BUITENLAND BINNENLAND GEMENGD NIEUWS. BELGIË, Koning Albert moet een goed en ge makkelijk spreker zijn. fiiji hel „Te Ileum" in de St. tludula- kerk te Brussel, bevond de koning - zoo meldt de Nieuwe Gazet dat hij' het papier vergeten had, waarop hij' het antwoord geschreven had dat hij tot kar dinaal Merrier spreken 'moest na dezes aanspraak. De koning sprak dan, zooals men gewoonlijk zegt, voor de vuist, en zijn antwoord was zeer goed. .Va de plech tigheid werd den secretaris des konings door een afgevaardigde van het Staats blad de tekst van het antwoord gevraagd, om het in dat officieel blad te druk ken. Men zocht naar het geschreven ant woord; het was niet meer te vinden. Op de hoogte gebracht van de verlegenheid waarin de secretaris verkeerde, schreef de Vorst eenvoudig met eigen hand te woorden die hij uitgesproken had, en het was deze kopy, die naar het Staatsblad gebracht werd. De letterzetters hebben dit koninklijk handschrift laten inlijsten; bet prijkt nu in hun werkhuis. De Liberté van Gent heeft een artikel openbaar gemaakl waarin gezegd wordt, dat het huwelijk van prins Albert had moeten worden goedgekeurd hij' Koninklijk besluit, hetwelk echter nooit verschenen is; het artikel voegt hieraan toe, dat, wanneer dit goedkeurings-besluit bestaat, het onmiddellijk moet worden gepubli ceerd; zoo niet, dan behoort het minis terie ten spoedigste alsnog de goedkeuring der beide Kamers te vragen ten einde voor den Koning geworden prins een ver vallenverklaring te voorkomen. ■De Soir bevestigt, dat het besluit niet bestaat en dat de toestemming van de Kamers noodzakelijk is. Nu, dan moet die maar zoo spoedig mogelijk worden gegeven. Maar koning Leopold was indertijd zelf hij het huwelijk van zijn neef tegen woordig I Zegt dat niets 1>1) I 'I' S O II I. V l>. I)e Spaanscho schatgravers, tegen wie al zoo dikwijls gewaarschuwd is en die al honderden, misschien duizenden men sehen tot hun slachtoffers gemaakt heb ben, hebben weer een paar te goeder trouw zij'nde llaimoveranen opgelicht. In don bekenden brief uit Spanje was hun een som van 98,000 beloofd, en, om die in handen te krijgen, hadden zij gaarne do gevraagde kosten, 2000 frs., vooruit- gez.omlen. Daarop' gingen zij zeiven naar Madrid om den schat in ontvangst te ne men. Zij waren op het punt om nog 3500 frs. aan de lasthebbers van de schatgra vers uit to betalen, toen zij nog net bijtijds gewaarschuwd werden. Er schijnen nog' altijd mensehen te zijn, dio geen kranten lezen. Te Geinsheim, oen dorp tusschen Darm stadt en Mainz, verscheen deze week tegen den avond een man van tusschen de 20 en 25 jaren hij den gemeente-ontvanger, stel de zich voor als ambtenaar van de reken kamer te Darmstadt en verklaarde, in gevolge een hij die kamer ontvangen naamloozen brief, de kas te moeten op nemen. Hij1 trad zoo handig en oordeel kundig op, dat de goede ontvanger het wedervaren van zijn Köpenickschen ambt genoot; niet indachtig was. De bezoeker nam do kas geheel naar den eisch op en ging toen heen, kwansuis om een tweeden ambtenaar tegemoet te. gaan, die met een automobiel zou komen. Er kwam echter niemand terug, én toen de- ontvanger zijne kas nog eens natelde, bleken hem 500 nik. ontfutseld te zijn. Nieuwjaarbal ten Hove. Het Nieuwjaarsgalabal ten Hove ver schilde weinig van vroegere dergelijke Hof feesten; het was echter zeer druk bezocht. H. M. de Koningin deed met H. M. de Ivoningin-Mooder (de Prins vertoefde in het buitenland) ten 9 uur Haar intrede in de grooto balzaal, te midden van het aldaar reeds geformeerde oercle van hoog- waandigheidsbekleeders van het Hof, de diplomatie, de Ministers, de generaals enz. De Belgische gezant en Baronesse Guil- laumo en do verdere leden der Belgische legatie, verlieten onmiddellijk na. de be groeiing, wegens den rouw van het Hof te Brussel, het Paleis. Tot de genoodigden behoorden de leden der Eerste Kamer, die thans bijeen is en de generaal Woodford, terwijl voorts werden opgemerkt onze gezanten te AVee- nen en to St. Petersburg, thans met ver lof in de residentie. De Koningin onderhield zich in den loop van den avond met de burgemeesters van 's Gravenhage, Amsterdam en Rotterdam en, zittende op een canapé in de kleine balzaal, met vele (andere genoodigden. Van de Ministers van Staat zag men o. a. dr. Kuyper, jhr. rar. Lobman en jhr. mr. van Karnebeek. De Koningin droeg een wit satijnen kleed, geborduurd met zilveren bloemen, in het kapsel een diadeem van briljanten en robijnen en over het corsage liet breetle lint mot liet. Grootkruis der Militaire Wil lemsorde. If. M. do Koningin-Moeder, die zich dooi de verschillende zalen bewoog en ver schillende genoodigden aansprak, droeg een parelgrijs satijnen kleed en hel groot kruis van den Nederlandschen Leeuw als sjerp. la de groote zaal werd, met begeleiding der verschillende muziekkorpsen, druk ge danst. Er waren verschillende buffetten aangericht; op dei tafel in de blauwe anti chambre prijkte een massief zilveren mid denstuk in den vorm van een schelp, ge schenk uil Zeeland. Even halt Lwaalf; verlieten de leden der Koninklijke familie het hal dal kort daarna eindigde. H. M. do Koningin gaf Donderdag een diner ter oero van generaal Woodford en mevrouw Woodford, zijne echtgenoote. .Met deze beide gasten waren aan de Ko ninklijke tafel genoo.ligd de lieer Beaupré, gezant der Amerikaanscho Staten en me vrouw; de minister van buitenlandsehe zaken en mevrouw de Marees van Swin- derendouairière baronesse van Harilen- broek, groot-meesteressebaron Sirtema van Grovestins, grootmeester en baron van Pallandt, opporceremoniemeester hij Ilr. Ms. Huis. Naar aanleiding der verhooging van den drankaccijns. Wij vernemen, dat naar aanleiding van. den verhoogden accijns op het gedistil leerd een besluit in de maak, is tot ver hooging van de belasting op van liet bui tenland komende stoffen, als chloralhv- dnaat, chlorofornic, aethers en dergelijke. Ook zal, als wij goed zijn ingelicht, eer lang een besluit wonden uitgevaardigd, waanbij de restitutie van accijns hij uit voer van likeuren op andere wijze wordt geregeld, in dier voege, dat o. a. de thans voor de zoogenaamde fijne likeuren ge bruikelijke berekening der restitutie voor de suiker wordt vervangen door eene be rekening, die gegrond is op de werkelijk in de likeuren voorhandene hoeveelheid suiker. (N. R. Crt.) Z. K. H. de Prins is Donderdagochtend per Staatsspoor te 10.17 uit Duitschlaud in de residentie teruggekeerd. Door de verkiezing van baron De AV ijker- sloot li is het aantal Katholieke leden dei- Tweede Kamer tot, 26 gestegen een cij fer dat we ook bij de verkiezingen in 1888 verkregen, maait sindsdien niet meer haalden. Evenwel niet precies dezelfde districten van 1888 zijn thans door Katho lieken vertegenwoordigd. Er zijn enkele af wijkingen. Katholieke afgevaardigden had den in 1888 en hebben ook nu: de 11 districten in Noord-Brabant, de 6 in Lim burg, verder Nijmegen, Drillen, Rheden, Almelo, Hontenisse, Haarlemmermeer en Wijk hij Duurstede, Katholieke afgevaar digden hadden in 1888 en hebben thans niet Loosduinen en Doetinehein, terwijl de districten Beverwijk en Eist nu wel, in 1888 niet door de Katholieken werden, vertegen woonligd. STERFTECIJFER 1909. Kerkelijke autoriteiten en geestelijke personen. 9 Jan. .1. A, M. Harte SS. R,, 's Bosch. 16 Jan. Pater Arn. Janssen, missie huis Steijl. 27 Jan. P. Stallenherg S. J., 's Gra venhage. 3 Febr. Kardinaal Crotoni, Rome. 5 Febr. Mgr. A. J. F. J. de Bonter, pastoor, Amsterdam. 11 Febr. J. H. L. Dubbelman, ourl- deken van Arnhem. 25 Febr. Kardinaal Sanr.hn, Toledo. 19 Maart. G. J. Schlüter, pastoor, As- sendelft. 30 Maart. A. H. F. Wennen, (leken van Purmerend, Hijsenburg. 8 April. A. W. Scholte, oud-pastoor, Den Haag. 9 April. 1'. C. M. Verhoeven, deken van Aardenburg, pastoor van IJsendijke. 22 Mei. W. 11. J. Willeman, rector, Amsterdam. 24 Mei. Mgr. II. L. Spoonnan, deken, Delft. 2 Juni. Zoetmulder, pastoor, te Utrecht. 4 Juni. C. F. .1. v. d. Deijl, pastoor, Gastricum. 7 Aug. M. .1. Verkuvlen, pastoor te Utrecht. 9 Aug. Pater Bonaventura, directeur van het St. Hermanus-gesticht te Ois- terwijk. 13 Aug. B. A. Batenburg, plebaan te Utrecht. 22 Aug. J. H. Wijnen, pastoor, Eijsden. 25 Aug. Mgr. dr. M. R. H. Gorten, directeur van Rolduc, Maastricht. 10 Sept. .Mag. F. J. P. G. van Etten, regent Utrecht. 18 Oct. Mgr. Servonnot, aartsbisschop van Bourges. 26 Oct. P. J. Hunting, pastoor te Ylis- singen, 14 Nov. Pater fr. G. v. (1. Boezem, Botterdam. 2 Dec. G. F. G. Baede, pastoor te Bergschenhock. 16 Dec. Mgr. 1'. Th. Maling ré, oud deken, Gouda, 19 Dec. Rector A. .1. F. J. Harm, te Amsterdam. 26 Dec. B. van Slraelen, rustend pastoor, Katwijk. Burgemeester van Amsterdam. liet „Volk" verneemt, dat de onderhan delingen tusschen de regeering en mr. Kappeijne v. de Copello nog voortduren. Men is tot overeenstemming gekomen op alle punten, behalve de bezolding. Mr. Kappeijne zou niet minder dan een som van f 30.000 a 1' 40.000 's jaars oischen, terwijl mr. Van Leeuwen f8000 genoot. In den gemeenteraad schijnt, een meer derheid te vinden te zijn om de bezol diging tot f15.000 te verhoogen. Aan het „Vad." wordt de juistheid van dit bericht uit goede bron nevestigd. De heer Van Vorst heeft, naar „Het Volk" meldt, zijn ontslag als bezoldigd, te Maastricht gevestigd sociaal-democra tisch propagandist gevraagd. De reden van de ontslagaanvrage schijnt hierin te liggen, dat het Partijbestuur aan v. Vorst heeft medegedeeld hel optreden als redacteur van het aangekondigde blaadje „De Kruisspin" onvereenigbaar te achten met zijn propagandistschap. De Maastriehtsehe Bestuurdersbond heeft het gevraagde ontslag verleend. Van Vorst was vroeger Minderbroeder- Gapucijn en droeg den naam van Pater Goelestinus. Wel een verre afdwaling Naar men aan de „X. Limb. Koer.' meldt, werd door een gemeenteveldwach ter proces-verbaal opgemaakt tegen It. Al., oud 23 jaar, mijnwerker, wonende te Kcrk- radc, die bij de stemming voor een lid der Provinciale Stalen van Limburg voor het district Heerlen, een stem uitbracht, zonder stemrecht to hebben. M. zeide niet te weten, dat hij zulks niet mocht doen, doch dat het stembiljet van zijn vader was, die ziek thuis lag. 11e Belgische justitie heeft te Esschen aan de marechaussee uit Rozendaal uit geleverd de gebroeders M„ uit Bergen- op-Zoom, beklaagd van een jioging tot doodslag op do Heerlesche heide en van verschillende inbraken met geweldpleging. Zwaar geboeid werden zij naar Breda ge bracht. V a ii een wi n k o 1 bed i e n d e" er. een bakvischje. Oudejaarsdag. Een ongewone drukte in één van onze Itotter danische ai.sichten-w ii.kels. Te midden van de talrijke bezoekers en koopsters, die elkaar verdringen en met d'er handen in de paklieu nieuwjaarskaarten snuffelen, dribbelt een bakvischje, dat heel weinig kooplust touLt Ze vindt het „dor leuk" om de oude mevrouw uit te lachen, die zenuwachtig pogingen doet om d'er bril op den neus te houden en schatert om de scheele dienst meid, die geweldig veel last heeft om de Duitsche nieuwjaarswenschen te lezen en tegen den meneer star volhoudt dat er alles tweemaal opstaat De jongste bediende een kerelje met laDge haren, een deciuieterboord en een tiental doushaarjes onder z'n neus heeft het guitige meisje met belangstelling ge volgd. Telkens heeft hij haar al willen aanspreken, maar hij is baug voor dat spotterje - Eindelijk waagt hij het en vraagt iets met een lichte buiging en een innemend glimlachje. Als op geschrikt staren de blauwe oogen hem aan, ze is overrompeld en met ietwat verlegen stem vraagt de bakvisch Meneer, hebt u een vrouwonhoold O, neen, zooals u ziet, lacht het kerelje, terwijl hij onder algemeen geschater langs de tien haartjes van zijn komende snor strijkt. Bakvischje start een oogenblik be schaamd. Doch plots flikkert het in haar oogen een kuchje en nogmaals klinkt de vraag ..Dus u hebt er geen „Neen" lacht de ander. „Nu heef'me dan maar die apenkop Onbedaarlijk gelach onder de oudejaars- klanten. Beschaamd druipt de winkelbediende afen het bakvischje triomfeert. (Msbode.) Men Weet het misschien al, dat ei- nieuwe Fransche bankbiljetten van 100 frs. in loiïlloop zijn gebracht. Een Pa rijsche journalist, clie er in geslaagd was een der eerste bezitters van zoo'n „han kie" te worden, geeft een smakelijk ver haal van zijn wederwaardigheden bij zijn pogingen om het in betaling te geven. „Omstreeks 10 uur 's morgens ver telt hij' kwam ik uit de Bank en 0111 half een was ik er nog niet in geslaagd mijn „hankie" hij de kooplieden der bou levards te verzilveren. „Die is nog al „goed" als reclame voor een kleermaker!"riep een tabak - verkooper uil. hij1 wien ik wat gekocht had. „Schaam je je niet meneer", protes teerde zeer waardig de houdster van een huisje, waar men voor 10 centimes toe gang heeft, „schaam je je niet een arme vrouw als ik le willen „bedriegen"? Uw biljetik wil liet nog niet hebben voor dat En toen ik een beetje later het bonte biljet op de glimmende mahoniehouten toonbank van een bar neerlegde, grin nikte de bediende „0! O! Hebben ze in Parijs tl dit bil jet in de. handen gestopt meneer?" „Ju. zekerI" „Ja? Nou het is valseli. Kijk hier is .een echt. Het verschil is goed te zien!" „O jé! deed ik spijtig. „Hier heb je ander geld!" Heel waardig stapte ik naar huiten en hoorde den kellner tegen een klant zeg- gen „Je moet wel uit Chicago komen om je zoo te baten beetnemen I" liet was het uur waarop de mannelijke eu vrouwelijke bedienden de eetgelegen- heden bestormen. Hel gezicht van al die hongerige lieden gaf mij ook eetlust. Ik ging ook aan hel zoeken. Het was zacht weer, en een den eet lust opwekkende, zelfs wat lange wan deling, schrikte mij' niet af. Het toeval bracht mij in een eetgelegenheid in de wijk van de Salpetrière. Toen liet kwartiertje van Rabelais kwam, bood ik niijli biljet aan en zei: „Wilt u daar afhouden, juffrouw?" Het biljet verdween in de richting van de toonbank, waar hoffelijk en warm, de patroon, glas in de hand, de rondjes van de klanten aanvaardde. „Wat is dat?" Mijn waard kwam naar voren, in zijn hand zwaaide hij het biljet. „Nouantwoordde ik onnoozel „dat niet u weldat is een biljet van 100 frs „Niet slecht nagemaakt.... Maar u wilt toch niet dat ik daar geld op geef? „Dat spijt me, dan kan ik u niet be talen ik heb maar 4 sous op zaken dat biljet komt frisch en wel uil de Banque de France." „Marie, ga eens naar het tabaksdepot en vraag het te wisselen." Marie af, komt terug met (le mededce- ling, dat de bureaulist een staatsamb tenaar nog wel mijn biljet had ge weigerd. „Dat is vast en zeker valsch", had hij gezegd. De. restauranthouder keek mij' met niet onduidelijk wantrouwen aan, maar hij probeerde, eveneens te vergeefs, het nieu we bankbiljet hij een hulppostkantoor en een tabaksdepot te wisselen." Toen hij terugkwam eisehte hij beta ling of hij zou politie roepen De be taling bleef uit hij gebrek aan specie; een politieagent verscheen en nam den onderzoekenden persman meer naar het bureau, waar het hem eenige moeite kostte om spoedig te worden vrijgelaten. N. Rott. Crt. Een Pr ot e s t a n t s oh e Paus. An na de Savornin Loliman schrijft in haar correspondentie in het jongste nummer van „de Höllandsche Lelie" over het denk beeld een jirotestantschen Paus le creëo- ren: „Ik geloof dat het denkbeeld van een protestanlschen „paus", zooals gij U dat denkt, indien het Pruisische voorstel van een „Algemeene Kerk" werd aangenomen, toch niet te verwezenlijken is. De B. K. Kerk is eene instelling, die de eeuwen getrotseerd heeft, gegrond op martelaren- bloed; maar nu, nadat het protestantisme is uiteengespat in duizenderlei scheurin gen, nu is hel te Iaat ide geheel van elkaar afgedwaalde godsdienstrichtingcn weer te willen vereenigen on dei' welken vorm dan ook. Want de hoofdzaak, de onfeilbaar heid van het dogma, ontbreekt. In die hoofdzaak is tot zulk een vcr- eenigiug vóór alles noodig, een dogma waarvoor elk zich zonder rodeneeren buigt". Dat is weer heel flink van jonkvrouw Anna gezegd, maar toch als zij eens een Katholieke dogmatiek wil inzien, dan zal zij tot do ontdekking komen, dat er rondom zoo'n dogma nog heel wat te redeneeren valt. Pit de Raadzaal. „Mijnheeren, wij moeten de ziekte in haar ziel aantasten. Repliek: „De geachte spreker vergeet dat het een: sinds eeuwen onopgelost pro bleem is, waar de ziel zich eigenlijk bevindt. Hoe zullen wij haar dan kun nen aantasten? Nog alt ij d het „Lint] e". Naar wij vernemen is de heer H. van der Man- dere, journalist, letterkundige en redac teur van het tijdschrift „Mannen en Vrou wen van Beteekenis" door den koning van Portugal benoemd tot Ridder in de Orde van „Onzei Vrouwe der Ontvangenis van Villa Vicosa". Dat is toch wat anders dan zoo'n simpel lintje van Kuyper. (Msbode). Sic transit...! Bilderdijk zong eens Neen, waarlijk roem was nooit de moeite [waard van 't leven, En ook van '1 sterven niet, al schikt [men het nog zoo op. Ik ken 't allooi (lier munt, zoo rijklijk uitgegeven Ze is 't halve zand niet waard van [éénen kerkhofschop. Dat ondervind t te New York de „ijs- koning" Morse, die eens over een kapi taal van 22 miljoen dollar beschikte, en nu overgebracht is naar de gevangenis te Atlanïa (Georgië, N.-Aiu.) waar hij 15 jaar zal hebben te zitten. Hij' was daar toe veroordeeld wegens verduistering van gelden en vervaJsching der boeken in zijn hoedanigheid van bankdirecteur. Alaar dat ondervindt in nog veel erger mate thans een 80-jarige vrouw, die in oen krot in een aehtepafstraatje te Vin- cennes ziek ligt. Zijl heet Julia Mouton en wordt door de buren „de vriendin van den keizer" genoemd. Als paardrijd- ster in den circus was zij ruim een halve eeuw geleden do lieveling van Kei zer Napoleon III, wegens haar gratie en schoonheid. Omgeven door een talrijk be- diendenpersoneel woonde zij in een prach tig huis en iedereen groette haar zeer die]), want men wist dat zij macht be zat. Doch al die roem is weg en nu loeft zij al sinds mensclienheugenis van een bescheiden jaargeld, dat zij' van een gralelijken vriend des keizers kreeg. Thans ligt zij krank, en moest de politie haar vervuild vertrek openbreken, dat slechts door twee honden bewaakt werd. Een der dieren wierp zich woedend op een agent en beet hem in den arm. Hel kostte heel wat moeite de honden op een afstand te houden toen de zieke vrouw naar het ziekenhuis gebracht werd. (Zeeuw.) Het speelhol a a a d e Wees p e r z ijlde te Amsterdam. Naar wij ver nemen, wordt de speelaffaire in het per ceel Ruvschstraat op den hoek der Wecs- perzijlde gedreven dooi- de heeren E. de la Cuvellerie en J. Pirlet uit Charleroi, Bel gië. Enkele weken geleden, kwamen beide genoemde personen in gezelschap van een Duitscher uit Zandvoort het bewuste per ceel, dat leeg stond, bezichtigen. Des anderen daags kwamen zij terug en ver klaarden den eigenaar het huis dadelijk te willen huren, om er den zetel te vesti gen van een .Hollandsch-Belgische reis- Vcreeniging". Wat bedoelt u hiermee? vroeg de eige naar. „Wel zoo iets als Lissone", logen de heeren. De Duitscher verzekerde boven dien, dat alles keurig in orde was, en dat de heeren de la Cuvellerie en Pirlet „heelo nette mensehen" waren, die in zijn pension te Zandvoort tot de jaarlijksche zomergasten behoorden. Het perceel is hun daarop met ingang van 2 December j.l. voor twee en een hall jaar verhuurd tegen f1600 's jaars, hij vooruitbetaling telkens van een half jaar huur. Dadelijk werden dan ook de huur penningen voor een half jaar, f800, ge stort. En in het contract bedongen de heeren de lal Cuvellerie en Pirlet het recht in het perceel Ruyschstraat hoek AVees- perzijldte den zetel te vestigen „van een op te richten Hollandsch-Belgische Reis- vereeniging". Do politie scheen intusschen met de plannen der heeren goed op de hoogte te zijn. Want toen j.l. Donderdag nadat, een bekende Arasterdamsche firma voor de inrichting van het huis gezorgd had twee groote verhuiswagens ontladen weiden, werd de inhoud nauwkeurig dooi de politie gadegeslagen. En men geneerde zich bij1 het ontladen van biljarts, speeltafels en buffetten hoe genaamd niet. Uit inlichtingen was voorts gebleken, dat men hier te doen had met leiders van verschillende speelholen in het buitenland. En des anderen daags, des Vrijdags reeds, stond het huis onder politiebewaking. Sinds wordt het dag en nacht bewaakt en van Zondag af surveilleeren er (wee politie-agenten, die den gaanden en ko menden man nauwkeurig opnemen. Tot nu zijn er nog niet veel bezoekers geweest, een veertiental was het hoogste op een avond. Meestal zijn het Fransch sprekende vreemdelingen, die binnengaan, en er dan tot laat in den nacht vertoeven.. Maar de politiepost een der agenten plaatst zich vlak naast de deur bijl het binnentreden van een bezoeker weer houdt natuurlijk velen, zoodat, grijpt po litie en justitie niet straffer in, het speel hol, wegens gebrek aan klandizie, allicht na, eenigen tijd ontruimd zal warden. (Hand.) Lombroso en de wetenschap. Het „Berliner Tageblatt,, ontdekte onlangs in het wetenschappelijk leven van den bekenden, pas gestorven criminalist Lom broso de volgende interessante gebeurtenis, welke wel een eigenaardig licht werpt op de door hen zoo sterk gepropageerde we tenschap In bet jaar 1888 wendde zich Lombroso tot Goron, den toemaligen chef der Parijzer veiligheidspolitie om photogra- fieën van Parijsche misdadigsters ten he hoeve van zijn boek „de vrouw ais misda digster". De politiechef voldeed gaarne aan het vereerend verzoek van den Italia nscben geleerde, maar zond hem bij vergissing in plaats van vijft'g photo's van misdadigsters vijftig portretten van eerzame Parijsche koopvrouwen, welke ter verkrijgen van een concessie voor de uieoefening van haar bedrijf baar portretten bij de politie moes ten deponeeren. Op deze serie on-ebuldige poitretten heeft de fameuze g-leerde toen zijn eer biedwekkende misdadigers - theorie opge bouwd. Een intelligente spin. 11e heer \Y. G. Ten lloute de Lange te Singapore, verhaalt in „Do Levende Natuur" het vol gende Bij mijn laatste verblijf in Rangoon, Br.-Indië, was ik in de gelegenheid oen kunstig werk der natuur te zien. Het is woer een bewijs voor ile intelligentie van sommige dieren die, hoe klein en onbe duidend schijnend, een groot vernuft aan den dag leggen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 6