UIT ZEELAND A. Timmerman Cz. Van Vorst, zegt de „N. K bestreed.het geloof te openlijk, te „dom", en daarom moest hij eruit, Goes. De bevolking der gemeente Goes bedroeg op 31 December 1908: 3565 mann., 4001 vr„ totaal 7566. Geboren in 1909, 105 m., en 95 vr. gevestigd 192 m. en 296 vr. totaal 207 m. en 391 vr. Overleden in 1909, 59 m. en 68 vr. vertrokken 207 m, en 282 vr., totaal 266 m. en 350 vr. Vermeerdering 31 m. en 41 vr. totaal 72. Totaal der bevolking op 31 Dec. 1909, 3596 m. en 4042 vr. totaal 7638. Aantal voltrokken huwelijken 46. Aantal ingeschreven echtscheidingen geene. Levenloos aangegeven 3 m. en 1 vr. Onder de vertrokkenen waren 42 per sonen naar Amerika en 5 personen naar het buitenland. Men verzoekt ons mede te deelen, dat ook de heer A. de Laat, karakter humorist uit Tilburg de ,a.s. ijoirée van Sparta zal helpen opluisteren. Deze heer mocht reeds op verschillende wedstrijden hooge onderscheidingen behalen. Middelburg, in een slechts matig be zochte vergadering sprak gisterenavond in het Schuttershof alhier de heer Edo Kimmen, secretaris van den Bond van Handels- en Kantoorbedienden, over „De wenschelijkheid van vervroegde winkel sluiting en het adres aan den Aliddel- burgschen Gemeenteraad." Spreker ging na hoe door winkelbedien den te weinig aan organisatie wordt ge daan, en dat niettegenstaande ook zijt on der vele misstanden lijden, w. o. in de eerste plaats wel de buitengewoon lan ge arbeidsduur mag worden genoemd. Volgens spr. wordt door deze catego rie van menschen het langst gewerkt, en hebben zij het eerst recht op steun om in dezen toestand verandering te brengen. Den meerderen vrijen tijd hebben de win kelbedienden noodig voor hun ontwikke ling, om zich meer aan hun huisgezin te kunnen wijden en niet in de laatste plaats voor hun gezondheid. Spr. meent, dat voor een afdoende re geling van deze zaak eene wettelijke re geling van de winkelsluiting noodig is. Ook de patroons zullen bijl eene wet telijke regeling voordeel hebben, vooral de kleine winkeliers. i Hoe in de meeste andere landen reeds wettelijke bepalingen omtrent winkel sluiting bestaan en hoe die werken, werd door den heer Kimmen nagegaan en hiji deed uitkomen hoe degenen, die vroeger, tegenstanders van vervroegde winkelslui ting waren, na invoering daarvan in voor standers veranderden. liet particulier initiatief schiet ten deze volgens spreker zeker te kort, hetgeen, door hem met feiten uit de geschiedenis nader werd toegelicht. Spreker verheugt er zich in, dat thans in zoovele kringen de kwestie der win kelsluiting de aandacht heeft getrokken, en dat een wetsontwerp zal worden in gediend. De heer Kimmen riep allen op de actie voor veröjoegde winkelsluiting te steunen. Ofschoon spreker niet veel vernacht van het succes met het aan den raad verzonden adres, spoorde hij de winkel bedienden aan vol te houden. Van de gelegenheid tot het voeren van debat werd geen gebruik gemaakt. Zooals bekend, is met 1 Januari j.l. het gemeentelijke werkloozenfonds in werking getreden. Seeds nu doet dit fonds zijn weldadigen invloed gevoelen en wel speciaal voor de werklooze schilders en timmerlieden, die in hunne ©rdanisaties reeds meer dan één jaar een werkloozen fonds hadden. De timmerlieden die ver leden jaar slechts f3.60 per week ont vingen, krijgen nu daar boven f3, zijnde 6 maal den gemeentelijken toeslag per dag, die op 50 cent is gesteld. In het geheel ontvangen deze arbeiders dus thans 16.60 per week, ingaande met den vier den dag der werkloosheid. Vergadering der Kamer van Koophandel en Kabrieken. In de Dinsdagmiddag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken werd tot voorzitter benoemd de heer J. F. Fokker. De rekening over 1909 werd vastge steld in ontvang op f350 (w.o. f346.935 toelage uit de gemeentekas) en in uit gaaf op f 334.225 (w.o. jaarwedde secre taris en bode resp. f200 en f50, druk werk f 7075 en verschotten f 6.775. De secretaris deelde mede, dat wat be treft het archief kan wurdcn verwezen naar hetgeen ten vorigen jare over den, toestand daarvan is medegedeeld. De vroe ger daarvan opgemaakte en aangevulde lijst geeft een overzicht van wat in het archief is en waar het zich bevindt. Mededeeling werd gedaan van de vol gende ingekomen stukken: Een dankbetuiging van mevrouw de wed. Mes en kinderen voor de betoonde deelneming bij het overlijden barer echt genoot en voor de door den voorzitter in de vorige vergadering gesproken waar- deerende woorden. Een verzoek van den Nederlandschen Bond van Handelsreizigers om adhaesie te betuigen aan een adres aan den mi nister van binnenlandsche zaken, betref, fende meerdere veiligheidsmaatregelen in hotels ter voorkoming van brand. Een verzoek van het bestuur der Zout- Conventie om adhaesie voor een adres door haar aan de Tweede Kamer ge richt, waarin de meening der Nederland- sche Zoutzieders tegenover die van den heer E. Potjcr, een vertegenwoordiger van eenei Duitsche Saline wordt uiteengezet. Laatstgenoemde heeft zich tot de Ka mer gewend, met verzoek een voorstel der regeering tot verhooging van het in voerrecht op geraffineerd zout niet aan te nemen. Nog een verzoek om adhaesie en wel van de Kamer van Koophandel te Sneek, voor haar adres aan de Tweede Kamer, waarin geprotesteerd wordt legen de be handeling en uitvoering der wet v,an 4 December 1909 (verhooging van den ac cijns op gedistilleerd.) Behandeld werd een schrijven van den directeur van het postkantoor, die na mens het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie de vraag stelt of er volgens de meening der Kamer bezwaar bestaat om de tweede postbestelling op Zondag te doen vervallen, zonder gelegenheid te openen om de thans in die bestelling vallende brieven en stukken kosteloos af te halen. Uit het rapport der maandcommissie blijkt, dat deze commissie van meening1 is, dat tegen een dergelijke regeling zeer, groote bezwaren bestaan, vooral omdat door de betrekkelijke afgelegenheid van Mdidelburg aldus f'al van stukken, die elders des Zaterdags reeds tamelijk vroeg gepost zijn niet voor Maandagmorgen den geadresseerde zullen bereiken. Daar komti bij, dat menigeen Maandagmorgen vroeg voor zaken op reis moet, voordat de eer ste bestelling is thuis bezorgd. De com missie adviseert om met grooten nadruk en krachtig bij den directeur van het postkantoor aan te dringen dat deze aan den directeur-generaal bericht, dat de Ka mer de opheffing van de tweede hestel ling op Zondag zeer zou betreuren, in het belang v,an handel en nijverheid en dat zij de volle overtuiging uitspreekt, dat daaruit voor den koopman en den industrieel groot nadeel zou voortsprui ten, om welke reden zij da,n ook den, directeur-generaal met grooten aandrang verzoekt niet tot dien maatregel over te gaan. Ook wérd behandeld een verzoek van, de Nederlandsche Kamer van Koophan del te Londen om adhaesie aan een door haar aan de Tweede Kamer gezonden adres inzake gewenschte veranderingen in de wet op het Nederlandersschap en ingezetenschap van 1892. l)e maandcommissie adviseerde om het adres te steunen voor zoover het betreft de vergemakkelijking van het terugbeko men van het verloren Nederlanderschap, maar ,0111 voor kennisgeving aan te ne men het gedeelte betreffende de ophef fing van de verplichting ^opgelegd aan in het buitenland vertoevende Nederlanders ooi zich elke 10 j,a,ar in de consulaire registers te doen inschrijven. De Kamer vereenigde zich met de door de maandcommissie uitgebrachte rap porten inzake het antwoord aan den di recteur van het postkantoor, betreffende de tweede postbestelling op Zondag; en inzake de adhaesiebetuiging van het door de Londensche Kamer aan de Tweede Kamer verzonden adres betreffende de wijziging der wet op het xNederlander- schap. (VI. Ct.) Gisterenavond is door de marechaus see van Vlissingen onder Koudekerke ze keren V. gearresteerd in verhand met de hier jongstleden Donderdag plaats gehad hebbende mishandeling, waarbij een per soon uit 's II. Arendskerke geslagen werd met een biljartqueu. V, heeft voor de marechaussee een volledige bekentenis afgelegd. Vlissingen. De Kamer van Koophan del hield Dinsdagmorgen een vergade ring, waarin de heeren Jos. van Raalte en J. G. Van Niftrik resp. werden herko>- ,zen als voorzitter en vice-voorzitter. De Voorzitter wierp een terugblik op het afgeloopen jaar, waarop in vele op zichten met voldoening kan worden te ruggezien. Het was over* het algemeen gunstig wat handel en fabriekswezen be treft. In het laatst van het jaar trad evenwel eenige slapte in op de fabriek „de Schelde", doch de voorzitter hoopte, dat hierin spoedig verandering moge komen. Een zeer uitvoerige discussie werd ge voerd naar aanleiding van een schrijven van den directeur van het postkantoor,, waarin het advies der Kamer werd ge vraagd, over het eventueel afschaffen van de tweede postbestelling op Zondag. Het bleek dat bijna alle leden die af schaffing zouden betreuren en nadeelig achten voor den handel. De heer Van Niftrik zou desnoods liever de eerste dan de tweede postbestelling op Zondag zien vervallen, omdat de handel er meer mee gebaat zou zijn als de late bestelling,- waarmede de Duitsche correspondentie, ook medekomt bleef gehandhaafd. Alleen de heer de Jonge verdedigde eerst krachtig de afschaffing van de twee de bestelling die hij niet zoo dringend noodig achtte, vooral waar zij die de correspondentie dringend behoeven, een postbox kunnen huren. Toen evenwel ook de heeren Polak, Auer, Dommisse, Klijberg en de voor zitter allen de wenschelijkheid te ken nen gaven dat het idee van den heer Van Niftrik, om in ieder geval de tweede be stelling te behouden, in het belang van den handtl dient gesteund te worden^ ver eenigde de heer de Jonge zich daar even eens mede. Besloten werd dus dat de Kamer aan den directeur van het postkantoor zal berichten dat de tweede bestelling be^ houden blijft en dat de Kamer er in ieder geval de voorkeur aan geeft dat de eer ste bestelling komt te vervallen. Adhaesie werd geschonken aan het adres van den Bond van Ned. handels reizigers aan den minister van binnen landsche zaken gezonden, inzake maat regelen ter voorkoming van hotelbranden. Ten slotte werd nog besloten da.t de Kamer aan den minister van Financiën zou verzoeken dat postpakketten van en naar Engeland voor Vlissingen, Middel burg en Goes bestemd, voortaan te Vlis singen zullen worden in- en uitgeklaard en niet meer te Rozendaal. Wegens slapte js wederom aan ruim 50 arbeiders op de werf „de Schelde" aanzegging gedaan, dat zij de volgende week ontslagen moeten worden. De katholieke tooneelvereeniging „Vriendenkring" zal op Zondag 23 Ja nuari een uitvoering geven in het Con certgebouw van den heer Burgers, ten voordeele van het ondersteuningsfonds den R. Kath. Volksbond. Op den hoek van de Schelde- en Glacisstraat is in het filiaal der firma Klijberg een groote spiegelruit ingezet. Juist toen dat gebeurde viel de kist, waar in de ruit was aangekomen, omver ent kwam tegen de ruit terecht, welke ge heel vernield werd. Volgens mededeeling van den inspec teur van het loodswezen in het 6e district alhier, is de stompe ton no. 2 van de Sardijngeul, op ongeveer 51" 26' 4" N.b. en 1" 18'6" W.I., opgenomen. Met de mailbooten van de 1 jju Ostende -Dmr werden in 1909 vervoerd 159,632 passagiers, tegen 157,2i 9 iu 1908 Tot matroos bij dezen dienst zjjn be- LOemd de jcngelie Ier. S. Py,-on en F. Joukes alh er. VI Crt. Zierikzee. Maandag werd door bet Comité voor Sc: oolkindci voeding een begin ge maakt met het verstiekken van warme maaltijden aan Ie leer!u gen Ier Openbare School A en der R. Kath. School, die daar.'uor aangewezen waren Ruim 70 leeilingen er l>ei te s. b den maken dit jaar gebruik van de Eelscliuol'. De beer de Bie. landmeter bij het kadaster, Wordt i,L z.odauig met 1 Mei overgeplaatst naar Dordrecht, terwijl diets jdaats zal wor ien ingenomen door den beer A. M van Gis'el, thins landmeter bij het kadaster te Gorinchem. Wij vernemen, dat door de Tooneel- vereenig ng „Advendo" een b'ijspel in 4 bedrij en zal wor ien opge oerd. Het strijk orkest zal meewerken De baten van een en ander zullen ten goeie komen aan de vereeniging „Scboolkiudervoeding", welker financiën een dergelijkeu steun zeer goed kunnen gebruiken. De uitvoering is bepaald op Woensdag 19 Januari. In de Dinsdagavon I gehouden Be stuursvergadering van liet PI Com. voor K, S. A wet leu de bestuursfuncties aldus verdeeld de hr. J. H S Numau van Son werd voorzitter en dhr A. J Schilleman 2de secretaris, terwijl de heeren L I. Guinee, V. C. Maes en J. Strooban 1, de functies van onder-voorzitter, secretaris en penningmeester bljjven waarzemen. De heer A. M. van Gastel, landmeter bij het kadaster, thans te Gorinchem, wordt met 1 Mei a.s. verplaatst naar hier. Een liberaal getuigschrift. De „Zierikzeesche Nieuwsbode' noemt in zijn nummer van 11 Januari j.l den heer Titnmerm n, antirevolutionair candi- daat voor den gemeenteraad een „achtens waardig ingezetene', maar bij kan geen gemeenteraadslid worden, want hij is geen „volbloed liberaal" staande „in de voorste rijen van hen, die trachten de zaak van den vooruitgang te doen zegevieren". Een echt staaltje van liberale zelfgenoeg- zaa beid en verwaandheid Wij inogen braaf zijn, achtenswaardig, al wat ge maar wilt, maar pus op, als ge op grond van dit alles aanspraak maakt op de deelname aan de publieke aange legenheden, als gemeen'eraadslid of anders zins. Daar zijn de liberalen niet van thuis! Zij alleen zijn de bolleboozen, zij alleen de vrienden van den vooruitgang, zij alleen de regeetders bij uitnemendheid Gij raoogt blij zijn, dat ge onder hun bewind moogt leven en belasting betalen Deze theorieën, die tot voor korten tijd den liberalen hier te lande de overmacht in het parlement bezorgden, hebben in ons land voor de groote massa de bekoorlijkheid verloren, alleen in enkele s'eden en dorpen weten zij er de goê gemeente nog mee te verschalken Tonnen wij, door de verkiezing van den antirevolutionairen candidaat te bevorderen te beseffen, dat de behandeling der publieke volksbelangen even goed, ja, beter, is toe vertrouwd aan hen, wier beginselen, aan het Christendom ontleend en door den Christelijken geest bezield, ons de welvaart en bloei waarborgen van land en stad. Vereenigtn wij Vrijdag a.s. als één man onze stem op den beer dien onze politieke tegeustandere gedwongen zijn geweest een „achtenswaardig" ingezetene te noemen. N.B. Denkt er om: De Nederlandsche wet waarborgt bij de stemming destrikste geheimhouding. Niemand weet en niemand kan weten, hoe gij stemt. Wij kunnen dus onze stem in alle vrijheid uit- b engen Heinkenszand. Bij den Geineei te werkman M. v. 't Hof alhier, kwam dezer dagen een klok met 12 kuikens te voorschijn, wat ook als een teefeen van een zachten winter kan beschouwd worden, de beestjes worden zorgvuldig opgepast en tegen het thans gure weder beschermt. 's Heer Arendskerke. Naar men verneemt werd door de Staatsspoorwegmaatschappij aan den heer stationchef alhier een onder scheiding en een gratificatie toegekend voor den aanleg van een bloemtuin aan dat station in 1909. Niettegenstaande het ongunstige weêr, maakte bet geheel een gunstigeu indruk op het publiek De vruchtboom; jes alsook de sierplanten en rozen werden geleverd en geplant -loor den heer P. v. 't WeMein le—van den Dries, kweeker te Heinkenszand. Vereeniging Zuid-Beveland „Het Groene Kruis''- Aan de afdeelingen werd onder dag- teekening van 10 Januari van uit Wolfaarts- dijk het volgende schrijven verzonden. Namens het Hoofdbestuur heb ik de eer U mee te deelen dat bij de in December 1909 gehouden verkiezing ter voorziening in een vacature in het Hoofdbestuur be noemd is de heer ds. G. Steenkamer van 's Heer Hendrikskinderen met 20 van de 21 uitgebrachte stemmen. Op dhr. Poest Clement te Nisse was uitgebracht 1 stem. Tevens breng ik ter Uwer kennis dat Kruiningen gearriveerd zijn de tweewielige brancard en de ijskist. H. W e s s e 1, Secr. Ook deelt men ons mede dat tegen ver goeding van transportkosten, onder ver antwoordelijkheid der afdeelingen en in overleg met Dr. F. D. Kolft van Ooster- wijk te Kruiningen door de afdeelingen de beschikking kan verkregen worden over de raderbrancard met ziekenraam „De Mooy" teneinde met de behandeling daar van vertrouwd te geraken. Deze brandcard staat te Kruiningen. Hansweert. Het 2-jarige dochtertje van schipper A. v. d. G. had het ongeluk in een onbewaakt oogenbjik een emmer kokend water omver te trekken en den inhoud over het lichaampje te krijgeu waardoor het kind zulke zware brandwon den bekwam dat het aan de gevolgen is bezweken. Bruinisse Geiurende de vorige week werden van hier verzondea 1800 tonnen mosselen naar België en Frankrijk ai. f l tot f2 per ton naar kwaliteit Naar Engeland. Holland en Duitschland werden verzonden 640 balen mosselen ad. f2.10 tot t 1 50 per baal als voren. (N R. Crt.) Kadzand. Op 15 Jan a.s. zal alhier een concert gegeveD worden door den violist, dhr. A. de Roo, gediplomeerd aan bet Conservatorium te 's Hage. Een drietal bekende muzikanten zullen hunne mede werking verleenen De a ond belooft heel wat, daar er een rijk programma verspreid is De uitvoering wordt gegeven in de zaal van den heer De Rro. Sluis. Door den heer Mare. Malataux is bereids eene woning in onze gemeente geko 'ht, die eerlang zal betrokken worden. Door velen wordt dhr. Malataux reeds gedoodverfd als de nieuwe directeur der op te richten suikerfabriek. Oostburg. Het bestuur der gezondheids commissie voor Oostburg e. a. heeft eene openbare vergadering uitgeschreven tegen 21 Januari a.s. De vergadering zal ge houden worden in het gemeentehuis. Be handeld zal worden de vaststelling van het jaarveislag over het dienstjaar 1909 Door bot bestuur van het ziekenfonds „Onderling Hulpbetoon" is bekend gemaakt, dat de Algemeeue Jaarvergadering zal gehouden worden op 22 Januari a. s Vóór de openbare vergadering, zal er een be stuursvergadering plaats hebben. Op de agenda staatvaststelling van 't jaarverslag. In deze gemeente is een geval van typhus geconstateerd met doolelijken af loop. („Weekbl v. Z. VI.") Hulst. Aan de Zondag geh >u len biljart wedstrijd bij A. van Geijt werd do r 36 spelers deelgenomen De winners wareu als volgt A. Eggermont en R. van le Kasteele eerste prijs f2.75; J. Eggermont en A. Vinck te St. Jansteen, tweede prijs f 2 25 A. van Geijt Sr. en D Elenbaas, derde prijs f175; Alb Bouwens te St. Jansteen en P. Dijkmans, vierde prijs f 1:25D. van Haver en H Neefs, vijfde prijs f I. Waar achter de namen der spelers geen woon plaats vermeld is, zijn deze te Hulst woon achtig. Retranchement. Deze week gaf de zaDg- vereeniging „Ons Geuoegen" eene uitvoe ring, die voor de leden en het publiek toegankelijk was Opgevoerd werd een aardig blijspel, terwjil een achttal liederen ten gehoore gebracht werden. Het concert onzer zangvereeniging mag goed geslaagd heeten. Axel Dsze week werd hier Je jaarlijk sche paarden arkt gehouden voor paarden van Zeeuwsch Belgisch ras. Aangevoerd waren 53 stuks De handel was levendig. De prijzen varieerden tusschen f 650 en f 750. Terneuzen. Op 31 December 19c8 bestoud de bevolking dezer gemeente uit 4719 m. en 4849 vr., totaal 9568 personen. Het aantal vermeerderde door de geboorte van 851 m. en en 138 vr en de vestiging van 263 m. en 254 vr. met 414 m en 392 vr. Door het overlijden van 66 m. en 55 vr. en het vertrek van 471 m. en 418 vr., verminderde het echter met 537 m. en 473 vr., zoodat op 31 December 1909 bet aantal inwoners 9364 was en wel 4596 m en 4768 vr. Er werden 63 huwelijken voltrokken. Onder de levenloos aangegeven kindereu waren 8 mannelijke en 7 vrouwelijke. Bemoedigend ziju deze cijfers nietende vrees schijnt gewettigd, dat onze stad eerlang tot de „doode steden" onzer pro vincie gaat behooreu. Mogen de nieuwe waterwerken bij lrageu tot een verleven diging van handel en scheepvaart en een bloeiende toekomst voor onze gemeente openen. Groede. De heer A. J. Erasmus alhier, directeur van het muziekgezelschap „Ons Geuoegen" te Nieuwvliet, vierde Donderdag l.i. zgn 70steu jaardag en herdacht ook het feit, dat hij 40 jaren lang de leiding had van bovengenoemde Vereeniging. De leden van bet muziekgezelschap lieten dim dag niet onopgemerkt voorbij gaan. Zij kwamen den jubilaris geluk wenscheu en boden hem uit erkentelijkheid voor al wat bij voor het Gezelschap had gedaan een metronome aan. Midd. Crt.) Sas van Gent. Tot secret iris van de Coöperatieve Öuikeifabriek alüier, is be- noe ud do heer A. E C. Kruysse te Axel, in plaats van den heer Volleutioven van Daalen, aan wieu wegens vertrek eervol ontslag is verleend. (Midd. Crt IJzendijke. Onze gemeente telde op 31 December 1908 2672 inwoners, u.l. 1376 m. en en 1296 vr. Door de geboorte van 34 m. en 32 vr. en de vestiging van 154 m. en 112 vr. vermeerderde het aantal met 188 in. en 144 vr. Het verminderde door 't overljjdeu van 15 m. en 13 vr. en het vertrek vaa 156 m. en 109 vrouwen met 171 m. en 122 vrouwen. Op 31, December 19l)9 bestoud dus de bevolking) uit 1393 m. en 1318 vr., te zau-en 2711 personen. Breskens. Eindelijk is dan hier de kwestie van het schuren .der straten, waarover reeds zooveel gesproken, en geschreven is, in het reine gebracht. In de algemeene politie-verordening komt nu een artikel, bedoelende het schuren van stoepen straten zoo te regelen, dat dit voortaan één maal per maand geoor loofd en geboden wordt. Door enkele landbouwers alhier is eene vergadering uitgeschreven tegen 15 Jan. a.s. in het café van dhr. De Jager. Doel dezer vergadering is het oprichten van eenen Bietenbond, zooals die op vele andere plaatsen gevonden wordt. Daardoor zouden de landbouwers minder afhankelijk worden van de fabrikanten. St. Jansteen. Twee dochteren Eva's zouden deze week hunne woede eens luch ten, door elkander te lijf te gaan; echter niet met blanke wapens, doch met het schoeisel van hunne voeten. Het gevolg hiervan was, dat zij- elkaar zoodanig toe takelden dat hun gezicht bont en blauw, zag. Ten slotte mtoesten deze verwoede, kemphanen of liever gezegd kemphennen door vermoeienis den strijd eindigen, doch, aan de eer was voldaan. Het Kortgeensche Veer. Dat de toestand van dit veer nog heel wat te wen3chen overlaat, wat betreft het overzetten van reizigers over den stroom, moge blijken uit hetgeen wij lezen in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Deze week aan 't Kortgeensche Veer zijnde, om van Noord-naar Zuid-Bevelaud te worden overgezet, sloeg ons de schrik om't hart. 't Was half zeven in den avond en om dezen tijd van het jaar na tuurlijk flink donker. Vau de eene of andere verlichting waa niets te bemerken. De veerman nam ons bij de hand en al voortglijdende langs de glooiing van den Kreekdijk, kwamen wjj in de roeiboot; een trap of leuning was niet aanwezig, is er trouwens niet. Wij werlen overgeroeid zondvr licht en aan den overkant komen 1, klauterden wij epnieuw tegen een glooiing op Den veer man betalen konden wij niet, omdat wij de geldstukken niet konden onderscheiden dat deden wjj dan ook maar in- 't Veerhuis. 't Weer was niet slecht en de steenen glooiing niet bijzonder glad, doch hoe moet dat nu gaan bij stormweer en bjj gladheid der steenen, die bovendien bedekt zijn met allerlei zeevuil en zeeaanslag Ouden van dagen, vrouwen, kinderen, allen worden hier op dezelfde wijze over gezet, zonder licht, zonder steun bij het in- en uitstappen. Inderdaad, een erger dan middeneeuwsche toestand. We weten niet, wie hier de nalatigen zjjn, maar is het niet ongehoord, dat zóó slecht voor de veiligheid der reizigers wordt gezorgd De Kreek is ongeveer 300 M. breed en vaak gaat er flinke stroom.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2