Besluiten en Benoemingen. VISSCH R Rechtszaken. KERKNIEUWS. o M D E R W IJ S. Laatste Berichten. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Aanbestedende# By Kon. besluit van 8 dezer is, met ingang van 1 Februari, benoemd tot directeur van bet huis van bewaring te Leeuwarden J. Haaitsma, thans cipier van de strafge vangenis te Goes. Bij Kon. besluit van 31 December zijn benoemd tut vertegenwoordigers van de regeering op het in Augustus 1910 te Kopenhagen te houleu internationaal con gres van instellingea van weldadigheid W. Hovy, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Amsteidamprof. dr. W. H. Nolens, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's Graveuhage J. F. L. Blankenberg, te Amsterdam, en dr. H. J. de Dompierre de Cbaufepié, te 's Gravenkage. Bij kou. besl. zijn o. a. de navolgende pensioenen verleend W. A. Kopmels, onderwijzer eener bijz lagere school te Domburg f810; B F. Bos Colijnsplaat f383; M. J. Blok Terneuzen f261, B Lijdekkers, Middelburg f177. Aan J. E. van der Slikke, te Poortvliet, is op verzoek eervol ontslag verleend als gezworene van het waterschap Pooortvliet. GEMENGD N1EUWS. Vreeselijke Moord. We lezen in de „Leeuwarder Courant" omtrent den moord te Beetgummermolen het volgende: Aan de Langestraat, den weg, die even ten Westen van Beetgummermolen rechts afbuigt naai' Het Bildt, woonden sedert een tiental jaren de wed. J. Andringa e haar 32-jarige dochter Antje. Het waren bedaarde, rustige menschen, die met eer lijken arbeid hun brood verdienden. Na tuurlijk kwam het zwaarste deel Vioor, rekening van Antje, wie echter voor haar moeder, wier eenige dochter zij1 nog was, nadat haar vijf door den dood waren ontnomen, niets te zwaar was. Zoo leefden ze onbenijd en vergeten, doch gelukkig in eikaars bezit, haar een voudig arbeidersleven, tot op eens een on verlaat daaraan een einde maakte. De oude vrouw was in den loop der week een paar dagen op bezoek naar; Corajum geweest. Vrijdagavond omstreeks 5 uur keerde ze vandaar terug. Het was reeds donker, toen zijl de deur, die toe gang geeft tot een portaal, waaruit men in de kamer komt, opende en de gang intrad. Plotseling struikelt ze daar over haar dochter, die rechtuit op den grond ligt. jWat ligt ge daar raar, Antje", zegt de moeder, die natuurlek aan geen kwaad denkt. Toen ze echter op haar herhaald ge roep geen gehoor kreeg, vermoedde ze het ergste. Ziji was wanhopig, en vree- selijk klonken haar jammerkreten uit de woning naar buiten. Luid genoeg om ge hoord 'te worden door een buurvrouw, die met de weduwe onder hetzelfde dak, woont, luid genoeg ook om de aandacht te trekken van D. S., die toevallig over het erf van den buurman der weduwe kwam, om naar huis te gaan. Met genoemde buurvrouw begaf deze zich naar de steeds jammerende vrouw1, Toen ;ze het portaal binnenkwam; lag daar Antje, voorover uitgestrekt op den vloer, die met bloed was bedekt. De on gelukkige lag met haar hoofd op een matje, over het hoofd lag haar schort. Nog dacht men aan geen misdaad; de eerste gedachte van D, S. en zijn help ster was, dat het ongelukkige meisje aan een bloedspuwing was gestorven. Toen men daarop echter er waren meer belangstellenden gekomen aanstalten maakte, om het bloed af te wasschen en het meisje in de kamer te brengen, waarbij men haar moest omkeeren, ont stelden allen. De hals bleek het ongeluk kige meisje te zijn afgesneden. De moor denaar schijnt bij de volvoering van zijn gruwelijke daad achter het'slachtoffer te hebben gestaan, haar met de linkerhand vast te hebben gehouden en haar zoo, de rechterhand, waarin het mes, om haar hals geslagen, de doodelijke verwonding te hebben toegebracht. De wanhoop der moeder valt niet te beschrijven; zij was als krankzinnig en moest in haar, eigen belang worden verwijderd. Nu het eenmaal vast stond, werd ge vraagd wie is de dader Niet lang verkeerde men omtrent dezen in het onzekere; althans er rezen on middellijk zware vermoedens tegen een jong'mensch, da,t dien middag bijl de nu vermoorde in huis was geweest. Antje's moeder was vroeger baker ge weest bij den hakker D. te Menalduml. Sedert was de betrekking tusschen haar en dezen aangehouden in zooverre, dat de bakker geregeld haar nu en dan bak kerswaren leverde. Vroeger werden dezte in de buurt hiji iemand afgegeven, van waar ze dan door Antje of haar moe der werden afgehaald. Voor eenigen tijd echter had de knecht van genoemden blakker zelf per fiets biji de weduwe gebracht, wat deze fiestelcf had. Vrijdagmiddag te ongeveer 12 uur hadden de omwonenden hem weer per fiets, met de mand aan het rijwiel, zien gaan naar de woning van vrouw An dringa waar Antje toen alleen thuis was. Hij1 bleef daar geruimen tijd. De twee schenen het goed miet elkaar te kunnen vinden, althans de buren hoorden nu en dan vïoolijk gelach en gestoei, of 'zoo- als onze zegsman het uitdrukte „ze maakten malligheid met elkaar." Dat is het laatste wat van Antje ge hoord is. Te omstreeks half drie ver trok de bakkersknecht; het bloedige dra ma moet toen reeds afgespeeld zijii ge weest. Antje's stem heeft niemand sedert dien weer gehoord. Toen F- Spanjer omstreeks half Vier; met briketten aan haar deur kwam, kreeg, hij ook na herhaald geroep geen gehoor. En toen hij misschien een uur later nog, daar andermaal kwam, had hij even wei nig succes; het huis scheen leeg, de deur open; toen hij! door de ruiten naar bui ten keek, bemerkte hij niemand. We keeren thans terug naar het oog en- blik, waarop de omstanders tot de ont dekking kwamen dat er een gruwelijke, misdaad had plaats gevonden. Men liet het lijk, waar en zooals hef was gevonden en zond om politie en een geneesheer. Dokter Oudsburg van Menal- dum was omstreeks half zeven op het tooneel van den moord aanwezig, doch kon natuurlijk alleen den dood constatee- ren. Ook de gemeente-veldwachter Blank, sma kwam en na eenig overleg werd besloten zich eerst tot het tijdelijk hoofd der gemeente te wenden, den heer Dijk stra, wethouder te Menaldum. Vandaar werd toen onmiddellijk naak, den officier van justitie detelefoneerd. 'tWas toen ruim half acht. Te 11 uur ongeveer kwamen daarop marechaussees in de woning der weduwe, waar het lijk nog was. Nadat dezen al les hadden vernomen, wat hierboven door ons werd medegedeeld, vertrokken ze on geveer te één uur naar Menaldum pm den verdachte in verhoor te nemen. Dezie stond aan den bakkerstrog te fluiten en maakte op de marechaussees, die hem onbemerkt bespiedden, volstrekt niet den indruk, als zou hiji eenige uren te voren een misdaad hebben bedreven, waarvan elk moet gpuwen. De politie laat zich echter niet gemak kelijk misleiden. De marechaussees tra den de bakkerij' binnen en toen een hun ner zich bijl het verhoor, dat nu vojgda, vlak naast den verdachte plaatste, be merkte hiji aan diens ademhaling, dat de knecht tamelijk zenuwachtig was. Men vroeg hem, waar zijn kleeren wa ren, die hij 's morgens naar Beetgum aan had. En toen. hij' de plaats had aange geven, werd hem door zijn ondervrager verzocht ze hem1 te wijzen. De kleeren bleken op de aangewezen plaats te zljto; ze werden onderzocht en daarbij kwam een zakmes te voorschij'n bedekt niet bloed. „Hoe komt dat bloed aan dit mes?" De verdachte beweerde, dat hij! inget- het mes een rat had gedood. De marechaussee vond die verklaring onaannemelijk envan dat oogenblik af was de 19-jarige B. v. d. M., afkom stig uit Huizum, zijn vrijheid kwijt. Als verdacht van moord werd hiji toen naar de woning van de weduwe gebracht, met het lijk geconfronteerd en bekende daar, dat hij! den moord had gepleegd. Zaterdag kwam de justitie uit Leeuwar den, bestaande uit de heeren mr. J. P. Amshoff, subst.-officier van justitie; mr. C. W.. Stheeman en P. H. Specht Grijp, commandant der marechaussee in het district Leeuwarden, en voorts de hee ren P. H. van Eden, arts te Leeuwar den, en H. Oudsburg, arts te Menaldum, mtet den tram van half tien te Beetgu- inlermolen, en werd de verdachte in de openbare school, waarheen intusschen ook het lijk was vervoerd, verhoord. Hij bleef bijl zijn bekentenis en werd 'omstreeks half één per rijtuig, onder geleide van marechaussee en politie, zwaar geboeid overgebracht naar het huis vau bewa ring te Leeuwarden. Dat in het rustige Beetgum de ont steltenis algemeen is, behoeft niet ge meld; dat de woede legen den moorde-, naar bij'na geen grenzen kende, bleek bij diens overbrenging uit het huis der on gelukkige weduwe naar de openbare school. Wat den misdadiger betreft, deze moet, volgens geloofwaardige getuigen, hoogst onverschillig zijn. Bij de confrontatie, zoo wel als bijl zijn verhoor, moet hij trou wens daarvan de ondubbelzinnige bewijL zen hebben geleverd, en toen hij! in het rijtuig stapte, dat hem naar Leeuwarden zou vervoerenlachte hij: Omtrent de reden, die hem tot den moord dreef, kunnen wij' ons niet met beslistheid uitlaten. Algemeen echter is men in het dorp van gevoelen, dat hiji het meisje .oneerlijke voorstellen heeft ge daan, dat deze met beslistheid werden afgewezen en dat toen door hem het feit werd gepleegd. Omtrent den moordenaar van Antje An dringa te Beetgum kan de L. Ct. nog het volgende mededeelen: Zijn vader R. v. d. M. was in zijn le ven een kleine timmerman te Huizen, dien het slechts noode gelukte in het onderhoud van zijta talrijk gezin te voor zien. Uit zijn tweede huwelijk had hij vier kinderen, van wie Riemer de oudste was. De moeder was van een zwak gestel zij is uitgeteerd. Dat er aan de opvoe ding der kinderen bij dezen toestand wel iets zal hebben ontbroken, is gemakkelijk te beseffen. Een vader, aanhoudend vol beslommeringen om voor de zijinen het karige dagelijksch brood te verdienen, die geen kwaad van zijin kinderen kon zien, een moeder, die steeds lijdende is, wat kracht kon er vjan zufk een echtpaar uitgaan? Toen in 1906 de vader stierf de moeder had reeds eerder het tijdelijke met het eeuwige verwisseld mo-sst do burgerlijke gemeente zich het lot van de vier achtergebleven kinderen aantrekken. Riemer "was toen 16 jaar. Hij had vroe ger reeds moeten meehelpen, iets in te brengen, was bijl het timmeren geweest, had daarna eenigen tijd op een werf door gebracht en was ook een korten tijd bij' een bakker in de leer gedaan. Met zij'n eigen goedvinden werd nu be sloten, da,t hiji het bakken als zijn hand- Werk zou kiezen. Hiji kwam op proef bij den heer E. te Franeker, ging vervolgens in dienst bijl bakker v. d. V. in dezelfde plaats en diende sedert Mei van het vo rige jaar bij1 den heer D. te Menaldum. Klachten over hem kwamen bij' den armmeester, die voortdurend toezicht op hem hield, niet in, al Was deze niet in alle opzichten over hem tevreden. Riemer Was wat zorgeloos en dacht te weinig aan den dag van morgen. Dat hij tot de thans bedreven daad in staat zou zijin, hadden zij, die hem van nabij kenden, niet gedacht, al wisten zij, dat hij vrij onverschillig van aard was en ongevoelig voor vermaningen. Men melit ons uit Zeeland: Vóór en na Nieuwjaar is gewoonlijk de Gsscherij in de Wester-Schelde van weinig heteekenis en houden de visfclurs. natuur lijk doorslechte vangsten daartoe gedwongen winterrust. Tot in de Keistvveek werd nog ter garnalenvisscherij gevaren, maar de vangsten beliepen slechts enkele KG. voor zoover binnengaats werd gevisch en hoewel zij die het bedrijf meer in deu inond der Schelde uitoefenden, wat meer vingen, was het bedrijf niet loonend meer. De alge meen-. uitkomst over het jaar 1909 is. zoo wordt medegedeeld, zeker jager dan in 1908, daar de vangsten veel minder waren, wat niet gedekt werd door prijzen, die bij de laatste campagne gemiddeld hooger waren. Waar evenwel sedert jaren niet zooveel schar, schol en tong als bjjslag der garnalen- viss-cherij aan wal werd gebracht, zou de finaLcioele opbrengst ten slotte niet zoeveel lagér zijn dan in 1908 Waar riu de garnalenvisschers het bedrijf staakten, blijft er onder de visschers nog eenige levendigheid doordat de sprotvangst nog eenige goede uitkomsten gaf op het laatst van het jaar. (N Rott. Cour LEGER EN VLOOT. De sergeant J. Steile van het 8e reg- inf. te Arahem is op verzoek overgeplaatst bij het 3e reg. inf. te Vlissiugen. Met het oog op de gewijzigde opkomst der infanterie, zal de legerplaats bij Hars kamp dit jaar reeds in begin April worden betrokken door het vaste detachement. De Kapitein voor speciale diensten W. Klap van het 11e regiment infanterie is aange wezen als detachameutscoinmandaut. VI. Crt. Bij beschikking der arrondissement-recht bank te Middelburg is rechtsingang verleend rnefc bevel tot gevangenhouding en verwij zing naar de openbare terechtzitting der zaak tegen C. V. 19 jgeboren te Maldeghem P. E. d C., 26 j M. d C., 19 j, beiden geboren te Aai denburg, allen werklieden en wonende te Aardenburg thans te Mid delburg gedetineerd, beklaagd van diefstal te Aarden burg op 31 Decern berjl. Voor den Hoogen Raad werd Maandag geconcludeerd op grond dat in het vQnnis verzuimd is art. 23 Strafwetboek aan te halen tot vernietiging van het vonnis van het vonnis van het kantongerecht te Oostburg, waarbij een veld wachter te Sint- Kruis, was veroordeeld tot f 5 boete of 3 dagen hechtenis wegens openb re dronken schap, en tot verwijzing dezer zaak naar de rechtbank te Middelburg. Uitspraak 7 Febuari. In het gëillustreerd weekblad der Eerw. paters Capucijnen komt eene beschrijving voor in woord en beeld van het zilveren jubilee van het klooster te Babberich. De omwonende katholieke bevolking, dankbaar voor de vele door de paters bewezen diensten, schonken aan de kerk een eikenhouten communiebank en een eikenhouten preekstoel. Driewegen De voordracht van Hoofd der openbare Scbool alhier luidt als volgt: G A vau Nuort Aruemuiden. G. Hout kamer Middelburg. H. Blok Alphen Z. H. In de Maagdagmiidag te Tholen ge houden raadsvergadering werd met alge- rneeue stemmen besloten voor de bestaande vacature^ ontstran door hit overlijdeu van den onderwijzer J. Hikkert, een onderwijzer op te roepen Gaarne had men de weduwe, die ook verschillende akten bezit en reeis tijdelijk onderwijzeres is, willen benoemen, doch het advies van den schoolopziener en ho hoofd der school luidde, dat zij zich nie met het benoemen van een vyfde onder wijzeres konden vereenigen. Midd. Ct. Vlissingen. Gisterenavond werd door notaris Raap publiek verkocht: het huis en erf aan de Vrouwestraat no. 3, groot 93 Centiaren. Hoogste inschrijver de heer A Kwist, voor f2650, kooper dezelfde voor f 28 >1. Het huis en erf aan de Coosje Bustum- straat no 12, groot 1 Are 9 Centiaren, werd niet gegund. Hulst. Bij de Maandag gehouden open bare verpachting der stadsweegbrug werd deze toegewezen aau den heer L. Tricot alhier, voor de som van f250 per jaar. Sluis. Door notaris James werd hier geveild twee woonhuizen met schuur, erf en tuin aan de Zuidpoort, bestaande eene oppervlakte van 1510 M2. Het werd geveild in 4 perceelen en ingesteld op f 2230. De herveiling heeft later plaats. Heden werd te lerseke, in het hotel „Oesterbeurs" ten overstaan van Notaris Rilaar publiek verkocht een woonhuis en erf te lerseke aan de Wijngaardstraat, groot 48 Centiaren aan M. M de Wee te lerseke, voor f508. Amsterdam. Gistermiddag heeft de po line ten kantore van notaris Ritman Heerengracht 611 twee personen uit den Haag gearresteerd, van wie de een zich noemt „Jhr. van Doorn". De Jonker" wilde een hypotheek nemen op een deel van zgne vaste goederen, en had zich daartoe in verbinding gesteld met den zaakwaarnemer De Vries te's Gravenhage, die hein, naar het verhaal wil, bereids twee bedragen, respectievelijk van f9000 en van f2000, verstrekt had. Toen rook de zaakwaarnemer lont, en op het beslis sende oogenblik, dat de acte zou worden gepasseerd, volgde de arrestatie. De eebte Jhr. van Haarsolte van Doorn deelt mede dat bljjkens ingesteld onderzoek de oplichters gebruik hebben gemaakt van een bem ontstolen acte. Amsterdam. Burgemeester v. Leeuwen hield heden in de raadsvergadering zijne afscheidsrede. De oudste wethouder en het oudote gemeenteraadslid spraken hem toe. De raad besloot aan Ged. Staten mede te deelen dat het geen bezwaar heeft tegen het verhoogeu van het burgemeesterssalaris tut f15000. Middelburg. De toestand van den mis handelden jongen man is nog van dien aard, dat het onmogelijk is hem ils getuige tegen den verdachten V. te hooren. Aden Dertig spionnen van den Mollah in Soinaliland hebben een bevrienden stam overv dien en 50 kameelen geroofd 20 man werden gedood. Londen. Geloofwaardige personen geloo- ven dat na afloop der verkiezingen voor het Lagerhuis de liberale meerderheid nog grooter zal zijn dan in 1906. Ginneken. Een reeds meermalen gede serteerd marinier is te Nijmegen gearres teerd en naar hier teruggebracht. Rotterdam. Toen op den weg tusschen Delftshaven en Schiedam de tolgaarder een rijtuig achterna holde, om de inzittenden aan hun tolpacht te herinneren, maakten dieven van de gelegenheid gebruik zijne woning te doorsnuffelen en f300 aan geld mede te nemen. Men denkt met een oplichters bende te doen te hebben. Utrecht. Het déraillement [zie onder Binnenlandj geschiedde bij het passeeren van den eersten goederentrein naar Zwolle en wordt geweten aan het breken van de as van een der wagons. 150 man waren spoedig met het opruimingsweih bezig. Te elf uur waren de omgeworpen wagens verwijderd en kon met het in orde brengen der rails begonnen worden. Vele autoriteiten waren aanwezig. Lissabon. Negen der gearresteerde samenzweerders tegea de veiligheid van den staat zyu doodgeschoten [Zie onder Portugal!. Heereu coritódpoüdeuteu, die huu kwar" taaliekemüg uog met üebbeu ingeleverd, wordt beleetd verzoekt, uit zoo spoedig mogelijk te doen met ket oog op deAtgdige toezending dei koiioraiia. De Redactie en Administratie. Van 11 en 12 Jan. MIDDELBURG. Bevallen: A. M. Re-jj'ers, geb. v;an Essen, A. Sanderse geb. Meliefste, z. Van 811 Jan. VLISSINGEN.Bevallen: M. T. van Wijky geb. Kest, d.J. T. Haverman, goh. Baai man, z.; C. Rotters, geh. Van Gessel, d. Wj. J. Knuij't, geb. J,obse, d. Overleden: N. Gelok, wed. van J. M. Goedhart, 70 j.; W'. H. Waltz, d. 17 mil; J. Groenenberg, d. 5 nr.; J. G. van Oos ten, ongeh. d. 63 j.; J. van Dijk, wedng. van J. P. Cambier, 78 j.; P. van Loenen, d. 5 W.; G. H. Fiegen, vrouw van A. van der Harst, 66 j.; J. J, Versluijs, man van P. L. de Regt 62 j. Goes, 11 Januari 1910. Ruime aanvoer, mindere soorten slecht te verkoopen. Nieuwe Tarwe f 8.a f 10.50 Nieuwe Rogge f 5 25 f 5.50 Wintergerst f 7.50 f 8.75 Zomergerstf 8.f 8.50 Haver 1C0 K.G f 6.— f 7 50 Kookerwten f 13.50 f 14.50 Kroonerwten f 7.50 f 12. Bruine Boonen f 10.f 14. Winter-Koolzaad f 0.f Paardeboonen f 0.f Karwijzaadf15.f Versehe boter per KG. fl.16 a f 1 30 middenprijs f0.62; aan particulieren ver kocht a f'O.per pond. Versehe eieren per 100 stuks f 4.50 a f5.20; midden pry's f120 per 25 stuks; aan particulieren verkocht a f0. Aanvoer eieren ruim. Boter gewoon. Aardappelen geen handel. Noteering van den markt- zetter der landb. afd. Goes en Kruiningen: Boter f 1 20 a f 1.30 per KG. reken prijs f126 Aan particulieren a f0. Eieren 14 80 a f5.20 per 100 stuks, rekenprijs f 5. Aan particulieren a f 0. Eierenverkoop „Onderafdee- 1 i n g Z u i d-B e v e 1 a n d V. P. N." Aangevoerde eieren 4849 stuks. Prijs f 5 20 per 100 stuks. Vlissingen, 11 Jan. 1910. Boter per lh kilo f0.70af0.Eieren per 104 stuks f5.60 a f 0. Rotterdam, 11 Jan 1910. Ter veemarkt van heden waren aange voerd 2493 runderen, 421 vette, 242 nuchtere kalveren, 850 schapen, 835 varkens en 117 biggen. Runderen hoogste prijs 69, laagste 56 cent; kalveren hoogste 120, laagste 95 cent; schapen hoogste 55, laagste 40 cent; varkens hoogste 54, laagste 50 cent, alles per kilogram Oostburg, 12 Jan. 1910. Aanvoer zéér ruim Omzet weinig, veel mindere soort waarvoor byna geen vraag. Oude Tarwe p. 100 Kg. f 0.5 f 0. Nieuwe - 8. - 9.50 Nieuwe Winterg. - 8.- 9. Zomergerst - 8 - 8 75 Haver - 7 a - 8 Rogge HL. - 5 60 i - 6.10 Kookerwten - 9a - 15. Voererwten - 9.11. Paardeboonen - 7 60 - 7 80 Bruineboonen 9.5 - 13. Openbar Verdopt igen Jan. 14 Heinketjszand, houtwaren, steenen, pan nen enz., van Cleef. 14 Ovezande, afbraak, houtwaren en loop- vaikens, Hollmann Verhoek. 14 Sluis, diverse goederen, James. 14 Sluis, 23 olmen en populieren, James. 14 Haamstede, 5t olmen, Burgemeester, 14 Oostburg, winkelhuis, 3 woonhuizen en pakhuis, Smi-lt. 14 Krabbendyke, bouwmaterialen, Hollm. Verhoek. 15 IJzendijke, varkens en hout, Hcndrikse. 15 Gtoede, woonhuis en diversen, Ham- macher. 15 Biervliet, houtwaren en meubelen, Hendrikse. 15 Biervliet, huis en erf, zgjlstra. 17 Hulst, herberg-inventaris, Poppe. 17 Schoondljke, woonhuis, Smiot. 17 Aardenburg. een party boomen, eigen dom van de Gemeen re. 18 Eede, 20 elzen, Hendrikse. 18 Goes, woonhuis, St. Adriaanstr. A 62, v Dissel. 19 Goes, inboedel, Hollm. Verhoek. 20 Schoondljke, hofstede, Smidt. 20 Groede, woonhuP en schuur. 20 Baarland, houtwaren en varkens. Neer voort. 20 Hoelekenskerke, houtwaren, 3 paarden, varkens en hooi, Neer- oint 20 Krabbendyke, woo ihuis, Schram. 20 Ellewoutsdiik, houtwaren, varkens enz Hollm. Verhoek. 21 Vlissingen, 20 olmeboomen, Burgem. Weth. 27 Scheondyke, wilgen en hakhout, Smidt. 28 IJzendijke, kapita'e hoeve, Zijlstra. 29 Groede, hakhout, Hammacher. 31 Goes, manufacturen, H Jim. Vernoek. Jan. 15 Groede, Logement „De drie Koningen" 11 h.: het aanbiengen van grintbaan op verschillende wegen ia het water schap Groede en Baan t. Aan w. 10 Jan. Inl. J. L. Boone, ontv.-Gritfier. 18 Goes, het bouwen van 2 dubbele arbei derswoningen te Rilland, D. van Maris, Kapelle. 19 Goes, het afbreken van het bestaande koffiehuis aan de voorstad bewoond door Mej. Viergever en het bouwen vaneen nieuw koffiehuis met woonhuis, Rot huizen, 19 's H. Antskerke woonhuis met schuurtje, J. W. v. d. Weert W. J. zn. 20 Middelburg, 309000 straatklinkers in 3 perceelen, Best. Polder Walcheren. 26 den Burgd, (Texel), afbreken bestaande en bouwen nieuwe graanschuur met stalling, A. Ie Clercq, Kruiningor,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3