0 N D E R W IJ S. Rechtszaken. GEMENGD NIEUWS. Posterijen Laafste Berichten. Burgerlijke Stand. 392e Staatsloterij. Marktberichten. kennen en is het in de theologie ook eene aangenomen stelling, dat men zonder reden de mirakelen niet moet vermeerjle,- ren (miraeula sine necessitate non sunt multiplicattda). Do geschenken, die de Wijzen (volgens aloude overlevering Caspar, Melchior en Halthasar geheeten) het Goddelijk Kind aanboden, worden dpoil vele godvruchtige schrijvers in mystieken zin verklaard. Het goud zou een symbool zijn van Christus' Koningschap, de wierook het zinnebeeld Zijner Godheid, de myhrre dat Zijner menschheid. Het feest van Driekoningen klimt op tot de hoogste oudheid. Bij vele volkeren gaat. het vergezeld van eigenaardige ge bruiken. Bekend is o. a. hier te lande het „kaarsje springen" en het eten van Driekoningen-brood, waarin een hoon is verborgen. Hij, dio den boon in zijne poor- tie aantreft, moet tracteeren. Te Rome heeft nog een ander treffend godsdienstig gebruik plaats. Gedurende het Octaaf van Driekoningen Wordt iedcren dag in een der kerken der Eeuwige Stad de H. Mis opgedragen door een priester van een andoren ritus. Dus vandaag b.v. in den (gewonen) La- tijnsc-hen ritus, morgen, in den Grieksehen,, overmorgen in den, Armenischen ritus enz. Dit gebruik is een treffend beeld van de algemeenheid der Kcrk( en de eenheid des geloofs Tegelijk met do herinnering aan ile Drie koningen viert de Kerk op 6 Januari ook nog de gedachtenis aan 's Heeren hei ligen doop in den Jordaan en aan het won der der wijnsverandering op de bruiloft te Kana. In do vesperhymne „Crudelis Herodes" wordt aan dit driedubbele feestbetoon uiting gegeven. Met het feest van Driekoningen wordt de heilige Kersttijd gesloten. Door Z. D. H. den Bisschop van Breda is benoemd tot assistent te Philippine de Weleerw. heer S. Schutte, priester van hot Seminarie. Mgr. Meeuwissen. Van betrouwbare zijde vernemen wij tot ons leedwezen dat Z. D. H. Mgr. Meeuwissen, a.postolisch-vicaris van Suri name, die onlangs tot herstel zijlner ge zondheid in het vaderland vertoefde en eerst kort geleden in Suriname was terug gekeerd, weer door zijn oude kwaal is aangetast. (Huisgezin.) Men meldt ons uit Tilburg: Naar wij. vernemen is de Weleerw. Zeergel. heer Dr. 11. Bertens, kapelaan Ie Korvel, door Z. D. H. den bisschop van Don Bosch, belast met do voorberei dende werkzaamheden tot stichting der nieuwe parochie aan de Piusstraat alhier. (Msbode.) De hoer J. Baarschers, hoofd der bij zondere school (Kasteelstraat) te V 1 i s- s i n g e n is benoemd tot vast leeraar aan de Christelijke kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te Middelburg. Mei a.s. wordt' deze kweekschool geopend. Br. S. J. W arren, t De rector van het Erasmiaansch gym nasium, te Rotterdam, dr. S. J. Warren, is Zondagnacht in den ouderdom van G2 jaar overleden. Met hem, is een man van groote geleerd heid op taalgebied heengegaan. Hij was in 1875 te Leiden gepromoveerd op een dissertatie: „Over ede godsdienstige en wijbgeerigo begrippen der Jaina.'s". Na kor ten tijd leeraar! en conrector aan het gym nasium te Zwolle te zijn geweest, werd hij van 1879 tot 1890 rector van het gym nasium te Dordrecht, en in 1896, na het ontslag van dr. Kan, rector van het Eras miaansch gymnasium te Rotterdam. Se dert heeft dr. Warren zich met onafgebro ken toewijding aan de belangen van dit gymnasium gegeven, totdat; hem de ziekte, welke zijn krachten gesloopt heeft, dit vol strekt onmogelijk begon te maken. Aan de in Mei op te richten Chr. Kweekschool voor Onderwijzers te Mid delburg zijn benoemd tot directeur de lieer C. Weeda, hoofd eener school voor M.U.L.O. te Middelburg, tot onderdirecteur de heer A. Rademaker, hoofd eener Chr. school aldaar, en tot leeraren de heeren .1. Baarschers, hoofd eener Chr. school te Vlissingen en 11. v. d. Welle, hoofd eener Chr. School te Grijpskerke. (M. Ct.) De Hoogc Raad verwees naar de recht bank te Middelburg de zaak van A. N. landbouwer te Goes, door den kanton rechter aldaar veroordeeld tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis, wegens het doen rijden over een andermans grond, waarvan de toegang op Noor hem blijkbare wijze ver boden was. Verworpen werd het casatieberoep van A. R„ tapper te Vlissingen, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot f5 boete of 1 dag hechtenis, wegens het geven van een -openbare vermakelijkheid zonder voorafgaande kennisgeving en zon der betaling der verschuldigde gemeente belasting. Bij bevelschrift der arrondissements rechtbank; te Z i e r i k z e,e, is de zaak tegen A. W., 39 jaar, Koopman, wonende alhier, beklaagd van valschheid in ge schrift en gebruikmaking van dat ge schrift, in een procedure, gevoerd tusschen hem en J. B., koopman, wonende te Am sterdam, verwezen naar de openba.ro te rechtzitting. Moedige redding: Men schrijft uit Kerk-Driel dd. 1 Jan. aan de ,,'sH. Ct.": Onze gemeente-veldwachter, do heer M. van Bokhoven, is helen aan een wissen dood ontsnapt, als slachtoffer zijner plichtsvervulling. De toedracht der zaak is als volgt: Gisterenavond, oud-jaar, ankerde onder deze gemeente een schip in het midden des Maas; door de wette lijke bepalingen der volkstelling, moesten, alzoQ de bewoners van dat schip! onder deze gemeente worden ingeschreven. Daar het. in tusschen te donker was geworden om aan dio verplichting te voldoen, werd de inschrijving tot heden, Nieu,wjaar- morgen, uitgesteld. Omstreeks acht uur hedenmorgen begaf alzoo da heer Van Bok hoven, in zijne hoedanigheid als volkslel- ler, zich pei! roeiboot naar bedoeld schip, omdat het onder zijne wijk ressorteerde; hij was daarbij vergezeld van den rijks veldwachter, den heei! A. H, van den Berg, die bij het roeien behulpzaam zou zijn, aangezien er in tie rivier zoo'n felle stipam gaat. Toen beiden het schip genaderd waren, wil v. Bokhoven de boot langs zij van het schip trekken, doch door den hevigen stroom mislukte dit; de boiot maakt eenc zwenking en op het zelfde oogenblik valt Van Bokhoven achterwaarts uit de boot, in de Maas. Van den Berg, die met den rug naar Van Bokhoven gekeerd zat, be merkte terstond liet ongeluk eu steekt Van Bokhoven, die reeds weg dreef, een roeispaan toe, onder den uitroep „Bok hoven „grijpt de riem"; nog juist kon Van Bokhoven het uiteinde van den riem met vinger en duim pakken en hield deze zoo stevig vast dat het aan Van den Berg gelukte hem naar de boot te halen. Daarop tracht Van den Berg met inspanning van alle krachten, hem, in de boot te trekken, doch door het zware gewicht aan ééne zijde der boot schept het ranke vaar tuigje water, zoodat Van Bokhoven, die zijn volle tegenwoordigheid van geest be hield, zijn makker .toeriep: „Van den Berg denk aan uw eigen leven". Thans klampt Van Bokhoven zich' aan de 'boot vast, ter wijl v. d. Berg zich aan de andere zijde plaatst om jde boot in evenwicht te hou den; zoo drijven beide hulpeloos voort, daar ook één riem was weggedreven. Op hun hulpgeroep was ook intusschen de schipper en zijn knecht, die zich onder in de roef van het schip- bevonden (en nog niet van het vreeselijk drama gehoord of gezi-en hadden) naar boven gesneld en zien den gevaarlijken toestand van beiden. Fln'ks springen zij in hun roeibootje, met forsehe slagen hebben zij spoedig den drenkeling bereikt erf met vereende krach ten slaagt men er in Van den Berg in het bootje der schippers te tillen; intus schen was do boot, met Van Bokhoven lang zij1, ruimi 1500 meter strooanafwaarts gedreven, zoodat de buitengewone lichaamskracht van Van Bokhoven hem hier bijzonder te stade kwam. Spoedig werd hu naar land geroeid, al waar v. Bokhoven, na zich van drooge kleeren te hebben voorzien, weer ter stond zijn dienst hervatte. Een warm woord van lof kamt toe aan den rijks veldwachter Van den Berg, die door zijne tegenwoordigheid van geest en vastbera den, vlugge handeling, met eigen levens gevaar zijn collega, aan een wissen dood wist te ontrukken. De verrassing van Breda. Uit een schetst in het Katholieke Schoolblad: Vrijdagmiddag. Vale regengrauwte. Trieste stemming buiten. In 't lokaal doffe stemming van klamkoude herfstkleu ren. Geschiedenisuurtje, 'n Jongen vertelt over de verrassing van Breda. Meester héél passief. „Ze hadde 'n boot van 'n tnrfbaas ge nome. In die boot iza,t 'n luik en daar kon je na beneej-heelemaal onderin en daarboven werde turrefe gestapeld." Boven op de soldaten? „Neej, op de boot." Hm. Ze ginge dan ,op weg en dat duurde zeve dage 1) Eindelijk kwam er 'n lek in het schip en toen werde de soldaten verkouwen. Van de tocht? ATeej, van het lek. Hoe kan dat nou Nou, as 't er toch 'n lek in zit. (Stemming wordt beter; klamme kou verdwijnt; zonneglans in de oogen; he vige belangstelling). Nou, en toen kwam Breda in 't zicht enneh, ja, de soldaten hoestten erg en iwerden bang voor rimmetiek. Hè Reumathiek (Er verschijnt een vlammetje van min achting in de oogen van vertellend jochie; ach, jullie meesters snappen opk niks.) Ja! u heb -zellef verteld gisteren, dat je rimmetiek krijigt, als je lang in 't nat staat met je schoenen an. 0 En verder Nou, en Hoen werd 't donker en ze werde na binne gesleept. Wie? De soldaten natuurlijk. De soldaten? Waarmee? Nou, nog al logischMet 'n end touw ('t Zonnetje begint door te breken in de lOogen van de luisteraars. Meester amu seert zich pok.) 0, ik dacht anders met 'r haren. (Flauwerdlees je op de tronie van het jonge jnensch, en meester begint zich te schamen en vraagt er maar niet ver der van.) N-ou, en ze Waren dan binne en be- neje waren ze d'r rimmetiek ai verge ten, want ze dac.hte an sommeteen. An sommeteen? Ja, as ze d'r uit konden. En ik dacht, dat ze d'r pas inge trokken waren? (Jochie kijkt meester an, of-tie denkt, dat meester nou toch heelemaal 'n stomme vent is. Zonder op meesters vraag te antwoorden, als buiten 't -bestek, gaat-ie verder.) Nou en de Spanjaarden hadden 'r ge noeg va,n en 'ze gingen weer naar het. kasteel en lieten de schuit half vol. En toen werd 't al bijna nacht en stille tjes kwamen ze d'r uit en ineens be- gonne ze 't kasteel te bombardeeren. Zoo? Waarmee dan? Nou, nogal logisch, met de turrefe! (Zon breekt door. Zon overal. Salvo's van echt frisch jongensgelach. Klateren de, parelende als 'kletteren tegen de rui ten en vallen weer neer en komen weer op. En meester, de akelige vent, denkt: jongen, jij moet onderwijzer worden. Ge lukkige jongen!) [Volkstelling. Een redacteur van het „Handelsblad" is te Amsterdam met kaarten voor de volkstelling op te halen, een volksteller op 't pad geweest om' do Hij vertelt van hun ervaringen onder meer Een woning twee hoog achter. Moeder de vrouw, een blozend en pienter wijfke, babbelde met buurvrouw, die zich snel uit de voeten maakte naar drie-hoog', toen het bezoek onverwacht binnen kwam', schuldbewust als zij; zich 'gevoelde, om dat ook bij haar de telkaarten nog' onin gevuld op de commode slingerden. „Kom u binne", noodde het vrouwtje, „ik heb iks ingevuld, omdat ik 't niet kon en me zoon niet, omdat-ie niet wou Daar 'zit-ie meneer, spreek u maar zelf met-em In 't kleine kamertje, opgepropt met huisraad en een waschtobbe, stond een zware walm van wasch- eu menschen- lueht. Op tafel, in een chaos van vuile kousen, kopjes en potdeksels, lagen een groot knipbrood en een homp rogge naast de resten van een hutspot-maaltijd en in de aangroeiende broeihitte, uitgestoomd door een potkacheltje, soesde een jon gen van omstreeks negentien over oen kranten-feuilleton. 't Moedertje, dat zich heel wel scheen te kunnen -sichikken in deze omgeving van de meest verregaande morsigheid, wees ons op haar zoon, den onwillige. Toen de teller hem yroeg waarom hij dat Werkje niet even had opgeknapt, keek hij met lodderoogen op van zijn lectuur. „Doe 't zelf", snauwde hij toen. „Wees toch niet iz'oo pnredelijk, weet je wel, dat er zelfs hooge boete op staat, op de overtreding van de voorschriften der volkstelling Moeder en zoon "kenen elkander, toen ons aan en barstten in een klaterenden spotlach uit. „Meneer mot geen flauwe kul verkoo- pen!" schaterde de jongen, „u kunt ge rust die bladen weer jneenemen. Bij m'n oom hebben de kinderen d'r schooltje mee gespeeld. D'r is van de elf stuks niet één heel gebleven. Hier hebt u ze!" Maar toen de teller moeder en zoon wees op het cursief gedrukte links boven aan op elke telkaart, toen werd het twee tal ernstig en moedertje vroeg, of meneer dan maar voor dien boel wou zorgen. Ze 'zou blij zijn, als die papieren het huis uit waren. Ze hield niet van dat spek takel. Tien jaren geleden, to-en haar man nog leefde, hadden ze in Leeuwarden dat zelfde gezeur gehad. De telmeester had toen zelf maar gauw den heelen boel ingevuld. Of meneer dat nou ook maar wou doen Neen dat deed meneer niet! Was er iets, dat ze niet wisten, dan gaf me neer graag inlichtingen, maar moeder en zoon wisten heel goed waar hot op aan kwam. Ze moesten nu dio kaarten maar gauw invullen en ze vandaag daar en daar bezorgen. „Stel je voor," zei meneer, „ik heb 1250 menschen te tellen. Als ik bij; allemaal die kaarten eens moest in vullen, dan kwam ik immers in 1910 niet klaar er mee!" „Och ja", zei 't moedertje, dat be schikte over een groote dosis gezónden humor, „och ja, dan hebt u 't óók hard, meneer! Misschien breng ik dan de papieren nog wel Maar niet allen waren zoo onwillig als deze, al waren er yelen, die „de dingen ergens hadden neergelegd, waar ze niet meer te vinden waren." Dan gaf de tel ler nieuwe kaarten, vermaande nog' eens om; den boel toch vooral bij elkaar te houden. Gaf een -aanwijzing, een inlich ting. En velen ook waren er, die de kaar ten hadden ingevuld, heelemaal, van A tot Zmaar och, zoo treurig'-onbeholpen, zoo droevig-verkeerd. Een vader schreef van zijn 14-jarigen jo-ngen, dat diens hoofdberoep was: ideoot. Bij' een 10-ja- rig dochtertje vulde een ander in, dat het hoofdberoep van dat kind wasschool. In sommige gezinnen leefden zoovele hoof den als personen; kinderen van vier jaar hadden twee vertrekken voor zich, terwijl de heele woning bestond uit kamer, keu ken en alkoof. Achter vraag 10b, tot welke gezindte of vereeniging? had een vader achter de namen van hem zélf, zijn vrouw en zijn vijf kinderen, zeven verschillende godsdiensten ingevuld omdat de man niet wist, hoe deze vraag te moeten beantwoorden. De zotternij! was inderdaad volkomen te goeder trouw geschied en, de m'an gevraagd zijnde, verklaarde onmiddellijk, dat het heele huisgezin behoorde tot de groote kerk, de Nederduitsch Hervormde het jongste kind alleen, nog geen maand oud, moest nog gedoopt worden. Ontsporing. Nabij het station Ro- zendaal is Maandagmorgen een goederen trein ontspoord. Verschillende wagens zijn omgevallen en .verbrijzeld. Geen persoon lijke ongelukken. De treinenloop- onder vindt vertraging, daar het hoofdspoor is versperd. Moord t e S i 11 a r d. Zaterdagochtend werd de moordenaar Hendriks zwaar ge boeid overgebracht naar do .gevangenis te Maastricht. Hij de confrontatie met zijn slachtoffer, toonde H,. niet het minste be rouw. Uit dei lijkschouwing bleek, dat het mes 8 c.M. i.n! lie hersens was doorgedron gen. Het publiek! wilde den moordenaar te lijf. De marechaussees moesten met ge- tro-kkpn sabel de menigte op een afstand houden. Even verzetten. Linkls aan den in gang van den Kanaalweg te Scheveningen! bij den Ouden Sc-heveningschen weg kan men zien, ,dat een villa, zoo pas onder de kap gebracht, weer tegen den grond gaat. De eigenares vond toen zij haar draa men in .steen zag verwezenlijkt, dat zij haar tehuis wat dicht bij den weg had ge droomd. Geen nood: dan maar afbreken en een einldje achteruitgezet. Gemakkelijk, als men het doen kan. Kippen en vorst. Dat de kammen der kippen bevriezen, vooral van die ras sen, welke zeer groote kammen hebben, komt op zeel! vochtige koude en winderige winterdagen dikwijls vooi! en heeft veel al ten gevolge, dat do daardoor aangetaste kip-pen ziek worden en op-houden te leggen. Om dit kwaad, te voorkomen is het aan te raden de kippen, bij groote koude, vooral als daarbij! winderig weer komt, in het hok of in de rennen te houden en ze rij kelijk te voederen, tot h|et weer zachter ge;worden is. Komt het dan toch voor, dat de kammen der kippen bevriezen, dan zette men, de aangetaste dieren eenigo dagen alleen, opdat de andere dieren niet kunnen pikken, en bestrijke den kam ter stond, als men het bevriezen er van op merkt, -eenige malen, met een mengsel van gelijke deelen tinctu.uit van saffraan, kaïn- ferspiritus >en terpentijn, met oen zacht penseel; de bloedsomloop herstelt zich dan weer, de kam wordt weder rood en de punten ei: van zullen niet verdrogen en afvallen. De ka,m| zal daarna bij do koude wel -eenigszins blau,w zien, maar dat gaat over na verloop- van tijd, vooral wanneer men -den kam, dan nog somtijds met het bovengenoemde mengsel bestrijikt. Ook de kammen met vaselino bestrijken is aan te bevelen. (Veldp.) Lijtet van aan het P-ostkanto.or te Goes ter .post bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid va,n de ge adresseerden niet zijn kunnen worden uit gereikt over de 2e helft der maand De cember 1909. Hilda Koch, Giessen a, d. Lahn. H. Lofvers, Johannesburg. Den Haag. Het hofbal van gisteren avond bood een schitterenden aanblik. Aanwezig waren o. a. de Staatsministers Kuyper, De Savornin Lohman en Van K,arnebeek. De Koninginnen deden te 9 uur bare intrede in de zalen. De Prins w,as afwezig en] vertegenwoordigde de Ko ningin op de bruiloft te Meiningen. In de kleine balzaal nam de Koningin plaats op.een canapee en voerde het woord met zeer velen der genoodigden, die Zij bij zich ontbood. Te half twaalf verlieten de vorstinnen, na den gebruikelijken rondgang, de zalen. Kort daarna werd het bal gesloten. Amsterdam. De onderhandelingen met Mr. Kappeijhe van de Coppello over het burgemeesterschap, zoo meldt „Het Volk", duren voort. Alle moeielijkheden zijn op gelost, behalve de financieel©. (Mr. Kap- peijne staat aan het hoofd van een bloei end advocaten-kantoor). Amsterdam. Drie booten! zdj'n door den mist gestrand. De Deventer nachtboot is nog niet binnen. Men gelooft echter niet aan ongelukken. Koekan je. De veldwachters blijVen, ondanks de ontkenning van Klaas B., bij hun beweren, dat hij gezegd zou hebben: „Ik heb het alleen gedaan". New-york. Na eene bespreking met ver schillende staatsministers en, senatoren op het Witte huis, heeft president Taft van zijn plan afgezien om het ontwerp be treffende den handel; tusschen d-e verschil lende Staten onderling en het anti-tmst- wetsontwerp in eene boodschap te v-er- eenigen, welke boodschap a, s. Donder dag aan het Congres zal beteekend wor den. GOES Geboren 4, Frederik lzak, z v. Flip Flipse en Authonetta Ossewaarde; 3, Lourens, z.v. Johannes Knieriem en Cornelia Vader. Van 35 Januari. MIDDELBURG. Bevallen: J. J. Davidse, geb. Endhoven, z.; M. M. Stevens, geb. Stenner, z.E. G. Sinke, geb-. v. ld. Weel©, z.; M. E. CaljojU,w, geb. Mol, d. -Van 31 Dcc.4 Januari. VLISSINGEN Bevallen: J. Sommcijer, geb. Van Noorden, d.C. J. Lenaerts, geb. Schot, z.S. L. Lauwereins, geb'. Dequick, z.; N. A. J. Bakker ,geb'. De Pagter, z..1. S. van der Hef, geb. Schroe- vers, z'. Overleden: E. J. van den Steen, wed. van S. Meuldijk, 70 j.M. J. Warren, d. 8 ïrt.; K, I. J. den H-artog, d. 1 j.; L. F. D. B,aljé, z. 2 j.; A. van der Graaf, z. 19 wf. Over de maand. Dcc. OVEZAND. Geboren: 17, Camelia, d. v. Johannes Geljon en Magdalena Rijk; 27, Pieter, z. v. Hubertus Boonman en Pe- tronella van 't Westeinde. Levenloos aangegeven: ,een kind van Cornelis Rijk. DRIEWEGEN.Geboren: 31, Pieternella, d. v. Marinus de Broekert en Maria van Liere. NISSE Geboren: 7, Klazina, d. v. Ni- colaas van Haute en Jacoba, Nieuwen- buijse; 14, Jaco-baJ Maohalina, d. v. Antho- nie Fierloos en Lena Wisse. 'SHEER ABTSKERKE Geboren: 10, Mari nus, z. v. Jacob Rooze en Johanna Oele; 21, Jacoba, d. v. Pieter Minderhaud en Cornelia van Damme. Overleden :.27, Leijn Suurmond, 67 jaar. 's HEERENHOEK Geboren: 3 Dec., Mari nus, z. v. Pieter de Jonge en Margaretha Remijn; 11, Cornelis, z. v. Jan Rentmees ter en Cornelia Rijk; 16, Antonia Maria, d. v. Jan van Bremen en Maria Catharina de Koning; 28, Cornelis, z. v. Bastiaan Rentmeester en Geertruida Rijk. Overleden5, Johannes, 5 m., z. v. Poterus de Jonge en Johanna Schouwen burg; 25, Bastiaan, 17 j., z. v. Cornelis Remijn en Cornelia Rijk (overleden). 4e klasse. Trekking 4 Jan. f 5000 2297 f 1500: 15629 f 1000 6312 f 400: 18229 f 2009985 f 100: 11519 13076 18914 f 65: 1580 1607 1617 1662 1674 1710 1720 1721 1722 2361 2365 2373 3441 3444 4239 4991 7231 7275 7284 12916 12923 12941 15019 17485 17499 Trekking 5 Jan. f 2000: 5322 f 15005838 f 1000: 17179 f 100 586 1509 7811 10792 20874 f 65: 1618 1627 2633 3447 3453 4155 4169 4202 4224 7260 7279 9204 N.B. Bovenvermelde trekking betreft al leen de nummers, die in Zeeland zijn uit geloot. Amsterdam, 4 Jan. 1910. Aardappelen. Zeeuwsehe bante f 2.40 a f 3.Zeeuwsehe blauwe f 2.50 a 2.90. Eigenheimers f2.20 a f2.70. Oostburg, 5 Jan. 1909. Aanvoer zeer ruim. Hand< 1 van goede kwaliteit goed, omzet traag. Veel afwjj- kend goed. Nieuwe tarwe f8.— a f 9 60nieuwe wintergerst f8— a f9.haver f6. a f7.15, alles per 100 KG. Nieuwe rogge f 5 50 a f 6 25 paardenboonen f 7.70 a f 7.85; kookerwten f 11.a f 14.15 voererwten f 10.a f 12. bruine boonen f 10. a f 13.alles per HL. Goes, 4 Januari 1910. Ruime aanvoer, vooral van mindere kwaliteiten, weinig vraag. Nieuwe Tarwe f 8.10 a f 10. Nieuwe Rogge f 5.25 f 5.65 Wintergerst f 7.25 f 8 50 Zomergerstf 8.f Haver 1C0 R.G. f 6.— f 7.— Kookerwten f 14.25 f 15.25 Kroonerwten f 7.f 14.50 Bruine Boonen f 9.f 13. Winter-Koolzaad f 0.f Paardeboonen f 0.f Karwijzaadft) f Versche boter per KG. f 1.04 a f 1.10 middenprys fö.54; aan particulieren ver kocht a i'0.65, per pond. Aanvoer ruim.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3