f2.70. Jan. 15 IJzendijke, varkens en hout, Hendrikse. 15 Gioede, woonhuis en diversen, Ham- macher. 15 Biervliet, houtwaren en meubelen, Hendrikse. 15 Biervliet, buis en erf, zjjlstra. 17 Hulst-, herberg-inventaris, Poppe. 17 Schoondijkb, woonhuis, Smiat. 17 Aardenbnrg, een party boomen, eigen dom van de Gemeente. 18 Eede, 20 elzen, Hendrikse. 18 Gees, woonhuis, St. Adriaanstr. A 62, v Dissel. 19 Goes, inboedel, Hollm. Verhoek. 20 Schoondijke, hofstede, Smidt. 20 Groede, woonhuis en schuur. 20 Baarland, houtwaren en varkens. Neer- voort. 20 Hoedekenskerke, houtwaren, 3 paarden, varkens en hooi, Neervoort 20 Krabbendijke, woonhuis, Schram. 20 Ellewoutadijk, houtwaren, varkens enz Hollm. Verhoek. 21 Vlissingen, 20 olmeboomen, Burgem. Weth. 21 Nieuwdorp, (haven), afbraak eiken vaar tuig, v. Cleef. 26 'sHeer Arendskerke, houtenwaren en varkens, Hollm. Verhoek 27 Seheondjjke, wilgen en hakhout, Smidt. 27 Biezelinge, houtwaren en varkens, Hollm. Verhoek. 28 IJzendijke, kapitale hoeve, Zijlstra. 28 Ierseke, houtwaren en varkens, Hollm. Verhoek. 29 Groede, hakhout, Hammacher. 31 Goes, manufacturen, Hillm. Verhoek. Febr. 17 Baarsdorp, boereflinspan, Neervoort. 24 Driewegen, vrachtrijdersinspan, Hollm. Verboek. 25 Baarland, kapitalen boereninspan, Neer voort. 28 Baarland, boereninspan, Hollm. Verh. Kapelle, boomgaarden, Pilaar. of Maart. KruiniDgen, hofstede „de Nieuwe Put" en zes woonhSchram. 's Gravenpolder, boereninspan, Hollm. Verhoek. Maart. 2 Kamperland, kap. boereninspan, Hosang. 2 Nisse, boereninspan, v. Dissel. 3 Kloetinge, kapitalen boereninspan, v. Dissel. 4 Heinkenszand, kapitalen boereninspan. Pilaar. 10 Nisse, boereninspan, v. Dissel. 11 Wemeldinge, kap. boereninspan, Liebert. 14 Kloetinge, (Abbekinderen), kapitalen boereninspan, Neervoort. 15 Goes, inspan, Pilaar. 17 Kruiningen, kapitalen boereninspan, Schram. 18 Goes, kapitalen boereninspan, Neervoort. 23 Heinkenszand, kapitalen boereninspan, 23 Heinkenszand, boereninspan, Hollm. en Verhoek. Hollm. Verhoek, Goes, schapen, v. Campen. Mei. 4 Goes, koemelkersinspan, Pilaar.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3