BINNENLAND. UIT ZEELAND GEMENGD NIEUWS. Kunst en Wetenschappen. Brand in de kathedraal te Montpellier. In een der kapellen van de beroemde Romaansche kathedraal te Montpellier, een der mooiste bouwwerken uit het renaissance- tijdperk, brak Woensdag een brand uit die zich een oogenblik ernstig liet aanzien. Ken biechtstoel ging in de vlammen op, en het altaar werd ernstig beschadigd Doordat men den brand echter nog bijtijds bemerkte kon het vuur spoedig gebluscht worden. Men vermoedt, dat de brand door een om gevallen kindelaar ontstaan is. O I) IT S O III. A N I>. Te Landau in Beieren was men bezig een Bismarcktoren te bouwen, een geschenk van den vroegeren burgemeester Mahla aan de gemeente. Woensdag, toen de werklui waren gaan schaften, is het gevaarte ingevallen. Men vermoedt, dat er onder het bouwwerk een oude mijngang liep, nog overgebleven uit den tijd, dat Landau vesting was. In een verlaten wijngaardenierskeet tus- sc.hen Küsen en Sulpforta heelt men een werkplaats van valsche munters ontdekt. Behalve verschillende metalen, vond men in den oven gietvormen en gips afdrukken van tweemarkstukken met den beeldenaar van Wilhelm II en het jaar tal 1907. Van de valsche munters ontbreekt elk spoor. Niet alleen op Kerstavond, maar vooral op Oudejaarsavond eten de Berlijners kar pers. Zjj komen uit Silesië, Lausitz, Galicic, Frankrijk enz. om de hongerige maag van Berlijn te voeden, worden in water levend gehouden en komen krimp in de pan. Dit jaar, zoo schat men, is een hoeveel heid van l'/i milioen K. O- Oudejaarsavond- karpers in Berlijn aangekomen. ENGELAX». Graaf Percy. De voormalige Britsc.he onderstaatssecr- taris van Buitenl. Zaken, graaf Percy, zoon van den hertog van Northumberland, die sinds eenigen tijd te Parijs vertoefde, is daar overleden, aan pleuris en longont steking, ten gevolge van kouvatten. De hertogen van Northumberland hebben het erfelijke recht op een begrafenis in de Westminster Abdij, en ook voor graaf Percy, als oudste zoon en erfgenaam, kan, zegt men, daarop aanspraak worden ge maakt. Algemeen prijzen de bladen Percy als een van de meeat belovende jonge leden van de unionistische partij. Hij was 38 jaar en had zich onder Balfour als onder minister van Indie en vervolgens van buitenlandsche zaken reeds onderscheiden, als goed bestuurder en ook als spreker. Hjj heelt veel in het Oosten gereisd en daar boeken over geschreveu. Percy zat in het Parlement voor Zuid-Kensington, een deftige Londensche buurt en een vast district vpor de conservatieven. Zelfs in 1906 had Percy er een meerderheid van 3211 stemmen. De liberalen hebben er nu geen candidaat. I KKKEXIUIIi; STATUS. De Amerikaansche bladen melden, dat de nieuwe Japansehe gezant Oesjida last heeft ontvangen, onverwijld onderhande lingen met de Amerikaansche regeering te openen, teneinde gedaan te krjjgen dat het handelstractaat met Japan, in 1894 gesloten en in Juli 1911 afloopende, geheel gewijzigd hernieuwd zal worden, Verder moet hij de Vereenigde Staten bewegen de overeen komst van 1908, voorzoover de bepalingen betreft, die de Amerikaansche regeering het recht geven de toelating van Japaasche werklui in de Vereenigde Staten zelve te regelen, op te geven. Japan verlangt onbelemmerde toelating van alle Japansehe burgers. De Amerikaansche bladen teekenen bij dit bericht aan, dat de regeering, daarbij gesteund door de Amerikaansche arbeiders partij, zich ten krachtigste tegen zulk een voorstel zal verzetten. Zij voorspellen, dat de nieuwe Japansehe gezant, indien hij er inderdaad mee aankomt, het niet lang zal maken te Washington. Hofbericht. Op Nieuwjaarsdag hebben vele autori teiten hun naam geschreven in de feli- citatieboeken, die ten Koninklijken paleize en in het paleis van II. M. de Koningin- Moeder nedergelegd waren. Be Amerikaan sche generaal Woodford, die nog tot het laatst dezer week in de residentie blijft, be hoorde tot de velen, die op deze wijze aan de vorstelijke familie hun felicitation aan boden. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins ontvingen Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur in een audiëntie ten Ioninklijken Pa leize de nieuwjaarsgelukwenschen van de dames en heeren van het civiele en mili taire Huis, van de ministers, hooiden der Departementen van algemeen bestuur, van den directeur van het Kabinet der Ko ningin, van de voorzitters van de F.erste en Tweede Kamer der Sta ten-Generaal en van den vice-president van den Raad van State. II. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins gebruikten op Nieuwjaarsdag hel middag maal bij H. M. de Koningin-Moeder. H. M. de Koningin heeft Zondagnamiddag ontvangen de Staatsambtenaren, leden van openbare collegiën, militaire officieren en particulieren dames en heeren, die ver zocht hadden aan H. M. opwachting te maken. Z. IC. II. de Prins ging reeds Zondagoch tend 2 Jan. op reis naar Meiningen. Het galabal ten Hove Ier gelegenheid van het Nieuwjaarsfeest zal Dinsdagavond a. s., ten 9 uur aanvangen. Z. K. H. Prins Hendrik zal er niet bij tegenwoordig zijn, wegens zijn aanwezig heid bij de huwelijksplechtigheid le Mei ningen. Audiënties. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Donderdag 6 Januari eerstkomende niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zal op Woensdag 5 Jan. e. k. niet plaats bob ben. Diplomatie Hare Majesteit do Koningin hooft op 30 Dec. 1909 in plechtig gehoor ontvangen don nieuw benoemden buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister van Tur kije bijl Hoogsldezelver Hof, Zijne Excellen tie Aristarchi Boy, ter in ontvangstne ming van diens geloofsbrieven. HEERLEN, 31 December. Bij de stem ming ter verkiezing van een lid der Pro vinciale Staten van Limburg, district Heerlen, werden uitgebracht 3073 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren L. G. L. Janssen 293, J. W. E. Vogels 1134, G. J. Widdershoveu 1645 stemmen. Gekozen werd de heer G. J. Widdershoven te Kerkrade. Begrafenis van D r. Van der Flier. In tegenwoordigheid van den Prins, vertegenwoordigende de Koningin, eenigo leden der hofhouding, alle predi kanten te 's ïlage, den Commissaris der Koningin en een groote schare van ge meentenaren, zoowel mannen als vrouwen en van deputation der Protestantsche ker kelijke instellingen, is! Donderdag het stof felijk overschot van den em. predikant en hofkapelaan Dr. Van der Flier op Oud- Eik-en-Duinen te 'sHage ter-aarde-besteld, De lijkkist daalde gedekt met de twee Koninginne-kransen ten grave. Behalve bij een' lijkdienst ten sterfhuize geleid door den zoon Ds. A. van der Flier, predikant to Middelburg, werd aan (le groeve gesproken door Ds. Cramer, die den overledene herdacht als kanselrede naar en catechetisch leeraar, die onze Koningin godsdienstig opleidde; door Ds. Leemans, die hom, huldigde in zijn arbeid als vroeger leider der algemeene Synode. I)s. Vanklen Flier uit Middelburg vertolkte aan den Prins den dank aan de Koningin. Ds. Van Gheel Gildemeester besloot met oen dankgebed de plechtigheid. Middelburg. Reeds geruimen tijd wordt door de politieagenten alhier actie ge voerd om in hunne positie verbetering te brengen. Thans zijn de pogingen met eenig goed resultaat bekroond en wel doordat een verandering is gekomen in het aantal vrije dagen. Vroeger bedroeg liet aantal 16 ii 17 per jaar, in het vervolg wordt iedere dertien dagen één vrijen! dag genoten, zoo dat het aantal per jaar klimt tot 26 of 27. Ook in de finantiëele positie van de „dienaren van den Heiligen Hermandad" schijnt verbetering te zullen komen. Wel is bij de behandeling der gemeentehegroo- ting voor 1910 een voorstel van" een der leden tot verhooging dol' jaarwedden dooi den raad verworpen, maar de burgemees ter beloofde toen met andere voorstellen le zullen komen. Thans is naar wij vernemen een onderzoek naar de mo gelijkheid van verbetering der jaarwed den aanhangig, waarbij overleg gepleegd wordt met het bestum; der agentenvereeni- ging, en moeten er plannen bestaan nog in den loop van dit jaar voorstellen te doen en niet te wachten op de volgende gemeen te-beg rooti ng Op het eerstvolgende concert aan de zangvereeniging „Tot Oefening en Uit spanning" alhier, directeur de heer Joh. Cleuver, op 18 Februari te geven, zal voor de eerste maal in ons land worden opgevoerd een nieuw werk van Max Bruch, getiteld „Oster-Kantate". De Christ, kweekschool zal met Mei wonden geopend. Vlissingen Met 4 Januari wondt de hal te Tonnenbrag van de stoomtram opge heven, Er worden stappen gedaan tot oprich- ting van een nieuwe Gereformeerde kerk door de lidmaten welke zich niet met de ineensmelting van de kerken A en B kun nen vereonigen. Met de mailbooten der maatschappij Zeeland werrlen gedurende het afgeloopen jaar bijna 130.000 personen vervoerd. Gedurende het jaar 1909 kwamen hier binnen 35 stoomschepen, nietende 22905 ton,en 24 zeilschepen metende 7709 ton en vertrokken 34 stoomschepen, me tende 22446 ton en 24 zeilschepen, me tende 7709 ton. Van het Engelsche stoomschip „Ja maican" is hier een persoon aan land gezet, die de reis naar New-Orleans gratis wenschte mede te maken. De politie moest met den Nieuwjaars dag meermalen handelend optreden en werden enkele personen, die te veel aan Bacchus hadden geofferd, tijdelijk opgebor gen. Op het rijkstelegraafkantoor alhier werden gedurende 1909 112.160 telegram men behandeld of 21507 meer dan in 1908. Zierikzee. Oudejaarsavond ontstond een begin van brand in den winkel van den heer J. H. Heimbach op de Appelmarkt alhier. Door het omvallen van eenige brandende kaarsjes vatten de goederen, voor het rijk versierde winkelraam uitge stald, vlam en zetten alles in een oogwenk in lichte laaie. De spoedig toegesnelde bewoners wisten mei behulp van eenige personen het vuur spoedig meester te worden, zoodat spdit no. 2, die in een oogwenk ter plaatse was, huiswaarts kon koeren, zonder water te hebben gegeven. Do schade bleef beperkt tot het voor hot raam uitgestalde benevens eenige water schade, terwijl door de groote hitte eenige spiegelruiten gebarsten zijn. Ouder gewoonte werd het nieuwe jaar door de in de haven liggende stoom schepen op de gebruikelijke wijze aan gekondigd met gefluit. Vele nieuwsgieri gen waren nog toegestroomd om in het middernachtelijk uur getuige zijn van deze eigenaardige bekendmaking. Op Nieuwjaarsdag hield onze burge meester, de heer Aloolenburgh, in een dei- zalen van het stadhuis receptie, waarvan door velen gebruik gemaakt werd om het Hoofd der gemeente ter gelegenheid dor jaarswisseling te complimenteeren. lil plaats van het Departement Zie rikzee der Maatschappij van Nijverheid zal worden opgericht een Vereeniging tot populaire behandeling van Wetenschappe lijke onderwerpen te Zierikzee. Binnenkort zal aan deze vereeniging vaste vorm worden gegeven door behan deling van het ontwerp-reglement en keuze van een definitief Bestuur. Kloetinge. Op Oudejaarsavond had in deze gemeente een ongeluk plaats, dat be trekkelijk nogal goed, afliep. Op den Achterweg kwam de vrachtrijder. L. in botsing met zekeren J„ beiden al hier woonachtig. Do kar van L. werd ern stig beschadigd. L. tuimelde uit zijn rij tuig en liep verwondingen aan het hoofd op. Kapelle. Toen dhr. D. Willeboer op Nieuwjaarsavond zich in de herberg van (I. 11. bevond en zijn rijwiel, hetwelk nog zoo goed als nieuw was, een poosje on beheerd had laten staan, kwam, toen hij vertrekken wilde, tot de onaangename ont dekking, dat zijn fiets verdwenen was. Vermoeden wordt gemaakt, op een vreemd persoon, die (lien dag in de gemeente gezien is. Alle pogingen om hem op te sporen, zijn tot heden vruchteloos ge bleken. Hansweert. Gisteren ,is bij den heer N. alhier bericht ontvangen van uit Antwer pen, dat zijn 23-jarige zoon, welke kapitein was op de stoomboot „Zeelandia" aldaar is verongelukt, waarop de heer N. naar Antwerpen vertrok en het ongeval per tele foon bevestigde. Kwadendamme. Een landlouper bezorg de hier j.l. Zaterdag (Nieuwjaarsdag) heel wat last. Nadat hij 's voormiddags het medelijden van de kerkgangers had opge wekt, ging hij 's middags na naar het schijnt goede zaken te hebben gemaakt aan den zwier, 'tGevolg was, dat de man stomdronken werd en ofschoon in ge wone omstandigheden al zeer slecht ter been, thans in het geheel niet meer kon gaan. Niemand wilde hem dan ook her bergen. Waarom ten slotte de rijksipolitie besloot hem naar het arrestantenlokaal te Hoodekenskerke te vervoeren. Met be hulp van eenige ingezetenen werd hij na op een kruiwagen te zijn geladen, ver voerd naar dit logement, waar bij zijn roes kon uitslapen. Hoedekenskerke. De bevolking dezer ge meente bestond op 1 Januari 1909 uit 646 m. en 620 vr., totaal 1266. Zij ver meerderde door geboorte met 14 m. en 21 vr., totaal 35. Zij verminderde door overlijden met 11 m. en 11 vr., totaal 22. In de gemeente vestigden zich 31 m. en 35 vr., totaal 66. Uit de gemeente vertrokken 27 m. en 42 vr., totaal 69. De bevolking op 1 Januari 1910 bestond dus uit 653 m. en 623 vr., totaal 1276. Er weiden 7 huwelijken gesloten. Sinds Donderdag is de Antwerpsche bergingmaatschappij „Gerling en Co" be zig met het lichten van het dooi- aan varing gezonken schip „Maria". Zondagmiddag was ,men zoover gevor derd, dat met het eigentlij'ke lichten werd aangevangen. Reeds was het schip een 45 c.M. gerezen toen door (le zware deining van een juist passeerende Duit- sche stoomboot, de staaldraden knapten en het schip wederom terug naar den bodem zakte. Het werk wordt intusschen voortgezet. Rondom het schip zit reeds een groote rug zand, wat den arbeid zeer belenunerd. Waarschijnlijk zal men, zoo doenlijk, het vaartuig op de slikken in den Biezeling- schen ham zetten. Oost- en West-Souburg, (lok het weste lijk gedeelte van onze gemeente zal nu binnenkort gaslicht verkrijgen. Reeds lig gen de buizen in de kom van dit gedeelte van onze gemeente en met den aanleg zal dezer dagen worden begonnen. Aardenburg. In eene gecombineerde .ver gadering van den gemeenteraad en de regenten van het, Gasthuis is tot regent be noemd de heer, I'. Temmerman, in de vac.- P. de Braijnei Az., die tot ontvanger-griffier is benoemd. (Bresk. Crt.) Sluis. De heer mr. P. C. J. Hennequin, die dit jaar aan de beurt van aftreding is als lid der 'Prov. Staten voor dit distriet, wenscht, naar wij1 vernemen, niet voor een eventueel© herkiezing in aanmerking te komen. De heer Hennequin heeft meer dan 25 jaar zitting in de Provinciale Sta ten van Zeeland. Zaamslag. Onze uitgebreide gemeente, die op haar groot wegennet verschillende wegen heeft die met keien, grint of ma cadam zijn verhard, zal in het voorjaar weer verbeterd worden in en om den Aan- en Genderdijkepolder, waar eene lengte van 4270 M. zal worden begrind, waar door verschillende zeer nuttige verbin dingen tusschen verharde wegen worden aangebracht, vooral van belang voor het verkeer in de richting van en op de buurt schappen Veer, lleuzenhoek en Poonha ven. Philippine. Staat van do bevolking over 1909. Werkelijke bevolking op 31 Dec. 1908 612 m. en 536 vr., totaal 1148. Vermeerde ring door geboorte 20 m. en 16 vr., totaal 36. Door vestiging 25 m. en 29 vr., totaal 54. Geheele vermeerdering 45 m. en 45 vr., totaal 90. Vermindering door sterfte 12 m. en 11 vr., totaal 23. Door vertrek 47 m. en 47 vr., totaal 94. Geheele verminde ring 59 m. en 58 vr., totaal 117. Verschil tusschen vermeerdering en vermindering 14 m. en 13 vr., totaal 27. Bevolking op 31 December 1909 598 m. en 523 vr., totaal 1121. Hoofdplaat. Door het bestuur der af- deeling Breskens van „Schuttevaer" is een verzoekschrift gericht, aan het bestuur onzer gemeente, om te voorkomen, dat schepen van meer dan 300 ton worden toegelaten in onze haven. Door het gemeentebestuur is tot lid van de commissie van schoolverzuim be noemd H. Temmerman te Slij'kplaat. Biervliet De vorige week word hier op den weg van Biervliet naar IJzendijke een jonge dame, dio per fiets naar huis reed, door een dronken persoon van de fiets geworpen. De dronkaard vluchtte weg en het meisje kwam met den schrik vrij, doch moest, wegens (le schade aan haar fiets, den weg verder te voet afleggen. Eede. De vorige week gaf onze fanfaren- maatschappij „Nooit Gedacht" een con cert ten voordeele van de armen in do gemeenteschool. Do vroolijke voordrach ten werden afgewisseld door muziekstuk ken. Voornamelijk het blijspel „Een jood in de val" werd luid toegejuicht. Het concert is uitstekend geslaagd. Groede. Aan den, wedstrijd op de schiet baan namen deel 30 schutters. De volgen de heeren waren prijswinnersP. Ver sprille 109 p.; M. Bastelijn 106 p.; Z. Leppens 104 p.; J. v. Hanegem en A. Bos- schaert 101 p.; T. Verschoore 100 p.; A. Minderhoud en J. v. Hoeve 99 p.; J. van Roo, P. Salomé en C. Maes 98 p. en A. Verstraete 97 p. Naamlijst van bekende personen in Zeeland die in den loop van 1909 zijn overleden. Middelburg: dr. J. de Man, rustend geneesheer; A. del Fouw, rustend geneesheer; A. Littooy, rustend predikant; jhr. mr. E. P. Schorer, vice-president der arr. rechtbank; J. Luijk, commies ter provinciale griffie van Zeeland; A. A. .Mes, industrieel; R. Broere, directeur der rijks kweekschool voor onderwijzers. Goes; .1. Kooman Az., geneesheer; B. M. den Boer, lid der Provinciale Staten van Zeeland. Axel: B.. van Ruijven, hoofd der open bare lagere school, directeur tier rijks nor maallessen en secretaris kerkvoogd der Ned. Herv. kerk. Biervliet: L. Lybaart, hoofd der brandweer en lid van den gemeenteraad. B o r s e 1 eJ. Beenhakker, gemeente secretaris en ontvanger-griffier van pol ders. Domburg: dr. Joh. G. Mezger, ge neesheer (overleden te Parijs). Hontenisse: P. J. Van Braband, ge meente-secretaris, ontvanger-griffier van polders, directeur der Harmonie „St. Ce cilia". Hoofdplaat: E. A. Pateer, gemeen te-secretaris. Ierseke: C. van der Endt, president- kerkvoogd hij de Ned. Herv. gemeente; S. Muller, lid van den gemeenteraad. IJ z e nd ijik e: P. C. M. Verhoeven, pas toor-deken van Aardenburg. Koewacht: C. A. X. de Blieek, lid van den gemeenteraad. N i s s eJ. A. Geill, rustend geneesheer, oud-gemeenteraadslid. R i 11 a n d-B a t hJ. Q. C. Wabeke, ge meentesecretaris en ontvanger, dijkgraaf van verschillende polder; A. Veenkamp, stationschef. Vlissingen: F. C. Stewart Schultz, rustend geneesheer; A. M. Gewin, sta tionschef; 11. Merckens, oud-hoofd eener bijzondere schoolli. Stofkoper, lid van den gemeenteraad; J. P. Hunting, II. K. priester en pastoor der St. Jacobus- parochie. Vron wepoliler: Al. van Wes ten, wethouder en raad in den polder Walcheren. Zierikzee: F. H. Dikschei, onder wijzer; J. 'J'. Bethe, ivaagmeester. Zoutelande: .1. de Witte, lid van den gemeenteraad. Zuidzande: Iz. Leenhouts, burge meester. Koloniën. Lord Kitchener. Men meldt uit Batavia d.d. 6 Dec. aau de „Deli Ct." Hedenmorgen 10 uur arriveerde te Priok per ss. „Carpentier" lord Kitchener. Hij werd door verschillende autoriteiten ver welkomd, en reed per auto naar de woning van den legercommandant te Weltevreden, die reeds wachtte op den hoogen gast. Velen maakten lord Kitchener hun opwach ting. Vanavond is er receptie bjj den legercommandant, dan concert in Concordia, daarna groot diner bij den legerchef. Alorgen maakt lord Kitchener zijn opwachting bij den landvoogd. Te Solp wordt een bezoek aan de kraton gebracht. Men meldt uit Batavia d.d. 7 Dec. aan hetzelfde blad Het concert in Concordia, ter eere van lord Kitchener, werd druk bezocht. Bjj zjjn binnenkomst speelde de muziek het Engel sche volkslied, gevolgd door het „Wien Neerlandsch Bloed". Bij het wegrijden klonk een spontaan hoera-geroep. Aan het diner bij don leger commandant zaten aanlord Kitchener, drie leden van den Raad van Indië, de resident, de president der beide hoven, de president der rekenkamer, de generaals Loke en dr Wijckerheid Bisdom, de schout bij-nacht, overste Schütt met hunne res pectievelijke dames en de gastheer met zjjn familie De legerchef dronk op Enge- lands koning, lord Kitchener op onze Koningin. Het diner verliep aangenaam en gezellig. Vondels „Gijsbrecht van Amstel". Volgens overoude gewoonte is wederom ditmaal op Oudejaarsavond in den Grooten Schouwburg te Amsterdam opgevoerd het treurspel „Gijsbrecht van Amstel", dat Vondel dichtte ter inwijding van den nieu wen schouwburg in 1638, een stuk, waaruit bovenal Vondel's vlammende liofde spreekt voor 's lands eerste koopstad. De Amsterdamsche tooneelrecensent van een onzer groote bladen zegt over deze opvoering: „Een mooie traditie is de schouwburg gang der Amsterdammers in de eerste Januariweek. En inderdaad past op de Gijsbrechtvertooning het woord van Vondel in zijn gedicht, aan Nikolaes van Kampen, ter huldiging van diens krachtig initiatief ter zake van den schouwburgbouw daar groeit ons Amsterdamsche jeugd want de ouderen dragen de traditie over op de kinderen, waarvan men er al op prillen leeftijd, de Gijsbrechtsvoorstclling ziet bijwonen. Wonderlijk is de aandacht, waarmede ook de kleinen de voorst' Hing volgen, een aandacht die ook hen onder den invloed brengt, die als niet geboren Amsterdammers, allicht ongedurig zouden worden onder de lange ontboezemingen, waaraan bij Vondel schier al de personen zich te buiten gaan, zelfs in de meest critieke oogenblikken van den strijd, als het toch heuscb geen tijd van „sammelen" is. Maar hoe men dit treurspel ook be- schouwe uit een dramatisch oogpunt, boe log van maaksel hit zij, toch is er iets dat leven brengt in het aan Virgilius' helden dicht ontleend karkas Waar men het Vondel zou willen misduiden, dat hij voor zijn stuk, bestemd ter inwijdiDg van den schouwburg in 1637, de stof niet koes uit het rijke leven van zijn eigen tijd. wél toch greep hij in dat volle., rijke leven, toen bij er ons Nederlandsch uit opdolf, als het gouderts uit de groeve, en uit dat erts een eigen, rijke taal schiep, met een beeldend vermogen zonder wedergaeen taal, wel stellig zelf met innigheid gevoeld en in haar kloekheid en haar teederheid, den gezonden zin weerspiegelend van een volk, dat in zijn daden van een eigen, krachtig leven, zoo schitterend deed blijken 1 Een vijftal Amsterdammers zijn door <le Dordtsche politie gevangen genomen. Twee hunner hadden, naar zij verklaarden', omdat ze werkloos waren en naar de ge vangenis wilden, een paar schoenen uit een winkel aan de Voorstraat gestolen. Ze zijn naar het huis van bewaring over gebracht. De overige drie kwamen te voet uit (le Amstolstad en brachten onge- wenschte bezoeken aan verschillende pan den. De jongste, J. V., stond op den uitkijk en werd door een vrouw aan de politie aangewezen; J. v. d. L. en G. V. B. gin gen binnenwaarts en trachtten buit te ha len. Bij den antiquair slaagden zij er in een paar prachtige en, kostbare vazen weg

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2