een partij Afbraak nieuwe Houtwaren Grafmonumenten, HUIS, WOONHUIS 20 Loopvarkens. en Aanbestedingen enz. GEMENGD HIEUWS, Burgerlijke Stand. Marktberichten. Laatste Berichten. AUG. VAN DYCK-PETIT Steenhouwerij. Hardsteen «»r sluizen, bruggen gebouwen marmeren Schoorsteenmantels Te koop bij inschrijving geschikt voor werkhout, Openbare Verkooping. verkoopen: Nieuwe Planken, Ribben, Battings, Delen, Schroten, enz. Loopvarkens. Openbare Verkooping Houten Boeierschuit, Hoveniering met ERF en TUIN, Openbare Verkooping. il jrlk. Ingsteu; iets, plies toch wel li verschillen- li soort, was ligin den zo- Its zeer weinig ■arden van de luis. De totale In-den bedroeg gulden. an Zeenwsch- Ids een 2ö-(al Belgische heng onafgebroken lën, gaandeweg dat hot Bei- In meer nabij deel nog iets deel nog iets Isn zeggen, dat (zuiver en ratio- I verslag blij- leide en krijgen Ier hooi en wor men geheelen zo- |oedering is zoor haver daarvan Door sommige loonen en haver lstroo. Ion worden ver in-jarigen en als In voornamelijk lir veelal naar Puitsche kooplie- liders opgekocht. Iiote en kleine gefokt. Bij'na alle erriën. Sommige de tweejarige al In wachten daar- 13 jaar oud zijn. de hoogte der de pijpomvang Imerriën zijn die 23 tot 24 e.M. |den zijn door de vooral in ver- Ijzen, welke voor aoet worden be- 1 tot 10 gulden, tot f14 en van aan de Aankoop- |K. Boerenbond I-halte van: eiwit- |t., vetachtige stof- lö pCt., zuiverheid het Hoofdbestuur bond, VI., O. D.. [ui Inspecteur van viseeren, dat anon lid voor het Lahd- hton Hulst niet noo- fergadering.zal wor- subsidie te geven I ei tenf ok vereeniging, Wkering en herver- In in betrekking tot Wing. Lu eer dan 200 geme- lopgegeven voor den en nog bijna da ltal toe. (en tol zal dus nog heeft men zich ver- |rk oopvoo r waard en |van de Centrale Land- zamen vormende de Ier Provinciale Land- [ereeringen, hebben Idbouw ongevallenver- pi e.k. in werking zal pi in meer dan 2000 I dus dan de tijd voorbij r onvoldende verzekerd Ivolgen van ongevallen. Iers neen, t nog dagel ijks landbouwers en eige- Ir, bij den hoogen prijs (nige hofstede of zoo- Ionder den hamer go- lei- en bouwland, zdn- Jerkocht. Te Sluis zien |ei- en bouwland ver- nchement wordt ver lener groote boerderij1, Iht kan volgen onge tand. Onder IJzendijkc Me verkoopen van on- I eene kapitale boerde- Schoondijke eene ka- 161 gemeten. Zeer ze- iderijen duur verkocht eigenaars is dit een de koopers zullen ze- lire eigendommen geen leer krijgen, zooals vroe- gerookt en pekelspek halfjaar 1910 voor de Ie Middelburg is toege- eer A. Beugelink te Mid- pn prijs van f0.73 per (Midd. C'rt.) ten overstaan van notaris P. Drogmans te Axel en ten verzoeke van J. F. van der (ioorc te Crefeld (Duitschland) in de her berg' v,an den heer E. de Vleeschouwer de verknoping plaats van een woonhuis en aanhoorigheden met liet recht van erf pacht tot 30 April 1935 op den daarbij behoorenden grond eigendom van het R. K. Parochiaal Armbestuur te Koewacht, alles te Koewacht (Oude Molen) groot 4 aren en 10 centiaren. Er waren weinig liefhebbers opgekomen. Daar het hoogste bod slechts 290 gulden bedroeg, werd de verknoping uitgesteld tot over 14 dagen. Aanbesteding van kunstmeststoffen door de Ileinkenszandsche Guano-Voroeniging op 28 Dec. 1909, Ingeschreven werd door: ('oenen en Schoenmakers te Udon, voor klaver-guano f 2.22-\ voor aardappel-gua- no f 6.495, voor chili-salpeter f 10.72 Dordtsche Kunstmest-Mij'. te Dordrecht, voor aardappel-guano f 6.54Mij. tot vork. v. Hulp-mest te Dordrecht, voor aardappel-guano f 6.57, voor chili-salpe ter, f 10.77P. .1. v. Aardenne te Dor drecht, voor klaver-guano f2.29, voor aardappel-guano f 6.58voor chili-salpeter 110.99; I. J. v. d. Have, te Rotterdam, voor aardappel-guano f 6.64, voor chili- salpeter f 10.75; J. Kostense te Kruinin- gen, voor chili-salpetei; f 10.60P. de Kos ter te 's Gravenpolder, voor chili-salpeter 10.67Internationale Superf.. werken te Zwijndrecht, voor klaver-guano! f 2.21L. Eversdijk te Biezelinge, voor klaver- guano f 2.41, voor aardappel-guano f6.91, voor chili-salpeter f 10.86; Glorum Co., Ie Vlake, voor klaver-guano f 2.185, voor aardappel-guano f 6.54, voor chili-salpe ter f 10.61. Alles per 100 K.G. Gegund aan de laagste inschrijvers. Avonturier?. De reislustge jonge lieden, vun wie een te Zaandam en een te Koog-aan deZaan woonachtig is, die hun ouderlijk huis waren ontloopen, vermoedelijk met het doel een reisje naar Brussel te maken en die daarvoor van hun patroon zij werkten beiden op een fabriek te Wor- merveer twee weken loon vooruit hadden opgenomen, zijn te Rotterdam aangehouden en door bemiddeling van de politie aldaar weer naar bunne ouders teruggezonden. Ken rumoerige Kerstavond. Op Kerstfeest had, naar men ons schrijft, te Finsterwolde een tooneeluitvoering plaats. Kenige belhamels wilden zonder entree de zaal binnendringen. De hotelier Kuipers riep de bulp der maréchaussée's in, die de indringeis verwijderden. Op straat ontstond daardoor een geweldig rumoer. Op last van den brigade commandant der nr-.r. Kort aldaar, werd eeri der belhamels H. E genaamd, en die luidkeels H. M. onze Konin gin beleedigde, overgebracht naar het arres- tantenlokaal. Dit was een spin tot een openlijken aanval, oin den arrestant te ont zetten. De aanval was zóó dreigend, dat gemelde commandant en de veldwachter Dunt de revolvers trokken en hun deze voorhielden Met moeite konden ze de woeste bende, na gedane sommatiën, in bedwang houden. Tot laat in den nacht bleef het rumoerig De noodige processen verbaal, als gevolg biervan op te maken, zullen ongetwijfeld eerlang wel behandeld worden ter plaatse waar zulks behoort. Doodslag. Door de maréchaussee te Oldenzaal is Maandagnamiddag op de fabrie ken aldaar gearresteerd de 18-jarige fabrieks arbeider Kosterink te Hasselo (gem. Weerselo), die in een twist met den 16-jarigen fabrieksarbeider Schopman te Berghuizen (Losser) deze met een ijzeren voorwerp zoodanig op 't hoofd heeft geslagen, dat S. dien namiddag aan de gevolgen is overleden. hiddag had te Koewacht Onnoozele-Kinderdag te Antwerpen De Antwerpsche Correspondent van do „N. Ro-tt. Crt." beschrijft dit a.ls volgt: Een klammige, duistere wintervoormid- dag. De klok „slaat" twintig vóór elven en ik zit met de lamp aan op mijn ka mer. Uit den toren daarboven, de klok ken luien, luien het uit, 't jaar loopt op zijn ende. Wagens draven daverend door de straat, 't schelle gobel van de train's relt door de straten, honden blaf fen, krantenverkoopers toeteren hun waar uit 't geroezemoes van alle dagen, zoo gewoon dat go 't alleen opmerkt als 't er bij toeval eens niet is. Nu had ik het ook niet opgemerkt, maar 'k werd daar opeens uit mijn aandachtige bezigheid af geleid door een ongewoon geluid. De straat was opeens volgeloopen met het frissche galmen van open kinderstemmen, 'k Spits te het oor, luisterde toe en vernam Nievejaarke zoete 't Varreke 'ee vier voete Vier voeten en eéne steert: Het varreken is geen deutje weerd Ik keek, pleizierig verrast op, wou even naar 't raam loopen om naar de doening te kijken. Daar viel mijn oog op den ka lender: 28 December, Onnoozel-kinderen! „Vaderkens-dag", op z'n Antwerpsch. Met één slag repte zich daar een vleug herinneringen uit den kindertijd in me. 'k Zag me zelf terug als zesjarigen dik kerd, versierd met een zware snor van schoensmeer, een piunemuts van mijd vader op mijn hoofd, en aan mijn lichaam een ondervest va,n mijn oudsten broer, verder een wit schort gespannen oven mijn buikje en als voltooiing van het portret, een heele groote peenwortel, alias beenhouwersmes, vastgebonden aan mijln zijde. Ik keek door 't raam, en, waarachtig, daar was de- heele bent uit den jongens tijd onverwacht weer levendig geworden, en permentelijk herkende ik mezelf onder de straatkornuiten. Daar liepen ze, die op dezen dag, naar de aloude overleve ring, hot meesterschap voeren en over buitengewone voorrechten beschikken. Zij doen hun vader den baard af, figuurlijk gesproken, en door middel van schoen smeer op hun jeugdige wangen zorgen zij er voor, dat zij er gezagvoerend genoeg uitzien. De nieiskes hebben groote witte kooven of mutsen op, zooals men er geen meer ziet, tenzij in heel oude straatjes of stegen, waar nog grootmoeders bij de kachel hun stramheid zitten te verwar men; 'en over haar heup bengelt de roode-geruite „nioederkenszak", waar spa- cie genoeg in is om al het mogelijke te bergennoten en, al of niet aangebeten, appelen, stukskens elastiek, een rooden zakdoek, een portemonn.aie met, drij cent- enhalf in een knoop vastgebonden, eenige knikknakskens, een pepcrmuntenbol, bik kels en, met .oorlof, een ouden tand. De jongens dragen biji voorkeur breede blauwe kielen, met mouwen tot aan hun knieën; als de wind daaronder slaat, bollen die op tot ballons, zijn gereed oni de lucht in te gaan; de bubbels houden een dik ken stok in hun pollen vast, en aan hun halsjes dragen ze fel-kleurige roode zak doeken met witte bollekens. Op hun hoof den hebben ze een .assortiment van on waarschijnlijke deksels; dat gaat van den gedeukten hoogen-hoed, zakkende tot over de ooren, soms tot diep in den nek, tot den vilten matrozenhoed met breede ran den, van de boersche klak met oorlappen, tot den versleten stroohoed van 't jaar nul. En ze loopen vast legen elkaar aan en heffen aan een lied met dappere kin derkelen. Ze houden nu stil voor de deur van den bakker, een latten-deur, waar doorheen de krentebrooden en vlaaien, verleidelijk pronkend, zichtbaar zijn. En 't gaat er van: Drij keuninge Drij keuninge geft mij! nen nieven hoed m'nen .ouwen is verslete me moeder mag 'et nie wete me vader ec'g' 'et geld geteld, oep den rooster geteld. „G,a-de gaan?!" Aldus een meteen vragende-en-bevelende stem, achter do hit deur. De stem behoort aan een onzicht- baar personage, maar daar is grond om te onderstellen, dat dit het beminnelijk geluid is van den (likken witbestoven bakker, die, voor den tienden keer alreeds, uit zijhen kolder is opgehaald door het onverbiddelijke zangerskoor aan de deur. Hij is niet in zijn nopjes, de witbesto-, ven dikke man, want de kwapisten heb ben van daag het winkelbelletje al een keer of twintig doen rinkelen, en, in stede dat de verwachte! koopers waren gekomen om pistolets ol plaatbroodjes, waren het al maar schooiende vaderkens en moe- derkens of onnoozel-kinderen geweest. De dikke man was wel niet kwaad, maar zijn geduld kent palen. Daarom jaagt hij „de jong" van zijnen dorpel weg 'met een paar bedreigende woorden waarmede dit alinea begon. Hij versterkt de uitdruk king zelfs als volgt: „Ga-de gaan gaan?!" NVaarop het wraak-koor der jeugd tiert Op eenen nievejaaraved den bakker sloeg zijn wijf al mot een dikken knuppel gestadig op heur lijf De vrouw die wou nie' spreke (le knuppel die wou nie' breke de vrouw die sprak de knuppel die brak en den bakker viel oep ze korentegat En dan opeens, onder 't vluchten: Pin, pin, gierige pin, hier woont nen gierigen duvel in! Lekkere tijd, die tijd der onnoozcl-kin- derkens Terug totdall. Kerk. Uit Duitsch land wordt aan het „H. v. A." geschreven: „Terug tot de II. Kerk. Levenservarin gen en bekentenissen van ©en bekeerde", zoo heet Go titel van het hoek' van pro fessor A. von Ruville, van de universi teit van Halle, die na veel zoekens en twijfels, het katholieke geloof omhelsd heeft. Dit flink geschreven en geleerd boek zal veel ophef maken en veel goeds stichten. Het zal de lauwen in hun ge loof versterken, den twijfelaars, ,den ver dwaalden de bron aanduiden, yvaar zij zieletroost en ruggesteun voor .het leven kunnen vinden. Nog eens te meer bewijst A. wan Ruville, dat alleen van do ka tholieke Kerk een reine, innerlijke, geluk kige, zaligmakende kracht uitgaat, dat zij1 alleen den waren fakkel des geloofs lich tend voor het strevende menschdom om hoog houdt, dat zij alleen drager is van de liefde Christi, die aanvuurt in den strijd en sterkt in den kamp' om het be staan. In „mijn terugkeer tot de H. Kerk" beschrijft de schrijver eerst zijn langen zieles trijid. Hef, protestantsch geloof zijner kinder jaren leed spoedig schipbreuk. Geloofs twijfel overviel hem, Eenigen tijd dabberdo zijn jonge, hopgerige ziel naar wetenschap en ongeloof, voedde zich met lezingen over materialistische, pantheïstische en moderne levensaanschouwingen, die steeds een leegte in zijn onrustig go- moed lieten. Alhoewel hij1 een afkeer van d© lage en laffe aanvallen tegen de katholieke Kerk gevoelende, had hij toch geen waar begrip van de ongeschonden leer, die zij ver kondde. De lezing in 1901 van het boek van Harnacfe over het „Wenen des Chris tendoms" gaf hem geen volledige bevre diging, maar droeg toch bij tot hernieu wing van zijn positief geloof. Eeu lichtstraal verlichtte zijn ziel en ongekende diepten en dingen, die vroe ger met duisternis! waren bedekt, zag hij nu klaarder in. Reeds meende hij het ware geloof gevonden te hebben en de roepstem van het goddelijk woord van den Apokalyps„zie, ik vernieuw alles", gehoord te hebben. Doch zijn zoekende geest vond de volle berusting nog niet en hij, zag weldra in, dat het protestan tisme hem deze ook niet geven kon. De verschillende stroomingen in het protes tantisme stuikten zijn vaart en nog Weef hij verre van de lichtende plek) die in hom was opgeklaard. Het catholioisme, dat hijl had liooren banvloeken, leerde hij juister en nader kennen, alhoewel hem' nu nog zijne pro- testantsche opvoeding- en voaroordeelen tegen de vereering der 11. Maagd, de tegen woordigheid van Jezus Christus in het Heilig Sacrament, Üe onfeilbaarheid van den Paus en andere dogma's in den weg stonden. Maar toch' maakte ,dit katholicis me een weldadiger indruk op hem dan zijn koud protestantsch geloof. Te goeder uur; kwam het boek van pro fessor Reinhold, uit Weenen, .óver „Oud en Nieuw Geloof". Dit werkte overtuigend op hem in| en nu zag hij helder, dat zijne vroegere leeraars het wezen yan het ka tholicisme niet doorpeild en ten onrech te versmaad hadden. Zijn verdere studielust naar het dieper indringen van de katholieke geloofsleer werd meer en meer geprikkeld. Vriend schappelijke betrekkingen zocht hij van katholieke zijde. Deze bleven ,m'eestal koel en terughoudend, zelfs van .wego profes sor Reinhold. Nu studeerde hij' Hefeles' Conciliege- schiédenis, die hem weer een eindje verder op den weg bracht, maar die hem niet oyer de klip van het II. Sacrament (les Altaars hielp. Möhler's Symbolik hakte op ééns den laatsten twijfel door en dit op een wijze die bij bij' zich zelf niet verwacht had. Nu „kende eu geloofde hij in het geheim- nisvolle wonder van de Eucharistie" en trad in de H. Kerk over, bewust van de waarheid. Bij zijn overgang tot het katholicisme en 't ontvangen van de eerste H. Com munie, bewerkte do heiligmakende genade een onvergeetbaren en woldadigen indruk op hem, die hem roerden en troffen tot in het diepste van zijn wezen, dat een nooit te vermoeden geluk doorleefde. Nu eerst begrijpt hij de macht der katho lieke Kerk over de menschen eu stan den. Zij bergt in haar schatten, die geen goud of zilver der aarde geven kunnen. In de volgende hoofdstukken handelt ide schrijver over do rotsvaste leer der kerk, de Liefde der Kath. Kerk en tevens over haar onverzoenbare vijanden, ,die in blinden haat hun venijn uitspuwen. Dok geeselt hij ter dege de partijdigheid zijner vroegere geloofsgenooten en andere vrijzinnigen, die hem de vervolging niet zullen sparen. Reeds is er sprake van professor A. Von Ruville, die een der uitstekendste geleerden van de universiteit Balie en van geheel Duitschland is, stil af te dan ken. Wij zijn benieuwd te weten of de libarele pers thans ook zoo vrijmoedig za,l zijn om, prof. V.on Ruville tegen afzetting te verdedigen, zooals met een Berlij'nsch hoogleeraar, die socialistische propagan da maakt en socialistische gedachten ver kondigde, deed, of bestaat de gewetens vrijheid enkel voor ongelaovigen De bekeering van professor ,Von Ru ville en zijh merkwaardig boek, zijn van groote beteekenis voor Duitschland en voor de geheele katholieke wereld. (Centrum.) Een drama. In de rue Leys te Brussel woonde in een winkel de 38-jarige Eugène Mesure met zijn 37 jarige vrouw Elisabeth Paul en haar zoon Théodule, oud 20 jaar, die Mesure bij zijn huwelijk ook als zijn kind had aangenomen. Het huisgezin was echter verre van gelukkig en voortdurend was er oneenigbeid. Gister-morgen zagen voorbijgangers plotseling een jongmensch, geheel bebloed, de straat opsnellen en daar bewusteloos neervallen. Even daarna kwam een doods'bleeke vrouw naar buiten die met baar beide handen haar boezem vast hield, waaruit het bloed troomde. Ook zij viel bewusteloos neer en werd met haar zoon naar buren gedragen, waar zij ver- bonJen werden. En weesjongen, die bij Mesure in dienst was, vertelde, dat er 's morgens weer een hevige ruzie was geweest. Mesure was uit gegaan, doch kwam later plotseling thuis, nam een revolver uit den zak en vuurde driemaal op Théodule, die hevig bloedend neerviel, doch later weer de kracht vond om op te staan en om hulp roepende de straat op te unellbn. Dc moordenaar richtte daarna het wapen op zijn vrouw en trof haar in de rechterborst Vervolgens schoot hij zich door den rechterslaap. Hij werd doodelijk gewond. De toestand der beide andere slachtoffers is zeer ernstig. GOES. Geboren: 31. Francina Pietemella Maria, d.v. Maarten Willem de Kok en Johanna Kornelia Moens. Van 2531 Dec. IERSEKE. Geboren: Neeltje Adriana d. v. Adriaan Pekaar en Maatje Lavooiji; 28, Frederik Johan z. v. Jacobus Antonius van Sprundel en Johanna Mieras. Middelburg, 30 Dec. 1909. De prijzen waren als'volgt: Nieuwe tarwe I 6.4 f 7. Roggef 0 af 6.50 Zomergerstf 4 76 4 f 5.25 Haverf 3.4 f 4. Paardebooneu f 7.4 f 8 Kroonerwten fll4 f 15. Tuinboonenf6 4 f 7. Witteboonen f 13.4 f 16. Ronde bruineboonen f 15 4 f 18 Lange ditof 12.4 f 14 alles per mud. Noteering der boter en oiereD. Boter f0 65 4 f'0.70, voor particulieren f 0.726 per 1/s kilo. Eiereu f 5 20, voor particulieren f 5.70 per 100 stuks. Ovezand. De Raad hield heden (Vrij dag) eene openbare vergadering. Tegen woordig 6 leden, afwezig L- Goense. Het nieuw gekozen en toegelaten raadslid F. de Jonge wordt beëedigd en geïnstal leerd. Medegedeeld wordt dat bij: de kas opname bij' den Gem. Ontv. alles in orde was. Tot wethouder, vacature M. Rijk Jzl, Wordt hij 2e stemming gekozen de heer P. B. Thomaes. Tenslotte worden aan ver schillende politiebeambten eenige grati ficatiën verleend. 's Gravenpolder lu de Donderdagavond gehouden raadsvergadering is tot kanton- nier benoemd dhr. P. J. Culveljé en is herbenoemd als lid van het Burgerlijk Armbestuur dhr. A. van Dijke. Den HaagHot bericht yan „de Tele graaf" over het aftreden van minister Heemskerk (zie: Binnenland in dit num mer) is door den minister voor onjuist verklaard. Ook de medodeeling over don eereraad in zak,e de lintjeskwestie is onjuist, of ten minste voorbarig, wijl de samenstel ling van dien raad nog niet voltrokken is. „Het Volk" (socialistisch hoofdorgaan) m,eMt, dat do oud-minister Cort van dei- Linden een verzoek, als lid van den ©ere raad te willen fungeeren, van do hand heeft gewezen, waardoor de samenstelling van den raad op losse schroeven is komen te staan. Den Haag. Officieel wordt medege deeld, dat blijkens ingekomen bericht do tijdelijke wedstrijden in zuivelproducten, op dp (aanstaande) Brusselsche tentoon stelling niet zullen doorgaan en belang stellenden zich zullen moeten bepalen tot deelname aan de doorloppcnde .groote ten toonstelling van boter en kaas. Ook d,o internationale paardenwedstrij- den dier tentoonstelling gaan niet door. Maastricht Nabij de halte Mariën- waard is de 43-jarige Daenen uit den trein gevallen. Hij1 kreeg een schedel breuk en overleed. Assen De bekentenis van Klaas Bakker 'in zake den Koekanger moord (Zie: Bin nenland in dit nummer) heeft zic.h al dus toegedragen. De veldwachter vroeg: „Wie waren je medeplichtigen?" Daar op antwoordde Bakker: „Ik heb het al leen gedaan." Of deze bekentenis bui ten het gerecht gedaan, geldig is zal moeten worden uitgemaakt. Wel is zijl aanleiding geweest om Bakker wederom in hechtenis te stellen. Een gerucht wil, da,t Bakker deze week op het huis van zijh buurman, die be zwarende fnededeelingen ten opzichte van hem (Bakker) had gedaan, zou hebben geschoten. Berlijn. Men meldt dat nabij het sta tion Willebat-Essen twee treinen op el kaar zijh geloopen. Een machinist werd gedood. Er zijn vele gewonden, twintig wagens werd verbrijzeld. ADVERTENTIËN. Stationstraat L 5 en 6 Bergen-op-Zoom Zandsteenen, Slijpsteenen, Trottoirbanden, Straatkelen, enz. Groot Magazijn van in alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden voor de lief devolle en zachte verpleging door de zusters van bet Gasthuis alhier en behandeling door Dr. Las onder, van onze geliefde Moeder Wed. P. REJACK- DE BAD, betuigen wij onzen hartelijken dank. KINDEREN REJACK. Goes, 31 December 1909. ©B alle gemerkt, staande onder K a p e 11 e, a. d. Rjjksweg van K a p e 1 1 e naar K 1 o o t i n g e, f eigendom van den heer W. DE GROENE te K a p e 1 1 e. Biljetten in te leveren ten kantore van Notaris VAN DISSEL te Goes, vóór of op den 10 Januari 1910, al .vaar nadere inlichtingen zijn te bekomen. De Deurwaarders HOLLMANN VERHOEK te Goes, zullen op Donderdag 6 Januari 1910, des voormiddags om 10 uur aan de her berg van dhr. Gf.üs te Heinkenszand voor dhr. TILROE en een partij te K0RTGENE, in hot Koffiehuis „de Ko renbeurs" ten overstaan van den Notaris M. NOORDIJKE te Colijnsplaat, op Woensdag 12 Januari 1910, aanvang 's namiddags drie uur, ten ver zoeke van dbr. C. SCHIPPERS en Kinderen, van: 1°. eene genaamd „de Vrouw Anna", tot hiertoe in vaste beurt gevaren hebbende van Kort- gene op Rotterdam, groot 41 ton 2°. het door dhr. Schippers voornoemd bewoonde aan de Voorstraat te Kortgene, (Voorstr. 96;) 3°. eene in Stadspolder, waarvvn 2 A 94 c A. voor het geheel en 3 A. 7 c.A. voor de helft, eD onmiddellijk na afloop daarvan ten ver zoeke van de Weduwe en Erven M. NOORD- HOEK, van een te KORTGENE, plaatselijk gemerkt no. 154. De Deurwaarders HOLLMANN j?& VERHOEK te Goes, zullen Vrijdag 14 Januari 1910, verkoopen a. des voormiddags om 10 uur aan den Zakkendijk bij Ovezande, bestaande uit: 12000 Steen, 800 Dakpannen, 100 Vloer leien, 100 bos Stroo, Ramen, Deuren, Goten, Dilthouten, Planken, Latten, Brand hout, 3 Boomgaardladders enz. b. des namiddags om 1 uur aan het woon huis van dbr. F. DE JONGE te Ovezande, een p ar tij Kruiwagen, Kisten, Dekens enz. enz. en daarna

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3