Sociale Berichten. UIT ZEELAND van vele barer verklaringen. Juffrouw Bourette werd samengebracht met een getuige, die gezien heeft, dat zij twee brieven bij den heer Doudieux in de Ger'oier straat ging brengen; den eersten dier brieven had zy bovendien zelf aan den getuige ter hand gesteld, die een buurman van Doudieux was, en den brief bij dezen af zou geven. Juffrouw Bourette ontkent ooit naar de Gerbier-straat gegaan te zijn. Ook een confrontatie met den heer Doudieux, die vroeger een liefdesavontuur met haar gezocht heeft, leverde niets op. Op voorstel van den aartsbisschop van Auch, mgr. Ricard, heeft zich in verband met de verkiezingen, een bond van katho lieken in het departement Gers gevormd, die, „in kwaliteit van katholieken voor alles", bereid zijn samen te gaan „met alle fatsoenlijke lieden, die een eind willen maken aan den godsdienststrijd en aan de sociale anarchie." Het minimum hunner eischen hebben de leden van den bond aldus geformuleerd: Vrijheid voordekeik om te leveu en bestuurd te worden volgens haar goddel ij ken oorsprong; vrijheid voor eiken burger om zijn godsdienst uit te oefenen eu volgens zijn geweten te leven vrijheid voor de ouders om hun kinderen volgens bun overtuiging te laten opvoeden. De bond van katholieken in Gers zal zelf bij de verkiezingen geen candidaten stellen, maar steunen wie zijn program onderschrijven. (JltIËUK.>L19il). Vrijdagochtend is nog een gedeelte van de groote balzaal in het paleis te Athene ingevallen Daarbjj kregen twee matrozen, een brandweerman en een schatter van de verzekering tamelijk ernstige kwetsuren. De schade wordt op meer dan 11 millioen drachmen geschat. Onder meer zijn in de groote balzaal de kroonluchters, die koning Otto had nagelaten en waarvan de waarde alleen op een half millioen drachmen ge raamd werd, geheel vernield. De regen hielp de brandweerlui bij het blusschen. Prinses Alix en de Koningin hebben zich dapper geweerd bij het in veiligheid brengen van allerlei kostbaars. De koningin heeft ten gevolge van den rook en de opwinding een lichte bezwijming gehad. Ken afdeeling Engelsche miriniers, die meehielp, moest teruggeroepen worden, om dat de Grieksche soldaten over hun aan wezigheid gebelgd waren. DGKOAKHI1I. Zaterdag is voor het rijksgerecht te Kopenhagen de behandeling begonnen van het geding tegen J. O. Ghristensen, oud- miuister-president, en Sigurd Berg, oud- ininiatcr van binuenlandsche zaken. Na de afdoening van de gerechtelijke formaliteiten is de zaak op verzoek van het openbaar ministerie uitgesteld tot 2 April. 1FHIKA De Spanjaarden in Marokko. Hoewel onlangs weder zeer pessimistische berichten verspreid werden,schijnt de veld tocht der Spanjaarden in het Rif-gebied defiuitiel geëindigd Nu wordt althans weer gemeld dat een der meest fanatieke stam men, de Beni Urrigal, om vrede gevraagd heeft. Zij willen alle eischen van Spmje inwilligen, indien de in Alhucemas opge sloten krijgsgevangenen in vryheid gesteld worden. Sfat en-Gene raa I. Eerste Kamer. Reeds deelden wij mede dat de begroo- tings-arbeid door deze Kamer niet voor Februari a.s. zal worden aangevangen. Er zijn twee commissièa van rapporteurs benoemd De eerste bestaat uit de heeren Woltjer, Dojes, Van Weideren Rengers en Van Lamsweerde, voor de hoofdstukkeu Staats collegiën, Buiteulandsche Zaken, Financiën en Onvoorzien alsmede voor het wetsont werp tot regeling van het ondeidaanscbap De tweede uit de heeren Van Water schoot van der Gracht, Van Wassenaer van Rosande, Sickenga, de generaals Van Löben Seis en baron Van Voorst tot Voorst, voor de hoofdstukken Marine, Oolog, Wa terstaat, Dandbouw, Koloniën en de West- Indische begrootingen. Audiëntie ten Paleize Men schrijft ons nit den Haag: 't Was of er een parade of eeuige andere militaire plechtigheid gehouden was, zoovele generaals eu officieren vertoonden zich Vrijdag in groot tenue op straat. Alien namen evenwel de richting naar het Koninklijk Paleis, alwaar H. M. de Koiingin en Z. K. H. de Prins aller opper-, hoofd- en verdere officieren van het gar nizoen (ook die werkzaam aan het Minis terie van Oorlog, de inspectiën, staven en militaire inrichtingen; wachtten tot het in ontvangst nemen van hunne gelukwenBchen met de geboorte der Prinses. Alle audiëntic-gangers er waren pl.m. 400 of ficiereu defileerden daartoe voor het Koninklijk Echtpaar, dat omringd was door den dubbelen dienst van leden van Hr. Mh. civiele en militaire Huis. Bij de audiëntie waren de officieren tevens in staat gesteld de jonge Prinses te zien, die op een divan lag terwjjl Haar Koninklijke ouders aan weerszijden stonden. H. M. de Koningin verleent heden Maandag, 'snam. 4 30 uur, audiëntie aan de Commissaris der KonÏDgiD in Zuid- Holland met de leden van Gedeputeerde Staten en den Griffier; den President en de loden van het Gerechtshof alhier; den burgemeester van 's Grrvenhage en de leden van het Dagelijkseh Bestuur (wet- hoflders); den president eu de leden van de Arrond.-rechtbank in de Residentie den voorzitter en de leden van den Raad van Beroep voorde ongevallen-verzekering alle welke colleges naar aanleiding der geboorte van Prinses Juiiana eveneens vroeger verzocht hadden deswege hunne gelukwenschen aan te bieden. Chef van den generalen staf. Naar wij vernemen zal den luitenant- generaal F. H. A Sabron, thans op non activiteit, weder de betrekking van chef van den general en-staf worden aangeboden. Staking Beek en Donk. Een oproep om steun wordt gedaan voor de katholieke metaalbewerkers te Beek en Dook door het bestuur der Federatie van de vijf diocesane Werkliedenbonden in Nederland en het Bureau voor de R-K. Vakorganisatie. Elke week is f 900 noodig. De gelden moeten worden gezonden aan den penningmeester van het Bureau, den heer P. H. Saenen, Binderstraat 38, te Helmond. Inzake deze staking schrijft men aan de Nbr., dat de firma P. v. Thiel en Zonen een poging, van geestelijke zijde gedaan om de partijen tot elkander te brengen, van de hand heeft gewezen. Goes. Zondag 9 Jan. 1.1. vergaderden de leden der St. Joseph vereeniging. Aanwezig waren 50 leden. Zoo mede de Z E. Deken en de W.E. heer Kapelaan. Nadat de voorzitter de vergadering met een heilwensch voor 't nieuwe jaar geopend had gaf de secretaris lezing van zijne notu len welke onveranderd werden goedgekeurd. Ook de penningmeester bracht verslag uit over de kasgelden ge-lurende de laats e drie maanden. Hier uit stippen wij aan, dat er f 55 als ziekengeld werd betaald, terwijl de totaal uitgave f 93 33 beliep. Moet men dit betrek kelijk hoog noemen, toch kan men gerust zijn, daar een batig saldo van f 16 22 voor deze maanden overbleef, terwijl de kas der vereeniging over het geheele jaar f 34 86 vooruit ging. Dan stonden nog verschillende verkiezin gen voor bestuursfunctiën op 't program waarvan de korte uitslag deze was. De heer H. Bruel aftredend voorzitter werd herkozen roet 27 stemmen', dhr. Rombouts en J. Covers Jz commissarissen, eveneens aftredend, respectievelijk met 28 en 29 stemmen, terwijl de vacature van 2de secretaris, ontstaan door het bedanken van den heer Aar. Walraven, werd aange vuld door de herkiezing van dhr. Koevoets De vergadering was zeer geanimeerd eu tot 't laatst toe bleef de go de stemming, waarvoor zeker 't woord van dank, door den voorzitter gesproken, paste Moge ook dit jaar het ledental der St. Josephvereeniging toe nemen, opdat deze nuttige vereenigiging haar heilzaam werken steeds meer zal kunnen uitbreiden. De soiree door den de gyinnastiekver- eeniging „Sparta" Vrijdag as. alhier te geven in de zaal van „De Prins van Oranje" zal worden opgeluisterd deor voordrachten van den coupletzanger en humorist, den heer A. Kuyper van Venlo D ze heer mocht reeds in menige plaats van ons vaderland met groot succes optre den en talrijke persorganen zoowel alge- meene als plaatselijke waren steeds zeer kwistig in hun lof, waar het gold den arbeid des heeien Kuyper te recenseeren De ver wachting is dus hoog gespanr.en „Sparta", die o.a. verschenen zomer in een wedstrijd te Vlissingen de Koningin- moeder-medaille als derden prijs mocht behalen, wenschen wij met dit „soirée" het beste succes toe. Middelburg. Zondagmiddag ongeveer 3 uur ontvtond een schoorsteenbrandje ten huize van den koopman M op den hoek van St. Jansstraat en Nieuwe Haven De politie was spoedig met een minimax ter plaatse, doch behoefde die niet te gebruiken, daar de bewoners zelf het vuur reeds meester waren. EeD en ander had echter ree-is heel wat menschen op de been ge bracht. De oorzaak was het vallen van een kraainest uit de schoorsteen. Zondagmiddag had onze stalgenoot, dhr. B., het ongeluk, terwijl hij op zijn rijwiel van den Koningsbrug de Kade opdraaide, te vallen. Hij bezeerde zich zoo danig, dat hrj bij notaris V. moest binnen gaan om eenigszins tot zichzelf te komen. Dinsdagmiidag te 3 uren houdt de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier eene openbare zitting. Daarin zullen ingekomen stukken en rapporten behaudeld worden, benoemingen plaats hebben en de rekening worden vastgesteld. Konden w ij verleden week melden, dat men bezig is met het ontwerpen van eene nieuwe salarisregeling voor de politie agenten alhierthans vernemen wij dat tevens ook een dergelijke nieuwe regeling voor alle gemeentebeambten wordt in elkaar gezet. Vlissingen. Het voornemen bestaat de zerk op het graf van pastoor Hunting z.g. den 14 dezer te plaatsen, dat is de dag, waarop de overleden herder zijn 55en jaardag zou herdenken. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn bij een landbouwer onder Koudekerke een aantal konijnen ontvreemd. Dat de telefoon in de stad in een werkelyke behoefte voorziet kan wel hieruit worden opgemaakt dat in 1909 ongeveer 70000 gesprekken meer werden gevoerd dan in 1908. Zierikzee. Deze gemeente telde op 31 December 1908 6811 inwoners nl. 3221 mannen en 3590 vrouwen. Het aantal vermeerderde door de ge boorte van 104 mannen en 70 vrouwen en de vestiging :an 161 mannen en 195 vrou- weu met 265 mannen en 265 vrouwen. Door het overlijden van 67 mannen en 60 vrouwen en het vertrek van 186 mannen en 224 vrouwen verminderde het echter met 253 mannen en 284 vrouwen. Op 31 December 1909 waren er dus 3233 mannen en 3471 vrouwen tezamen 6804 personen. Fr werden 50 huwelijken gesloten en 2 echtscheidingen ingeschreven. Nobele (7) politiek, De heer Mr. D. Engelberts liet bjj zijn ver trek naar Assen een antirevolutionairen raadszetel open. Billijkheid zou gevorderd hebben, dat men dezen zetel onbetwist liet en van libe rale zijde geen tegencandidaat stelde. Doch billijkheid en liberalisme verhouden zich tegenover elkander als vuur en water. Wel verklaarden zich in de vrijzinnige kiesvereeniging enkele personen ten gunste van het overlaten vau den vacanten zetel aan de antirevolutionairen, daardoor van ware vrijzinnigheid blyk gevende. Doch de meerderheid verkoos hierop Liet in te gaan en besloot ook dezen zetel aan de rechterzijde ia onzen raad te ontweldigen. Waarom ook niet! Men heeft immers de overmacht Men voelt zich sterkDe minderheid moet dan maar onderdrukt wor den, zooals immers de liberale minister Kappeijne indertijd durfde zeggen, toen de vrijzinnigheid in 's lands vergaderzaal nog de lakens uitdeelde. Luister, welke nobele beweegredenen onze liberale Zierikzeesche machthebbers aanvoeren, om hunne, op zijn zachtst ge sproken, hoogst onsympathieke houding bij deze verkiezing te rechtvaar iigen Omdat wij van gevoelen zyn, dat onze tegenstanders niet van ons mogen vergen door ons op andere wijze be handeld te worden, als zij ons zouden bejegenen, wanneer zij te dezer stede door getalsterkte de helft in banden hadden. Want gesteld eens, dat de antirevo- lutionnairen hier verreweg de meerder heid vormden, dan bestond hiervan kan men overtuigd zijn onze ge meenteraad uit louter antirevolution- Dairen en misschien uit een paar katholieken, die men uit politieke overwegingen tot goed vriend wilde houden, maar dan zou zeer zeker elke liberale candidaat door hen met kracht uit den Raad geweerd worden. En ware het nu niet van ons onver standig, ja aartsdom tegenover hen iets te doen, wat zij in gelijk geval geplaatst, ten opzichte van ons beslist zouden nalaten Dit argument is voor ons klemmend.1) Let goed op deze argumentatie, lezer 1 Zij is niet gebazeerd op feiten, maar op veronderstellingen. Als de anti's de macht bezaten, dan zouden zij ons verdrukken, dus daarom doen wij hel nu vast. Met andere woorden wij. liberalen, wreken ons op de anti's, omdat zjj misschien ons zouden onderdrukken, als zij er toe in staat waren. Eene redeneering van 'tjaar nul. Trouwens, de veronderstelling deugt nog niet eens. Tal van voorbeelden zijn er aan te halen van eene zeer nette, ja, nobele houding van rechtsche gemeente raadsleden tegenover hunne politieke tegen standers. Adres aan Nymegen, waar de sterk rechts getinte raad den liberalen ingezetenen een getal raadszetels, naar evenredigheid der politieke verhoudingen berekend, overlaat. Aares aan Rotterdam, waar alle rechtsche raadsleden vorigen zomer eenparig den aftredenden libervlaa wethouder herkozen. Adres aan Amsterdam, waar onder aansporing en met steun der rechtsche raadsleden eene meeting werd georganiseerd, om den liberalen bur gemeester te behouden. Hoe eng, hoe benepen staat tegenover die royale houding van bovenvermelde gemeenteraadsleden, het gedrag onzer liberale Zierikzeesche politieke tinnegieters 1 Hoe toont zich hier de Zierikzeesche vrijzinnigheid in al haar kleinheidHoe poseert haar orgaan, de „Nieuwsbode" als de drager der meest enghartige begrippen in stede van de banierdrager te zyn dier edele beginselen, welke vóór alles het algemeen welzijn der gemeente,!de eendracht onder de burgers en de onderlinge waar- deering beoogen 1 't Ware dus niet alleen een fout, 't ware verraad aan eigen beginsel, een smadelijk overloopen naar den vijand, wanneer a.s. Vrijdag een christelijke kiezer aan den „Zier. Nieuwsb." v. 8 Januari j.I. heer A.Timmerman Cz. zijn Bteiu onthield.Op hem te stemmen geschiede niet alleen met het doel hem te brengen op den zetel van den heer Engelberts, wiens nobele eigen schappen zijnepartij hier zoozeer releveerden, maar ook als klinkend protest tegen de roofpolitiek van het Zierikzeesch liberalisme. Daarom,Christelijke kiezers van Zierikzee, stemt Vrijdag 14 Januari als één man op den heer A. TIMMERMAN Cz. Schore. De bevolking dezer gemeente telde op 1 Januari 1909 420 m. en 420 vr. totaal 840; vermeerdering door geboorten 18 m. en 13 vr. totaal 31. Overleden 6 m. en 6 vr. totaal 12. Huwelijken 6 Er vestigden zich 32 m. en 34 vr. totaal 66 en vertrokken 44 m. en 85 vr. totaal 79. De bevolking bedroeg dus op 1 Januari uit 420 vr. f n 426 m. totaal 846. Hoedekenskerke. Het ijzeren tjalkschip, schipper F. Kamp van Hoofdplaat, verloor heden middag bij na het tij stoppen onder zeil gaan, anker met ketting. Ovezand. Zaterdag 8 Januari jl. had alhier de jaarlijkschi algemeene vergadering plaats van de Landbouwvereeniging „Help u zeiven" welke vergadering door 60 leden werd bijgewoond. Door den secr.-penn. werd een verslag omtrent den toestand der vereeniging uitgebracht, en rekening en verantwoording gedaan. Uit het eeD en ander bleek dat het ledental met 6 was vermeerderd en thans 342 bedraagt, dat vier aankcopen aan meststoffen waren gedaan, waariD gekocht werden 757600 KG. superfosfaat, 556200 K.G. Amm. superf., 274600 K.G. Chili salpeter. 12600 K G Thomas Slakkenmeel, 500 K.G. Kainiet, 2300 K.G Patentkali, 100 K.G. Zw. Amm. en 100 K.G. Peru Guano voor een geza menlijk bedrag voor f84831,07. De heer M. de Dreu van Driewegen werd met groote meerderheid van stemmen tot Bestuurslid herkozen. Heer Abtskerke. De bevolking bedroeg op 1 Januari 1909 uit 164 m. en 161 vr. totaal 332. Geboren werden 4 m. en 5 vr. totaal 9, overleden 4 m. en 2 vr. totaal 6, huwelijken 1. In de gemeente vestigden zich 14 m. en 13 vr. totaal 27 en vertrokken 12 m. en 14 vr. totaal 26. De bevolking bedroeg aldus op 1 Januari 1910 uit 166 m. en 170 vr totaal 336. 's Heer Arendskerke. Donderdagavond ontstond in het café van O., in de Graven straat te Middelburg, een vechtpartij tus schen enkele personen, waar. ij een boer uit deze gemeente, die er niets mede te maken had, getroffen werd door een slag met het dunne einde van een biljartqeue, welke hierdoor brak. Bedoelde persoon, die aanvankelijk weinig van den slag gevoeld had, werd eenige uren later zoo onwel, dat hij per rjjtuig naar zijn woonplaats moest vervoerd worden. Vrijdagavond was hij nog bewusteloos. („Midd. Ct.") De Middelburgsche correspondent van de Vlissingsche Courant geeft van dit ongeval het volgende relaas: Toen Donderdagavond omstreeks zes uur het café van O. in de Gravenstraat alhier vol bezoekers was, ontstond over een klei nigheid twist tussohen enkele bezoekers, waarop een viertal Walchersche boeren, die aan bet biljarten waren, er met hunne queu op los sloegen. Een der bezoekers, een boe renjongen uit 's Heer-Arendskerke, die met de ruzie niet3 te maken had, kreeg hierbij een klap op het achterhoofd. Eerst bemerkte de jongen daar niet veel van, maar een paar uur later werd hij bewusteloos en achtten zijne vrienden het noodzakelijk hem per rijtuig naar zijn woonplaats terug te brengen. Vrijdagavond was hij nog niet tot bewustzijn teruggekeerd en de dokter ziel zijn toestand ernstig in. De zaak is in banden der politie, die echter den dader nog niet op het spoor is. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Januari 19U9 uit 1652 vrouwen en 1604 vrouwen, totaal 3256 personen. Door de geboorte van 46 mannen en 59 vrouwen en de vestiging van 58 mannen en 68 vrouwen vermeerderde het aantal met 104 mannen en 127 vrouwen' Door het overlijden van 21 mannen en 13 vrouwen en het vertrek van 82 mannen en 87 vrouwen, verminderde het aantal met 103 mannen en 100 vrouwen, zoodat op 1 Januari 1909 het aantal inwoners 3284 bedroeg en wel 1653 mannen en 1632 vrouwen. Er werden 26 ha weiijzen gesloted. Hansweert. Het aangevaren en bijl Baarland gezonken schip Maria is ge licht, zooveel mogelijk dichtgemaakt, en hedenmorgen opgesleept naar Temsche (België) om aldaar te worden gerepa reerd. Van den knecht is niets ontdekt. Men vermoedt dat hij hij de aanvaring' met de stukken ijzer is verpletterd en met den stroom weggedreven. Gedurende 1909 zijn alhier door de sluizen 54.052 schepen geschut met een gezamenlijke inhoud van ruim 11.000.000 ton. Vrijdagavond ontstond brand hij R. Rijkhals alhier. Door het spoedig hande lend optreden der buren werd 't vuur toet emmers water gebluscht, wat niet be lette, dat de heele kamer uitbrandde en de meeste meubelen zóó werden bescha digd, dat zij onbruikbaar zijn geworden. Oorzaak onbekend. Huis en inboedel zijn Verzekerd. Koudekerke. Aan het bureau van politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent gevonden bankpapier. Groede. De heer A. du Bois, volontair ter secretarie alhier is met ingang van 15 Jan. as. benoemd tot adjunct-commies ter secretarie te Sloten. (Br. Crt Hulst. De bevolking dezer gemeente be stond op 31 December 1908 uit 1523 mannen en 1722 vrouwen, totaal 3245 personen. Zij vermeerderde door de geboorte van 54 mannen en 39 vrouwen en de vestiging van 116 mannen en 151 vrouwen met 170 mannen en 190 vrouwen. Een verminde ring ontstond door het overlyden van 38 mannen en 46 vrouwen en het vertrek van 92 mannen en 119 vrouwen met 130 man nen en 165 vrouwen. Op 31 December 1909 was het aantal inwoners dus 3310 en wel 1563 mannen en 1747 vrouwen. Oostburg De toestand van J. S„ die zoo ongelukkig wps, tusschen twee wa gens van de tram te geraken, is goed vooruitgaande. J. S„ verblijft thans in het gasthuis te Aardenburg. Denkelijk zal J. S. z'ijlne wonden wel te boven komen,., -Aan den wedstrijd op het biljart in het hotel „Du Pu,y" en in de „üuda Stadsherberg" alhier namen 52 spelers deel. De eerste prijs werd gewonnen do,or dhrn. L. en J, Wage alhier. Draaibrug. Deze week zijn bij den, landbouwer II. alhier de laatste aard appelen gerooid. De vruchten zijn inder tijd blijven staan enxdat de werkgever te weinig loon wilde betalen voor het uitdoen. Hoofdburg. Maandag j.I. vierden de leden van ons muziekkorps hunnen jaar- lijkschen „teerdag". Voor den middag werden de leden herbergiers bezocht, ter wijl de leden zich na den middag ver- eenigden aan een gemeenschappelijk di ner, waarna de „teerdag" met veel animo> gesloten werd. Cling e In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn bij de Wed. E. Goenen een partij aardappelen gestolen. Dader of da ders onbekend. Nieuw-Namen. Aan de haven alhier zijn in het afgeloopen seizoen ruim ll1/2 millioen K.G. suikerbieten aangevoerd Deze enorme hoeveelheid is per schip naar de verschillende suikerfabrieken ver voerd. Door het schrikken sprong het paard van den landbouwer H. F. alhier met rijtuig en al de sloot in. Bemodderd en ontsteld kwamen de in zittenden er zonder ongelukken af- Er was alleen eenige niaterieele schade. Westdorpe. De loop der bevolking de zer gemeente over ,1909 was als volgt: geboren 24 m. en 17 vr., totaal 41; gevestigd 28 m. en 34 vr., totaal 62; overleden 19 ml. en 9 vr., totaal 28; vertrokken 43 m'. en 49 vr. totaal 92. Bevolking op 1 Januari 1909922 m;. en 875 vr., totaal 1797. Bevolking op 1 Januari 1910: 912 m. en 868 vr., totaal 1780. Alzoo verminderd met 17 personen. Levenloos aangegeven 1; Voltrokken huwelijken 13. Sluis. Gedurende de week van 29 Dec. 1909 tot 4 Januari 1910, kwamen hier vier gevallen van roodvonk voor. lizendijke. Naar we vernemen heeft de afdeeling IJzendij'ke van den bond van staatspensioneering een feestavond geor ganiseerd tegen de volgende week. De rederijkerskamer E. N. Z. K. 'zal haro medewerking vexdeenen. Gelegenheid zal worden gegeven om a's hd toe te tre-; den. Wenschelijk was het, indien Van onze zijde dien avond eens druk verspreid werd op de vergadering de duidelijk uit eengezette brochure van liet Katholiek Sociaal Bureau, handelende over ver plichte verzekering of Staatspensionee ring. Daardoor zouden velen afgehouden worden van het lidmaatschap. Bij hon derdtallen is de brochure uiterst goed koop. Een uitmuntend werk voor onze jKa- tholieke propagandisten 1 Breskens. Op 11 Jan. a.s. zal hier in do zaal van dhr. Resemer optreden de Ned. Tooneelisten-Vereeniging, dir. H. Bak ker. Opgevoerd zal worden het bekende blijspel „De orgeldraaier en zijn pleeg-' kind", waannee de vereeniging veel suc ces heeft behaald. De loop der bevolking in deze gemeente over 1909 is alsvolgt Op 31 Dec. 1908 bestond za uit 1120 m. en 1112 vr., totaal 2232, Zij vermeerderde door vestiging met 76 m. en 63 vr. en door geboorte met 40 m. 28 vr., totaal 1236 m. en 1236 m. en 1203 vr., samen 2439. Zy verminderde daarentegen door vertrek met 201 m. en 96 vr. en door overlijden met 11 m. en 13 vr. totaal 221. alzoo bestond op 31 Dec. 1094 vr., totaal 2218. Er werden 19 huwelijken gesloten, 3 levenloos aangegeven vertrokken naar het buitenland 18 m. en 11 vr. en van daar aangekomen 2 m. In de week van 31 Dec. tot 6 Jan. werden te lerseke 1 215.000 oesters ver zonden. Gewoonlijk treedt treedt na de feestdagen zeer merkbaar een verslapping in. De twee laatste dagen deed zich die gevoelen vooral uit België. De prijzen bleven onveranderd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2